Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alzbetka
autor
18. nov 2009

nikolasko, dakujeme 🙂

hanka274
21. nov 2009

alzbetky, aj my sa pripaaaajame!!
nikolasko, no niekedy je to o drzku, hlavne ked Hanka ma svoje dni, no niekedy mi vsetko akurat sedi, ide od ruky...musim sa venovat Hanke vela, to je dolezite...Simka to tak este nevnima, ju staci prebalit, napapat...chapes...
takze tak.

michaela2410
21. nov 2009

ahojte, uz som tu daaavno nebola a tu to nastastie ozilo! 😀 to asi preto, ze vonku sa oskaredilo 😀

Tak to ste dobre, ze mate uz darceky. Ja nemam este ani poriadne premyslene. Geomag fici aj u nas doma, ale v skolke Lukas zboznuje skladacku, ale neviem ako sa vola, aj my sme to kedysi mali v skolke, ked som bola mala, a pozerala som v dracikovi, ze maju, tak aspon nieco premyslene je...Tomas sniva o knizke o dinosauroch, ale tu dostane od babiny, tak neviem, ci sa neuchylime ku klasike pre predskolakov, aktovke... 😒

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka274
22. nov 2009

tomas ide od 09/2010 uz do skoly?? nechcete este rok pockat?? ved to bude mat akurat 7,5 r...ci?

vidite, to je dobry napad sa opytat uciteliek, s cim sa v skolke najviac hra a tak pokupit aj podla toho... 😉

michaela2410
23. nov 2009

No, ono to tak je, ze ked do septambra dovrsi dieta sest, tak ma nastup do skoly. a urcite odklad nedam, ani nad tym neuvazujem, skor som vlani trocha uvazovala, ci ho nedat do skoly pre talentovane deti, lebo je straaasne sikovny. pocita bez problemov do sto, spocitenie a odcitanie nerobi problem a uz si sam odvodil aj nasobenie.
ale dam ho nakoniec do normalnej skoly, lebo ta specialna je len v Trencine a vobec si to neviem predstavit s dochadzkou.

alzbetka
autor
24. nov 2009

dakejme

miska uau, sikovny chlapcek 🙂

alzbetka
autor
30. nov 2009

kde ste vsetky?

nikolasko
30. nov 2009

tu 🙂
baby ja ledva žijem nedávno som celú noc behala na WC išlo mi naraz z hora z dola musela som ísť k Dr. na injekciu a až to mi pomohlo,ešte stále som vyčerpaná ale musím fungovať na 110%
dnes som si v škôlke kúpila Ničkové fotky s vianočným motívom a hneď aj rozdala po babkách
Nino trošku soplíkuje ale inak OK.
darčeky ešte stále nemám, iba pár drobností ale máme už bytík vo vianočnom šate 😉

hanka274
1. dec 2009

nikolasko, uzdrav sa, presne to ma moj brat s frajou, lezia doma, vsetko co zjedia, vsetko ide von, vacsinou z dola.
aj my mame take fotky, zlate su.
a soplikujeme tiez, aj ja.
za par dni zaciname robit krov na strechu a polozime skridlu...tesime sa.

alzbetka
autor
1. dec 2009

nikolasko uzdrav sa

my na fotky stale cakame 🙂

hanka mate super pocasie na stavbu 🙂

nikolasko
2. dec 2009

hani čooooo už strechu to čo budete mať perníkovú chalúpku? 😉 daj foto

nikolasko
8. dec 2009

fúúúúúú tu to žije 😉 ☹ 😀

alzbetka
autor
9. dec 2009

🙂

nikolasko
9. dec 2009

a ja že som tu už sama 😉
baby zabudla som vám aj napísať že Ničkovi sa ten zápal str.ucha vrátil našťastie ho to tentokrát len tak jemne lizlo ale boli sme na pohotovosti a potom u ušného odsávať a dávať kvapky dokola do kolečka
a musím sa pochváliť pre Nička mám už darčeky na Vianoce 🙂 horšie je to so zbytkom rodiny ☹ nemám šajnu čo ak máte nápady sem s nimi
a píííííííííííííííííííííííííííííííšte ved nás zamknú 😉

alzbetka
autor
9. dec 2009

ahoj
chudatko male, uz ho to snad bude obchadzat 🙂
nikolasko ja mam pre dievcata tiez uz darceky, len si lamem hlavu co mam kupit pre krstniatka a pre synovca. este tym rocnym drobcom nieco vymyslim, ale co tej osemrocnej? chcela parochnu Hannah Montana, ale s tou ma uz predbehla moja mamina, takze hlavu si lamem dalej. a muzovi som zatial kupila len knihu a tiez sme si kupili spolocny darcek - spolocenske hry 🙂

cairka
10. dec 2009

ahojte baby. trocha to tu ožilo, ako super 🙂
nikolasko, no malý si chudák vytrpel, zápal v uchu je riadne bolestivý 😖
my sme si tiež medzičasom svoje odskákali, neviem, či som tu spomínala, že veve mala zápal pľúc a ako dobrala ATB, tak o 4 dni jej zas vyleteli horúčky a skončili sme na týždeň v nemocnici so zápalom močových ciest 😒 ale už je dobre, len doktorka odporučila prerušiť škôlku, ale zatiaľ som to uhrala, že ešte po novom roku vyskúšame a uvidíme, ak by sa opakoval nejaký silnejší zápal, tak ju stiahnem 😖 ale moc sa mi do toho nechce, kedže veve zvládla škôlku bez jedinej slzičky, naopak sa do nej teší 😒
s darčekmi sme na tom ešte biedne, lebo kedže ju mám doma, tak si musím zorganizovať jeden deň opatrovanie a ja sa pôjdem porozprávať s ježiškom 😉

nikolasko
10. dec 2009

alžbetka čímkoľvek čo súvisí s H.M.urobí radosť 😉 😉 😉 ošiaľ
cairka ☹ ☹ ☹ ☹ hlavne že je už dobre nedá sa v škôlke dohodnúť že by chodila aspoň na doobedie?
baby Ničko bude mať v škôlke besiedku a bude hrať Ježiška som sa pobavila keď som sa to dozvedela 😀 😀 😀 😀 a má sa naučiť 3 strofovú básničku som zvedavá ako to tentokrát zvládne keď premiéra dopadla fiaskom 🙂

alzbetka
autor
10. dec 2009

nikolasko to isto zvladne 🙂
inak aj nasa betka je taka, doma mi porozprava vsetky basnicky, zaspieva pesnicky, este dokonca aj tie, ktore sa ucili len velke deti, no na mikulasa len ku mne a nikomu nic nepovie, nezaspieva 🙂

myskapipiska
10. dec 2009

caute po 100 rokoch, som nemala mesiac net, ako zijete? ani nejdem docitavat, tak mi len tak v skratke zhrnte
ci sa nieco zaujimave udialo
kukam ze h m 😀 to aj ines a hello kitty tiez

cairka
11. dec 2009

ahojte.
nikolasko, veve chodí od začiatku len na pol dňa 😀
aj veve je taká hamblivka, ona aj ked si napríklad spieva a vytiahnem mobil, že ju nahrám, tak v sekunde stichne 😝

veve chce na vianoce červenú gitaru (neviem prečo musí byť červená) a ešte dostane domček pre bábiky, nejakú sadu s tou plastelínou play doh a knihu, to obzerala mesiac vo výklade, že "Šlabikár slušného správania" 😝 😀
ešte ovplyvnená reklamou chce LIDL sunshine 😀 (little 😅 ) , ale to tak o rok, dva, ešte by som sa necítila v pohode, keby sa hrala s dvojtisícovou bábikou 😅

myskapipiska
11. dec 2009

ozaj inak inesku prelozili k druhakom, zevraj bola najstarsia v triede a ze aj rozumovo je vyspela, tak ju tam supli, no to bolo, prvy tyzden mi chodila s revom do skolky, no teraz je to uz celkom ok,
drza je strasne, ja neviem kde sa to v nej berie, ale co jej poviem nato mi odpapuluje, uz neviem co snou, nemam nervy na to furt po nej hulakat, asi budem musiet ist znova k tej psychologicke s nou.

hanka274
11. dec 2009

nikolasko-jezisko, to je pecka!!! 😀 nezabudni pysne natocit na fotak, kameru 😉
a co? dom? foto? och....nestiham dokladat do albumu ani nas ani dom...polepsim sa.

cairka, play dooh?? hm, my mame, nechcete? tatino kupil, no ja to doteraz z duse neznasam, schovane to je tak, ze to snad ani ja nenajdem v tom nasom 1,5 izbaku 😀 😀 😀 . A ze slabikar slusneho spravania, to je vystizne pre tie nase decka...to si idem vygooglit co to je za knizku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

myska, kludne psychologicke....a ja som dosla tak s odstupom casu na to, ze ani tak nie neustale gezovanie ako doslednost ale DOSLOVNA pomaha najviac...ked jej nieco kazem a odidem, vedela, ze sa nikdy nevratim, ale ona musi vediet opak, ze ja za tymi pootvorenymi dverami som a vratim sa hocikedy, aj 5x...a skontrolujem ju. Ked to takto budes robit, po dakom obdobi, mozno dlhsom /chce to trpezlivost/, sa zmeni, co povies, to spravi, lebo ta bude cakat, ze doletis hned medzi dvere a dôsledne budes cakat kym nespravi to, co si povedala ty. A stat si za svojim!!!

nikolasko
12. dec 2009

myška hani má pravdu ono to fakt zaberá ale nepomôžeš si ak ti to bude niekto kaziť alebo nebude ku nej pristupovať rovnako.U nás je to tak mňa poslúchne na slovo občas na druhé ale s tatom máva ako chce on mu všetko dovolí a potom sa hnevá keď ho nepočúva.Ak ti zasahuje do výchovy napr.babka ...tak si nepomôžeš
Držím palec a veľa trpezlivosti

Hani ty nemôžeš spávať?konečne si sa tu ukázala zachovaj si dobré zvyky 😉 😉 😉

cairka to že chodíte na pl dňa mi nejako ušlo 🙂tú plastelínu sme kúpili aj Ničkovi celkom s tým zabaví ale potom tá izba ☹

alžbetka asi nezvládne lebo už teraz keď sa rozprávame o vystúpení tak odmieta ,že nebude ani Ježiško a ani ješko (to bol minule) sa idem ušúlať ako ho to dokáže naštvať.Básničku čo sa mal naučiť už ovláda ale povie iba keď sa mu chce inak s ním nepohne nič.

myskapipiska
12. dec 2009

hanka, ja ked jej napr. poviem obuj sa, ona mi na to neobujem, poviem jej to aj 10x ona mi povie, uz som na postely, a potom jej poviem, kym sa neobujes, nerozpravam sa s tebou, a jej je to jedno, proste ignoracia, samozrejme ze niekedy sa obuje na prvykrat,
alebo jej poviem ze pozbieraj zo zeme hracky, ona povie, ze je unavena, al. nechce sa jej, tak zacnem zametat a vravim, vsetko co je na zemi ide do kosa, tak potom horko tazko zbiera. no je to s nou o hubu.
a este ma napadlo, sme vcera pisali jeziskovi a ona najprv rozmyslala a potom ze chce ruksak a ja ze aky? princeznovy? al. hello kitty? ona ze kitty, ja ze ok a este, a ona ze este nieco pre aniska. no neni to moje dieta skromne? iba ruksak 😀 zlata, takze jej niekde ten ruksak zozeniem a v dmke maju kozmetiku hello kitty, tak tam nieco kupim a bude, este ma barbie, som v tescu objavila za dva eurace, a mama jej nejake oblecko pokupila a hry, ako clovece a nejake puzzle tusim a hotovo. tento rok nebude nejako moc bohaty
a hani, ako malinka? kojis este? robi radost? a mala hanka? pomaha? ci jej robi zle, ako nasa ines anisovi, rozprava jak velmi ho lubi, ale co on vezme do ruky, musi mat aj ona, a je tu rev 😀

cairka
12. dec 2009

Ahojte. tak vravíte, že si to máme s tou plastelínou rozmyslieť? 😕 no premyslím to ešte 😅
u nás je to s počúvaním ako kedy. veve väčšinou počúva, len ešte stále ju občas chytí záchvat vzdoru a teda už ani nie vrešťanie (hoci stane sa), ale hlavne boje o moc 🙄 a vtedy sa môžem aj na hlavu postaviť... ked sa zatne, že niečo neurobí/urobí, tak ani párom volov s ňou nepohne...

michaela2410
16. dec 2009

ahojte, som tu aj ja po sto rokoch 😎

takze vianoce sa blizia, ale my sme vsetci styria v posteli na antibiotikach. pre deti mame po jednom darceku a ani neviem, kedy este pojdem nieco kupit, lebo som uplne mrtva, muz tiez. upratane nemam tiez vobec, takze hadam vianoce budu aj bez toho. ja som doma az do utorka a od stredy mame uz prazdniny, tak sa deti potesia v skole. 😀

no a s posluchanim je to u nas tiez hrozne...
ale Lukasko ma minule prekvapil, lebo tiez nechce zaspievat, ked mu povieme, hoci vie velmi pekne spievat. no a v skolke mi raz ucitelka hovori, ze vsetci spolu spievali a ked skolncili, tak lukas, ze chce zaspievat sam, tak sa uklonil a vsetkym tak krasne zaspieval, ze este aj ucitelka stala s otvorenymi ustami. potom mu vsetci zatlieskali a on bol hrozne stastny.

takze asi su tie deti uplne rovnake 😉

vroni
16. dec 2009

U nás to nie je inak. Natálka vie pekne zaspievať zopár pesničiek, ale spieva si ich zásadne len pre seba. Minule som po nej chcela, aby niečo zaspievala pred starou mamou a malý baran, že nie. Keď máti trvala na tom, že sa má dieťa ozvučiť, tak jej zahlásila: "Sama si spievaj, mne sa nechce." No, rodený poklad máme doma... Ale hlas má pekný....
Inak s poslúchaním je to u nás asi tak ako všade, ale zase ja sa snažím ju nechať urobiť blbosť, keď to bude mať okamžité následky (minule sa vybrala do škôlky len v pančuchách. V aute sa bez ďalších komentárov obula a odvtedy sa obúva rýchlo a bez komentárov. Tá zima je niekedy nápomocná 😀 😀 😀 ) Ale snáď z nej raz niečo rozumné vyrastie...
Baby, máte už doma stromce? Tu už sú pomaly vykúpené a my furt doma nič 😠 😠 😠 Darčeky už našťastie mám, takže v tomto bode pohoda.

alzbetka
autor
16. dec 2009

ahojte, u nas je to s posluchanim podobne.
co sa tyka darcekov, tak tie mame uz pokupene a dokonca som ich dnes aj pobalila 😉

myskapipiska
17. dec 2009

no teda, vroni, ze bosa 😀
my este strom nemame, teda mame umely ale nie vyzdobeny a darceky este tiez nie, zhanam, ale neuspesne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre