Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
26. nov 2007

Ahojte 🙂 Veru aj Natali ide do MS od septembra 2008 dnes som bola zaniest prihlasku 🙂 Mala v jednom kuse vyhladava spolocnost deti,strasne sa s nimi lubi hrat,hladka ich,dava im pusu a sama doma vidim,ze sa nudi.Nevie sa tak zahrat ako ked su viaceri pokope.Len sa tmoli po byte a hovori:Pride baba uz?ked cakame kamoskinu malu takze snad to v skolke odlucenie problem nebude aj ked mamickarka je riadna 😕A ja sa zas do prace tesim A barun neboj,niesi sama co to uz potrebuje,som uplne mimo toho vsetkeho aj ked by som toto krasne obdobie za pracu nikdy nevymenila skor ako napr.jedna znama supla k svojmu 6-mesacnemu syncekovi opatrovatelku hned ako dokojila ☹

nikolasko
28. nov 2007

super stá strana 😉
dnes sa u nás prekvapivo spí 😵 tak môžem nakuknúť 🙂
jééééj že do škôlky ja mám s toho zmiešane pocity na jednej strane sa teším aj ja do práce konečne medzi ludí a na strane druhej ved je ešte malý,to je skoro ako to prežijeme....no chaos v hlave ☹ a samozrejme problém s brávaním do škôlky máme aj my
hanka konečne si zavítala 😉 kde si sa nám túlala?

alzbetka
autor
28. nov 2007

ahojte, tak po riadne dlhom case sa mi podarilo sa sem dostat, citam tu, ze riesite skolky, ja taky problem zatial nemam, pretoze v marci cakame druhe babo, takze Betka bude este so mnou (s nami)doma 🙂

cairka
28. nov 2007

Jéj, Alžbetka gratulujem. Práve som sa chcela spýtať, že kedy plánujete súrodencov, keď všetci riešite škôlky 😀

alzbetka
autor
28. nov 2007

cairka dakujeme

snehovavlocka
28. nov 2007

cafte, baby...tak ako ste sa dnes vyspali???

vroni
28. nov 2007

Alzbetka, aj my gratulujeme 😀
Cairka, my surodencov neplanujeme, takze skolka bude 😀 😀 😀

anika
28. nov 2007

ahojte, vitaj naspat alzbetka a gratulujem, to je uzasne.
ja zatial skolku neplanujem a doma budem do troch rokov, nemas sa kam ponahlat 😉

anika
28. nov 2007

no, zda sa, ze som sa porozpravala sama so sebou- malo tam byt-nemam sa kam ponahlat 😀

barunka
29. nov 2007

alzbetka, gratulujem...
cairka, my plánujeme, (teda viac menej ja, manžel len súhlasí) súrodenca pre Simi až keď bude trošku väčšia, keď bude mať cca 5 - 6 rokov a bude aspoň sčasti schopná robiť niektoré veci sama a nebude odo mňa natoľko závislá ako teraz. Že napríklad neumrie od hladu, ak ja budem práve bábo krmiť...

cairka
29. nov 2007

Ja som tiež tak plánovala, kolo tých 4-6 rokov presne pre tie isté dôvody. Ale teraz som sa dozvedela, že Vaneskina biomama čaká v apríli ďalšie bábo a zvažujem , či sa na to už cítim. Má to svoje pre aj proti, ako všetko. A hlavne sa občas sama seba pýtam, či mi treba ďalšieho barana 😅 No uvidíme, ako to všetko vypáli, keďže sa ešte ani nenarodilo. Či by mi ho (ju) vôbec dali. 😒

sweetienka
29. nov 2007

ahojte,
alzbetka gratulujeme k dalsiemu babatku 🙂
hanka, no pekne, ze si sa ukazala, aj alita sa tu objavila, neviem, ci si stihla zaregistrovat 😉
my nad dalsim babom zatial neuvazujeme, ja si to neviem predstavit, aj ked vzdy som chcela mat medzi detmi rozdiel dva tri roky, teraz som to posunula na 5-6 🙂 no ved uvidime, zatial sa na to rozhodne necitim
barunka, ty ked vidis malu Kristinku tak nemas "chut" na dalsie miminko?

barunka
29. nov 2007

sweetie, jasné, že keď si túlim Kiki a keď s ňou kecám, tak by som hneď takého drobca brala, ale rozum mi vraví, že to nie je to správne riešenie. Neviem, možno to raz budem ľutovať, ale ak mám právo výberu, tak počkám kým bude mať simi tých 5-6 rokov, aby som to zvládala....

navik
29. nov 2007

awojte raz som k vam zavitala ale len na kratko.. a konecne maam cas a nespim este 😀 😀

navik
29. nov 2007

alzbetka gratulujem 🙂

navik
29. nov 2007

pozeram ze riesite skolky ja by som xcela dat Vivku do skolky od septembra.. ale neviem ci sa nam podari leebo potvorka nexce o nocniku ani pocut. a ked ju idem prebalit ze sa pokaka tak kje to uplny horor vzpiera sa ☹ 😒

sweetienka
30. nov 2007

navik, neboj, do septembra casu dost, Vivka sa urcite nauci na nocnik, alebo wc 😉
barunka, lebo ja ked vidim male baby, hned by som chcela take domov 😉 ale tiez poslucham rozum 😀

nikolasko
30. nov 2007

jéééj alžbetka srdečne gratulujem máš môj velký obdiv a vlastne každá mamička ktorá má detičky takto po sebe,ja by som si netrúfla taktiež zdielam názor 5-6ročný rozdiel.
baby u nás nastalo obdobie NIE ☹ na každú otázku dostanem odpoved nie.Ničko ideme von?Nie a popritom si už berie bundu 😒
dnes som sa rozhodla dať definitívnu bodku dojčeniu asi som tu už len sama dojčiaca mama však?tak nám držte palce a ak budete niekde v GA BA KO...počuť detský plač tak to je od nás ☹

alzbetka
autor
30. nov 2007

ahojte, dakujem.
nikolasko ja uz veru nedojcim, ale tehotna som ostala, ked som malu este 7-krat za den kojila a tak sme to v septembri stopli (na radu lekara) i ked by sa dalo dojcit az kym by mi mlieko same neodislo.
navik skus dat vivku na zachod, mozno ze to sa jej zapaci, mi odkedy sme odskusali zachod, nocnik mame iba na okrasu. 😉

navik
30. nov 2007

alzbetka tak to je vam super.. skusala som ju dat na zaxod vydrzala 5 sek. a koniec a dokonca skusam aj ked starsia ide na zaxod.Vsetko sa ryxlo uci je velmi vnimava ale to piskanie a kakanie mimo plienku je nesmakuje 😀

cairka
30. nov 2007

Ahojte.
Nikolasko, ani u nás už nepočujem inú odpoveď ako nie. 😒 A zásadne neodpovedá na otázky iných 😠 . Keď sa jej niekto spýta, ako sa volá, tak nemá šancu sa dozvedieť. A vie to.ale rozpráva len to, čo chce a kedy chce. 😅
My máme trocha iný problém s odplienkovaním. Už sme niekoľko noci poriadne nespali, lebo Veve už nechce cikať do plienky. Čo by bolo super, keby cikala raz za noc, ale ona ciká aj 3-4-5x. večer totižto vypije fľašu mlieka a aj cez deň pije dosť. Poradťe, čo s tým.

hanka274
1. dec 2007

cafte, nikolasko tulala som sa vsade len nie tu...heh 🙂 🙂 hambim sa....
sweetienka ahoooj, nie nezaregistrovala som alitu....je ok, nie??
alzbetka blahozelame aj my !!!!!
Barun, presne ako pises s tym druhym surodencom!!§ my tiez tak podobne
Vroni, my tez neceme jest!!! otras, otras.....a este raz otras......
A co skolka?? fuha, mozno aj my tak na pol dna v septembri, neviem.....to uz treba sa ist prihlasit teraz??? A skolky zacinaju vzdy v septembri??
Cairka, co s tym?? fuha, to neviem, podla mna NIC, podla mna sa to upravi. Lebo nedat pit je blbost, jasne...Takze podla mna len cakat....A ona sa sama zobudi a vypita sa ciko na serblik?? Tak neni o com, ved mate pocikavanie za sebou to je super!!! tes sa! podla mna nic, to sa upravi...uvidis...klidasekkk

dobre babule, idem ja, ked som na niekoho zabudla.......plepacte.....zdravim vas vsetky!!!!!!!!!!!

uz cem jar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fnnuuuuuuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alzbetka
autor
1. dec 2007

ahojte,
navik, tak nechaj tak, nenahanaj ju do toho na silu a ono pride ten cas kedy ju to chyti same.
cairka, my cez den tiez pijeme dost, ale tak do 17 - 18 (chodi spat okolo 19:45) a potom sa snazim jej nedavat pit a vecer mlieko nepije, teda ona nepije mlieko vobec, pretoze bola dlho kojena a ine nechce, dr. mi povedala, ze to je syndrom kojenych deti, ze to nevadi pokial papa jogurtiky. takze my sa vycikame pred spanim a potom az rano okolo 7 ked vstane a plienku mame na noc ako poistku. 🙂

cairka
2. dec 2007

Ahojte. Dnes sme súpali celú noc. Potom ráno som ju nestihla dať na nočník, tak plienka až pretiekla 😅 Len dúfam, že jej to ostane a nevrátime sa späť k nespaniu.
Alžbetka, tak to už máte úplne super. Veve tiež práve pije len večer mlieko, cez deň moc nie. Jedine sladké acidko abo jogurtové mlieko.
Ešte som sa chcela spýtať. Nesťažujú sa vaši drobci, že by ich boleli nožičky? Vaneska už zo dva týždne občas vraví, že ju bolí kolienko, ale nemá na ňom nič- ani buchnuté, ani červené, ani opuchnuté. Dosť vyrástla, tak neviem, či to môže byť z toho, abo nie.

nikolasko
3. dec 2007

ahoj ahoj tak sme už bez kojenia hurá,Ničko dokonca začal piť aj plnotučné mliečko,ale len pred spaním ked má potrebu si cuckať inak ho do neho nedám a o UM ani nehovorím,my sme ešte celú noc neprespali,ale stále dúfam že sa raz dožijem 😉 v odplienkovaní sme nejak nepokročili
cairka náš krpko sa nestažuje na bolavé nôžky a to teda počas dna nabehá kilometre a naposledy ako sme ho merali tak mal o 4cm.viac tak tiež dosť podrástol neviem ja by som to sledovala istota je gulomet 😉
alžbetka a ako sa bude volať druhá babulky?

alzbetka
autor
3. dec 2007

ahojte,
cairka nasa sa na bolenie noziciek nestazuje a v pohybe je veru este aj ked spi 🙂.
nikolasko, to keby vieme, uz sme mali tolko mien, ze teraz sme to nechali tak a ved cas este mame. pri malej sme hned mali vybrate meno, ale teraz sa akosi nevieme rozhodnut.
musim koncit, mala ma vola aby som isla s nou kreslit 🙂

hanka274
5. dec 2007

cafte cafte.......
alzbetka....tvoja mala bola kolko kojena??? Lebo ja som Hanku kojila rok aj 4 mesiace a mliecko tiez nemame kazdy den.....ale zato jogurty...rano vecer kazdy den......Myslis, ze to je v pohode??? Nieze by neznasala mlieko to nie....ale nechce ho kazdy den....Skor tak kazdy 3ti....ale potom sa ide zadrhnut za nim.....A ja som v depke, ze to musi kazdy den min. 1x..........
Ake jogurty papate...?? My sme presli k Activii bielej sladkej....je super. je biela, takze ziadne farbiva kvazy....takze som rada....

hanka274
6. dec 2007

nikolasko, ako ste skoncili s kojenim??? hmmmm???? ja este hore....tak ma to tak napadlo...heh....

alzbetka
autor
6. dec 2007

ahojte,
hanka , malu som kojila rok, 4 mesiace a 11 dni. s tym mliekom to mas dobre, moja nechce ziadne. dr. mi povedala, ze ked papa jogurtiky, tak ze to je v poho, ze sa nemam bat. a jogurtiky papa vsetky, podla toho na aky ma chut.
a inak ako ste prezili mikulasa? nasej malej ziarili ocka, ked videla naplnene topankya balicky v okne a ked to potom rozbalovala 😀 .

nikolasko
6. dec 2007

hanka ťažko pár nocí sme preplakali a spal s tatom tak sa po boji upokojil aj s flaškou a dnes je to už v pohode vycucá pred spaním celú flašku mlieka-plnotučné tatranské 😀 a je spokojný a občas aj 2 😕 zvykol si.Vyžaduje sa častejšie mojkať ako ked sme kojili ale to ja véééélmi rada 😝 😀 😵
no Mikuláš bol super my oslavujeme aj meninky tak bolo darčekov trošku viac a tie žiarivé očka no neopísatelné ved to máte každá doma 😵
a k jogurtom taktiež activia proBio dobrá mama a puding Danette alebo ako sa to volá ten vanilkový a karamelový

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre