Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

sweetienka
7. feb 2007

hanka ja som tiez zacala s pomackanou stravou, ale presne ako pises, zacala tak kaslat ako keby sa dusila, tak som jej pomixovala a papkala normalne, teraz pomackane zvladne, ale velke kusky pozuje a vypluje von...musim sa obrnit trpezlivostou a skusat dalej 🙂
my cumlik pouzivame asi od 3 mesiacov, lebo niekedy tak kricala, ze sa to nedalo vydrzat...skusili sme cumel a zabralo, takze uz sa tesim na oducanie 😉 davam jej ho len na noc, ale akonahle si ho cez den najde sama, sup do pusy 🙂

hanka274
7. feb 2007

🙂 🙂
tak to potom budeme ti radit ako odnaucovat...teda ja nie, diefcata...teda ak dudkaju....

cairka
7. feb 2007

sweetienka, budeme spolu odúčať 😅

ivcap
7. feb 2007

Ahojte. Sweti ako som písala, mi máme ten problém s mäskom. Nejde jej dole krkom, možno preto, lebo je dosť suché /kuracie prsia/. Keď je pomixovné, tak nie je problém, ale ak je len popučené, tak to žuje v puse, niekedy polkne a inokedy vypľuje. Tak jej mäsko znova mixujem. Ostatné všetko popučím. Čo sa týka dudy, tak mi ju máme len na spanie. Cumeľ necháme v postieľke, takže sa k nemu nedostane,Saša si ho cez deň ani nevyžaduje. V noci keď sa zobudí tak duda musí byť hneď v puse. Najhoršie je, keď ju nemôžem nájsť.

barunka
7. feb 2007

Ahojte baby, aj my sme dudlíkové, ale len na zaspatie, potom ho vyhodí z postieľky a hotovo. Cez deň nemáme vôbec, max ak ideme kočíkom, lebo ten Simi nemusí.

ivcap, s tým mäskom to budú mať naše deťúrence spoločné. Simi ho ale nezje ani rozmixované, ona ho asi ucíti alebo čo. Tak ja to maskujem niečím, čo má strašne výraznú chuť a prebije tú mäsovú. Väčšinou slivky, jablko, broskyňa, marhuľa a tak podobne.

sweetienka
7. feb 2007

cairka, to budeme 🙂 pocula som, ze najvhodnejsi cas je medzi 5-6 mesiacom a potom okolo 1 roka, takze mozeme pomaly zacat 😉
ivcap, to mas pravdu, ja som cumlik dnes hladala asi 20 minut 😀 teraz sa uz smejem, ale az tak vesele to nebolo....ale dolezite je, ze uz spinkame, dnes poobede vobec nespala, tak uz bola unavena 🙂

hanka274
7. feb 2007

baby, mam problemik: odkedy mala bola "akoze chora", viete co sme to tak zbytocne brali tie ATB....odvtedy mi tazko papa, teda nemyslim didku, za tym sa ide potrhat. Proste to co vzdy, polievky, masko, cestoviny, ale da si 5 lyzic a konci. Chlebik s maslom, marina keks, banan uplne v poho. Ale nemoze zit len na tom predsa! Som smutna, a aj stale z tej vody. Ale tak ako ste pisali ked ju kojim tak je to trosku ok, ale mam nervy, teda nie z malej, ale vlastne hej z malej, chcem aby bola zdrava, aby mala vitaminy, aby nebola taka chudunka ako ja....musi papat a pit. ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

barunka
7. feb 2007

hanka, s tým pitím si skúšala už aj tú teplotu? prípadne skús odšťaviť nejaké ovocie a skús to. z čoho dávaš piť? fľaška? hrnček? pohárik? Možno jej vadí toto. Podľa mojich info každé prikrmované dieťa musí piť aj iné okrem mlieka, či už MM alebo UM.
a čo sa týka toho papania, nedávala si jej lieky z lyžičky? možno preto nechce jesť, lebo sa jej vždy vynoria spomienky na lieky a neotvorí pusinku.

hanka274
7. feb 2007

liecky som davala zo striekacky.....
a pit, skusali sme presne to co si napisala: flaska, hrncek, poharik, flaska, modry, cerveny, priesvitny, so sosacikom, sama si drzala, proste nic.
Striekackou mi to trosku ide, ale az sa hambim to napisat: viac ako 50ml nevypije.... 😲

barunka
7. feb 2007

hanka, to je dobré, na začiatok to stačí. mne simi vypije liter ale ona je kačica. aj 50 ml stačí...

sweetienka
7. feb 2007

barunka aj vy mate cumlik? vitaj v klube 😀
a moja mala toho tiez vela nevypije (teda okrem MM, ale to neviem kolko), uz som pisala, ze inak aspon ten cajik po obede, hanka, nemyslim, ze by si si mala robit starosti, asi jej naozaj plne staci tvoje mliecko, keby bola smadna, myslim, ze by sa napila 😉

hanka274
7. feb 2007

to myslis vazne, ze staci 50 ml???????
zda sa mi to az zbytocne kvoli 50ml. To ako keby nic nevypila....aspon 2 deci, alebo aj 150ml by ma urobilo stastnou....

barunka
7. feb 2007

hanka, ale aspoň niečo vypije. však to príde časom...
ja mám zasa kačku, tá len pije a pije, dokopy za deň a noc asi 1,5 litra.
sweetie, veru aj my sme dudlový 🙂

hanka274
7. feb 2007

no ale dobre, ma tu vyhresite, ze uz tu furt otravujem s tym pitim, ale 😢
no ale dobre, staci, staci. Staci? Staci, ok, uz som ticho....pssssssttttt.

Idem jej naliat 50 ml som zvedava kolko vypije, lebo teraz spi madam, v taky divny cas. Rezim ju asi nezaujima....no ale co ked uz ani nevidela, mala som ju natahovat.....uz spi taku hodku...

barunka
7. feb 2007

hani a kedy ti chodí spinkať??? my chodíme o ôsmej, ale dnes odkväcla o siedmej, sa tu hádame, či jej idú zuby alebo nie... je taká urevaná, upišťaná, už dve noci nespala, tak som zvedavá. podľa sestry jej idú asi 4 zuby naraz.. no ja vám baby neviem...

musím si pochváliť muža, práve došiel domov, doniesol mi žemlu, takú mňam mňam. a on chudák išiel testovať moje tuniakové rožteky, našla som nový recept na cesto, musela som skúsiť. chudáčik, možno sa už hore nevráti

sweetienka
7. feb 2007

barunka, možno sa nevrati, kym ich vsetky nezje 😀 a kolko uz mate zubov? dnes dianka zaspala tiez uz pred siedmou, lebo poobede sa jej nechcelo, asi to bude ozaj zubkami, ked su taki neposlusni tito drobci 😉

hanka274
7. feb 2007

barunka, chodi spinkat az okolo 9-10, ale v noci spi, nekojim, az rano, okolo 6.
to je dobre, ze ti Simi tolko vypije, nebude mat problem s oblickami, krvou, to je dobre, preto aj ja chcem a uz niekedy sa pristihnem ako nervacim a nutim. Sa potom hambim....

ale ved dobre, no, pomalicky, pomalicky....sa aj my snad k 1,5 l dostaneme....ty brdo, to si ani neviem predstavit 1,5l....

barunka
7. feb 2007

hani, my máme s obličkami trošku problém, na ľavej a na močovej rúre máme dilatáciu 1. stupňa, preto sa jej snažím dávať veľa piť, dr. mi to radila...
nenervač, veď aj dospeláci pijú inak, tak možno jej to stačí a hotovo. 😀
sweetie, nám v piatom mesiaci vyšli naraz dva zuby a odvtedy nič... aj vám idú zúbky???

sweetienka
7. feb 2007

hanka neboj, barunkina simonka je popredu 😉 nasi ju dobehnu, aj v piti 😀

sweetienka
7. feb 2007

my mame uz 8 prerezanych, teraz uz len rastu, mala slinta cely den 😀 a je taka ina, asi ju to boli

hanka274
7. feb 2007

mo my mame hore 4, dolu 2.
Barunka, vy mate 2 zubky? No vidis, vo vsetkom popredu a v tomto pozadu...chi, neva. A ako si jej to zacala davat na zaciatku?

cairka
8. feb 2007

Ahojte. Aj my sa hlásime do klubu urevancov. Neviem, či je niečo vo vzduchu, ale aj od susedov počujem, že majú už 2 dni veselo 😉 To človeka tak škodoradostne poteší 😅
Ináč Hanka, s tým papaním, malá tiež teraz ešte asi 2 týždne po dobratí liekov nepapala poriadne a už 4-5 deň ide zjesť aj mňa. Máme 2 olovranty, lebo nevydrží do večere, takže papáme teraz Ráno fľaša mliečka, desiata ovocie s jogurtom, obed mäsko, zeleninka, príloha, 1.olovrant fľaša mmliečka, 2. olovrant presnidávka, večera kaša. Zachvíľu sa gúľať bude, ak ju to neprejde. Už je z nej úžasný škrečok, aké má líčiská 😀 Hádam to bude trvať, len kým dobehne, čo zameškala nepapaním.

kvendolinka
8. feb 2007

Cavesko baby 🙂 Som sporadicky citala co ste pisali no a s tym dudlikom sme aj my riadny zavislaci.Ked jej vypadne v noci presne ako sweetinka pisala aj nasa poslepiacky supne do pusy a odfukuje.Ja si fakt neviem predstavit ze ako ju oducim.Furt ho hlada 🙂 No a my mame 2 zubky prerezane ale tusim okolo 10mesiaca sa to opat zacina rozbiehat.Nasa Natali vypije max.100ml caju takze hani nebud smutna niektore deticky nechcu vobec tekutiny.Baby uz ste uvazovali nadtym ako rychlo ubehol skoro rok od ich narodenia?Boze minuly rok som lietala s opuchnutymi nohami po meste 😀 a zachvilu budu nasi drobci sfukovat prvu sviecku na torte 😉

nikolasko
8. feb 2007

kvendol fakt strááááášne to letí až my je lúto 😢
my dudku nemáme a ani ho neláka 😒
k pitiu včera vypil 100ml. štavy a 20ml.vody a den pred iba 50ml.čaju takže stále inak
cairka to vážne jej tak chutí nechcete príst ku nám naučiť tak jesť aj ten náš zázrak neviem v čom to je ale iba jogut trošku chleba s nátierkou a také že mäso zelenina nie

cairka
8. feb 2007

Baby, ako ste ich naučili, že si majú aj v noci dudu nájsť a dať do pusy? 😕 Malá má už aj v koši z hračkami dudu a keď ju nájde, tak vie hneď kam patrí, ale v noci je proste lepšie zakričať, však mama príde a podá až do pusy 😅 Našťastie sme presťahovali postieľku a mám ju hneď pri posteli, tak už nemusím vstávať k nej, ale aj tak spí teraz väčšinou kvôli zubom skoro celú noc pri mne v posteli 😒 Ale sa začínam vážne zamýšľať, že ju idem učiť spať samú v postieľke, len jej to nik neprezradte 🤐

cairka
8. feb 2007

Nikolasko, ale my nepijeme MM, tak nemá toľko živín z umelého mliečka 😠 Si myslím, že preto jej tak chutí.

kvendolinka
8. feb 2007

no cairka asi to robi s tym dudlom instinktivne 😅 nikolasko aj my sme taki papkaci.Nasa ma 8100g a taku vahu maju z nasho okolia 6mesacne deti tak co ti poviem 😲

cairka
8. feb 2007

Kvendolinka, tak Vaneska je tiež taký drobček. Presné miery budem vedieť za necelé 2 týždne, to máme poradňu, ale v čerstvých desiatich mesiacoch ešte nosí niektoré veci 68 veľkosť, ale už teda väčšinu 72-74, čo tiež dávajú na 6mesačné deti.

kvendolinka
8. feb 2007

ale podla mna je lepsie ked je dietatko subtilnejsie ako tie veelmi baculate deti nie?Predsa sa im lepsie hybe a nepotia sa tak velmi ako jedno babo z nasho sidliska.To normalne bolo z kocika citit ako sa spotilo.Taky buco ze ledva otoci hlavinou 😒

cairka
8. feb 2007

Ja mám synovca (18m) takého drevorubača a ten nemá problémy, ani s pohybom, ani s potením. ale sily má toľko, že keď sa s ním preťahujú jeho súrodenci (6a8 r.) tak majú čo robiť, aby im danú vec nevytrhol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre