Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barja
4. máj 2007

Pupučky mame tiež také na ten patent - sponu ale aj to si už vie uvolniť a vyzuť a potom krivká po byte len v jednej papuči 😀 A minule si tu jednu tak zapatrošil, že sme ju týždeň nevedeli najsť! Tak zatial nosil sandáliky. Inak celkovo jeho najoblubenejšia činnosť je rozhadzovať boty na chodbe. Minule som ho načapala ako mužovu botu hadže do WC 😀

nikolasko
4. máj 2007

baby zlaté to sme tuším všetky také citlivky aj ja plačem o dušu
barja akoby si písala o našom malom on taktiež porozhadzuje všetky boty čo mu prídu pod rúčky a naučil sa otvárať aj botník a to je hotová pohroma u nás

hanka274
4. máj 2007

no aj my napodobne s botami, teraz sa mi hra so slamkami-200 ks! tak mam co zbierat, a aj rolka mikrotenovych sackov, tiez mam co rolovat.
Hm, do kiky ideme kupit botnik, tak som zvedava, no ale nic tym okrem nahadzanych topanok na sebe nevyriesim. Mame malu chodbu, tak nam taky botnik uzky na stenu treba. Dam na nho petlicu a bude!
A my mame tiez take male nohy, sme jej chceli kupit k roku topanky-sandalky, ale musime pockat, lebo kazde mala asi o 2 cm vacsie a to je vela. vraj iba 1 cm ma byt. A to mali aj 20-tky. takze mame asi 18-19-tku. Mala, malo vazi, male nozky.....no ja mam doma este furt mimino. Tak si to este uzivam. Ale huci a sprava sa jak velka baba-taka nezbednica!

barja
4. máj 2007

Ja nechápem aký su tí krpci prešpekulovaní! V detskej izbe má milion hračiek ale to nie, radšej vyrabuje celý šuflík s vareškami v kuchyni! Alebo na kuch. linke trieska s dvierkami. A samozrejme čím viac to tresne, tím je spokojnejší 😀

hanka274
4. máj 2007

trieska to este "lepsie" ked su na obyvacej stene na dvierkach magnet....viem, mame, a robime! 😠
a hracky? ani jedna jedina. Samoska okrem maca-ale to je skor taky maly zivy kamos. bez toho ani spat, jak ju dam do postielky so zatvorenymi ocami ho hlada a musi ho mat na puse, dotykat sa jeho nosteka... 😅

barja
4. máj 2007

No zlatá je 😀 A to som si myslela,že len chalani sú takí špekulanti 😀

hanka274
4. máj 2007

ale prosim ta! a kukni na Simi, na tie jej ocka anjelske-ale kukni nizsie a monokel vravi za vsetko.
🙂 idem do stanku kupit pravdu, lebo vraj tam mam fotra vyfoteneho-je na hokeji na MS, tak idem kuknut-to bude sranda! dedko 😝

cairka
4. máj 2007

Baby, a keď sú tie dvierka, na ktorých je magnet sklenené, to je ešte len tá správna sranda. Nie len, že to trieska, ale ešte to aj drnčí 😀

anika
4. máj 2007

babyyyy, Branko chodi 🙂 🙂 🙂

cairka
4. máj 2007

Branko je šikulko 😀 😀 😀 Gratulujeme

ivcap
4. máj 2007

Ahojte, tak tu je nejak rušno, vy ste tu toho popísali. My sme teraz väčšinou vonku, posledné dni je u nás konečne super teplúčko. U nás idú papierové utierky, Saška ich miluje rozmotávať. Aj si po sebe uprace, ide to vyhodiť do koša, ale pri ňom(lepšie povedané)v ňom strávi ďalších 15 min. 😖 Cairka, my tiež máme sklenené dvierka na ktoré totiahne a to je radosti ako to trieska. A ešte keď pijem kávu tak si zoberie podšálku s lyžičkou a chvíľu búcha, ale stále to skončí tým, že ten tanierik si pohadzuje po podlahe a to je len rachot. Som prekvapená, že ešte žiaden nerozbila. Keď je syn doma a ešte spinká, tak to máme zakázané robiť 😠

barja
4. máj 2007

Pozdravujeme Branka a gratulujeme!!!!

Normálne sa tu doma šúlam na tom aké sú tie babuliatka výmyselné 😎
Ako keby sa dohodli.

cairka
4. máj 2007

Barja, veru človeka by nenapadlo, čo všetko vymyslia v tej malej hlavičke. A najlepšie je, ako sa potom tvária ako najsladší anjelik (teda aspoň moja malá) Heslo dňa : Ja nič, ja muzikant 😀

barja
5. máj 2007

Dobré ránko, ako tak pozerám tak tu u nás nás čaka hnusný upršaný deň. Škoda. V Rači -BA - sú hody tak sme chceli vybehnúť. Majko konečne dobral antibiotika tak po týždennom trčaní doma sme sa konečne chceli vyvetrať a počasie nam takto skrížilo plány. ☹

cairka
5. máj 2007

Dobré ránko. Aj u nás leje ako z krhly, ale asi preto sme spali do 7:45. To tu nebolo už aspoň 2 mesiace 😎
Ale cez deň tiež budeme sedieť doma, čo už tak fajn nie je 😒

barja
5. máj 2007

Najhoršie je , že už nemám ani fantáziu vymýšlať im stále nejaký program na doma. Už trochu cvokatiem.A asi aj deti. Tak Majuško ma včera vysačkoval od internetu s tým , že on si na ňom ide robiť psychotest. 😀 Nemohla som odmietnuť 😀

cairka
5. máj 2007

Barja 😀 😀 😀 To z tým programom mi hovor, my sme boli teraz nedávno 2 týždne choré doma a veru už nám obom zašibkávalo. 😅 Najhoršie je, že oni sú ešte drobní, tak sa ani nedá program vymyslieť.
Ja som bola doma so segrinou malou, keď mala kolo 3 rokov (kvôli zdravotným problémom nemohla chodiť do škôlky skoro rok ) a od vtedy vždy keď bola chorá a to je úplne iné. To sme si stále vystrihovali kadečo a lepili a tak, ale s Veve si zatiaľ môžeme vystrihovať tak akurát oči. 🤐

barunka
5. máj 2007

Čaute baby, vy ste toho teda popísali, človek sem deň nepríde a aj som sa zapotila, kým som sa dočítala do konca. Včera sme boli v BA, tak som Simi zasa čosi nakúpila, veď aby sa mamička tešila, keď už sebe nič nekúpim.
Ako sa bavíte o tých topánkach, tak my nosíme 22, tiež si myslím, že tie ceny sú otrasné, ale čo narobíme... Minule som sa bavila s jednou mamičkou, že ona to rieši tak, že kúpi normálne sandálky v obchode, čo sú spevnené a do toho ortopedickú vložku. Vraj jej to schválil aj ortopéd...
Čítam, že si píšete o sklenených magnetických dvierkach. Veru, aj u nás sú favoriti, už sa chystám skriňu odpratať preč, ale najprv treba spraviť miesto. A ešte keď máte náhodou doma sklenený stolík so zrkadlom, to je len sranda. My máme dole v obývačke a akonáhle sa tam Simi objaví, tak vylezie hore a potom tam stojí a čumákuje na seba dole v zrkadle. Samozrejme, že ja ani nedýcham od strachu...
Dnes je vonku otrasne a ja musím ísť blahoželať mojej milovanej svokre na druhý koniec dediny, lebo v pondelok mala narodky. A to keby manžel vedel, že najradšej by som jej gratulovala s nožom v ruke...

barja
5. máj 2007

Cairka na tých očiach som sa tu rehotala 15min 😀 Prave som sa vratila z nakupu a myslela som že ma trafí. V Tes.. bolo milion ludí. Hodinu som stala pri pokladni!

cairka
6. máj 2007

Prajem pekné upršané nedeľné ránko.
Barun, my sme to spodné sklo na stolíku v obyvke odložili za skriňu, nech nepríde k úrazu ani sklo, ani Vanesočka 😎 A Vaneska má ešte jednu obľúbenú činnosť na obyvkovom stole - zahryzne sa do neho a škrípe po ňom zubami 🤐 Keď to vidím (a počujem) tak ma ide rozdrapiť 😖
Barja, náhodou som prešla cez tvoj pas a zistila som, že dnes oslavujete. Gratulujeme Majkovi k jeho narodeninkám, prajeme mu,aby bol zdravý a šťastný a ak už pôjde v septembri do školy, tak nech sa mu tam páči. Vaneska posiela božtek.

barja
6. máj 2007

Cairka ďakujeme, ste zlaté. 🙂 Do školy ide, len dufam, že sa tam nebude nudiť 😀 Akurat sa chystáme do BA do nejakého schooping centra popozerať tašku do školy.To bude ako darček k narodkám 😀 - dve muchy jednou ranou 😀 -

ivcap
6. máj 2007

AHOJTE. Aj my sa pripájame ku gratulácii. Majkovi prajeme všetko najlepšie, veľa zdravíčka a krásny začiatok v škole. Keď moji chalani išli do školy, strašne som to prežívala, mala som aj strach, ako to zvládnu. Barja ,začnú Ti teraz úplne nové starosti. Ako ste víkendovali? My až na to počasie celkom fajn. Saška bola na moje prekvapenie celkom dobrá, len som sa jej musela celý čas venovať. Keď ju má na starosti manžel, tak sa hrá aj sama a muž si v kľude môže robyť svoje veci. Ale keď som s ňou ja, tak sa musím venovať iba jej. Aj u Vás je to tak?

barja
6. máj 2007

Ivcap ďakujeme. To s tou školou maš úplnú pravdu. Už teraz musím na to myslieť a neni mi všetko jedno. Mam strach ako to bude zvladať, ale vačší strach mám ako to budem zvládať ja 🙂 Pre mňa je to stále malinké babatko 😀
Víkend celkom OK, konečne sme boli trochu vonku lebo sme boli chorí tak sme týždeň kvasili doma ☹

hanka274
7. máj 2007

ahojte, aj my sa pripajame k blahozelaniam pre Majka. Nech je zdravi a nech mu skola ide a bavi ho. 😀 😀 posielame aj my boztek, aj ked chlapi nemusia 😝
no my este spime-teda Hanca. To je u nas normalka, ze spi do takej 8 pol deviatej. A to uz o 9 vecer spala, inak chodi okolo pol 10, vynimocne az o 10-tej. Potom sa okolo 5 zobudi, nakojim a chrni uz pri prvom cecku 😀 .
Boli sme v sobotu na Zlatych aj my v Tescu-ale ludi nebolo. a nechala som tam auto a presli az k Zlatym-jazeru. a tam som chcela ist donutra ale vchod maju otvoreny len z autokempingu-tak som sla tade a isli hadzat kamienky, hladat hojdacky-neboli, a maminka kukala na lietadla-to je moje! Bolo super, som sa bala, ze tam budu polihovat kadejaky bezdomovci, ale oni len z druhej strany-pred vchodom. A boli tam nejake preteky na tych nizkych rychlych clnoch. Hucalo jak besne, troslku sa to malej nepacilo, ale kamienky to vynahradili a aj tie vlny co narobili. 😀
Otvorim temu-kam v BA, lebo uz som niekedy v koncoch, co sa tyka programu...
tusim som dnes prva- to sa este nestalo, okrem par minutiek po polnoci. Lebo o takomto case chrnim aj ja, no ale mam budik, musim ist fakturovat a poslat na postu. Tak som hore, jaj, som taky spachtos na Nobelovu cenu, a mala po mne. Do 5 mesiacov som o nej ani nevedela.
My sme dali skla prec vsetky, a este viete co u nas fici- zaluzie. Spodne zaluzie na balkonovych dverach som vytiahla, a tie bocne silony su uplne vytahane-parada, lebo s nimi kmaaaase o dusu.
Mame doma smyklavku- a teraz cez week sa naucila na nu vyliezt sama, sadnut, a caka kym dojdem-zavola policajsky MA-MA ! a ja uz bezim. No ale smykacku som radsej zvalila na zem-pokial nie som v blizkosti.
tak dobre ranko vsetkym!!!!

barja
7. máj 2007

Ahoj Hani, ďakujeme aj za boztek 😀 žalúzie - sranda najvačšia!!! 😀
Ivcap náš Maťko sa vie zahrať aj sám, ale ako náhle je 5 min. velmi ticho tak to viem, že robí niečo zlé!!! 😀 Vtedy vie byť tichúčko ako myška 😀 Ale keď mu dám na hranie normálne hračky tak pri tom vyhukuje a stále chodí za mnou a otravuje. 🙂

cairka
7. máj 2007

Ahojte. Aj my už 3 dni spíme aspoň do pol osmej - len som zvedavá, ako to bude, keď zasa bude od šiestej svietiť slniečko 😅
Mne sa malá vcelku prehrá, jej stačí, keď sa s ňou chvíľu hrám a potom sa hrá chvíľu sama a zasa spolu a tak. ale keď treba, tak vydrží aj pol hodinky (samozrejme za mojej slovnej asistencie 😵 ) A musí byť v tej miestnosti, kde aj ja, lebo len čo odbehnem, tak vrieska (to neplače, to vrieska). A potom sa sama rozbehne do inej izby a tam ju niečo zaujme a vôbec jej nevadí, že je sama a volám ju späť 😉
A ozaj, máme 2 nové stoličky, takže máme 10 zubov. ale bol to boj riadny, už nech ich má všetky 🤐

hanka274
7. máj 2007

baby, ja viem, mozno neuverite, ale Hanca este chrni. 😔
chodim ju kontrolovat, spinka krasne. Ja aspon mozem kludne tlacit papiere, lebo pri nej 🙄 😠

nikolasko
7. máj 2007

ahojček babulky 😎
Majko všetko naj naj k narodkám a nech sa ti v škole páči a samozrejme nech sa ti v nej darí.
My ideme dnes do poradne tak som zvedavá na miery.Niki nám už pekne chodí a samozrejme nieje to bez následkov včera si parádne zahrýzol do jazyka to bolo revú a riadne som sa prelakla lebo mu z toho parádne tiekla krv.
Hani prídte ku nám naučiť aj Nička tak spať on zaspal o 20.00 na 30min.potom halabušil a skúšal moju trpezlivosť do 23.30 a ráno o 7.00bol vyspatý a samozrejme ešte 2 kojenia počas toho čo prespal ☹
A k hračkám asi len tolko kupujú sa a hádzu na kopu baví ho to cca.5min. a dosť ale také štipče na prádlo alebo hádzať magnetky z chladničky do odpadkového koša to je zábava

cairka
7. máj 2007

To si Hanka pekne pospala, veru aj ku nám by mohla prísť spraviť školenie 😅
Nikolasko, u nás najnovšie všetko ide do koša - našťastie zatiaľ len do toho na plienky, takže sa to väčšinou nájde, keď ho idem vysypať.
Ináč, čo sa nám včera stalo, som sa smiala potom, že tá potvora sa fakt len tvári tak detinsky a hlúpučko - asi pred týždňom sa nám stratili kľúče od kočíkarne (teda viem, že ich mala Veve) a včera som ich zasa hľadala a hovorím malej, že "No kde si ich zapatrošila" a ona na to došla s kľúčami v ruke - vyšla zo špajze, ale aj tak neviem presne, kde boli 😀

anika
7. máj 2007

ahojte, teda hani, tebe sa zije 😉
sice aj Branuch sa dnes zobudil az o pol osmej bez papania o siestej 😲
baby, on sa vam tieto dni hrozne zlosti, natiahne sa na zem a bucha rucickami , nozickami, chudacik, vcera sa tiez bud zahryzol do jazyka alebo si nejako narazil dasienko, lebo ked sa tak trepal, tak bol na koberci maly fliacik od krvi ☹ dost ho zlostia tie zubky, uz sa chystaju na to, ze vyjdu dost dlho, tak to pripisujem im, aj kaka viac.
cairka, no to je dobre s tymi klucami, az neskutocne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre