Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
5. máj 2008

cairka, ooooo jasneee je, len mam trosku prace posledne dni....mala som odklad danoveho z marca na 30. jun....takze si uzijem zase teraz ja....fujtajbl.....

nikolasko
7. máj 2008

Ahoj baby,konečne mám trošku čas a ako tak pozerám tak ste vela nepopísali ☹
Náš Ničko je už prijatý do skôlky, bola som si pre rozhodnutie tak som zvedavá 🙂 či mu to nadšenie vydrží.
V robotke v pohode len vela nových infošiek ale zatial zvládam.Babka to s Ničkom zvláda tiež dobre.Plienočky už používame len na noc a ked ideme von aj to už protestuje,že nechce ale ja sa ešte bojím predsa nieje až také teplo.
A vážne kde ste všetky? ☹ 😕 😕 😕

barunka
8. máj 2008

kočky, ja som už konečne zasa online... 🙂
😀 😀

nikolasko
9. máj 2008

no to sme barun moc radi a to len takýto krátky príspevok? 😨 😨 😨 😀 😉

barunka
10. máj 2008

No tak teda obšírnejšie. 1. zásadná zmena odkedy som bola bez netu je, že sme zmenili lekára, keď tá bývalá (tá na ktorú som toľko nadávala) robila prešlap za prešlapom a nakoniec to završila tým, že tresla simi (samozrejme slabo ale i tak) po ruke pravítkom. Tak som sa zobrala a na druhý deň som prišla so žiadosťou o vydanie kartotéky. Teraz máme lekára síce súkromného, ale o to lepšie, milšieho, ktorý má aj vlastné deti a má pochopenie pre takéto živé detičky, keďže aj on má doma dve také.
O Simi: narástli sme, už meria cca 100 cm, váži takmer 15 kíl, nožičku má 27 🙂 Plienky už máme len na dlhšie vychádzky, keď potrebujem ísť do obchodu a podobne a na noc. Cez deň sa jej vôbec nemusím pýtať, či chce cikať. Keď sa jej chce, jednoducho sa zoberie, vyzlečie sa, vyciká sa, vykaká sa, utrie si riťku, oblečie sa a hrá sa ďalej.
Pusinka sa jej celé dni nezastaví a jej krstná ju naučila aj spojenie ako "no hovno" čo dosť často používa keď od nej niečo chcem, vtedy sa len postaví predo mňa s rukami vbok a zahlási "no hovno maminka" alebo ju naučila aj do paže, čo používa, keď sa jej nedarí.
Od 1.septembra sme prijatí na adaptačný pobyt do škôlky, načo sa ju snažím pripraviť čo najlepšie ako len viem. Zatiaľ chodíme len do materského klubu, aby bola medzi detičkami. Tam svoju povahu nezaprie, je jej všade plno. Pozná všetky základné farby, počíta do troch ...
a viac ma nenapadá 🙂 😀 😀

jaaaaaaaaaaaj a ja som ostrihaná 😀 😀 😀

cairka
11. máj 2008

Ahojte.
Barunka, to čo malo byť s tým pravítkom 😨 a načo to vôbec mala v ruke 🙄 dobre si urobila, že si sa zbalila. naša dr. teda tiež nie je extra trieda(čo tu mimochodom u nás ani nie je), ale aspoň pravítkom sa nezaháňa 😒
a že 100 cm - ja som aj na fotkách pozerala, že je dlhá,ale teda toľko som nerátala. veve má 88 😅 no asi pred mesiacom mala, možno už má 89 😎 nohu má 22, takže taký trpaslík pri simi, a to sa ma každý snaží presvedčiť, aká je veľká na svoj vek 😀
veve tiež pozná farby, ale hovorí takmer vždy inak - čo poznáva je žltá, ružová (sa nezaprie, že je baba) a biela. červená je tiež ružová a zelená,modrú a čiernu si mýli.
A tie perly, čo jej vychádzajú z pusinky 😨 ideme na prechádzke, oproti nám ide pani so psom a veve "Vaneske chutí havko" doteraz neviem, čo chcela povedať 😝 aj vaši už začli prečo?

lubka78
11. máj 2008

ahojte,
aj ja mam doma takeho maleho certika narodeneho v aprili 😎
dufam, ze sa mozem pridat
akosi som az teraz na vas narazila, kedze som na inom fore...cakame totiz v oktobri prirastok do rodiny 😵
ako som tak citala barunka o malej Simi ta je dobre velka, Filip je popri nej len taky krpec - meria cca 90cm a vazi asi 12 kil.
My sme Filipa boli tiez zapisat do skolky, ale az od marca - aprila, kedze v oktobri pride babo, aby nenachytalo nieco zo skolky.
Co sa tyka ockovania, Filipa sme stihli zaockovat Prevenarom proti pneumokokom, ktory zacala preplacat poistovna od aprila a rozmyslam tiez nad zltackou, ale tu asi dam ked pojde do skolky. Povodne som ho chcela dat aj proti kliestom, ale kamoska dala maleho zaockovat a odvtedy ma v kuse kliestov. Takze este musim porozmyslat.
Trocha som sa rozpisala na prvykrat co? 🙂 🙂 🙂
Tak zatial sa majte 😉

cairka
12. máj 2008

ahojte.
lubka vitaj, samozrejme, že sa môžeš pridať.
a ostatné kde ste?

vroni
12. máj 2008

Cairka, to si ma ukľudnila. Naša blcha má 86 cm a 11 kíl, noha 21, aspoň v tom nie je sama (že je taká krpatá) 😀 😀 😀 16.júna začíname škôlkovať, hrozne sa "teším", dieťa už teraz mixuje jazyky a my nie sme práve najdatnejší v lúštení jej skomolenín, keď začne brebentiť aj po francúzsky, nebudeme už vôbec tušť, o čom to melie...... 😎 Akurát v sobotu tvrdo trvala na tom, že "tatko, lauken!" Nakoľko jej kreatívny tvorca netušil, čo po ňom chce (ani ja), tak jej povedal, že on práve nemá čas a má ísť za mamou (mala som sto chutí po ňom niečo šmariť 😠 ) Ale dieťa ho zrušilo, že "nie mama hojda, tatko lauken!" (schaukeln, hojdať sa) Tak sme pol dňa obdivovali svoju rodičovkú genialitu (že sme ju pochopili) 😀 😀 😀 Obávam sa, že od júna nám aj tieto zriedkavé okamihy inteligenčných úspechov budú odopreté 😀 😝

lubka78
13. máj 2008

ale to mas dobre vroni, ze hned od zaciatku bude vediet nejaky cudzi jazyk....aj ked 😉
ja som len velmi zvedava, ci nas Filip nebude ziarlit, ked sa narodi male 🙂 ....uvidime
inak Filip je tiez dost ukecany, kadeco z neho vylezie....minule mi zahlasil z vane - mamka, chod prec, ja tu chcem byt sam....ale vsak uz sme si zvykli a niekedy je to fakt sranda 😀
tak zatial pa

barunka
13. máj 2008

kočky, tak naše decko má odrazu hrôzu z chrobákov a ani za svet sa nechce vycikať v dedine do trávy.. Takže do dediny opäť plienky ak idem na dlhšie. Nechápem čo sa jej to porobilo, na dvore mi pekne ciká...

lubka a už si si zisťovala o tej žltačke? koľko sa teraz platí za vakcínu? má vedľajšie účinky???
ja som chcela tiež dať simi zaočkovať, ale nateraz máme zakázané všetky nepovinné očkovania až kým nedostaneme túto ďalšiu dávku hexy, kvôli reakcii.

cairka
13. máj 2008

ahojte.
barunka, ani veve neciká do trávičky- že ju šteklí 😠 ,ale ona vydrží aj 3 hodiny necikať, len aby nemusela ísť do trávy a pocikať sa už našťastie tiež nechce. občas sa stane nehoda, ale to tak raz týždenne.

barunka
13. máj 2008

cairka, mne sa simi teraz v sobotu pocikala prvý raz po dvoch mesiacoch, nej ako sme to nestihli domov a ona veľa vypila. tiež vydrží také dve hodinky, do plienky nechce, keď sa v sobotu pocikala vrešťala akoby sme ju týrali, neznáša keď má na sebe mokro...
mňa to ale mrzí, lebo sme s ňou chceli chodievať viac do prírody, lenže takto sa to nedá. v nedeľu sa nakoniec predsa len vycikala do trávy, ale to mala sukňu, roztiahla si nôžky ako najviac vedela a postojačky sa vycikala. vraj ona si nečupne, nesadne, mama ju držať nemôže, tato už vôbec nie... 😠 😠

cairka
13. máj 2008

emancipovaná to deva 😀 my tiež máme na všetko -sama - občas to je fajn, ale občas ...a ak máte kde neskúšali ste zobrať nočník? my sme raz tak boli, keď som vedela, že ideme na dlho, ale to sme šli autom, tak nočník bol v aute 😅

barunka
13. máj 2008

cairka, skúšali. ak máme so sebou nočník, neni problém. ja simi sledujem už dlhšie, ona nie je ochotná sa vycikať ani na cudzí záchod. dúfam, že ju to čoskoro prejde...

inak aj simi všetko sama, je to slovo, ktoré hádam počujem za deň najčastejšie. ak sa ju náhodou niekto pokúša krmiť, spustí vreskot a radšej umrie od hladu, akoby mala ústa otvoriť. po schodoch sa jej nemôžem ani dotknúť, lebo dostane hysterický záchvat, nehovoriac o obliekaní, vyzliekaní a podobných veciach. Ona musí všetko sama. Jediné čo dovolí je umyť jej zuby ale aj to musí potom sama 😀 😀

cairka
13. máj 2008

ani veve neciká ani na vecko nikde 😒
a ináč sme na tom rovnako, ešte aj s tými zúbkami, teda s umývaním, len nám treba dúfať, že raz, keď to už budú vedieť ich to neprestane baviť 😝

barunka
13. máj 2008

cairka, tak to som rada, že nie som jediná 😵 😵 inak tie zuby si už simi celkom zvláda umyť, akurát na tie vzadu niekedy zabúda, alebo si pichne kefku tak hlboko, že ju až napne 😅 😅

inak všimli ste si, že deti sa najrýchlejšie učia tie veci, ktoré by nemali?? Napríklad Simi veľmi rýchlo pochytí, keď pred ňou niekto povie niečo, čo by nemal, ale zásadne to použije až na druhý deň, kým sa na to zabudne.. (ako napríklad od krstnej no hovno, do paže a podobné)

cairka
13. máj 2008

no veve si nevie umyť, chce, ale nevie. ešte tak obžúvať pastu z kefky 😅

a veru má hlavu na somarinky 😝 a ešte veľmi dobre vie, kedy sa má začať líškať, keď je zle 😀

lubka78
13. máj 2008

ahojte,
barunka nepytala som sa na tu vakcinu proti zltacke este, lebo Filip pojde do skolky az od marca-aprila buduceho roka a zatial tiez budeme mat dalsiu davku hexy 🙂
co sa tyka nocnika, ked je bez plienky vypiska sa bez problemov, aj ked niekedy ujde....ale vonku este mame plienky
dnes rano som si konecne dala fotky do albumu, vacsinou s Filipom, mozte nakuknut 🙂
zatial pa

barunka
13. máj 2008

no dnes si decko svojsky vyriešilo cikanie vonku. Jednoducho od tretej do siedmej necikala a keď sme vošli dnu, vycikala hádam pol litra 😀 😀 aj tak sa dá...

hanka274
14. máj 2008

lubka78 ahoj, vitaj medzi nami...
Barun, cafko....no pekne ste teda vyraaastli....inak tu trojkolku nasi kupili Hanke tiez na 2r....je v pohodke, len skoda, ze to je iba na tento rok....chapes...
My sme dnes boli prvykrat vonku v meste bez plienky...isli sme o 10 z domu a dosli sme o 13tej....takze 3 hodky...pohoda, necikala....ani nechcela....2x som ju davala.....a potom az doma cikala...

cairka
14. máj 2008

Ahojte baby. No šikovné sú už tie naše aprílčatá 😎
Vaneska teraz sedí na okne a pozerá, ako nám kosia trávnik na dvore, tak máme na hodinku o zábavu postarané 😝

alzbetka
autor
14. máj 2008

ahojte, vidim, ze tu preberate plienky a cikanie, my chodime tiez bez plienky a bez nej aj spinkame. vonku mi cikat nechce, to radsej vydrzi az domov. my sme dneska boli u dr., dali sme ju zaockovat a drzala sa hrdinsky, ani nezaplakala. cairka, aj nasa betka rada pozera cez okno, hlavne ked tu jeden ujo zenie kozy a ovce popri potoku 🙂 .

lubka78
14. máj 2008

ahoj, ahoj, aj my mame zalubu pozerat cez okno, hlavne ked chodia smetiari. Skoro kazdy den sa pyta do piesocku, vcera sme neboli tak som mu slubila dnes, v piesku sa vyhral, ale ked sme sli domov na jednom skolskom dvore predvadzali hasicske auta...no parada...museli sme aj tam pristavit....ved chlap sa nezaprie 🙂 🙂 🙂
Co sa tyka travy, Filip nechce chodit po pokosenej trave, ked je na chodniku....neviem preco sa jej boji...radsej tam zostane stat a ...nejde
😉

barunka
14. máj 2008

kočky a ako sa odvyká od plienky na noc? nám už zostala jedine tá...
a ešte jedna otázočka, my sme z dediny a na každý väčší nákup musíme chodiť do BA (cca 1 - 2 razy do mesiaca, keďže tu u nás aj liter mlieka je z vysokohorskou prirážkou). Teda cca 45 minút jazdy v aute a potom nákupy. Simi si na cudzí záchod nesadne... Ako to riešite? My ideme v sobotu a ja jej dám asi plienku. Nočník so sebou nebudem vláčiť a nebudem ju ani stresovať tými cudzími záchodmi, veď hádam ju ten strach raz prejde nie???

lubka, tak Simi trávu zbožňuje a zásadne sa v nej vždy vyváľa. Radšej ako po ceste ide po tráve a tak aj vyzerajú naše prechádzky 😉

hani, no jasné chápem, my sme chceli takéto čosi, aby som si ju vedela aj trošku brzdiť a sledovať smer jej jazdy a táto sa Simi najviac páčila, tak sme ju horko ťažko zohnali a kúpili...
Ale teraz chce traktor..

cairka
14. máj 2008

no tak tá nočná plienka by aj mňa zaujímala. obávam sa ale, že ešte riadne dlho ju budeme mať, lebo ráno má vždy plienku aspoň 2kilovú a pomaly z nej tečie. 😅
barunka, plienku, abo náhradné oblečko 😉

barunka
14. máj 2008

cairka, tak nám našťastie obdobie 2 kilových plienok odišlo, už máme len kilovú a ešte by zniesla 😀 😀 😀 ale tá vôňa... 😖 😖
len či by som jej nemusela brať celú skriňu na ten výlet 😀 😀 😀

ozaj, je tu ešte nejaký závislák, čo pije večer mlieko z fľaše??

cairka
14. máj 2008

a je na tom niečo zlé? 😝 áno, hlásime sa do klubu závislých. ráno z pohára, cez deň už nechce a večer z fľaše.

barunka
14. máj 2008

cairka no podľa niektorých áno 😲 😲 som myslela, že simi je hádam jediná na svete 😅 😅 dnešný večer padli za obeť dve 330 ml fľaše... takže cca 6dcl mlieka o ôsmej a hajde spať. Podotýkam, že o siedmej večeriame 😀 😀

cairka
14. máj 2008

barunka 😀 😀 😀 , to veve pekne jednu fľašu, aj to toho občas poje na večeru toľko, že nechápem, kde sa to do nej vojde.
dnes dopila a ma volá, že "tu vaneska trošku vyliala. prečo?"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre