Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
18. máj 2007

Ja som zasa tu, u nas bol vcera sviatok, tak sme mali doma aj tatinka a tym padom ja namiesto jedneho dietata dve 😀 Ale boli sme si zaplavat a krpata uz je uplny suveren, plava ako ryba z jedneho konca bazena na druhy (v kolese, bez kolesa odplava tak dva-tri metre), ked sa jej uz nechce, vyhrabe sa von a skace do vody (a ze tak robi do plaveckeho a nie detskeho bazena, bol plavcik na pokraji infarktu 😀 ) Barja, detska oslava - to ta teda obdivujem!!! Ja mam niekedy pocit, ze je na mna uz ta moja opica moc 😉
A este sa pripajam k tym teplovodnomilnym...

nikolasko
18. máj 2007

ahoj baby zlaté 😵
dnes u nás fúka ako besné Ničko práve spí ach to ticho a klud 😵 dnes som sa rozhodla že sa na všetko vykašlem vyložím si nožky a budem oddychovať pokial spí celý týžden som bola na neho sama tak dolahla na mna únava 😖
barja tak vám prajem aby oslava dobre dopadla a decká si to poriadne užili 😉
vroni to je Natali šikulka a je super že sa nebojí ani vo velkej vode nech len pekne nacvičuje v bazéne a potom v lete niekde na dovolenke sa predvedie v plnej kráse 😎
ozaj baby vydeli ste na Prime toho chlapčeka čo ho mama zatvárala a zvezovala to už čo je za ludí ja to nechápem

cairka
18. máj 2007

Ahojte. Aj my veru konečne spinkáme a mama si užíva ticho 😎 Veve je v poslednej dobe strašne hlučná, všetkým trieska, plieska, len nech je hluk.
Vroni, malá je riadna vodníčka 😨 My síce chodíme plávať, ale pod vodu ju nedostanem 🙄
Aj u nás strašne fúka, ale boli sme von. Som naštvaná, som kúpila malej knižku (takú tú s tými tvrdými stranami) a kým sme došli domov je celá rozlepená. Je pravda, že sa s ňou hrala Veve v kočíku, ale celkom mierumilovne. Aj to je pravda, že sa dá zalepiť, ale aj tak som nečakala, že ju budem lepiť hodinu po kúpení 😒
Nikolasko, toho Ondríka som videla- nemám slov a nechápem. A ten dôvod, prečo ho zavrela a zviazala - že urobil veľa chýb pri čítaní so šlabikáru 😨 A to jej dajú maximálne 8 rokov ☹ aspoň zviazať by ju v tej cele mali a vyzliecť dohola.

ivcap
18. máj 2007

Ahojte, tak aký ste mali dnes deň? My nič moc. Vôbec sme neboli von, lebo u nás bola neskutačná zima a fúkal silný vietor. Ešte že Saška bola celkom kľudná, síce som sa jej venovala celý deň. A teraz má zmáha únava. Cairka, ja tú knihu by som išla reklamovať.

barja
18. máj 2007

Ahojte babulky, my dnes máme super deň aj keď tak nezačal, lebo ráno sme boli na kramaroch s Majkom na takej pravidelnej kontrole u chirurgičky a aj keď je všetko OK tak tam nerada chodím, potom sa to začalo zlepšovať lebo sme si boli objednať dovolenku a aj keď už bolo obsadené to čo sme si vybrali tak nam našla tá pani niečo iné ale a najlepšie na koniec pred chvílou nam taká domová dovernička doručila vyučtovanie nájomného za minulý rok a konečne máme preplatok!!!!! 😀 😀 Od radosti som zožrala celú čokinu 😀

cairka
19. máj 2007

Ahojte. U nás je konečne zasa pekne a teplo, tak sme sa boli vybehať von, teraz spinkáme a poobede sme pozvaný na párty. Neter má narodky.
Barja, preplatok vždy poteší, aj keby sa jednalo len o 100vku 😀 Prajem, aby sa vám vydarila oslava.
A všetkým peknú slniečkovú sobotu.

vroni
19. máj 2007

My sme mali dnes staromamovy den, najprv sme boli navstivit moju mati, potom k nam prisla druha stara mama, dieta je vystiskane a pre dnesok sa brani kazdemu dalsiemu dotyku 😎 Tatinko privliekol Natalke "vikendove hracky" (teda svojich dvoch chalanov) a tak si tu uzivam svaty pokoj (aj ked v totalnom rachote, ale dieta na mna zvysoka kasle a nahana sa s bratmi po byte) Cairka, my chodime plavat uz od dvoch mesiacov, to sa malej nikto nepytal, co chce, jednoducho bola strcena pod vodu a hotovo....

nikolasko
20. máj 2007

babulky prajem peknú nedelu u nas je teplo a pod mrakom takže sa vyberieme do parku popozerať zvieratká a prejsť sa obed mám hotový dokonca aj jahôdkový koláč 😝 až som prekvapená kolko toho pstíham ked nemám Nička za zadkom išli s tatom k babkám a ja mám klud a pohodičku.
barja preplatok super my bývame s manželom spolu 6 rokov a ešte sa nám preplatok nepodaril 😀 a kam sa vyberiete na dovolenku?
cairka nad kvalitou detských hračiek knižiek oblečenia som sa prestala rozčulovať oni to asi robia naschvál aby sa len kupovalo

anika
20. máj 2007

ahojte babulky, ako sa mate?ja mam v poslednom case nejak menej casu na vas ☹ , branko lieta ako sinter, naucil sa aj vstavat na rovnej zemi, tak uz ho nemusim stale dvihat, ked spadne.mali sme monokel pod okom, ale uz mu tam ostalo len odrete.
barja, ze preplatok, a to sa ako robi????nam chodi vyuctovanie za byt v juni, ale dostali sme minuly mesiac za elektrinu a teda riadny nedoplatok, cez 6 tisic, len sme mali nizke zalohy, tak sme to prehlasili.
baby, poradte nejaku lokalitu na Slovensku, kam s detmi?Chceli by sme ist na nejaky predlzeny vikend niekam.

ivcap
20. máj 2007

Ahojte. Anika ja v stredu odchádzam do Krpáčova na tri dni, tak ti dám vedieť ako tam je.Je to vraj hotel vybavený aj pre deti. Keď sa vrátime, dám avízo.

anika
20. máj 2007

ahoj ivca, daj urcite vediet, uzite si to.a kde to presne je?
baby, moj muz sa uci na skusku vedla v izbe, ale tak chrapat som ho uz davno nepocula 😀 a nas mrnus luftuje starych rodicov 😉

barja
20. máj 2007

ahojte babule,my sme dnes boli do obeda s Majkom plávať a poobede sme využili krásne počasie tak sme sa boli bicyklovať. teraz som u kamošky na káve a moja závislosť na internete sa prejavila, lebo som ju hneď donútila, aby mi zapla koníka 😀 ,
anika za elektrinu nam tiež došiel nedoplatok tak sa to bohužial vytovnáva 😠
ale aj tak potešil. 🙂

ivcap
20. máj 2007

Ahojte, aj my sme dnes boli bicyklovať - prvýkrát. Saške sa to celkom páčilo. Mala som aj obavy, či v tej sedačke bude chcieť sedieť, ale bola spokojná.
Anika, môj sa tiež takto učil na skúšky do roboty, povedal, že to učenie ho neskutočne uspáva a potom nemohol nič vyčítať chalanom, keď miesto učenia spali 😉

hanka274
21. máj 2007

anika, Krpácovo je v N. Tatrách, pri Táloch, tak je ivca??
my ak ideme na dovcu na SR, tak len na Oravu-Zuberec. Ci v zime, alebo v lete...mam kontakt na vynikajuci rodinny penzion, velmi cisty, slusny, jedlo som snad lepsie nikdy nemala a aj mnozstvo je velke, pohode staci polpenzia. Na ranajky je vzdy aj slane, aj sladke. A varena vecera. Mnam, mozes vybrat aj pre deti, napriklad sulance, palacinky a take detske jedenia. Boli sme v lete, mala bola malinka, tak nam aj prikuril, proste uplne super! odporucam vsetkymi 20timi!!! 🙂 tu je link:
http://www.penzionsjantolak.sk/

baby, u nas sa drzi smutok 😢 😢 😢 😢 😔
maca nemame! boli sme dnes na strkovci pri jazere a bola mala taka mrzuta, tak som jej dala dido, ze pojde trosku spinkat. No a maca sme mali priviazaneho samozrejme, lebo velakrat sa stalo, ze sme sa po nho vracali, co som si nevsimla, ze ho vyhodila "nechtiac". No a ked zaspava, tak si s nim tak pod nostekom sucha, tak som ho odviazala, dala jej ho. No ale asi po 5 minutach sa mala posadila, my sme s muzom kecali a kukam, ze maca nemame, tak sme isli spat po trase, akou sme isli, 2krat som kukla vsade! Nikde 😢 😢 😢 . Niekto ho musel vziat. Boze taka som nahnevana, aj na seba, aj na malu, ze furt nieco vyhadzuje, revala celu cestu a opakovala MA! MA! Ja by som nevzala hracku zo zeme. Ani by som taku nechcela, a ved co ked sa preto niekto vráti??? No je mi na nic, a som normalne z toho smutna, naozaj! Normalne som si kukla foto, kde je s macom a doslo mi luto. Je to divne, ale som sa naviazala aj ja na nho, ako tak sledujem. Hned som pisala znamym SMS, ze co sa stalo, a ze mi je to blbe, ze kde ho kupili. No a kde?! V rakusku! Ma slahne, tak idem kuknut este daku stranku Teddys World, lebo mal taku vysacku. Vroni nevies mi poradit, nepoznas taky nejaky obchod. Dakujem
😖 😢 😔

cairka
21. máj 2007

Prajem dobré ránko.
Hanka, tak to teda verím, že ťa to naštvalo. aj my máme takého maca. Došla k nám nocovať neter a ona si ho doniesla a Veve jej ho znárodnila , tak keď Sisa videla, že ho chce, tak jej ho nechala 😵 Zhodou okolnosti bol tiež kupovaný v zahraničí, lebo už som zisťovala, čo a ako 😅
U nás je zasa veselo 😖 Už máme všetky 4 stoličky načaté a náladu na bode mrazu.

vroni
21. máj 2007

Ahojte vsetky, Hani, hod fotku, maca pozrieme. Teddys Woldd je znacka macov, mavaju to v mnohych obchodoch, nas tatinko je tiez macomil, urcite bude nieco vediet. A Natalka na macov kasle ☹ Ona len auticka a nieco, co vydava zvuky. Tak si mozem vybrat, ci sa dolamem na auticku, pohodenom na schodoch, alebo ma od laku porazi, ked zase stupim na nejaku skriekajucu potvoru 😀 😀 😀
Cairka, my sme na tom tiez tak. Teda skoro, dve stolicky uz su vonku, dve sa rezu, dieta je uplna perla, pisti a mrnci v jednom kuse, tak som nas vylozila na terasu, seba s pocitacom, dieta do bazena, snad bude aspon chvilu klud....

ivcap
21. máj 2007

Vroni, aj my sme autičkoví. Saška sa vie neskutočne pekne hrať s autičkami a perfektne si pri tom drnčí. Autičiek máme dosť od chlapcov,takže má na výber veľké, malé. Ale ja sa chcem konečne hrať s bábikami! 😠 S autičkami som sa už nahrala dosť.

cairka
21. máj 2007

Vroni, my sme si už polepšili 😖 Po desiatej mi malá s revom zaspala na rukách a vstala o necelú hodinku s 39tkou horúčkou ☹ Už spala aj druhýkrát a furt horúčkuje, takže ani von nemôžme ísť, ale vyzerá, že konečne zabral sirup.
Ešte sa vás spýtam. Myslíte, že môže mať takýto drobec zápal močových ciest, abo niečo na ten spôsob? Lebo má aj záchvaty plaču (myslím, že od bolesti podľa plaču) a dosť sa prekrývajú s cikaním - nasadila som jej bavlnené plienky, nech vidím, kedy ciká 😒 Len sa utešujem, že hádam to sú zuby, že nemá mať z čoho zapálené močovody.

nikolasko
21. máj 2007

cairka fuuu to či môže mať taký drobec zápal netuším a v takýchto teplách ešte aj horúčkujete tak to fakt neni čo závidieť prajem vám aby ste sa z toho čím skôr dostali a boli fit budem držať palce

ivcap
21. máj 2007

Cairka, radšej choď zajtra k lekárovi. Bože zase máte teplotu? ☹ Moje bobenko, nech je už zdravé. A nemá len zapálenú cikulku? A tie teploty sú zo zubkov? Strašne držíme palčeky, aby ste neboli vážnejšie chorí.A zajtra nech ste fit.

cairka
21. máj 2007

Baby, ďakujeme. Dnes spíme už od siedmej, ale s pravidelnými prestávkami, stále teplotuje, ale je to kúštik lepšie a hlavne po sirupe prestali tie záchvaty plaču.
Ivca, ritulku má úplne čistú, takže tam asi problém nie je. Zajtra ideme na krčné, máme výsledky výterov zo štvrtka a potom zbehneme aj k obvodnej, ak jej to neprejde. Nechcela som ísť dnes, nech jej nenasadí nejaké ATB a zajtra zistíme, že má dačo v krku a tiež potrebuje ATB, tak radšej naraz to poriešime. Hoci, keď tak plakala, tak som aj rozmýšľala, že ju zbalím a ideme. ale radšej počkám, aká bude noc, ak bude mať do rána tepltotu, tak pre istotu sa pokúsime vycikať do nočíka a zanesiem moč doktorke.
No idem si ľahnúť k tomu môjmu radiátoru, ktožvie dokedy budeme spať.

hanka274
21. máj 2007

ahojte, cairka ☹ to je smutne, zase horucky vas trapia moja??? Ojojoooj 😔
a preco ti napadlo zapal moc. ciest? kvoli comu, vela cika??
kamoskina dcerka mala v roku zapal moc. ciest, takze to bohuzial moze mat dieta aj v tomto veku. Ale neboj sa, treba kontrolovat nozky, pokial su studene, nieco neni OK. Napriklad Hanka len vo vynimocnych pripadoch nema ponozky, mna tak ucila mamina, ze ponozky vzdy, hlavne pokial su deti male. V takychto horucavach sa stane, ze je mala vyzuta v kociku ale skusam jej ci ma teple nozky, ak nema, do vecera bez ponoziek ani na krok. 😉
Vroni, mam ho v albume. Lepsiu foto nemam, nemozem ho odfotit. Vecer sa mi manzel priznal, ze aj jemu chyba, ma picne z toho. Aj mne chyba. Chapete ma? Viete sa vzit do toho? Ty kokso, ani by som nepovedala, ze hracka, ktora neni akoze moja ma pre mna taky obrovsky vyznam. Ako keby mal dusu ten maly biely zmrd-kde si ty trulo??? Fakt mi je smutno za nim, co by som za to dala, keby som si ho mohla vziat do ruky a dat malej do narucia, do kelu!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

kvendolinka
22. máj 2007

Dobre ranecko 🙂 co to tu vidim chrobacik Vaneska je opat chorucka? ☹ moje zlate.Cairka daj vediet ako ste dopadli a posielam s Natalkou vela uzdrravovacich pusiniek 🤐 🤐 🤐 🙂
Hani presne viem ako sa citis ☹ ked sa niekto naviaze na nejaku vec tak to potom strasne mrzi a ver mi,ze ked aj kupite takeho isteho maca uz to nebude ako ten prvy.Viem podla seba lebo Natali povyhadzovala kopec hraciek a mne prislo za nimi luto{malej ani nie}ma to na haku 😠 Ale som sa nasmiala ze biely zmrd 😀 😀 😀 😕 😅 tak sa s vami lucim a prajem pekny den.Dnes ma byt pekny hic ze 31 stupnov u nas 😝 😝 😝

cairka
22. máj 2007

Ahojte.
Hanka, Kvendolinka, ďakujeme. Dúfam, že pusinky zaberú.
Hanka, myslela som preto, lebo mala záchvaty plaču v období keď cikala.
A ako sa máme? Vaneska si v noci myslela, že keď nesvieti slniečko, tak mi je pod perinou zima, tak sa rozhodla ma poriadne zahriať. Dostala sa na úctyhodných 39,8 stupňov. Ráno sme šli najprv na krčné, že výter má relatívne v norme, ale že má strašne zapálené uši, nos aj hrdlo. Mala som sebou aj moč, že zbehnem k obvodnej, ale nakoniec som ani nešla, tak hádam ten plač bol ozaj z uší.

barunka
22. máj 2007

Ahojte baby, trošku to tu zanedbávam, nejako v poslednej dobe nič nestíham, realizujem sa na bábetku a prispievam do každej ankety, čo uverejnia, nech sa môžem vykecať...
Manželovým skorým príchodom z práce odzvonilo, preradili ho na inú pozíciu, lepšiu a zasa sme tam kde sme boli, chodí domov skoro o ôsmej večer....

A čo sa týka dovči na Slovensku, my sme boli v Podhájskej a vo Veľkom Mederi a obe tieto miesta sú super aj pre detičky. V Mederi sme boli už aj so Simi, minulý rok, bazény aj čistota je super.

ivcap
22. máj 2007

Cairka, takže ste opäť na ATB? Už keď si mala ten moč, mohla si ho dať vyšetriť. Tak my sa pomaly balíme a zajtra odchádzame do Krpáčova a potom na chalupu do Divína, to je pri Lučenci. Hlásia celkom pekné počasie, tak dúfam, že sa vyhrejeme na slniečku. Som zvedavá ako bude Saška v noci spinkať, keď nebude vo svojej postieľke. Minulý rok bola v poho, ale to smeboli strašne malinkí. 🙂Keď sa vrátime, tak podám info z toho Krpáčova.

vroni
22. máj 2007

Cairka, drzime palce, nech ste rychlo zdravi. Hani, vo stvrtok ideme po hudobke trochu po obchodoch, tak kukneme aj po macovi, dame vediet, ako níeco najdeme...
Inak, ja som chcela ist na "dovolenku s rybickami", ale ked som videla tie ceny, skoro som omdlela. Tak teraz neviem, ci som ja skrob alebo sa ti ludia zblaznili...

hanka274
22. máj 2007

vroni, dakujem, skus mi pozriet na to Teddys World, naozaj dik!!!
ivca, krasnu dovolenku prajeme, davajte si pozor.
cairka, ako sa vam dari? ako je s drobcekom???

cairka
23. máj 2007

Dobré ránko prajem. Už nám je zasa o niečo lepšie, ale ešte to nie je to pravé orechové. Stále má mierne zvýšenú teplotu a po sirupoch aspoň nemá silné bolesti, ale keď spraví prudký pohyb je vidno, že ju zabolí v ušku. Ale už začína vymýšľať, takže zrejme čoskoro bude OK 😉 Najviac ma hnevá, že je tak krásne a my sedíme doma. Som sa včera bavila s Dr, že prečo sa jej to tak opakuje, tak sa pýtala, či nesedí v piesku, ale my nechodíme do piesku, lebo ju to nebaví a keř spadne, tak sa hneď postaví 😖 A že teda zrejme bude treba spraviť testy na imunitu, tak máme program na leto 😒
Prajem vám pekný deň.

navik
23. máj 2007

bre ranko cairka som rada ze uz je vam lepsie a drzim palceky ...
no konecne som sa dostala k pc juuuj tak na dovolenke je super 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre