Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

sweetienka
26. jan 2007

hmmm, ja si myslim, ze v tomto by mohli byt ti lekari jednotni, ved predsa bud to babo ten vitamin potrebuje, alebo nie...no nerozumiem tomu

sweetienka
26. jan 2007

barunka 😉 aj ja sa tomu tesim, zo zaciatku mi net strasne chybal, potom som si zvykla a teraz nechapem ako som to tak dlho mohla vydrzat 🙂

a co sa tyka zubkov, my uz mame prerezane aj dalsie dva dolne, takze dokopy sedem

ivcap
26. jan 2007

Čo sa týka nočníka, tak ja Sašku musím pochváliť. Väčšinou, keď ju naňho
posadim, tak sa pekne vyciká a aj vykaká. A tooooooooo je radosti 😀 .Kúpili sme ten hrací. Mne niekedy pripadá, akoby Saša vedela načo ten nočník je. Samozrejme, že máme pocikané plienky, to by som nič iné nerobila, len ju obliekala a vyzliekala, lebo ciká dosť často. Ona aj veľa pije.

anika
26. jan 2007

ahojte, tak a som tu, domov som dorazila o pol siedmej, taaak som ho vystiskala, aj tatinovi sa usla pusa 😎
ja mam taku kefocku na prst, Branko nema rad, ked sa mu vrtam v pusinke, ale toto sa mu paci, je to take malinko drapkave a troska ho to asi aj stekli
barun, nerobim sa mudra, ale ten kanavit jej uz nedavaj, to maju brat len kojene deti a este k tomu do urciteho mesiaca, teda, ak nemate ine problemiky s krvou ☹

anika
27. jan 2007

ahojte, ale nam navalalo snehu 😝
uz sa sankujete, ked vas tu nie je? Škoda.Moji chlapi isli na prechadyku, ja som stihla vygruntovat a dovaram obed 😉
Poobede sa ale budeme musiet zbalit, lebo tatino ma v pondelok dve skusky, tak nech sa uci.

barunka
27. jan 2007

anika u nás je asi tak miestami pol centi snehu inak nič. kanavit jej mám dať zasa až týždeň pred poradňou tuším, tak vtedy vynechám a spýtam sa. problémy s krvou mám len ja, možno sa bojí, že Simi je tiež riziková, tak preto berieme inak neviem. Ale ten kanavit je na zrážanlivosť, takže toto sa netýka ani mňa. Neviem, mám z toho španielsku dedinu.

Dnes sme mali na obed špagetky, s mäskom a paradajkovou omáčkou a Simi, sa poriadne napratala. Teraz spinká.

kacenka_2
27. jan 2007

ahojte, aj my berieme kanavit /1 x za mesiac/ a vigantol /2 kv denne/. Ako mam napisane v bulletine od pediatricky, tak kanavit je vitamin K na prevenciu krvacania. Je tam upozornenie - dietatu sa podava len pocas dojcenia. No v pondelok budem volat s lekarkou, tak to zistim. Ja som mu ho davala doteraz.
Tiez mame zubnu kefku, Tomi si s nou umyva sam, ale aj tak si umyva najradsej s mojou. Gazou neutierame, ale zacneme. Fluoridove tabletky by mali byt pre vacsie deti /od roka myslim/. Skripu vase deti zubami? Nas hrozne.
My na nocnik este nedavame, ani ho nemame, tak musime kupit.Ivcap, kolko stal ten hraci?
U nas je len 1 cm snehu, ale fuka, tak nechcem ist s malym von, aby sa nenadychal studeneho vzduchu. Ale budem musiet s nim ist, lebo je na nevydrzanie. Robi mi tu nezbedu, tak sorry za chyby.

anika
27. jan 2007

barunka, my kuracie masko s brokolicou, kukuricou a muslickami.minule som robila tie cestovinky so zeleninkou, co si pisala, len namiesto jogurtu som do tej omacky dala nutrilon, praskok, nie zarobene mliecko, aj to bolo mnam.
kanavit sa uziva ako prevencia krvacavej choroby novorodencov a dojciat.Ale aj tak ma kazda dr. inu schemu davkovania, tak isto je to aj s vigantolom ☹

ivcap
27. jan 2007

Ahojte. Saška spinká, syn išiel lyžovať 😅 , tak môžem v kľude nakuknúť, čo ste popísali.U nás je hrozná zima. V noci nesnežilo, ale neskutočne fúka od včera, takže sme dnes nešli von. Ale Saša sa nejak vymotá. keď je mrzutá, dám jej do rúčky niečo na papanie a má hneď dobrú náladu. Ako Vám spali v noci detičky? Saša sa zobudila o poljedenástej a zaspala niečo po jednej pri mne v posteli, ráno o šiestej už bola hore ☹ Nočník stál okolo 350 ,-sk, bola som milo prekvapená jeho cenou. Je kupovaný v detskom obchode a som s ním veľmi spokojná, aj keď tá melódia mi už ide niekedy na nervy, hlavne keď kaká, tak nám to trvá trochu dlhšie a nedá sa vypnúť.

nikolasko
27. jan 2007

Ahojte tak my sme dnes aj čo to popapali tak možno bude aj kludnejšia noc už to fakt potrebujem 😖
Prerezala sa mu lavá jednotka tak už má 5zúbkov a jeden na ceste.
Aj my máme tiež hrací nočník ale stál iba 165Sk.a taktiež bol kupovaný v det. obchode tak asi treba popozerať 😉
u nás je dosť chladno a snehu pomenej ale je.

kacenka_2
27. jan 2007

Dakujem za ceny nocnikov, pozriem v BA kolko stoja, urcite budu drahsie. ☹
My sme mali vcera tiez zlu noc, zaspal o 19,00, o 22,00 prvykrat pil a ked som si k nemu lahla, tak mrncal skoro kazdu hodinu, tak som sa tiez nevyspala. A vstaval o 03,30, do 05,00 sme sa hrali a potom sme este hodinku a stvrt pospali. Dnes bol hrozne mrzuty, zaspal az vonku o 14,30 /od 10,00 sme boli hore/. Dufam ze mu nejdu stolicky. 😠

hanka274
28. jan 2007

ahojte, som rada, ze ste sa posmiali trosku na tych nohatych fotkach.
-nocnik-super cena!
-k liekom-ked som este nebola regist. tu, tak na inej stranke pisali tiez maminy, ze tie lieky kazde inak bere, obzvlast ten Vigantol. Nasa mala je dojcena a kazala mi Kanavit iba do pol roka (raz mesacne). A teraz len Vig. 1x2kv. do mlieka.
My sme vcera isli na pohot. lebo sa nam mala vyhadzala na brade, krku a predok az po pisulu. Chrbat malo, a nohy, ruky nema. Nie su to osypky ani kiahne. Dr ma podozrenie na sarlach. Teplotu ale nema, len to sprevadzalo to vyhadzane hrdlo-daka angina.A teploty zvysene predtym 3 dni. Inak od piatku nema tep. Takze nam naordinoval antibiot. v tekut. stave. to je strasne, mam to davat striekackou. No ale ona to vypluva. S nou je tazko. Mam s nou problem vobec vypit 1dcl vody za den. Nic nepomaha, ako som uz predtym pisala, ani v com to ma, ci to je velka lyz., mala, poharik, flaska, alebo aj cajit. Nic. Proste len nieco sup do pusy na papu a moje mliecko. Ale ved to jej nestaci nie? Mala by pit predsa nie?
Aj som na doktora pozerala smutnymi ocami, ci to musi byt, ale povedal, ze radsej skor ako neskoro. Tak to bereme, des! Som smutna, normalne mi je az do placu, ked vidim ako take male mimi musi brat lieky-a este k tomu antibiot.
takze mi tak...

hanka274
28. jan 2007

a k tym "hrackam" a co tak mobily, ovladace, dolezite papiere, ktore niesu v danom momente ulozene, kable od pc, kvetinace, susic na pradlo velmi "pevny"....my klasicke detske hracky mame v jednom veelkom boxe a zapadaju prachom....

sweetienka
28. jan 2007

ahojte babulky, konecne mam chvilku cas na pc, dnes babo vobec nechce spinkat, uz je chudiatko taka unavena, ale stale sa snazi lozit
no mobily a ovladace od telky a od veze su u nej na prvom mieste, najnovsie aj myska od pc....ona tusim na ten pocitac ziarli 😉 aj teraz vykrikuje, asi sa hneva, ze sa mamina nevenuje vyhradne jej 🙂

hanka drzte sa, nech malinka skoro vyzdravie

ivcap
28. jan 2007

Ahojte babenky. V prvom rade držíme palčeky malej Hanke, nech je čím skôr zdravá a veľkej Hanke veľa trpezlivosti.
Čo sa týka hračiek, tak tie naše deti majú asi rovnaké záľuby 😵 Dnes práve manžel povedal, že malej prinesie z roboty starú klávesnicu, Saša keď vidí, že niekto sedí pri pc, hneď je pri ňom. Chce ísť na ruky a klávesnica má po "chlebe".O pol štvrtej som ju dala spať a ona koťuha ešte nespí. Idem sa pozrieť ako to vyzerá v tej postieľke.

hanka274
28. jan 2007

dakujem za drzanie palcekov baby!
hej, aj klavesnica patri do zoznamu, aj tlacitka na TV, DVD, Hifi a tak, proste tlacitka....joj, mala mi zaspala pred 3 pri didke a zabudla som dat antibiot. o 3 ich mala brat, asi ju idem nenasilne zobudit, ved to uz je hod a pol po. Dufam, ze to az tak nevadi, co vy na to?

kacenka_2
28. jan 2007

Hani, pozerala som v mudrych knihach, mala malá Hanka vyspany jazyk tzv. jahodovy jazyk? To je hlavny priznak tejto choroby. Pisu tu, ze pri zisteni sarlachu je nevyhnutne podavat surodencom a rodicom choreho dietata, ak sami tuto chorobu neprekonali, slabu davku penicilinu pocas 10 dni.Ale mne kamoska hovorila, ze ked ma dieta 3 dni teplotu a potom sa vysype, tak to tiez moze byt siesta detska choroba.
Ale kazdopadne my sme mali podobny priebeh choroby a nic mi lekarka nehovorila. Len sme zobrali jednu davku antibiotik ako som uz pisala.
Inac, vsetky vymenovane veci technickeho typu taktiez mame radsej ako nase hracky.

hanka274
28. jan 2007

ahojcek, nema jahodovy jazyk, ani sa zatial nesupe. Len to vyhadzanie a vraj vysypane hrdlo. Len vies, ako to je nasilu otvarat pusu, ona mi neukaze jazyk, ale myslim, ze nema.
Prosim ta, napis mi nieco blizsie o tej siestej chorobe, som pocula, ze nieco take je, ale neviem o tom vobec nic.
Diky!!!!

hanka274
28. jan 2007

? 🙂

barunka
28. jan 2007

Ahojte. Hanka, prajeme skoré uzdravenie a veľa veľa trpezlivosti.
a k tej šiestej chorobe, odborne sa to volá rozeola, prejavuje sa vysokou horúčkou, ktorá trvá asi tri dni a potom sa objavia malé fliačiky jasnočervenej farby. Príznaky sa objavujú 5-15dní po nakazení, prvý až štvrtý deň je vysoká teplota, niekedy mierne prechladnutie alebo kašeľ a piaty až ôsmy deň teplota náhle klesne na normálnu, objavia sa fliačiky ružových, mierne vystupujúcich vyrážok na hlave a trupe, neskôr vyrážky vyblednú. Hlavne však pri tejto chorobe treba podávať veľa tekutín.

hanka274
28. jan 2007

to mi hovor o tekutinach, uz ani striekacku nechce, proste zavre usta a ona vie co chcem, a neotvori a pisti.
No mi nic, ziadny kasel, vyrazky nie, len fliacky, na hlave nie. A teploty, len tie tri dni, potom 1 den nic a na dalsi zacali flaky. Inak teplota ziadna vysoka nebola.
tak neviem, zajtra zbehnem aj obv. dr. A uvidim, mozno aj mne nieco naordinuje s manzelom, len moc ja nechcem, bojim sa o mliecko, chcem kojit a chcem aby aj mala pila, nieze sa sama odstavi....
☹ ☹ ☹

kacenka_2
28. jan 2007

Nebojte Hanky, zvladnete to. Hlavne nech to dobre diagnostikuju. Pri sarlachu mozu urobit aj vyter z hrdla malej - skus sa na to opytat a taktiez na tu rozeolu. To iste som si precitala v knizke, co napisala Barunka. K akej lekarke chodis v BA?

hanka274
28. jan 2007

Do DNV- Baumanova Livia. Vyter musime odlozit ked jej teraz dali chudatku moju ATB. Co myslite, mam si aj ja dat ATB, co ked to zaciti v mlieku? Alebo ked to berie aj ona, nebude to citit, alebo sa jej tympadom zdvojnasobi davka?
Co myslite? Dakujem.

ivcap
28. jan 2007

Na toto sa musíš opýtať lekárky, s týmto ja skúsenosti nemám. Takže Hani strááááááááááááááášne Vám držíme palčeky aby Vám to dobre dopadlo. Už idem bubať, dobrú noc.

hanka274
28. jan 2007

diky, diky, bru noc!

ivcap
29. jan 2007

Ahojte babenky, tak čo porábate? My sme sa akurát napapali, mali sme cestovinku s mäskom a špenátikom a teraz mi malá lieta v chodulke.Von sa nedá ísť, lebo u nás je strašná fujavica, takže už štvrtý deň sedíme doma ☹ .Hani, ako sa má malá, už je to lepšie?

nikolasko
29. jan 2007

tak my sme boli dnes v poradni podla lekárky prospieva velmi dobre má 8960g. a 76cm.pýtala som sa aj na tie fluoridové tabletky ale podla nej sa to nemusí dávať a ak tak až od roka
hanka dúfam že je to s malinkou lepšie viem že si zásadová ale skús na to aby pila nechať sa hrať s flaškou alebo s pohárikom deti všetko dávajú do úst možno si to osvojí a zaberie to.
skúšala som mu dať tú kalerábovú polievku ale nechutila mu ☹ ja neviem čo by ten náš zázrak jedol už som z toho zúfalá 😢
inak aj u nás je chladno snehu neni ale za to fúúúúúka ako besné tak pozeráme iba cez okno 😒

hanka274
29. jan 2007

no aj u nas fuuuka, hej, som zasadova, ale co sa tyka pitia uz som vyskusala vsetko, vselijake opicky, piskanie, schovavanie a kukuk, asi este stojku nie. A nic.
Inak, dnes sme boli u tej detskej, mala nema ziadny sarlach, iba zrejme tu 6-tu chorobu, lebo ziadne vys. horucky, ziadny jahodovy jazyk nic. Len priznaky 6-tej choroby, zvys. teplota a na 4-5 den vysypana a na to ATB nie su. Takze uplne zbytocne nam ten idiot na Kramaroch v sobotu predpisal ATB !!!!Viete si predstavit byby ako sa hnevam? Aka som ja "priroda" nasrata!!!! Teraz jej to do pia musim davat uplne zbytocne. Ja co som pocas tehu ani teraz nezobrala ziadnu tbl. ani sum. vit. Len vit. vo forme ovocia a zel. Tak ja co sa snazim kojit a tak, nam on pleskne ATB!!!!
Boze moj, strasne som nahnevana kocky, to mi verte! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ivcap
29. jan 2007

Hani a musíš jej tie atb dávať? Ja by som ich asi nedávala.

hanka274
29. jan 2007

no ak zacnes brat ATB, tak by sa mali dobrat....to som vedela, a aj mi to dnes dr povedala, pretoze ak ich uz 2 dni brala, a vysadim skor ako po 5-6 dnoch, tak v buducnosti moze byt alergicka, len teraz neviem na co. A nebudu zaberat vtedy kedy budu OZAJ potrebne....
ver, ze ich jej davam nasilu aj pre mna. Ale skusim sa zajtra spytat rano dr, ci jej aspon davku mozem zmensit z 3ml na 1ml aspon....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre