Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
3. júl 2007

vroni, ja by som aj išla, ale to majú len firemnú akciu, tam by som ísť nemohla a netuším čo by som ten celý deň robila v žiline. Nikdy som tam nebola, takže ani neviem, čo tam je...
no možné to aj je, že je to nejaký môj utajený brat 🙂 Inak váhou je trošku podobný môjmu mužovi, ale ten už chudne (teda, ja by som to nazvala, že mu ubúda svalov odkedy maká v obchode) už má "len" 85 🙂

vroni
3. júl 2007

😀 😀 😀 tak teraz som sa pobavila. Aj nas tatinko chudne, ale on zacinal pri takmer 120. Tak sa strasne tesi na cas, ked uz bude len dvojdiferny. Len mne je to luto, lebo ja radsej take medvedie typy ☹
Ale s tou Zilinou Ti veru neporadim
A barja, tu su nejake tie linky na svetelnu terapiu:
http://www.springerlink.com/content/w5827n1574n...
http://www.akhwien.at alebo http://www.meduniwien.ac.at/ophthalmology/m_con...
Vcera som zabudla 😨

cairka
3. júl 2007

Ahojte.
To je nespravodlivé, Ja som sa tu snažila od včera dostať a nechceli ma pustiť a vy si tu kľudne vypisujete! 🙄 A takú dobrú tému ste mali 😀 Ja jedine bavoráka pijem a keď som si mohla dať, tak mi ho koník závidel. No nič, počkám ďalší rok, ešte vydržím 😎
Vroni, mojej mame po pôrode sestry povedali, že sa čosi pokazilo a už nikdy nebude môcť mať deti a aha, tu som. Takže ja som tiež taký "zázrak" . abo omyl? 😀
My máme tento týždeň prázdninárku a Veve zasa exceluje - dnes stála 1x v kúte, lebo ináč by som ju už asi roztrhla. ale čuduj sa svete, potom bola ako anjelik. Hádam ju to bude držať aj naďalej 😵

barja
4. júl 2007

Ahojte, ani mne sa nedarilo včera dostať na koňa 😠 😀 Vroni ti poviem, teda , že fakt zázrak.To si musela byť inak šokovaná , keď ti dr. povedal, že si tehulka. A ďakujem.A k tomu chlastu - tiež to mám asi ako Barunka, len zacítim a už som chytená 😀 Ale ak mám chuť tak ja rada také sladučké ako Baileys alebo vaječný koňak. Z finančných dovodov skor ten vaječný 😉

hanka274
4. júl 2007

caute, ani ja som nemohla na net od predvcera vecera. Dovod neviem, tak si viete predstavit ako som bola nazhavena a furt nist...
tak ste mi chybali...
barja, no jasne, bejlis je drahy jak slak...
tak ja som tiez uz opita, len z toho co tu pisete... 😎
vroni, fuha, tak to je ozaj paradicka, ze mas babatko...15rokov...no to je co povedat...ale ved muz tvoj nema tak vela, co to je pre muzov 36rokov...moj svagor ma 40, ma 7 rocneho a 2 rocnu dcerku. Moj muz ma o 10 viac nez ja, teda 34 bude mat v novembri. A mame rocnu dceru...
ja som rada, ze ma tolko co ma. A na druhe do 40 jeho urcite stihame...teda, ak nebudem mat kadejaku pliagu z tych bolesti...

hanka274
4. júl 2007

vroni, jasan ze sa bojim o nbo. Stale mu pisem, nech ide pomaly, opatrne a tak. nech radsej spi, nech sa neponahla....lubime ta....nechcem ostat same, vrat sa v pohode....a tak, chapes....bojim sa o nho. Ale povedal, ze uz to nebude robit....lebo spedicka co mu zadala cestu spat, tak to trosku ta slecinka domotala, kruzil v madarsku, lebo mu povedala ze tam a tam musi ist najprv....no a nemusel, potom sa musel vracat...no hrozne....a este splatnost faktur u spediciek je 45dni, u nasej 55....no tak to dovidenia....to mi zaplatia na vianocne darceky ci co????

sweetienka
4. júl 2007

ahojte babulky 🙂
vy tu teda rozoberate temy 😀 hlavne, ze babuliatka aprilcatka su zdravucke 😉
ked som tak citala o tom alkohole, tak ja kedysi daaavno som milovala fernet citrus s colou, z toho som mohla vypit strasne vela a nebolo mi zle 🙂 mnam, aj teraz by som si dala 😀 odkedy kojim dam si sem tam cervene vinko, ale hned sa mi toci hlava
barunka, aj nas tatino je vela bez nas, takze nie si sama a uvidis, sobota prejde raz dva a uz bude s vami
anika, dakujeme pekne za blahozelanie 😵

cairka
4. júl 2007

Ahojte. Tak dnes s nami počasie pekne vybabralo 😖 Chceli sme ísť na výlet a namiesto toho sme celý deň doma trčali. Dúfam, že zajtra to už bude lepšie. Dnes bola teda Veve celkom dobrá, na to že sme boli len doma. Ale maminka bola z toho nervózna 😅 čo robievate keď je takto škaredo. Ešte k tomu, keď treba vymyslieť program aj pre Veve, aj pre neter 😒

ivcap
4. júl 2007

Ahojte. Cairka, tak mi sme doobedu vysávali, potom sme išli pomalinky do obchodu. Doma robila neskutočný neporiadok. V poslednej dobe čo má na dosah oblečenie, uteráky, kľúče, to všetko je na zemi. Takže len chodím za ňou a odkladám veci. Minule ste rozoberali tému kvetináče. Pomyslela som si chválabohu, moja to nerobí. Dnes som ju načapala, ako sa s hrabličkami rype v čerstvo poliatom kvetináči v obývačke a potom ich vytrela do koberca a sedačky 😠

hanka274
4. júl 2007

ivcap-no zlata...
tak baby, dnes som surfovala o 106, opat je tu medzi nami slecna, ktora zrejme nema co robit cele dni a len oblbuje tu na MK...
....no sranda, poviem vam...

cairka
5. júl 2007

Dobré ránko.
Hanka, pekné fotky 😵
Hej, všimla som si Ivku, len som sa nestihla ozvať, lebo Veve vstala, tiež som jej chcela napísať, že sa mi to nejak nepozdáva. Večer som čítala, jak ste sa do nej pustili 😀
Ivča, som rada, že nie len my máme doma ako po výbuchu 😅 ale kým ja dve veci odložím, tak krpatá 4 vyberie 😠 Ale akonáhle zbadá nejakú omrvinku na koberci, tak ju ide hneď vyhodiť do koša. Jediná chybička je, že občas za omrvinku považuje aj mobil, dudu a iné maličkosti 😉

nikolasko
5. júl 2007

ahoooj baby aj u nás fučí ako o život tak budeme asi tráviť den domka
ja ako vždy nejako nestíham 😖
cairka ked je tak škaredo tak Ničko demoluje byt a ja po nom upratujem pri každej hre vydrží cca.5 minút a ked mi končí fantázia odnesie si to napr.komoda už sa mu podarilo zrušiť 2 šuflíky 😒
a to ked veve akože postavíš do kúta tam normálka vydrží a chápe to ako trest?
hmm a alkohol no ja piť neviem tak to nerobím a taktiež mi stačí iba ovonať a mám 😵
hanka malí dopravcovia na Slovensku no coment-osobná skúsenosť

hanka274
5. júl 2007

ahoj vikendova-nikolasko...ako myslis....tiez muz robil??

my ideme grilovat... 😵
ako ivanka....chichi...
ale my naozaj.

hanka274
5. júl 2007

cairka dik!

ivcap
5. júl 2007

akú Ivku tu spomínate?

cairka
5. júl 2007

Ahojte. My sme nakoniec boli dnes na výlete, tak sme uťahané obidve 😅 Ale bolo fajn, troška zmena zasa.
Nikolasko, no ja som ten kút len vtedy raz skúsila , s tým, že som bola s ňou v izbe a nedovolila som jej odísť, kým neprestala trucovať - celé to trvalo možno minútku, potom zmenila plač na taký ľútostivý, to som si ju už pritúlila. a asi zabralo troška urobiť bububu, lebo odvtedy bola v pohode.
Ivča, tu na koníkovi sa pohybuje holka s nickom Ivanka a nejaké číslo, nepamatám aké a dáva dosť rozporuplné info o sebe. Ja som našla jej tému, že je 15ročná a tehotná a tam som sa jej zastala, že sa to môže stať aj v "dobrej" rodine, ale potom tam riešila už aj také divné veci, čo som zistila až neskôr - rieši či sa má vydávať na svoje 19 narodeniny a aký dom si má kúpiť. No zrejme sa fakt niekto nudí 😀

ivcap
5. júl 2007

Ahojte. Tak dnes u nás bolo otrasné počasie, celý deň sme trčali doma. Dúfam, že zajtra bude teplejšie, nebude pršať a pôjdeme trochu von. Aj u Vás bola taká zima?

vroni
5. júl 2007

Teda u nas bolo dnes hnusne. Sice teplo, ale k tomu taky vietor, ze nas skoro odfuklo 😠 Takze sa nam v byte nedali otvorit okna, ale teplo dnu liezlo. No, na porazenie. Dieta bolo dnes tyrane starou mamou 😀, tak som sice teoreticky mala volno, prakticky bola na mne krpata prilepena este viac, ako ked sme sami 😔 Inak, ja uz mam cestovnu horucku a premietla som si vsetky hororove scenare, ktore sa nam mozu stat 🙂, ale napriek tomu som uz zacala balit.
Nasa mala s nadsenim "vypratava" kuchynu. Kvety su v keramzite, ten ju nelaka (nastastie) a skrine na poschodi (schody zablokovane 🙂 ) Tak to este celkom ide.

nikolasko
6. júl 2007

cairka takže zabralo to je super určite lepšie ako capnutie po zadku skúsim pri najbližšom trucovaní a tuším to robili aj tie TV pestúnky
hani naštastie nie ale môj tato takže sme si ho moc ako rodina neužili a tie peniaze za to nestáli ☹
to počasko je aj u nás otrasné a divím sa že tu dnes prispievam prvá 🙂 čo je baby?

cairka
6. júl 2007

Ahojte.
Nikolasko, veď od pestúnok som to odkukala 😉
Baby, ja som tu minule Vanesku ohovorila, že nechce rečniť a ona sa teraz riadne rozkecala, tento týždeň má každý deň aspoň jedno nové slovo. A vymýšľa si nové skomoleniny a mama hádaj, čo to znamená 😠 Šikulka je to 😀

ivcap
6. júl 2007

Ahojte. Dnes sme znova trčali doma 🙄. Riadna kosa. V Tatrách snežilo. Modlím sa, aby už zajtra bolo teplejšie, lebo ďalší deň doma, tak to už si neviem predstaviť. Saška sa už tiež nudí, celý deň sa musím točiť okolo nej. Akonáhle na chvíľu odídem, tak začne pišťať 😠 . Najhoršie na tom je, že tatino robí celé dni do večera a my sme tu samé. Tak sa vadím so Sašou. 😉

cairka
6. júl 2007

Ivča, tak to poznám 😉 My sme dnes boli poobede von, dokonca slniečko svietilo. ale fúkal taký vetrisko, že sme boli len asi pol hodiny. 😠
Teraz už spí, hádam bude spať lepšie ako poslednú noc. 3x sa v noci zobudila a vrieskala, nedala sa utíšiť 😖 Neviem, či ju niečo bolelo (idú jej očné zuby) abo malá nočné morky. No som zvedavá, čím ma dnes prekvapká. 😉 Sme si kúpili dnes svietiacu dudu, nech nemusím hodinu šmátrať po postieľke, snáď ju nájdeme rýchlejšie takto.

barunka
7. júl 2007

čaute baby,
ja práve teraz smútim, dnes sme od rána s manželom makali (nakoniec nebola žiadna žilina) a urobili sme Simi zatiaľ takú "provizornu" izbičku s nábytkom čo sme doma mali, keďže ešte nemáme nový kúpený a hneď sme ju aj vysťahovali. Strašne sme sa poslednú dobu v noci rušili, nemohla som sa ani pohnúť na posteli bez toho, aby sa hneď neposadila a nezačala sa ma pýtať, že čo to robím. Tak teraz prvýkrát spí vo svojej izbičke, sama a mne je to tak ľúto, lebo to teda znamená, že už nie je moje malilinkaté bábenko, ale že už je veľká baba. Manžel mi tu vraví, že som trafená, ale mne to príde hrozne smutné... 😢 😢

cairka
7. júl 2007

ahojte.
Barun, tak to verím, že ti je smutno. Ale budete aj vy, aj Simi kľudnejšie spinkať 😉 Ale ja som strašne rada, že budeme v jednej izbe ešte véééééééééľmi dlho 😅 Jedna z výhod nie samostatného bývania 😠
My sme dnes boli na chate, vrátili sme sa o pol deviatej, Veve zaspala v buse, ale pri prezliekaní sa zobudila a teda už sme sa dlho tak dlho neuspávali. Už bola moc unavená 😖 Ale vyšlo nám počasie tak bolo super - papali sme grilované kuriatko to bolo ešte lepšie, ako počasie 😀 .

barunka
7. júl 2007

cairka, ani my nemáme samostatné bývanie, bývame s mojimi rodičmi, ale aj tá druhá izba bola "naša" tak sme ju vyprázdnili, nábytok rozobrali na cucky a je to... Inak Simi si tam spokojne odfukuje, vôbec ju netrápi, že je niekde inde, hlavne že má svoju postieľku a zajaca...
kde máte chatu??

cairka
7. júl 2007

A ja som si myslela, že máte sami dom. Buď rada, že je spokojnučká, furt lepšie, ako by mala vyplakávať 😉 Uvidíte, ako zvládne noc, potom daj vedieť 😵
Chatu máme tu blízko, pri takom jazere, teraz máme na chate návštevu z rodiny, tak sme ich boli kuknúť. S Vaneskou si tam ešte netrúfam spať 😅

barunka
7. júl 2007

cairka, bodaj by, bola by som najšťastnejší človek na svete, keby sme boli sami... ale aj to raz hádam bude.
Inak ma tak teraz napadlo, že aj môj otec pochádza z Martina, ale ja som tam nikdy v živote nebola, aj keď tam býva moja babka 😀 😀 No máme veľmi dobré rodinné vzťahy 😅

Ešte si s malou nespala mimo domu? Ja by som veľmi chcela ísť niekam aspoň na víkend, ale bojím sa, či by sa to dalo a som rada, že nie som sama.
Ale tú chatu pri jazere by som brala, trošku si pošantiť, opekať (už sa mi slinky zbiehajú...)

sweetienka
7. júl 2007

jeeej, caute baby 😀 konecne tu po dlhej dobre niekoho vidim 😉
barunka, my sme boli s malou koncom maja na vikend na chate, ale boli sme s rodinkami, ktore tiez mali babatka, takze to bolo v pohode, mala sa viac vysantila, sice prvy vecer sa jej nechcelo spat, ale ten druhy uz spinkala bez problemov
no a uplne chapem, ze je Ti smutno, ze Simi nemas pri sebe, ale cairka ma pravdu, lepsie sa vyspinkas aj ty aj ona 🙂 ja som si uz velmi zvykla, ze mam Dianku pri sebe a neviem si predstavit, ako budem ja zvladat, ked bude mala spinkat sama 😒
no a ked ste spominali martin, ja som tam kedysi chodievala dost casto 🙂

cairka
7. júl 2007

Ahoj Sweetienka. Za kým si tu chodievala?
Barun, ja som spala prvýkrát s malou pred mesiacom jednu noc v Poprade v Materskom centre a bolo to vcelku v pohode, len horšie zaspávala a o mesiac sa chystáme na výlet na týždeň, tak som strašne zvedavá, ako zvládne viac nocí mimo domu.
No, tak môžme spraviť stretko v Martine, Barunka urovná vzťahy v rodine a Sweetienka zaspomína na "staré" časy 😀

sweetienka
7. júl 2007

cairka, mala som tam frajera 😀 takze som tam chodievala dost casto, aj nejaky silvester sme tam boli na namesti 🙂 este si pamatam, ked prerabali namestie a stavali tu presklenu budovu, co bola kaviaren, ci nieco podobne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre