Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

lubka78
7. júl 2009

dakujeme 😉 uz sme celkom v pohode, Filip uz celkom bez teploty a aj vyrazky sa mu pekne stahuju a robia sa mu uz chrasticky...asi to je celkom fajn, ze sme nepouzivali puder, ale Aloe, neviem to sice porovnat, ale kamoska ktora pouzivala puder sa cudovala, ked som jej vravela, ze Miskovi po tyzdni a pol uz opadavali chrasticky 😉
Hanka...tak drzime palceky, nech to mate v pohode za sebou...pekne brusko 🙂 a Hanka na tej fotke zo skolky je ako z obrazku 🙂 a na kedy ti stanovili termin?

hanka274
7. júl 2009

no mam zatial 1.8. ale vcera doktor povedal, ze po 15tom uz by sme to mohli aj mat za sebou...teda pocitam skor ako 1.8....v druhej polovici jula...tak za 2 tyzdne??? fuuuuha...oh...

Pekne brusko?? Hm, zilky su mi vidiet...ale dakujem 😵

Lubi, vyrobky z Aloe je dobre asi na vsetko... 😉

sidus
7. júl 2009

Hani, lepšie je ísť skôr. 🙂 Čo tam po žilkách, bruško je pekné, také akurát. Ja som mala taký veľký bubon.Som krpatá a len to brucho bolo pri mne 😀

hanka274
7. júl 2009

Ja ho mam trosku mensie ako pri Hanke, takze predpokladam, ze Simča bude aj mensia vahovo aj dlzkovo...s tatinom sme obaja taky stihli... 🙂

hanka274
7. júl 2009

A preco je lepsie ist skor?

sidus
7. júl 2009

Aspoň podľa mňa hej. Pri Tamke som bola v nemocke už pred pôrodom, lebo som prenášala a bolo to o nervy 😠 Tomi sa narodil o dva týždne skôr. Začalo to tak nečakane, polovičku som si ešte odfučala doma pred telkou, to bol večer a všetci už spali a v nemocke sa potom narodil do 3 hodín. Takže paráda. 🙂

hanka274
7. júl 2009

Fuuuu, tak to keby mna cakalo, ze 3 hodky...jeeeho... 😵 😵
No idem ja, koncim, tatino mi volal, ze chce palacinkove cesto, ze bude prazit...tak idem na to... 😎 😎

cairka
8. júl 2009

ahojte. hanka, držím palce, nech ťa simonka dlho netrápi 😵 ale ešte máte chvíľku čas 😉

myska, no nie sú tie naše baby len tak pre nič za nič v jeden deň narodené 😅 veve je tiež taký poplach...tiež máme dni, ked mám pocit, že len ziapem...a niekedy vie byť úplne super...len škoda, že tých bláznivých dní je asi viac 😅

lubka, no v týchto horúčavách si veru neviem predstaviť kiahne, apsoň že už to končí. chlapci sú odvážni 😵

hanka274
8. júl 2009

cairka, este taky tyzden-dva by som rada vydrzala pokope... 😀 😀 😀

lubka78
8. júl 2009

hanka...tak kazdu chvilu 😉 ..drzim palce, aby to bolo rychlo 😉
s Filipom som ani necitila nejake extremne bolesti, mozno tak max. 1hod. pred porodom a bol vonku...s Miskom to boli asi tak 2-3 hod, ale aj tak to bolo celkom rychlo...aj ked som si myslela, ze ked prvy porod taky rychly, tak aj druhy 😅

myskapipiska
8. júl 2009

tak sme doma konecne, vcera vecer sme dosli, sice mam este migrenu, ale snad to uz prejde,
lubka a kolko trvaju take kiahne? si to asi hodim, ked ich dostaneme,
mnam palacinky, hned by som si dala, ale sa mi nechce hodinu stat nad panvicou, este ked mi je tak blbo
cairka, ja uz neviem co s nou, ona je nezvladnutelna, mozno na tom nieco bude, ze je taka tou castou zmenou domova, lebo cim dalej je to horsie, asi budem musiet vyhladat nejaku profesionalnu pomoc, sak ma z nej raz slaktrafi
inak, ines sa vcera zase vyznamenala, boli sme doma asi dve hodiny a uz musela nieco vyparatit, mama bola akurat vonku so psom, ja som kojila a ines bola nejak podozrivo ticho a za chvilu dobehla s usmevom na tvari, vyliezla na maminu postel a zadelila, ze sa pokakala. tak som zazala svetlo a skoro ma slak trafil, postel zafulana od hovna, po zemi, cez celu chodbu a v druhej izbe stopy, a na ich konci mamina nova slapka a v nej natlacene a rozslapane hovno, a potom ze nemam vrieskat, sak ona mi dvakrat denne pripravi nejake "prekvapko"

hanka274
8. júl 2009

misi... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prepac 😀 😀 😀 😀 , to je take zlate ked si na to spomenies za par rokov...ale teraz...to hej, aj mna by slak trafil... 😀 😀

michaela2410
9. júl 2009

Ahojte, Mozem s k vam pridat?
Trocha som tu precitala par prispevkov a moja menovkyna mala vcera "uzasny" zazitok. Mna by asi porazilo.

Mam dvoch chalanov, loptosov, oboch aprilovych, takze tvrdohlavych ako barani...🙂
Starsi Tomasko ma pat a mladsi Lukasko ma tri rocky.

cairka
9. júl 2009

😀 myska 😅 😀 😀 také prekvapko by som veru nechcela zažiť 😝 😀 😀 😀 😀

michaela, vitajte a zaradte sa 😎
hanka, na tej fotke zo škôlky vyzerá hanka oveľa staršie 😨 taká veľká slečna 😵

vroni
9. júl 2009

Myska, máš to doma veselé, ja by som vôbec nevrieskala, mňa by rovno piclo 😝 Nechceš skúsiť dať slečnu do škôlky? Ona sa podľa mňa doma jednoducho nudí.... A ty máš argument, že si nemôžete odskakovať každú chvíľu do Anglicka....
Michaela, vitaj!

hanka274
9. júl 2009

michaela, chalani, vitajte !! 😎 😎 😎
cairka, vyzera, ale Veve a barunkina Simca...vy ste tu damy...my len take slecny ostatne...

vroni
9. júl 2009

Fakt, Veve je nádherná. Hani, kde vidíš Simču, barunka má vymazaný album ☹

hanka274
9. júl 2009

vroni, nevidim, ja len viem, ze ona bola od narodenia vzdy vyssia a taka mohutnejsia...taka babizna velka...
Ale ked vydrzis, zachvilu ti ukazem moju Simču... 😉 😀 😀

hanka274
9. júl 2009

michaela, pekne fotky mas v albume...to kde ste boli na tom vylete?? tam tie prve fotky myslim...
A ta fotka v posteli ako spia je dobra a to, ze maju spolu narodeniny, 5 dni ich deli...to je tiez sranda...to ako ste si takto mohli naplanovat?? sranda...
A napadlo ma, baby, decka vase si umyvaju zuby same? Hanke ich glančime my.

nikolasko
9. júl 2009

ahoj baby konečne po dlhej dobe som nakukla 🙂
myši by ma vystrelo 😖 pevné nervy želám uvidíš od septembra keď bude chodiť do škôlky tak skludní hormon 😉 zatial to vydrž a vroni má pravdu zabiješ dve much jednou ranou
hanula ty to máš fakt už za pár držím moc moc palce aby ste to zvládli a nová fotka v pase 😉
cairka ni ty sa sa dlho neukázala
a konečne nová tvár michaelka vitaj a ciť sa tu dobre máte zlatučkích chalanou 😉
lubka ako ste na tom chrastičky už opadali?

hanka274
9. júl 2009

no nikolasko...nove foto, si si vsimla, dakujem...zato ja kukam a jak kukam...sak ty uz mas velkeho chalana doma, tak aj ty daj nieco aktualis... 😉 😉
misi, snad skludni hormon...
U nas je to opacne, od marca chodi do skolky, nedavno som revala, co porobila...mesiac-dva dozadu /aj som to pisala tu/ a teraz znova!
Tak vam o tom trosku napisem:
Teraz je Hanca tyzden s nasimi v taliansku a minuly piatok ako som dosla po nu, tak som mala asi hodinovy rozhovor s ucitelkami... 😔 😔 Hanka ne a ne sa zlepsit, v skratke:
-rodicia sa stazuju...u riaditelky...ta akurat tam dosla ked som sa rozpravala s nimi a prikyvovala, ze ano...je to tazko s nou a ze treba to vyriesit teraz cez prazdniny, pretoze od septembra musi uz posluchat, bo neradi by riesili niake vylucenie ☹ ☹ ☹ ☹
-v ten piatok, ze naplula niakemu dievcatku do tvare, a to ja som mala problem ju naucit vypluvat vodu pri cisteni zubov, nieto plut...kto by ju to ucil preboha?? ja neviem odkial to ma /toto myslim, ze zo skolky/
-predtym den, ze niakemu chlapcovi kopla do chrbata, ze tam mal modrinu na druhy den
-ze aj ked jedia, ze nieje v pokoji...proste pleskne niakemu susedovi chleba na zem a tak...
-ze ked stoja v rade a drzia sa za ruky, len tak soti niekoho

takze ja som v koncoch...proste cert a to DOSLOVNE...mame vraj pritvrdit, ale uz sa viac doma neda, pretoze viacmenej u nas pocut odpovede nie ako ano...a to iba kvoli tomu, ze prave pred 5timi minutami robila zle alebo co, chapete...a trest, do svojej izby, na stolicku a basta...a je tam az dovtedy pokial my povieme...proste neustupime.
Problem je u babky a dedka...Hanka aj teraz na dovolenke, oco mi poslal, ze nevie spat o 23h, bo hanka ma z talianskych posteli trampolinu....hahahahaha...proste strasnu srandu ma z toho oco...tak bodaj by to nerobila...u mna by uz taky vilagos dostala, ze az...doma o 23h neexistuje, ze nespat alebo skakat vobec niekedy po posteli...Proste u nasich je vsetko zle zmenene na srandu...
A teraz v tej skolke su spojeny prvaci so stvrtakmi...ona vam robi zle aj im!! Ja som sa pytala ucitelky, ze ci je to hocikto komu robi zle alebo ma s niekym konkretnym problem...a oni, ze nie...1.den sa otukala medzi tymi stvrtakmi a odvtedy dava do laty aj ich...kokos...proste ona tam kosi aj prvakov aj stvrtakov...ako mne je to miestami smiesne, no ked si spomeniem na tych rodicov...citim sa hrozne...
Tak som sa dohodla s ucitelkou, ze zajdeme normalne k takej kvazy psychologicke...pretoze sme sa niako ujednotili, ze viacmenej niaka zakernost v nej nieje, pretoze je zlata v momente ako nerobi zle, ze je podareny ksichtik...ale proste robi zle vacsinu casu v skolke...no a ze teda zakernost ani tak nie...ako skor nevedomost a nuda. Proste nechape co robi a len tak ked cakaju v rade proste niekoho si sotim a basta...takze chystam sa zajtra tam sa objednat na niake to sedenie alebo co...a uvidime...

drzte nam prosim palce...chcem mat doma babeno ake som mala...do 2r ani neviem, ze som niake dieta mala...och...

dakujem, ze ste si to dlhe precitali...drzte palce...

marek dosiel z fuciku, tak idem pocuvat kolko dal golov, na kolko prihral a ako obehol toho a toho a ako to prihral a podobne...xixi 😵 😵 😵 😵

michaela2410
9. júl 2009

Ahojte, dakujem za krasne privitanie.

Hanka, nezavidim ti takeho certa, ale viem si predstavit, ze uz mas toho vyse hlavy. Ja som niekedy na prasky z tych mojich dvoch...a ked sa k nim prida aj treti...tym myslim manzela. 😀 Pretoze, to som este nenapisala, ja nemam doma dvoch aprilovych baranov, ale troch ☹ Manzel je totiz o styri dni skor ako Tomas, takze tie narodky oslavuju vsetci traja spolu. To on sa vzdy smeje, ze to si tak naplanoval (pri Tomasovi), ale Lukas sa mal narodit az v maji, len sa o nejake dva tyzdne poponahlal.
A na tom vylete sme boli v maji v rakusku v Merchenparku (tak sa volal ten zabavny park a ked si to date do vyhladavaca, najdete o nom aj po slovensky). Mne sa tam velmi pacilo, bolo to prisposobene pre deti a aj take trocha niektore narocnejsie atrakcie, pre starsich. Ja nie som velmi kolotocova, to len manzel a deti po nom, ale pacilo sa mi to tam. Vstupne bolo dost drahe, ale raz za cas, preco nie.

vroni
10. júl 2009

Hani, podľa mňa je problém aj v škôlke. Áno, máš doma zbojníčku 😉 , ale s takýmito žabomyšími vojnami si predsa musí poradiť učiteľka na mieste (isteže treba informovať rodiča, ale i tak musí prísť riešenie zo škôlky) Darmo ty budeš doma do Hanky hučať, že to alebo ono v škôlke nemala robiť. Ona dávno zabudla, čo urobila a prečo. Tuším všetci starí rodičia rozmaznávajú vnúčence, ono to ale až taký obrovský vplyv na dieťa nemá (rodičov to vytáča do nepríčetnosti podstatne viac 😀 ) A to čo píšeš dosť znie tak, ako by sa Hanka v škôlke nudila.... Inak, ja plne Hanku chápem. Keď stojím v rade, tiež by som najradšej tých predo mnou kamsi odstrčila 😀 😀 😀
Michaela, u vás musí byť veselo 😝 U nás stačí aj náš jediný baran, mať to trojmo musí byť zážitok... 😅

myskapipiska
10. júl 2009

ahoj michaela, ze traja barani 😅 jeden mi staci
vroni, od septembra ide, len teda muz o tom este nevie, a som si ista, ze s tym suhlasit nebude 😝
nikolasko, sa obavam, ze ines bude v skolke taky cert jak hanka,
hani, s tymi starymi rodicmi je to pravda, moja mama ked ineske nieco zakaze a ina reve a dupe, ze to chce, tak mama si nestoji za svojim, urazi sa a povoli jej to, a potom ze ines furt jaci a reve, v poslednej dobe sa uz rovno rozplace ked nieco chce a mna ide rozhodit, lebo vkuse len reve. a moj muz zase, vie, ze to neznasam, ale pokazde pred obedom al. ranajkami vytiahne nejake sladkosti a natlaci nimi ines, on proste ma chut na sladke a jasne ze ked ines vidi keksy, tak si pyta, a s tou skolkou ti teda nezavidim, a bojim sa, ze u nas to bude tak isto. v anglicku som sa stretla s babenou z konika, ma dvojrocnu dcerku, a ines jasne ze ju musela sotit na zem, nic sa jej nestalo, ale som sa hanbila jak pes

hanka274
10. júl 2009

vroni, tak som sa na tvojom nazore pobavila... 😀 😀 😀 😀 , a presne ako pises, ako keby sa nudila...ale ake riesenie zo strany skolky? Tam uz prislo, nie priame ale take nepriame, bude zla-vylucia a basta ☹ ☹ . Alebo z ich strany doslo este riesenie take, ze teda skusit tu psychologicku, ktora je hned vedlajsia budova skolky...obe tieto budovy mam pred vchodom...a ze tam aj ine deti chodia zo skolky, ktore su take kvazy hyperaktivne...
Neviem, fakt neviem...

A s tymi st.rodicmi...to je rana pod pas...proste teraz ako dojdu zajtra, to bude peklo, bo proste hanka s niecim buchne-chachacha...hanka ukazovala prst /stredny/-chachacha...a to bol problem ju potom odnaucit nieco, ked ona vidi, ze to je strasne smiesne inym...tak co ma ti rodicia presviedcaju, ze to sa nesmie...ale uz nastastie prst neukazuje ani v skolke ani nikde...ufff, ale teraz toto...

Som taka bezradna, aspon si tak pripadam, fakt nechcem aby ju vylucili, no neviem ako uz na nu viac...predsa nemoze byt zavreta v izbe a mat trest kazdy bozi den jak dojde so skolky, mne z toho prdne na palicu a jej tiez...chcem to vyriesit, no netusim ako, vobec... ☹ ☹

myskapipiska
10. júl 2009

hanka, chod k tej psychologicke, urcite ti poradi, aj ja by som mala tu nasu znova navstivit, ines sa totiz zacala pocikavat, niekolkokrat za den ma cvrknute v gatkach, myslim, ze to robi naschval,a asi je v tom aj to , ze sa jej menej venujem, dost na nu hucim, ze ma byt ticho, lebo uspavam anisa ☹ a inak som si vsimla, ze ked som s nou sama, je menej besnejsia, ako ked pride mama, al. je este nejaka ina dospela osoba s nami

hanka274
10. júl 2009

asi pojdem misi...a malej sa venuj, je to tazke casovo...velmi narocne, mna to caka tiez...ale musime ich zapajat do vsetkeho, aby nedoslo k ziarlivosti a k nejakemu odsunutiu, myslim, ze oni by to tak citili...
Skus jej povedat, ze nech ti ide pomoct uspat Anisa, potom zase, ze potrebujes aby ti ona hento a tamto...spravit z nej dolezitu osobu a pomoc v rodine, chapes. 😉

michaela2410
10. júl 2009

ahojte, kocky! 🙂
Hanka, asi v tom bude aj ta ziarlivost, ale je to dievca amyslim, ze ked ju zapojis do cinnosti okolo malej Simonky, tak bude sa aj inak spravat. A so starymi rodicmi mame asi vsetci nieco...ja uz zacinam byt alergicka na maminu, hoci doteraz som sa hnevala na muza, ked mi povedal, ze sa mamina nezachovala spravne. Ona tiez hned skoci, ked Tomas len zjojkne, alebo zacne plakat (to on sa snazi tak vymoct si co chce, hoci ma uz pat rokov a mna ide porazit z neho). Ja najradsej u nich necham chalanov a idem prec, lebo akonahle tam zostaneme, alebo ked prideme pre nich a nachvilu sa tam usadime, su zli jako certi. Ked je vonku pekne, je to fajn, lebo nasi maju velky dvor, tak sa maju kde chalani nahanat. Ale co my tu v cinziaku... ☹

cairka
10. júl 2009

hanka, malá hanka mala teraz tiež strašne veľa zmien v živote...rozvod, nový "tato", nové bábo...neskúšali ste pevné objatie? aby sa uistila o vašej láske...ja viem, že ju ľúbite, ale ako to berie ona, ked pol dňa je v škôlke a druhú polku zavretá v izbe... ja viem, že ťa to trápi, aj to správanie, aj tie tresty, možno by nebolo odveci skúsiť niečo iné. Postoj škôlky sa mi tiež nevidí, predpokladám, že trest dostane už v škôlke, tak načo ju trestať ešte aj doma 😠 hádam vám psychoška poradí, nám pomohli rady od psychošky, tak držím palce, aby ste mali rovnaké šťastie 😉

lubka78
10. júl 2009

ahojte 🙂
v prvom rade vitam novych clenov...Michaelu aj s jej chalanmi 🙂
Filip je na tom uz dobre...chrasticky pomaly opadavaju, tak cakam, kedy uz budeme moct ist na chvilu von 😉
hanka...no dobre sidlo...mne tiez napadlo ked som to ciatala nieco take ako pisala cairka...skusit to tymi objatiami a rozpravat sa o tom ako ju lubite a hrat sa s nou....citala som par pribehov mamiciek s takymi detmi a moze sa stat, ze ked sa bude citit opustena napr. v tej izbe, bude to robit este viac a budete v zacarovanom kruhu....skuste tu psychologicku, uvidis co ti povie....verim, ze to pomoze a postoj skolky, ze vylucit? to co je za riesenie 😒 ..drzim palce 😉
myska...ty to mas tiez zabavne s Ines....mozno ked pojde do skolky, tak to pomoze a urcite jej nepomaha ked cestujete aj takto hore dole 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre