Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

ivcap
27. mar 2007

Ahojte. Barun, tak utekaj ku svokre a vráť jej tú "trojkolku", aspoň si môžeš kúpiťtú čo ty chceš. Ináč gratulujem ku výhre na babetku.

janakl
27. mar 2007

ahojte, tak ja som tu už tusím tradicne posledná.... my sme choré ☹ ja som chorá už týžden a nie a nie sa toho zbavit a mala sa mi už včera nepozdávala a dnes to prepuklo... a to som bola rada, ze ako sa drzí, ja nonstop s vreckovkami a ona zdrava... asi som to zariekla...
hodím link na detské motívy do izbicky, ked budeme malovat v lete, určite niečo poriesim aj ja http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=2&user...
je tam kopec pekných motívov aj macka poh...

cairka, pozerala som fotecky a tá mala je krásna, tmavovláska... a ten poriadok, čo robila v skrinke, tak ten moja robí kazdý den aj 2,3 krát... je mi to dôverne známe.. aj my chodíme na plávanie a velmi sa jej to ráta, teraz si už tak zvykla, ze mam problém ju udrzat, ked vstupime do bazéna, celá sa trepe a spliecha od radosti 😀 a vykrikuje po ostatných bábatkách..
no tá nasa krásna trojkolka sa nám hadam čochvíla rozpadne... už odpadla "puklica" aj z druhého kolesa a mala sa s tým zabavila hádam pol hodinu, robila mechanika.. ale nepodarilo sa jej to tam narvat a ani mne nie.
a ten pako, čo som písala, ze je napredku, tak to je kozmonaut 😖 a užasne na tom je, ze striela, ako najatý, asi je z hviezdnych vojen.. su tam také cuplíky, čo malinká stláca a striela.. ale nabehneme na minimálny kamienok a pako si striela aj sám... a to som skoro zinfarktovala, večer si idem potichučky z izby od malej, zaznem a ten pako kozmonaut spustil rachot... asi je inteligent nastavený na svetlo 🙂 a ked to zdvihnem, ze máme v ceste nejaku prekázku, schod a tak, tak samozrejme striela tiez..je tam nejaký zlý kontakt, tak pri najmensom otrase a pohybe strielame... supééér

ivcap
27. mar 2007

Pardon Barunka vyhrala si na mamaaja, chodím zostránky na stránku a potom mám z toho mišung.

ivcap
27. mar 2007

No baby, vy ste ma teraz normálne vyplašili s tými trojkolkami, to sú tak nakvalitné? Jani, presne viem ktorú trojkolku máš na mysli a tá Tvoja svokra kde mala oči, keď ju kupovala? Zabudla, že má vnučku a nie vnuka? Vyber baterky a máš pokoj a hlavne ticho 😉 . Ináč tú čo máš ty aj Barunka sú najlacnejšie. Takže svokrušky chceli asi ušetriť 😠

janakl
27. mar 2007

a este sa ideme pochválit.. teda radsej to beriem z tejto stránky. 😉
my sme vám volajako popredu... mala je mrchava jak cert, stále sa hádze o zem, place, nerváci... baranisko jeden.. takze obdobie vzdoru sa prihlásilo akosi zacasu 😖 😕 .. zatial to zvládam v klude a pohodicke, aké také info o tom mám, ale realita je predsa len o niečo iná, ako všetko si pekne prečítat a naplánovat. ideme sa obliect, vyzliect, prebalit, papat, piť čajik, obut, hrat, chodit, no proste pri kazdej prílezitosti sa zacne jedovat, ze čo ju ja akoze obmedzujem, ked ona má práve robotu.. a to som sa už uvedomila a nikdy ju neberiem od nejakej cinnosti, vzdy počkám, aby si dokoncila, čo ju zaujíma a potom ju pekne poprosím, či by sa mi mohla venovat a ona ze na mna nemá cas 🙂 proste katastrofa, či je v kočiari, na autícku, na trojkolke, na rukách, v stolicke, nič nie je dobré... jááj, dufam, ze to nebude dlho trvat, nech to v zdraví prezijem. zatial si to akoze nevsímam, len ju chytim, aby si neublízila a ked je po jedoch, tak ju objímem, dáme si boztek a ide sa dalej, ze to som nevidela, tak sa ma to netýka... alebo jej poviem ze sa mi to teda vôbec nepáci, ale nehresím ju, a samozrejme, dôvod jedu jej v ziadnom prípade nedovolím, aby si nemyslela, ze tým trucom niečo dosiahne... tak dufam, ze jej to čo najskôr dôjde, a budeme mat zase toho anjelika, čo doteraz. a to som minulý týzden prehlasovala, ako moja vôbec nezvykne plakávat..no nabuduce už budem opatrnejsia vo vsetkom, v čom si budem pochvalovat, vzdy to urieknem

janakl
27. mar 2007

jej ahoj ivca, si tu este?

janakl
27. mar 2007

no tak už nie si

ja som tej mojej svokricke hovorila, ze by som si aj doplatila a rada vybrala, ale čo už, ked už... ved čo by neurobila pre nevestu 🙂
a to ja mam v celku dobru svokru a aj tak by som mohla napísat knihu... ale to je aj vec pohladu, lebo moja svagriná, tak tá ma s nou hrozný vztah... ale ja nejako nemusím spoločné debaty, názory, záujmy ani témy nemáme absolutne v ničom spoločné, tak spolu v podstate ani nekomunikujeme, nie je o čom, len tak o počasi a o malej a do výchovy si kafrat nenechám, to ona velmi dobre vie, tak mam v celku klud... akurát sa nahlásila, ze ona bude robit malej tortu, ze vsetkym vnučatam robieva len ona... tak reku dobre, ale hovorím jej, ze oslavu budeme musiet prelozit, lebo tatik je v robote aj v sobotu aj v nedelu, taha 18hodinovky.. tak ze na velkonocný víkend.. aj tato ma narodky tretieho.. a ona na to, ze nech si odkladame čo chceme, oni prídu v nedelu.. tuto... krava... tak ja mám mat akoze oslavu na 2x a s týzdnovou tortou nie? tak som jej povedala, nech teda nepečie tu tortu a ona na to, ze ved už povedala ze ju bude piect ona, nieeeee. no ak ma nastve, a mala už bude zdrava, tak zdrhneme na prechádzku a vypnem si telefon, ved som jej povedala, ze sa to odklada, nieeeeee. 😝 ja som sa vytesovala, ze budem malej piect tortu, ale tak nebudem, urobím len tiramisu do tortovej formy.
k narodkám má jedno autícko, čo sa jej pácilo u kámosa tiez aprílového, a oblecko satky, gature a háčkovanu čapicu a este aj som zohnala vo výpredaji tenisky puma za 580, takze toho ma az az.. a ja som si kupila k tým narodkám digitálny foták 🙂 , ved ja som rodila, nie??? 🙂 a este sa chystám kupit, lebo už musím autosedacku a hádam aj sedacku na bicykel, takze vydavkov az az...
no ahojte, je akosi pokrocily čas... tak dobru noc

cairka
28. mar 2007

Dobré ránko prajem. Tak u nás to vyzerá, že sa nám zasa ide pokaziť počasie. Škoda, mohlo vydržať dlhšie 😒
Jani, ten vzdor ti nezávidím. A to som si myslela, že Vaneska už prichádza do obdobia vzdoru, ale teda (zatiaľ) nemá na Sofinku. A dúfam, že v tomto smere ju ani nebude dobiehať 😀 Rýchlo sa vyliečte.
Dnes ideme na neurológiu. Držte nám palce, nech už aj neurologička pochopí, že žiadne vojtenie nepotrebujeme. Necvičíme už asi 2 mesiace 😅 Ale som jej to nahradila plávaním, cvičením na fitlopte a masážami. A akeďže je malá úplne ako rovesníci vo vývoji, tak už určite vojtiť s ňou ani nebudem. Len tá naša neurologička 😒 Posiela všetky deti, čo k nej prídu na rehabko. A najväčšia sranda je, že tam chodia aj traja naši kamaráti, všetci sú (vraj) hypotonici , ako aj my a všetci napredujú úplne normálne. 😀

barunka
28. mar 2007

cairka, ďakujem. Ja sa z tej výhry teším ako malé dieťa, aspoň v niečom sa mi zadarilo 🙂 a držím palce u neurologičky, aj my sme svojho času so Simi cvičili, ale našťastie nie vojtovku, takže viem o čom hovoríš. A vidíš, vraj bola pozadu a ako sme na tom teraz.

inak tie trojkolky, ja už uvažujem, ako to poviem mojej svokre, nech si ju strčí odkiaľ ju priniesla.. Ale ešte mám čas. Ja mám narodeniny ešte pred Simi takže to si ešte užijeme.

janka, u nás to hádzanie o zem funguje už dva mesiace. Ono to ešte nie je to pravé obdobie vzdoru, to sledujem teraz u môjho krstňaťa. Je to asi len nejaké sebauvedomovanie sa a skúšanie presadiť si vlastnú vôľu. Mne sa Simi hodí o zem vždy, keď ona niečo chce a ja jej to zakážem. TAk to skúša takto a keď nezaberie, tak pricupitá, pritúli sa a je dobre...

Inak ja mám za sebou jednu hroznú noc, úplne celú noc som bola hore so Simi, niečo jej sadlo na nos a o 23-tej spustila hrozný cirkus a odvtedy chcela len maminku. Najhoršie je, že ja som taká unavená, že padám na nos, celé dni za ňou alebo s ňou behám ako o život a ešte aj v noci si ju musím brať na záchod, lebo inak by pobudila celú dedinu s tým jej krikom...

nikolasko
28. mar 2007

janka skoré uzdravenie 😉
u nás je to s tým vzdorovaním podobne ked začne kričať tak ho nechám tak a po chvílke je na mne zavesený a tuliká sa ako mača 😅
barun nechaj tu trojkolku u nich že ked prídete na návštevu tak aby to tam mala ja to tak robím a funguje nik nieje odutí 😝 a čo si vyhrala?
aj na mna je Niki strašne naviazaný a mám strach ako to bude v budúcnosti škôlka a tak 😒

cairka
28. mar 2007

Huráááá, nemusíme už ani oficiálne cvičiť. A že citujem :"Kam sa s ňou ponáhľate, veď ona má až v apríli rok, prečo ju dávate chodiť?" 😅 No vysvetlím jej, že má počkať do apríla, nech si hačá.
Barun, o tej výhre ti písla tuším Ivča 😉 Ale aj ja gratulujem 😀
A už som vymámila so segry, čo dostane malá na narodky. Tak to nebude trojkolka, ale celkom fajn vybrali. Len že sa musím tváriť prekvapene pred švagrinou 😨

barunka
28. mar 2007

cairka, no, vravím, nevyspatá, ani na monitor nedovidím 🙂
tak opravujem, ivca, ďaaaaaaaakujem za gratuláciu 🙂
cairka, čo vám vybrali? ak to nie je tajomstvo??? inak to s tým chodením, oni si tí doktori snáď myslia, že ich nútime, že???
nikolasko, bola tam súťaž s nestle, tak nejaké výrobky pre detičky.

nikolasko
28. mar 2007

cairka tešíme sa s tebou 😀 a čo vybrali inšpiruj nás 😉
ked sme boli u neurologičky tak nám povedala tiež že ho nemáme dávať ešte chodiť tak som sa spýtala či ho mám priviazať ked sa sám berie a na to mi už nepovedala nič
barun a samozrejme gratulujem 😉

cairka
28. mar 2007

Hádam tu nenakúkajú 😉 Zlatú retiazku a nastreľovacie náušničky. Len neviem, kedy sa odhodlám jej ich dať nastreliť 😅

barunka
28. mar 2007

nikolasko aj vy ste boli u neurologičky???
Oni už tuším dnes fakt každého posielajú a s kadejakými prkotinami. Nám vtedy "zaostávala" pravá polovica tela za ľavou a potom sme boli vraj "priveľmi pohyblivý"

cairka, super darček. Taký čo jej zostane na pamiatku 🙂

cairka
28. mar 2007

Barun, veď to, že je priveľmi pohyblivá jej zostalo dodnes, nie? 😀 aspoň podľa toho čo píšeš, je Simi riadne akčná 😎
Áno, super darček vybrali,. Som ani nečakala 😅

nikolasko
28. mar 2007

barun ked mal ten úraz tak ako prevencia 😖
minule ked sme boli v poradni tak dávali naušnička jednému dievčatku a to boloooo plaču ale ked pre krásu sa trpí 😠

cairka
28. mar 2007

Nikolasko, veď to. Ale to nastreľovanie vraj nie je také strašné a ak jej rovno nastrelia zlaté náušničky, tak hádam ani uško nebude protestovať 🤐

barunka
28. mar 2007

cairka no to áno, ona je pohyblivá až až, ale čo narobím. Aspoň už pre to nemusíme behať na neurologiu, aj keď minule vraj Simi u dr. "divne liezla" - ale ona neliezla, išla sa postaviť. 🙂

nikolasko, vidíš, na to som zabudla, chudáčik malý..

a tie náušničky, ja ak by som si mala vybrať, tak určite už dám len nastreliť, Simi má ušká prepichované, keď mala nejaké dva tri týždne a prepichli jej jedno uško zle a tak jej hnisalo ešte tri mesiace. Ale teraz je už o.k.

janakl
28. mar 2007

ahojte.. tak mne sa este nepodarilo íst spat este od vcerajska... dala som si kávu ako hrom a už som v pohode.. mala bola od polnoci stále hore, tak som si čítala casopisy a hladkala ju.. asi nám idá aj očné zubky, tak je veselo.. teraz si pospala az 10 minut a je jak rybicka, práve sa hrá v postielke, čo celkom dobre nechápem, lebo tam vydrzí tak 5 minut maximálne a to musím byt pri nej. a teraz je tam uz asi pol hodku, tak cumím.. normálne ma nechala umyt riad, čo tiez nikdy nedovolí, lebo ked vidí tiect vodu, tak je jak zbesnená, hned sa musí cvachtat jak ona.

Co to dostanete na tie narodky? ci to je az také tajné, ze si na to radsej rýchlozabudla?, aby bolo prekvapko nadruhu?
teraz horucky nemáme, ale kasel teda statocny... tak hádam sa z toho rýchlo vystrábime.. este ze je dnes tak skaredsie, aspon nám nebude az tak luto, ze budeme doma, nebude ju drázdit to krásne slniecko

cairka
28. mar 2007

Jani, to ako môžeš fungovať? Máte teda veselo. Dnes sme aj my horšie spali, ale teda nie až tak. Len strašne lietala po posteli, to nezvykne. A teraz spí už viac ako 2 hodiny, až sa divím. Asi už dnes spať nebude. Ju unavila doktorka 😅

nikolasko
28. mar 2007

ach tie zuby 😖 kolko si človek pri nich vytrpí ☹
my sme asi už prešli na 1 spánok za den už to tak je asi 5 den včera spal iba hodinu a energie za 10tich ja to nechápem

ivcap
28. mar 2007

Ahojte. Mne teraz Saška zaspala / na rukách/ tak som nakukla. My sme konečne spali celú noc. To už dávno nebolo 😀 ,tak som plná energie a poobede som si vyšla na korčule 😀 . Nesvieti slniečko, ale čo je hlavné nefúka. Musím sa Vám pochváliť. Napísala som do babetka na anketu "Mám doma tínedžera a chcem bábo" svoj životný príbeh a prišla mi odpoveď, či ho môžu autorizovať a uverejniť celý, že sa im páči. Tak som z toho trochu happy 😉. Hneď som sa pochválila manželovi, aby vedel akú má doma "spisovateľku".
No ja keby som v noci nespala, tak som na druhý deň ako zdochliak.

janakl
28. mar 2007

ivča, tak to teda gratulujeme 🙂 a potom napíseme kritiku, neboj určite pozitívnu 🙂 😉
nicolasko, aj my spávame len jeden spánok doobeda a poobede už nic... ja som si myslela, ze dnes hádam niečo pospí cez den, ved je nevyspata, a omyl, ona nemá na také blbosti cas 🙂 a jedlom sa teda zapodievat nemieni vôbec. Dnes spapala len jednu frutapuru a nic! ja som z toho už na nervy... vdaka bohu, ze este mam mliečko. lebo to fakt neviem, z čoho by sme asi tak zili. Na buduci týzden ideme po doktoroch, tak som zvedava čo sa vyriesi, vcelku som optimista, ale v tomto velmi nie.. snad sa casom rozpapa ☹ teraz sme zaspinkali ale kasleme jak starý serbel...

cairka
28. mar 2007

Ivca, sa nezdáš. Gratulujem.
Jani, teraz možno nepapá preto, že je chorá. Neviem s týmto veru poradiť, Vaneska spapá všetko, čo nezje ju 😅
Dnes ssme zaspali za 16 minút 😎 a to z toho 10 minút pila mlieko. Budeme častejšie praktizovať len jeden spánok. Ale pritom niekedy za dva spánky nespí toľko, ako dnes spala jeden. Som ju až bola po 2a pol hodinách kuknúť, či dýcha 😅

alita
28. mar 2007

Vcera mi muz odisiel zase prec a zrovna nam "spadol" pocitac,neviem co sa stalo,haproval uz par dni.Kedze som zavislak,tak som oprasila laptop a sama poprepajala kable,nainstalovala program a cuduj sa svete funguje to.To bude tym abstakom,ze som to zvladla 🙂
Jana,to ta teda lutujem,ze malicka nechce papat.Tamarka tiez nieje s tych jedakov a tento tyzden vsetko odmieta.Som z toho na nervy,lebo vahu ma len okolo 9,5 kg.Pri jej aktivitach by mala zjest ovela viac.
Ivca gratulujem,uz sa tesim na clanok.Tak uz ste tu s Barunkou 2 spisovatelky.Ja zase nosim v hlave knihu o mojich 10 roc. zazitkoch po svete,ale na papier to neviem dat.
Tamka teraz tiez velmi zle spava,stale sa budi,celu noc mrnci.Cez den naopak velmi dobre 2-3 hod. takmer bez pohnutia.

janakl
28. mar 2007

alita, moje zlatino nepapa stále, nie je to tým, ze je teraz nezdrava, to my sa trápime kazdý den... niekedy spapa jednu frutapuru, trosku z rozku, pol zemiacika, 2,3 lyzicky polievocky, alebo zeleninky s maskom... ryzu spapa asi tak 4 lyzicky... takze my sa trápime stále... a devat kilov vidím v nedohladne, kedze stále behá jak sarkan... priberat sa nechystá... máme niečo slabo cez 8kg ☹

krstinky
29. mar 2007

Ahojte mamičky...nachvíľku som sa začítala do vašich dennodenych starosti aj radostí....a stratila som pojem o čase, resp. som si zaspomínala s úsmevom na tvári, ked moja sofínka bola také mimčo, teraz má už rok aj pol a to nie je bábo ale uvažujúci výkuk
Pre Vás maminy, ktoré máte novorodeniatka, ponúkam výzdobu na oslavu Krstín pre dievčatko v ružovej farbe a pre chlapčeka v modrej farbe. Inzerát je uvedený aj v bazári.
Držím Vám palčeky...ešte len teraz to všetko začína...užívajte si to

nikolasko
29. mar 2007

janka s papou sa trápime aj my a taktiež som vdačná že mám ešte MM.Ked som to hovorila Dr.tak odpoved bola že je tak akurát a určite sa časom rozpapá,problém by bola nadváha 😕
ivcap supéééér dúfam že bol manžel aj patrične na teba hrdý 😉
alita no ty si šikula nebyť absťáku ani nevieš čo všetko dokážeš 😉 😀
baby aj dnes som bola zobudená sladkou pusinkou od drobčeka 😀 😀 😀 sa táááák teším.A máme novú zábavku všetko hádže do odpadkového koša a nasliní stenu a škrábe dole farbu nechápem čo ho na tom tak baví ake ked mu to zakážem to je revúúúú

kvendolinka
29. mar 2007

alita z vahy si nic nerob.Dnes sme boli na poradni a mala ma za 5 dni na krku rocik a vahu 8700g.a to je take zihadlo ktore to vsetko zo seba vytrasie ale hlavne ze je zdravucka.No ale nato kolko toho poje je to divne 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre