Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
2. feb 2007

cairka, to je dobré, že sa nebojí. horšie by bolo, ak by ju jeden pád tak naľakal, že by sa viac nepokúšala, lebo aj také sú prípady.
vidím, že dnes majú deti akrobatický deň, Simi mi dnes preskočila môjho slona, (dosť veľký, veď tuším v albume mám jeho foto)a pristála na štyroch ako mačka. Ani to ňou nehlo ale šupa to bola teda riadna 😀 😀

cairka
3. feb 2007

Barunka, ten slon je úžasný. Len mi nejde do hlavy, ako ho mohla Simonka preskočiť 😕 Riadna skokanka
Dnes sme zasa divoko spali, a to bola pri mne v posteli, ale ráno som zistila, že máme siedmy zúbok, tak sa to hádam zlepší. A už asi polhodiny spí, tak aspoň ona dospí. Bežne zaspávame až teraz niekedy. Len nech spí. 😀

cairka
3. feb 2007

Ešte som sa chcela zasa spýtať 😅 Z Vanesočky sa stáva nervák prvej kategórie. Keby mala o rok viac, tak poviem, že na ňu ide obdobie vzdoru, ale ešte je troška zavčasu. Pri akomkoľvek nie spustí rev, ale je to čistý truc. Nie je v tom plači ani náznak nejakej ľútosti, abo bolesti abo niečoho iného. 😒 A tiež, keď vidí svoju misku - napríklad sa napapáme, ja umyjem riady, idem ich otrieť a ako uvidí misku tak spustí, jak keby týždeň nejedla. A to neprejde 10 minút od posledného papania. Aj vaši to robia?

barunka
3. feb 2007

cairka s tou miskou, to poznám. My nemôžeme ísť v obchode pomedzi regále s miskami, príbormi, fľaškami, jogurtami, proste sa musíme všetkému čo pozná a vie zhodnotiť ako jedlo, lebo inak spustí vreskot akoby sme ju drali z kože.
ja to vždy vyriešim tak, že jej šupnem do ruky kukuričnú chrumku a je ticho. po chvíľke zabudne.
Inak sa nesťažujem, pri nie mi neplače, akceptuje to a ide si ďalej.

a toho sloníka, no ona sa mu postavila na nohu, chcela na neho nejako vyliezť. Čo sa dialo potom to som nevidela, ja som ju zbadala až keď pristála na nohách a čumela a nechápala...

Baby, chcem sa vám pochváliť, dnes sa mi sama úplne po prvýkrát postavila. Ničoho sa nedržala, normálne bola na štyroch, nejako sa vytlačila od zeme rúčkami a stála. Prvýkrát bez toho, aby sa pridržala nábytku, mňa proste čohokoľvek. ja som na ňu taká hrdá 😀 😀 (šibe mi, viem)

ivcap
3. feb 2007

Ahojte. Cairka, ten vzdor poznám veľmi dobre. Saša nás tiež skúša. Vie sa hrozne rozčertiť, práve dnes som rozprávala manželovi, kde sa to v tých deťoch berie. Ona len začne pišťať a búchať okolo seba. Len jej ukážem nono a zvýšim trošku hlas. Keď to nepomáha, tak si ju nevšímam, alebo ju zaujmem niečim iným - to väčšinou zaberá. Keď sa začne zlostiť na nejakú hračku, tak jej ju jednoducho zoberiem, aby vedela, že sa nemá čertiť. S tou miskou my problém nemáme aspoň zatiaľ. Barun, gratulujeme k športovým úspechom tvojej Simi 😉 . My sa tiež pochválime, Saša začala včera chodiť po štyroch. Aspoň vidíte aký je rozdiel vo vývoji detí, každé z nich je osobnosť a vyvíja sa iným tempom. Je z toho happy, že už jej to konečne ide. 😀

hanka274
3. feb 2007

barunka-no paradicka, vy ste sikulky...
ivcap-tak tak, kazde je ine.....tak to teraz budes chudnut, lebo o tyzden pojde rychlostou zvuku a budes mat co robit. Fakt-kvetinace, susiak....
aj mala mi spi, prsosnezi....tak snad ju tam nezasnezi....

sweetienka
3. feb 2007

ahojte babulky, tak poporiadku - fotecky, kraaasne 😉 aj sme sa v jednom albume nasli 😀 dakujeme za fotecku
uz vcera som sem pisala, ale moje sikovne babo mi vsetko vymazalo skor ako som to stihla odoslat a znova som pisat nemohla, lebo bola nervozna...takze dnes to snad vyjde
k tym vlaskom a ich strihaniu, my ich tiez mame malo, ale zopar ich je dlhsich na cele a asi ich aj my ostrihame tam kde treba, dakujem, ze ste sa vyjadrili 🙂
Simonka uz sama stoji, to je sikuliatko, si pravom hrda mamina barunka 😉
este som chcela o tych padoch a zraneniach, my sme mali uz dvakrat odrety nostek, to bolo placu, ale nepoucila sa, lozi vsade hlava nehlava...najnovsie sa jej paci pod stolikom, kde vlezie a potom sa nevie odtial dostat von a chce sa postavit...
a aj ja som sa chcela pochvalit, Dianka dnes spapala chlebik, to je u nas uspech, lebo sa jej velmi nechce hryzt, ale dnes si to teda vynahradila a pekne hryzkala 🙂

hanka274
3. feb 2007

s cim ste mali chlebik, ideme teraz vyskusat paradajkovu polievku, tak napisem co a ako....

sweetienka
3. feb 2007

my sme este paradajkovu neskusali, ale chystame sa, takze daj vediet 🙂 a chlebik s masielkom a varenu mrkvicku k tomu....mala povodne aj zltok, ale ten nechutil

ivcap
3. feb 2007

Hani to s tým chudnutím, bodaj by si mala pravdu, lebo po pôrode sa mi vôbec nedarí schudnúť mám na sebe 8 kg! ☹ 😠 😖 😢 V kvetináči sa už hrabeme aj teraz, dala som tam ako zátarasu jej hrazdičku, lebo jej oblúbený kvetináč je veľký a je na zemi. Babi aj Vám sa deti tak zlostia, keď im niečo nejde? Myslím tým lozenie, posadenie atď., lebo Saša je vtedy neopísateľne nehnevaná 😠

nikolasko
3. feb 2007

barun jééééj tak to bude radosti teraz ju už nezasravií nič a blahoželáme 😉
aj náš sa zlostí najviac však ked mu niečo zoberiem to je krikúúúú 😖
takj pekný víkend 😉

cairka
4. feb 2007

Ahojte. Vaneska včera poobede začla chodiť za dve ruky a tak ju tounavilo, že v noci sme boli len raz hore 😎 Konečne sa cítim ráno vyspaná 😀
Ináč, chodíte s deťmi takto za 2 ruky?Lebo mne doktorka hovorila, že by sa moc nemalo, ale mi nepovedala, ako to mám vysvetliť malej. Ja som jej podala ruky, lebo som si myslela, že sa ide postaviť, ako furt. A ona sa rozbehla a prebehla celú dlhú chodbu 😕

anika
4. feb 2007

ahoj cairka, jej, gratujuleme, priznam sa, aj ja som to skusala, ci to ide za ruky, teda skor pod pazickami, ale nebudem to praktizovat, je mi takpovediac proti srsti, ked pride cas chodit, bude sam a bez nejakeho drzania, dieta nech sa pusti samo, ked na to pride, ako na to

ivcap
4. feb 2007

Ahojte. Tak čo, aký ste mali deň? My celkom fajn. Včera večer som konečne vypadla z domu, išli sme so známimi na večeru. Posedeli sme do pol jednej, ale to vstávanie ráno o pol siedmej bolo ťažké ☹ Aj u Vás bolo dnes tak nádherne, super svietilo slnko a vôbec nefúkal vietor. Saši sa na líčkach objavili malinké vyrážtičky, asi má na niečo alergiu. Už to má dosť dlho, budem musieť ísť k lekárovi, ale ešte chvíľu počkám, či jej to nezmizne. Nemáte niektorá s tým skúsenosť?

kacenka_2
4. feb 2007

Ahojte, my sme mali super den, u nas krasne svietilo slniecko, tak sme boli vonku. My mame alergiu na lickach, zacalo to v 5 mesiacoch, objavil sa mu na pravom licku maly cerveny flak velkosti 50 haliernika. Tak som mu to natierala Holtovou mastou, ale nezaberalo to a zacalo sa to rozsirovat. Potom sa to prenieslo aj na druhe licko a krk. Moja dr. dala na to hormonalnu mast, kozna zase dala Fenistil kvapky a zarabanu ichtyolovu mast. V piatok sme boli na alergologii, zobrali mu krvicku ☹ , to bolo placu. Uvidime za dva tyzdne, co povedia, na co je alergicky. Niekedy to ma pekne, inokedy /hlavne ked sa jeduje a nechce spat/ to ma zase cervene. Ja som alergik, tak to zdedil po mne. Cairka, gratulujem k 7. zubku a pofukaj malej modrinky. Inac aj nas maly je dobry nervak, ked nie je po jeho, zacne mrncat a hadzat sa do stran. Na jeho misky na jedlo nereaguje, ale ked vidi jest alebo pit mna, tak hned otvara pusinu. Taktiez strasne rad lozi pod stolicky a stol a stavia sa tam. 😲

hanka274
4. feb 2007

ahojte, tak bolo aj tu dnes kraaasne. Mala mi vcera aj dnes pospala 3 hodiny na balkone, tak som bola chvilku pucfrau....A potom som ju vyzliekla, plienocka mokra, sup na nocnik a jeeeeej cikala......tak sme sa tesili s babikou, potom aj s Mickeym, a s ostatnymi hrackami....
K tomu papaniu-paradajkova s ryzou neohurila, 3 lyzicky a dost. No a v piatok som jej prvy krat kupila prikrm z obchodu, totiz len vyvaram....no a to mozem dat kamoske, jej mala to zbasti....My nie, bolo to Zelenina s jahn. maskom-no a bolo to take mixovane, takze nic. Lebo mala skor s kuskami papa. Tak som to dala tej kamoske a dala mi, ze nech vyskusam cestoviny s morcacim masom, ale ani to nechce. Vobec. Tak jej to zase dam spat...A zostaneme pri mojom varenom papu a mliecku. Inak s pitim, ziadne pokroky. Vypije tak za den max. 50 ml !!!!! A aj to na 100 krat...Ja som uz v koncoch, nechcem aby neskor skoncila v nemocnici na dehydrataciu. Sa bojim, sesternica bola s malou takto..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mimi109
4. feb 2007

ahoj hanka 🙂 moja nepije vobec tak jej musim dat caju ked je hladna,tak ju musim ciganit 😖

hanka274
4. feb 2007

ahojcek! ja sa snazim malu ucit na vodu. Mam kamosku a jej 2 rocna dcerka nepozna cokoladu, nepozna sirupy, pije vodicku, chuti ovocie, ziadne sladkosti. Tak sa snazim ist v jej slapajach. Ale som zufala, skusala som aj detsky caj negranulovany, normalny....ale nic. Uz som fakt v koncoch, ved to je pre dobro jej....

anika
5. feb 2007

hani, co bojis, ved ked kojis, malej to staci, zda sa, ze ma dost tekutin z mliecka, ponukaj aj vodicku, ale sa zbytocne nestresuj, to by si si videla na dietati, keby dehydr. Ak dost cika, nema suche sliznice, turgor koze, najlepsie na brusku je ok, nie je uplackana, tak je vsetko ako ma byt 😉

Vcera som objavila horny zubok, jupi 🙂
ehm, a aj nemozem spat, tak tu strasim

ivcap
5. feb 2007

Anika,čo preboha robíš o štvrtej ráno pri PC? nie si už náhodou závisláčka? 😀 Gratulujeme k hornému zubčeku. Hani ja si tiež myslím, že keď kojiš a malá nechce nič piť, tak jej stačí tvoje mliečko, veď obsahuje aj vodu. 😉

nikolasko
5. feb 2007

Ahojte náš víkend bol v kruhu rodiny krpka si užívali babky a ja klud a ticho 😵
hani a skúsila si aj nejakú štavu z ovocia?
baby máte poistené ratolesti?my sme dali v českej p.to slniečko ked vidím tie akrobacie čo denne predvádza tak sme urobili asi dobre 😅

sweetienka
5. feb 2007

ahojte, hanka moja mala tiez malo pije, teda sa mi zda, lebo najviac chce mliecko, ked jej nukam vodicku tak nechce, jedine potom feniklovy cajik, ked je po obede smadna...stavy z ovocia sme este neskusali, nikolasko doma odstavujete, alebo kupujete?
my mame hore uz aj stvrty zubok, dole tiez styri, aj ked tie druhe dva su len prerezane, ale zacina ich byt vidiet cim dalej tym viac 🙂 a nielen vidiet, aj citit, ozaj uz vas pri kojeni babatka hryzu? mna ano a dost to boli ☹ ale zatial bez nejakej ranky klop, klop, klop 🙂

nikolasko
5. feb 2007

skúsili sme aj kupované a aj som odštavila a chutilo mu aj aj.On ked sa vylozí tak potom vypije asi všetko 😝
hryzie aj mna ale kolp kolp tiež zatial bez zranení 😀
baby kedy plánujete začať odstavovať drobcov?

alzbetka
autor
5. feb 2007

ahojte, ako pozeram, dlho som tu nebola, skolila ma chripka, dva dni som mala teploty (39,4 - 39,7°C), potom uz len do 38, poviem vam, otrasne nieco (najhorsie boli zabaly) . mala sa zatial drzi, dufam, ze nu to neskoli, ale ked vydrzala toto so mnou 🙂 . tak sa drzte a celte chripke 😉

hanka274
5. feb 2007

ahojte, tak ma utesujete s tou vodou..... 🙂 ☹
anika-co je turgor koze, najlepsie na brusku......?? a fakt, niesi uz zavislacka? o 4 rano? kokso! sak zavrem oci a buvam....
nikolasko-stavu som neskusala....aku kupujete? lebo odstavovac nemame....
vidis, my malu este nemame poistenu....tak by som mala sa na nieco pozriet....hovoris, ze mate slniecko...napis daco blizsie. Kolko mesacne, na kolko a tak......Mozme to tu porozoberat. A odstavovat? Fuha, nestras, nad tym este ani nerozmyslam.....a nerozmyslaj ani ty...mame este cas, budme radi, ze mliecko mame. Ja by som rada, co najdlhsie, samozrejme pocula som aj o takych extremoch, ze aj 4-5 rokov....Ale moj nazor je, ze po tom zhruba 2-hom roku sa asi aj mamine nerobi take kvalitne mliecko, a ze to je potom uz aj take zbytocne. Uz tam niesu take vyzivne zlozky ako by mali byt. A je to uz aj take divne. Take velke dietko....ale tak urcite rada by som rok- rok a pol, fakt neviem....
sweetienka-jasne, ze hryzka, nezbednica mala, potom to boli....ale velke urazy sme zatial nemali. klop klop klop klop klop klop klop klop, musim klopat o 106, lebo predsa bradavky, ved to je citlive jak h......do.

nikolasko
5. feb 2007

štavu Hipp ale domáca je isto lepšia vieš čo tam dáš
my máme jednu pani ktorá sa nám stará o poistky a tá nám to vybrala ako naj produkt na trhu ja v tom prehlad nemám a ona sa fakt vyzná platíme niečo cez 500 takže v pohode
a k tomu odstavovaniu niekde som čítala že po 10m. je to už o zvyku a nie o potrebe tak neviem tiež plánujem cca.do 1 roku ved potom už môže aj kravské 😉

hanka274
5. feb 2007

podla mna to neber vazne, s tymi 10m a zvykom. Urcite nie, mliecko mas v 10m este stale dobre a kvalitne, nic lepsie nenajdes....len dudkajte...
domaca je lepsia, jasne, to viem...ale co bez odstavovaca....a co ked kupim a nebude ani to chcet...

nikolasko
5. feb 2007

aspom skúsiš a ak neuspeje vypiješ ty a ona cez cici 😀

hanka274
5. feb 2007

budem sa rozmaznavat stavickami....juj dala by som si, taku cisto jablkovu.... 😝

nikolasko
5. feb 2007

neprovokuj 😀 a čo robká malá hanka?daj nejaké nové foto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre