Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

sweetienka
21. feb 2007

my este stale cakame na stol na pc, takze zatial ma vsetko na dosah, ale nechapem, taka je tam spokojna, ze aj zabudla, ze mala davno spinkat
som si vsimla, ze cim neskor ide spat tym skor sa zobudi

barunka
21. feb 2007

sweetie, tak toto funguje aj u nás, človek by si myslel, že to bude naopak, čím neskôr zaspí, tým neskôr vstane a ono nie...
u nás sa plače, musím ísť mrknúť.

sweetienka
21. feb 2007

no presne, ked zaspi o siedmej, tak vydrzi do pol osmej rano, samozrejme s prestavkami, ale ako to vidim teraz, tak este taku hodku budeme hore, takze som pripravena na budicek o siestej 😉 krasnu nocku vsetkym 🙂

anika
21. feb 2007

dobry vecer, Branko uz spinka, dnes trosku skor, mal teraz nejake cervene licka, tak som zmerala TT a 37,1, mava to pri zubkoch, snad nic ine ☹
Tie nase deticky asi miluju muziku 😉 , ten moj zasa steluje hlasitost na vezi a pusta radio 🙂
barunka, citala som ten prispevok. Pocuj, ty zacni pisat, dobra stylizacia, tvoje prispevky maju stavu, o temy nemas na materskej nudzu, tak skus.....

barunka
21. feb 2007

anika, len komu tie moje texty budem ponúkať??? 😨 ja si píšem "denník" v počítači, ak nie je muž doma, musím sa takto uvoľňovať, lebo inak by ma porazilo... a ďakujem veľmi pekne za pochvalu, aspoň viem, že dokážem aj iné okrem čistenia zadočkov...
a držíme palce, aby Branko nebol choručký a aby ho to hned prešlo
sweetie, dobrú noc aj tebe.

anika
21. feb 2007

no ved nasim casakom, mama a ja, dieta a neskor sa uvidi

barunka
21. feb 2007

no musím si to preštudovať, možno nakoniec niečo vymyslím a konečne budem mať zo seba radosť 🙂

ivcap
21. feb 2007

Čauko babenky. Však je to super, keď si konečne sama doma, keď zatvoríš dvere za svojim manželom a malou. Ja to praktizujem v nedeľu, samozrejme, keď je manžel doma. Poobede ho pošlem s malou von a ja si urobím chvíľku pre seba. Človek je po hodinke ako znovuzrodený 🙂 .Mám rada túto chvíľku, ale keď sa dlhšie nevracajú, tak stojím pri okne a neviem sa dočkať, kedy sa už konečne vrátia. 😉

nikolasko
21. feb 2007

ivcap ako by si písala aj o mne no už chodte a potom no konečne kde ste boli tak dlho 😀
barun možno ten denník raz vydáš v knižnej podobe 😉
ja som dnes hotová tak idem hajať prajem dobrú nocku 😵

barunka
22. feb 2007

teda baby, tuším len ten môj chlap nechodí so Simi nikam sám, bol len vtedy ten jeden jediný krát...
hmmm, musím sa nad tým zamyslieť.

inak, dnes mám simi výnimočne zlú, teraz som ju uspala a modlím sa aby ju to zatiaľ prešlo.

alita
22. feb 2007

Ahojte,ja som bola 2 dni bez netu,normalne mam abstak.Je to jasne-som zavislacka 🙂

anika
22. feb 2007

ahojte, aj my spime, zase sme som ho uhojdala na rukach, hlavkou na pleci, asi to uz tak bude- dnes opat od siestej hore, ale dnes som to akosi lepsie znasala 😉 To akoby utalo od toho desiateho mesiaca s tym ranajsim dospavanim do osmej 😒
co ste varili? ja kelovy privarok , to ma rad, vlastne tusim vsetko zelene mu ide 😀

alita
22. feb 2007

V utorok nas prisiel pozriet kamarat z Londyna a cely den sme vykecavali.Mala ked ho zbadala zacala revat o zivot,no ked jej podaval darceky uz bolo dobre.Normalne sa nechala uplatit 😀 a dokonca sa na neho aj vesala 😕
Vcera dalsia navsteva,varila som pre 7 ludi kuracie kari,ovocny kuskus a banany v cokolade ako dezert.Tami sa predvadzala a na poziadanie ukazovala Ruky rucicky...Vecer som bola taka vycerpana,ze som s nou zalahla okolo 9.
Barun,ten clanok je fakt dobre napisany,nemyslela by som,ze mas "len" 21 rokov (v dobrom 🙂 ).A muzika si musis vycvicit!Aby si na stare kolena nebanovala.Moj ked je doma chodi s malou kazdy den jogging okolo Kuchajdy 🙂,tak mam cas si porobit a este skocit aj na net. No zase niekedy som s nou sama aj 2 tyzdne,ked je mimo a to sa namakam.

barunka
22. feb 2007

my máme ešte brokolicovú polievku zo včera, dnes by som asi varenie nezvládla, takže som rada, že to takto vyšlo...

ozaj baby, a čo varíte pre nás, dospelákov??? Mne pomaly dochádzajú nápady a chlap ten vždy len zahlási, že nevie, čo by si dal...

inak, dnes som skoro dostala infarkt, umývala som si zuby v kúpelke a máme tam pri umývadle takú sklenenú rohovú poličku, Simi sa za ňu postavila a nebyť toho, že som tú poličku v poslednej sekunde zachytila, neviem ako by to dopadlo... 😲 😲

alita
22. feb 2007

Ahoj Anika,ja varim kuracie+hrasok,mrkva,zemiaky,bazalka.Moja mala tiez v poslednej dobe chce zaspavat pri hojdani.Najskor som bojovala,no ona vydrzi byt hore aj cely den,tak som rezignovala ☹

anika
22. feb 2007

barun, ehm, ja niekedy aj nic, povedala som mu, ze jedno teple jedloma v robote a hotovo 😉
ked uz, tak cez tyzden take jedla ako francuzke zemiaky, rizoto, granadir, vselijake cestoviny, nejake privarky, omacky alebo zemlovku, palacinky, a co ja viem co este, hlavne nech je to rychlo.Niekedy si dochutim to, co ma maly a hotovo 😎 /moja babka hovorila-" ja si to omascim a snim"/ 😀

alita
22. feb 2007

Ja sa snazim varim jedla,kt. sa daju lahko pripravit a su aj zdrave.Mam vela receptov,len to zalezi aj od toho,co mate radi.
U nas letia hlavne cestoviny,ryby a hydina.Daj vediet co mas rada a ja hodim recept 😉

barunka
22. feb 2007

anika, aj u mňa to tak niekedy funguje, simonke naložím a sebe potom dochutím, nech je to jedlé a hotovo.
alita, u nás tiež idú najviac cestoviny, ryby a kuracie alebo morčacie mäso a hlavne také jedlá, čo sa dajú rýchlo urobiť a je pri tom málo bordelu. Hlavne kvôli tomu, že pri tých deťoch moc toho času na varenie nie je
Mne už pomaly dochádza fantázia ako meniť tieto veci, včera som urobila zapekanú rybu v smotane s hríbmi, ešte mám na dnes, ale čo na zajtra to netuším...

možno to istí mrazená pizza 😀 😀

alita
22. feb 2007

Tieto spagety mozem jest kazdy den.Cesnak sa jemne zohreje na oliv. oleji prida sa plechovka lupanych paradajok vo vlastnej stave,nakrajane zelene olivy.Privedie sa do varu,naleje na spagety a posype parmezanom.Pre slovenskych muzov (odskusane na bratovi a otcovi) este pridavam sampinony a osmazenu slaninku aby to bolo "jedle" 😀

cairka
22. feb 2007

Ahojte. tak my sme sa akurát vrátili od Dr. A výsledok je, že malá má chytené priedušky a ATB. Zasa 😖 To sú už tretie ATB za posledné 2 mesiace. Neviem, čo to má znamenať. A to sa od pondelka poctivo liečime a bez úspechu 😢

cairka
22. feb 2007

Asi som dostala chuť na špagety. 😠 Ale také bez olív, tie nemusím 😅

barunka
22. feb 2007

ja takisto olivy nemusím, ale zajtra budú asi špagety 😀 😀 a kľudne píšte ďalej, aspoň nemusím do polnoci budiť manžela, že ak nepovie čo mám navariť nedostane jesť....

cairka, to ma mrzí, že vaneska je chorá, prajem skoré uzdravenie a tie choroby môžu byť z tohto počasia, jeden deň je teplo a na druhý dobreže nemrzne.

alita
22. feb 2007

Cairka hrozne ☹ ,chuda malinke.Aj ja prajem skore uzdravenie.

Este jeden oblubeny:
losos alebo kuracie prsia,mnozstvo podla uvazenia
cestoviny (najlepsie penne alebo tagliatele)
1 por
1 cervena paprika
1 slahackova smotana
trosku masla

Na masle spenime na kolieska nakrajany por a na male kocky nakrajanu papriku,do zmeknutia.Zalejeme slah. smot. a privedieme do varu,treba miesat aby neprihorelo.
Na druhej panvici si osmazime z oboch stran filety z lososa alebo male kusky kur. prs,osolime.Zmiesame s porom a paprikou,dochutime bielym korenim a nalejeme na cestoviny.

Dnes som odtrhnuta z retaze,tolko prispevkou 😔

nikolasko
22. feb 2007

mnam mnam 😝
ja som dnes robila kur. prsia na cesnaku bylinkách a smotane k tomu zemiaková kaša polievku brokolicovú a stihla som aj koláč lenivej gazdinej.Prišiel aj detko moja spása zobral mi Nička s kočíkom tak som stihla aj poupratovať a teraz som tu 😀
cairka to ma mrzí skoré uzdravenie ☹
aaa už sú tu tak fičííím pa 😉

ivcap
22. feb 2007

Vaneske skoré uzdravenie, Cairka skús sa opýtať na nejaké vitamíny na podporu imunity. Takže denné menú? My sme mali včera rezne, dnes kolienka s vajíčkom a zajtra kelový prívarok s fašírkou. Malej som robila karfiolovú polievočku mňam 😝 strašne jej chutila.Zajtra jej dám z toho kelu, ešte ho nepapala. Od 1.3 ideme na plavecký kurz. Už sa teším, som zvedavá, ako Saška bude reagovať na vodu.Dnes zobral mužíček Sašku na chvíľu von, tak som si trošku ľahla, nejako ma od rána pobolieva žalúdok. Dúfam, že to nebude nejaká viróza. ☹

barunka
22. feb 2007

ahojte. nikolasko, písala si už niekde ten recept na koláčik??? 😀 😀
ja mám dva moje obľúbené a tie stále striedam, lebo sú rýchle. Perník a obrátený jablčník. Tie u nás idú na dračku.

ivca, aj tebe prajem skoré uzdravenie.

ja som práve dala moje dieťa do postieľky spať, nech sa prespí, dobre som ju vyšťavila, hodinu mi pochodovala za ruky po vonku, chuderka mačka, asi má z nej traumu. za chvíľku mi príde domov muž, konečne jeden deň bude večer doma a povenuje sa svojej najlepšej dcérke.
inak, pridala som nové foto, ako to moje dieťa vystrája.

ivcap
22. feb 2007

Barun, tie fotky fakt nemajú chybu. Moja aj Ťa trochu ľutujem pri tej Tvojej " nezbednici" 😀 , ale aspoň vieš že ju máš. Skús sa s ňou pohrať, nejako zabaviť, aby Ti toľko nevystrájala. Nám dnes prišlo CD Podhradská ČANAKY 2, malá počúva a hrá sa s kockami, vlastne z nich papá papieriky 😉

nikolasko
22. feb 2007

Koláč lenivej gazdinej:
30dkg.polohrubej múky
30dkg.pr.cukru
1pr.do pečiva
3-4vajcia
1dcl.vody
1dcl.oleja
Všetko zmiešať vyliať na plech na vrch poukladať ovocie a upiecť 😉 😝
Barun tá Simča je rozkošná 😀 a neskúšala si ten sušiak umiestniť z dosahu?či najde ho všade?a poupratuje 😅
baby náš Ničko si stále pochutnáva na kréme ked ho natieram robia to aj vaše ratolesti?ešte si aj zamlaská 😠

nikolasko
22. feb 2007

ivcap to CD máme aj my ale ja mám s neho večšiu radosť ked ho počúvame ako drobec 😀

sweetienka
22. feb 2007

vaneske zelame aj my skore uzdravenie 🙂 predstavte si, ze dnes uz spime 😉 takze aj rano pocitam s dlhsim spankom
to varenie je skvela tema, u nas fici hlavne maso, cestoviny nepresli ani raz, ale ja ich varim dost casto sebe na obed, vyskusam aj alitin recept, znie to chutne 🙂 dnes som nevarila, ale casto mavame sote, cinu, masko so sampionmi, alebo svieckovu
kolaciky nepeciem, ked tak, tak piskotovu tortu, alebo puding
nikolasko, dianka s tym kremom to iste, len jej tak jazycek beha hore dole, ked ju natieram, aj z rucky si ho olizuje 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre