Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barja
29. aug 2007

ahojte babulky, tak vidím, že tu sa vo velkom meria a váži 😀 Tak mi vedieme: 86 cm - teda aspoň tak približne, lebo sa strašne metal pri meraní a 13 kg - teda tiež pri tom poskakoval , ale menej nemá určite. 🙂
Tak musím sa pochváliť, že my už máme po tej operácii očiek. V pondelok ráno nas prijali , včera naobed robili a dnes ráno nás prepustili. to som bola normálne prekvapená, lebo ja som rátala, že tam budeme tak do piatka. Tak jemu vlasne robili obidve očká - ja som najprv myslela, že mu budú len jedno, ale prednosta, že sa urobia obidve. Tak začalo to tým, že od rána nejakej tretej sa už nemohol ničoho napiť, tak ja som celé doobedie s ním niečo furt špekulovala, len aby nemyslel na pitie, lebo on je uplne naučený furt niečo pocuckávať tak toto bolo preňho največšie utrpenie. O tej 11 hod ho zobrali a o 12 doniesli naspať. Potom asi hodinu a pol spal a potom to bolo najhoršie, lebo začal od smadu strašne plakať. A sestrička sa čudovala, že ako može byť smadný, keď dostal infuzku! No vysvetlite jej, že on kašle na nejaku infuzku, keď on potrebuje mať niečo v puske. Tak ako nervačil tak si aj obvezi strhol a ona si myslela, že on je nekludný , lebo mu vadili tie prelepené oči a on z toho, že chcel flašku. Potom teda asi po hodine plakania zas zaspal a potom už bolo všetko ok, lebo keď sa zobudil už mohol piť a on chudáčik sa potom nevedel dopiť. Za ten večer vypil asi 2 litre čaju. A očká ako keby ho vobec neboleli. hneď s nimi kukal, má ich síce ešte stále krvavé, ale vobec si ich nechytá ani nič podobné. Tak dufam, že mu to pomože. teraz musíme na ne cvičiť, aby sa mu tam neurobili zrasty.
Tak ja dúfam, že už máme s operáciami konec 😉
A aby som nezabudla aj o Majuškovi napísať - tak jemu už prišiel papier zo školy, že bude 1.C 😎

ivcap
29. aug 2007

Barja, tak to je super, že už máte po tej operácii a neboli ste dlho v nemocnici. Nech sa Vám bibinko čím skôr zahojí a ste fit. 😲

hanka274
29. aug 2007

barja ahoooooj!!!
Tak si to milo opisala, joj, moj zlaty, on xcel pit vodicku 😵 😵 . No ale velky chlap to, drzal sa statocne, ze si ocka nevsima, no super! To je uplne super, ze uz to mate za sebou, uplna pohoda doma, ze?? Neboj, cvicte, nepodcenujte a bude vsetko v poriadku 😉 .
A bracek? 1C? Ha, jaky frajer 😎 😎

sweetienka
31. aug 2007

ahojte babulky,
barja, preco museli maleho operovat? ak si to uz pisala tak prepac, ja nestiham moc dozadu vsetko citat, dllho som tu nebola. my sme mali teraz anginu a ked sme boli u dr. tak zahlasila, ze malej zabieha ocko a mali by sme ist na ocne...na ocnom sme boli v juni a dr. ocna povedala, ze je vsetko ok, tak teraz neviem, znova sa tam ideme objednat
babulky, je tu este niekto z vas, kto koji? mala totiz vsetky UM odmieta, esteze sa naucila spinkat celu noc bez kojenia
a co sa tyka vahy, mame nieco cez 12kg, vysku neviem, ale urcite sme nad priemerom 🙂 tak sa majte zatial
a ozaj, barunka, krasny clanok na babatku, urcite sa nenechaj odradit a pis dalej 😉

hanka274
31. aug 2007

ahoj sweet, ja som prestala pred 2 tyzdnami kvoli mojej postave.
Dr mi vravela, ze nech este ten polrok do tych 2r davam UM, ze to treba. No ja som odisla prekvapena, lebo ani neviem ako sa to robi, my jeme vsetko len z domu....a tak som sa tu kociek opytala. A tusim vsetky mi povedali, ze nech kaslem na dr. ze ten polrok nech nepokazim ked som tak kojila dlho (preto som bola aj ja prekvapena u dr), a tak davam normalne plnotucne mlieko. Mne tie UM moc nevonaju...prave kvoli alergiam.

barja
1. sep 2007

ahojte dievčatá, ďakujeme. Swieti tak jeho operovali prave kvoli zabiehaniu očka , ale u ňho to bolo velmi vidiť. Ako by som to vysvetlila -napr. on chcel s pravým očkom pozrieť smerom k nošteku (dolava) a on tak zaškulil, že jemu šošovka akokeby išla až do kutika oka, že mu bolo vidieť len taku polovicu z tej šošovky a ostatné bolo všetko bielko. On keď som mu držala rovno hlavičku a nutila som ho pozreť očkom doprava tak to nedokazal. Vždy otáčal celú hlavičku.Takže jemu vlastne v kutiku oka povolili nejaký sval, čo mu ťahal to očko dovnútra. No a ja som myslela, že len to prave je zlé, ale oni že aj lave mu urobia. Tak operovali obidve. No dúfam, že to bolo aspoň trochu zrozumitelne napísané 😀

cairka
1. sep 2007

Barja, gratulujeme, že ste to tak super zvládli. ale teraz si ma vystrašila 😖 My máme to isté, ale dohora. Proste sa hore nepozre ani za nič 😒 Už sme objednané na očné na október, ale doteraz som si myslela, že zle vidí do diaľky a nezaostruje, ale škúlenie ma vôbec nenapadlo. Ale ono by to mohlo byť podľa toho, čo píšeš. Otestujem, keď vstane 😉 U nás je napríklad veľký problém nájsť lietadlo, keď letí (a to aj keď letí relatívne nízko a je veľké). Na blízko vidí určite dobre, toho sa neobávam. Len som myslela, že maximálne nejaké škuľky bude mať 😔

barunka
1. sep 2007

barja, super, že už to máte za sebou, teraz už bude určite všetko v poriadku...

hani, dnes som zmerala Simi, nám to s mužom nedalo, tak sme ju natiahli, postavili k metru a skoro mi oči vypadli, namerali sme cca 91 cm. Muž tvrdí, že videl 93 ale to si myslím, že preháňa. A váha je 12,8 ...

vroni
1. sep 2007

Ahojte vsetky,
my sme sa prave dnes vratili z dovolenky. Barja, hrdinsky sa drzali 😎, super, ze uz mate potom. Hani, super fotky. My sa pridavame do klubu krpatych, dieta ma 76 cm a 9 kil ☹ Oci bude mat nasa bestia asi v poriadku, velakrat mi nieco vo vzduchu ukazuje, ale ze ja nevidim nic co je dalej nez 5 metrov a mensie ako dom, tak jej jednoducho verim 😎
Inak dovolenka bola super, fotky az zajtra, dnes uz sa mi nechce 😝

hanka274
2. sep 2007

caute baby!
HA ! Barun, vidis, som ti vravela, ze ma nad 90cm urcite! No a ja myslim, ze muz ani tolko neprehanal mozno....ale ved to je jedno, je to u takych malych deti rozdiel tych 10cm, ale ja som to proste na tych tvojich foto videla, ze je velka baba!! (Ved je len monitor polmetra od mojich oci 😀 😀 😀 )

Cairka, my vidime lietadlo uplne v pohode, aj ked je vysoko, aj papa robime tym ludom, teda lietadlu samo 😉 😎 . ved uvidis u ocneho...

vroni, ty srsis humorom vacsinou...chichi, ja tiez inak nevidim, ja mam baby lave 4,5 a prave0,5. Teda mala som pred 3-4 rokmi, a ja truba nosim skule iba v tme-teda vecer pri soferovani.
Asi by som si mala vstupit do svedomia. Lave mam na zahodenie do kosa, alebo tak na vymenu niekomu co ma sklenene oko. 😀 😀

baby, som sa odfotila pre vas 😉

hanka274
2. sep 2007

baby, aj vy ma mate kockatu?? ja sa tam nevidim ☹ 🙄

cairka
2. sep 2007

Ahojte.
Hanka, ja ťa vidím normálne, pekné foto.
Aj ja mám ľavé oko na nič. Doslova. Aj preto som sa rozhodla mať bábo touto cestou, lebo je dosť veľká pravdepodobnosť, že moje bio dieťa by bolo nevidiace. Mne to postihlo len jedno oko, ale nikto nevie, čo by bolo s dieťatkom, lebo je to dedičné. Irónia osudu bude, ak sa Veve aj tak nevyhne problémom s očami 😠 Ale ja stále verím, že to bude OK a ak, tak to bude maximálne na tie škuľky. To som si prežila, že to nie je nič strašného 😉
Vroni, Veve má síce len o centimeter viac, ale skoro 11 kíl 😀

hanka274
2. sep 2007

cairka, no ja ked si dam tvoj nick, tak ta vidim uplne v poho aj s malou, ale ja sa vidim rozmazane a kockate 😖 😖

no to sa mi nechce verit, ze nejsme s najmensou vahou... 😖

hanka274
2. sep 2007

vroni, pekne fotky-kockate 😠 😠 !! joj, vzdy ked kukam vas album, tak sa idem potrhat od smiechu z tej fotky v tom kosiku v kociku....to je pecka!!!!
videla som len trosku, preco mam vsetko kockate???

vroni
2. sep 2007

No, Hani, ja ta tiez vidim normalne, ako kocku s makcenom na c, nie bez. Kockate bez makcena to mozes mat aj vtedy, ked mas nastavene nizke rozlisovanie obrazkov (pocitac - aspon ten nas - sa obcas novonastavi podla vlastnych predstav a ze je pocitac rodu muzskeho, su aj tie jeho predstavy vacsinou tak trochu od veci.... 😀 Moj domaci pocitacovy technik sa vzdy zapoti, nez ho presvedci, ze vsetko je inak...) Inak, postavila som tu moju nestastnicu na vahu a nic. Ma fakt len tych 9 kil. 😠 😠

hanka274
3. sep 2007

vroni, ale vas vidim normalne. (teda len teba bez foto, nehodis?)
ooo, dakujem za kompliment 😵 😵

kde ste to boli na tej dovolenke??

hanka274
4. sep 2007

a co vy dnes?? co ste, kde ste vsetky??
ja som raz tu, potom zas tam......bla-bla-bla...poznate z Macka uska??

chichi, uz mi preskakuje z roboty, z papierov a hlavne z cumakovania na monitor...idem uz spinkat....
papa

vroni
4. sep 2007

My sme boli vcera v Bratislave, navstivit staru mamu, ale dieta sa hrabalo domov, doniesla mi bundu a snazila sa mi ju navliect 🙂
Na dovolenke sme boli v Korutansku, je tam cela baby-dedina, cele okolie je prisposobene babetkam a malym detom, v hoteli bolo vsetko zabezpecene, aby sa deti mohli volne hrat a nemali sancu si pritom ublizit (alebo sa vyparit) a mne sa hrozne pacilo, ze vsetky zariadenia ako preliezky, smyklavky atd boli aj pre rodicov (ako ze sa mohli smyknut spolu s dietatom a smyklavka to prezila), takze aj nasa krpata opicka sa mohla smyknut na velkej smyklavke, co isla cez dve poschodia (vnutri). Jednoducho sme boli vsetci nadseni (dokonca aj nas tatinko, znamy to dovolenkofrflos) a ani sa nam nechcelo domov. Ale v zime sa tam urcite vratime. Inak existuje podobne zariadenie aj na Slovensku - nebola som tam, len som citala ich stranku - ale ceny zavratne, takze Rakusko vyslo o hodny kus lacnejsie 😲 (u nas bolo ale smerodajne, ze chalanom mamicka nedala pasy, aby ich na Slovensku nemohli tyrat. Doslova. No co uz. Niektore byvale su proste kravy, nepomoze ziadne prikraslovanie)
Hani, co tolko papierujes? Ved si oci pokazis!

sweetienka
4. sep 2007

ahojte babulky,
barja dakujem za popis, super si to vysvetlila, som zvedava,co nam povie ocna
hani, super foto 🙂
barun, to vazne je Simi taka vysoka? Dianka tiez, mali by sme sa uz stretnut, nech sa nase baby znova vidia, mozno sa uz aj spolu zahraju 🙂

cairka
4. sep 2007

Ahojte.
Baby, veru asi by sa zahrali. My čo sme boli teraz na tej chate, tak to má kámoška, ktorá ma o 2 týždne mladšiu dcérku a úplne krásne sa hrali. Jasné, že sa občas povadili 😅 ale aj tak sme nečakali, že sa budú až tak hrať. Boli perfektné, len nemám fotky, lebo sme to natáčali na kameru. Teda tá kamoška, Už sa teším na DVDčko.
Barja, napíš mi , prosím ťa, ešte ako prebieha vyšetrenie u očnej. Mne vravela obvodná, že jej budú musieť rozkvapkať oči a už len to si neviem predstaviť, nieto dáke ďlašie vyšetrenia. 😠

barunka
4. sep 2007

sweetie, určite by sa pohrali, Simi zbožňuje ľudí, zvieratá, proste všetko čo sa hýbe a je ochotné počúvať jej "hudrovanie". Aj mamičky na ihrisku vravia, že je nenormálne priateľská a hlavne, že sa dokáže podeliť o hračky, takže hádam by ani bitka nebola 🙂
čo sa jej výšky týka, tak sme ju merali ešte raz, ja mojim skúsenejším okom, pritlačila som ju k dverám, urobila čiarku a merala, mne vyšlo 89,5 cm, takže hádam to bude nejako tak približne. Ale vysoká je teda poriadne.
Ja sa teraz so Simi chystám v sobotu na výlet do BA, celé ráno sa budeme túlať kade tade a poobede si nás tatinko vyzdvihne..

barja
4. sep 2007

ahojte babulky, Cairka tak u nás to očné vyšetrenie prebiehalo asi tak, že: najprv nas poslali na odmeranie že aký je asi uhol čičo toho zabiehania. Tak to sa ho snažila asi 15 min. prinutiť aby na ňu kukol a ona podla odhadu odhadla, že 30stupňov, lebo prinutiť ho, aby sa čelom oprel o také železo a bradu dal na taku podložku bolo nemožné. potom mu nakvapkali kvapky do očí a čakali sme asi 10min kým to zaučinkuje a potom mu to takým prístrojom kukla na očko a to sa po asi hodine zas zopakovalo - kvapky a kuknutie a potom nas zobrali do takej akokeby tmavej komory a tam sa zas musel do niečoho kukať a tam mu zas merali dioptriu. Tak už by mal nosiť dvojky dioptrie. ale to mu robili vyšetrenie ešte v marci a teraz ako sme boli v tej nemocnici a chceli to urobiť zas tak si to nedal. Uplne celou silou zaťal oči a neotvoril ich pokial sme z tade neodišli preč 😅 Tak nič neodmerali. Som zvedavá ako bude "spolupracovať " zajtra , lebo ideme na kontrolu.

cairka
4. sep 2007

Barja, tak to sa obávam, že aj nás budú len odhadom 😅 Zajtra budem držať palce, nech spolupracuje Maťko.
A Majkovi sa ako páči v škole? Synovec (tiež prvák) už na otázky o škole neodpovedá, lebo už je otrávený, ako sa ho na to stále ktosi vypytuje 😀

ivcap
4. sep 2007

Ahojte babenky. Už som tu dlho nebola, vlastne nakuknem každý deň, len písať sa mi nechce. Neviem čím to je, ale v poslednej dobe som strašne lenivá, alebo unavená? Ako u Vás pokračuje obdobie vzdoru? Saša exceluje, to je niečo neskutočné. Celý deň na ňu volám, naháňam ju, upozorňujem a soplavá má ma v paži. Akoby mi robila napriek. Ešte sa mi pri tom pozerá do očí a urobí nezbedu naschvál. Robí si čo chce. Strašne ma to unavuje. 🙄
Ozaj, ešte varíte deťúrencom zvlášť? Niektoré jedlá som varila spoločne, ale častejšie varím extra a rozmýšľam, že už pomaly prejdem na dospelácku stravu, samozrejme menej soli a korenia.

sweetienka
5. sep 2007

ahojte,
hanka, ja ak sa mi podari prestat kojit 😉 tak by som davala UM aspon do 2 rokov, vraj az vtedy je travenie a vsetko s tym spojene uplne vyvinute
my ked sme boli u ocnej tak tiez malej rozkvapkala oci, dva krat s odstupom cca 20 minut a potom, ked jej chcela zmerat pozadie, ci dioptrie, tak mala tak strasne plakala, ze jej nasilu otvarala ocka, pochybujem, ze nieco namerala, mala kopala nohami, rukami, ja som ju ledva vladala drzat, proste horor. napokon nam dr. povedala, ze je kratkozraka primerane jej veku
barunka, Simonka musi byt roztomila, ked sa tak pekne podeli s hrackami, Dianka zatial kazdemu berie hracky, ked sa jej zapacia. ked bude v sobotu pekne aj my pojdeme niekde do mesta, prip. nakupneho centra, zistila som, ze nemame jesennu ciapku tak nejaku musim kupit 🙂 tak by sme sa mozno aj mohli stretnut, to by nebolo zle 🙂
ivca, ja varim uz len spolocne, nesolim, nekorenim a kazdy si to potom dochuti podla seba na tanieri

barunka
5. sep 2007

sweetie, aj ja čakám na počko aké bude, ak bude pršať, tak nejdeme, lebo by sme sa nemali kam skryť 🙂 Chcela som sa mrknúť do mesta (do centra) dávno som tam nebola a s autom je to dosť problém, lebo minule sme krúžila ako takí blázni hodinu a nenašli sme žiadne voľné miesto ani na platených parkoviskách...
Ale ak by si išla aj ty s Diankou, tak sa prispôsobíme a dotrepeme sa kamkoľvek 🙂
Simi sa s hračkami delí asi len preto, že je vycvičená od Paťka, keby nebol on, tiež by bola asi poriadny lakomec. Ale ak sa s niečím hrá a nedajbože jej to chce niekto zobrať, tak na neho spustí taký krik, že si to chudáčik rozmyslí. Minule sme takto na ihrisku jedno dieťatko rozplakali, čo sa zľaklo toho jej vreskotu že ona nedá 🙂

hanka274
5. sep 2007

ahojte baby!!!
no tak Hani bere detom vsetko! co sa jej zapaci je proste jej, aj ked mame lopatku a hrable z carrefouru tie take velke, aj tak chce malu lopatku akurat, pretoze je modra, zlta, zelena...ona ma totiz hroznu oranzovu 🙄 🙄
Takze Barunka, Sweetienka, pokial by vam to nevadilo, tak by sme v sobotu mozno prisli aj my dakam. Bo muz ide do Skalice za maminou robit jej daky radiator, montovat ci co, aj s ujom, a je tam zima, takze my nejdeme.
Len asi budem bez auta 😒 ale ved to nevadi, ak nebude prsat, dotrepeme sa aj my dako niekam.
A kedy asi doobeda? O takej 9 asi??

Baby aka kosa vonku....ja neviem, ale pouzivat uz pancusky von??
ja som jej dala teraz na doma s dlhym rukavom tricko a pancusky, nech ma nieco priliehave. Ale von...5.septembra...co budeme robit v zime?? Ale zase fuka, kosa vonku. tusim miesto pancuch zostaneme doma. 😠 😠

Myslite, ze uz sa neokupem v jazere?

barja
5. sep 2007

Baby to je zima, 😖 my máme doma ráno normálne kosu. Hani tiež som mala dilemu s pančuchárikmi, ale ešte som nedala, ak behá vonku, tak si hovorím, že sa zahreje a keď sedí v kočiari, tak ho viac zakryjem s dekou.
Ivcap, ja tiež už varím viac menej spoločne.Ako píše swieti tak každy si dochutí na tanieri.Teda kto chce 😉

hanka274
5. sep 2007

ivcap, ja som vzdy varila spolocne, samozrejme okrem zaciatkoch ked som pripravovala Hani postupne na zeleninku, masko, cestoviny.....
nevarila som inak oddelene, my nesolime takmer, nekorenime, vychutnavame prirodne chute.

cairka
5. sep 2007

Ahojte. Tak kosa je poriadna. My už máme pančušky od víkendu a keďže dnes fúkal hnusný vietor, tak som už vytiahla zimnú bundu 😅 Ale tiež som sa smiala, že čo jej oblečiem pri -15°C 🙄
Ivca, aj my varíme spoločne a ochucujeme až po nabratí, len keď naozaj raz za čas varíme niečo nevhodné, tak jej navarím niečo osobitne.
Hanka, myslím, že neokúpeš, hoci u vás sa to ešte môže obrátiť, ale tu u nás už leto nebude 😖 Treba len dúfať, že bude pekná jeseň 😉
A ozaj, díky za skúsenosti z očných vyšetrení. Barja, ako ste dnes dopadli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre