Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
24. apr 2007

Ahojte baby,
sweetie, ďakujem za pochvalu Simi. Máš pravdu, ona zbožňuje zvieratká ale jedno ju tam patrične rozplakalo. Ale čo narobím, keď si nedá vysvetliť, že do prasiatka sa kopať nesmie 🙂
Aj my sme boli dnes na poradni, jediné, k čomu to viedlo bolo to, že som sa chytila s premúdrelou doktorkou a ani nás poriadne nepozrela. Opäť rozpráva priveľa, nemala by ešte v knižke listovať, čudovala sa, že si jedlo dá sama do úst rukami a to ešte nevidela ako narába s lyžičkou, takže len zhodnotila, že je veľmi šikovná na svoj vek. Skúšala, či vie chodiť a hneď ako ju zložila na zem, Simi to využila a pekne krásne jej utiekla. Odvážiť ju neodvážila, lebo jej vystúpila z váhy, odmerať ju neodmerala, lebo jej odtiaľ utiekla. Hlavičku jej namerala o pol centimetra menšiu ako pred dvoma mesiacmi a jediné čo bolo o.k. bola fontanela... V 15-tich mesiacoch dostane ďalšie očkovanie, najprv chcela, že ona ho spraví, ale po mojom proteste, po ktorom nasledovala výmena názorov nakoniec povedala, že bude v nemocnici...

cairka
24. apr 2007

Barun, vy máte riadne kovbojky s tou vašou DR. Keď jej vadí ešte aj to, že dieťa je šikovnejšie ako má podľa nej byť 😨 A ináč, prečo by si v roku nemala dať sama jedlo do pusy rukami, veď už majú začínať používať lyžičku. Voľáka je moc tabuľková tá vaša DR., ako naša neurologička.
A aj ostatní sa pochváľte, ako vám ide samostatné papanie? My rukami v pohode chlebík, rožok, ovocie... teraz sa začína snažiť používať lyžičku, ale moc úspešná zatiaľ nie je. A tá kuchyňa okolo nej ako vyzerá 😨

barunka
24. apr 2007

cairka, presne, ona všetko berie podľa tabuliek a čo do nich nezapadá, tak je zlé. simi do nich nezapadá takmer v ničom, ale to podľa mňa preto, lebo tie tabuľky sú zastaralé. Kto to kedy videl hodnotiť miliony detí podľa jednej tabuľky, ktorá by mala byť len čisto štatistická...

inak aj vy ostatné máte prestať dávať vigantol, lebo vonku je už leto??? či to zasa my sme niečo extra???
a berie tu ešte niekto okrem nás kanavit????

cairka
24. apr 2007

My kanavit neberieme, ani nebrala. A vigantol ešte máme dávať, lebo ešte nemá zrastenú fontanelu, to je vraj bežné aj do 18 mesiacov. Ak už máte zrastenú, tak nemusíte brať. aspoň mne tak povedala dr.

barunka
24. apr 2007

Simi tiež ešte nemá úplne zrastenú fontanelu, ešte taký kúsoček asi pár milimetrov je cítiť voľný priestor... Ale vraj je už vonku leto a svieti slniečko, tak D vitamínu bude mať dosť...

ivcap
24. apr 2007

Ahojte babenky. Ďakujeme za gratulácie. Oslavy už máme za sebou, takže už je fajn. Baby aj vaše detičky tak vyžadujú Vašu prítomnosť? Odo mňa sa Saška ani nepohne, vôbec sa sama nehrá, stále sa jej musím venovať. Veď už ani riad nemôžem v kľude umyť, v momente mi stojí pri nohách. Fungujem pri nej od rána do večera. Ani si nič nestíham prečítať. Ráno sa budí o piatej a funguje celé doobedu, poobede si pospinká maximum dve hodky a ideme ďalej. Už ani kávu si v kľude nevypijem, hneď je na mne zavesená a to vymýšľam ako ju na chvíľu zabaviť. Veď má aj nové hračky, ale to iba porozhadzuje. Keď si ku nej sadnem, tak vtedy sa hrá. Tak to by bolo trošku sťažností na moju Sašulu.

cairka
24. apr 2007

Ivca, škodoradostne ma teší, že to nie je len u nás 😅 Tiež mám dakedy pocit, že kým doumývam riady, tak budem holá, čo mi vyzlečie tepláky. ale u nás je to troška lepšie s tým hraním - vie sa aj sama, ale menej ako sa vedela. Ono to je možno aj tým, že majú "zložitejšie" hry a potrebujú pri nich poradiť. U nás teraz vedie taká tá vkladačka , čo sa vkladajú rozne tvary do otvorov a stavanie veže z kociek. A máme obľúbeného macka a s ním sa vie vyhrať - prechádza sa s ním, tuľká, pusinkuje, dáva mu ham (ukáže mu, že má fľašku hračkársku a strčí si ju do pusy 😵 )
Ináč, ja neviem, či tie deti vstávajú so slniečkom, ale dnes som sa bavila s kamoškou a tiež vravela, že vstávajú tak zavčasu. A my teda tiež.

cairka
24. apr 2007

A najhlavnejšiu zábavku - čítanie- som zabudla. Stále dokola 2 knihy. Máme ich viac, ale len tieto pýta. 😕

anika
24. apr 2007

ahojte, Sasenka, tebe zelame ti vsetko najlepsie, cmuky cmuk 🙂
Ani ja nestiham sem chodit ☹ ale mame sa dobre 😉 , chodime vyvadzat von
pridala som fotky, ak chcete, tak kuk 🙂

cairka
24. apr 2007

Anika, krásne fotky, krásna torta. Branko vyzerá starší, sa mi aspoň vidí. Taký veľký chlapec je na tých fotkách.

anika
24. apr 2007

cairka, dakujeme 😉
Dnes sme boli aj na poradnia mame 9,5 kg a 79 cm

kvendolinka
25. apr 2007

aj my sa oneskorene pridavame ku gratulacii k Saskinym 1 narodeninkam a vela vela zdravicka prajeme a nech ju v zivote len stastie sprevadza a pusu posielame 🤐 Baby ako som vtedy pisala ze Natali ma pupaciky a sla som za mojou doktorkou{sprostanou]a povedala ze je to zo zubkou a treba repikom vytierat tie pupaciky tak mne materinsky instinkt nasepkaval,ze nieco nieje v poriadku tak som sa vcera sama od seba objednala ku koznej a dnes rano sme tam boli a dieagnoza je po slovensky pustulky ale je to nieco ako sladke chrasty proste:infekcia ako hrom,ktora absolutne nesuvisi so zubami ☹ Vraj si mohla daco strcit do pusy,alebo jej padol dudlik na zem a sama si ho tam dala{to sa nam stava pomerne casto a budem ju musiet ustriehnut}ale sami dobre viete ze kazde babo si daco strka do pusy najma vtedy ked idu zubky tak som zvedava ako sa mi to podari.A ta nasa Dr. to je sila 😠 odbornicka taka ze aj ja mozem byt doktorka no nie?ale chvalabohu tutu noc mi dobre spala ale s jedenim som uz zufala ☹ absolutne nic nechce papat lebo ju to vsetko boli aj zuby aj pupaciky a dostanem do nej len mlieko a banany,po prip.rozok a vidno ze uz aj pochudla.Proste ked vidi ze jej idem dat obedik s lyzickou odstrci mi ruku tak ze lyzicka leti cez celu kuchynu 😒 Ja neviem co jej mam dat papat aby velmi neschudla hm?Ach som sa rozpisala ale musim sa aspon vypisat lebo nemam sa komu postazovat{manzelik spi po nocnej}
Anika Branko je krasny chlapcek na spapanie.Bude z neho riadny fesacisko 😉
Barunka ani my uz nedavame vigantol.Na poslednej poradni povedala ze dobrat flasticku a stacilo.To som ani nevedela ze sa to dava aj kvoli zrastenej fontanele 😨 no zase ma nasa pani doktorka informovala.Barun mali by sme uprchnut od tych nasich doktoriek lebo takto si mozme nase deturence radsej liecit sami co povies? 😀

barunka
25. apr 2007

kvendol, veru, ja som ju chcela vymeniť, ale nijako neviem v blízkom dosahu zohnať dobrého lekára. Do Blavy sa mi nechce prehlasovať, sama si s autom netrúfam ísť, lebo neviem poriadne cúvať a pri parkovaní je to nevyhnutné, my máme dosť dlhé auto a pre mňa je to neobratné hovado...
Inak tá tvoja doktorka, je tiež poriadna hus. Pozerala som si v knižke, ako to čo má naša malinká Natálka vyzerá a nejde mi do hlavy, ako si toto mohla pomýliť so zúbkami???? Ja na tvojom mieste by som jej to asi išla šplechnúť do tváre, ako si plní povinnosti. Čo sa papania týka, tak ju nenúť, hlavne, že aspoň niečo papá, dávaj jej veľa mliečka, možno jej do neho rozmixuj nejaké ovocie alebo zeleninku, nech sa jej dostane aj vitamínov. Držím palce, aby sa drobček čoskoro vyliečil... Posielame jej liečivú pusinku so Simonkou....
Anika, Branko je strašný fešák a tiež sa pridávam k názoru, že vyzerá na staršieho chlapčeka. Ale je krásny.

kvendolinka
25. apr 2007

dakujeme a uz som jej dala bozteky za vas 🙂 teraz jej akurat robim zeleninu ale ked mi to nebude chciet tak mas pravdu dam jej mliecko a hotovo lebo verim jej,ze to strasne boli a ked lyzicka klepne o dasno,koniec.No zajtra sa chystam s lekarskou spravou od koznej ist za touto tavou tak sa moze hanbit ze ma vysokoskolsky titul a asi beriem aj kartu 😠

cairka
25. apr 2007

Ahojte. Všímate si, že v pravidelných a krátkych intervaloch sa tu niekto sťažuje na dr? Je to sila, kde to naše zdravotníctvo došlo.
Chúďatko Natálka, si užije teraz. Hlavne nech veľa pije, veď ona to potom dopapá. Neviem, či používate fľašu, ale ešte by som možno skúsila nejaké ovocné kokteily, či riedke kaše. Možno klasický, rozmixovaný vývar, tiež cez fľašku (abo z pohára vypiť). Zbytočne ju netráp lyžičkou. A rýchlo prečo od tej "doktorky". Vaneska posiela pusinku.

cairka
25. apr 2007

Nás dnes DR. pochválila, že už dýcha čisto, tak len dobrať ATB a sme zdraví 😎 Patrične sme to "oslávili" dvojhodinovou prechádzkou a teraz spí ako dudok.
A na kožné sme objednané budúcu stredu. Bojím, bojím, že je to ekzém 😖 Uvidíme, čo povedia tam.

hanka274
25. apr 2007

ahojte, no baby, to cumim, co mate za doktorky aj ine ako mala Simi. 😠
My Kanavit tiez neberieme uz davno, a Vigantol este mam davat. A tiez som nevedela, ze to je kvoli fontanele. Barunka, myslis, ze ani v tomto netrepe?? 😀
Ale tak asi to je kvoli tomu, nevedela som.
Blahozelame veeeela veeela zdravicka vsetkym oslavencom a oslavenkynam, nech vas celym zivotom len laska, stastie, dobro, pohoda a ZDRAVIE stretava!!!
My mame vonku stolicky dolne. uz mame tusim 12 zubov. Tusim, neda si pozriet zubky 😖
V sobotu mame my oslavu, tak sa tesim, juchu, na darceky, tortu. Mnam! -to odkazuje Hanka. 😵

No a kto sa tu trapi s chorobami, joj, prajeme nech ste co najskor opat fit. To je jasne, ze nechce papat, to tak byva...hlavne treba kojit. Aj ja kojim o 106, lebo ani my nepapame-no ale to len kvoli vymyslaniu.
Do poradne ideme az 10-teho, tak uvidime miery, urcite bude mat takych 8500g. Tusim najmenej vazime, ale zase dr nas chvali. 😒 tak neviem, hlavne ze sme este neboli klop-klop chory, okrem toho omylu pana doktora na pohot. , ze ma sarlach 😝 -somar!.

Akurat spinka, pojdeme von ked sa zobudi, ved je krasne...
pekny den vsetkym!

ivcap
25. apr 2007

Ahojte. Natálke prejeme skoré uzdravenie a čím najmenšie bibinko. Saška mi už spinká od štvrť na sedem. Dnes som ju dala spinkať doobedu, lebo poobede sme išli do poradne a potom mi už nechcela spať. O šiestej už bola uplakaná a mrzutá, tak som jej dala papať a šup do postieľky. Som zvedavá o ktorej bude ráno buntošiť 🙄 .Dnes bola hore o štvrť na šesť. Aj Vám sa tak skoro budia detičky? My sme pravidelne okolo piatej už vyspinkaní. Saška váži 10360g. Posledný mesiac mi pribrala iba 180g.Ale je stále poriadna gulička. Pridala som foto z narodenín.

sweetienka
26. apr 2007

ahojte maminy,
ivca, Sasenka je nadherna 🙂 a krasnu torticku ste mali
my mame stale len osem zubkov, zatial dalsie nevidim, ale mame sopliky, vraj kvoli zubkom tak uvidime kedy sa ukazu, dufam, ze to zvladneme
kvendolinka, dobre, ze si sla za odbornickou, zelame Natalke, nech to rychlo prejde
barunka, ved ta vasa dr. nemoze byt kompletna, ved moze byt rada, ze ma take sikovne dietatko na starosti, mala by sa tym chvalit, nie hluposti tarat
a aj ja mam malu sikulku, naucila sa fukat sopliky do vreckovky 🙂

cairka
26. apr 2007

Ahojte. Ide nám leto, všetci ste von 😀
Sweety, Dianka je ozaj šikulka, my sme sa o to snažili, ale neúspešne 🙄
Babulky, poraďte mi, prosím, nejaké recepty s kuracím mäskom - také pre deti, ale aby to zjedli aj dospelí. Sa mi už nechce variť na 2x 😅 Bezmäsité jedlá zvládam v pohode, ale mäso vždy robím len dusené, tak troška zmenu treba.Dík.

barunka
26. apr 2007

cairka, ja som už pre Simi robila aj mäsko v rúre, pre nás som robila kuracie mäso so šunkou, broskyňou a syrom a zapiecť a Simi som urobila to isté akurát bez šunky. Kamarátka už napríklad robí aj grilované kura, akurát, že si ho predom naporcuje a tie kúsky, čo bude jesť drobec nesolí...

ja by som zasa naopak potrebovala poradiť, ako mám naučiť moje dieťa jesť mäso. Simi ho nikdy nechcela, ani teraz ho nechce, vypeckuje ho proste z pusinky a tak neviem čo s tým. Už je dosť veľká na to, aby ho zjedla, ale ona ho nechce ani za ten svet. Nezaberá ani keď to rozmixujem do ovocia, vyňuchá ho aj tak a neotvorí pusinku alebo vypľuje.

sweetienka
26. apr 2007

cairka, ja som ju to neucila, sama zacala, ked som jej utierala sopliky, ale ma to aj nevyhodu, napr. si vyfukala nostek do bieleho tricka 😀
barunka, ani dianka masko nemusi, tiez ho kamuflujem do mrkvy a pod, ale tiez vypluje a potom ho zbieram zo zeme ☹ ak sa jej aj podari nejake prehltnut tak to je nahoda

hanka274
27. apr 2007

juj, my tiez sa trapime s jedlom. Nechce papat maso s prilohou, asi prejdeme zase len na polievky-zeleninka a masko-tam ho zje.
A aj my fnukame! Ale len do papierovej vreckovky, alebo do servitky. Vezme a fuka nosom a tak zlato s nim pokrci. No mnam!
a este sa vam pochvalim, naucila som ju fukat. Tak dufam, ze sa aj patricne ukaze v sobotu na oslave! Uz som kupila sviecku Nambr 1-Nr., tortu nasi donesu. My si traja spravime zajtra oslavu-lebo zajtra ma rok, teda vlastne dnes. A ja spravim moju domacu, piskotovu s jahodkami so smotankou, to bude taka od maminky. Natrenujeme fukanie a v sobotu sa predvedieme.

kvendolinka
27. apr 2007

Dobre ranecko 🙂 Hanke prajeme vsetko naj naj k jej 1.rociku a vela zdravia,stastia a aby ju vsetci lubili a ocino s maminou posluchali 😀
Baby to ste na tom este dobre,ze vam nechcu maso moja ani maso ani zeleninu 😠 ale chvalabohu tie vyrazky ustupuju tak snad jej zacne chutit 🙂

anika
27. apr 2007

hanulka, k tvojmu rocku ti prajeme vela zdravia a radosti.Bocek od Branka

nikolasko
27. apr 2007

aj my sa pripájame ku gratulantom a Hanulké vééééla zdravíčka štastíčka lásky a pohody do života prajeme a od Nička velikánsku pusinku 😵
ja som ho naučila fúkať tak že sme vonku fúkali do púpav tak pri torte by nemal byť problém rodinnú oslavu máme taktiež v sobotu tak si držme palce aby to všetko dobre dopadlo 😉

barunka
27. apr 2007

Hanka, malej Hanke prajeme so Simonkou krásne narodeninky a poslušných rodičov 😀 😀

sweetie, to vážne?? Už som si myslela, že Simi je jediný takýto nemäsový cvok, ale mi odľahlo. Všade do mňa hučia, že mäso musí mať 6krát do týždňa, lebo keď nie tak je zle a ja som už umierala od strachu, že čo ak jej bude niečo chýbať...

fúkať fúkame aj my, tiež sa mi to strašne páči, lebo tak krásne pri tom vraští ten noštek..
Baby, poraďte mi nejaký slamkový pohárik ktorý netečie, Ja som simi kúpila teraz nový, (sosáčik sme odložili a prešli na slamku, veď už je veľká baba a keď doma pije z pohárika, už jej vonku nechcem dávať sosáčik ani dudlík) od canpolu ale v jednom kuse mi preteká. Už mi to ide na nervy

cairka
27. apr 2007

Ahojte.
Hanka, prajeme ti s Vaneskou všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravia a spokojnosti a aby ťa poslúchali maminka s tatinkom 😀
My nefúkame, ani na púpavy - vyzerá to, že malá môže byť alergička, tak načo zbytočne provokovať. Testy sa vraj dajú robiť až v 2 rokoch,ale aj podľa dr. to je možné. Tak uvidíme.
Barunka, s pohárom ti neporadím, my máme stále sosáčik a nevyzerá to na skorú zmenu. Vie sa napiť aj len z pohárika, ale so sosáčikom je to pre maminku pohodlnejšie. 😅
Vďaka za rady na mäsko. 😵

hanka274
27. apr 2007

Baby, ja som tu bola doobeda, a uplne som na vas zabudla 😔 , prepacte mi. 😔

Dakujeme za blahozelania od vsetkych! Ano Nikolasko, budem na vas v sobotu mysliet, ze aj vy oslavujete, tak si budeme drzat palceky!

kvendoli, neboj, uz zacne papat, aj my dospelaci ked nie sme OK nam nechuti, teda mne by mohlo furt.
barunka-my sme z cecku presli rovno na poharik. A pamatate sa ako mi nechcela pit. Ale som bola trpezliva a prisli "ruze"-napila sa. A teraz postupom casu mam obycajnu plastovu pollitrovu flasku, co berem von a z nej normalne pije. Ale po malych davkach, a kedze aby vypila 3 deci denne by som ju musela asi 30x za den nukat. Tak som kupila predvcerom v Ikey slamky za 39,- je ich tam tusim 100. A vzdy vezmem jednu do tasky a so slamkou taha jak slon. A ja som rada, ze konecne pije ako sa ma. Kolko vam teraz deti cez den vypiju???

kvendolinka
28. apr 2007

Dobre ranecko 🙂 Vcera nam tatino vymyslel na dnes vyletik do ZOO 😎 do Bojnic 😅 Huraaaaaaaaa tak sa tesim ako male dieta a Nati kuka ako puk na mna 😀 ale uz potrebujeme niekam vypadnut lebo sme cely tyzden v jednom kole 🙂potom hodim fotecky.
Hani Nati uz konecne zacala papat,aj zeleninku aj maso tak som rada ze sa zubky aj tie vyrazky umudrili 🙂Moja vypije 300-400ml podla toho kolko sme vonku.
Barunka zohnali ste slnecnik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre