Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

myskapipiska
28. máj 2009

hanka, jaaaj, no to je blbe, tak nech sa rychlo vyzdravis a tiez sa pripajam ku gratulacii k rozvodu,
nikolasko, mdd, nooo, je toho vela, aj v zoo, v auparku, v avione, ikea, no len si vybrat, len vsade bude tooolko ludi, a to moc nemusim,
babule, ako motivujete deti, aby posluchali? ja jej poviem napr. ze "ked nebudes posluchat, nepojdeme dnes do mcdonaldu" alebo "nedostanes zmrzlinu" myslite, ze je to spravne? fakt nic nezabera, vcera vecer jej zase harasilo, uz bolo vyse desat hodin a ona sa jasila a rehotala sa pritom, take nervy som mala, tak som jej povedala, ze ked sa neukludni, vysupnem ju na chodbu k vytahom, ze tam si moze kricat kolko chce, nic nezabera ☹ a taka je drza, dokonca vynada aj hockomu cudziemu vonku

hanka274
28. máj 2009

nikolasko... http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...
to mi vcera stalo v zaludku...resp. marekovi, boji sa, ze sa to bude po porode natahovat dlho...tak nas taketo nieco napadlo...

lubi, natahovali, nenatahovali...trvalo to dost...ved uz samotne to, ze s marekom som sice neplanovane /chceli sme ooovela neskor po 🙂 / pol roku spoluzitia otehotnela...a kym nas rozviedli, som takmer v 7.mesiaci...

hanka274
28. máj 2009

misi, no my to tak nerobime, pretoze musi posluchat ci bude ci nebude zmrzlina...
u nas jak neposlucha...do izby na stolicku bleskem a basta...
😠 🙂

myskapipiska
28. máj 2009

ja som jej dnes vypla telku, sice vyse 10 min revala, a vrieskala, nakoniec som ju dotiahla do kupelne, umyla jej pusu, lebo cela bola od kecupu a namalovala som jej pusu a tiene na oci, a nejako sa ukludnila, a uz jej aj trest presiel, som jej slubila zakaz do jedenastej, a aj zabudla na rozpravky, tak jej to ani nejdem pustat
no s tym otcovstvom, drzim palce, ale snad ti nebude robit problemy

cairka
28. máj 2009

ahojte.
my sme sa vrátili z nemocky 🙄 veve mala hnačku a bola úplne dehydrovaná, tak ju troška zavodnili. 🤐

myška, mne zabralo nemotivovať negatívom. nie "ked nebudes posluchat, nepojdeme dnes do mcdonaldu" , ale "ked budeš poslúchať, pôjdeme do mcdonaldu". a ešte zabralo, hovoriť presne, nie, "ked budeš poslúchať", ale čo ja viem "ked si budeš kresliť, kým navarím, tak..." aj pri upratovaní ked poviem "uprac si hračky" tak to zaručene končí hádkou, takže už hovorím "uprac si psíka, bábu, ..." potom sa dá aj zjednávať, že ešte nebude "odmena", lebo psík leží na zemi...

hanka274
28. máj 2009

hehe, my zase uuuuplne inak...proste ak sa nieco povie, treba to spravit a basta...

lubka78
28. máj 2009

hanka..tak to som nevedela, ze sa to tak dlho natahovalo, dlho som tu predtym nechodila, tak som nebola tak v obraze...ale uz to mas za sebou 😉
myska..my to robime asi podobne ako pisala cairka.."ked urobis to a to (ale hovorime presne co, napr. upratat auticko, kocky, obliect tricko atd), tak potom pojdeme von, alebo nieco kupime" a ked napr. nepocuva vonku, ze uteka tak pre Filipa je trest ked ho celou cestou do mesta drzim za ruku.....a ked je ako z divych vajec a Misko si to odnesie, alebo nieco vyparati, tak ho poslem do izby, kde nikto nie je a to je prenho dost velky trest 😉

myskapipiska
29. máj 2009

dakujem, vyskusam, vcera sme boli po dlhom case s kamoskou, co ma malu o nieco mladsiu ako ines, zle boli jak opice, no ani nie tak zle, ako rozjasene, jak keby ich vypustili z klietky, boli spolu vyse troch hodin a ked sme sa rozlucili, ze ideme domov, celu cestu mi revala "ja chcem ist za maruskouuuuuu" hukala na celu ulicu a nie a nie prestat, aj som jej vysvetlovala, ze je vela hodin, ze maruska uz pojde hajat, aj som na nu nakricala, no nic nepomohlo, stale jacala, uz bola aj unavena, potom mi nieco po 20,00 zaspala a asi trikrat vnoci ju strhlo a rozpravala zo sna, "ja chcem ist za maruskou" a rano prve co otvorila oci "ja chcem ist za maruskou" asi to je fakt vazne, keby maruska bola chlapec, tak si pomyslim, ze ines sa zalubila 😀

nikolasko
29. máj 2009

hanula tak to ponocovanie v tomto prípade chápem 🙄 máš to za sebou a to je dobre ,už len správne sa rozhodnúť a tu treba dať na hlas srdca a rozumu nie na okolie a okolnosti 😉
u nás to funguje rovnako vyjednávať a zase len vyjednávať
Zo škôlky má motiváciu kto bude prvý? To zaberá fakt dosť dobre nakoľko je dosť súťaživý typ a tresty sám v izbe,v kúte a nerozprávam sa s tebou som na teba nahnevaná.

hanka274
29. máj 2009

baby!
tak jaaaa som v soku...okrem toho, ze mi vcera vecer Marek oznamil, ze v utorok ideme do tunisu na tyzden...dnes som volala na sud, kvoli tomu konaniu vo veci zapretia otcovstva, ze ako a hlavne kolko asi to trva...no a ze je to samozrejme individualne, ale ze moze sa stat, ze v auguste uz budu mat do konca roku vytycene pojednavania, ze je mozne 4mesiace, pol roka...ze to nevie nikto dopredu, ale ze za mesiac pravdepodobne nie ako ano. No a mne dal Marek "ultimatum", ze ak do mesiaca sa to vybavco, tak ok, ale ak nie...bude sa to riesit tou druhou cestou-svadbou. Ty brdo! Takze do vsetkeho este sa aj vydam za mesiac-dva...Fakt som taka toto z toho vsetkeho... 😅 😅 Takze sa niaky jeden den v tyzdni vezmeme o 2 svedkoch na urade, tympadom ziadny problem s otcovstvom, no a od noveho roku pekne do prasiatka hadzat eurace na veeeeelku vysniiivanu hostinu, ktoru si zopakujeme s rodinou....hmmm....kedy? ked nasetrime...mozno o rok, o dva.

To su novinky, co?? a najhorsie je, ze sa ma tieto sokove terapie tykaju... 😀 😀 😀 😀 ...no nic, idem do sprchy umyt vlasy, nech mozem chytro si dat spravit obciansky a pas novy urgentne...

myskapipiska
29. máj 2009

hani, to je super, len si pre istotu vyziadaj od gynekologa papier, ze si zdravotne ok, lebo na letisku to od teba mozu pytat, pustaju len do 30 tt bez papiera

vroni
29. máj 2009

Hani, zapretie otcovstva je na dlhe lakte, tá svadba je rýchlejšia a lacnejšia (a riskantnejšia 😝 ) varianta. Tých 300 dní totiž plynie až po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku, nie od jeho vyhlásenia (a rozsudok, predpoklamám, ešte nemáš), teraz skôr naháňaj rozsudok, aby dieťa neprišlo ešte pred jeho právoplatnoťou a ty si sa vôbec mohla vydať..... Viem o čom točím, mňa s bývalým rozviedli v januári, rozsudok došiel v marci a právoplatnosť nadobudol 31.3. Dieťa sa narodilo štyri dni nato. Ani sa nepýtaj, ako mi posledný mesiac lepilo a na súde ma už poznali ako starú mincu.... A to som mala šťastie, že sme sa priamo na pojednávaní obidvaja vzdali odvolania (bývalý je inak fajn chlap - len ako manžel stál za starú bačkoru), inak by ten cirkus trval ešte dlhšie...
Ten myškin nápad je dobrý, keď je tehotenstvo očividné (oficiálne nad 28 týždňov) nemusia ťa bez lekárskej správy vziať do lietadla... Bože, ja som dnes ale pozitívna.... ☹
U nás tiež funguje pozitívna motivácia (keď odložíš hračku, možeš pozerať rozprávku a tak) ale moje dieťa má momentálne nejakú poslušnú fázu, že urobí skoro všetko, čo po nej chcem. V slimačom tempe, ale urobí...

hanka274
31. máj 2009

vroni 🙂
hej, hej, misi, to si vypytam zajtra v poradni, bo aj v pokynoch z CK je pisane, ze mozu to ziadat...takze radsej aby neboli nedajboze zmatky si vypytam...a navyse celkom dobre sme to vymakli, od 35tt na palubu vraj nepustaju vobec, no a ja budem v 32tt...takze len tak tak...xixi
vroni, hej, budeme to riesit tou matrikou... 😝

myskapipiska
31. máj 2009

caute, super posacie, co? ste boli niekde s detmi, my sma nakoniec vcera sli do auparku, hluk strasny, plno ludi, ale ines bola spokojna, a dnes mam volno, mama zobrala inulu do mesta, tak som len s malym doma, akurat zaspal, by som mala ist upratovat, ale sa mi nechceeeee

lubka78
31. máj 2009

ahojte,
hanka...no ako tak pozeram, z toho naozaj vychadza najlepsie ta svadba....no, budes mat pestre najblizsie tyzdne 😅 😀 ...drzim palce 😉
myska....fakt super pocasie 😠 my sme boli dnes na MDD u nas na kupalisku..bolo celkom fajn, sice trosku poprchalo, ale nebolo ani nejak velmi zima...Filip uz spi, lebo poobede nespal....ale ked sme sa vratili, Misko sa mi zdal nejaky teply a mame teplotu 37,9 st., vyzera to na zuby, lebo uz ich vidno aj trochu citit, tak som zvedava, kedy vylezu 😒

hanka274
31. máj 2009

och, ani sa mi to nechce nazyvat svadba, ked to bude teraz take ake to bude...svadba ta riadna bude az neskor, buduci rok alebo ten dalsi...
lubi, na kupku?? dneeees??? bozinku, mne je cely den kosa...take pocasie hnusne...no snad ti mali neprechladol, ze to ozaj budu tie zubky, maximalne.
uzdravte sa!

lubka78
31. máj 2009

samozrejme, ze sme sa nekupali 😅 len tam usporiadavaju kazdy rok MDD, lebo je tam dost velky kus travnatej plochy....a inak cely cas bol v babyvaku, lebo spal a spolu sme tam boli asi 1,5hod..tak asi z toho to nebude 😒

hanka274
31. máj 2009

ahaaaaa, ja ze v nejakom termalnom ste boli...ahaaaa, takze program pre deti...jasne, uz chnaaapem.

myskapipiska
1. jún 2009

bre ranko, drzte palce, idem s malym na klbiky, dufam, ze to bude ok, lebo od predchadzajucej kontroly, co bola pred 3 mesiacmi, som nasiroko nezabalila ani raz 😅
inak by som sa uz mala vyteperit od laptopu, deti spia, kym ich oblecem, ines zanesiem k mame do stanku, teda moc casu nemam

nikolasko
1. jún 2009

hanula držím palčiaky 😉
lubka uzdravte sa a nech tie zúbence moc netrápia 😉
myši to asi len na Slovensku sa balí na široko tak si nerob žiadne vrásky 😉
A ako tak pozerám na hodinky tak už musím padať do práce 😒 ranná zápch nie na WC ale na cestách je stále horši a horšia 😠
pekný aj keď upršaný dník a drobci nech si užijú MDD 😵

alzbetka
autor
1. jún 2009

ahojte, konecne po dlhom case, sme tu aj my.
vidim, ze tu preberate aj dovolenky. my uz mame za sebou. k narodeninam som dostala 8 dnovy vylet do Rima.
vsetkym deticka prajem pekny den deti a nech si ho uziju.
u nas v sobotu robili MDD nasi poziarnici a Betka sutazila o 100 sest a dostala diplom a nejake sladkosti, to bolo radosti. dnes sa uz na mdd nechystame nikde, lebo Betulka je riadne nachladena, ale od tohoto pocasia sme asi ani nemohli nic ine cakat.
myska s tymi nozickami je to tak, ze tu sa bali a inde vo svete to nie je zvykom. Ja som malu klarku balila na tri plienky do polroka a do roka na dve plienky, my sme museli, lebo mala vyklbene nozicky.
Lubka drzim palce pri tych zubkoch, nech vas moc netrapia

lubka78
1. jún 2009

baby dakujeme 🙂 dufam, ze skoro vylezu nech nas netrapia teplotky, lebo stale teplotujeme 😒
VSETKYM DETICKAM LEN TO NAJLEPSIE K DNESNEMU SVIATKU 😵 😵 😵

cairka
1. jún 2009

ahojte. aj my prajeme krásne deň detí všetkým 😵

my sme si boli po správu do nemocnice, tak okrem enteritídy mala veve aj zápal močových ciest, takže sa ešte ideme liečiť 🙄
takže nám aj vám (teda chorúšikom) prajeme skoré uzdravenie 😉

hanka274
1. jún 2009

no cairka, uzdravte sa, to je taky kolotoc zamotany s tymi mocovymi cestami...
lubka, aj vy sa uzdravte...
dodatocne, krasny den /vecer/ detiii...
alzbetka a ako sa ti pacilo v Rime?? ja som bola pred 3r ale iba na 3 dni dokopy tusim...ci 4?? neviem...no nestihli sme vsetko a ostatne chytro chytro...no Rim mne osobne velmi ucaroval... 😵 😵

alzbetka
autor
2. jún 2009

hanka, ja som bola v Rime asi pred 6 rokmi, ale to sme nestihli pochodit skoro nic a teraz sme pochodili skoro vsetko. bolo dobre 🙂). Aj pocasie nam vyslo a jeden den sme si spravili aj vylet do Pompeji a tiez sme boli na Vezuve. Bolo super.

sidus
2. jún 2009

Ahojte kočky 🙂 Sto rokov som tu nebola, akosi nemám kedy 😠
Myska, potrebuješ to ešte preložiť? Prepáč, až teraz som to našla 😖

lubka78
3. jún 2009

ahojte 🙂
my to mame doma dost pestre...Misko uz je sice bez teploty, zuby sice este nevysli, tak mozno to bol len nejaky virus...ale zato s Filipom sa trapime, mm bol s nim v pondelok na urologii, lebo mal opuchnuteho pisaka a dr.mu pod predkozkou nasiel hnis ☹ vycistil mu to, natrel mastickou, ale kedze to bolo dost citlive, zapasili sme s Filipom aby sa vypisal....nakoniec sa nam to podarilo s hrozbou, ze inak pojde do nemocnice 😖 a od pondelka poobedia ma aj teploty....noo, parada 😖

myskapipiska
3. jún 2009

sidus, pohoda, uz netreba,
lubka, jejda, to uz si druha od ktorej to pocujem, a som sa aj preto pytala dr ci mu to mam nejako cistit a ona, ze nic specialne, ze iba kusticek predkozku stiahnut pri kupani a omyt vodou, no my nastastie ideme dat malemu obriezku (to je asi jedina vec co sa mi na moslimskych zvyklostiach pozdava), mm ma tiez a je to fakt lepsie, hygienickejsie, budeme to davat robit v tunise, normalne na klinike, takze sa ani neobavam, bude to robit specializovany dr,a bude to riadne mastne

lubka78
3. jún 2009

myska..on uz mal tu predkozku skoro celu uvolnenu, drzala tak na 1-2mm a ten hnis sa mu musel tam niekde nazbierat...co uz...dufam, ze uz bude dobre 😒 ale predkozka je cela stiahnuta, tak hadam to uz je aspon s tymto za nami....este stale teplotuje, ale dnes pooobedie uz mu bolo ocividne lepsie, lebo sa aj hral a chudatko moje stale chcel ist von ☹ ja som mu to aj cistila aj pretahovala, no aj tak sa to stalo 😒
asi to bude pre Anisa lepsie, ked mu urobia obriezku, aj ked vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 😉

myskapipiska
4. jún 2009

lubka, brrr, ho to muselo boliet, chuda,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre