Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
15. máj 2007

aha, cairka, takze od vas to chytila nasa patalia alergiu na postielku. 😀 S tou farbou mozes mat pravdu, bola som nejaka zelena... 😀 Navik, vitaj a peknu cestu. Opicka sa prave zobudila, takze uz som dopisala....

cairka
15. máj 2007

Jejda, to som nevedela, že je to nákazlivé 😨

cairka
15. máj 2007

My hlásime prvý prerezaný očný zub a zvýšenú teplotu, takže bojujeme ďalej. Už nech majú 20 zubov 🙄

ivcap
15. máj 2007

Ahojte. Saška má tiež tie očáky poriadne naliate. Dúfam, že sa prerežú bez komplikácií. Navik vitaj, som rada že nás tu pribúda.
Aký ste mali dnes dník? My sme boli celý deň von, bolo krásne teplúčko, len teraz ku večeru začala búrka. Saška už spinká, dúfam že bude celú noc 😒
Doma mi behá len v tričku a plienke a keď sa mi pekne vyciká do nočníka, tak je chvíľu bez nej a to je radosti. 😀

hanka274
15. máj 2007

ahojte!
sweet-aj my mame zlte 😀 😀 , tie ponozky 😀
vroni-to jazero som samozrejme nemyslela na kupanie, minimalne nie este. Inak ked si spominala studenu vodu...som v tomto po mame-horucu vodu jak slak, baby ja sa v takej horucej vode sprchujem, ze sa z nej pari, a niekedy ma to dokonca aj pali. Ale dam studensiu? Nedam, milujem horucu vodu. Je to zly zvyk a nezdrave, co mam robit?
Nikolasko-kojim aj ja este, tiez sa mi parkrat stalo, ze mala zaspala aj bez kojenia. A ty chces pomaly prestat? Tak mi to vyznieva...ak nie, prepac 😔 . Ja neplanujem, snad pokial to nezacne pytat "neprijemne", teda zrozumitelne a vsade. Samozrejem nie 3 roky...neviem kolko, ale co najdlhsie v ramci normy a vyznamu /mlieko/. A kto este koji??
navik, ahojte! vitajte medzi nami!!!
Aka bude velka ju ucim uz takmer od tap-tap-tapusky, teda od prvych mesiacov, a nic 😅 . ale rucky si vieme umyt mydlom, "ucesat" vlasky hrebenom, a konecne davat riadne papa, nie len take pa-pa. Ale kyve riadne rukou 😀 Dneska zacala vyplazovat jazyk, uvidime, ci to je nahoda, alebo sa to naucila.
dobru nocku!!!!

kvendolinka
16. máj 2007

Dobre ranecko 🙂 My sme tu opat prve kedze Nati je hore od piatej 🙄 Hani to je zlate ze umyva rucky mydlom 😅 Nati ukazuje aka bude velka ked sa napapa,cese sa,akoze si cisti usi s tymi tycinkami ale tam davam pozor aby si bubienok neprepichla 😕ale som si vsimla ze myslenie jej ide naplno.Krasne vyslovuje dedo,mama,babi,daj mi,nedam a pod.ked nie chodit tak aspon kecat 😀 😝 ale vcera presla doma celu chodbu sama peso no a ked zistila ze neni nikto za nou slahla si to rovno na botnik a v momente bola modrina a hrca jak svet a nepomohla ani studena lyzicka.
Navik vitame ta medzi nami 😉
Barunka no to musela byt zase na zozratie Simi"ze opalovala suseda" 😀 moje zlate.Inak Nati v pohode zvladala horucavy iba mala vzdy mokre vlasky 🙂

barja
16. máj 2007

Dobré ránko, my sme dnes výnimočne dobre spali od osmej večer do 6 ráno bez prestavky na krmenie. Tak som sa konečne vyspala.
Hanka to s tou teplou vodou mám aj ja takú úchylku 😀 Nemožem si pomocť. A už sa mi stalo , že pri napúšťaní vane pre deti dám akože pre mňa vlažnú ale nakoniec je z toho úplne horúca a pridávam potom ladovú. 🙂
Maťulo mal teraz dosť silnú nádchu ale dobré bolo aspoň to, že sa naučil aspoň akože smrkať do vreckovky. 🙂 My už beháme ako drak , ale keď sme vonku tak zásadne vždy ide opačným smerom ako ja! 😀 Raz ma z neho trafí.
Cairka mi zas nevieme spať v kočíku. Len v postielke.Keď sme vonku možem ho natriasať v tom kočari kolko chcem ani za svet nezadrichme. To musí byť fakt unavený a aj to zaspí len tak na pol hod. V postielke spí cez deň len raz , ale zato aj 3-4 hod.

ivcap
16. máj 2007

Ahojte. Tak my sme hore už od piatej. Pračka perie, kava je vypitá a čo s načatým dňom? Pôjdem asi do TESCA, majú akciu na plienky.Zatiaľ je u nás pekne, svieti slnko, tak sa potom pôjdeme von vyblázniť.

cairka
16. máj 2007

Ahojte. My sme dnes výnimočne spali až do siedmej, ale s troma prestávkami v noci, čo nebýva zvykom 😒
Aká bude veľká vedela už okolo 11 mesiacov ukazovať, ale potom sa naučila iné, tak sme to nerobili a teraz som skúšala a nevedela, čo má spraviť. Pozerala na mňa ako teliatko na nové vráta, čo to po nej chcem.
Hanka, my mydlo papáme, akonáhle niekto nezavre poriadne dvere do kúpeľne (aj v centre), tak má mydlo v puse. Neviem, čo jej na ňom tak chutí 😕
Barja, to behanie kade tade poznám. Ale začlo mi na ňu platiť, že jej zamávam Pá, otočím sa, ona zostane stáť a keď k nej natiahnem ruku, či ide so mnou, tak dobehne.
MUsíme ísť aj my do tesca, ak majú plienky v akcii.

kvendolinka
16. máj 2007

cairka maju taku akciu na tie fialove plienky ze ked kupis 2baliky tak mas jeden zadarmo a stoji to 738sk sa to oplati letime tam aj my 😀

barunka
16. máj 2007

baby, dúfam, že nie do Blavy idete nakupovať plienky, lebo aj manžel ide. Ja už nemám do čoho baliť Simi, máme doma HH, Babylove, Huggies, Pampers a zo všetkých sa Simonke vyhádzala riťka a žiadna jej nevydrží dlhšie ako hodinu bez toho aby ju precikala.
Jediné dobré pre nás sú tie tesco a oni ako na potvoru už mesiac nemajú 4+

nikolasko
16. máj 2007

ahoj babulky 😎
navik pekne vítam a som rada že nás je zase viac 😉
Hani ja rada kojím a som rada že som tak dlho vydržala len myslím dopredu a chcem aby nezaspával pri kojení ale už normálne v posteli vieš nakojím odgrgne si a šup do postele pusinku a haja 😵 hmmm pekná predstava 🙂 a mala by som ísť aj na vyšetrenia krv a tak ale nemôžem pokial kojím ale asi ešte tak 5-6 mesiacov by som chcela aj napriek tomu že už riadne hryzie.
Inak Niki má stále len 6 zubov 😖
Barun tak dúfam že bude mužík aj častejšie doma ked zmenil prácu aby mohol pomáhať so Simonkou 😉 a ty si už trošku oddýchneš

hanka274
16. máj 2007

nikolasko, aj ja by som mala ist na rozne vysetrenia, na take celkove, lebo som chuda, tak chcem potom dobrat niake vitaminy a hovadiny ako doplnky stravy. Teraz okrem cerstvej zeleniny a ovocia nedavam do seba nic, teda mimo jedla. Ale myslela som lieky, vitaminy a tak. Minule ma bolel zub, tak som si musela dat, a aj to som si dala detsky panadol extra. Po takmer 2 rokov 🙂 😎 . Aj na rtg zubov by som mala ist nutne, ale nedam kvoli tomu kojenie prec. A aj my vraveli, ze ak si dam vestu tak neublizi. Ale viete, ja som taka velmi az moc opatrna, takze nejdem a pockam...
cairka, a kde mate to mydlo ked mala dociahne, ved ak ho das pri stenu, alebo na umyvadlo, tak nemoze dociahnut.
Juj, stikutam uz 2krat dneska, co to znamena???dojde mi materska?? 😀

barunka
16. máj 2007

nikolasko, no veru, to máš pravdu, teraz je už viac doma, každý deň najneskôr o šiestej napochoduje a Simi sa na neho zavesí a ja sa len škodoradostne vyškieram...
Hani, ja mám mydlo na umývadle a Simi dotiahne. Dotiahne aj na komodu (výška cca ako práčka) úplne dozadu. Všetko musíme mať na poličkách, na ktoré ledva dotiahnem aj ja...

hanka274
16. máj 2007

to sme taky maly??? dnes som si vsimla, ze mi dociahla na dosku na linke, ale to len tak nechtiky som videla 😀

barunka
16. máj 2007

hani, neviem, mne dotiahne už aj na sklokeramickú dosku, už varím zásadne len na zadných dvoch, lebo minule si skoro stiahla panvicu na hlavu. A keď nedotiahne zo zeme ani keď stojí na špičkách ako baletka, dovlečie taký stupienok z ikei a vylezie na to, potom dotiahne už 100% 😅 😅

hanka274
16. máj 2007

no to ne, tak to sme ozaj maly....a stupienok sme este nekupili, a ako tak citam, asi ani nekupime, nie? chichi

cairka
16. máj 2007

Ahojte. Hanka, v centre máme také detské škôlkarske umyvadielka a doma aj na vani máme mydlo a má ten stolček z Ikei, tak si pomôže 😉 Však som písala, že mám nábytkolezca 😀 Ináč, je tu teraz jedna téma, že koľko merajú detičky v roku a zatiaľ doobedu, keď som písala, sme boli najmenší 😅

sweetienka
16. máj 2007

jeej barunka, ahoooj, teba sme tu dllho nevideli, zubok uz je na mieste? 😉 dufam, ze vas so simi uvidime este tento mesiac 🙂
aj moja mala uz dotiahne skoro vsade, na spickach, aj ked nevidi, ci nieco napr. na linke je, tak tapka rucickami, kym na nieco nenarazi 🙂 dost casto nam hovoria, ze je vysoka na svoj vek...no vsak ma byt po kom 🙂

cairka
16. máj 2007

Aj my už dočiahneme na dres a na sporák 😒 A dnes štelovala (zo zeme na špičkách) farby na monitore 😨

hanka274
16. máj 2007

joj, teraz mi doslo, co to to centrum je, som myslela, ze niaky preklep, MC. ahaaa!
chi, napisem? potom budeme my najmensi....ja sa snazim nepridavat do diskusii, ktore mi zili netrhaju, pretoze sa potom neviem odlepit od toho pc, mam pomaly net, takze som tu dvakrat dlhsie ako vy, kvoli tej "rychlosti" 🙄 🙄 😠

cairka
16. máj 2007

No ja zas automaticky píšem a hovorím o centre, tak ma ani nenapadne, že niekto nemusí rozumieť 😅

barja
16. máj 2007

No tak sa mi zdá, že my sme najvačší a najťažší. 😀 Dnes som ho vážila a už ma 11kg a vyše 82 cm , ale to neviem presne, lebo sa metal jak divý 😀 Takže my tiež už dočiahneme skoro všade 🙄
Viem , že viaceré máte zatial len malé deťurence, ale chcela som trošku poradiť, lebo v sobotu robím Majkovi oslavu s niekolkými jeho spolužiakmi so školky 😀 Takú detskú párty 😀 a neviem, čo im mám prichystať na jedenie. 😝

ivcap
16. máj 2007

Barji to je jedno, deti na párty zjedia všetko. 😝

cairka
17. máj 2007

Dobré ránko.
Ivcap 😀 😀 😀
Barja, neter si sama robila také tie piškóty s banánmi, obliate čokoládou a ovocný šalát. Myslím, že viac ani nemali. A pudingom tiež určite nič neskazíš, podľa môjho názoru.

barja
17. máj 2007

Dobré ránko, babule dík 😀 No je pravda,že hlavne nech je niečo sladké 😀

barunka
17. máj 2007

barja, asi ťa sklamem, ale najťažší nie ste... My sme mali pred mesiacom cez 12 kg 🙂 a merala 83,5... Ja mám doma poriadneho žrúta, už sme tromfli aj jej trojročného bratranca vo váhe. Normálne je to lahoda, keď nesiem na rukách jeho a nie Simi...
sweetie, v pondelok idem k zubárke, tak uvidíme ako na tom budem a možno prídeme. Manželovi som už hovorila, že možno by som išla, teraz robí v BA, takže pohodička, zastaví sa po nás...
a ešte tie recepty, nepozerala som celú stránku, ale miestami sú tam dobré nápady, skús mrknúť, možno niečo vyberiete :- http://www.alinka.sk/sekcia/recepty-pre-deti/
a hlavne aby sa oslava vydarila.

barja
17. máj 2007

Barunka dík, tak vidím, že Simi si tiež rada zapapká 🙂 My musíme mať stále niečo v hube 😀 Najlepšie je , že tento ročný krpec zje aj 2x tolko ako Majko. Lepšie povedané on aj dojedá po Majkovi 😀 Majka musím hodinu prosiť aby išiel jesť a Maťo naopak ako príde čas obeda tak už len chodí za mnou a kňučí pokial mu nedám. A keď ho krmim a na sekundičku sa niekam otočím tak hneď ma capne po ruke, že čo si to dovolujem 😀 Asi to bude tým, že Maťo sa podobá na mňa 😀 😀

barunka
17. máj 2007

barja, tak to je super, ale možno Majko má len tú "stravovaciu" krízu. Aj Simi papá viac ako Paťko (moje trojročné krstňa), všetko dojedá po ňom. Ja ju volám kyselina 🙂
ale aspoň nám nepomrú od hladu 😀 😀 😀

už chystáš výzdobu na párty??? Ako zvládate doma také detské párty, pomáha ti niekto so strážením toľkých detí?? Ja si totižto neviem predstaviť strážiť toľko detičiek.

barja
17. máj 2007

barunka 😀 hlavne že im chutí 😀
výzdobu mám ešte asi spred 2-3 rokov tak použijem tú 🙂 Nebude mi nikto pomáhať , ale zas ich nebude tolko. to len najlepší kamaráti a aj s našim krpcom ich bude 7. 😉 tak dufam, že to sa dá zvladnuť 😝 Síce moj muž začal špekulovať , že sa asi vytratí, ale chytila som ho pod krk tak sme na to dvaja 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre