Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
3. sep 2008

ahoj babulky 😉
barun ako bolo 1x v škôlke šup šup píš a preháňaj 😀 a už pracuješ alebo sa chystáš?
cairka famozne fotočky 😵 😵 😵 😵 😵

barunka
3. sep 2008

Nikolasko a vieš, že ani neviem, či to sem mám písať a strašiť vás??? 😀 😀 Simi to asi trošku nezvláda. Včera neplakala, ale zato im trikrát ušla a museli kvôli nej zamknút škôlku, lebo ju nestačili naháňať.
Poobede každému okrem mňa vešala na nos, že ona tam zajtra nepôjde, lebo nechce aby maminka odišla. 🙄

Celú noc zo sna plakala, ráno sa nechcela obliekať, ale ukecala som ju. Pred bránou pišťala, ale to som ešte tiež zahovorila. Prezliecť sa nechala ale do triedy ísť nechcela a to mi začala plakať, Že ju tam nemám nechať, že chce ísť so mnou. Ale ja hnusná mater som ju tam nechala a keď som vonku v šatni počúvala, tak som ju už plakať nepočula. Uvidím, čo mi povedia, keď tam za chvíľku napochodujem pre ňu... Už teraz sa toho bojím... 😢

barunka
3. sep 2008

no ale dnes bolo asi lepšie. celý deň neplakala, ujsť sa pokúsila len raz keď boli vonku 😀 😀 pekne jedla a aj sa pekne hrala s detičkami 🙂

hanka274
4. sep 2008

no barunka, priznam sa, ja som sa dobre zasmiala na tychto tvojich dvoch poslednych prispevkoch!!!!
no zlata...je to velka zmena pre teba aj malu.....do riti, teraz boli male, polrocne...kurniksopaistenem..... ☹

no baby, boli sme dnes u tej nefrologicky, vsetko je ok, oblicky ma uplne v poriadku, uz mala "len" jeden krizik.
Mame tam dojst o 3mes. na kontrolu...s 24h mocom.
Ale uvidim, co bude u tej detskej gyndy, vraj to mozno ma z toho, ze tam bude nieco....ked jej tak zvlastne zapacha z pisulky (neviem ci som vam vobec pisala), ze z toho mohla mat tu krv v moci a tie kriziky...
no uvidime...

barunka
5. sep 2008

hani, tak držím palce, aby už malej Hanke nič nebolo, aby jej nenašiel nič ani ten gyn. Nemohla to mať len z prechladnutia? (to len strieľam, ja sa v tomto veľmi nevyznám - aj keď sme dva roky chodili na nefrologiu ako na klavír)

inak baby, ja sa vám musím posťažovať, dnes sme to so Simi vôbec nezvládli... Včera sme boli totálne bez plaču, pekne sa hrala aj spolupracovala, neutekala.. Ale dnes, akonáhle sme vyšli spoza rohu na cestu, kde už je to len kúsok k škôlke začala pišťať, Že ona tam nejde, že mám zabočiť na hojdačky, že bude sama doma, len nech ju tam neberiem. No mne srdce trhalo, ale bolo to nič oproti tomu, čo ma čakalo... V šatni už začala plakať, keď som jej dávala papučky, tak si ich vyzúvala a obúvala si tenisky. Keď som otvorila dvere do triedy, tak uz mala hysterický záchvat, zvierala ma nohami okolo pásu a rukami okolo hrdla, že som pomaly nedostávala vzduch. Učiteľka ju musela odo mňa odtrhnúť, Simi kopala, bránila sa. Len som jej rýchlo povedala ahoj, že ju ľúbim a prídem po obede pre ňu a musela som odísť. Ešte som videla ako sa hodila o zem a počula som ako veľmi plače. No priznávam, hne´d ako som vyšla pred škôlku rozplakala som sa aj ja. Toto nie je pre mňa. Pripadám si akoby som ju týrala, som asi tá najhoršia matka na svete.... 😢 😢 😢

nikolasko
5. sep 2008

barun ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 rozplakala si aj mňa.Suseda toto prežívala minulý rok so synčekom ale do mesiaca sa to upravilo a teraz je v škôlke varený pečený dokonca sa tam pýta aj cez víkend.Tak držím moc moc palce aby ste to obe zvládali.
hani aj vám držím palce aby bola babulka v poriadku držte sa

hanka274
5. sep 2008

kocky dakujem za palceky!!!!
barunka rozplakala si trosku aj mna, boze ja viem si to predstavit ako si obuvala spat tenisky....jeeeemineeee....neviem, fakt asi ako pise nikolasko, treba pockat....neviem...teraz to je smutne, no o par tyzdnov si iba na to spomenies....
ja vam tiez drzim palce so skolkou!!!

baby, viete kde vlastne robim? Robim s boxami pre maminky, prenatal co ste dostali niektore u gyndy a clinic co ste VSETKY mali dostat v porodnici a family pack v skolkach...
Uz uz sa chystam z prace (dnes som bola poobede)...ale zadala som si do googlu len tak, ze prenatal box a potom clinic box (klinik box)....a cumim jak hovado...
-ze niektore maminy za to platili 😕 😕 😕 , nedostali, poskodene, otvorene, takmer prazdne, materialy po datume spotreby a pod..... 😔
Ty koki, cez vik musim nieco pospekulovat a neako to podchytit....pretoze to tak NEMA BYT.
PNB sa distribuuje u gynekolog.amb., ktore s "nami" podpisali zmluvu, ponuku rozdavat (nic viac, nic za to dr neplati) dostali VSETCI GYNEKOLOGOVIA NA SR. To znamena, ze nie vsade mamina dostane, ale ak nie, treba informovat dr, nech vie, ze to mamina o tom pocula, a ze preco on nema...a nasledne nas...
Ale Clinic box v porodniciach maju vsade, mam pocit, ze vsade...
Ale sestricky to otvaraju, maju v tom bordel dr a porodnice a posuvaju boxy stare....
no sranda....musime nieco s kolegynami vymyslet....ved kazdeho box potesi.../ak si ho nenajde ovsem iba s par rekl. letakmi, flasou mineralky a plastovou lyzickou.
Hruza...
no idem domof, cafte!

nikolasko
5. sep 2008

hani 🙂 🙂 🙂 tak ako píšeš v poradni som dostala s vecami po záruke a v pôrodnici poloprázdny a samé letáky

barunka
6. sep 2008

hani, v poradni nič a to som mala súkromnú dokinu a v pôrodnici veci po záruke (teda jeden krém a lucka) a ostatné len letáky...

inak kočky, včera to s tou škôlkou asi ani nebolo také horúce. Vraj keď som odišla hneď zostala ticho a začala sa pekne hrať. Celý deň sa hrala, dokonca svojho miláčika zajka bez ktorého nejde ani na krok mala odloŽeného v skrinke. Vraj sa s nimi začala rozprávať aj v celých vetách konečne, nie len jedným slovom, neplakala za mnou a pekne papala...

akurát sme mali včera prvé rodičko. no a vďaka tomu, že si riaditeľka pamätá Simi a tým pádom aj mňa som v rodičovskej rade. 😠 😖 ´
schvaľovali sa poplatky a všetky boli zvyšované oproti minulému roku..

hanka274
6. sep 2008

no tak to ma mrzi, to je teda hrozne s tymi boxami...

akurat mala odisla s nasimi do tatier do stredy na dovolenku...tak mame fraaaaaj.....supis pupis....tesiiiime...
😎 😎 😅

cairka
8. sep 2008

ahojte.
hani, závidím, aj ja chcem dovolenku 😅 furt si myslím, že už horšie byť nemôže, že už obdobie vzdoru vrcholí a prejde mesiac a zistím, že môže 😀

barunka, no ako simi? už je lepšie?

my sme sa vrátili späť k nočným plienkam, už som nemala nervy prezliekať denne postele. do polnoci 2x ciká a potom už vydrží do rána aj do deviatej, tak musíme nejak natrénovať tú časť do polnoci 😝

kde ste všetci?

barunka
8. sep 2008

cairka, už plač ubúda, ale teraz zasa ráno piští a nechce ísť do škôlky, lebo sú tam vraj zlé deti a oni ju bijú 🙄
tak teraz neviem, či si vymýšľa a je to len varianta jej spolužiaka, ktorý tvrdí, že nemôže ísť do škôlky, lebo riaditeľka ju dala zbúrať, alebo sa ozaj bijú a tlčú hlava nehlava 😔
Ale dnes sa ešte pre istotu tresla o zem, keď ju chcela učiteľka zobrať hopi 😀 😀
no a dnes ma prvý deň nečakala poobede v šatni, ale sa hrala v triede a keď som ju volala, tak mi povedala, že mám ísť preč. 😲
no vyznajte sa v tom decku. 😀 😀

nikolasko
9. sep 2008

barun 😀 😀 😀 podľa mňa svitá na lepšie časy a ked to teraz všetko okolo seba počúvam ste na tom dobre.Jedno dietatko sa v noci strháva zo sna druhé sa začalo opäť pocikávať ďalšie hned ochorelo...
cairka aj u nás je to tak polooblačno raz je úplne ako anielik a raz sto čertov
hani tak máte romantiku 😀 😀 😀 😀 ja som bez Ničkaeste viac ako na 10 hodín nebola

barunka
9. sep 2008

tak ja mám maximum bez Simi 4 hodiny, odkedy je teraz v škôlke 😀 😀 😀
nikolasko, tak mi nemáme žiadne problémy, akurát si Simi strašne vymýšľa a ráno testuje moju trpezlivosť pištaním, ale akonáhle vytiahnem päty z triedy zostane ticho a ide sa hrať... 😀

vroni
9. sep 2008

No, ja od minulého týždňa pracujem (no, chodím do práce, aby som to nepreháňala) a dieťa nosí do škôlky tatko. Dieťa skúša jeho trpezlivosť a je pomerne úspešné a v škôlke majú z toho estrádu. Srdcervúco zavíja: "Tatkoooooo!!!!!!!!!!!!!!!!" zavesená na bránku presne do okamihu, keď sa za tatkom (na hranici kolabsu) zavrú dvere. Potom povie, že dobre a ide sa hrať (identická správa už od troch učiteliek. Hlavne ich zaujímalo, co znamená to "dobre" - to povie po slovensky a učiteľky netušili, čo to znamená) A keď po ňu poobede prijdem, zahlási mi s diabolkým úškrnom: "Plakala som. Aj tatko." 😀 😀 😀 Ale chlap už zahájal protiofenzívu a všetky termíny si dáva na ráno, aby nemal čas sa s ňou lúčiť a rozmýšľať, ako to jeho zlatíčko znáša..... Ale inak jej je v škôlke fajn a teší sa tam, takže naozaj ide len o divadlo pre tatka.... 😎

hanka274
11. sep 2008

baby, ja skapinam s tých vasich prispevkov 😀 😀 😀 😀 😀 to jaka sranda...aspon teraz pre mna, strasne sa na tom chichunam, jak to pisete a tak...no sranda....ty brdo, uz sa tesim... 😎

barunka
11. sep 2008

tak hani, pridávam ďalšie, po dňoch bez plaču, až na včerajšok, kedy od samej horlivosti narazila do dverí a rozrazila si peru bolo dnes peklo. to moje decko dnes spravilo taký výstup, že také čosi som ešte nevidela. Až som zostala v šoku.
Ráno sa zobudila o 6-tej a vrieskala na tatinka, že on nemôže ísť do roboty, lebo Simi nechce ísť do škôlky. Hodila sa mu okolo krku, držala mu nohy, no katastrofa. Potom tatko odišiel aj tak, a ona hučala ako siréna, no sopel mala po kolená, ale z revu...
Obliekať sa nechcela, a keď som ju chcela ja, tak ju boleli aj ručičky aj nožičky a ona nevie pomôcť, tak to bolo horšie ako s bábetkom, lebo to má aspoň tie chápadlá kratšie.
Pred škôlkou nechcela ísť ani do vnútra, jačala ako siréna, ľudia naokolo sa mohli zľaknúť, že je poplach. Zabudla aj chodiť po schodoch, dva schody a ona sa strepe na zem. Vnútri sa nechcela prezuť, 20x krát chcela cikať a potom sa na mňa nalepila až ju musela učiteľka odtrhnúť...
no katastrofa...
len ma hnevá, že učiteľka mi vraví, že v momente ako odídem, simi stíchne a jedna mi dokonca včera vravela, že simi keď vidí, že som odišla len zahlási, dobre mama odišla, simi sa ide hrať...

a keď som dnes prišla po ňu, tak samá chvála, aká je šikovná, ako sa pekne hrala, ako papala a kadečo iné. Takže u nás asi platí pravidlo, čím väčší cirkus, tým poslušnejšie dieťa.
Už sa ani o únik tak často nepokúša.
tak to možno do novembra čo mám ultimátum na nástup do práce aj stihneme vymakať na celý deň a stresové rána prenechám tatkovi 🙂

hanka274
12. sep 2008

ty koki, to je dobreeee....chapadla kratsie...hehe
no baby, aj by som sa mala pripravovat na to nie? mala sice uz bezo mna vie byt...pohoda, no len ci skolka, cudzie prostredie, dospeli, deti ju neodradia...my sme do MC ani nechodili, takze nevim....hm...

barunka
12. sep 2008

hani, veď aj Simi bezo mňa vedela byť. My sme absolvovali aj nácviky v MC a houby z toho. Inak dieťa je v škôlke vzorné, poslúcha, ale to ráno... 😒 😒 dnes sme išli v pohode, akurát zasa dva kroky pred triedou jej to asi došlo, že bola moc ticho, tak sa otočila na opätku, zjačala že ide domou a už jej nebolo. Tak som ju musela odchytiť, vziať na ruky, dať učiteľke. Samozrejme Simi nám popri tom "spievala". Ale keď som odišla a zavrela som dvere, ostalo ticho ako v hrobe, po kriku ani stopy. A o dve minúty už si decko veselo napúšťalo vodu na pitie do pohárika.
Asi si vzala do hlavy, že týmto ráno matke riadne rozprúdi krv v žilách, aby som už nemala problémy s tým nízkym tlakom. Tak mi ho pumpuje. 😀 😀

barunka
22. sep 2008

baby, čo vám všetkým v tejto zime aj net pomrzol??

hanka274
23. sep 2008

mne sa dnes uz rozmrazil...
no ako pokracujete skolkari????😀

nikolasko
23. sep 2008

ahojček ja že po dlhej dobe vás prečítam a vela som teda neprečítala 😀
barun takže do práce to je super Simi je už zabehnutá škôlkarka tak v robotke budeš v pohode 😉
u nás sa striedajú marodi raz babka raz manžel raz Ničko už len čakám kedy ma to zdrapí.Tak sa tu držte 🤐

barunka
23. sep 2008

no škôlkovanie... v podstate pokračujeme dobre 😀 😀 ráno skúša síce moju trpezlivost, vymýšľa, zdržuje, piští, 10 krát ide na záchod kým sa raz vyciká, niekedy plače - niekedy viac, niekedy menej. Ale keď sa za mnou zavrú dvere, tak sa vykašle na celú svoju mater a hrá sa. Pitie si nalieva sama, aspoň mi to tvrdí. papá pekne, no asi by mohla aj menej, lebo keď jej začne škôlkarsku stravu trávit, tak ideme v izbe s ňou pokapať... 😵 ale nie je sa čo čudovať, samý hrach, fazuľa, šošovica, rasca a podobné veci
výtvarné diela majú povešané po šatni, a je dosť sranda, keď tam majú vycapené ručičky a Simi má oproti ostatným detičkám čo sú s ňou na výkrese labu ako medveď 😀 😀 najmladšie decko v triede a laba ako svet 😀

zajtra ide prvýkrát tatko, ide neskôr do práce, tak som zvedavá, čo krásavica predvedie. Určite sa dobre pobavím. Viem si to živo predstavit, všetky tie praktiky ktoré skúša na tatka keď niečo chce a tatko sa ide zosypať. Zajtra sa asi pobaví celá škôlka 😀 😀

Nikolasko, prajeme skoré uzdravenie 🙂

nikolasko
24. sep 2008

barun ďakujeme 😉
potom podaj infošky nech sa pobavíme s tebou 😀

barunka
24. sep 2008

no tak tatko to dnes s krpcom vyhral. Bolo mi to jasné, keď už na pol ceste zahlásila, že Simonku bolia nožičky a tatko ju má zobrať hopiky. Mali ste vidieť ten diabolský úškrn čo mala na tvári 🙂 do šatne doviedla Simi tatka, ten naveľko, že Simi nevymýšľa, ja som mu nechcela kaziť ilúzie, že vymýšlanie nastáva až pred dverami triedy 🙂 poukazovala mu, čo nakreslila, čo mali na nástenke. Prezliekli sa, ukázala mu, kde má pohárik a uteráčik a potom ju chcel tatko dať do triedy 🙂
Simi sa mu zakvačila okolo krku a spustila, tatko neopúšťaj ma, zober ma so sebou, Simonka veľmi ľúbi tatinka, môj tatinko môj, nedávaj ma tam, Simi tam nechce ísť a prosebné psíčkové očičká. A tie tatinkove začali vyliezať z jamiek 😀 😀 ešte mal jedno šťastie, že krpec videl aj mňa a tak na neho neskúšala plačové vydieranie 😀
Ale učiteľka potom zábavu prekazila, lebo si pre Simi prišla, odtrhla od tatinka, zavrela za ním dvere a zostalo ticho 😀 😀 😀
a keď som pre ňu prišla, tak sa ma spýtala, že a tato je kde? 😀 Plakal tato?? 😀 😀 😀

no zábava na celý deň 🙂

hanka274
24. sep 2008

no, ahojte!
nikolasko, uzdravte sa...
inac, povodne sa mi nechcelo o takejto hodine sa prihlasit a pisat, ze si iba precitam... ale neda sa, barunka, ta vasa mala je strasne podarena, a to ju ani nepoznam...ty brdo, to ako to je ako to pises....to je uzasne, ty brdo, herecka je to jak svet...hehe

barunka
25. sep 2008

Hani a Hanka ide tento rok do škôlky?? viem, že si to tu niekde písala, ale sa mi nechce hľadať...

hanka274
30. sep 2008

jedine od januara, este musim ist za riaditelkou, nenapadko sa podstrcit, bo ja uz workujem, tak neh chodi, na ne?
😀 ako pokracujeteee???

barunka
30. sep 2008

no v poho. Simi ráno ešte stále šaškuje, niekedy plače, niekedy len piští a inokedy nič. 🙂 ale maminku ráno troška potrápi, zavrú sa dvere a ide sa hrať. A čaká ma s úsmevom na tvári. Minule mi dokonca povedala, ešte počkaj, ešte musím toto dokončiť... 😀 😀 😀

ja teraz intenzívne zháňam prácu, takú, ktorá ma prijateľnú pracovnú dobu ale nejako sa nedarí. 😀 😀 ale ešte to nevzdávam.

hanka274
2. okt 2008

a zatial si doma? neboj, najdes, roboty je vela, len sa to tazko zhana trosku, ja viem, neboj...
hehe, tak uz je taka mala mini skolkarka naozaj....hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre