Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

myskapipiska
12. nov 2008

nikolasko
ona je asi v divnom odbobi stale 🙂 , jeeej, ale tu pracu ti zavidim, ja som robila v aglicku, ale len asi dva mesiace par dni do tyzdna, lenze ked som zistila ze som opat v tom, tak som prestala, po prve som ani nevladala, a aj tak to bola slabo platena praca, ved nech tatino robi, nie? a tatino bol zatial s malou doma, sice vzdy cely den prespali al. prekukali telku. ona si robila co chcela, dokonca parkrat pri nej zaspal, a ked sa zobudil, tak neveril vlastnym ociam, napr. nutella po celom byte 😀 on bol vzdy unaveny, lebo ked, ked som ja nerobila, robil on a fakt od rana do pol noci, takze sa mu ani necudujem. inak ja by som potrebovala nejaku pracu na doma, nieco cez net al. nejake prepisovanie, al. tak

ozaj baby neviete o nejakej praci na doma? je mi jedno co, len prosim nie predavanie sperkov a kozmetiky, take nemusim, nahovarat niekoho

alzbetka
autor
14. nov 2008

ahoj myska, chce to len trpezlivost s tym nocnikom, su aj starsie deti co maju pleny a mozno ked sa narodi bracek bude mu chcet ukazat aka je sikovna a velka. Nelam si s tym hlavu a tes sa na babatko. Prave dnes ked som prebalovala Klarku, tak Betka si vypytala plienku, ze aj ona chce, tak som jej ju dala 🙂 , ale len co sa postavila, rychlo sme ju dali dole, nechcela ju ani za ten svet 😀 . Prajem pekny vikend.

myskapipiska
17. nov 2008

alzbetka

jejda, ako zvladas dve deturence, ja sa toho strasne bojim, ledva zvladam tuto jednu 🙂 ja len dufam, ze sa Ineska umudry a bude chapat, ze nemoze kricat kedy chce, ze tym budi babatko,a ked budeme vonku, pojde pekne vedla mna a nebude utekat, lebo s kocikom ju asi tazko budem nahanat 🙂 no ved uvidim

vroni
18. nov 2008

Myska, aj moja mala ma plienky, lenze ja to neriesim. Zato moja mama by rada. Tiez mudruje, ze je to urcite nezdrave a keby sme chceli, uz by plienky mat nemusela atd.... No, asi ano, ale my sme sa zatial neunuvali. Naco? Okolo troch rokov zacne 99% deti chodit na WC/nocnik bez akehokolvek treningu a zo dna na den, naco sa namahat? 😝 Ked krpata chce, ide na nocnik, ked sa jej nechce, tak nejde, ale na otazku ci ide cikat odpovie zasadne nie 😀 A na von - co keby si malej tiez kupila kocik, ze budete kocikovat spolu? Mozno by ju to bavilo....
Inak nemame nic nove, stale chodim do prace a strhanie sa nehrozi 😀 , krpata je v skolke spokojna, uz konecne recni, aj ked stale este ako zahorak (zahoraci odpustia) - cele vety neuznava, obcas ju chyti rapel a je protivna a obcas je na zozratie, jednoducho vsetko ako ma byt 🙂

alzbetka
autor
18. nov 2008

myska, s dvomi detmi (aspon s tymi nasimi) je to v pohode. Ked som prisla z porodnice, tak nas doma cakala moja mamina aj s betkou. Najprv som sa zvitala s betkou a klarku sme nechali trosku bokom a potom sme jej ukazali babtko. mala ju strasne lubila a mojkala. a co sa tyka toho kricania, aj nasa betka kricala, klarka si na to zvykla a betka sa to pomaly oducila. a co sa tyka vonkajska, ked ideme s kocikom, zvykla si na to, ze ked ideme mestskou a prestupujeme, musi byt pri mne a v meste sa bud drzi kocika alebo ma drzi za ruku a ked sme u nas v dedine, tak tiez daleko neodbieha. tiez praktizujeme kocik pre babiky a ked je nahodou betka na bicykli, tak s kocikom aj pobehnem za nou a vtedy je riadna sranda 🙂

myskapipiska
19. nov 2008

vroni
presne ako u nas, mne to nieze neprekaza, bola by som uz rada, keby plienky nemala, ale predsa sa nebudem nervovat s nou a prosit ju ci ide cikat al. nie. a myslim, ze vsetky matky su mudre 😉 ja to mam akurat blbe, ze byva u mna, lebo muz robi v zahranici (teda vlastne aj ja zijem v zahranici, ale teraz som na slovensku som si to sem prisla odrodit) a mama je somnou aby som nebola sama a niekedy mi uz poriadne lezie na nervy 😠
a ty kde zijes? mas v pase ze zahranicie. a malu ti vzali do skolky s plienkami? a kedy sa vlastne narodila? moja je 7,4, nie su narovnako?

alzbetka
no ja sa aj tak obavam ☹ ta moja mala je fakt certisko. inak mozno, ze to ani malemu nebude ten krik vadit, ved predsa ho uz teraz absolvuje, aj ked len z bruska 😉 a s MHD si asi tak skoro netrufnem ist, neviem ako sa budem prepravovat, auto nemame. buginu pre babiky dostala minuly rok na vianoce, stale s nou beha po byte, vonku sme s nou boli mozno dvakrat, lebo tam ju zaujimaju ine veci, ona mi stale odbieha, zvedava je, za takym havinkom a na take schody musi vybehnut, vacsinou jej beriem kocik a ked je moc rozbehana, tak ju tam posadim, aj ked nie vzdy sa jej to paci 😉

joooj, dnes mam konecne poradnu, sa citim akoby som tam nebola dva mesiace, som zvedava, ci je vsetko ok, ale snad hej, ved uvidim, tak mi drzte palce

myskapipiska
19. nov 2008

alzbetka

teraz pozeram, dnes mate aj s dcerkou meniny 🙂 tak vsetko naj prajem, pekne oslavte

hanka274
19. nov 2008

cafteeee,
k tomu posluchaniu... snazim sa ju nebyt...po zadku samozrejme...ale niekedy mi to samozrejme neda a v zapale hnevu plesknem...ale doma mame metodu, ked nepocuva, nechce upratovat hracky, neje a podobne...ide do svojej izby, musi si sadnut na postel a tam byt...niekedy je tam aj 20 minut...toto je pre nu najvacsi trest kedze jej ako velmi aktivnej obmedzim pohyb...konec...reve jak najata niekedy, ale vie, ze aj ked bude revat bude tam dlhsie...proste bude tam cas potrebny na uvedomenie si co spravila, resp. nespravila a plus navyse ked reve aj vtedy...To je u nas trest...
zozaciatku to bolo hrozne, ked som ju tam zavrela a tam plac...ale uz si robila vazne co chcela a mala secko v pazi, takze nic ine nam nezostavalo...

ahojte!

baby? a inac mozte zacat pisat napady na vaaaanoce.... 🙄 🙄 🙄 😅 😀

barunka
19. nov 2008

tak ja to tu už veľmi nestíham,
ale tiež prajem alžbetkám všetko naj k meninkám 🙂 🙂

cairka
19. nov 2008

ahojte.
aj ja prajem alžbetkám všetko najlepšie. 😵

hanka, u nás to funguje rovnako, teraz má také svetlejšie obdobie, klop,klop,klop - totižto už bola taká divá, až hyperaktívna a nezvládateľná, že sme navštívili homeopatku, dostala nejaké lieky a fakt asi zaberajú, len dúfam, že budú zaberať aj ked ich doberie 😝

myskapipiska, vitaj 😵 aj vaneska je 7.4. 😉

alzbetka
autor
20. nov 2008

dakujeme za gratulacie 🙂

myskapipiska
20. nov 2008

no neviem, moja mala nema este vlastnu izbu, mame dvojgarzonku a druha izbe je momentalne vyuzita ako skladisko nepotrebnych veci, ved rok sme tu ani poriadne neboli, zijeme v anglicku, len teraz som tu, aby som ti to odrodila, manzel dojde buduci tyzden, tak sa chysta tu izbu spravit, tak sa aj tesim. uz som kupila Ineske postel, este nejaka ta skrina by bodla, no ale to postupne, peniazky chybaju 😒

cairka
no pekne, tak su rovnako stare a plienky este mate? inak ta homeopatka je dobry napad, by som mohla vyskusat, lebo Ines je fakt nezvladnutelna 🙂 a nebavi ma furt po nej vrieskat a uz ani nevladzem, mala by som sa setrit, mi akurat dnes sestricka volala vysledky z krvneho testu, som anemicka ☹

barunka
20. nov 2008

baby aj ja som 7.4. môžem spolu s kočkami oslavovať 🙂

a čo sa poslúchania týka, tak Simi stále dostala len dva razy po zadku za tie nočné cirkusy cca pred 4 mesiacmi a odvtedy nič. Aj toto sme dostali pod kontrolu... Inak je viac menej poslušná, len je ešte viac živá a aktívna ako bola... A samozrejme už je veľmi prešpekulovaná, takže niekedy si už aj ja musím poriadne potrápiť hlavu, kým prídem na to, ako na ňu...

myskapipiska
21. nov 2008

barunka
vazne? a si aj taka neposlusna? 😉 ta obdivujem, ta moja vyfasuje kazdy den, dnes dostala aj od babky, ale zasluzila si, lebo naozaj si neda povedat. som zvedava ako bude posluchat, ked tato dojde, pred nim ma respekt, on len hlas zvysi a Ines je v pozore, dokaze sa aj rozplakat, ked tato krici. ale nemam to rada, ked na nu vrieska, hocikedy aj pre blbost jej znada

barunka
22. nov 2008

myska, no simča nemá pred tatom absolútne žiadny rešpekt. Tato sa môže aj na hlavu postaviť aj jačať až je celý červený, Simi z neho nemá strach. U nás som autoritou jedine ja a väčšinou už stačí, keď poviem, že sa hnevám a hneď sa decko uvedomí...
Ja sa ju snažím vychovávať bez toho, aby som jej niečo v jednom kuse prikazovala a zakazovala, fungujeme na zjednávaní a ide nám to celkom dobre. Vždy sa nájde niečo, na čom sa obe zhodneme a je po väčšine problémov. Možno aj práve to, že sa jej snažím nerozkazovať vedie k tomu, že mňa absolútne rešpektuje a poslúcha a tatinka, ktorý prikazuje má zasa úplne na háku (a aj zbytok rodiny)... Ale len čas ukáže, či sa neteším predčasne.
Jediné problémy ktoré u nás pretrvávajú sú tie spánkové, ale s tým mi asi nezostáva nič iné ako sa zmieriť...
No a čas od času "zápal švindlov" kedy sa s ňou nedá ani na voz ani z voza a všetko je zlé 🙂 🙂 🙂
Ale vždy si vravím, že radšej sa jedovať a mať ju pri sebe teraz, ako neskôr sa jedovať a nevedieť, kde vlastne je 😀 😀 😀

myskapipiska
22. nov 2008

barunka, tak to mas dobre, ja uz som z mojej zufala. a ake mate spankove problemy?

vroni
26. nov 2008

No, nasa krpana dostala po zadku len raz (od tatka) a aj to len taku akoze ale aj to mi prisla zalovat 😀 😀 😀, inak sa s nou pomerne v pohode da vyjst. Mava sice niekedy zachvaty besnoty, ale to asi kazdy, nie len dieta. A respektuje aj mna aj tatka, obidvaja sa snazime po nej moc neziapat, ale niekedy sa zadari....
Myska, my zijeme vo Viedni, takze sme v takom "polozahranici", ked sa nam chce, sme za tristvrte hodinku v Bratislave u starej mamy. Ale ked ti tu skolka zoberie dieta do troch rokov, akceptuje automaticky aj plienky, skolky, ktore beru len starsie deti to nerobia....

cairka
26. nov 2008

ahojte.
myska, no veve má plienky na noc - občas je suchá, občas mokrá, ale ešte nemám odvahu ju nechať spať bez, má čas. ináč cez deň je úplne bez a v pohode.

veve občas jednu schytá 😅 snažím sa riešiť ináč, ale občas, ked som už vyžmýkaná, tak ... ináč barunka, u nás mám pocit, že naopak zabralo ked ma veve raz absolútne vytočila, že sme zaviedli teror - žiadne dohadovačky, jednoducho ako povie maminka sa robí. ked jej dám na výber, chceš modré gaťky, abo ružové? vyberie si a pri obliekaní začne - ja som chcelaaaaaaaaaaaaa a tak pri všetkom, takže teraz jednoducho rovno vyfasuje modré gaťky a oblečie sa bez vymýšľancov. do budúcna to asi nie je úplne to správne, že sa neučí rozhodovať za seba, ale momentálne som rada, že nemusím počúvať vreskoty každé obliekanie, jedenie...

vedia vaše deťúrence strihať? veve si teraz obľúbila strihanie, ale ked vidím, ako drží tie nožnice, tak mám obavy, že si ruku odstrihne 😅 a darmo jej ukážem, ako si ich má chytiť, aj tak si ich furt prechytí po svojom 😝 ešte že tie detské nožnice sú také tupé 😀

hanka274
26. nov 2008

no my plienky uz nemame vobec asi 2 mesiace...klop klop... ale cez to vsetko jezisko donesie nocnik pre babiku...keby nahodou za par rokov sa nieco prihodilo, tak bude mat aspon vzor-babiku...ta cika vzdy rano a v noci nema plienky...

Noznicky???? fuuuu, tak to mi nie, my dokonca ani farbicky... proste Hanka je skor pohybovo nadanejsia ako tak inak tvorivejsia... este tak akoze v kuchynke sa pohra, ale proste na nu je lozenie, skakanie, kotrmelce, tancovat chce stale...najnovsie od Modusu-Dievcata...a obliekat by sa chcela aj 3x za den...nahodou ked sa ocika trosku...tak zhiiikne, ale hned spokojne s radostou si ide po dalsie gatky a pancusky a to ze si ocikala gatky u nas znamena aj prezliekanie tricka, siat, sukne...a von, samu ju to taha strasne von, ucit sa kvetinky, a rozpravat a ucit sa vonku...kreslenie??? ona tie ceruzky totiz je...normalka ich zvacha...a ked nahodou najde pero, fixku...konec...pyzama ma dopisane, my zase obliecky na pradlo.... 🙄 😠 s tym kamoska neni...

No utekame do vane a spat....cafte!!

alzbetka
autor
26. nov 2008

ahojte,

noznice u nas frcia, mala striha a striha 🙂 a tiez si neda povedat ako by mala drzat tie noznice. A co sa tyka toho obliekania, aj Betka sa rada prezlieka, staci, ze jej nieco kvapne na tricko a uz sa ide prezliekat.

a ako sa vase deturence bavili na snehu, u nas ho napadlo riadne, ale uz sa to pomaly topi. na dvore mame dvoch snehuliakov, aj sme sa sanovali a Betka ohadzovala snehom aj Klarku. takze parada. 😀

hanka274
26. nov 2008

alzbetka co?? sneh??? ale ne, no u nas klasika po blavacky...takze po snehu ani chyru ani slychu... 😀 😀 😀

myskapipiska
29. nov 2008

jejda baby, s tymi plienkami vam zavidim, no ale sak snad sa mi konecne zacne pytat cikat.
noznicky malej do ruky nedam, ale zato ked najde pero, al. nebodaj fixu, tak to vyzera, uz sa jej dostala do ruky aj fixa na textil, takze mam jednu postelnu supravu pekne pomalovanu, inak aj po stenach rada pise, ale uz davno nepisala, musim si zaklopat.
sneh nehrozi v blave, ale minule som Ineske len medzi recou povedala, ze sa pojdeme sankovat, ked bude sneh, tak ju to semtam napadne, ze podme sa sankovat, aj ked asi ani nevie, co to znamena 🙂

vroni
30. nov 2008

Myska, kupte aqua doodle, mala moze malovat do aleluja a voda vyschne 😀 Mz sme to kupili krpatej minuly rok na Vianoce a dodnes si to neviem vynachvalit (medzitym uz mame aj kopec doplnkov)

nikolasko
30. nov 2008

konečne sa po dlhšej dobe pripájam k debate,trošku mám fofry ☹ Vianoce sa blížia tak trošku nákupy ,trošku som upratovala a dávala Ničkovi izbičku do vianočného šatu.
Nožničky u nás nehrozia a farbičky to je zábavka iba na chvíločku taktiež máme tie čo sa dajú vyprať takže v pohode.
Najviac nás bavia rozprávky a jašenie sa kotrmelce,mečovanie,tanec tým dokáže zničiť celú rodinu.
U nás trošku nasnežilo ale o deň dva po snehu ani stopa iba samé blato takže sánkovačka nehrozí.Alžbetka trošku závidím 😉

barunka
30. nov 2008

čaute kočky... tak u nás frčí všetko čo ste napísali, farbičky, fixky, nožnice, vystrihovačky, plastelína... a aj to jašenie, už sa nám ide posteľ rozsypať od Simčinho cvičenia a tancovania 😀 😀
pre ňu už máme vianočné darčeky nakúpené, dostane novú kolobežku, knižku od fisher price, lebo ju veľmi chcela, dostane notebook, lego 🙂 a ešte pár drobností 🙂

myskapipiska
30. nov 2008

baby a kedy davate deturence spavat? ja Ines uspavam tak pred desiatou, a rano mi vstava okolo osmej deviatej, uz som to skusala aj skor, ale nie a nie spat, len sa pri tom rozculim a ked nahodou mi zaspi skor, lebo niekedy ani cez den mi nechce spat, tak vtedy ju to zlomi o siedmej, al. o osmej, ale to sa mi za dve hodinky vyspi a zase je do polnoci hore.
a ozaj, davate aj nejake stretavky? neviem jak to tu chodi, lebo sak som sa sem pridala len prednedavnom, lebo co chodim do januar 2009, tak tam baby robili stretavku, len som nesla, mi to nevyslo.

vroni
1. dec 2008

Myska, aj my tak. Mala zalamuje medzi 9 a 10 vecer a spi do pol osmej - osmej. Cez den chce spat vzdy, nie je sanca ju presvedcit, ze nie, ak ju neposlem (resp. nepustim) spat, zalomi najneskor o piatej prave tam, kde stoji. Takze tudy cesta nevede. Skor nezaspi, skorsie budenie neprinesie okrem zlej nalady nic. Tak zhlboka dychame a cakame na zmenu ☹ My sme si s chlapom dohodli na Vianoce zasadu "tri krat a dost" 😀 😀 😀 , inak by sme krpatu utopili v darcekoch, takze dostane kuchynu, knizky a "Lotto" (to je take polopexeso, netusim, ako sa tomu nadava v slovencine. Dieta ma pred sebou tabulku s obrazkami a podobne ako pri pexese hlada pary)

alzbetka
autor
1. dec 2008

ahojte baby,
my to tiez s darcekami nejdeme prehanat, baby dostanu isto nejake lego, knihy a urcite puzzle, pri tom betka dokaze presediet strasne vela casu a bavi ju to. pre malu mame kupeneho este hupacieho konika a co dalej, neviem, ved este mame 23 dni 🙂 .

cairka
1. dec 2008

Ahojte.
barunka, aj veve dostane kolobežku - ružovú 😅 a chrániče + pokladňu a takú tabuľku na kreslenie, kde si môže aj odložiť papiere, pastelky a tak. (nech sa mi to stále nepovaľuje po zemi 😝 ) a od rodiny sme si tiež dohodli len knihy, puzzle a také drobnosti.
rada sa hrá pexeso, tak dostane pooovské na "druhé" narodeniny.

tiež zaspáva medzi 9-10, ráno spí do tej osmej. cez deň vydrží nespať len jeden deň, druhý musí spať.

hanka274
1. dec 2008

ahojte,
hanka chodi spat okolo 8, spi do 8 cca...
A cez den tiez, sama mi pripomenie okolo pol 12-12h a takisto aj vecer, ze chce uz ist spat...So spanim nemame vobec ale vobec problemy, klop klop, uvidime do kedy... 😀 😀
K Vianociam, kolobezku ruzovu ma Hanka, mozno taku ako Veve dostane.
Zatial som kupila sanitku s doktorom, take Eurace z papiera-CZ vyroba v Draciku a nocnik pre babiky, aj ked babiky ju nezaujimaju vobec, skor je taka autickova-sanitka,policajti, hasici, skladackova a podobne. Ale mozno to vyuzijem aj neskor ked sa nahodou zacne pocikavat, tak to bude mat ako vzor, ze aj babika chodi az rano cikat ked sa vyspi...
Knizky s basnickami a pesnickami chcem kupit este, pocitadlo asi, papucky dostane, a chce nosit prsten a take barsjake somarinky, tak taku bizuteriu detsku asi...
A este sme boli na holandskych kolotococh a odtial mame ale 5tich plysakov, tak aj to bude pod stromcekom, aj ked sme to kvazy vyhrali, sak ale aj tam sli peniazky, no ne??
No a na ostatne darceky sa spolieham na vase napady, pretoze uz netusim co viac...Lego dostane od nasich...oblecenie ma.

caute.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre