Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
10. okt 2007

Ahojte.
Vroni, no skús zadefinovať mumijný vek, že tak cca. 😉 Ale mne aj tak každý háda o dosť menej 😎 Minule sa ma dospelý syn jednej susedy vo výťahu pýtal, či už som skončila základnú školu 😀 Keby vedel pred koľkými rokmi 😠
Nathalie to ma ťažšie, keď sa učí hneď dva jazyky. Ja mám kamošku, ktorej muž je Arab, ten učí malú arabsky, žijú tu, takže rodný jazyk má slovenčinu a zo všetkými ostatnými príbuznymi (dedkovci a tak) hovoria anglicky a malá mala také obdobie, že bola schopná povedať trojslovnú vetu každé slovo iným jazykom 😀 Tiež sa na nej šúľali, samozrejme len oni, lebo ostatní nerozumeli 🙄

vroni
10. okt 2007

No, Cairka, to je ten vek daleko na onej strane tridsiatky, ked uz je mladost vcudu a do penzie daleko (klasik to povedal krajsie, ale ja nechcem byt vulgarna 😎 )
S tymi jazykmi je to u nas vtipne. V mojej casti rodiny vedia nemecky takmer vsetci, ale z druhej strany po slovensky nehovori nikto. Potom sa stane, ako minule u svokry, ze chcela po malej, aby povedala "Hundi" (psicek), mala oznamila havo, svokra nepochopila a trvala na svojej verzii a mala sa chytila za hlavu a zopakovala svokre z plnych pluc: Havo, hav, ha-vo! Takze evidentne rozumie obidvom jazykom, ale povie len to, co sa jej lahsie vyslovuje (alebo nic, to je beznejsie 😠 )

ivcap
10. okt 2007

Ahojte babenky. Jáj strašne dlho som tu nebola. Vidím, že ste všetky o.k., aj aprílovčatá. Saške sa už tiež poriadne rozviazal jazýček, snaží sa zopakovať každé slovo. A každý deň má niejaké slovíčka, ktoré si stále opakuje. Dnes to boli tatinko a bábiko(čiže bábika). Zajtra ideme na chirurgiu, lebo sa jej po očkovaní TBC urobil absces(Dr. nechápe, prečo až teraz) a mali by jej to vyrezať. Lenže zákon schválnosti, Saša dostala v pondelok sople, tak som zvedavá, či jej budú niečo robiť.
A čo sa týka toho veku, tak Vroni, na mňa nemáš (40)😀 😝

cairka
11. okt 2007

Vroni, tak to som mladšia 😎 ja som ešte na tej prvej strane, blížiacej sa míľovými krokmi k tridsiatke .
Ivca, držíme vám palce, nech to moc nebolí. Mali sme ísť budúci štvrtok do Bambina, ale asi nejdeme, lebo Veve má od včera zasa ATB. Ona asi nemala poriadne doliečenú tú minulú chorobu, keď sa jej to tak vrátilo. A ani by som nešla ku dr., lebo mala "len" soplíky a trocha kašeľ, ale včera nadránom mala hodinový záchvat kašľa a že zápal priedušiek 😨 A to ani teploty nemá. Ona zatiaľ vždy horúčkovala pri chorobe, tak ma to dosť šoklo.

vroni
11. okt 2007

No teda, vy tu takto choriete. Drzime vsetkym "pokazenym" palceky, nech ste rychlo a bezbolestne zase v poriadku. My sme nastastie vsetci ok (klop, klop, klop), odhliadnuc od mojej hlavy po celodennej zabave s mojim dietatom 😀
Ivca, vedies len o tri roky, to veru nie je ziadna slava 😀 😀 😀

barja
11. okt 2007

ahojte babulky, tak som rada, že sa tu našli aj staršie prípady 😀 😀 😀 (ja len tak zo žartu). Tak dnes som zas musela ísť do roboty, tak ostal pri deckách muž a keď som sa teraz večer vrátila tak mi hovorí - citujem- "neverila by si aký neporiadok dokáže Maťko narobiť za 10min. 20x som upratal po ňom tie isté hračky, 10x uložil naspeť veci do skrine a každu chvílu zametal chodbu "- koniec citátu - Chápete? ON mi povie, že neverila by si.MNE!!!tak baby ja fak neviem, veď ja si takto podla jeho predstáv celý deň pozerám doma telku a to, že keď mu poviem, že upratujem celý deň tak zveličujem :Normálne ma pobavil. A keď som mu povedala, že aj zajtra by som potrebovali ísť ešte dorobiť nejaké veci tak skoro odpadol a rýchlo mi začal tvrdit , že on už má naplánovaný na zajtra doležitý rozvoz 😀 😀 😀

barja
11. okt 2007

Ešte som zabudla - tak Majko konečne nastúpil minulý týždeň po chorobe do školy a teraz od pondelka sme zas doma s kiahnami. Mňa už trafí. Jediné čo dufam, že ich chytí už aj Maťko aby som mala už s nimi pokoj. Inak máme ich velmi velmi slabučke. Aspoň podla mňa. Na tváričke nemá ani jednu vyrážku a na hrudi a chrbte narátom na prstoch rúk. Dúfam, že to nieje zle.Ja som si vždy totiž predstavovala deti s kiahnami ako malé "muchotrávky". 😅

barja
11. okt 2007

a aby som nezabudla - Anika - dík, a musím povedať, že nám sa s manželom zdá, že čím sme spolu dlhšie, tak tým máme lepší vzťah. Som zvedavá dokedy 😀 😀 Ale nie, dufam, že čo najdlhšie.

ivcap
12. okt 2007

Ahojte. tak včera nám na chirurgii kôli soplíkom nerobili nič, tak sme si zbytočne odstáli hodinu v čakárni na pneumologii. Bola som taká nas..tá, majú tam neskutočný bordel. A keď sme sa už konečne dostali dnu a dr. skonštatovala, že počkáme a oznámila mi, že Saška bude po zákroku na liekoch 2 mesiace čo berú tuberáci, myslela som ,že ma tam vystre. Sú to silné lieky, škodia hlavne pečeni. Tak som sa rozhodla zmeniť lekára a vybavila som Dolný Smokovec. Ideme tam v utorok. Pravdepodobne budeme pospitalizované niekoľko dní a zákrok nám urobia v Martine. je to zvláštne, že neposielajú do Popradu, ale do Martina 🙄 .Tak dúfam, že som sa rozhodla správne a nebudem ľutovať.

cairka
12. okt 2007

Jejda Ivča, tak to sa vám riadne skomplikovalo 😢 A určite treba riešiť s iným doktorom, nie len tak brať tak dlho silné lieky. Dúfam, že to nebude treba. Ak budete aj v Martine hospitalizované a bude vám dlho, tak sa ozvite, prídeme vás kuknúť 😉

nikolasko
14. okt 2007

ivcap moc moc držíme palce aby všetko dobre dopadlo nech ste čoskoro doma a aj tu na MK 😉

nikolasko
18. okt 2007

😕 😕 😕 😕 baby zlaté čo vás všetky odpojili?

anika
18. okt 2007

niko, aha ja som tu 😉 😎 ako sa mas?

nikolasko
19. okt 2007

oooooo aspom niekto 😉
my sme zatial zdravý,Ničko blaboce jedna radosť všetko opakuje a občas sa riadne nasmejeme stále máme problém s papkaním nieje moc velký jedák ale má 12kg.a stále ho kojím tak hladný asi neni.Noc stále neprespí celú vyžaduje raz čajík raz pomojkať a spí väčšiu časť noci so mnou.
Baby ani sa nenazdáme a zase sú tu Vianoce dnes som práve premýšlala čím potešíme náš pokladík máte nápady sem s nimi 😉

anika
19. okt 2007

ahojte, Branko len pred chvilkou zaspal, moc sa mu nechcelo, tak sme sa museli este pohrat a teraz sa mu konecne podarilo zaspat 😒 dnes mam od rana nejaku nanic naladu 😝 , este k tomu prisla domovnicka, ze sme asi nezaplatili doplatok za merace, vraj to nenabehlo na ucet, tak taketo veci ma dokazu rozhadzat, lebo islo sice len o doplatok 160 SK, ale bolo to pred dvoma mesiacmi, co sa to malo platit a poukazkou a viem, ze som kvoli tomu bola na poste, ved na postu skoro vobec nechodim, vsetko aj tak ide z uctu, tak viem, ci som bola alebo nebola na poste nieco platit 😒
som sa musela vyzalovat 😔

nikolasko, ja som bola dat Branka odvazit, nech viem, kolko vazi v roku a pol, tak skoro 11 kg, bez par gramov 😉 , ale rozpapal sa a s cajikom je to striedavo oblacno 😉
zistila som, ze zas sa budeme musiet buchnut po vacku, pred troma tyzdnami som mu skusala zimnu bundu, bola mu dobra a ked som mu ju obliekla tento tyzden, no len tak tak,ziadna extra rezerva a je to tak skoro so vsetkymi vecami, tak som makukla aj mmb, ci sa mi tam nieco zapaci a tak cakam jednz nohavky 🙂
a darceky som uy zacala nakupovat, ale skor take drobnosti, nieco v ikea a tak

cairka
19. okt 2007

Ahojte.
Ja mám za sebou dietu v podobe črevnej virózy. Len škoda, že ako sa poznám, tak za pár dní budem zasa na východzej váhe, keďže už môžem jesť 😅 Veve už dvakrát prehnalo od obeda, tak mám obavy, že sme tam, kde sme nechceli byť ☹
Na Vianoce chcem stále kúpiť toho psíka rozprávkového a k tomu už len nejaké drobnosti.
Majte sa

nikolasko
24. okt 2007

baby to myslíte vážne to nikto tu nenapísal ani ň už 4. den? 😨
cairka na zimu sa treba obaliť 😉

barunka
24. okt 2007

nikolasko, tak napíšem ja... Ja sa radšej Simonkinou váhou ani chváliť nebudem, skoro som odpadla keď som ju u snilkovcov vážila. Navážili sme 13,5 😅 😅 Popritom nepapá až tak nenormálne veľa, vkuse behá, skáče a priberá ako malý sloník. Čoskoro ma už dobehne 🙂

Inak baby, tie ktoré nakupujete na MMB, máte nejaké obľúbené, od ktorých kupujete?? Dajte mi tipy...

kvendolinka
24. okt 2007

Ahojky baby 🙂 no my nemame nic moc nove zato som nepisala 😕 taka klasika mala hyperaktivna jak slak a este k tomu pri kazdej prilezitosti ked jej nieco nedovolim tak sa tresne.Bud seba alebo kopne do skrinki alebo svacne babiku co je po ruke.Niekedy nechapem ako a odkial sa v nej berie tolko zlosti.Je to najcastejsie tym,ze ju odnaucame cez den od cumla a ona si ho pyta a ked jej nedame koniec,ma ho iba na spanok to ju ukludnuje ale myslim,ze cumel cez den jej netreba.Bojim sa,ze bude mat krive zubky.Skusala som jej ho nedat aj cez noc ale nedalo sa ju uspat.Neviem co robit.Je tu este niekto s cumlom alebo sme jediny? ☹ ved onedlho bude mat 20mesiacov a aj na dudli je napisane,ze po 20mesiaci to uz treba odnaucit 😒 ale inak je sikulka.Pekne zacina tvorit vety,vela veci pomenuje aj osoby a co robia z toho mam radost ale trapi ma dudel tak mi prosim vas poradte 😖
Barunka ja som par veciciek kupila od katky ma HM vecicky. mimibazar.sk/kavi ale uz som nakupila od vela mamiciek tak si hned nespomeniem ale pohrabem sa v mailoch a hodim link na ne.Tak zatial sa majte krasne a pusy drobcom posielame 😉

kvendolinka
24. okt 2007

Jaj a som zabudla vazime okolo 11,8kg a meriame 85cm a nosime c.86-92:-)

kvendolinka
24. okt 2007

Barun oprava nie kavi ale mimibazar.sk/karolka2 som si ju splietla 😀

kvendolinka
24. okt 2007

a este tato je super mimibazar.sk/ve-ro-ni-ka

barunka
24. okt 2007

kvendol no Simi má tiež dudlík, ale len na spanie cez obed ak sa podarí a v noci na ňom zaspáva. Cez deň sa ho vzdala ešte keď bola drobček, mala cca 7 mesiacov. Ale od toho zaspávania na dudli ju neviem odnaučiť, netuším ako na to...

cairka
24. okt 2007

Ahojte. Aj Veve ešte spí len s vernou spoločníčkou dudou. Bez nej nezaspí. Ale vyťahujeme dudu až keď sa chystáme spať, ináč je skrytá.
A pevne verím, že sú v takom období, že sú hyperaktívni všetci. Tak ako sa Vaneska vedela prehrať, zabaviť sa aj na pol hodiny s niečím, tak teraz len lieta hore-dole, hračky tak akurát stihne rozhádzať a beží ďalej. Jedine pri čom ako tak vydrží je stavanie veže z lega.

nikolasko
25. okt 2007

hurá už sa to tu konečne rozpísalo 😉 😵 len mi tu chýba hanka
kvendol ked čítam ako sa trápite s cumlíkom som rada že ho Ničko neznáša od malička ked sa mu dal tak ho naplo a letéééél tak v odúčaní ti ja teda neporadím barun aj ja som nakupovala cez mmb a nemám zlé skúsenosti ale je pravda že len od hviezd čo tam majú dobré meno a hodnotenie
my máme doma oproti simonke chrústa meria cca.82cm. nedá sa poriadne zmerať lebo je v kuse v pohybe a váži 11,5-12kg.taktiež tie čísla behajú hore dole lebo neobstojí.Papá strašne máličko až som prekvapená kde zobral tie kilá a vnoci sa stále budí aj 3-5x
a máme už aj zopár darčekov tak inšpirujem 😵 kúpili sme takého maxi maznáčika na zem v tvare havka dá sa na tom ležať a bager na dialkové som zvedavá ako dlho to vydrží lebo on je totálny kazisvet každý den padne za obeť aspom jedna hračka

anika
25. okt 2007

ahojte 🙂
Branko este spinka, tak som sa aj tu zastavila 😉
Aj My mame cumlik na spanie, no a co! 😉 Aj ked je moc umrnkany, ked ho zubky trapia mu ho dam, odlozi ho sam po chvili 😎
barun, ja som mimibazaru podlahla len nedavnom, som mu objednala dvoje gatuse a som maximalne spokojna, len nick som uz zabudla, viem, ze jedna bola Janka z BA a druha Ela z Vrutok, viac si nepamatam 😔
Baby, vy co tak z mmb objednavate?
a este sa mi tam moc pacia tie dekoracie do detskej izby od katykreativ, su uzasne, nieco take objednam aj Brankovi na vianoce 🙂

Davali ste niektora ockovat Prevenarom???

kvendolinka
25. okt 2007

ahojky 🙂tak ste ma trosku upokojili s dudlikmi 🙂 mala je jak sto certov.Pocasie na h...o a tak sme doma ale zajtra uz urcite niekam vybehneme.Ozaj,hanka ta tu davno nebola.Dufam,ze su o.k. 😕
Anika ja som s tym nedavala ockovat co je to?Naposledy dostala vakcinu ako 15 mesacna.Je to proti chripke?
Ja uz malej skoro vsetko nakupujem cez mmb lebo v LV nic moc obchody teda aspon take,ze next a HM tu nehrozi a oni maju fakt kvalitne a pekne vecicky.Ale objednavam len nove vecicky lebo som z jednou mamickou mala otrasnu skusenost.Vecicky mi poslala derave,spinave neoprane no hroza aj ked som jej mala chut napisat zle hodnotenie,vykaslala som sa na nu 😠 My ideme kupit malej obchodik a kuchynku na vianoce a ostatne necham na starkych ale urcite dostane peniazky tak potom sned este nieco dokupime 😉

anika
25. okt 2007

kvendoli, nie proti chripke, proti pneumokokom, je dobrovolna a platena! 😠
Baby, je tato vakcina od urciteho veku aspon ciastocne hradena poistovnou???Ako je to vlastne?

Barunka, moja sestra si u vas vo VU kupila psika! 🙂

sweetienka
26. okt 2007

ahojte maminky,
ja tiez teraz riesim prevenar, anika, keby sme dali drobcov zaockovat teraz tak by potrebovali 2x, cize dve davky po cca 3000,-Sk cim blizsie je dieta k dvom rokom staci uz len jedna davka
ta lacnejsia vakcina je menej ucinna a len od dvoch rokov
a proti zltacke ste uz davali ockovat?
kvendlinka, aj dianka dostane pod stromcek kuchynku 🙂

barunka
26. okt 2007

anika, vidíš, tak ste mohli dobehnúť s ňou a zastaviť sa u náš 😀 😀 😀 akého havka si kúpila? od koho??
inak tá kuchynka je asi populárna, aj Simi dostane, len tá pre zmenu od krstnej,zasa nás obrala o nápad 😀 😀
nikolasko, tak Simi je zasa žrút, posledný mesiac nezje iba to, čo nevidí. Ak jej nedám ja, tak si uchmatne sama. Zdrhne mi do kuchyne, otvorí chladničku, vylezie na stoličku a už sa niečím napcháva. Začína mi pripadať ako taká kyselina, lebo čoho sa dotkne, to zmizne. Sestra si už niekedy robí srandu, že jej nedávam jesť, lebo len čo prídeme k nim, Simi nabehne do kuchyne a už hľadá, kde by čo zjedla 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre