Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
14. júl 2007

cairka, tak tentokrát porušíme tradíciu. Manžel ma usilovne ignoruje, hrá sa na PS2 a môj hlas akosi nedolieha do jeho mozgu, alebo dolieha, len to nedokáže spracovať, tak nemám čo robiť.
My sme dnes boli v Blave, potrebovali sme Simi kúpiť sandálky, lebo tie dvoje čo máme doma sú jej už malinké. Tak sme jej horko ťažko zohnali, lebo princezná si len tak voľačo nedovolí na nohu nastoknúť.

vroni
14. júl 2007

Este aj ja vam to tu pokazim, my uz sme spat, tak som sa po tyzdnovom abstaku hodila na pc 😀 😀 😀 Bolo fajn, akurat ze v mori su miesta len na statie 🙂 , hoci nam to bolo fuk, dieta odmietlo do mora co len vkrocit. Uz ledva vidim, ale tatinko este cumi do bedne, tak vyuzivam prilezitost. Hanka, super s macom, este ste aj usetrili (ze Hanka nechcela). Inak my sme na tom so spanim naopak, krpata spava od zaciatku s nami, zatial ju nerusime, od dvoch mesiacov prespi noc, ale ked ju skusime dat do jej postielky je v mihu hore a vykrikuje. Tak sa jednoducho nenamahame a dufame, ze s nami nebude spavat do 15. 🙂

hanka274
14. júl 2007

no klasika, ja to asi ukoncim....
barun mi nastastie len 1x sandalky a 1x tenisky-su cierne, takze su kvazy aj ako boty....snad jej do leta-septembra vydrzia....mohli by az do oktobra...chichi, co silne pochybujem....
vroni, vy ste sli kam na tyzden??

cairka
15. júl 2007

Ahojte.
Vroni, my sme spali rovnako, kým som nespravila "balkón" - zrušiť stenu postieľky a priložiť k posteli a veru malá spí od vtedy v postieľke, hoci občas precupitá ku mne, ale to keď zaspí, tak ju preložím späť 😉 Ináč mám kámošku, slobodnú maminu a jej 16ročná dcéra s ňou spáva v manželskej posteli. A dobrovoľne 😠 Tak hádam sa mi odlepíme skôr 😀
No, boty, to je kapitola sama o sebe. A čísla ani nehovorím 😨 skúšali sme 20tky a boli jej aspoň o cm. väčšie a v inom obchode tiež 20tky a skoro sme ich nenavliekli na nôžku. a to v normálnych obchodoch, nie u šikmookých 🙄
Baby, ak si dobre pamatám, tak tu niektorá spomínala ovocné polievky. Ako to robíte? Abo som to čítala inde?

vroni
16. júl 2007

No, topanky riesime vzdy v jednom a tom istom obchode, tak mam pocit, ze Natalke uplne rovnomerne rastie nozicka. 😉 Zacinali sme 17, sme na 19, topanok uz mame zo pat parov, u nas skor dieta vyhadzuje topanky do kosa (okrem jednej sme vsetky zachranili 🙂 )
Hani, boli sme tyzden v Bibione, bolo to fajn, ale dost ludi a to tvrdili, ze ta "prava" sezona zacne az tento tyzden! Ale ako hovorim, mala odmietla ist do mora, aj na rukach jacala a chcela ist prec, tak sme na plaz nechodili. Takze bolo fajn, ale na miestnom kupku by nas to bolo stalo menej 😀 Chcela som prilozit aj fotky, ale neviem najst citacku kariet 😠 Tak neskor.

barunka
16. júl 2007

kočky, tak my tu máme tuším najväčšiu labku, máme 23 a jedny 22...

kvendolinka
16. júl 2007

Barunka nieste sami,my mame 21-22 skor 22 😉

hanka274
16. júl 2007

no to su labizne...chichi.
to my sme cele male, tak aj nohy nam take narastli.... 😀 😀
aha vroni, jasne uz si spominam....Bibione, no ja som tiez zvedava, co Hani na vodu, vlny, ona je strasne divoka do vsetkeho, kludne by isla aj sama na prechadzku do Blavy....ale ked dojde na lamanie chleba, a zisti, ze to neni co chce, tak to musim byt nablizku, aby sa mala na koho zavesit....
baby ja som dnes po BA hladala zlte melony...bola som vAvione v hypernove-nic, polus-carrefour-nic, vcera vecer Tesco Zlate piesky-nic, dnes aj v Lidli som bola, ani tam nic. Mna porazi, chute su silne.... 😝 😝 😝

vroni
17. júl 2007

No, to poznam. Na prechadzku sa nam dieta vyberie kedykolvek a kamkolvek. Ani nepozrie, ci idem za nou, proste odide a je to 🙄 Ale more jej bolo privelmi hlucne a ta dotierava voda, co furt za nou lozila 😀 😀 😀, to sa jej proste nezdalo. Inak vodu miluje a z bazena nie je k vyhnaniu.
A pobavila si ma tym melonom. My mame dolu taky malicky stanok s ovocim a zeleninou, dostat tam snad uplne vsetko a prave som si doniesla zlte melony (dva)...

cairka
17. júl 2007

Ahojte.
Aj my máme v ľadničke žltý melón, Hanka, príď si dať 😉
Dnes sme boli na tej alergológii, tak sme vyfasovali lieky, tak len dúfam že zaberú a bude po problémoch. Ale podľa toho čo hovorila to tak nevyzerá 😖 Ale treba dúfať, veď alergici to už dnes nemajú až také strašné, len škoda, že má byť na liekoch od roka 😒
Poobede sme boli von, teda podvečer a malá si skoro hlavu rozbila ☹ Našťastie má "len" odretú kožičku na hlave, tak hádam nemá otras mozgu. Ani vaši nemajú žiaden pud sebazáchovy? U nás to vyzerá, že budeme pravidelnými návštevníkmi pohotovosti, ak sa to nezmení.

barunka
18. júl 2007

cairka, preboha, čo sa stalo? Chúďatenko malinké, hádam si veľmi neublížila.
Simi ak sa niekde oderie, tak tiež buď na hlave alebo koleno (zásadne len jedno, ľavé), ale našťastie ona má odmalička takú úchylku, že ak leží na chrbte, alebo padá na chrbát, tak si hlavu drží hore a nepoloží ju. Preto nám musela odmalička spávať na brušku...

Baby, my sme boli včera na poradni a normálne mi dr. radila svoje dieťa biť. Najprv ju kompletne rozplakala a potom mu šupla na zem, mňa poslala na druhý koniec ambulancie, že nech príde za mnou. Ale neviem ako vaše deti, Simi ak vrieska, lebo má strach, tak chodiť nechce a tak sa jednoducho švihla o zem od zúfalstva. Tak som ju zodvihla, veď ju nenechám nahú ležať na tej špinavej zemi a hneď ma skritizovala, že čo som jej netresla po zadku. Som naozaj taká šibnutá, keď svoje dieťa nebijem? Ešte som jej necapla ani na rúčku, tak prečo začínať?? ja to doma riešim tak, že ju ignorujem a ona prestane...

kvendolinka
18. júl 2007

ty kokso barunka tak ja naozaj nemam slov.Drobcek moj Simi,takto ju vystresovala.Mozem len povedat,ze by jej mali zobrat atestaciu to je ale spina.Ani ja Natali nikdy nebijem ale ak je to s nou na nevydrzanie tak slabu po plienke takze robis velmi dobre.Ta je zo storocia ked deti mlatili palicou? 😠 Ty kokso normalne ma nasrala a ani ju nepoznam.Ale co chcela skusat,ci vie Simi chodit ked ju polozila?Nechapem 😕

Babeny my sa kupeme vo vlastnom pote a mala je uz z toho tepla hotova tak zajdeme na kupko okolo tretej lebo sa doma zblaznime 😝

barunka
18. júl 2007

kvendol, no chcela vyskúšať, či ju neklamem, že Simi chodí. Hlavne že jej sama vpochodovala do ordinácie, lebo ju nevidela. So sestričkou je kamoška, s tou si aj pokecá, ale keď vidí dr. tak okamžite jačí ako besná..

inak aj my sa chystáme na kupko, som zvedavá,aké je toto dedinské kúpalisko. Ale inak je neskutočne teplo, včera sme namerali 41 stupňov...

nikolasko
18. júl 2007

barun to čo je? normálne som si to musela 2x prečítať aby som uverila vlastným očiam ja by som od nej nie odišla ale utekala 😠
cairka a čo ten sirup na spanie zaberá u vás?
mne ide ten koník nejakým slimačím tempom asi mu je tiež teplo tak vás čítam len ked mám trpezlivosť počkať a to nieje často,ale už mi to nedalo 😉 závislosť
nožičku máme 21 a to číslovanie dojíma aj mna 😒

nikolasko
18. júl 2007

Joooooj a zabudla som pochváliť naše mrňa 🙂 už zaspáva sám v priebehu 5min.všetko vyhádže z postielky a buvá 😀 a vykukla mu stolička a dalšie sú na ceste tak máme veselo.
Baby využívate tieto teplá na odúčanie od plienky?Ničko behá nahý a ked mu chcem dať plienku tak bojuje o život občas sa mu zadarí do nočníčku a občas mimo a potom na to ukazuje a povie haba-hamba 😀
hani a čo Billa?inak ja som taká istá obehla by som aj nemožné 😉 😀
my sme sa boli kúpať v NZ 2x po sebe a poriadne má štípe celé telo a to som bola na chládku natretá a chodila som do solárka tak základ bol ale takéto slnko no na skapanie

kvendolinka
18. júl 2007

uf,akurat sme dosli z kupka.No hotova som ako zbity pes a krpcok uz odfukuje v postielke.Riadne sme sa vysantili ale nenormalne teplo a kooooooooopec deticiek tak zakazdym vykrikovala baba,baba no zlata bola 😀

cairka
18. júl 2007

Ahojte.
Barun, no ona letela z hojdačky rovno dozadu na hlavu, ináč sa jej tiež nestáva že by sa až tak udrela. Ona radšej na pusu 😉 A kolená, to ani nehovorím.
Aj my sme dnes boli na kupku, ale ráno a som rada, lebo keď sme odchádzali, tak už tam bolo strašne veľa ľudí, doobeda to bolo vcelku v pohode. Doma sme si potom spolu schrupli, veve spala skoro 3 hodiny, ja menej, ale dobre mi to padlo 😉
Nikolasko, no sirup asi zabral, ale len toľko, že ráno spíme dlhšie o nejakú hodinku. ale v noci sa aj tak budí ako kedy, niekedy raz, niekedy aj 6x. A pritom ani neje, ani nepije v noci, tak to raz hádam prejde 😎

vroni
18. júl 2007

Teda cairka, vy pestujete nejaky adrenalinovy sport!!! Ja by som sa asi vydesila na smrt... Nasa potvora si otlka len nozicky, ma ich cele modrinove, tak sa naposledy na plavarni tatinka nejaky vtak opytal, ci malu nebijem, ked ma take modriny po nozickach. 😲 A ze som stala hned vedla, tak som mu povedala, ze dieta nikdy (to je pravda), ale s radostou uvalim kazdemu cudziemu chlapovi, kladucemu debilne otazky. 😠
To s tou doktorkou je sila, barunka. Urcite by som minimalne zmenila pediatra.
Dieta este nechrni, ale uz ma na male, tak dufam, ze budeme mat dnes aj volno....

cairka
19. júl 2007

Baby pomóóóc, moje dieťa ma bije 🙄 Už asi 3 dni, keď ju vezmem od niekiaľ tak začne kolo seba plieskať rukami, dobreže neodletí a ak ju mám na rukách, tak ma surovo prefacká. V živote facku nedostala, takže odtiaľ vietor neveje 😖 Musím jej to veľmi skoro zatrhnúť, lebo budem týraný rodič 😉
Toto teplo nás už ničí. čo teraz varíte? Tuhú travu mi jesť nechce, a zasa nemôže byť len na polievkách ( aj to je len zeleninovú riedku ) a kornútkoch zo zmrzliny.

hanka274
20. júl 2007

caute kocky, tak mi sa kupat nechodime, lebo keby sme cakali na tatka, tak mozme ist o 21tej sa kupat, tak snad cez week na vecer. Inak cez den sme zavrety doma oproti fukaru....nechodime vobec von, iba okolo 19-tej, ale dnes nie, lebo mi spi od 19tej, divne 😒
nieco za tym bude...zeby prebdena noc??
Barunka...a to je ta dr...ta o ktorej si pisala, to je stale ta ista? detska??
co od nej neodidete???
Nikolasko, tak to je amerika....to je super! nam to este trva, ale myslim, ze sme na dobrej ceste...k cielu. 😀 😀
uz mame zlty melon z Kauflandu....a inak divne, odvcera tam su 2 a vcera sme sa toho nik ani nechytili....asi to bude tichou domacnostou....
ale ja si dnes uz dam, a sa naserem tak obidva zozerem 😠
a zozerem aj mojho muza, bude pokoj... 😠 😠 😎 😎

inak ja davam Hani po zadku, ale iba jemne, po plienke, to len aby zacitila, ze som nieco spravila, ze nieco urobila ona zle-alebo nemala urobit a pod.
Inak neplieskam vobec, ani nemienim.
Cairka, joj, tak to je tazko. No neviem co teraz robit? chytit ruky snad a nononononono-nonononono 😠 😠 😠 😠 a stale dokolecka nononono-ale uplne vazny vyzor nahod, uplne nasraty.....

vroni
20. júl 2007

Hani, ty si nejaka nabrusena na toho tvojho velkeho poklada 😀 Moj otec vzdy tvrdil, ze je lepsie zenu hnevat nez nudit, aby to nebola nejaka zamlcana zasada aj toho tvojho 😀 😀 😀 (zbytocne sa vyskliebam, je to zasada aj toho mojho, ale co uz) A nezlupni obidva melony, bude ti zle. 😀
Cairka, skus malej fuknut do tvare (fuknut s dlhym u, nie jednu capnut) alebo ju jednoducho zloz na zem. Ale vraj z toho deti aj vyrastu, len to trva...

ivcap
21. júl 2007

Ahojte dievčatá. Tak už sme sa vrátili z chalupy. Bolo super, až na tie horúčavy. Boli neznesiteľné. K vode sme chodili okolo pol piatej a vracali sme sa o siedmej - pol ôsmej. Saška mi spinkala dvakrát denne 😕 ,asi bola z tých horúčav unavená,takže sme mohli ponocovať. Ináč ona vodu miluje, stále som ju z nej brala s veľkým plačom. Cairka, mňa zase Saša od zlosti štípe a musím povedať, že niekedy ma to poriadne zabolí.

cairka
21. júl 2007

Ahojte. Včera som skoro umrela. 🙄 Už keď som predvčerom večer písala mi bolo nejak divne a potom v noci mi začla nejaká črevná viróza, no des. Už pekných pár rokov si nič podobné nepamatám. asi som si niečo z kupka doniesla. ale musím pochváliť Veve, lebo bola úplne úžasná, až som sa bála, či nejde aj ona ochorieť - pekne sa hrala, spala som mnou cez deň 2x dokopy skoro 5 hodín (a to sama od seba prišla a zaspala a ja som až po nej zaspala). Ale vyzerá to, že je OK, tak to hádam nezakríknem a už neochorie.
Vroni, dík za tip, skúsim. A ak nepomôže s ú, tak možno skúsime aj s u, či nepomôže 😅 Podľa tipu Barunkinej dr. 😀

hanka274
22. júl 2007

jezisi vroni, to je uplne vystizne na mojho muza!! to si uplne vystihla. Len uz niekedy nevladzem, radsej keby bol jak stena ticho, nehybal sa chvilu....
😠 😠 😠

baby, tak to ma podrzte, pisala som vam, ze mala zaspala na hojdacke doma o 19-tej vecer, to som chcela este ist von, len som ju dala tam a ja som balila vodu, prirucne maskrty a tak...no ale zaspala, tak som ju dala spat...spala do rana, celu noc, prvykrat sa zobudila ale iba na mlieko o 4, potom o 9 doobeda a spala az do nieco pred 12tou!!!! a to som sla po nu do izby...sa mrvila v posteli, tak som si ju vzala do manzelskej a tulili sa, hladkala som ju, ale ona zaspavala!!! tak sup, rychlo vodu-stiahla 250ml naraz so slamkou, potom do vane-ovlazit, lenze to sedela v kute jak za trest, potom mi zaspala hola iba v osuske na rukach na takych 10 minut, no ale ja rychlo najest, ved nemoze byt bez jedla, tak zjedla 2 chleby s redkovkou+vodu, a o pol 3 zaspala do 5 zase. A vecer vcera v poho-do tej 10 spala....no ja som len kukala, vobec sa jej nechcelo ani pozerat, ani chodit, nic....bola uplne nanic z toho tepla. A dnes uz v poho, prezmenu isla spat o 13tej, to sa ale dovalili nasi, na to sa zobudila, tak som sla ja do izby, ze spim aj ja, ale ona nic, tak sme sli na pol hodku do obyvacky, no ale ze spat musi, tak na spat do izby, a lahla som si aj ja do nasej postele, v tom mi zacal zvonit mobil 😠 😠 😠 -nasi!!! zase sa zobudila...no hruza, a zaspala az teraz o 16tej!!! tak uvidim co bude vecer....
vcera mala aj rovnych 37-ale to z tepla, uplne bola mimo z toho...dnes je uz vesela az moc! 😀 😀 😀

ivcap
22. júl 2007

Hani, mne teraz Saška tiež veľa spí. Dnes ráno sa zobudila o 6:30 a pýtala sa spinkať už o 9:00 😕 Spala do 11:30. Poobede zase zaspala o 16:00. Normálne sa bojím, či nie je chorá. Totižto našla som malej na krku hrčku, asi zdurenú uzlinku. ☹

cairka
22. júl 2007

Hani, tak to malá riadne pospala 😨 To určite z toho tepla sú také ospalé, my tiež spíme o dosť lepšie ako bežne. Len ak budem hromžiť, že má zapálené uši, tak ma niektorá kopnite, lebo spíme pri dokorán otvorenom okne. Ináč sme nespali ani jedna, ako bolo dusno. A dnes som musela kolo štvrtej ráno zavrieť, lebo nejaká partička násťročných nám tu pod oknom vyspevovala o dušu 😠

vroni
23. júl 2007

Aj ja chcem dieta, ktore v tomto teple viac spi!!! ☹ Cairka, mna by tusim ti nasrocni aj potesili, ti sa daju odohnat. Nam koncertuju na streche oproti uz tyzden od pol piatej styri vrany. Jacia na seba z plnych vranich pluc a ver mi, ze ten zvuk ta vytrhne aj z toho najhlbsieho spanku. Aj by som si kupila vzduchovku, ale nepatri sa susedom strielat do okien... ☹
A nasla som citacku kariet (pod sedackou, som strasne poriadna 😎 ), takze fotky su prilozene...

sweetienka
23. júl 2007

ahojte,
mala spinka tak mam konecne viac casu 🙂 boli sme dnes v poradni na ockovani, mala to zvladla uzasne, trosku zaplakala a potom sa uz usmievala...len skoda, ze nesmie ist cely den von na slniecko ☹ no nejako to uz vydrzime..vobec nas nemerali, len vazili a mame 12kg, dost, ze? hlavne, ked malej moc nechuti papat, ked tak zeleninku pripadne ovocie, alebo polievocky, ine nechce
spime len raz, cez obed, tak v priemere 2 hodky, ako kedy
tak pa zatial, nech su drobcekovia zdravucki a poslusni 😉

kvendolinka
24. júl 2007

Ahojte babulky 🙂 Ako sa mi mate?My dost blbo.Neda sa nam spavat v noci,Natali sa neustale prehadzuje a nakoniec bola hore od tretej ☹ 😠 a aby toho nebolo dost tak ma po uplne celom telicku stipance od hnusnych komarov.To ked sme spali u nasich a ti nemaju sietky tak to tak aj dopadlo.Inak tie stipance su hrozne,ma ich take podliate,cize vyzeraju ako velikanske cervene flaky tak som jej dala na to Fenistil gel ci mam ist radsej k doktorke?Ja uz fakt neviem ale sa bojim ak to bol nejaky nakazeny komar hm?Poradte lebo ja mam taku dr.ze ked pridem kvoli stipancom tak sa zacne posmesne na celu hubu smiat ze kvoli akej blbosti som dosla 😠
Sweetie nas ani nevazili,iba ja som ju doma a ma 9,7kg 🙂
Vroni,no kraaaaaaaaaaasna babulka je na fotkach 😉
Cairka,my mame noc co noc pod oknom sopliakov ozratych,ma ide vystriet,aj som chcela na nich zahucat ze nech stichnu ale to by som skor ja malu zobudila a oni by to mali na haku 😀
Hani presne takto sa spravala aj Natali minuly tyzden ked boli tie 40st.horucavy.Malatna,37,5-az38 teplota,mrzuta ale ona mi ani jest nechcela iba caj pila denne aj 2,5litra tak uz ma chytalo zufalstvo.Boze nech uz sprchne lebo uz aj mna sibne z toho tepla 🙄 Tak sa zatial majte krasne a pekny dnik prajem 😉

hanka274
24. júl 2007

jeeeeej, konecne nam prsi. hned sa lepsie dycha, ze??
kvendoli to je v pohode, ze nechcela jest, ved ani mne chudej sa nechce. Dolezite je aby pili tekutiny, a ked tak aspon niake ovocie im treba nadzgat, to je zaklad. Ja robievam teraz velmi vela ovocnych salatov, zlty melon, jablko, nektarinky, banan, ananas z konzervy. Preto z konzervy, lebo cerstvy nekupujem a ak je aspon jedna vec z konzervy, neni to po chvili hnede. Aj na druhy den ma cerstvu farbu ten salat. Je to super, aspon to mi papa, chuti jej a ja som aspon trosku pokojna, ze aspon ovocko-vitaminy....
Inak sme sa boli dnes kupat prvy den tento rok, a ako sme dosli po 10 minutach sme odisli, bo zacal fukat, tak nam to vyslo na prvy raz 😀 😀 😀
vroni, idem pozriet foto 🙂
kocky, nam to taliansko asi nevyjde 😢 😢 😢 😔 😔 ☹ ☹
musime vycalovat 80litrov-predat jednu dodavku, aby sme vyplatili opravu auta, bo sme uz z poistky minuly vsetko-neratali sme z tym, ze bager bude pocas 1 roka, 7 mesiacov v servise. Joj, nedari sa....nie sme ok psychicky, potrebujeme dakoho s cistou vyrovnanou aurou, nech nas postavi na nohy, lebo to neni dobre. Takze tak. Prepacte, ze vam sem pisem take osobne veci-aj ked to je tak zosiroka napisane, je fajn, trosku si popismenkovat....
tak ahojte, idem pozriet to Bibione...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre