Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
24. jún 2008

Ale áno, plače. Pro forma. Aj v piatok, začala srdcervúco nariekať a keď už som bola za rohom, nastalo ticho a počula som ju ako hovorí učiteľke: "Mama pápá, ideme hojda" 🤐 Tak som si prísne zakázala výčitky svedomia 😀 Myslím si, že to bude v pohode. Učiteľky sa im veľmi venujú, dosť ich vedú k samostatnosti (ale pri nástupe žiadnu nevyžadujú) a deti sa tam evidentne dobre cítia.
Natálke sa ani nesníva, že by sa mala sama obliekať alebo vyzliekať a tiež jej je úplne fuk, čo má na sebe (celá maminka) Niežeby to nevedela, ale ani to neskúša...(to obliekanie a vyzliekanie) 🙄 Zato profícky obsluhuje všetky prístroje (od kávovaru cez televízor až po počítač) A kávičkuje odušu spasenú so všetkými plyšákmi (a keď nie sme dostatočne rýchli, tak aj s naozajstnou kávou 😲 )
Spáva ešte s nami v spálni (jej tatko bez nej nevie zaspať 😠 Mimochodom, ten istý tatko, ktorý mi pred dva a pol rokom prisahal, že do našej spálne nijaké decko nepríde, to bude od začiatku spať samé 😖 ), ale chodí spať dobrovolne a bez cirkusu (aspoň voľačo)....

barunka
25. jún 2008

cairka, ja som si tu už otvorila tému, lebo u nás je pred večerným spánkom hotový cirkus. Ani tak nejde o to, že by nebola ospalá, lebo ospalá je. Ona jednoducho musí kričať, bez toho aby bol krik sa u nás nespí a to ma trápi. Akoby mala nejaký blok, že bez plaču nezaspí a mňa to trápi, lebo si myslím, že som niekde musela urobiť chybu, že ju musí niečo trápiť, inak by to takto neskončilo...

vroni, tak to býva, že väčšinou sú tatkovia naoko tí prísnejší ale keď sa mama nedíva, urobia všetko, čo vidia ich princezničkám na očkách 😅

alzbetka
autor
25. jún 2008

ahojte, s tym predspankovym cirkusom to bolo aj u nas, pokial som to nezacala ignorovat a nasu slecnu to preslo, teraz si pekne lahne do postele, cosi precitame, potom si este nieco precita ona, knizku odlozi na nocny stolik a ide spat 🙂

vroni
25. jún 2008

Kým si to tu ja čítam, dieťa vyplo krtka a vliezlo do spálne. Myslela som, že sa tam hrá a ona chrní!!!!! Normálne sa uložila do postele (jasneže do našej 😀 ), zakryla sa perinou a chrápe. No, úplne som v šoku....

hanka274
25. jún 2008

babyyyy cafteeee!!! tak som vas jednym ockom precitala....
my doma neplienkujeme ani vonku, pyta sa alebo sa jej spytam ja, vycika sa aj do travicky, aj na zachod, aj barskde...iba sa jej este bojim nedat plienku na noc, lebo ju ma vzdy rano plnu 😖 no ale musim to riesit, lebo ak nema cez den, nemala by mat uz ani cez noc, nech neni z toho debil pomotana a aby sa mi to cimskor tym lahsie odnaucovavalo....
Co sa tyka spania, tiez semtam cirkusy, ale uz sa lepsiiiiii, trosku som pritvrdila na vychove asi uz mesiac, je to od drzku vam poviem, ale vidim prve pokroky pri papani a tak...sedi pokial vseci nespapaju a neodidu naraz od stola a tak...No a co este tak o malej....neviem, dlho som nebola a teraz naraz ma nic nenapada....v sobotu ideme na tyzden do tatier do Lomnice, tak sa tesiiiiim....snad pocko vyjde.
baby? Inac ja nastupujem 14.jula do roboty na pol. uvazok, dobre co???tesim sa jak hovado, vyzera to uplne super, kolektiv mensi, fajn, priestory pekne male v rodinnom domceku asi 15 minut peso z domu, reklamna agentura, parada...a ze co s malou?? hehe, ani sa ma nepytajte, netusim, s mamou musim nieco poriesit KAZDY DEN DOOBEDA....uvidime, snad to pojde, trosku som to riesila naopak, najprv mna a potom malu....no uvidime....potom by som niekedy mohla potiahnut cele dni v praci ked bude mala u nasich a byt doma piatok alebo stvrtok piatok....uvidime, ale nejako sa tesim, takze asi mam taky pocit, ze to bude ok....kurnik, som sa zase rozpisala po dlhsej dobe.....
tak letiiiiim....paaaacko....

lubka78
26. jún 2008

ahojte,
Hanka gratulujem k praci....hadam sa to nejak vyriesi s malou...myslim ze to s tymi nocnymi plienkami musi postupne, hlavne ked ju ma plnu....synovec bol bez plienok asi od 2.roku a bez nocnej ked mal skoro 3, lebo tiez ju mal stale rano plnu....myslim ze to nie je nejaka hroza 😉 ale srzim palce, ak to chces skusit 😉
barunka asi tam pravdepodobne nieco bolo, ked robi taky cirkus pred spanim...aj my sme to mali istu chvilu, ale nechali sme ho v postielke povykrikovat a asi po tyzdni to preslo...teraz sa sam pyta do postielky spinkat 😎 naucili sme ho zaspavat s mp3 prehravacom, na ktorom su detske pesnicky, vecer si ich vypyta a ide spat...drzim palce, aby vas to skoro preslo 😉
my mame este stale trosku problem s pocuvanim vonku.....niekedy je to strasna ignoracia.....trochu sa to zlepsilo, ale este uplne nepocuva.....dufam, ze to coskoro bude lepsie, hlavne ked prechadzame cez cestu 🙂

nikolasko
26. jún 2008

ja som zrušila nočnú plienku súčasne s plienkou na von jednu noc sme mali nehodu a potom už spal v suchu.Cez noc sa ide 1x vycikať a spí až do rána a to sme mávali taktiež ráno plnú plienku.
My chodíme cez cestu úplne ukážkovo Ničko sa pozrie povie auto nejde ide Nini a ideme zlatý je.V poslednej dobe máme problém v tom že si vydrankáva všetko plačom 😢
hanula držím palce v novej prácičke je to fakt super,ked máš okolo seba ludí čo ti pomôžu s malou uvidíš ako ožiješ hovorím z vlastných skúseností vypadnúť so stereotypu 😵
vroni želám superskú dovču 😎

lubka78
27. jún 2008

aj Filip zacal riesit vsetko placom, ked nieco chce, ked sa mu nechce upratat hracky, ked mu niekto nieco vezme......ale musime to vydrzat, kedze to prave u nasich deti zacina obdobie vzdoru ☹
vcera sme boli poobede vonku a som bola prekvapena ako celou cestou z domu aj domov isiel pekne, cez cestu podal pekne ruku....niekedy ho vsak chyti take akoby bol z divych vajec a to je koniec......

barunka
27. jún 2008

hanka, ja by som malú do tej nočnej nesilila aby sa ti to nevypomstilo. ak nechce, nechaj ju tak. aspoň ja som to takto praktizovala, celé "odplienkovanie" som nechala na slečnu a už sme na tom dobre. Netreba nám ju ani do BA na nákup, statočne vydrží nákupné centrá a na noc sme na tom tak, že ciká večer predtým ako zaspí a ráno keď sa zobudí.. a neobmedzovala som jej žiadne tekutiny, pije aj v noci...

hanka274
27. jún 2008

BABY, CAFTEEEEE...
JJ, DIIIIKY ZA RADY, BABY, IDEM SA BALIT, NEMAM ESTE ANI TASKU VYTIAHNUTU, ANI JEDNY PONOZKY, NIC....TAKZE PEKNY TENTO CELY VIK A TYZDEN A POTOM ZASE VIK A JA LETIM SA BALIT....A JEDENYM OKOM SLNCE SENO CUMAAAKOVAT, CAFTE.... 😎 😎

lubka78
1. júl 2008

ahojte,
pozeram, ze sa malo pise...to bude asi tym, ze je vonku pekne a skoda sediet dnu 🙂
aj my travime vela casu vonku, lebo potom sa to s Filipom neda dnu vydrzat 😉

hanka274
1. júl 2008

cafteeee babule!!
jako ja oddychujem?? s nasimi sme v tatrach, staraju sa o maluuuu....paraaada, my mozme byt v bazeeeene, na tenise, biliarde, paraaaada....a dedkovci su radi, aspon si ju uzijuuuu....pocasie je fajn, iba vcera nam prsalo, dnes je iba tak pod mrakom....ale inac pohoda....
paaaaa, majte saaaa!!!! 😎 😎 😎

nikolasko
1. júl 2008

hani poriadne si to užívajte 😎 😎 😎 😎 potom budeš zarezávať v prácičke 😀
my ked nepracujeme tak sa chodíme kúpať do NZ.Ničko je ako žaba len voda a hračky druhých detí
tak si užívajte slniečka a leta 😎

cairka
8. júl 2008

Ahojte baby 😵
Hanka, ešte oddychuješ?

aj veve je taký vodník, len sa nemôže dostať pod vodu, to je potom krikúúúúúúúúúúúúúúúúúú. 😅

Dnes sme boli na predoperačných, tak ten môj škriatok má 90cm a 12 kg - schudla riadne, všetky gate jej padajú 😝 Vo štvrtok ideme na tie mandle, tak nám držte, pls, palce 😉
držte sa

hanka274
9. júl 2008

ahojte, cairka, drzim palce zajtra, neboj sa, dopadne to dobre.
K tej vahe, Hanca ma cez 12 kil tusim a kolko meria to netusim ani nahodou...xixixi
v sobotu sme dosli z tatier, bolo super, az na to, ze som doteraz bez malej, bo sme chori, teda hanka nie, ta je zdrava, tu nic nepolozi, klop klop, ale pre istotu je u nasich, no chyba mi strasne moc, od pondelka uz idem robit, takze budeme opat malo spolu, v nedelu chcu ist nasi s nou dakam do brna na neaku jaskynu pozriet, kde sa chodi clnkami, takze budem ju mat tak dva dni, potom zase prec a potom robota....jaaaaaj....snad to zvladneme, uz teraz mi chyba moc... 😒 😒
strasne rychlo ubehli tie dva roky, teraz vam pisem z domu a ked vam semtam napisem z prace, to bude jaka sranda, kokso...pamatate ked mali 6 mesiacov?? teda aspon ja som v tom tusim case si zacala s vami pisat....to bolo zlateeeeee....jaaaj jaj. 😖
🙂

nikolasko
10. júl 2008

hani nevešaj hlavu 😉 každé obdobie má svoje čaro a každé si treba na plno vychutnávať 😵 ja sa napríklad teším ked mi bude Ničko rozprávať rôzne zážitky zo škôlky,básničky, pesničky vystúpenia no paráda budeme stáť s ostatnými mamami a roniť slzy od dojatia 😀 super nie?
aj náš Ničko je slížik má 13kg.a dlhýýýýýýýý okolo 98cm.papká biedne a momentálne kašleme ako tuberáci ☹
cairka stráááááááášne moc moc moc držíme palce aby ste to obe zvládli v pohode budeme na vás myslieť

hanka274
12. júl 2008

ahojte, no my mame tusim okolo 90centi 😎
nikolasko, co si tu robila o 7 rano????? 😕 😕 my sme isto este 😔 😔 😔 😔 😔 a este 😔 😔 😔 😔
no ano, to ano, to sa tesim aj ja, ked mi bude recitovat basnicky a tak, ale toto mi velmi chyba...no nic, ved neako to zvladneme, vynahradim jej to urcite. Apropo baby, decka vam uz spievajuuu nieco?? Lebo Hani si nieco mrmle, ale prd rozumiem, asi sa zacneme ucit 😀 😀 😀
ok, ahojte, ideme my spat 😔
papa

alzbetka
autor
12. júl 2008

ahojte, nasa si spieva spolu so mnou, rozumej dokoncieva vety a aj sama si niekedy spieva a to je sranda ako to zliepa a tak je to aj s basnickami, najradsej si ich rozpravame ked kojim malu klarku alebo cestou do obchodu. tak sa majte pekne a ja idem pomaly chystat kupkanie

cairka
13. júl 2008

Ahojte baby.
ďakujeme za držanie palčekov. Mandle dopadli fajn, hoci bolo to dosť náročné, pri preberaní z narkózy museli dať vaneske kvapky od bolesti, lebo ju bolelo uško a straaaaaaaašne dlho kričala, potom si pospinkala a už bolo dobre, hoci uško spomína doteraz, ale už to nie je také akútne.
teraz máme pre zmenu alergiu, tak sa tiež mordujeme, lebo ju to svrbí. vraj na komárie štipnutie. Najprv som sa zľakla, aby to nebolo niečo také, ako mala simi po tom očkovaní, lebo má červené opuchy, ale už to troška prechádza, tak snáď už to bude OK. má lieky proti alergii, tak sa to už nezhorší snáď.

a my si tiež spievame spolu, respektíve si spieva s rádiom asi tak ako alžbetka. ale kolo, kolo a skáče žaba po blate už vie celé. a dosť dobre vie Potlač bobi , mandarinka darinka, dve malé blchy a pod hrať ping-pong...

hanka274
14. júl 2008

no sakra, my sa musime tiez pochlapit neako s tymi basnickami a pesnickami...
dnes prvy den v praci....pohoda jahoda....xixi
paaaaa

hanka274
17. júl 2008

caute babyyy, no jakooo, nechodime sem zase??? ja uz zarezavam v praaaci...pohodka....
ahojteeee 😎 😎 😎 😎

vroni
17. júl 2008

Ja si ešte bahním posledné týždne doma, dieťa už v pohode v škôlke, krpatá mala tri dni horúčky, vraj nejaký vírus, ale už dúfam, že je po ňom. Spieva hojda, hojda a ide vláčik šišiši, ale je to rozoznateľné skôr podľa melódie než podľa textu 😀 , zato si na youtube pustí úplne profesionálne speedyho gonzalesa 🙄

hanka274
18. júl 2008

vroniiii 😀 😀 😀 dobreeee...hanka ma zakaz na pc, takze my este ziadny youtube nepozname... 🙂 🙂

vroni
18. júl 2008

No, ja by som aj zakázala. Ale to by som musela najprv zakázať tatka, ktorý ju to naučil 🙄 🙄 🙄

nikolasko
19. júl 2008

ahoj babule jasné tatkovia .....náš si zase sám pustí rozprávky na DVD-čku,pustí MP3 potom behá po byte, vyspevuje a tancuje no podívaná 😀
cairka ako je Veve?

hanka274
20. júl 2008

jj, cairka ako je Veve??

cairka
20. júl 2008

ahojte. dakujeme za opýtanie. veve sa má už dobre. Zajtra ideme na kontrolu, tak snád už aj rana bude OK.

ináč ju musím pochváliť. s tou mandľou jej asi vybrali aj niečo iné a už sa vôbec tak nejeduje 😎 (len sa obávam, že naberá sily na dalšie, ešte silnejšie kolo, ale poteší, taký kľudný týždeň občas 😅 ) keby som vedela, tak ideme už dávno 😀

hanka274
21. júl 2008

cairkaaa 😀 😀 😀 , tak to je fajn, ze je dobre, inac baby, my sme zacali plienkovat zase v noci, cez den nic, teda myslim plienky na spanie, teda cez den aj a aj v noci, uz som jej to "vysadila" a bum, matrac mokryyyy 🙄 🙄 , hruza, tak neviem, znova som jej to dala, tak ja neviem kedy ked ne teraz v lete a to este akurat sa jej nebudem venovat na 100 pero ked chodim do prace...jaaaaaj 😖
takze neviiiiiim 😠

nikolasko
21. júl 2008

hani chyba aj nám sa stane ešte sem-tam nehoda ale minimálne treba len vydržať operieš a idete ďalej 😉
cairka to som moc rada držím palce 🙂

hanka274
23. júl 2008

jj, ja by som vydrzala nikolasko, lenze nemam medzi matracom a plachtou nic, takze bol aj matrac mokry, som to cistila...a ked to takto spravi 5-6krat tak to potom casom bude smrdet...chapes...a to je matrac velky, nie v tej postielke maly za 400sk, postielka je uz zrusena asi 3mesiace cca, ci 2....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre