Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
5. sep 2007

Nas tiez dnes potesila kosa. A dazd. A na zajtra nam slubuju zaplavove dazde. Esteze sme na piatom poschodi 🙄 Cairka, to je fajn s tou bundou, my sme este ziadnu nekupili (ani jesennu!!!!), tak sme boli len rychlo nakupit krmivo, dieta nabalene v dlhom body, mikine, tenkej bunde a deke, no, pripadala som si ako krkavcia mater krizena s blbcom 😠 Lenze som si vcera obehla C&A a H&M a mali len letne alebo otrasne veci!!!!! Pozajtra padame do Mnichova, skusim tam (v BA som bytostne alergicka na slovenske cislovanie detskych veci podla sily vetra) Aha, tatinkovi skoncil film, hned mi zhabe pocitac.....

sweetienka
6. sep 2007

ahojte,
barunka, hanka, na sobotu hlasia aj dazd, aj slniecko, tak by nam to snad mohlo vyjst 🙂 ja som rozmyslala nad avionom, deti by sa tam mali kde vysantit aj v pripade zleho pocasia, co vy na to? ale nie je problem aj niekde inde, ja sa prisposobim 😉
vroni tak prijemne nakupovanie, my mame taku jesennu bundicku, minuly rok jej bola trosku velka, teraz akurat, hlavne, ze velkost pisana na 9-12 mesiacov a to mala nie je rozhodne z tych najmensich 🙂 ale tiez budem musiet dokupit jesenne a zimne vecicky

barja
6. sep 2007

ahojte babulky, Cairka tak včera sme dopadli celkom dobre, samozrejme, že zas si tu odchilku nechcel nechať zmerať, tak taká zlatá doktorka asi na 10x mu to odmerala, že vždy keď prestal zatvárať oči tak využila situaciu a naňho kukla 😀 no a jeho očiarka kukla do oka - to som sa radšej otočila, lebo mi to bolo strašne nepríjemné - uplne nasilu otvorila viečka a kukla vedla očnej bulvy na tie svaly, že či sa hojí to šitie, tak že aj to už je ok a o 2týždne ďalšia kontrola. Tiež bola spokojná, že ako má už tie očká rovno. Tak som aj ja spokojná.
Baby , ale čo ma včera dorazilo - tak Majko je už prvák a včera nám pani uč. povedala, že všetci prváci už mávajú povinne 3x do týždňa vyučovanie až do pol druhej!!! Chápete? PRVÁCI!!!! 😖 My sme sa tolko neučili ani na gymn. Akože 4 hod. sa učia , potom je hodina obed a potom ešte jedna hodina. Tak ja som ho najprv nedala na obedy, že keď som doma tak na čo, ale takto ho musím zapísať veď akoby to vyzeralo, že všetci cez tu hodinu pojdu na obed a on bude na nich kukať? Porazí ma 😠

barunka
6. sep 2007

sweetie, mňa chlap vysadí pred jeho prácou, na vajnorskej (kúsok od protetiky) takže odtiaľ prídem kamkoľvek, ak mi tam ide autobus 🙂 Len sa obávam, že v avione by sme skysli pri šmykľavkách s guličkami, Simi odtiaľ nechce nikdy vyliezť, len sa šmýka a šmýka...
barja, to vážne do pol druhej??? Chudáci malí, veď to musí byť pre nich hrozné, zo škôlky rovno do školy a tak dlho...

a čo sa varenia týka, tak my varíme samé zdravé veci, manželovi pred rokom namerali vysoký cholesterol, takže nevyprážam, všetko len na prírodno, bez masti, bez soli, bez korenín.

sweetienka
7. sep 2007

ahojte maminky
barunka, ak bude takto skaredo tak avion by nas zachranil, ale ja tiez pridem kamkolvek 🙂 napisem Ti do IP t.č. ak by ste nahodou neprisli, alebo cokolvek, aby sme sa mohli skontaktovat
hanka ty ako? 🙂
baby, co robite doma v takomto pocasi? Dianka najradsej kresli, ale zasadne nie na papier, ale po stole, pripadne stene
ozaj chcela by som malej kupit prsiplast, neviete, kde by som ho zohnala?

barunka
7. sep 2007

sweetie, my sme kúpili pršiplášť v humanicu, taký s minie, čísle je síce 104 ale vôbec nevyzerá, že by bol simi veľký. Bol síce trošku drahší, zdá sa mi, že okolo 400 Sk ale vtedy sme inde nenašli.
My chodievame von aj v takomto počasí, gumáky a pršiplášť to istia, Simi pobehá všetky mláky a super sa vyblázni, ja síce zmoknem, ale aspoň doma nemusím sedieť pri okne a vyspevovať prší prší.
Inak simi tiež rada kreslí, rozmýšľala som, že jej kúpim takú tabuľku na kreslenie, dosť sa jej to páči, lebo teda náš stôl a koberec vyzerajú hrôzostrašne. Tiež zásadne kreslí mimo papiera.
Teraz má posledné týždne ešte Simi takú mániu, že si obúva všetky topánky čo vidí. Najlepšie je, keď si obuje tatinkove topánky a behá mi tu v nich hore dole, vždy sa bojím, že niekde padne a rozbije si pusu.

sweetienka
7. sep 2007

barun, to iste robi aj dianka, obuva si topanky, cim vacsie, tym lepsie, tiez sa bojim, ze si rozbije pusu, alebo nos
ten prsiplast pojdem pozriet, tiez by som s nou sla von, ale bez prsiplasta sa neda, v kociku nevydrzi 😒
este mi napadlo, ze ma rada karty, vydrzi si ich pekne vykladat, najviac sa tesi, ked jej ich niekto miesa...sice raz za cas nejaku pokrci a vyhodi do smeti, ale co uz 🙂

nikolasko
7. sep 2007

ahojte 😉
barja super že to Matko takto bravúrne zvládol,je to borec 🙂 A to sú vážne prváci do 13.30?Tak čo potom čaká našich drobcov ?
my varíme tak ako cairka spoločne a ked je niečo čo si ešte netrúfam dať tak mu spravím zvlášť
jáj baby ako vám závidím to stretko hned by som sa pridala a videla vás real...
ked takto prší tak čítame knižky to ho dosť baví alebo ideme niekam do nákupného centra do guličiek a na tie hracie autíčka...

hanka274
7. sep 2007

sweet, barunka, my mame v sobotu zrejme cas cely den.
Aj ja som za Avion, da sa tam prejst na obed do Ikey-je to tam chutne a lacne.
A to neva, ze Simi sa len smyka a smyka, ved je tam to ihrisko, my aspon trosku sa porozpravame a deti aspon sa zahraju a nebudu unudene. Len treba davat pozor na vychod-mala mi s radostou uteka, vie ze ju budem hladat a nahanat, tak je to naramna radost pre nu 😠 , a este na velke deti, bo su tam dost divoke-behaju hore dolu.
My tiez radi kreslime, no nie casto, pretoze furt tiez nikde inde kresli ako na papier.
Tabulku kupovat este nechcem, lebo viem, ze by boli steny od kriedy a aj by to jedla ta trubka.

Barja, tak to kukam, ze do pol 2, mam svagrovu na vychode, tak sa opytam do kedy byvaju oni v skole, no ale ja som urcite do pol 2 tam nebola. Na obed o tej 12-13, som uz urcite bola doma.

My tiez musime este pokupit cizmy na zimu a aj nejake tmave gate na zimu.
Ostatne by sme mali mat, ale asi aj bundu nam bude treba, bo z minuleho roku, je taka kratsia uz. Inak baby, my nosime pancuchy z minuleho roku, jedine 2-3 som vyradila, co jej boli fakt male a tahali sa jej dolu.
Sranda.

To uz mam poschovavat sukne, saty, tielka...och joooj!
Neznasam tu zimu, nenavidim a ona je tu zas! Nenavidim ju, to obliekanie 😠 😠 😠 😠

Barunka, pozerala som ten autobus do Avionu.
Bolo by dobre, keby ta muz vyhodil na Roznavskej, tam stoji totiz 63 autobus-co ide rovno do avionu-tam ma konecnu. Ak pojdete od Zlatych, tak nepojdete rovno na Vajnorsku, ale dolava na cestu na Roznavsku (tam je Europamobel, MCDonald). Pozri si stranku:
http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=f230212d372f2...

Alebo ak by mohol, ved z Vajnorskej to nema do Avionu daleko vas hodit.
Len tebe by sa zle cestovalo. A v sobotu uz vobec.

sweetienka
7. sep 2007

hanka, my budeme v avione cca od 10:00 hod., musim malej popozerat nejake veci, dufam, ze nebude moc skaredo a pridu aj Simonka s barunkou
napisem Ti do IP cisielko, nech sa mozme skontaktovat 🙂 tak babulky snad nam to vyjde

barunka
7. sep 2007

kočky, ja čakám ešte na chlapa, čo mi povie. Ja budem v BA už skoro, on začína pracovať o ôsmej, takže o ôsmej by sme už určite v BA boli.
S tou 63 máš pravdu hani, len to by som bola príliš skoro v avione, chlap robí v technacu, takže to k avionu fakt má kúsoček...
No ale ešte uvidím, veď ešte vôbec nie je doma... A ak nám to nevyjde tentokrát, teda ak nebudem môcť ísť, tak pôjdem určite niektorý deň v týždni.

barunka
7. sep 2007

o.k. baby, chlap je tu, ak sa Simi ráno zobudí načas, ideme do BA, takže sa hádam vidíme v avione 🙂

barunka
8. sep 2007

tak už posledné info odo mňa, simi sa zobudila až teraz (ani si nepamätám, kedy naposledy takto dlho spala) takže sme tu uviazli, lebo už nám nič do Ba nejde...
Tak hádam niekedy nabudúce.

sweetienka
8. sep 2007

barunka, no ale ma to i pozitivum, aspon sa Simonka vyspinkala 😉 takze urcite sa uvidime nabuduce 🙂 pekny dnik vsetkym

hanka274
8. sep 2007

tak ahojte, no skoda, nevadi ale, ved nabuduce sa budeme tesulkat 😵 😵 .
Ja som nebola na nete, sweetienka mi dala vediet, dakujem 😉

Tak pekny week vam vsetkym prajem!!

barunka
9. sep 2007

inak Simi sa zobudila tak špeciálne fakt len včera, dnes už opäť vyspevovala o 6,15 🙂 Ale nevadí, cez týždeň aj tak musíme do Blavy, už nemáme plienky 🙂 😀

vroni
10. sep 2007

Ako ste sa bavili v sobotu? Keby som vedela, aku divu "action" si na svadbe zazijem, veru by som sa pridala 😀 😀 😀 Dieta napodiv prezilo sesthodinovu cestu v zdravi (len spolucestujuci boli s nervami na konci 😀 ), ale svadba bola o druhej a jedlo sa podavalo o pol osmej. Medzitym sa nedialo nic, len sa sedelo v tichej sale (hudobnici prisli az o osmej), jedina akcia bola, ze som dieta radsej o stvrtej napchala hippkou, aby nepojedlo nas 😕 To je len varovanie pre ostatne, ked Vas pozvu na nemecku svadbu 😀 😀 😀 Ale inak bolo v Mnichove super, pokecala som so vsetkymi byvalymi kolegmi, krpata bola od samej chvaly cela blazena a nechala sa vlacit ako maca 😕 😕 😕 a dnes jej bolo take vzacne, ze je doma, ze sa ani nehrabala von 🙂

anika
13. sep 2007

ahojte, ako sa mate?
My sme chuchmavi, cela rodina, teda, Branka to drzalo nastastie len nejake dva-tri dni, ale za to si uzili, hlavne v noci, nedal si poriadne nostek odsat, tak sme sa trapili, chudatko, teraz to preskocilo na mna, vsak nech, cosi hadam znesiem, len nech je maly ok 😉
vysli nam horne spicaky, tak to aj s tym suvisi, mam dojem

ozaj, vroni, ako znasa Natali dvojjazycnost?

cairka
13. sep 2007

Ahojte. Dáko to tu stojí.
My už máme konečne po súde 😀
Anika, prajeme skoré uzdravenie.
Baby, aj vaši drobci sú takí ukecaní? Doteraz bol problém z Veve dostať dáke slovo a teraz už pár dní melie takmer nonstop. A dokonca jej začína byť troška aj rozumieť 😅 Keď si chce mama oddýchnuť, tak musíme ísť ku niekomu na návštevu, to sa hambí rozprávať 😉

vroni
13. sep 2007

Cairka gratulujeme!
Natalka zatial hovori malo, respektive maloco je jej rozumiet. Vacsinou pochopime len vtedy, ak priamo po nas zopakuje (a to jej je jedno, v ktorom jazyku), inak povie iba mama (kazdy okrem mna), havo, gema (podme) a este snad zo pat slov. Jedine dvojjazycne slovo je pali/heiss, to pocuje kazde rano, ked sa na striedacku snazi ukradnut moju alebo tatinkovu horucu kavu 😀 Ale ja sa obavam, ze ona sa este rozkeca (pri tych rodicoch..... 😀 ) Zatial sa vynikajuco bavim, ked za mnou prijde jej tatko, so zufalym vyrazom so seba vysoti nejaky viedensky/dolnorakusky vyraz a pyta sa: "Ako sa to povie nemecky?"
Anika, skore uzdravenie a rychlo vylezene zuby. 🙂

hanka274
13. sep 2007

cairka, aky sud?
ved si nic nespominala...
ci hej? 😲

hanka274
13. sep 2007

anika, skore uzdravenie aj od nas!!! 😔

sweetienka
14. sep 2007

caute maminky 🙂
aj dianka uz rozprava, nie sice vela, a len ked sa jej chce, ale uz dava take slova ako kočka 🙂 ale najzlatsie je , ked povie maminka, este to tak pekne vyslabikuje 😀
cairka, myslis sud ohladom malej Veve? dufam, ze je vsetko v najlepsom poriadku
anika, tiez zelame skore uzdravenie 🙂
hanka, ked si prestala malu Hanku kojit v pohode presla na UM? lebo dianka stale odmieta, uspech bolo 60 ml bananoveho sunaru, to som sa tesila, ze sa to rozbehne a nic, odvtedy sa ani nenapila 😒
dnes to vyzera na slniecko, tak si ho uzite 🙂 papa

nikolasko
14. sep 2007

ahoj ahoj babulky 😉
aj náš kecá jedna radosť mne sa najviac páči ked sa spýtam ako sa voláš velkodušne odpovie Ninik 🙂 najnovšie nám lezú horné stoličky takže čoskoro budeme mať 12-zubú šelmu 😀
sweet ani Ničko nechce žiadne UM a ani KM zatial ho ešte kojím ale čo bude potom ☹
anika skoré uzdravko celej rodinke želáme

cairka
14. sep 2007

Ahojte.
Vroni, ďakujeme. Sweetienka, áno súd o zverení do starostlivosti. Čakali sme na neho dlhých 9 mesiacov, ale už je to našťastie OK.
My máme 16 zubov a podľa toho, že si strká prsty do pusy tak, že ju až naťahuje, tak odhadujem že sa tlačia posledné stoličky. Ale ešte nič nevidno, takže to ešte asi bude na dlho.

barja
16. sep 2007

ahojte, jej cairka gratulujeme. 🙂 To už je ako definitívne? Už si možete v klude vydýchnuť? Dufam, že hej.
My máme zatial 12 zubov a strašne zas Maťulko slintá, tak predpokladám, že polezú ďalšie.
Inak s Majkom pokračujeme v školkarskom trende - t.j. že býval vždy po dvoch - troch týždňoch v školke chorý a teraz zas. Veď už bol v škole 2!!! týždne, tak prečo by zas neochorel. V sobotu sa zobudil s nádchou ako hrom a už začína aj kašlať. Porazí ma.

barunka
16. sep 2007

barja, to mi je ľúto, že je tak často chorý. Nepomohli by nejaké vitamíniky alebo niečo na posilnenie imunity? Ale to ste už asi skúšali, že??? Inak to je vždy tak, že keď dieťa nastúpi do škôlky alebo školy automaticky začne bývať choré aj keď dovtedy nebývalo????

cairka gratulujem k ukončeniu súdu. Už je Vaneska len a len vaša. To je super.
Inak aj Simi je taká utáraná, nám sa na nej každý smeje, lebo keď spustí, tak skoro každému pripomína tú potvorku z rozprávky, tazmánskeho diablika 🙂 ak viete čo myslím. Ale rozumieť sa jej dá vcelku dobre, najviac mi momentálne lezie na nervy so slovom "otvor". V jednom kuse za mnou niečo vláči a vykrikuje po mne "mama otvor" a keď otvorím, tak zasa "mama zatvor"...

inak ešte k tej tabulke na kreslenie, nemyslela som klasickú tabuľu s kriedami ale také tie cestovné tabuľky, má to napríklad aj fisher price, je tam také pero, čo píše len na tú tabuľku....

cairka
16. sep 2007

Ahojte. Aj my sa pripájame do klubu chorých. Mám vážne obavy, že Veve bude ako Barjin Majko 😖 Včera v noci jej začla riadna nádcha a do obeda mala teplotu. A kašle tak hnusne, že mám obavy, že jej to zlieza na priedušky 😒 Poobede ju asi skúsim nahriať lampou. Doteraz som neskúšala, lebo som sa bála o očká, ale už možno bude troška spolupracovať. aspoň skúsime. Abo aspoň cez chrbátik, ak poleží.
Mne sa Veve najviac ráta, keď hovorí " poše, poše" (Bože, bože) Od koho to asi tak má 😅

anika
16. sep 2007

ahojte, no neporazi ma, prispevok mi vyhodilo 😝

cairka, to snad ani pravda nieje, furt nejaky bacil ☹ , tiez gratulujem, ze mate tie sudne opletacky z krku
inak, v Martine mam byvalu spoluziacku, Silvia, ma asi 15 mes. Jakubka, nepoznas, napr. z MCcka?

dnes sme mali taky prijemny dnik, boli sme gratulovat k meninam, pobehali vonku, vecer som sa dozvedela, ze sesternica caka v aprili babenko, tak sa tesim, ako keby som sama cakala 😉 (zeby od vcera?? 😀 )
baby, mam otazku, Branko stale davam nutrilon, myslite, ze by som mu mohla ponuknut aj iny, ako pisete, napr. bananovy sunar, alebo radsej nemam spekulovat?este nemam kupeny, len pre moje info

ivcap
16. sep 2007

Ahojte. Tak my máme silnú nádchu za sebou. Saša ju mala pred dvoma týždňami. neskutočne soplila a kašlala. Išli sme aj k dr. nech ju popočúva, našťastie mala dýchanie čisté, tak mi len doporučila, čo jej mám dávať. Ale trvalo to dosť dlho, kým jej to prešlo a nakazila celú rodinu. My ešte očkovanie nemáme za sebou, lebo stále jej niečo je. Teraz pre zmenu hnačkuje. Dnes už je to lepšie, ale včera z nej išla voda ☹ Tak uvidíme zajtra, čo sa bude diať. Takže veštkým maródom skoré uzdravenie. 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre