Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
8. feb 2007

Vložila som 2 Jankove fotky do albumu - to je ten bucko synovec 😎 ale len tak do večera, potom ich vymažem.

kvendolinka
8. feb 2007

he zlaty.On ale neni taky kysnosko iba taky mocnucky.No zlate deturence 🙂 Idem varit tak zatial papa

barunka
8. feb 2007

hani, presne, len dva zúbky, vyliezli jej presne 19.septembra (teda, ak dobre rátam, mala presne 5 mesiacov) a odvtedy nič...
čo sa toho pitia týka, tak ja som jej zo začiatku dávala stále fľašku, hrnček, ukazovala som jej to, ponúkala, dávala do pusy. Niekedy si vzala, niekedy nie. Teraz si už pýta sama, a mám z toho radosť, lebo niekedy sa fakt pozabudnem a nedám jej

ivcap
8. feb 2007

Ahojte. No vy ste toho zase popísali. 15min kým to človek celé prečíta.Čo sa týka toho pitia, tak mi máme zase opačný problém. Saša by len pila, to by mi nevadilo, ale ona zapíja jedlo. Dám jej jednu lyžičku do pusy a hneď to musí zapiť. Ráno ku chlebíku vypila 1,5dcl čaju. Cairka mne tiež Saša dosť papá, no po rannom mliečku asi hodinku máme ešte chlebík s čajíkom, dávala som jej aj mliečko z pohára, ale to nechcela. Na Saši je ale vidno, že je dobrý papáč. Nosíme veľkosť 80.

barunka
8. feb 2007

inak aj my sa hlásime k veľkým papkáčom, zjeme toho ešte viac ako ciarkina kráska, ale zasa Simi to zdatne vybehá. Tučná nie je, asi sa jej to nestíha ani ukladať.
My sme už prešli na veľkosť 86, teda zatiaľ len bodynká, lebo tie 80-tkové jej už nezapnem.
dnes sme mali na obed zeleninkovú polievku s krupicovými haluškami a Simi jej zjedla toľko ako ja... 😅 😅

nikolasko
8. feb 2007

ty brdo 😲
ten náš len pár lyžičiek neviem v čom to je ale moc mu nebere fakt okrem jogurtu a chleba (aj to niekedy len málo )skúšala som aj rôznu teplotu aj skupenstvo ale nepomáha nič jednoducho nechce otvárať ústa ☹
a tie velkosti my od 74-80 ako čo.

nikolasko
8. feb 2007

ivcap mne sa stráááááááááááášne páčia také baculkaté detičky a vaša je na zožranie 😉

ivcap
8. feb 2007

Baby, kôli jedeniu sa nestresujte. Mne mladší syn tiež nechcel jesť. pomaly priberal, ale o tom som už písala. Chcem len povedať, že nastane zlom a z Vašich nepapáčov sa stanú malé kyseliny 😀 Nestihnete sa čudovať, kde tie potraviny miznú. A keď vidíte ten spokojný výraz v očiach, tak len kývnete rukou. To nič, že ste boli pred chvíľou v obchode a môžete ísť znova.Zásoby dopredu? Aj tie sú v lufte preč 😕

ivcap
8. feb 2007

Baby kde ste? Dnes tu môžem ponocovať a tu nikto nie je. ☹

nikolasko
9. feb 2007

a tuším ani teraz tu nik nieje 😕
ivcap dúfam že ten zlom príde čo najskôr zatial ešte nestresujem lebo kojím
dnes som mu pripravila kur. mäsko na mrkve tak som zvedavá čo na to povie ked sa zobudí 😒

cairka
9. feb 2007

Ahojte. My sme dnes papali špenátik, sa zasa napráskala 😎 Ináč pokračujeme v umravčanej nálade a mám taký pocit, že mi začala robiť naprotiveň 😖 Aspoň to tak vypadá, lebo dnes od rána len chodím :"no, no" a stále dokola 😅 A už sa mi stalo, že som na malú kukla a ona sama si pokrčila ukazováčik a začla ukazovať nono. (hrabala sa v koši - to robí strašne rada 😅 ) Som mala čo robiť, aby som ostala vážna 😀

cairka
9. feb 2007

Je tu ešte niekto okrem nás na umelom mliečku? Potrebujem poradiť, sa mi zdá, že malá je hladná už z tej dvojky, papá, ako keby ani nevypila fľašu mlieka. Ako je to u vás?

ivcap
9. feb 2007

Ahoj Cairka, aj my sme na umelom mliečku. Saša vypije 230ml mliečka a o hodinu je hladná. Mliečko pijeme 2x .Ráno o hodinu jej dám chlebík, potom normál desiatu. A na olovrant, po ňom ide spinkať a keď sa zobudí tak jej dám banán, puding atď. Takže tiež nevydrží tri hodky iba na mliečku. Kaša jej na večer stačí.

hanka274
9. feb 2007

no ahojte, som zase pol dna citala, co ste napisali....
ivcap, skoda, ze sme ta vcera prepasli, aka nahoda, ze nikto.... ☹
Dobre, tak ja uz sa nebudem stresovat tym pitim....
cairka-hej, to poznam take loptoviny co vymysla...a ja musim zostat s kamennou tvarou vazna a nahnevana 😀 .....aj my inak posledne dni nononono. A zase nononono....
my dnes volala kamoska, ze maly ma 9kil a ma necelych 5 mesiacov. Dost nie?

ivcap
9. feb 2007

ČAUKO. Saška už spinká, tak na chvíľu nakuknem. Akú ste mali noc? My otrasnú. Ale to som predpokladala, lebo Saša cez deň málo spala. Zobudila sa o štvrť na dvanásť s plačom, samozrejme že chcela ísť ku mne do postele, tak som ju asi pol hodiny hojdala na rukách, na chvíľku zdriemla a znova sa zobudila, buntošila do jednej a o pol šiestej už zase bola hore, tak som rezignovala a zobrala ju k sebe. Hneď zaspala do siedmej, takže dnes som k.o.
My na Sašu tiež robíme nonono tytyty! 😉 Vie čo to znamená, lebo si hlavičkou kýve nenene. Bude na mňa šibalsky pozerať a aj tak musí urobiť neplechu. Tiež sa strašne rada hrabe vo veciach. Minule manžel nechal otvorenú skriňu. Samozrejme, že Saša hneď bola pri nej a mali ste ju vidieť. Ten blažený pohľad aký vykúzlila, no neodolala som a nechala som ju urobiť poriadok 😀 Samozrejme, že som mala hneď v ruke kameru, stálo to za to ,niečo úžasné. Ja si myslím, že všetky deti v tomto období začínajú trucovať, chce to len pevne nervy a vcítiť sa do nich, veď všetko je také nové, úžasné a zaujímavé 😉

barunka
9. feb 2007

Ahojte. my ešte nespíme, simonke sa nechce, stojí v postieľke a vykrikuje. Už som musela aj z izby odísť a ešte aj manžela vyhodiť, popritom som taká ospalá, že ledva žijem.
Dnes sme si konečne dali poistiť aj Simonku, už bolo veru načase.

Inak my sme tiež na UM. Simi ho pije len ráno 240 ml, to máme o siedmej a o 9 máme jogurt a potom na večeru ale to má kašu a to spapá 300 rovných.

hanka274
9. feb 2007

no a ako s tymi poistkami? kolko na kolko, kde?
ci to sa sem nesmie, ako reklama?

hanka274
9. feb 2007

ahojte babulky.....pozrite.....ja varim holky! pomaly uz so zavretymi ocami... 😔
ma tu zajtra neuvidite, budem spat! 😔

hanka274
10. feb 2007

teda baby, do ziadnej temy nikto nepise, ja som tu uplne sama ako prst....
vypinam PC, idem za vami (spat)
😔 😔 😔 😔 chrchrchrrrrchrrrr.... 😔 😔

hanka274
10. feb 2007

kuk este som tu, boze furt musim nieco robit a potom je uz 2 hodiny....
zajtra to vidim tak, teda dnes, ze malej potriem ocka zvnutra dakym lepidlom a bude chrnet pekne so mnou....alebo 🙄 🙄 budem zlaaa 😠 😠 😖 😔 😔 😅 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ 😒

lauretta
10. feb 2007

ahojte skúsené maminy 🙂
My čakáme drobca koncom apríla a chcem vás poprosiť o radu.
Do kedy ste využívali hlboké kočíky? lebo neviem či mám vyberať taký ľahší len na jar - leto, alebo radšej poriadne veľký aby vydržal ešte aj na jeseň? 😕 😕 🙄

cairka
10. feb 2007

Ahojte. tak my máme za sebou štvrtú desnú noc. a prvú lekciu správania. Ale teda úprimne musím povedať, že vyhrala Vaneska 😅 Keby som bola ešte chvíľu zásadová, tak by ste si dnes v správach vypočuli, že mama o pol druhej v noci roztrhla svoje dieťa. ☹ Tak som zvolila mierumilovnejšiu cestu a zobrala som ju k sebe do postele. Ale do rána spala bez prestávky potom, len sa na mňa lepila, aby sa uistila, že som tam a nie je v postieľke. A je strašne nervózna a myslím, že preto, lebo sa už 4 dni nevyspala poriadne.Ale už aspoň vo veľkej posteli nešaškovala, hádam bude lepšie, len budeme spať spolu 😅

cairka
10. feb 2007

Hanka, máš môj obdiv, ja odpadávam o desiatej, do druhej by som asi umrela, keby som musela byť hore 😅

cairka
10. feb 2007

Tak práve mi malá dala za pravdu, že už nevie, čo od únavy - zaspala aj bez desiaty, bez hojdania na lopte, proste ju únava zmorila. Len dokedy bude spať, keď je hladná 😖

nikolasko
10. feb 2007

ahojte hmmm nono nesmieš nechaj to sú najčastejšie slová ktoré u nás momentálne používame 😒 až sa hnevám sama na seba a mám pocit že mu všetko zakazujem ale ked ja už vopred vidím ako sa buchne ☹
hanka myslím že všetky poistky sú do 18.roku a to nočné surfovanie poviem ti zíram
laureta my sme používali hlbokú verziu iba do 4. mesiacu a potom bol na ležato v športovej a od 6. už aj po sediačky

ivcap
10. feb 2007

Ahojte. Cairka dnes ráno, keď som robila malej mliečko, tak som si na teba spomenula 🙂 . Veď Vaneska už mala 10 mesiacov, tak môžeš už 3. Aspoň na BEBE 3 je napísané od uk. 10 mesiaca. A to Vaneska má.Ináč čo sa týka spania, tak Saša dnes v noci znova skončila u mňa v posteli. Hnevám sa na to ,lebo nechcem, aby si na to zvykla, ale čo narobím, keď v postieľke ju neviem utíšiť a nechcem, aby zobudila celú bytovku. ☹ A pri mne hneď zaspinká.
Lauretta, záleží kde bývaš.Tarez som si všimla, že v Košiciach. My bývame v Poprade, takže u nás sú zimy silnejšie a ešte dávam Sašku do hlbokého kočiara. Už som nad tým rozmýšľala, že jej dám šport.verziu, ale manžel mi povedal, aby som ešte vydržala. A ja ako správna manželka som ho počuvla. 😀
Barunka a na olovrant malej mliečko nedávaš?

cairka
10. feb 2007

Iwcap, my máme tiež Bebu. ale tá je od ukončeného 10 mesiaca a my sme len teraz začli 10 mesiac. Aspoň ja to chápem tak, že ukončený 10. je vlastne začiatok 11. mesiaca. abo ako to je? 😕
S tým spinkaním ste teda ako my. Pri mne tiež Vaneska buva pekne, ale ja by som bola radšej, keby buvala tak pekne v postieľke 😒 Ale som rada, že nie len my kvôli pohodlnosti končíme spolu v posteli 😀

barunka
10. feb 2007

ahojte. ivca nedávam na olovrant jej mliečko nedávam, nechcela ho a aj tak po ňom po 15 minútach vrešťala od hladu, tak som to vyriešila takto. ale ona tými dvoma mliekami dosiahne toho pol litra mlieka denne, takže o.k.

My dávame sunar, som s ním veľmi spokojná.

nikolasko
10. feb 2007

😵 😵 😵 u nás sa už spííííí 😵 😵 😵 😵
dnes počas celého dna spal iba 40min.tak som vyštavená ako pomaranč ☹
barun a akú poistku ste dali Simonke?

barunka
10. feb 2007

nikolasko mali sme tu ženskú čo nám prepoisťovala auto, mali sme v allianzi a táto z kooperativy nám to vyrátala asi o dve tisícky lacnejšie a keby sme mali aj menej kw, tak o ďalšiu tisícku a medzi rečou sa nám zmienila o detských poistkách a zdalo sa mi to vcelku výhodné (veď viete, úchylka bývalej zamestnankyne poisťovne 🙂 ) tak sme ju dali rovno poistiť...

my sme dnes tiež moc nespali, boli sme v BA a teraz nedávno sme sa vrátili od návštevy, Boli sme pozrieť malého Adiho, také zlaté 7 mesačné chlapčiatko, aj Simi sa páčil, dokonca mu chcela aj chrumku dať, len sa mu netrafila do pusy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre