Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

lubka78
25. jan 2010

ahojte 😉
kedze som tu uz fakt davno nebola(a tajne dufam, ze si na mna este pamatate), tak prajem dodatocne vsetko naj naj do Noveho roka....ale ked to tu tak citam, tak akosi ten zaciatok nebol u niektorych najstastnejsi ☹ vsetkym chorobkujucim zelame skore uzdravenie 😉
tema kiahne...no my sme uz za tym, a mali sme to v lete a Misko to ako 7-mesacny zvladol uplne super, hlavne ze sa neskriabal...u Filipa to bolo horsie, lebo sa v kuse chcel skriabat, vsetko na tele mu vadilo 😒
a Aniskovi prajeme vsetko naj k 1.rociku 😵

cairka
2. feb 2010

Ahojte. Kde ste všetci?
Dúfam, že najhoršie kiahne už máte za sebou a už sa len doliečujete. 😵
Ja som sa vás chcela spýtať, ako sú vaši drobci na tom s výslovnosťou? už hovoria čisto? Lebo zvažujem, či už je čas na logopéda, abo ešte môžme počkať pol roka/rok...Veve totiž dosť šušle a čo ma štve najviac, že okrem, tých klasík š,ž,č vôbec nevie povedať H, všade hovorí CH. Pritom nikdy na ňu nik nešušľal, lebo som na to alergická 😠 Ani R ešte nehovorí, ale L už hej, takže to nejak neriešim.

hanka274
2. feb 2010

ahoj cairka! mame uz najhorsie kiahne za sebou, simke to uz opadava...uz je opat peknucka, "cistunka" 😅 😅
a k logopedovi...mamka moja ma tam tiez tlaci, no neviem...ked pocujem ine deti...no predovsetkym ma tam tlaci kvoli tomu, aby som vyuzila cas, kedy pekne spolupracuje, akoze teraz. Ze aby som nahodou za rok nepotrebovala tam ist a hanku tam ani nedotiahnem...tak neviem...tiez mam vymenny listok od detskej, ale dako je na nastenke v kuchyni prilepeny uz od decembra 😀 😀 😀 takze my zatial nie...daj vediet ak by si sla.

hanka274
2. feb 2010

a zajtra mame karneval...chcem aby bola hrozienko, malina, slnecnica alebo hribik...no nechce ani o tom pocut. Nie, ja chcem byt princezna...ale bude tam sama princezna, vravim...Nieeee, ja chcem byt princezna...tak ju musim este dako prehovorit 😵 😵 princeznu mame v skrini pre kazdy pripad ako zeleznu rezervu 😀 😀 😀

lubka78
2. feb 2010

ahojte 🙂
hanka...tak to je super, ze uz ste zas peknucke 😉
cairka...no my sme na tom s vyslovnostou celkom dobre, vie vsetkom okrem "r", ale dr.nam povedala, ze este ma cas, ked nema problem s inymi hlaskami 😉..ja by som na tvojom mieste s nou sla, lebo kedze susle, moze mat aj iny fyziologicky problem...napr.kamoskin maly suslal, presne tie hlasky nevedel povedat ako vy a zistili, ze ma kratku uzdicku pod jazykom a ze je to z toho...potom len precvicovali a teraz uz ma 7 rokov a uz vie povedat vsetko pekne 😉..je to hlavne na tebe, kedy sa rozhodnes, hlavne, aby sa to stihlo napravit pokial pojde do skoly, aby potom nemala ine problemy 🙂

alzbetka
autor
2. feb 2010

ahojte,
u nas je to s vyslovnostou okrem "r" v pohode.
cairka skus sa popytat uciteliek v skolke, oni by ti mali vediet poradit, u nas v skolke si to vsimaju 🙂, ale na tvojom mieste by som asi isla navstivit logopedku

nikolasko
2. feb 2010

ahojte
hani tak to je super,že to máte už za sebou 😉
aj my máme zajtra karneval,Ničko bude Spiderman.Má aj sprej čo strieka pavučinu tak som zvedavá čo povie učka 🙂
U nás v škôlke majú vši Ničko má háro na kratúčko tak by to u nás dúfam nemal byť problém.Čo sa týka rozprávania myslím že v poho tiež si to dosť všímajú učky v škôlke a určite by na to upozornili.
Dnes odletela švagri späť do Londýna trošku som z toho smutná,svokra je na tom lepšie má dobré výsledky ale chce to strašne veľa času a bude potrebovať opateru.

alzbetka
autor
3. feb 2010

ahojte
nikolasko aj u nas su v skolke vsi 🙂 , v piatok, ked nasli trom detom vsi, tak dokonca vsetkym detom nastriekali vlasky sprejom proti vsiam, my sme potom v sobotu pre istotu dali sampon 🙂 , lebo betka ma dlhsie vlasky 🙂
nikolasko drzte sa

myskapipiska
4. feb 2010

baby, nestraste so vsami, u kamosky v skolke tiez maju 😝 v nase zatial nic, a ked by ich ines dostala, tak ja by som asi infarkt dostala, lebo ines ma riadne haro a vycesavat ich by bolo doooost tazke, inak my budeme mat karneval 10,2, a ines chce byt barbie 😀
a s vyslovnostou, r nevie, a ine nejako som nepostrehla, musim si s nou sadnut a chvilu sa sustredit na jej vyslovnost,
hanka, super, ze uz mate po kianach
ozaj a ines cim dalej tym viac neposlucha, ja uz neviem co snou, ked ju mama obcas vezme k sebe, tak je celkom dobra ale akonahle je somnou, pohroma, nepomoze ked pekne dohovaram, ked zvysim hlas, ani ked vrieskam 😒

alzbetka
autor
4. feb 2010

ahoj,
my mame karneval az 15.2. a betka by mala byt cervena ciapocka, ale uz zacina protestovat a co dam klarke, este netusim ☹

nikolasko
8. feb 2010

ahoj baby my sme zase PN Ničko včera vracal aj hnačkoval a ja potom v noci. Dnes je už celkom Ok boli sme u DR. milion ľudí.Teraz sme si dočítali časák Káčera Donalda a Ninko pozerá DVD s ním.Konečne zmena do teraz ho držali Autoroboti ☹
Svokra je už doma ako tak s pomocou aj čo to prejde ,keď rozpráva tak jej rozumieť a s rukou pohne zatial máličko ale chce to čas a myslím že to bude dobré.
Držte sa 😉

michaela2410
13. feb 2010

ahojte, dlho som sa tu neozvala...ale akosi nestiham, akurat pozriem na FB a tam sa zdrzim, inak som v kolotoci: praca, deti, domacnost...

Od piatku mame aj my kiahne, Lukas sa vysypal a uz ho to zacina aj svrbiet. Hanka, ako dlho vam to trvalo? Tomas zatial nic, ale pocitam, ze jeden skonci a nastupi druhy... 😒

Co sa tyka logopeda, asi by som skusila, ak susle, lebo synovec tiez susle, ale je o pol roka starsi a chodi asi od septembra. Lukas nehovori vsetko cisto, ale zatial je to v poho...S tomasom som chodila, lebo hoci r vedel, tak nevedel spojit niektore spoluhlasky. Ale boli sme asi len dva, ci trikrat a dr povedala, ze to bude dobre. Ono nic za to nedas, ked si to vypocuje odbornik. Tomasovi sa tam pacilo, lebo robili spolu vselijake hry...proste ho to tam nenudilo. 😎

hanka274
16. feb 2010

ahojte, tak ja po dlhom case...
misi, trvalo nam to u Hanky asi 2 tyzdne, kym odpadla uuuuplne posledna aj 3tyzdne...ale po 2 uz bolo v pohode...no pri Simke ovela dlhsie, aj mesiac...vcera jej odpadla poslednaaaa 😵 , v hlave sa to drzi najviac, teda najdlhsie...

hanka274
16. feb 2010

fuuuha, to co som tu ja tak skoro robila 😕

nikolasko
22. feb 2010

fuuuuuuuuuuuuuuuu ha tu to ale žije ☹ 😉 🙂
Kde ste všetky???????????????????
Hani jak skoro kto nosí malú Hanku do škôlky? Zanesieš a surfuješ 😉 😉 😉 😉 🙂 😀
Čo má kto nové?
My sme sa boli cez vík trošku vywelnesovať čakala som že to Nička poznačí soplíkmi alebo kašlom a nič tak som rada.Cez prázdniny si to môžeme zopakovať 😎 ozaj kto pôjde do škôlky aj cez prázdniny?Ako to u vás funguje?

hanka274
22. feb 2010

ahoj nikolasko...vacsinou odnesiem hanku do skolky este v pyzame a to doslovne 😀 , na pyzamo hodim len gate, mikinu, bundu, cizmy a idem...pridem a lahnem k simke dalej...hehe
ale akonahle napriklad dnes uz bolo krasne, tak ani ma nehlo...to sme hned boli vonku.. a zajtra znova...

my ideme asi do skolky...nejdeme na dovolenku ani lyzovat ani k moru, takze sme doma s vylozenymi nohami...a hanka v skolke...jej je tam najlepsie...doma same zakazy, prikazy 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 chichichi 😀 😀

nikolasko
23. feb 2010

u nás sa škôlky združujú tak Ničko bude domka len som zvedavá kto mi dá toľko voľna, koľko počas roka majú deti prázdnin ach ten náš štát 😠 😠 😠 😠
hani dúfam že už nastávajú dobré časy slniečko teplúčko prechádzky...... 😎vy už o chvíľku na vlastnom dvorčeku gril párty 😉

cairka
23. feb 2010

ahojte. díky za odpovede 🙂
nikolasko, no my ešte netušíme, čo bude v lete, veve zatiaľ bola v škôlke 16 dní od októbra...teraz ju mám doma do apríla, potom to ešte raz skúsime a ak zas skončí zo zápalom pľúc (tie mala teraz 3 po sebe), tak ju asi nechám doma minimálne do septembra, ak sa bude dať v škôlke dohodnúť, tak do apríla o rok. ale moc sa mi do toho nechce, bola by som radšej, keby aspoň jar a do prázdnin vydržala v škôlke 😝 aspoň ako bežné dieťa že týždeň v škôlke/týždeň doma. zatiaľ chodí skôr 4 dni v škôlke/6 a viac týždňov doma...

ale tiež sa tešíme na slniečko a teplúčko 😎

hanka274
23. feb 2010

nikolasko, myslela si jarne prazdniny ci??? uz sa tesim na dvorcek...dufam, ze to tento rok dako zmakneme a vianoce uz budeme tam nastalo...nielen na vikendy ako planujem cez leto...juchuuu... 😵 😵
cairka, ta mala je riadne statocna, chudatenko moje, ta si uz toho odtrpela...a aj ty istotne 😔 😔 😔 😔 😔

alzbetka
autor
23. feb 2010

ahojte,
my uz prazdninujeme a kedze je nasa skolka v skole, tak prazdniny mame aj my. dneska sme este doma, ale zajtra sa chystame vlakom na zahorie k babke 🙂, uz sa tesim na tu cestu 😉

nikolasko
23. feb 2010

hej hej jarné,ale aj vlastne všetky 😉
alžbetka konečne si sa tu ukázala šťastnú cestu a užite si babičku 🙂 🙂 🙂
cairka fúúúúúúúú to je zlé a hlavne ked je malá veve taká spoločenská držím palce aby sa to vykryštalizovalo k lepšiemu 😉

hanka274
24. feb 2010

alzbetka, stastnu cestu...
baby 😀 😀 😀 vcera sme boli v ZOOdome kupovat zradlo pre ryby a 😀 😀 😀 😀 kukam, ze to co je??? 😀 😀 😀 kociky pre psov, stylove trojkolky, ja som tam skoro pleskla na zem a skoro rozbila papulu so simonkou na rukach, jak som sa otacala za tym a ostrila pohladom na nazov tovaru... ja umrem...ja toto keby som videla vonku na ulici, ak normalne sa pristavim pri tom cloveku co tlaci ten kocik a by som s nim hodila rec...normalka by som z neho spravila behom 2 minut totalneho debila co by sa od hanby prepadol pod zem a snad by ho do najblizsieho kontajneru vyhodil...
chapete to????? 😀 😀 😀 😔 😔 😅 😅 🙄 🙄 🙄 ☹ ☹ 😠 😠 ☹ ☹ 😖 😖

hanka274
24. feb 2010

a necudujte sa tym smajlikom... fakt vystihuju moje pocity....hehe

nikolasko
25. feb 2010

hani tu jedna pani venčí tak svojho psa 🙂 Ten má už asi 100 rokov zoberie ho na tom kočíku, keď sa mu chce tak spraví potrebu a šup naspäť voziť sa.Ona ho doslova zbožňuje, nemá dieťa tak všetku lásku dáva psíkovi a dopraje mu aj takýto prepych 😀 😀 😀 😀 Mnohí na ňu pozerajú ako na blba 😉

nikolasko
25. feb 2010

Apropo sú aj vodiace popruhy pre dieťa tiež to vyzerá dosť divne ako pes na obojku a ľudia to pre svoje ratolesti kupujú 😀 😀 😀 😀 😉
Ach ten svet je nejaký pošahaný 🙂

hanka274
25. feb 2010

nikolasko ale psa vozit? ten co ma nohy na to aby chodil a behal??? rozumies...
jasne vodiace popruhy tiez mi dojdu pošahane ako pises...no s tymto ked to porovnam...ty vole...hehe
baby sme v semifinaaaale, kukali ste...u nas trubili auta, vlajky sa vlnili z aaaut...parada...tesime sa hrozne!

hanka274
26. feb 2010

ahojte, tak dnes sme boli nastrelovat nausnicky....paraaada...ziadny plac...iba tak asi 3minutovy... potom usmevy na kazdu stranu salooonu...
😀 😀

michaela2410
26. feb 2010

ahojte, tak nam sa prazdniny chylia kukoncu...deti som mala doma, lebo v skolke som ich uz asi pred mesiacom odhlasila, kedze sme mali ist lyzovat...lenze kedze Lukino mal tie kiahne, Tomas dva dni tiez teplotoval, aj muz, tak sme to zrusili ☹

Mali sme krasne dni, az na ten dnesny, ale mna chytila hrozna nadcha...ale to mna vzdy, den sa takto zmeni pocasie 😒

Manzel vyspava, chce si dat na rano budik na hokej...ale neviem, ci vstane 😉 , inak je to fakt super, ze sme postupili 😀 ....Slovenskoooooooo!!!! Do tohooooooo!!!!

hanka274
26. feb 2010

misi a tomasko nemal kiahne este??? ak nie, mozno ich mate za tyzden spat... u tomiho... 😉 predpokladam, ze nebol izolovany lukino u babicky alebo tak...

aj my drzime palce...

hanka274
27. feb 2010

och, ten nas hokej... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre