Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
1. mar 2009

ahojte.
dakujeme za pochvalu 😵 no práca s nožničkami má aj svoje úskalia - veve sa včera hrala na kaderníčku - našťastie má také vlasy, že to až tak nevidno, ale odstrihla si pomerne dosť vlasov 😅
teraz má zasa svoje dni, či čo, tak jej nie je rady 🙄

hanka, tak to je super, že už malého cítiš 😵

hanka274
1. mar 2009

fuuu, tak to my maximalne tak kreslit pod dozorom a v strehu, lebo hned rypne do stola s niakym perom, alebo do pusy s farbickou... normalne tymto smerom sa nam vyvijanie a vychova nejako pozastavila...basnicky recituje o sto sest...cvici, tancuje, pocita...konecne uz ako tak farby...

myskapipiska
1. mar 2009

hanka ved hej, slubujem, zajtra ju objednam. ja som tiez raz autobuse odpadla, aj na mileticke, a dvakrat doma, ale tlak mam v poriadku, to vzdy ked boli take neznesitelne horka. no este sa nerozvadzam, uz som sice raz mala pravnicku, ale bola taka divna, a potom som to nejako nedotiahla, ja som s nim neni stastna, nelubim ho a on silou mocou chce somnou byt aj som sa mu vyhrazala rozvodom, ale on to berie ako zart a teraz jak sa mi male narodilo, tak to nechcem riesit, inak som dieta nechcela, som otehotnela s vnutromaternicovym telieskom, proste zlyhalo, a rozhodnut sa bolo tazke, a ked uz som isla do nemocnice, ze chcem potrat, tak uz bolo neskoro, tak to asi tak malo byt. a k tym farbickam, sedacka tehlovej farby je pokreslena ciernou fixou na textil a cerstvo namalovana stena je uz tiez popisana a su na nej aj mastne otlacky ineskynich ruk a aj puding je na nej vykydnuty, to este tatino nevie, o tej stene 😀 a v anglicku sme tiez mali vsetky steny pomalovane, esteze sme byt pustili jeho kamosovi, a spolu ho vymalovali
cairka ze kadernicka 😀 dufam, ze moju malu take nechyti, asi by som ju zahlusila , aj mi uz vieme pocitat, do troch na 100 % a dalej sa sem tam zadari,(totizto vzdy ked neposluchne,tak jej odratavam do troch a ak neposluchne, tak nabehnem s krikom) a farby uz tiez vieme aj nejake basnicky, tap tap, a varila mysicka kasicku 🙂

myskapipiska
2. mar 2009

tak som ju objednala tej neurologicke, chcela ma este dnes zobrat, ale nestihala by som, lebo idem s malym na poradnu a plati sa tam 10 eur, ze vnutri budeme asi 20 min, to som teda zvedava, co jej bude robit. to teda pekne zarabaju, ked by maly len 10 pacientov denne tak uz maju 100 eur, a ktovie este ake poplatky su tam. no skoda sa rozculovat.

nikolasko
2. mar 2009

podávam hlásenie dnes sme išli do škôlky pekne bez slzičiek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len nech si chlapec zachová dobré zvyky 😀 😀 😀 😀
hani ako bolo prvý deň v škôlke?
mysi nad našim zdravotníctvom je škoda sa zamýšľať, keď ich nepodporuje dostatočne štát tak si to vypýtajú inde.
cairka super Rochniakovi vyrastá konkurencia 🙂 🙂 🙂 😉
nášho Nička kreslenie moc nebaví ešte tak ,že hovorí čo mu mám nakresliť ja,viac inklinuje k športu,tancu pesničkám, veľmi pekne chytá angličtinu už vie dosť veľa zvieratiek.Kúpila som mu CD Veselá ang.pre deti a na tom fičí.
Minule v rádii dávali od Nagyho Svet je krásny zadok a Ničko o pár dní na to keď som sa ráno prezliekala a videl ma v spodnom prádle zapotí ,,Mamika krásny zadok" no typický chlap 😀

myskapipiska
3. mar 2009

tak sme boli u tej neurologicky, ines tam bola celkom dobra, akurat si nenechala tym kladivkom klepkat ale inak urobila vsetko co jej povedala. furt jej huba mlela a ked som sa ja s doktorkou rozpravala tak ines tam zacala vytahovat hracky a nosit mi ich a komentovala to. dosla k vysledku, ze je hyperaktivna a ze ma afektivne stavy, a poslala ma este psychologicke, a ze sa jej mam vela venovat, rozpravat a zabavat ju, no lenze to moc nejde, ked sa musim aj aniskovi venovat. tak uvidime co povie ta psychologicka. a som jej dala dole plienku, som zvedava, kedy sa pocika do nej

hanka274
3. mar 2009

misi, aha, takze no, to je blbe...ta situacia, drzim palce aby sa to cimskor vyriesilo a aby si bola spokojna a kludna.
No ja som neplatila nic u nej, a to si bola u tej Payerovej???? Tak to je dobre, mas aspon kludne svedomie, ze nic vazne neurologicke nema, pretoze problemy neurologickeho typu su velmi neprijemne a nebezpecne.
Venovat, no ja viem to sa tazko pri malom.... Budes musiet sa roztrhat, chvilka, ktora nieje venovana malemu, musis dat malej... a vecer padnes s hubou do postele znicena... och joj... ale su to nase deti, nikoho blizsieho nemame...okrem teda nasich poloviciek, ale to je laska a vztah iny ako k deckam. Drzim ti palce!!!

Nikolasko, no super, tak uz neplakal, mozno sa to ukludni, alebo uz dosiel na to, ze v tej skolke je fakt celkom dobre...hehe, ja by som hned menila...
No prvy den bol v pohode, dakujem, mala sla, no problem, no a o 10tej sme dosli po nu a nechcela ist, tak zafrflala, ze uz nepride nikdy... boze tie deti, tie ich hlasky "bez rozmyslania"...spontanne... 😵 😵
No a dnes sme neboli, v noci sa dusila a mala teplotu, uzas, 🙄 , trosku pokasliava, no zajtra asi pojdeme.
Tatino nas ma vystrasil, ze mala by tam chodit, aby nas nevyradili a tak...ze druhy den a uz doma...ale sla som tam potom za ucitelkou, ved to mam tu pred vchodom, no a ze, dobre, ze radsej jeden den ju sledovat a vynechat ako to silit a potom byt tyzden doma...Len snad zajtra nebudu pindat, ze trosku kasle, minimalne, ale sem-tam. Nechcem ani vynechat, nechcem ani aby nakazila druhe deti...tak neviem, no. Dam ju tam, ved snad ak by povazovala ucitelka za nevhodne kvoli kaslu aby chodila, tak mi to snad povie zajtra ako pridem po nu.
Inak Hanku tiez to co Nicka zhruba bavi...no zatial bez tej anglictiny, to ma ani nenapadlo zatial...je to dobry napad, podaj info, ze ako na to a tak...ako ste zacinali, ci to treba len tak pocuvat...bo ja si nemyslim, ze hanka bude sediet a pocuvat nejake cd....hahaha...no iste nie.
Ona tak pesnicky iba...xixi

myskapipiska
3. mar 2009

hanka, nie, bola som na strecnianskej, je celkom mila, kontrola o tri mesiace. akurat som si dnes kukala skolky na nete, musim ju niekam supnut, lebo len pred chvilou mi zaspala, tam by sa predsa len viac vyblaznila ako doma a teraz kojim maleho, hlados, furt by jedol,ale neva, hlavne ze pribera, sice sa malo vyspim, no ale co uz narobim. no idem to tu vypnut a prebrat ho, lebo cucka par minut a uz zaspal, nech sa poriadne napapa a spinka konecne, uz som riadne unavena.

hanka274
4. mar 2009

aha, tak, ale mas aspon pokoj na dusi, ze si bola a hotovo...
No inac ta skolka by jej mozno pomohla a tebe isto tiez! Skus, len vlastne vy mate este plienky, ze?? Iba toto je "prekazka"?? Papat, obliect ako tak, obut, pit pekne sama...toto vsetko vie??

hanka274
4. mar 2009

baby a este... za mesiac mate niektory uz 3r... tak dajte niake napady...
Ja som mala uz 2 co ma napadli, bicykel a masku-karnevalovu, niaku princeznu...
No s hotovym na mna vyhupla moja mama... takze mala uz tieto veci ma. Ja sa pravdepodobne s mojou
mamkou, o ktorej som vam uz viackrat pisala 🙄 🙄 , pamatate ne, tak sa s nou asi dohodnem, ze oni budu vsetko kupovat a davat par dni PO Hankinych narodeninach, pretoze kazdy jeden sviatok, ci narodeniny, ci meniny, ci Vianoce...to takto dopadne, ked bola mala malinka, tak som jej vravela, som sa pochvalila vzdy aj par mesiacov dopredu, ze mami, chceli by sme toto a hento kupit, dobre, ne? A ona, nooo hej, a bum za par dni, my mamka vola z Dracika a inych obchodov, ze no tak aku velkost akej farby, ze oni to kupia....ty kokiiiiiii!!!!!! stale to takto je! ci s topankami aj, ci s darcekmi, bundami....so vsetkym. Posledny rok som jej uz nic nevravela, nikdy, no teraz to tiez poondila s tym bicyklom...Proste ja uz nevladzem, co chcem kupit len tak, to ma na "druhy den" uz kupene, a s darcekmi detto... Ako keby mi to robila naschval... A inac tie telefonaty...tie co som vam spominala, kazdy den minimalne 3-4krat... to uz 3r robi, stale to pokracuje... odnesem do skolky, uz o 8:15 telefonuje, no co ako? chcela ist? kazdy den, 3ti den po sebe... ked mame niaky plan, ze niekam ideme, a kam idete? poviem na navstevu. a kam? ku komu? vrrrrrrrrr....
Baby, ona je nieco take ako recepcna dolu vo vchode, kde musis odovzdavat kluciky a spovedat sa kam ideme a kedy prideme...ty brdo! Je to des! A vcera tiez za nieco zase, aha, ze v skolke ci co, ze ked soplikuje ze nech smrka, ked pokasliava, nech jej dam sirup...v skolke aj s pancuskami moze byt a podobne....uz som jej povedala, mami nechces si ju osvojit, ja som uz 3r matka, ak si si nevsimla...
Ono, viete, je ine radit, pomahat-to pomahaju nasi, to ano, ale toto je EXTREM najvacsi...to su len hadky s mojou mamou... normalne sa asi zapojim do debaty "svokry" no bude to o mojej mamke... 😠 😠 😠 😠 uaaaa a zase len co pisem, tak uz ma to rozculuje... 😠 😠 😠 😠

sidus
4. mar 2009

Ahoj, môžeme sa pridať? Aj keď "trocha" oneskorene... 🙂

hanka274
4. mar 2009

ahoj sidus, vitaj medzi nami 🙂 🙂

sidus
4. mar 2009

Dík, musím sa tu trochu zorientovať 😀
Naša Tamarka sa narodila 1.4. - krajší deň si ani nemohla vybrať 🙂 Takže za chvíľu oslavujeme 😵 My jej ideme na narodky kúpiť bicykel, už sa naň teší. No a sľúbila som jej tortu, tak budem vypekať 😝 Do škôlky ju ešte nedávam, aj keď by sa jej tam určite páčilo, lebo je spoločenská a deti má rada, ale dám ju až od budúceho septembra.

nikolasko
5. mar 2009

predovšetkým vítam novú tvár sidus ahoj 😉 😉 😉 😉 😉 a veľa príspevkov 🙂
hani tuším máme tú istú maminu aj moja to fakt preháňa a dokonca aj so mnou také ,že máš tielko, jedla si najec sa pozri aká si chudá,kde máš šál kúpim ti hento toto, máš netreba ti...vrrrrr riadne mi to lezie na nervy, ale keby sa ma to neopýta tak by mi to asi chýbalo.Oni majú potrebu sa stále o niekoho starať a odnášame si to mi ich deti, ber to v dobrom ktovie ako ešte dopadneme my.V jednom musím moju mamu(na rozdiel od svokry) pochváliť a to ,že mi nezasahuje do výchovy keď raz niečo poviem Ničkovi sa to nepáči a sme u nich tak uteká za babkou s očakávaním ,že ona dovolí ale povie mu maminka povedala a musíme ju poslúchať to má u mňa velikánsku plus.
Čo sa týka tej ang.tak my to počúvame normálne pri hraní ako kulisu,sem tam ked ide spať.Je to od Podhradskej a je to vo forme príbehu o zajačikovi tak chytím plyšového zajačika a ten mu to akože rozpráva.
A k darčekom 🙂na bicykli sme sa zhodli to plánujeme aj my plus chrániče.Náš tatko vymyslel super darček presne na Ničkove narodky 30.4. bude v BA Disney vystúpenie tak pôjdeme tam.
A ďalšie typy kolobežka, korčule, výlet do ZOO možno akvárko s rybičkou 😀 náš malí to vždy obdivuje v NC
Ozaj už vôbec neplačeme keď ideme do škôlky(obaja)dokonca zaspáva s tým ,že ráno vstávame do škôlky.Baby a tie pokroky je len čumím normálne si pozapína gombíčky,správne obuje papučky dokonca začal viacej papkať.

myskapipiska
5. mar 2009

hanka, ineska vie pit aj papat, obliect neviem ci by sama zvladla, ale raz si sama od seba pancusky obliekla a to este k tomu na pyzamkove gate, takze by asi zvladla sa s navigaciou obliect, no len tie plienky su prekazka. a moja mama ma tiez rozculuje, teraz byva u mna, lebo sak je po tej operacii a lepsie jej je so mnou a aj ines mi zabavi, ale tiez sa mi montuje do vychovy a nadava mi,ze som neschopna matka, lebo ju nenutim jest, ked nechce a tak. no niekedy je v pohode
a k tym darcekom, neviem ci by ines vedela bicyklovat, lebo ma kolobezku a v lete este nevedela pedale pouzivat, som ju musela tlacit, korcule sice ospevuje, ze by chcela, len si myslim, ze je este mala na to, ja sice mam korcule, takze by som mohla s nou chodit, ale bojim sa, ona je taka gramblava. takze netusim co jej kupim. na toho mickeyho by som ju aj ja chcela zobrat, ale sa mi zdaju drahe tie listky, ked ani neviem ci mi tam obsedi

sidus
5. mar 2009

Ahojte. No s tými mamami to je asi rovnaké 😀 My bývame už štyri roky u našich a niekedy si pripadám ako sopľavé decko. Urob hento tak, tamto tak 😝 Ale ináč sú naši super. Chystáme sa cez leto sťahovať, tak sa neviem dočkať. 🙂 Som zvedavá, ako si zvyknú deti, hlavne Tamarka.
No ja som tiež zvedavá, ako to Tamke pôjde s tým bicyklom. Nakúpime chrániče a prilbu a nech sa učí. To bude modrín 😀

sidus
5. mar 2009

A pozrela som vaše albumy. Krásne detičky máte všetky 😵 😵 Ale nám vyrástli 🙂

hanka274
5. mar 2009

baby, neverim vam 😀 😀 😀 😀 ja vam poslem moju mamu... 😀 😀 😀 😀

och, sme chore, teda hanka, sopliky, kasle...no nieje to zo skolky, lebo uz hned prvy den ako sme tam isli rano kaslala, netusim z coho...tak utorok sme vynechali, bola som v takom zmatku, ze som ani nechcela vynechat hned, ani nakazit deti...tak sme v stredu dosli, a povedala som hned ucitelke co je a ze nech mi ona povie vzdy ci mame dojst na druhy den, ci to je znesitelne a tak...vzdy povie, ze ano, tak dojdeme...teplotu nema, tak neviem...
no cez vikend si ju musim liecit...vlastne sak uz teraz ma sirup a odsavame s tym vysavacom, to je super, rev jak pri zabijacke...ale nos uuuuuuuuplne prazdny, parada...
tak cafte

sidus
5. mar 2009

Hanka, to by som u mojej s odsávačkou nepochodila, ona si nedá ani len kvapnúť, a ani by som ju už neudržala 😠 Ale už sa naučila pekne vysmrkať, takže je to OK

hanka274
5. mar 2009

sidus, mala mne tiez reve jak pavian...a pozna to, uz sme odsavali. Smrka pekne, odmalicka vedela fuknut, ale ta odsavacka vyberie vsetko uplne az zhlbky... to nevysmrkaju ani za nic, preto je to dobre... len ten plac... 😖

myskapipiska
5. mar 2009

co som napisala, ze kolobezku 😀 myslela som tym trojkolku 😀
akurat som dnes rozmyslala nad takou odsavackou pre malinkeho, mam taku obycko, co bola v balicku v nemocnici co sme dostali, aj som uz na nu doobjednala nastavce nahradne, ale sa bojim to tahat, som skor rozmyslala nad elektrickou, alebo na baterky, uvidim ked dojde kocikovy prispevok, tak nieco poriesim. no do slaka, ines mi akurat zaspala, kuka rexa a zalomila, no to zase bude v noci hurhaj, uz sa tesim, aj maly spinka uz tri hodiny takze ten bude tiez buntosit

hanka274
5. mar 2009

misi, ja odporucam tu na vysavac...my teraz soplime, dusime sa...no odsavame a je plna vzdy...je to super...ziadne kvapky, ci vreckovky by nepomohli....

Inac kocky, mala praskla teplomer obycajny ortutovy, tak mam radu:
uz som asi hodinu skusena, hned som goolila, marek volal na 112, tam ho na intoxikacne odporucili...
Zaver je, ze nesmie sa to dostat do krvi, teda treba panikarit iba ak je ranka...
Ja som totiz nevedela ako to praskla, triedila som starsie lieky, vyhadzovala a dosla za mnou s nalomenou tou castou co ide pod pazuchu...ako keby do toho kusla...ale ze nie, po case, ze ano ked sme sa jej pytali, potom ze zase nie...proste nepovedia vam trojrocne decka pravdu...tak som panikarila...
ale ze to by ju stipalo alebo palilo...a ze by to vykakala...horsi je pripad ked male dievcatko si na nho sadlo, puklo, mala ranku, asi na ritke alebo stehnach, tym padom sa to cez tu ranku dostalo do krvy a ma poskodene oblicky teraz....chudatko.
Takze ma ukludnili na tom intoxikacnom...a ja tiez ze som v pohode ako tehotna...ja som to upratovala....treba len vetrat velmi a vsetko vysat, a sacok zahodit z vysavaca...teplomer dat do obalu a odniest do lekarne, tak dufam, ze mi ho vezmu....
takze tolko, zase sme o nieco skusenejsi, aj ked nedobrovolne 😔

nikolasko
6. mar 2009

hani 😖 😖 😖 😖 😖 ďakujeme za rady
my používame dotykový teplomer 4v1 z f.Topcom bol dosť drahý ale stojí za to je do uška aj na čelo aj izbový ukazuje čas dátum pamätá si 30 posledných meraný....Na čele odmeria teplotu za 2 sekundy čo je super v noci.Môžem len odporučiť.
Dnes som zase bola na Urad.práce soc.vecí a rodiny nahlásiť že Ničko chodí do škôlky..... Pane Bože prečo?Nechápem za čo sú tam tie ..... platené nič nevedia vždy mi povedia niečo iné normálne som už 🙄 🙄 🙄 🙄 zúfalá
a ešte otázočka vedia vaše detičky fúkať soplík náš to jednoducho odmieta ani formou hry ani nijak k nošteku sa nemôžeme ani len priblížiť ako ste to drobcov naučili ?

myskapipiska
6. mar 2009

aj nad tou som rozmyslala, ale neviem ten vysavac, sak babo sa bude viac bat toho hukotu, mi nastastie nevysavame, mame podlahu plavajucu ale v anglicku sme mali koberce a to ines vzdy revala strachom, fuuu no ten teplomer, to je nebezpecne, dakujeme za poucenie 🙂 mne zase vcera ines ramovala v spajzi, ja som maleho prebalovala, bol total presraty a ines dosla zamnou so strasnym revom a drzala si ocko a nie a nie ho otvorit, ja ze si ho vypichla, revala jak keby ju zabijali, tak som maleho nechala posrateho na prebalovacom pulte a utekala ine umyvat ocko, bala som sa aj o nu aj o neho aby nespadol, lebo uz sa zacina nejako moc vrtiet no a teraz spat k tej ines, tak som sa jej to pokusala nejako umyt a pytala sa jej co sa stalo a ona len revala a revala, nakoniec sme prisli na to, ze si ocko chytila rukou spinavou od mletej chily papriky. zaspala a ked sa zobudila, ocko bolo ok, ani len podrazdene ho nemala. tie deti ale vedia nastrasit 🙂

vroni
6. mar 2009

No, vidim, ze aj vy soplikujete.... U nas je krpana tento tyzden doma s tuberackym kaslom a teplotami, tak sa lieci. My nostek nefukame, len utierame vreckovkou (to si krpata uz sama), odsavacku sme nikdy nepouzivali, takze asi neporadim. Hanka, ty ine horory doma prezivas, siblo by ma z toho teplomeru. Darceky este netusim. Chlap bicykel zamietol, vraj aj tak na nom bude jazdit az v lete, naco teraz, tak rozmyslame nejaku drevenu stavebnicu alebo take cosi (babiky su u nas beznadejne hadzane do kosa......) Moja mama by tiez rada kontrolovala a komandovala, ale dostava odo mna len selektivne informacie a na tych 60 km to nevie odkontrolovat 😀 , takze mam pokoj. Mne blcha chodi do skolky uz od jula, takze ziadne novinky sa u nas v tomto smere nekonaju.... Rozprava uz konecne v kratkych vetach, gramatiku ma total na haku, ale jazyky nepletia a evidentne ma podobonu slovnu zasobu v kazdom, tak snad sa raz aj rozhovori ako clovek....
Sidus, vitaj!

sidus
6. mar 2009

Ahojte, Hanka mne malá rozbila teplomer pred mesiacom. Merala som Tomášovi teplotu a len toľko, čo som sa otočila a už ho mala v rukách (šak to poznáte). Všade máme koberce a spadol jej rovno v chodbe, kde je kúsok dlažby. Tiež som to rýchlo povysávala, sáčok vyhodila, vymenila všetky filtre...ale tiež som sa doľakala 😒

Ešte vám deti spia poobede? Tamka už väčšinou nie. Vtedy máme véééľmi dlhý deň 😠
Ale dnes sme boli na dvojhodinovej prechádzke, tak hádam sa jej podarí zaspať. Už som uložila aj malého, tak je chvíľu kľud. Najkrajšia časť dňa 😀

Myska, malá ako reaguje na brata? My sme to mali zo začiatku dosť pestré, ešte bola predsa menšia, ale už je to OK, aj keď ich ani okamih nemôžem spustiť z očí 😠 Tamarka by ho najradšej stískala, niekedy trochu neodhadne silu, tak stisne až moc 😀

hanka274
6. mar 2009

nikolasko, a to musim nahlasit ja, ze tam chodi???? ja som nikde nebola.
my sme mali chvilku z microlife taky do uska, no nebol presny, raz som mala 38, o 5 minut 36,2...uplne zle.
Teraz mame taky isty z microlife ale digitalny taky pod pazuchu a do pusy a aj do ritky sa da pouzit.
No fukat sme neucili, a ked tak tak kratko, ze ani neviem...jednoducho fukat...neviem v tomto poradit...ale vidis, vroni tiez nefukaju, iba utieraju. My prechadzame teraz tiez na to da sa povedat, pretoze radsej to odsajeme, ze to ma uplne prazdne. Misi, mala furt reve, stale, ta kamoskina si to hned na 2krat ! sama vytahovala...a to je tak stara jak nase...no junova...takze neda sa vediet ako bude reagovat, no vo vacsine asi tie deti revu, no je mi to uplne fuk ak mam pravdu povedat, pretoze co pocujem ako jej to tam chrachoce z nosa do hrdla a naopak...tak mi je jedno jak huci, vysajem a dyyyyyyyyyyyycha uuuuuplne super....samozrejme, treba to opakovat. A dokonca tak chrachle, ze mam chut jej to strcit tu hadicku bez nastavca az donutra do krku jak to cistia doktorky po narodeni detom...drasticke, ale len v dobrom, proste, ona to uz vykasliava tie sople, ale reflexne to prehltne...a vsetko jej ide na priedusky, do zaludka... ☹

No boli sme u dr rano, mala nema chripku ani zapal nicoho, robili jej taky test z prsteka, ze niake cislo ukaze a podla toho, ci to je na ATB alebo nie. Tak nastastie nie...tak iba sirupcek a panadol na horucku...a do stredy minimalne doma... ☹

a tak...
no misi, ta chilly papricka to tiez musel byt zazitok, uuuuuaaaaa sak to stiiiipe jak hovado uz len v polievke a ne to v ocku....este ze to bola len chilly paprika na druhej strane...

ahojteeee!!

sidus
6. mar 2009

Hanka, tak sa rýchlo uzdravte 😅

myskapipiska
6. mar 2009

sidus, ja uz som to tu pisala, ze moja mala je nezmar, a nespava cez den a vecer chodi spat najskor o desiatej, no ale musim si zaklopat, ze sa to trochu zmenilo jak je tu moja mama, mala vacsinou spava poobede, no vcera zalomila o siestej a potom vecer nechcela zaspat, takze som jej este o pol noci citala rozpravky. napr. dnes mi zaspala pred chvilkou, pocitam ze take dve hodinky pospi. a na maleho? no furt by ho bozkavala a hladkala po hlave, zda sa ze neziarli, ale neberie na neho ohlad, ked on spinka, vrieska jak pojasena a neda si povedat, ale nastastie jemu to nevadi, je zvyknuty z bruska 🙂 a dnes potvora, maly bol v lehatku a ona truba mu na hlavu dala tricko, takze ju tiez musim furt sledovat, sak by sa bol zadusil, chuda male. a uz som ju konecne od dudla oducila a jak som malemu dala tak mu ho ukladla, a uz zase dudluje, ale snazim sa jej ho vzdy brat, iba na noc si ho berie. a tvoja Tamarka uz plienky nema, ze? to sme tu jedini s plienkami 😠
hanka, skore uzdravenie, hlavne daj pozor, aby si aj ty nieco nechytila

sidus
6. mar 2009

Myska, moja išla malého minule merať krajčírskym metrom okolo krku. Už ho mal omotaný tri razy, skoro ho zadusila 😕 A tiež ho stále budí, ale už som ich trochu zosúladila, aj večer, aby išli spať narovnako 😉
Cumeľ sme vyhodili pred dvoma mesiacmi - dali sme ho zožrať nášmu psovi 😀 Išlo to celkom ľahko, na moje veľké prekvapenie. Zo dve noci nevedela zaspať, ale už je to dobré. Akurát teraz neznáša psa 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre