Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
24. jún 2007

Ahojte. Tak Veve už je tiež OK. Ešte síce má stále teplotu kolo 37,5, ale doslova každou ďalšou vyrážkou je "zdravšia". Tak to naozaj vyzerá na tú 6. chorobu, dík za typ. Som zvedavá, či mi to dr. v stredu (na kontrole) potvrdí 😎 Majte sa

ivcap
24. jún 2007

Srašne sa teším, že už je Vám lepšie. Normálne som sa bála, čo chuďatku Veve môže byť. Ja som o tej šiestej chorobe ešte nepočula, jedine tu na fóre. 😔

barunka
24. jún 2007

cairka, to je super, že sa to zlepšuje. tak to nakoniec ozaj bude tá choroba, som sa bála, aby som netresla nejakú hlúposť, ale mne sa to zdalo dosť pravdepodobné, preto som sa pýtala. Tieto detské choroby sú inak hrozné, je strašné, keď sa mi rodičia musíme pozerať, ako sa naše malé pokladíky trápia a ešte ich trápime aj my, podávaním liekov a tak. Tá bezmocnosť je hnusná....

cairka
25. jún 2007

Ahojte. My sme sa už vrátili od Dr.. Veve sa v noci dosť pohoršil ten výsyp a vyskytuje sa aj na miestach, kde by pri šiestej chorobe nemal byť. Nakoniec to vyzerá na alergiu na ATB. Ináč, že má stále zapálené hrdlo trochu, ale ráno už bola bez teploty, tak už to je hádam za nami. Najhoršie je, že tie ATB nemôže zmeniť, lebo tie bacily, čo má sú citlivé len na penicilínové ATB. Takže jej mám dať ešte jednu dávku večer ATB, pomedzi to konské dávky fenistilu a ak sa to do rána nezlepší, tak vysadiť ATB, v stredu na kontrolu. Problém je, ak budeme musieť vysadiť tie ATB, aby sa jej to celé za pár dní nevrátilo.

hanka274
25. jún 2007

ahojte,
cairka, mononukleoza-tak ako pisala ivca+vyhadzane hrdlo, cervene s bielimi flakmy, kvoli ktorym nemozes pit, nie to este jest, som bola v nemocke s tym, iba na polievkach-bolo pred 10 rokmi tusim...
Napriek tomu, bracho to mal tiez, ale bez vyhadzania...
Zistia ti z krvy-pecenove testy...
No ale to zrejme babulka nema....
my sme mali tu 6-tu chorobu, som to tu rozoberala davnejsie, tiez ako pise vrni, horucky 3 dni a potom vyhadzana, medzitym 1-2 dni nic. Horucky sme mali ale iba max. 37,9. Viac nie. No a na chrbatiku sme nemali, iba od krku po pupok, a ruky, dlane, nohy, chrbat, zadok-nic.
No a citam, ze nakoniec alergia na ATB, No tak v tom ti neporadim. Tak sa jej male telicko nazlostilo a uz povedalo: ziadne ATB nechcem!! 😀 😀 😀
ale tusim, to je asi len na jeden druh, nie? v tomto neporadim, takze prajem len skore uzdravenie... 🙂 🙂

barunka
25. jún 2007

cairka, tak nakoniec alergia na ATB? Teraz neviem ako to napísať, aby to nevyznelo divne, ale snáď pochopíš ako to myslím... Chvalabohu, že to nie je nič vážnejšie.
Ja mám tiež alergiu na penicilín, takže plne súcitím s Veve. Mňa osobne strašne svrbeli tie vyrážky, keď mi raz omylom predpísali ATB s obsahom penicilínu. Išla som sa zblázniť a škrabala som sa ako divá.

ivcap
25. jún 2007

Ahojte. Cairka, takže moja reakcia je taká istá ako Barunkina, chvála bohu. My sme sa dnes po dvojdňovej absencii teploty vybrali do obchodu a vrátili sme sa s 37,3C. Takže ešte niesme fit ☹ A to sedela celý čas v kočiari.

ivcap
25. jún 2007

Saška sa zobudila a má 38,1C ☹ ☹ Je to možné? 😠 Ale aspoň spapkala trochu ryžky s mäskom. Som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať do večera. Od teploty som jej zatiaľ nič nedala, nech si telíčko samo pomôže.

cairka
25. jún 2007

Ivca, tak to mi je ľúto 😖 Ja som včera Veve hovorila, že si má brať príklad zo Sašky, že začli byť naraz choré a Saška už je OK a vy takto? Presúvame k vám Vroninu pozitívnu energiu 😉 A posielame božtek.
Veru, aj ja som si povedala, že dobre, že to je len alergia. Vysypaná je všade, komplet, najviac chrbát a brucho, menej kolo uší, ruky, nohy, ešte aj dupka, všetko.

cairka
25. jún 2007

Ivča, ako sa vám darí? Ešte teplotujete? 😒
My sme mali zasa zvýšenú, ale som to aj čakala, keďže včera mala ešte celý deň, tak som si myslela, že podvečer jej stúpne. ZAjtra už hádam zvládneme celý deň bez.

ivcap
25. jún 2007

Ahojte. Saška o piatej znovu zaspala a zobudila sa o siedmej s 38,4C, tak som jej dala čipok. Vypila mliečko a o ôsmej už zase zaspala, teplota jej klesla. Som zvedavá aká bude noc. ☹ Držíme palčeky, nech ste už bez teploty.

cairka
25. jún 2007

Moja Babulka, tiež sa idete vytrápiť. Snáď jej do rána bude lepšie.
Ináč, neviem prečo, keď je tak pekne, je toľko chorých. Aj u dr, bolo aj v piatok aj dnes, kopec ľudí.

hanka274
25. jún 2007

baby... 😔

vroni
25. jún 2007

No teda, nech sa babulky rychlo uzdravuju. Ono je sice pekne, ale od zajtra sa ma zmenit pocasie, to je vraj narocne na organizmus, mozno aj preto stupaju babikam teploty. Ale zajtra bude urcite lepsie. Moja krpata trochu hnackuje (zuby?!) a nespi skoro vobec 😠 😠 😠 , cez den tak hodinu, vecer od jedenastej - pol dvanastej do pol siestej do rana 😠 Tak vam zelam pevne nervy a detickom skore uzdravenie. Energiu radsej neposielam, ked sa mala rychlo neulozi, zasa bude burka 😒

ivcap
26. jún 2007

Ahojte. Tak ako sa máte? Cairka, Veve je už bez teplotky? Saška má 37,2C. Teraz mi znovu zaspala, tak som zvedavá, čo to bude, keď sa zobudí.

barja
26. jún 2007

Ahojte babulky. Cairka , Ivcap velmi držím palčeky aby aspoň tie teploty vam už prešli 😔 Ja som zas na nervy, lebo včera sme boli s Majkom na kontrole po tých mandliach a že všetko je úplne ok tak som bola rada a pol hodinu na to sme išli ešte s Maťulkom na kontrolu na očne a tam ma zas dorazili, že jeho zas budú operovať niekedy v septembri 😢 😔 Mńa už porazí. On totiž od malička na jedno očko škúli a dr. povedala, že sa to nejak extra nezlepšuje a ešte by už mal nosiť aj okuliarky, lebo už ma nejaké cca dvojky dioptrie, ale to zatial neprichádza do úvahy, lebo on znese okuliare na nose tak pol sekundy. ☹ No a tým padom , že ma zle oči tak to škulenie neprestane ani keď mu to budem prelepovať , tek preto ta operácia. Tak zas možem mať celé leto z toho nervy. 😢 😢

barunka
26. jún 2007

cairka, ivcap princezničkám držím palce, aby sa čo najskôr uzdravili. Posielame im so Simi veľkú pusinku.
barja, to mi je ľúto, že Maťka musia operovať. Hádam to dobre zvládne a všetky problémy potom prestanú.

My sa tiež chystáme čoskoro do nemocnice, zajtra sa idem objednať už na presný termín. Už sa "teším". Som zvedavá ako to vyzerá na kramároch....

kvendolinka
26. jún 2007

Ahojte 🙂 to ma mrzi,ze babiky takto teplotkuju ☹ velmi vela je chorych deticiek aj v okrese Levice.Vraj na pohotovosti vcera za jednu noc mali az 64 pacientov co je fakt dost.My sa zatial drzime{klop,klop,klop}Baby aj vase decka chytaju hysaky?Natalka teraz zacala ale tak ze sa hadze o zem ak jej nieco zakazem a to som si myslela ze obdobie vzdoru ma este cas 😖a najnovsiu maniu ma ze ked sa jej niekto prihovori zblizka tak mu taku slahne cez tvar a este aj zavrci ako taky hafan.No hroza a pritom to bola do roka taka kludaska 😅 Barunka a ty ides alebo Simi do nemocnice?Preco? 😕

barunka
26. jún 2007

kvendol, kvôli očkovaniu. Všetky očkovania až do odvolania sa už budú odohrávať v nemocnici. Ale idem do Blavy, lebo tu v GA si stále mudrujú to svoje, že to je alergia na mlieko... Tak mám vybavenú dr a dúfam, že to už bude o.k.

a čo sa týka hysákov, tak Simi máva dosť často, už to trvá skoro tri mesiace, proste ak jej niečo zakážem, tak sa trieska o zem ako besná. Ak odídem, tak ide za mnou a tresne sa o zem rovno pred mojimi očami, ale aspoň že hlávku si stále drží hore. Teraz som skúšala tú metodu pevným objatím, poviem ti, mala som čo robiť, aby som ju udržala, ale už som ju nevedela inak utíšiť. Vrieskala hodinu a pol vkuse, tak som skúsila toto a prestala...

kvendolinka
26. jún 2007

hej,hej to poznam to pevne objatie to robievaju pestunky v tej relacii.Inak mat tam na starost poniektore deti asi by ma slahlo 🙄 no nic skusim to pri najblizsom hysaku aj ja.A co bude s nami ked budu mat 3 roky? 😝 vsak ich neudrzi ani 100volov 😀

barunka
26. jún 2007

kvendol, no ja som si myslela, že udržať také ročné dieťa nie je problém, ale ona vyvýjala nejakú nadľudskú silu, skrúcala sa, kopala, búchala ma rukami, hrýzla, len aby sa odo mňa dostala.pár krát sa mi skoro vyšmykla, ale ja som jej furt niečo mlela a držala, tak to nakoniec vzdala. Ale potom vzlykala ešte ďalšiu hodinu.
a keď budú mať tri roky?? no ja už asi budem pacientkou na psychiatrii 😀 😀 😀
inak dnes boli tie pestúnky v teleráne, bude už posledná časť. Mňa minule skoro vystrelo z tej malej baby, čo nadávala a bila sa s každým, ale treba priznať, že vinní bola aj mama so starými rodičmi...

cairka
26. jún 2007

Ahojte. Teraz to už hádam dopíšem 😖 Pred obedom som akurát písala, keď nám vypli prúd, skoro hodinu sme boli bez elektriky, ešteže máme plynový sporák 😎
Veve už je OK, hoci ešte nelieta až tak, ako je bežné 😉 Teraz spinká.
Nás mali dnes očkovať. Ja som už v piatok hovorila, že počula, že sa dohadujeme o očkovaní, tak radšej simuluje horúčky 😀 Barun, tak držíme palce, aby to tentokrát bolo bez akýchkoľvek problémov.
Ste ma moc nepotešili s tým hádzaním sa o zem. že hodinu a pol revať? Tak to nepoznáme. Vaneska zatiaľ nemá takú výdrž, keď sa jej niečo nepáči, tak sa hodí na zem, ale párkrát zavzlyká, postaví sa a ideme ďalej. Ale keďže vždy, keď tu niekto niečo zlé spomenie, tak to do času robíme aj my, tak sa mám na čo tešiť 😠
Ivca, ako sa má Saška? 🤐

ivcap
26. jún 2007

Ahojte. Saška po zobudení mala 38,0C teplotu, ale už jej klesla. Teraz je zase v postieľke, chcela ísť bubať.
Barja, môj st. syn bol tiež na operácii s očkami, zabehávali mu obidve. Okuliarky sme nosili od štyroch rokov, tiež som myslela, že ich hneď otrepe o zem, ale postupne si na ne zvykol. Na operácii sme boli v Ružomberku vo vojenskej nemocnici. Len jedno Ti poradím, choď tam s ním. Vybav si aj cez mrtvoly, aby si tam bola. Hlavne, keď sa preberie z narkózy. Detičky sú dosť nervózne, hlavne kôli tomu, že majú očká prelepené 24h po operácii. Takže si neviem predstaviť, čo s tými deťmi, ktoré tam nemajú rodičov robia. Určite im ručky priviažu o postieľky, aby si obväz nemohli sťahovať dolu. 😠 .Ja som malému zobrala veľa hračiek a samozrejme sme kúpili aj nové autíčko. Ináč bolesti po operácii nie su, toho sa nemusíš báť. To bolo pred pätnástimi rokmi, takže je možné že operačný postup je už iný. 😉
Čo sa týka tej zlosti u detí, Kvendol normálne si ma rozosmiala 😔 .Saša také hysáky ešte nemá, len zatne päste, alebo začne hádzať o zem, čo má po ruke. 😠 Akurát začala byť hanblivá a s cudzími sa vôbec nebaví. Najprv si ich musí obkukať. No idem pozrieť či zaspala.

cairka
26. jún 2007

Júj, Saška to vzala za zlý koniec. Už nech jej tie teplotky odídu.
Na očnom v Ružomberku som pravidelne trávila časť letných prázdnin. Teda až po rozdelení republiky, predtým v Prahe vo vojenskej.
Ozaj, aj my sa hambíme, ale tak koketne 😅 Síce sa skryje, ale odtiaľ vykúka a robí ksichtíky 😀
Baby, aj vám cvála koník tak pomaly?

vroni
26. jún 2007

No, mne dnes celkom konik funguje.
Barja, tuna skuliace ocka liecia svetelnou terapiou, tusim do troch rokov sa to robi a maju uspesnost okolo 85perc., len tych zvysnych 15 perc. operuju. Mozno sa nieco podobne robi aj na SK....
Natalka sa (zatial) o zem nehadze, len jaci a niekedy hadze veci o zem. To pevne objatie vyskusam, snad zaberie.
Cairka, proti comu vas este maju ockovat? (my mame dalsie ockovanie az o rok, tak som zvedava)
A Saske drzime palce, nech jej konecne (a trvale) klesnu teploty.

cairka
26. jún 2007

Vroni, ja ti ani neviem. Viem len, že v 15. mesiacoch sa očkuje, ale neviem čo 😅
Už ste si vyskúšali, ako bohovsky ide dole múka z koberca? Ak nie a chcete, tak vám požičiam Vanesku na chvíľu. Už je zdravá a doma ju to zjavne nudí 🙄
A berem späť, že netrucuje, akurát reve pred dverami do obývačky, ktoré som pred ňou musela zavrieť, lebo by nám tam zostala "kúlnička na dřívi". A už prestala a došla sem, idems a zas venovať.

ivcap
26. jún 2007

Ahojte. Aj ja som myslela, že všetky očkovania už máme za sebou. Saška už spí, večer mala teplotu 38,4C ☹ ,tak som jej zase dala čipok. Som zvedavá na zajtrajší dr. názor. Podľa mňa sú to aj zúbky a ešte som si všimla, že má na ruke škaredý štípanec od komára a je to asi trochu zapálené. No uvidíme.
Aj mne ide koník strašne pomaly. Nejak začal haprovať, minule som sa tu vôbec nemohla dostať.

cairka
26. jún 2007

Aj mne hapruje odvtedy, čo pol dňa nešiel.
Teda Saške sa asi celá choroba vrátila, chúďa. Posielame chladivý božtek na noštek.
My ideme tiež zajtra ku dr. na kontrolu. Som zvedavá, čo povie, lebo ešte veve chripí. ale správa sa už zdravo, tak už to snáď bude OK 😉

barunka
26. jún 2007

Saške prajeme skoré uzdravenie.
Toto očkovanie je nejaký Priorix a ak sa nemýlim tak okrem iného je tuším proti osýpkam a rubeole.
U nás sa ešte stále nespí, keby som vedela, že Simi nebude zlá, zruším jej aj ten hodinový obedný spánok, lebo potom večer nechce zaspať. Vyberá mi tyčky z postieľky a utečie preč. Teraz som jej tam poslala tatinka a namiesto spania idú z izby salvy smiechu

cairka
26. jún 2007

Barun, u nás by už boli salvy smiechu dobré znamenie - najprv sa blázni na všetkom, potom sa rozreve a je tvrdá - ale to už musí byť mimoriadne unavená. Našťastie nemáme problém zo zaspávaním, takže už pekne odfukuje. Simi má riadnu výdrž, aj Vronina Natálka, Veve už doslova žobre o pol osmej, aby sme sa išli uspať. SOm jej chcela aspoň o pol hodinku posunúť, nech ráno spíme dlhšie a ani náhodou. A cez deň svoje dve hoďky tiež musí mať. Ak aj vstane skôr, tak je večer nervná od šiestej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre