Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barja
2. aug 2007

jaj Vroni ja som tiež bola najprv prekvapená (alebo sklamaná ? - neviem čo to lepšie vystihuje), že malý zbadal more a nič. Bál sa jak šlak. Ako išla naňho vlnka tak hneď zdrhol. A ja som si naivne myslela, že keď sa doma tak rád kúpe tak bude z mora na držku a on nič 😀 Ale našťastie u nás to po cca 3 dňoch prešlo a potom sa osmelil a už dokázal bežať do mora aj sám. Dovtedy nielenže nešiel sám, ale keď sme ho zobrali na ruky tak sa na nás prisal ako kliešť a ani za svet sa nechcel pustiť. No ale ako hovorím potom si dokonca vedla mňa sadol na brehu a čakali sme na vlny , pár krat sa aj dostal pod hladinu ale nevadilo mu to . Aspoň si riadne prečistil dutiny 😉 Ale absolutne najvačšia jeho zábava bola behať okolo cudzích lehátok a ja jak taká pipina za ním. Ku každému sa chcel prihovárať a tváril sa , že rozumie taliansky. 😀

vroni
2. aug 2007

Tak to ma nenapadlo! My sme skusili more len dvakrat, mala nereagovala (teda reagovala, bolo ju pocut kilometre 😀 ), tak sme na plaz nechodili. Nenapadlo nas, ze mozno krpata zmeni nazor... A behanie po plazi pozitivne ovplyvnuje formovanie postavy (ale to tusim nepotrebujes) 😀 😀 😀

barunka
2. aug 2007

Baby, včera som to už písala na koníka, ale tie naše kiahne (tie z pohotovosti) nie sú kiahne (to máme od našej dr. ako nám to včera oznámila) ale je to niečo iné, no ona nevie čo. Kiahne to nie sú preto, lebo sú vyrážky malé, je ich málo, nehnisajú, nezostávajú po nich stopy a čo ja viem čo ešte.
Takže Simi niečo je, niečo čo jej spôsobilo vysoké teploty a čo jej spôsobuje vyrážky, ale nevieme čo a naša dr. sa ani nenamáha to zistiť, mám jej len dávať fenistil...
A ozaj, s kiahňami sa údajne dá chodiť aj na ihrisko, len do obchodu nie...

Barja, máte nádherné fotky. Hneď by som išla

cairka
2. aug 2007

Barunka, tá vaša dr. je teda riadna ... . Dobre, tak to nie sú kiahne, ale asi by sa mohla uráčiť zistiť, čo to je 😒 To jej ani krv nezobrala, ani výtery ani nič??? Tak už ti ostáva zasa len hľadať na nete a nájsť si diagnózu sama 😎 V tom už máš prax 😉

barunka
2. aug 2007

cairka, nie, ona len mrkla vyrážky, odvážila ju a poslala nás preč, že kiahne to nie sú. Tiež som sa jej pýtala, že čo to potom je a ona mi len povedala, že to ona nevie. Lenže to už mne došla trpezlivosť a vyletela som na ňu, že kto to má teda vedieť, že snáď ona je lekárka a ak to nevie hneď, mala by urobiť všetko preto, aby to zistila. A nakoniec som len dodala, že či je toho názoru, že ak niečo neviem, nechám tak a vypochodovala som preč.

cairka
2. aug 2007

To je sila. Ja by som počkala do poobedia a išla na pohotovosť znovu. Tam by mala byť iná dr., tak ďalší názor. ešte stále máte aj teploty?

vroni
2. aug 2007

veru barunka, chod jednoducho k inej lekarke. To ti tak mudro povedala ta perla, co ti naposledy odporucala bit svoje dieta? Rozkosna osobka 😠 😠 😠 S tou pohotovostou je to dobry tip, urcite by som to skusila...

barunka
2. aug 2007

vroni, no presne tá... Veď keď sa s dr. darí, tak sa darí.
cairka, vroni, nad tou pohotovosťou uvažujem aj ja, ale problém je ten, že musím vystihnúť správny deň. Táto naša dr. (mimochodom pár rokov už v penzii) robí aj na tejto pohotovosti a podľa najnovších info sa strieda len s tou dr. ktorá nás vyšetrovala (okrem iného je tiež tu odtiaľto ale ordinuje o dedinu ďalej a je to podobná "koza" ako táto naša).
Inak ja som presvedčená o tom, že Simi má kiahne, tie pupáčiky má vnútri akoby také dožlta, akoby v tom mala nejakú tekutinu, najviac ich má pod plienočkou, teda tam, kde jej je najteplejšie a na nohách. A ja som dostala pásový opar, chorá nie som, tak netuším inak z čoho iného by to bolo...

cairka
2. aug 2007

A to doktorka, ktorá je už na dôchodku nevie rozpoznať kiahne? Veď už musela vidieť všetky "druhy". abo už na to nevidí 😖
Barun, prajem skoré uzdravenie obidvom 😉

vroni
2. aug 2007

Cairka, mozno uz dobre nevidi. Alebo je to skor starecka demencia, podla toho, co rozprava. 🙄
Barun, ak mate auto, co takto skusit pohotovost v najblizsom meste? Viem, ze to nie je ziadna bomba, prevlacat chore dieta ako maca, ale takto horucky bez diagnozy, to by som asi neriskovala. Ale v kazdom pripade drzime palce, nech ste skoro zdrave.

nikolasko
2. aug 2007

bože barun už zase problém s Dr. 😠 😠 😠 😠 skoro sa uzdravte a podaj info ako ste dopadli budeme držať palce 😉
barja peknučké fotočky ste zlatá rodinka 🙂

kvendolinka
3. aug 2007

Barunka,Simi posielame pusinky a skore uzdravenie prajeme 🙂

ivcap
3. aug 2007

Ahojte. Barun, presne ako píše Vroni. Zober malú a choď na poho do mesta. A tú Vašu "dr." pošli do teplých krajín.

hanka274
6. aug 2007

joj, barunka!! chodte do mesta k inej doktorke....drzim vam palce trpitelky moje... 🙂

inak dobru noc...idem "uz" spat...uz dost hodin, nie??

hanka274
6. aug 2007

kukam foto barja....super, ste boli v Lignanu?,
a vroni v Bibione, ze??

barja a barunka, vy mate tie decka jak 2rocne, fakt! uplne ine jak Hani, ona je taka miniHani...

vroni
6. aug 2007

Teda Hani, ty teda pises v casoch 😲 😲 😲 Bibione si odhadla presne. 🙂 Inak, Natalka je tiez taka miniatura (ale s hlasom po tatinkovi, ked jaci, pada omietka), teraz su jej akurat dobre 74 veci a to za posledny mesiac hodne podrastla....

ivcap
6. aug 2007

Ahojte. Vroni, tvoja Natali je taká malá prďula? Tak Saša nosí č.86 a tiež teraz v lete dosť vyrástla. Musela som jej úplne obnoviť šatník, lebo jej bolo všetko malé rifle, tričká, mikiny aj boty. ☹ A teraz, keď sa u nás tak ochladilo, tak som jej nemala čo obliecť. Takže kupujem to, čo je momentálne v obchodoch a to nie je žiadna sláva, majú ešte väščinou letný tovar.

barunka
6. aug 2007

Baby, ja som sa na všetkých lekárov totálne vykašľala, tu je u nás len jedna pohotovosť v okresnom meste a tam robia tieto kozenky ako som spomínala. ďalšia je až v BA... Simi už vyrážky prechádzajú, teraz má také chrastičky, už jej to aj opadáva, takže hádam je to za nami.

No Simi tiež teraz dosť vyrástla, všetky 86-tky sú jej malé, len tie z H&M tepláky sú jej ešte 86 dobré. Inak nosí 92. Je to môj malý sloník, ale tým, že podrástla je to horšie a horšie. Dotiahne na kľučky a minule ma princezná vymkla na balkone. Nemať otvorené okno, asi tam skysnem pekne dlho.

kvendolinka
7. aug 2007

Ahojky babule 😉 daaaaaaaaavno som tu nebola,nejak neni casu 😒 Ako travite leto?Manzel mal dovcu vyse tyzdna tak sme chodili po Slovensku kade tade.Hodim aj nejake foto.
Som si vsimla,ze rozoberate velkosti oblecenia.My sme 86-92 lenze Natali je vysoka a chuda tak nam dost vela veci spadne z pasu 😀 a Barunka tak s tymi kluckami je to problem aj u nas.Doma mi to nevadi ale u nasich na brane ano pretoze maju branu rovno na ulicu a velmi malo chybalo k tomu aby si to otvorila tak sme museli dat zvrchu poistku 😠 no katastrofa,ja uz niekedy ani neviem kde mi z nej hlava stoji 😝

vroni
7. aug 2007

No, to ste ma teda potesili. Ja som sa citila ako narodny hrdina, ze mozno v septembri, ked budeme kupovat jesenne a zimne veci, uz budem moct kupovat "az" 80. Inak, mam taky pocit, ze veci z H&M su vzdy aspon o pol cisla vacsie, nez vsetky ostatne "znacky" Super na prechodnu dobu. Ale aspon blcha nedociahne na klucky 😀 😀 😀
Barun, podla mna si dobre urobila. Lekari by vas asi i tak poslali na 100 vysetreni, aby ti nakoniec oznamili, ze nic nevedia 😨
S tymi kluckami mate ine zazitky, u nas krpata zatial otvorila len branicku u svokry (ta klucka je asi v polovicnej vyske oproti normalnej) - tiez ide rovno na cestu, svokre oznamila: "Nata nono papa", branicku zavrela a isla prec. Vsetci sme cumeli jak 😲 😲 😲 , som zvedava, kolko jej ta uvedomelost vydrzi...

nikolasko
7. aug 2007

ahoj baby 🙂 včera sme boli na očkovaní a musím pochváliť Nička neplakal 😀
tie velkosti no neviem ale podla mna to číslovanie bude podivné náš nosí od 74-92.
barun hlavne že je už dobre kašlať na dr. 😉

barunka
7. aug 2007

vroni, nikolasko, presne preto sme tam nešli. aj tak by nám zasa robili testy na alergie (mimochodom tie prvé ešte nemáme, záhadne zmizli) a podobné nezmysli a nakoniec nám oznámili, že vyrážky síce má, ale z nejakého nevysvetliteľného dôvodu. Podľa mňa to inak aj tak boli kiahne, aj všetky susedy (od 60 vyššie) tvrdia, že určite kiahne. Teraz má samé chrastičky a škriabe sa, ale čo už...

kvendol, mne Simi už párkrát na ulicu vybehla. Tiež si dokáže otvoriť bránu a vybehnúť von, dnes si zmyslela, že auto, čo nám zastalo pred domom je tatove a hajde utekať von. čo na tom, že bola nahatá a maminka v plavkách, lebo sme akurát vyliezli z bazéna. Aspoň mali susedia šou, keď som ju naháňala po ulici v plavkách a voda zo mňa kvapkala na každú stranu...

Vroni, aj Simi zvykne byť taká vychytralá a mne sa zdá, že to je čím ďalej tým horšie. Aspoňže tie naše deti vedia, že robia zle. Možno raz dospejú k tomu, že okrem mudrovania sa dajú aj na to, čo im maminky kážu...

Ale aby som nenadávala na Simi, ona je inak dobré dieťatko (ak jej nepreskočí), poslúcha ma, urobí čo chcem. A teraz máme pokrok, konečne som zohnala redukciu na WC, keďže nočník simi neznáša a ona na ten záchod chodí. Kľudne si tam posedí, vyciká sa a dnes mi búchala na dvere, aby som ju tam pustila, posadila sa a vykakala. Tak si začínam myslieť, že má rozum aj na iné veci ako blbosti...

hanka274
7. aug 2007

no baby co sa tyka oblecenia a velkosti tak to vam fakt nepoviem, lebo neviem, ja asi jedina nekukam na cisla ked kupujem....proste kuknem primeram, dam do rezervy mierne skratenie po 2-3 praniach a je, vzdy sedi. ale velkosti-urcite ta najmensia z vas 😀 😀
ale zato ked ideme na ihrisko...je nas vsade plno, smyklavka no problem uz davno-to je jej oblubena, len sa mi strasne lubi, ked tam dake 2 rocne medituje ako sa spustit-boji sa, pride hani a bum, ani nekuka ci ju dolu chytam alebo nie. velmi je fyzicky sikovna, a velmi opatrna, stale pozera doboku, dozadu ked dakam lezie, alebo zleziava /to je slovo 🙄 / ci ma pevne 3 body jak horolezec....v tom je po mne, som bola vraj tiez taka, verim tomu, lebo som doteraz nic nemala narazene-zlomene-nalomene-vyklbene. nic...takze urazov sa dako nebojim, ale dnes ako na potvoru vysla na lavicku, postavila sa a ako sa otocila, tak dala nohu do luftu a bum-bac...padla ale na drevene, nie na chodnik, takze v pohodke...

....inak u nas sama smola v rodine, drzime smutok, vcera som dosla o svokra 😢 😢 😢 😔
piatok pohreb, no hruza!
praskla mu pecienka v spanku okolo polnoci, to bol taky trulo, slopal cely zivot, kavy aj 10x za den, cigy furt v ustach....no hruza. Poznala som ho daco vyse pol roka, pretoze ako bol moj muz maly, tak sa rozviedli rodicia a odvtedy sa nevideli!! teraz po dakch cca 20 rokov ho chalani (muz so svagrom) videli a prihovorili a tak...20 rokov o nom nevedeli nic!!! ani rodina!!ci zije, kde a tak, vobec nic!!tak bol u nas na silvestra a tak...proste vymena telefonov...vozila som ho k doktorovi-bol nejaky cas PN-nic vazne-spadol z bicykla...no a tak, tam kde on byval, tam mame stanoviste aut...takze s muzom a svagrom bol castejsie....proste bolo fajn, vzdy som ho chcela spoznat, aj ked bol taky aky bol v minulosti-nic agresivne-to vobec, len dal prednost kamaratom a alkoholu....inak velmi dobrosrdecny clovek, aj posledne by dal....len mal kamaratov cely zivot, co ho viedli na nespravnu cestu zivotom....z malej mal straasnu radost, ked ju videl prvykrat az mu oci slzili, ze sakra o co vsetko v zivote"dosiel"....mne vravel vraj okana pred muzom, malej vravel koketka mala....no mile.....sakra!
toto ma tak sere, konecne som ho spoznala a po pol roku zomre, sakra!
moze si za to sam, to je jasnacka, ale mohol este chvilku vydrzat....sakra, sakra!
bol taky smiesko, taky smiesny panko,
VZDY mal dobru naladu, VZDY!! fuziska mu smrdeli od celozivotneho fajcenia, ale akosi to patrilo k nemu....akurat mal dovolenku 2 tyzdne a tak sme sa mu ani ozyvat nechceli, ze joj, tatko urcite od rana naliaty a tak, pondelok mal ist do prace 1x po dovolenke-nesiel 😔 . A vraj vravel susedom, ze tieto 2 tyzdne zreparuje pecienku, ze nevravi, ze nebude pit, ale teraz nie-ako keby nieco citil...takze on tie 2 tyzdne dovolenky vraj vobec nepil, vobec nebol vraj opity, joj, keby sme vedeli, tak by sme sa stretli....joj, ako keby to zubata urobila naschval....nepil 2 tyzdne-to je pre "pijana" asi sok alebo co....a ona posledny den dovolenky sa ozvala....no sakra prace!
aj som si poplakala, a myslim, ze aj muz bol mimo-aj ked viete, chlapy si nepriznaju, a obzvlast, ked v zivote otca takmer nevidel....ale mal slzy v ociach, prave kvoli tomuto poslednemu pol roku, bol strasne snazivy, ako keby chcel vsetko dohnat za cely zivot, bolo uplne na nom vidiet, ze bol velmi stastny, ze si ho chalani vsimli.....
nuz co....muz ho videl vo velmi neprijemnom stave-resp. vyzore....takze bohuzial ma to pred ocami...ale ja som rada, ze si ho predstavujem inak-veseleho a stale ukecaneho usmievaveho, Asi v piatok ani k rakve nepojdem-chcem si ho zapamatat takto....mozno ani rakva vraj nebude otvorena-zial kvoli vyzoru-je teplo a tak vsetko ide rychlejsie-viete co myslim....telo zosnuleho a tak.....
len neviem, asi malu dam dakam varovat, snad nebude muz proti, to asi nebude vhodne sa tam s malou natahovat, ona tomu nerozumie, bude tam vesela a tak....a ja sa potrebujem vnutorne sustredit na rozlucku s mojim nezbednym svokrom.....
sakra! aspon 5-6 rockov mohol este vydrzat, povystrajat s malou....je to sok, sakra! ale asi kazda smrt je sok pre blizkych....na druhej strane je fajn, ze sa netrapil napriklad pre niaku chorobu alebo tak. v spanku uplne bezbolestne to prislo, prasklo a hotovo....

velmi sa ospravedlnujem, mozno je tam par velmi hlboko opisanych veci, ja som pisala, co som myslela a tak som vobec nedavala pozor co pisem....aspon som si s pocitacom pisala, trosku dat so seba von....
ahojte!!

hanka274
7. aug 2007

no a co sa tyka druhej smoly v rodine....
mamka mi vecer volala-su s krsnymi na dovolenke....a ze isli na Rohace na turu, pekne svietilo slnko, pohoda den, a zrazu burka, krupobitie.....nasi s krsnymi na skalach-retazach....a zrazu bum. Mojho tatka zasiahol blesk, krsneho tiez, krsnu neviem-asi len trochu-lebo ju ruka boli a mamu nie, len okolo preslo....
no povedzte mi co to ma byt, toto???
to si uz pomyslite, ze trepem 2na3....
po telefone som si spomenula, na STV2 dnes davali o burkach, teple, chladu a tak, taky dokument dobry....a tam vraveli, ze pri zasiahnuti blesku, VZDY clovek padne na zem, pretoze mu vypne-"skratuje" nerv. sustava....
a vraj v tatrach je typicke toto...vola sa to "eliasove plamienky"- byva to medzi stitmy v tatrach, a je to akoze kvazy normalka... 😅 😅 😅

no ale ten prvy moment mamin telefonat, ze tatko.....ze ho videla ako blikal a tak-cloveka to aj rozosmeje, ale v prvom rade som sa skoro posrala....ale vraj blesky ked prejdu clovekom, tak clovek neblika, teda myslim, tak ako vo filmoch a tak....to len pri tych plamienkoch, ktore su niekolko nasobne slabsie ako blesk!! a este vraveli dnes v tom dokumente, ze 90% bleskov kedy zasiahnu cloveka, tak ze nezasiahnu "klasicky" zhora, ale zdola-odrazovy blesk zo zeme, ak sa nebodaj stane, ze clovek je ten najvyssi zo sirokeho okolia, tak ho to v momente uzemni-blesk zhora je vtedy a je na mieste mrtvy....
inak klasicke pripady aj tento rok v TV...to boli odrazove blesky, co sa odrazili zo zeme do cloveka-ten blesk uz bol uzemneny, takze nezabija-samozrejme nie vzdy...

joj, dake prekliatie je v nasej rodine ci co....ci ako to nazvat? 🙄 🙄

kvendolinka
8. aug 2007

do kelu, nezobrazilo mi to moj prvy prispevok a to som si srdiecko vylievala ☹ 😢 Ale aspon v skratke.Hani ☹ to mi je moc luto 😔 Sucitim s tebou.Neboj aj na vasu rodinku raz vyjde slniecko 🙂 😎 Proste niekedy pridu v zivote veci ako blesk z jasneho neba doslova vo vasom pripade a nikto to necaka aj u nas v rodine uz bolo vselico ☹ Ale aspon k tvojmu svokrovi.Aky bol taky bol aspon mal zaujem o malu.Moji svokrovci su zdravi ako repa,byvaju od nas cca500m a malu nevideli uz dobre 2 mesiace.Super co?Velmi ma stve ich absolutny nezaujem o ich zatial jedinu vnucku 😠 Ja sa sice so svokrou nemusim ale ze ju Natali nezaujima? 😕 Ale zato rodina z mojej strany ma zaujem az mooooooooooooooooc velky tak aspon tomu som rada. 😉

vroni
8. aug 2007

Hani, to je smutne. Ale tvoj svokor aspon spoznal malu a mal trosku casu (aj ked len velmi malo) sa s nou tesit. Uvidis, ze az bude vacsia, ona si sice nebude pamatat, ale ty si urcite spomenies na spustu historiek, co robila so starym otcom. Viem, ze to teraz nie je utecha, ale bud rada, ze ste vyuzili aspon tu chvilku, ktoru ste mali k dispozicii. A dufam, ze tvoj tatko je v poriadku. Drzim palce, nech uz vsetko bezi len dobre...

barja
8. aug 2007

ahoj Hani, je mi velmi lúto aká tragedia vas postihla ☹ Musí to byť hrozný pocit myslím, že hlavne asi aj pre tvojho muža, že konečne sa po rokoch nájde so svojím otcom a po pár týždňoch ho zas stratí a teraz vie, že to je už definitívne. Ešte raz je mi to velmi luto ☹ 😔
A teda ti poviem , že aj tvoj tatko a krsní mali aké šťastie, veď aj oni mohli byť už tam , ale podla mńa teraz zafungoval nejaký zázrak. Fakt zázrak. Aby niekto prežil zasiahnutie bleskom to musel niekto nad nimi držať ochrannú ruku. Dufam, že sa mu podarí skoro uzdraviť.Držím palčeky 😉

vroni
9. aug 2007

Baby aj u vas je taka strasna burka? My sme sa dnes vracali z Bratislavy a poslednych zo pat kilometrov sme isli skoro hodinu a aj to po pamati, ani pri najsilnejsie pustenych stieracoch nebolo vidno cestu. Cela som rada, ze uz sme doma. Mala pliaga nie a nie zaspat, burka sa jej evidentne paci a nelogicky ju vobec neuspava 😠
Hanka, zajtra budeme na teba mysliet.

hanka274
10. aug 2007

babulky, dakujeeem vam velmi pekne za mile slova, az mi oci ligotali, fakt, take mile to citat. Dik!!!!!!!!!!!!!!!!
kvendoli aj ja mam nasich takych ako ty, az mooooooc 😅 😅 😅
a barja presne ako pises. to stve mojho muza, ze po dlhych rokoch sa videli a bumbac....preto vravim aspon este chvilinku mohol tu byt. baby on bol taky ukecany, niekedy mozno pre nas aj otravny-priznam sa-kupili sme mu mobil-jeho sef nam nakazal- a on stale vyvolaval, niekedy samo aj ked mal vypite, tak stale dokola, dobre berem Hanka moja, co robi mala a stale co robi a ako sa mame....a to som ho rano viezla na kontrolu doktorovi....no mile-teraz, vtedy som ho uz poobede nezdvihala, bo som vedela, ze je z prace uz v krcme....co by som dala za to keby sa mi teraz objavil na displeji moj otravny vesely svokrik!!! 😢 😢 sef bol hotovy z tej smutnej spravy, ze on ineho sustruznika nechce, len jeho, ved mobil nam nakazal mu kupit, lebo si zobral dovolenku ked sme sa "nasli"....a dovtedy 365 dni v roku v praci....chapete.
sakra, sakra,sakra!
inak to je paradox...som dnes spominala aj muzovi, svagrovi....keby bolo vsetko ok, fotrovci by zili spolu-ako klasika rodinka, tak reveme o 106, ved jasne. Ale teraz clovek tiez reve, tiez som plakala, ale priznam sa, ze som fakt viac nasrata, taka nahnevana na...-vobec nic konkretne, ale na nieco hej, proste ze som ho konecne spoznala-aj ked bol aky bol, nieco sa na nom "pritahovalo"-samozrejme tak rodinne-ako nevesta ku svokrovi...chapete, proste som ho mala rada-fakt....no a po pol roku! zomre! tolko veci by som mu este povedala, sakra a nestihla som....takze snad chapete, ze co ma tak akoze stve. aj smutno aj stve! akokeby sa len tak ukazal po 20 rokoch nevidenia sa (so synmi a pod.), zakyval a caute ja padim do neba-bo do pekla?? chichichi, to bol taky nezvednik od malicka vraj....chichi. proste iba sa ukazal, bol najstastnejsi na svete, ze vidi synov a zrazu bum! kuva, si pamatam ako sa hanbil v zime, mal slzy v ociach ked videl mojho muza, so mnou a malou....
no nic, uz sa tu nebudem rozplyvat bo mi zablokuju pristup na MK, a vsetkeho treba s mierou....
ale este sa postazujem...tak ten sudny doktor vravel pri obliadke, ze 99% pecienka praskla, nakoniec na 99% to tak nabolo, bo zomrel na zlyhanie srdca, nie infarkt, proste mu prestalo byt, zastavenie srdcoveho svalstva, kornatenie ciev a zvapenatenie hlavnej tepny-aorty do srdca....takze len mu dosluzilo-ved to ma z tych 10 zalievanych kav denne, cigariet aj 40x, alkoholu....jojoj!!!
no a dalsi problem-mal byt pochovany v Rovinke, sice nebol obcan Rovinky, ale tam zil dlhe roky....a kazdy ze neni problem, aj na sekretariate nam vraveli, ze to je uplne v poho, s tym neni problem....aj kamosi tatkovi, ze to nebude problem, ved ze starosta si s nim tykal, vravel mu menom a tak....
No a mily pocernejsi starosta prd, zatajil tatka, ze on takeho nepozna, ze neda suhlas!!! baby skoro ma piclo. taketo sa nerobi...ak neni obcan, tak moze dat navrh na nejaky doplatok, ale nie zamietnut....to bolo vyslovene napriek...tak sme volali s majitelom pohrebaku...a o chvilu telefon so sekretar. starostu, ze ok, moze byt, ze po telef. dohovore s majitelom pohrebaku...bla bla bla, proste to vybavil nam tej z pohrebnej...tak sme bezali po papier-suhlas....poobede telefon z pohreb, ze ale bude to urna, bo sa starosta pomylil, ze dal suhlas pisomny na hrob-ale myslel urnu....no baby, do mna 100 certov! ked uz toto nieje napriek tak co?? ked mu z pohrebnej majitel dohovoril, tak aspon toto prekazit...no hruza....tak som nasrata nastartovala smer Rovinka miestny urad-kancelaria starostu...nuz ale dnes stvrtok-dvere zamknute, zajtra pohreb-takze som nevybavila nic...no hrozne! takto si z pozostalych utahovat v takejto situacii smutnej, nikomu prijemnej, to uz kto moze, no nie??
ale nakoniec sme sa ukludnili trosku, pretoze aj tak by truhla bola zavreta, takze je to jedno. Inak ja osobne by som aj tak nesla k truhle, bo si chcem zapamatat pekne dotycneho...u dedka mojho som bola a vycitam dodnes...naco tam ist????
takze bude urna...ale aj tak pojdem za nim bud. tyzden-aspon mu poviem uplne milo pokojne ze ci mu neni blbe, uplne baby na urovni slusne, ako taky debilek mu to poviem- a prepadne sa od hanby, degesko jeden!!!
takze dalsie nervy z tohto....
len to bude take smiesne zajtra, o 12tej omsa-moj muz vravi:joj tatko bol vzdy taky satanas, a este aj omsu...chichi-trosku cierneho humoru v tychto smutnych dnoch....o 13tej pohreb, ale nedaju ho nakonci do jamy, ale do auta, odfrci do krematoria, my pojdeme domov, a auto dojde po kremacii naspat do rovinky a daju ho teda tak ako to ma byt, ale my uz budeme doma....to je iba take blbe, ze? tak muz, ze mohli sme to nechat v krematoriu ten pohrem a miesto urnove, ale ja som rada, ze to je v Rovinke, ma tam kamosou ci uz medzi nami ale nie medzi nami, tam je tak trosku doma, tam zil, tam ho poznaju....aj aj starosta! blbec!

joj, zase pisem, baby, prepacte, ja som taka ukecana koza...
vroni, u nas iba prsi, ziadna burka....

nikolasko
10. aug 2007

hanulka prími úprimnú sústrasť aj odomna 😔 velmi sa mi na tebe páči že si ho neodsúdila ale zobrala si si z neho to naj bud vdačná aj za ten krátky čas čo ste spolu prežili a zachovaj si tie najkrajšie spomienky a s vybavovaním okolo pohrebu no k tomu sa vyjadrovať radšej nebudem lebo by som sa nezdržala vulgarizmov 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre