Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
7. sep 2009

ahojte no cairka, opat co najskor sa vyliecte, nech vam to dohodnute aj vyjde...drzim palce! v skolke je super, zvykne si po case a ty si oddychnes trosku...je to fajn.
no mne tiez neni nic moc, hrdlo ma stipe, soplim uz asi tyzden...
a maaaame vodu, studna dovrtana, super.
my mame rodicko zajtra 8.9. na tatinove narodeniny...xixi...minuly rok som nebola, takze idem teraz prvykrat.
baby, dnes sme zaspali, dosli sme o 9 do skolky, sli sme po ceste do pekarne este, tam sa napapala tvarohovnika a isli sme do skolky... 😒 😒

michaela2410
7. sep 2009

Hanka a este ti ju zobrali? U nas ked neprides do osmej a nedas dopredu vediet, tak odhlasuju z obeda, lebo tam nieje priamo kuchyna a jedlo im vozia.

A ked tak citam, nie som sama co spoli odusu? Aspon hrdlo ma boli menej, ale zato zub-osmicku citim riadne ☹ Mam ho zle vyrasteny a sem tam mi robi sarapatu. Nechce sa mi ist s tym ani zubarke, lebo mi ma urcite poslala na chirurgiu vytrhnut, lebo ona by to nedokazala. Mam ho tak blbo vyrasteny 😠

myskapipiska
7. sep 2009

caute, tak som trochu vymeskala, sme mali net vypnuty, my skolka ok, uz sa aj pobit stihla 😀 a na treste sedava asi najcastejsie z celej triedy 😅 tak snad ju to neodradi, zatial sa kazdy den tesi, klop, klop, klop
my mame rodicko v stredu, tak som zvedava snad nebudu prve staznosti
drzte sa, liecte sa. mnaaaam tvarohovy kolac, by som si dala.

hanka274
7. sep 2009

hehe, misi, aj ja mam 8, zajtra mam volat zubarke, ona sa dnes popytala gynekologov, ci mi moze dat anestezu lokalnu a tiez mi ho vytrhne...juchuuuu 😒 😒 , soplim tak, ze mi z nicoho nic tece sopel jak soplaaakovi...xixi.
no u nas to je naopak, do 8mej musis dat vedet ak nedojde a chcem odhlasit, inac sa rata akokeby tam bola a platim za to, im tam varia, rano to tam vzdy vonia 🙂 🙂
misi, to je pr´ve rodicko take organizacne, kedy co, hlavne za kolko 😀 😀 😀
stazovat sa ti budu ked tak triedne medzi dverami rano alebo ked po nu prides... 🙂 🙂 🙂

michaela2410
8. sep 2009

Hanka, tak som dnes tu zubarku navstivila a tiez ma poslala na chirurgiu, nech sa objednam. Zajtra idem na rtg a potom na trhanie ☹

hanka274
9. sep 2009

misi misi...ja vas asi budem rozoznavat mysi a misi...
no my sme po rodicku...celkom sa dalo, normalne ma to tam bavilo, sme sa tak fajn rozpravali v triede potom, najprv bolo celoskolkarske v jedalni...
a hanka je konecne normalna...nechapem tie zmatky v juli tych dvoch uciteliek /nie jej triednych/...
zacneme chodit na tanecnu, nech ma pohyb a hlavne energiu zo seba nech da von...
no a ja sa idem dnes odreagovat do luznej na stavebny, podat ziadost o stavebne povolenie...ahojte!!!

nikolasko
9. sep 2009

hani 😀 😀 😀 dúfam že si si to tam užila
my ideme zajtra som strašne zvedavá ako to dopadne
a kde ste všetky??????????????????????????????????????

vroni
10. sep 2009

Jej, my máme rodičko až v utorok, ale nebude o tom, za koľko, to cálujeme vopred 😀 😀 😀 Hani, kam na tanečnú? Ja hľadám niečo na tancovanie/spievanie, v miestnej diere môžem zabudnúť, tu o tretej skapal pes a skôr nemám šancu... Už na plávanie chodíme do Bratislavy, tak by sme aj na tanečnú 😝

michaela2410
10. sep 2009

Nikolasko, sme tu, len niekedy nestihame 😉 😀
No a ja mam lukasa choreho, ma atb, ododnes. V noci kaslal ako stary hrniec. ☹ Esteze mam ocina na dochodku, tak Lukina vozim kazde rano k nemu. Esteze v praci zacinam vacsinou druhou hodinou, teda o tristvrte na devat.

hanka274
11. sep 2009

nikolasko kde? na rodicku, ci na stavebnom?? bo aj na rodicku som si uzila a na stavebnom este viac...tam potrebovali original vypis z katastr.mapy a to sme mali len jeden a kopiu ti neoveri len tak notar, tieto katastralne veci musis znova podat na katastri ziadost...tak chytro som nehala malu s mamou v dunajskej luznej a ja som letela jak sarkan do senca na kataster, tam poplatok v kolkoch /samozrejme dopredu nevies kolko/, tak z katastra na najblizsiu postu, vystat radu, kupit kolky, naspat na kataster a do luznej na stavebne...
Hodina a pol, na tom by nic nebolo, mala spala napapana...ale cestou do senca mi volal marekov oco, ze skoncil v nemocke na kramaroch, ze ho pustili, marek v robote, a ja ze ho odvezem, tak cakal chudak hodinu a pol a potom siel aj tak trolejbusom domov z kramarov z nemocnice....tak ma to sralo, som to stale natahovala natahovala, lebo som chcela po nho dojst, no ale hodina a pol + este stavebne v luznej...konec, nestihacka...
a to pre Hanku do skolky som dosla za 5 minut 17h, presne...a o 17h koncia...bola predposledna...
a este trepat sa v spicke na kramare, ktore su uzatvorene a su cele ako jednosmerka, tak to by som dosla po nho o 18h...hrozne...
no vroni na tanecnu v skolke mozme, ale to este nevedia info, ani kedy ani za kolko ani nic...
a tu u nas v kulturaku som nasla, to mam cez cestu. Kazdy utorok a stvrtok od 17,00-17,45h, na pol roka /5mesiacov/ 37e...to sa da, tak sme sa tam prihlasili a na buduci stvrtok je prva hodina, tak som zvedava co z toho bude...este maju volne tusim, ked som bola v stredu vecer, tak mali...tak neviem ci by si chcela...ved ked tak si vygoogluj kulturak, alebo rovno www.cultus.sk a tam zavolaj na ten pohybovy kruzok a opytaj sa ci maju este volne...
no ideme my von, je tam super....cafteee

vroni
11. sep 2009

Jej, super, dík, pôjdeme omrknúť. Aj keď dvakrát do týždňa nám asi bude veľa (chlapa picne, aby som bola priama. Už teraz frfle, že furt poletujeme do Bratislavy ako muchy. Ale vo Viedni nenašiel ani on nič, tak si to len tak odžundráva 😝 )

hanka274
12. sep 2009

vroni a skolka neorganizuje nic? Alebo sa v skolke popytaj...budu vediet mozno viac ako ty, kedze doteraz si nejaku tanecnu neriesila, ani my teda.
🙂

hanka274
15. sep 2009

cafteee!! Dnes nam kopali zaklady na dom, juchuuu 😵 😵 😵
Vcera sme boli v Gyori v Madarsku nakupit Hanke veci...jesenne topanky 400sk, take papucky korkove 200sk, ponozky balenie 2ks s 5timi ceruzkami 50sk, rifle 350sk...Ja som si uz nestihla skusit ale boli tam rifle akoze dievcenske na 164cm vysku za 195sk!! No take ceny...normalny obchodny dom, podobny ako volakedy bol Ruzinov, alebo mozno Prior 😀 😀 😀 ...ani do DM som nestihla ist, tam maju vraj polovicne ceny na plienky...musim este vybehnut tak za mesiac...a asi uz aj zimne boty pokupovat Hanke, bo potom nemusia mat v novembri...Rifle maju aj u nas za tolko, ale tak ked som uz nakupovala, tak sa mi nechcelo kukat tu...a boli dobry aj strih, tu u nas maju dost casto mrkvove strihy divne pre tie decka 🙄 🙄
A aj zimne mali pekne, vnutri kozusinka...900sk...

nikolasko
18. sep 2009

ahoj baby ja som tu už tááááák dlho nebola ale tuším ani vy ☹
hanula super nech sa darí a domček rýchlo porastie 😉
do škôlky chodíme už v pohode bez scén a plaču len sa nám nechce ráno vstávať lebo ho skôr ako o 21.00h. do postele nedostanem ☹
stále aj ja rozmýšľam nad krúžkom alebo nejakou činnosťou asi zvolíme AJ alebo plávanie

michaela2410
18. sep 2009

nikolasko, ja sa sem aj chodim kuknut, ale nejako to tu spi. Zacal skolsky rok a mnohym asi viac povinnosti 😎

U nas dnes zacal jarmok, tak je v celom Meste humbuk, chalani sa dnes kolotocovali a ani si nechcem predstavit, kolko nas este budu tie kolotoce stat. Su asi po muzovi, lebo ja sa nemozem pozerat ani na detsky kolotoc, nieto sa este vozit. 😀

nikolasko
19. sep 2009

miši s kolotočom som na tom rovnako 😝 😝 😝 😝 😝 našťastie Ničo je v tomto po mne 😀

michaela2410
19. sep 2009

nikolasko, skoda ze moji chalani su po muzovi a hlavne po svokre. Dnes sme minuli urcite aspon 50euro na kolotoce, najviac u nas bodovala bobova draha a Tomas bol na takom, ze som sa nemohla ani divat, bolo mi z toho zle. aj som sa bala, ze bude celu noc gr..., ale vyzeral, ze by si to rad zopakoval. A to tam s nim bola svokra, lebo aj muz vyhlasil, ze je to na neho silne. 😎

nikolasko
20. sep 2009

baby hlod dnešného dňa :mamika ty kde máš pipík?Ja nemám.Nevadí ja ti kúpim 😀

myskapipiska
20. sep 2009

nikolasko 😀
mama mi vravela, ze niekde citala, ze priemerne male dieta polozi rodicovi za den asi 300 otazok 😀 asi zacnem pocitat 😅

hanka274
21. sep 2009

cafte, po dlhsej pauze sa hlasim...zaklady mame od soboty uz aj vyliate 😵 😵 , takze uz sme z jamy von, uz to pojde jak po maaasle, snad.
nik, ked spominas pipika, ja som sla do vane sa umyt, bola som doma z nemocky asi tyzden a nemala som cas sa nejako sebe venovat, teda oholit sa, a hanka mi vbehla do kupelne a vyslovene mi cumakovala na pisulu a konstatuje so zdvihnutymi ramenami: hm, ty mas aku cirnu pisulu, ja mam bielu...
takychto blbin je strasne vela co si dokaze pospajat, no hned zabudnem, ani nestihnem zreferovat marekovi vecer... 🙂

cairka
21. sep 2009

ahojte 🙂
nikolasko, už ste kúpili? 😅 sa spýtaj nikiho, kde predávajú, lebo veve má najnovšie módu strkať si kocky do gatiek, že ona má pipíka 🙄 tak by som jej kúpila 😉 ináč aj vaši sú takí fascinovaní pipíkmi a pipinkami? veve strašne, občas aj rozmýšľam, že či ju to ešte prejde, lebo ak nie, tak sa obávam, že veľmi skoro budem babka 😝

myška, 300 otázok sa mi zdá málo, musím porátať niekedy, ale mám pocit, že za deň ich je aspoň 1000, a to ešte oči neotvorí a už začína "maminka, už si sa vyspinkala? nie? a prečo nie?..."

hanka, tak vám to ide parádne so stavbou 🙂

hanka274
21. sep 2009

cairka 😀 😀 😀 😀
cairkaaaa presne s tymi rannymi otazkami....presne!! 😀

michaela2410
21. sep 2009

baby, ahojte!!
Pekne hlasky 😀 To u nas si Lukas da hocico medzi nohy a uz mi hlasi, pozri aku mam velku cikulu!!!

vroni
21. sep 2009

Bože baby, ja vám normálne závidím. Moje dieťa sa nepýta nič. Občas udelí nejaký ten príkaz, ale otázok položila za celý život možno päť 😠 😠 😠 A chlapčensko-dievčenské rozdiely ju zatiaľ tiež akosi netrápia. Vie, že tatko vyzerá inak ako ja alebo ona, ale od malička sa spolu kúpu, tak jej to (asi) nijako zvláštne nepripadá alebo čo... Ona je vôbec taký odborný pozorovateľ a svoje závery si vyvodzuje výhradne sama. Ja už sa teším na tú pubertu 🙄 🙄 🙄

cairka
21. sep 2009

vroni, a my závidíme tebe 😠
miška, tak som rada, že není veve sama 😅
ináč už týždeň sa správa, ako keby sa jej vracalo obdobie vzdoru 😖 už s ňou bola rozumná reč a zasa sme tam, kde sme byť nechceli...

nikolasko
22. sep 2009

vroni nemáš čo závidieť 😉
cairka tiež som sa zamyslela kde by mi ho kúpil ,napadol ma sexshop ale na to má chalanisko ešte vééééééla času 😀
baby vo štvrtok nás čaká prvá škôlkarska akcia budeme vyrezávať tekvice ešte neviem kde ju zoženiem my z mesta ale možno dokatujeme tie malé ozdobné čo máme ako jesennú dekoráciu na stole 😀

hanka274
22. sep 2009

nikolasko, to ako vy rodicia?? asi deti, ze??
cairka, vy ste mali obdobie vzdoru uz za sebou na nejaky cas???? ooohohooo, sa mate...ja uz si hrdlo necitim, napriklad dnes rano, obliekala sa do skolky 20min., resp. cas obliekania ani nie...ale proste bola hola a furt som hucala jak blazon nech sa oblece, kojila som, chystala simonku a ona nic...a teraz ma stipe hrdlo
☹ a stve ma, ze sme sa v zlom dnes rozlucili rano 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
vroni, to je zlate...my sme vcera vonku kazdej takej starsej tetke vraveli, ze stara babicka...otras, hanba...xixi...
a kazdeho zdravi asi 5x a potom este aj 5x odzdravi ked ju niekto tiez odzdravi a potom este huci aj na dialku, ze doviiiiii, alebo doviiideniaaaa... 😠 😠 😠

hanka274
22. sep 2009

baby, mne ta moja mala /uuuplne mala/ spi na balkone v kociku odkedy som dosla zo skolky rano!!!!
nemam srdce ju zobudit a to mi neda ani vydychnut urcite potom...bude hore aj do 6tej...oh...

hanka274
22. sep 2009

aaaaaa uz sme po 5,5 hodinach hore...xixixi... 😵 😵 😵

cairka
22. sep 2009

hanka, no bola už asi 2 mesiace úplne v pohode...ako ak bola unavená, tak sa ešte vracala k jedu a vzdoru, ale prevažne bola super...za to teraz už čakám návštevu zo sociálky, lebo mi asi dieťa ohluchlo 🙄 a čím ma úplne vytáča 😅 - my máme "protivnú stoličku" (ked je protivná, tak si na ňu ide sadnúť a rozmýšľať) a najnovšie, ked ju pošlem na stoličku, tak sa oduje, rozreve, že je unavená a zvalí sa do postele, že ide spať 😔 a ked som ju párkrát skúsila zobrať z postele a posadiť na stoličku, tak škriekala úplne príšerne, fakt jak keby ju z kože drali... 🤐

malá teda riadne pospala, teraz bude do večera hore 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre