Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
23. máj 2007

Ahojte. Malá je už bez teplôt, ale zato je riadne trucovitá dnes 😨 Občas sa oplatí byť aj na PNke - dnes sme toho porobili viac ako za poslený mesiac 😅 Konečne som oprala kočík, keď nemôžme ísť von a trošku sme dali dokopy byt. A ešte sme aj koláčik upiekli. Len občas mi riadne tiekli nervy z malej 😖 Nech mi žiadny psychológ nevraví, že ešte nevedia, že robia zlosť - minimálne Veve vie. Niečo robí, upozorním ju, že nech nerobí, tak si ešte skontroluje, či sa pozerám a s úsmevom na tvári pokračuje. A dnes sme už mali aj druhú reakciu(asi prvýkrát), že som ju upozornila, nech nerobí a ona sa rozplakala ako ten najväčší chudáčik 🤐 Hoci je pravda, že som ju upozornila o niečo hlasnejšie 😅
Navik, super, že vám vyšla dovča.
Musím vypnúť PC, valí sa na nás Búrkovič.

hanka274
24. máj 2007

cairka, tak super, uz ste fit! no dajte skontrol. tu imunitu, ja som mala po mononukleoze velmi zlu imunitu, vsetko sa na mna nalepilo...hruza. Uz je to lepsie, ani cez tehu ani doteraz som nebolo chora, klop-klop.
Inak Hanca je presne taka ako opisujes, upozornim, skontroluje a pokracuje. a tiez su niekedy stavi, ze sa rozplace, ale tak jemne uplne, ale pusu otvori tak, ze by aj mna zhltla, a tie oci, joj, ako keby sme ju tym zakazom tyrali.
Vroni som pozerala cez googla na toho maca, a same nemecke a rakuske stranky, u nas na SK nic. Takze musim najst tam u vas v rakusku. Aj kvoli malej, ale aj kvoli nam starym. Fakt nam je uplne luto za nim, normalne same sa citovo na nho aj !s muzom! naviazali. 😔 dikes za kuk.
Baby, a v neposlednom rade sa chcem pochvalit o uzasnu novinu- MY UZ CHODIIIIME !!!! od 22-ho vecer!, to iba tak 10 krokov, vcera uz aj zatacat sa naucila, a dnes uz prejde bez drzania a spadnutia celu obyvacku po dlzke, na konci sa otoci a ide spat, takze za 2 necele dni velke pokroky! Tak som rada, ze to nebolo niekedy az v roku a pol, necelych 13 mesiacov, akurat, tak je to dobre, ci zle, sa nachodim, uz mi asi sedenie preslo, ze?
Tak juchuuuu! 😎

cairka
24. máj 2007

Hanka, gratulujeme ! 😎 Hanička je šikulka, zvládnuť chodenie za dva dni. Nám to trvalo 3 týždne od prvých odvážnejších krôčkov ku samostatnému chodeniu. A teraz sa už nezastavíte 😅

barja
25. máj 2007

Ahojte babulky, Hani super 🙂 gratulujeme 😉 Ja som bola tiež šťastná keď Maťulo začal chodiť akurat, že teraz som z neho uplne zúfala - hlavne vonku. Strašne je tvrdohlavý a vobec sa nechce držať za ruku a vždy ide naopak ako ja. Už som skúšala všetko možné - dávam mu akože pápá a že idem preč, alebo sa mu schovám za nejaký múrik a čakám ako bude reagovať a on soplák nič. Uplne ma ignoruje a ide si kludne ďalej. šlahne ma z neho 😀 😠
Jééémine dnes má byť zas taká horúčava. Na odpadnutie........ 😝 😝

vroni
25. máj 2007

Hanka gratulujeme. U nas to trvalo hadam tyzden, nez sa krpata naozaj rozchodila. Ste sikulky. Macov som videla na Mariahilferstrasse, vraj ich maju aj v Toy'r'us, ale tam som nebola... Ale ved z Bratislavy do Viedne nie je daleko, autom to nie je ani hodina, my chodime minimalne raz do tyzdna 🙂
Barja, nie su nase deti nejake vesmirne dvojcata? 😀 Natalka tiez ruku neda ani za svet a ked ide sama, vzdy opacnym smerom ako ja 😠 Ale mam taky pocit, ze sa to trochu zlepsuje. Zato odmieta v tomto pocasi spavat. Len chvilku cez den, v noci strasi aj do jedenastej a najneskor o siedmej je uz hore. Aj teraz si zobrala vankus zo sedacky, ustlala si pod stolom a spi. Ale ked ju dam do postielky, do 5 minut je hore. 🙄
Cairka, super, ze ste uz fit.
My zajtra odchadzame na predlzeny vikend, sice vraj bude prsat, ale po tychto teplach ma tym nevydesili....

hanka274
25. máj 2007

vroni, velmi pekne ti dakujem ze si kuk na Maca, chystame sa do Schonbrunnu teraz niekedy do mesiaca, tak sa tam stavime urcite. Toyrus nepoznam, to je nejaky obch. komplex??
No mala chodi jak drak, uplne sebavedome a dlho. Teraz som citala vas, ze ako uz sebavedome chodia a my nic a sup uz je to tu. V utorok vecer sa naucila, resp. skusila a dosla na to. Vyspinkala sa, nabrala sil a sup v stredu uz robila takych 20 krokov, teraz uz uplne v pohodicke. Len problemos je vonku, lebo doma beha bosky a vonku jej "zavadzaju" sandalky. Tak budeme trenovat 😝

baby neuverite mi, ukradli nam vsetko naradie co sme mali. Manzel staval domy a ine, ale to neslo financne utiahnut, tak robime uz len take subdodavatelske prace. S domami sme skoncili stavanie, a posledny co dorobil muz na jar, tak to bol nas rodinny znamy dlhorocny, bud. week predava byt a stahuje sa, a nevykradli mu to vcera??? zobrali mu daky material a manzel si zhana garaz, zatial to tam mal....a vsetko je fuc 😢 ☹ vsetko, drahe znackove naradie, miesacky, kosacky, zbijacka, rozne rucne naradie....vsetko na stavby, asi za niakych 150tis. Baby, klepne ma, to akoze vytiahnem 150 tisic a idem kupit dalsie.... 😝 😔
nastastie to mal poistene kamos, tak skusime cez poistky, ale viete ako to je, celu hodnotu nikdy nedostanete...hruza 😠
uz som si myslela, ze po minulom roku sa aj na nas slniecko usmeje, neviem co sme boli v minulom zivote za "zvery" ☹

cairka
25. máj 2007

Ahojte.
Barja, to si opísala naše prechádzky?Hoci u nás je to ako kedy. Občas má aj dobrý deň, a to ide celkom pekne pri mne, ale keď je rozbláznenejšia, tak je to to isté, čo u vás. 😀 Dnes, keď sa už malá chystala spať a išli sme domov, tak som škodoradostne pozerala jednu maminku, ako si naháňa bambuľku 😀 Až mi bolo dobre, že nie len ja chodím vyziapujúc cez mesto 😅 (Veve poď, Veve, no poď už. Vanesočka pá. Vanesočka, ja idem tam, Vanesočkáááááááá ) Asi takto to vyzerá 😀 😀 😀
Hanka, tak to je teda fakt sila 😖 Nebol to niekto, kto vedel, že to chce presťahovať? Ja viem, že strejček Náhoda je blbec, ale toto už je fakt smola 😨 Neostáva vám len dúfať, že poisťovňa preplatím aspoň väčšinu škody.

barunka
25. máj 2007

Ahojte, ja len tak narýchlo, u nás sa prerába o stošesť a Simi nechce spinkať, Hani, musíte sa s tou poisťovňou jednať tvrdo, v každej makajú hajzli, a viem to z vlastnej skúsenosti, jednu dobu som takého hajzlíka, čo zamietal a rušil čo sa dalo robila aj ja. Nedajte sa odbyť, ale dôležité je, v akom rozsahu a čo všetko tam mal poistené.
Inak manžel pracuje s náradím a podobnými volovinami, takže ak by ste potrebovali, možno by vám vedel vybaviť nejakú zľavu...

cairka, barja, vroni, hlavu hore, tie naše deti raz dostanú rozum. aj mne Simi chodí zásadne inam ako chcem ja, inokedy ako chcem a zbiera všetky smeti zo zeme, hrabe sa v hline a ak je náhodou niekde v okruhu 3km od miesta kam chcem ísť mláka, na 100% ju nájde a okúpe sa. Zásadne chodíme z prechádzky špinavý ako prasce a takisto aj odretý, lebo ak princezne nevyhoviem, tresne sa o zem kdekoľvek, najlepšie do nejakej jamy, kde si oškrie čo sa len dá.

nikolasko
25. máj 2007

ahooooj moje zlatučké už ste mi táááák strašne chýbali 😎
dnes už mám uplne dosť nielen z toho tepla a malého nezmara ale celkovo 😖
Hanka aj my gratulujeme a začínajú perné dni 😀
ako tak čítam vonku sme na tom rovnako a ešte aspom naše mrna ked zbadá pieskovisko no konec ako krtko ☹

vroni
25. máj 2007

Ahojte este raz. Teda Hanka, mate smolu. Ale snad od poistovne aspon nieco dostanete naspat. Toys'r'us je siet obchodov s hrackami, maju obchod aj pri byvalej Hume (od Bratislavy hned prvy viedensky vyjazd) alebo aj v SCS (pri Ikei vo Vösendorfe), cize je to lahko najst a (okrem soboty) nemas problem s parkovanim.
My zajtra rano padame, tak som zvedava, ako bude opicka tych 400 km znasat...

hanka274
26. máj 2007

joj kocky, dakujem, ze sucitite s nami ☹
potom vecer mi muz hovoril, ze tam vykradli este 4 zahradky s chatkami. Takze to neurobil niekto kto nas poznal, resp. znameho. No a stalo sa to o pol druhej v noci, to sused volal policajtov, ze ich ma na streche. Dosli do 15 minut. a prechadzali sa tam-to akoze ich hladali. Rano dosiel nejaky porucik a dobre ich dodrbkal, ze dosli bez psov, pretoze ked ich mal sused este na streche, psy by ich nasli este v okoli, resp. v areali tych chatiek, zahradok...A to nebol cely piatok! Mame bagrik maly a kopeme zaklady, upravujeme tereny a tak...no a vcera mal robotu muz, ze zhrnal teren, resp. znizoval o 30cm, no a narazil na kanalizaciu, tak sup chytro kupil dake potrebne veci k tomu, kopal dalej a o pol hodku voda! Ty brdo, nasraty jak hovado, co su ti ludia blby, to si chcu v zime susicom susit hlinu, nech im tam voda nezamrzne??!! no hrozne, tak majitel bol stastny, ze aka partia fajnova mu to tu cele aj s domom vykuzlila. My z toho nic, ale nervy v hajzli, potom sa mu daky zub zlomil na tom bagri, potom este nieco, daka menej podstatna hadicka sa mu urvala, a vecer ked dosiel s partakom pred nase parkovisko, tak chalan, ze ide domov (do dediny Gán-pri Galante) a auto nic, zaspalo, tak to asi hodinu opravovali, a to si myslel, ze ho bude musiet ist este po celom dni odtiahnut az do Galanty 😠 Nastastie opravil si to chalan, no baby, co vam poviem, to je stasticko nahoda jak vysite.
vroni, dik za info... 🙂

☹ ☹

barja
26. máj 2007

No baby tak sa mi zdá, že akonahle je vonku pekné počasie tak tu skapal pes 😀 😀 😀
Hani dúfam, že všetka smola je už preč a že to bude už len lepšie 😒 🙂

cairka
27. máj 2007

Ahojte. Idem oživiť psa 😀
U nás je zatiaľ pod mrakom a po daždi, uvidíme, čo z toho bude. 🙄
Hani, aj ja verím, že už ste si "vyžrali" všetku smolu. Na dva dni toho teda bolo dosť 😨 V takých chvíľach si treba len pripomínať, že hlavné je, že ste zdraví 😅
Peknú nedeľu prajeme.

barja
28. máj 2007

Dobré ránko, aký ste mali víkend babulky? Nám sa včera podarilo nasáčkovať kamarátom do rodinného domu s bazénikom tak deťurence sú vyšantené na celý týždeň. 😀 .

cairka
28. máj 2007

Dobré ránko.
Barja, aby ťa dnes neprekvapili 😀 😀 😀 Cez noc nabrali energie 😅
My sme mali ísť na chatu grilovať, ale nakoniec z toho padlo 😒 Možno o týždeň.

nikolasko
28. máj 2007

Ahooooojbaby pekný začiatok týždna vám prajem 😎
U nás sa vypršalo a zase vykúka slnko a je aj dosť teplo takže poobede ideme von.Ničko išiel spať včera o 22.00h.a ráno o 6.00h. bol hore samozrejme že sme cez noc kojili čiže spánok ☹ 0 bodov.
A fakt je tu nejako mrtvo

ivcap
28. máj 2007

Ahojte babenky, tak my už sme doma - konečne. V Krpáčove bolo fajn, je tam veľmi pekné prostredie, aj hotel je dobre vybavený pre detičky. Na predlžený víkend ako stvorené. Možno večer nahodím fotečky. Teraz periem a musím vyčuchať autosedačku, lebo Saška sa nám cestou naspäť v aute pozvrackala.

vroni
29. máj 2007

Ahojte vsetky, my uz sme zasa doma, predlzeny vikend bol dost o hubu, dieta malo energie za styroch a totalne si znicilo rodicov 😖 Tak som mizerne naladena a nepriatelsky vrcim po okoloiducich 😀 Aspon ze sa pocasie umudrilo a nie je tych 30 stupnov ako minuly tyzden.

kittyna
29. máj 2007

ahojte mamulky, dlho som tu nebola.. ako sa mávate? ale máme škaredé počasie, však??? ☹

cairka
29. máj 2007

Ahojte. U nás sa poobede vyčasilo a dokonca už aj vietor prestal fúkať. Sme museli ísť domov, lebo nám bolo horúco 😅
Baby, už ste strihali drobcov? Veve začli strašne vypadávať vlasy a už mi aspoň 3 poradili, že ju mám ostrihať a najlepšie vyholiť. Ale mne sa do toho moc nechce 😒 Myslíte, že by to mohlo pomôcť? ja som jej už sponky nakúpila, že budeme dávať a nakoniec ju dám na ježka 😖 Na druhej strane aspoň by sa jej nepotila hlavička 🙄

ivcap
29. máj 2007

Cairka, ja si myslím, že to s tým strihaním je blbosť. Mám tri deti a ani jedno som nedala strihať do hola. Chalani majú krásne husté vlasy po otcovi. To aké má dieťa vlasy je genetický dané a nejaké strihanie to nemôže ovplyvniť. Keď sú vlasky trošku ostrihané, tak vyzerajú trochu hustejšie. A keď malej budú vlásky dlhšie vypadávať, tak skús zájsť za kožným dr. on Ti povie, či je to u malých detí bežné. Možno je to tým teplom, niektorým ľuďom zvyknú vypadávať v lete vlasy. Tak ešte počkaj, ale na tvojom mieste by som ju do hola strihať nedala.

anika
29. máj 2007

ahojte, cairka, tak o tom strihani, ja som sa Brana pokusala pristrihnut uz niekolko dni, ale to len tak ofinku a spodne vlasky, lebo sa pytali vsetci naokolo, ci je dievcatko.dnes len tak nakukol do kadernictva na namesti a teta kadernicka zrovna koncila, tak som ju poprosila, ci ho neostriha, no to ste mali pocut, ako keby ho rezali.ostihala mu to zpredu, ale vzadu len malo, tak krical, ani platit sme nemuseli 😉 Ale kamoska dala radsej strojcekom, tak si vyber,co je lepsie, ale dohola nie.
Hanka, gratulujem ku krocikom, ja uz za nim ani nestiham, musim pobehnut, len co sa otocim, brano mi drha cez pol namestia.
baby, maly dodstava hrozne hysaky, to sa neda pocuvat, len kvoli tomu, ze mu nieco nedovolim alebo nie je nieco podla jeho predstav.je to dodry trening na nervy.
kitty, a kde sa tulas, ked sem nechodis?vy sa s barjou poznate?

kvendolinka
30. máj 2007

Dobre ranko 🙂 ja akosi furt v poslednej dobe sa tu nestiham zastavit lebo mala je ako 100 certov uz aj ona zacala chodit tak mame dost 😝 Anika z toho si nic nerob z tych hysakov to ma aj Natali a este ake vtedy sa musim sakramentsky drzat na uzde aby som jej neslahla po riti 😠 a to este nemaju 3 roky ked je to obdobie vzdoru 😒
Cairka ja som Natalku strihala uz 3x ale to za to ze jej rychlo rastu vlasky a ona bola od narodenia vlasana 🙂 ale do hola v ziadnom pripade

barja
30. máj 2007

Dobré ránko, cairka ani ja by som nestrihala do hola.My sme tiež zatial strihali len tak trošku pri uškách a ofinku aby mu nešlo do očí, ale tiež uvažujem, že to zoberem strojčekom. Nech to má rovnomerné 🙂 😉

cairka
30. máj 2007

Dobré ránko. ďakujem za vyjadrenia, asi to ešte skúsime nechať tak. Mne sa práveže nezdá ju dať strojčekom, ale zas na strihanie ešte nemá vlasy - má každý vlas ináč dlhý a ešte aj pokrútené, tak by sme to asi skôr pobabrali ako tomu pomohli, s mojou šikovnosťou 😀 Počkáme chvíľu a uvidíme.
Kvendolinka, veru ani ja neviem, čo bude robiť v troch rokoch, ak toto ešte nie je to pravé obdobie vzdoru 🙄 Ale momentálne má takí lepší týždeň, ani sa moc nezlostí, za to pred týždňom každých 20 minút skrz niečo 😲

nikolasko
30. máj 2007

ja mám momentálne hlavu v smútku Ničko hnačkuje a horúčkuje už sme sa dostali až k 40-tke ☹ Dr. povedala že to môžu byť zuby ale urobila mu pre istotu aj výter na testy na salmonelu ak by sa potvrdili tak nás nemocnica neminie 😢
cairka aj my sme strihali iba okolo uží a strojčekom sa zatial neodvážim lebo viem že nebude držať a nedopadlo by to dobre
anika hysaky 😖 aj u nás sa šlahá o zem a mne to ostáva iba predýchať lebo krikom a bitkou to riešiť nikdy nebudem a nechcem
baby a doplnte albumčeky nech sa trošku navzájom potešíme ako nám to pekne rastie 😉

ivcap
30. máj 2007

Ahojte, aj u vás je také škaredé počasie? U nás od rána prší. No k tým hysákom, mne už Saša chválabohu prestala pišťať, myslím si, že aj kôli tomu, že som si to prestala všímať. Zozačiatku len tak pozerala, že na to vôbec nereagujem a potom ju to prestalo baviť 😉 Idem doplniť nejaké fotky z Krpáčova, aspoň uvidíte ako tam je.

kittyna
30. máj 2007

ahoj anika.. Vieš že ani neviem kade sa túlam? 🙂 chvíľku som bola medzi mladými maminkami.
Malej sa včera tlačili 2 zúbky horné vedľa očných a dneska som zasa zistila že nám sa pomaličky prerezávajú vrchný očný a spodný očný na tej istej strane 😢

vroni
30. máj 2007

Jej, normalne ste ma potesili, ze s hysakmi to nemame len my. Vcera slecna jacala, ako keby ju drali z koze (neviem preco, jednoducho jej nieco nepasovalo) a kedze nikto "primerane" nereagoval, zacala kopat do dveri (otvorenych) 🙄 Tak neviem, ci si ju nemam vsimat a ju to prejde, alebo sa jej prihovarat, kym sa ukludni, alebo ju obliat studenou vodou (na moju sestru to onehda zabralo 😀 ) Bitkou tiez nic "riesit" nemienim a krik nepripustaju moje slabe hlasivky....
Nikolasko, skore uzdravenie.
Ja som kdesi citala, ze strojcekom sa vlasy detom do sest rokov strihat nemaju, vraj je to nejake nesetrne ku korienkom a vytrhava.

ivcap
30. máj 2007

Baby, ešte som sa chcela opýtať, čo dávate papkáčom na večeru? Lebo Saška nechce papať kaše, aspoň tie kúpne nie, ani krupicu a puding. Tak už ma nič nenapadá, čo jej mám dať. Chlebík, ten by zjedla, ale potom nevypije dostatočmé množstvo mliečka za deň. A z fľaše už večer mlieko nechce. Tak mi poraďte - prosím ☹ A môžte prihodiť aj nejaký receptík 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre