Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
12. máj 2009

aká postupka ja mám o chvíľu 28 🙂 🙂 🙂 taktiež mi to nikto neverí to nie že by som sa sťažovala,dokonca ma včera lekár nazval mladou slečnou a tykal mi 🙂 🙂 🙂
dnes sme boli s Ničkom u očnej lebo sa mi zdalo že škúli našťastie mi to vyvrátila a je v poriadku ,zase pobavil celú čakáreň hláškami typu tá doktorka tam mami ešte spí?

vroni
12. máj 2009

Fuj, prestante tu hadzat takymi nevkusne nizkymi cislami 🙄 🙄 🙄
Alzbetka, tak aj ty si kockata hlavicka? Normalne ma potesilo, ze nie som sama! (matematicka analyza)
Krpana si vcera rozbila celo, skor sa zlakla, nez by ju to bolelo, ale sli sme radsej vecer na pohotovost, lebo to nechcelo prestat krvacat a zdala sa nam ta rana hlboka.... No, nemocnica skoro spadla, ako dieta vrieskalo (ani sa jej nedotkli, ona proste doktorov nemusi), ale sit nebolo treba, je prelepena ako vojnovy invalid, ale evidetne jej to chut ne bicykel nevzalo, lebo dnes rano sa teperila za detmi aj s bicyklom....

hanka274
12. máj 2009

jeeeeemine, ako k tomu doslo??? chuuuda malinke nezbedne... ☹

vroni
12. máj 2009

Hani, no, letela na bicykli a chcela zabrzdit nohou (ako vzdy), nozicka sa je smykla pod zadne koleso, takze sa vlastne potkla na bicykli o vlastnu nohu 🙄 🙄 🙄

sidus
12. máj 2009

Vroni, teda, ste sa museli doľakať 😒 Aspoň, že to dobre dopadlo 😔 Ty si tiež na matiku? 😀 Keď niečo nebudem vedieť, tak vás tu budem otravovať 😀

hanka274
12. máj 2009

vroni... 😔 😔 😔 , tak nech sa jej to co najrychlejsie zahojiii!!! 😵

cairka
12. máj 2009

Ahojte.
vroni 😲 , teda chúda natálka, prajeme skoré uzdravenie 😵 škoda, že veve nevie čítať, ona tiež furt brzdí nohou, už doteraz sa mi to nepáčilo ... teraz ju asi budem aktívne preúčať brzdiť správne 😅

pridám sa vám do postupky - mám 29 😅 a tiež mi to nik neverí 😝

myskapipiska
12. máj 2009

hanka, ten cukor mne tiez nerobili druhykrat, iba z krvy mi zistovali,
nikolasko, ale kde, ines a anglicky? zacinam ju ale ucit, take lahsie slova, zvieratka a farby, a celkom jej to ide
sidus, hej anis je moj pokladik, ale aj viac starosti, ale co uz, asi to tak malo byt, inak v lete budem mat 29
no idem, maly place

sidus
12. máj 2009

No pekne, takže sme tu vlastne samé 17-stky s trojročnými deťmi 😀 😀 😀
Rozprávajú už vaši drobci pekne čisto? Myslím po slovensky 😀 Naša už síce vie "r", ale nevie "č, š, ž" 😝 Od kedy sa chodí na logopédiu, neviete?

cairka
12. máj 2009

sidus 😀
veve rozpráva čisto, teda okrem R. ináč vie všetko, aj L. občas má problém h-ch. akurát dnes ju jedna teta pochválila, že má 3ročnú vnučku a hovorí nezrozumiteľne, že vaneske všetko rozumie 😵 ale tak veve melie vždy a všade, takže má dobré natrénované svaly na klapačke 😎 logopédku myslím skôr ako v 4 rokoch netreba riešiť.

sidus
12. máj 2009

Aj Tamke pekne rozumieť, až na tie sykavky 😠 Ale mám 4 a pol ročného synovca a tomu nerozumiem ani ň 🙂

hanka274
12. máj 2009

my nevieme tiez este R. Myslim, ze jej je rozumiet v pohodicke a tiez myslim, ze logopeda netreba riesit skor ako 4-5r...
😎

nikolasko
13. máj 2009

Ničko melie v pohode a čo sa týka zrozumitelnosti tak ako kedy keď podľa toho s kým sa hrá,doma ho stále upozorňujem a je dosť zaujímavé že ťažké slová zvláda v poho a ľahké mu robí problém.Napríklad mu nešlo povedať modré z neba normálne chytal jedy ale nevzdával to a stále dookola si to skúšal.
vroni no Nathali normálny kaskadér,ešteže to dobre dopadlo.

lubka78
13. máj 2009

vroni..esteze to dobre dopadlo....my sme Filipa od zaciatku ucili brzdit normalne, lebo tiez zacal brzdit nohou a skoro vzdy to skoncilo tak ze skoro mal rozbitu hlavu...teraz pekne pouziva brzdy 😉
ked sme boli na poradni naposledy, tak sa pytala, co vsetko vie povedat...tak som dr.povedala, ze este nevie "r", ale ze ked ostatne pekne rozprava, tak nebude nas posielat na logopediu....ale niektore deticky vraj posiela uz v 2,5roku..tie, ktore nevedia celkovo pekne vyslovovat hlasky 😉

sidus
13. máj 2009

Tak pozerám, že to je s tým hovorením zhruba rovnako. Tamuš to r vie, ale najhoršie je č. V strede slova ho povie, ale keď je na začiatku povie š. 😉
Do škôlky pôjde až za rok, tak uvidíme, či sa dovtedy naučí 😀

vroni
13. máj 2009

Dakujeme, nas kaskader sa dnes stazoval, mame ist na konrolu k dokimu s tou jej hlavou, tak jej vravim: "Natalka, dnes pojdeme ujovi doktorovi, odlepi ti naplat z celicka a zase budes krasna." Dieta na to "Nie, moja naplast." Tak ja jej, ze naplast uz nepotrebuje, cielko je uz zdrave... A dieta: "Mami, zase pokazime, ano?" (to ze ako si znovu roztrepe makovicu, len aby mohla byt prelepena 🙄 🙄 🙄 ) Tak sme dochtora prelozili na zajtra.
Inak, ten skvely bicykel nema brzdy!!!! Je akoze pre najmensich a ti este (vraj) i tak brzdit nevedia. Tak ideme v sobotu kupit novy. Len neviem aky, aby nase minidieta z neho dociahlo na zem.....
Krpana hovori pomerne cisto (AK hovori), okrem r povie vsetko, ale vyjadruje sa ako hotentot (ziadne vety alebo suvetia, strucnost je jej deviza 🙄 ), akurat dnes mame termin u psychologicky, tak som zvedava, co nam povie, logoped skonstatoval, ze ide o "mentalny mutizmus" - tj. ze bestia krpata proste hovorit nechce, resp. nema potrebu verbalnej komunikacie.... Super, a to v rodine, kde sa rodicom huba nezastavi cely den.....
A k tym 17 sa hlasim. Hned za dve. Vekovo aj objemovo....

sidus
13. máj 2009

Vroni 😀 😀 😀

sidus
13. máj 2009

Keď sme pri tých leukoplastoch. Naša hviezda si pred mesiacom išla zastrúhať prst. Normálne ukazovák strčila do strúhadla na tie hrubé ceruzy a strúhala 😨 Kozľa malé.Naštiepila si celý nechet a leukoplast sme mali mesiac, čo ho za toho pana nechcela dať dole

hanka274
13. máj 2009

ty brdo...zlate...pokazime zase, ano? aj to struhadlo...xixi...
😎 😎
my zase budeme /vraj/ bit Simcu najnovsie...ze ju bude bit a tak...trdlo hlupucke, male... 😠 ☹

lubka78
14. máj 2009

to je sranda, co vsetko si tie deti nevymyslia...ze pokazime, zas?...a ze zastruhame prstek?.....no ma podrz 😅
minule som sa smiala, lebo Filip neznasa cistenie usi aj ked nepocuva, tak mu poviem, ze ked nepocujes, musime vycistit...s ockom sa dohodol, ze v pondelok si predsa len necha vycistit...no samozrejme ked prisiel pondelok, tak bolo nieeeeee, nieeeeeee...Filip hovori, ze podme uz von, ze tam palicky do usi nemate 😅 😀 😀 😀
hanka...aj Filip na zaciatku bol dost kruty ku Miskovi, ale teraz sa uz lubia, aj ked obcas nejaku tu po hlave Misko dostane 😉

sidus
14. máj 2009

Tak vidím, že aj vy si užívate hlášky s krpcami 😀
Naša Tamka je momentálne závislá od Včielky Maje. Vonku, keď vidí včelu, tak za ňou letí a kričí: "Mája počkaj, kde ideš?" Srandistka 🙂 Minule som len počula, že: "Mňam, aký dobrý je medík." Sedela medzi sedmokráskami a jednu olizovala. Potom mi povedala, že zbierala medík ako Mája. No nestačím sa čudovať. 😀

Nedávano sa mi zas celá dolepila od smoly a otec ešte na ten strom natrel lep na mravce. Ona si to roztrela po celých rukách, na to sa jej nalepila kôra zo stromu. Akože, keď som ju videla, skoro som skolabovala. Hodinu som ju drhla pod horúcou vodou, ja dolepená, ona dolepená, kúpelňa ani nehovorím. 😝Ešte revala ako tur. Minula som na ňu všetky čistiace prostriedky od Jari, prášku na pranie, prášku na vane. Nakoniec zabrala Solvina 😀 Hneď po tom som zožrala dva keksy, aby som si nervy ukľudnila 😎

lubka78
14. máj 2009

sidus 😅 😵 😀 vlastne niekedy neviem, ci sa na tom smiat alebo plakat 😅

hanka274
14. máj 2009

sidus, dobreeeeeee... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tie nase nervy dostavaju zabrat...
oh, ake mate pocko? u nas prsi a nic sa neda robit...ani prat ani nic... 😖

lubka78
15. máj 2009

aj u nas vcera cely den prsalo..dnes to nie je tiez nic moc, sice neprsi, ale fuka vietor ☹ prave rozmyslam, ci ideme von...ale asi na chvilu pojdeme, aspon do obchodu 😉

hanka274
19. máj 2009

caute mamky!
pocujte, tie, co vam chodia decka do skolky...kedy vecer chodia spat? ja davam hanku o tej 8mej a rano ju musim budit 🙄 🙄 🙄
co noveho??

vroni
19. máj 2009

Hani, zavidim, zavidim. Nam bestia chodi spavat medzi deviatou a pol desiatou a niekedy sa o tej pol osmej zobudi, niekedy ju treba budit. Ale poobede spava ako drevo, minimalne hodinu a pol, niekedy potiahne aj tri....

hanka274
19. máj 2009

vroni, ze ako drevo?? tak to hanka fakt prespi 3 takmer vzdy...to co mam doma ja??
no mne to vyhovuje o tej 8, niekedy aj skor o pol 8...len mi vadi, ze ju musim rano budit, chcem aby budila ona mna, pretoze mne je ju luto vzdy zobudit a ona este lezi v tej posteli a je taka unavenucka...preto sa pytam, ale zase o 7 ju davat spat...neviem, asi to je skoro, nie??

myskapipiska
19. máj 2009

nazdar zeny, tak uz sme doma konecne, sa vytesujem, let bol ok, aj ked deti vrestali, ale prezili sme to a stastna som ze nemam migrenu, lebo vzdy ju mavam, ked letim,
vroni, chuda male, ta je tusim taka jak ines, ta spadne aj na rovnej zemi 🙂 a tiez jaci, ked jej tecie krv, minule sa porezala na prste, krv tiekla a ona nie a nie si to dat osetrit, tak ju muz na silu vzal do kupelne a umyl jej to, nejako sme jej to zaviazali a rano sa zobudila a obvaz nikde, tak zacala jacat, ze ho stratila, no sranda s nou 🙂
a ines tiez nie a nie naplast a ked som jej kupila mackovu, tak je povolnejsia, sice jaci, ale potom ju vonku detom ukazuje. a k tomu spanku, ta moja bestia vydrzi skakat aj do jednej,a ked uz mam nervy najvacsie, tak zadeli, ze ona je hladna, to ma ide roztrhnut, aj dnes o jedenastej mrncala, ze chce ryzu, no nastasie kym som anisa dokojila, inula zaspala, tak snad neumrie hladom do rana 😀

lubka78
20. máj 2009

ahojte
myska, tak supeeer, ze ste stastne dosli domov 🙂 no a mate to teda doma pestre 😵
co sa tyka spanku, Filip v pohode aj tri hodiny spi a tak tvrdo, ze ani ho nevieme zobudit...niekedy to je na nervy, ked chceme niekam ist 😒
hanka...no myslim, ze ked hanke to nebude vadit, tak s kludom ju mozes dat aj o 7, ved kazde dieta to ma ine...len ci to bude vyhovovat potom tebe 😅

nikolasko
21. máj 2009

ahojte
dne mal mať Ničko v škôlke prvé vystúpenie ku dňu matiek,celý týždeň mi recitoval o fialôčke ako sa postaví na stoličku pozrie na mamičku....a včera večer hovoril že ho bolí hlavička a ide spať, zobudil sa asi o 2h.mal horúčku a zvracal dnes máme Dr. poobede tak namiesto vystúpenia ideme tam som strááááááááášne smutná ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Hanula náš krpko chodí spať okolo 21-22h.ráno sa občas zobudí sám a občas ho budím boštekom, že vraj v škôlke poobede spí ale keď sme doma tak nie.
myši vitaj doma tak ste to pekne zvládli super 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre