Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
12. mar 2007

ahoj my ideme dnes do poradne a aj na očkovanie ale Ničko má teplotu asi zúbky tak uvidím čo povie Dr.
baby zlate len sa utešujme že to bude lepšie 😖

anika
12. mar 2007

ahojte 😉
aj my spime.Dnes som bola objednana u zubarky, ale tam nebola, tak moc som sa bala, aj som rada, tusim by som isla radsej rodit, ako ist tam 😖
baby, kde v BA sa daju vidiet jane kociky okrem babylandu?
Bola som na skok v auparku, mali tam perfektne maskace-kapcace pre drobca, no skoro sa mi nieco stalo, ja teda tisicku za gate nedam, ale boli moooooc dobre, uz som si ho v nich vedela predstavit, frajera 😎 Nevideli ste nieco podobne niekde na nete, ale za rozumnejsiu cenu??????

cairka
12. mar 2007

ahojte. My spíme už druhý krát 😀 Tiež je Vaneska teraz taký mazel. A viete, čo začla robiť? Keď už vidí, že začínam nonokať a škaredo pozerať, tak prilezie a začne sa neuveriteľne líškať. Opica jedna 😵 Potom ju vyhrešte, keď sa lepí ako to najsladšie lepidielko 😅 Potom to vyzerá tak, že jej niečo výchovne vysvetľujem a pritom ju hladkám po chrbátiku (to strašne ľúbi). a za 2 minúty sa to opakuje 😉
Ináč tú petíciu o zmene názvu MD dala Únia materských centier do obehu.

barunka
12. mar 2007

anika, ja som tuším včera niečo také videla na MMB, a dokonca tam mali aj maskáčovú bundičku, 86 za slušnú cenu z mothercare. Ešte som manželovi vravela, že mať chlapca, hneď ju beriem. Tuším stála nejakých 400 - 500 Sk. Ale bola úžasná

nikolasko, možno vás ani nezaočkuje. Počula som, že vraj by sa nemalo, ak je teplota, vyrážky či niečo podobné. Nás zaočkovali a doplatili sme na to.

cairka, ale na tie naše detičky sa jednoducho nedá hnevať, že? Nahodia ten krásny pohľad, usmejú sa, pritúlia a hneď zabudneme čo sme chceli...

My sme práve prišli z vonka, behali sme od dvanástej, boli sme aj na hojdačkách a simi to chodenie zložilo, normálne sa pýtala do postieľky. Jasné, že som z nej najprv musela vyprášiť kilo piesku, lebo si sadla do pieskoviska presýpala pomedzi prsty.

sweetienka
12. mar 2007

ahojte,
moj drobec uz spinka takze mam cas na net 🙂 dnes spinkala 40 minut za cely den 😖
inac malokedy spinka tak pekne s babikou ako na foto 🙂
barunka, Simonka musela byt krasna na piesku...ja odvsadial pocuvam ake je to nebezpecne, co vsetko je v piesku...a hlavna vec, ze ti, co to siria (stari rodiacia) kupili malej vedierko a formicky..... no ani nemam slov

barunka
12. mar 2007

sweetie, podľa mňa je v dnešnej dobe nebezpečné snáď už všetko, ale nemôžem jej všetko zakazovať. A hlavne som nechcela riskovať scénu pred pol dedinou, ako sa Simi od jedu, že som jej niečo zakázala praští o zem.
Dianka už spinká? Simi ešte nie, nechce ani jesť, nič. Len stojí v postieľke a hučí a mne už po dnešnom dni dochádzajú nervy. Manžel sa niekde serká s kolegami namiesto aby išiel domov a pomohol my a keď mu niečo poviem, ešte sa bude robiť urazený, že on nemôže ani nikam ísť. Koho zaujíma to, že ja som už nikde nebola pomaly rok??? A on si ide kam chce???? Bože, zasa som vytočená, niekto si to dnes odskáče. Ani najesť sa nemôžem ísť, lebo kuchyňu máme na prízemí a simi je zlá

sweetienka
12. mar 2007

barunka toto poznam, ale tym chlapom to nevysvetlis a to je na tom to rozculujuce 🙂 oni uplne inak rozmyslaju, ale neboj, urcite si to pekne vyzehli nejakou kvetinkou 🙂
ja malu na piesok tiez budem bravat, lebo ho mame pod oknami a denne je tam vela deti, hlavne v lete, tak to si neviem predstavit, ze ju tam nepustim...ja osobne si pamatam, ked som bola mala, ze pieskovisko bola najlepsia zabava 🙂
a Dianka spi, lebo chudiatko dnes bolo hore skoro cely den...a mam pocit, ze aj zajtra bude dospavat dnesok

barunka
12. mar 2007

sweetie, ja si ani nepamätám, kedy mi môj manžel kúpil kvetinu... tuším na 20-te narodky... 😀 😀 😀 prvý a posledný krát 😅

a ten piesok je jednoznačne super, ešte keď sa primieša voda... Simi zistila, že keď napľuje do kvetináča, je to oveľa väčšia zábava, takže sa asi v lete máme na čo tešiť. Detičky sa budú hrajkať a maminky prať
Dianke sa asi dnes nechcelo spinkať, vonku bolo krásne, tak chcela ísť von. Bála sa, že keď zaspinká už nebude tak pekne 😵

sweetienka
12. mar 2007

barunka tak to mi ani nenapadlo, ze kvoli tomu bola hore 🙂 je to sidielko, musim ju vseliako zabavat, ked je v kociku...lebo akonahle ju vytiahnem von na ruky, uz naspat do kocika ju nedostanem
som sa bala, ze od unavy nebude vediet zaspat, ale ukazkovo odfukuje 🙂

ja som kvietky cakala na mdz 😉 ale dostali sme kindervajicka, obidve zeny 🙂 ja som si pridel kvietkov uz asi vycerpala na cely zivot, totiz na 25-ku som dostala 101 ruzi 🙂 to bolo waw

barunka
12. mar 2007

101 ruží???? tak to ti teda závidím chlapa čo máš doma 😀 😀 😀 😀 to by som sa ja asi nikdy nedočkala. Ten môj nie je z tých "romanticko ladených"...
ale také kindervajíčko by tiež nebolo zlé. Spravili sa mi na neho chuť 😀 😀

sweetienka
12. mar 2007

barunka, no ved ani ten moj nie je romantik, ale toto bolo waw, ine slovo mi ani nenapadne, ked si na to spomeniem 🙂
ja sa aj bojim napisat, ze aj teraz chrumkam kinder coko...ked ty hladnucka nemozes ist ani do kuchyne 🙂 ale mozno uz Simonka spinka 🙂

barunka
12. mar 2007

sweetie, ona ešte stále nespí. už ma z nej porazí. A potom sa chlap čuduje, čo som večer taká hnusná, keď ma stále otravuje. To ho asi nenapadne že ma jeho super aktívne dieťa privádza do šialenstva, keď o šiestej ráno už chce ísť von.

teda, asi by som si aj ja mala dať nejakú čokoládku. možno by mi bolo lepšie.
teraz tu surfujem a hľadám, čo by som mohla zajtra uvariť, bez mäsa, lebo vôbec nič ma nenapadá. Simi má ešte brokolicu, ale čo budem jesť ja, tak to teda netuším.

hanka274
12. mar 2007

Ahojte, tak ja som este s malou u nasich, teraz par dni tu bol s nami aj tato, lebo sa malovalo, a robila kupelna. Tak to tam smrdelo.....no a vobec nestiham, urady som vybavila, musela som aj dan. priznanie posunut-teda poziadat, lebo nemam sancu do marca pri tomto zhone....a podobne....
Ja tiez nemam romanticky naladeneho muza, ho to asi uz preslo.....Hm, rozmyslam, ale kedy bol, asi ked bol mladsi....hm, s frajerkou dajakou, hm, no nerozculujem sa, zabijem sa?!
uz si nepamatam, co ste to preberali....
Mala je na mna dost fixovana, som si vsimla tieto posledne dni, ako nahle zajdem za roh, len na WC, hned velky plac, je napapana, prebalena atd...pustim na zem, hotovo, plac. A potom dojde a krasne si ma k sebe tou jej veeeelkou silou pritisne, tymi malymi ruckami....no roztapam sa....A potom sa mi stazuje: mama-mama. Mala uz sem tam nieco pokeca, ale asi tolko co vasi drobci, prejde sama len jeden krocik, tlaci pred sebou nieco a popri tom chodi /dochadza/, vari si sama na rucke kasicku, ukazuje nonono, a minule sme sa bozkali, daj mamine pusu si vypytam a ona sa nahne ku mne. Ale dnes nic. 😒

ivcap
13. mar 2007

Ahojte babenky. Na romantických manželov zabudnite, tý sú len vo filmoch 😉 Síce nájdu sa aj v reálnom živote, ale tých je strašne málo. Ja kvietky dostávam len na meniny, narodky mám niekoľko dní po meninách, takže dostanem darček a "kvietok som dostala minule". Baby Saška dostala soplíky, je prvýkrát chorá a dosť ju to zobralo, takže dajte nejaký tip, aby sme boli čo najskôr fit. Minule sme s mamkou rozprávali, ako sa Saška super drží, že ešte nemala ani soplíky a už je to tu, asi som sa preriekla. V noci sme boli hore asi 15krát. Je strašne mrzutá.

nikolasko
13. mar 2007

anika ja som kúpila maskáčovú súpravu na www.bonus-detom.sk skús pozrieť
včera sme boli v poradni a Ničko sa úspešne vyhol očkovaniu pretože mal teplotu ja to nechápem ráno sa zobudil a mal 38,35st.a ked sme prišli od Dr. dostal čípok prespal sa a je O.K. ani dnes nič to si asi nejako naplánoval 😀 aby sa nemusel očkovať.Inak sa tam ukážkovo predviedol ako vie byť zlý.
ivcap ja dávam do nošteka Sterimar je to sprej tak sa celkom dobre dáva.
muž romantik 😀 dobrý vtip.
baby a čo fusaky v kočíkoch ešte dávate ?

barunka
13. mar 2007

ivca, ja dávam tiež sterimar, mar plus alebo sinomarin. Je to vlastne roztok z morskej vody, takže je to úplne neškodné. A ak sa jej náhodou začnú usadzovať soplíky v hrudi, tak mi môj otec poradil na noc nakrájať do plienky maslo a dať jej to na hrudník. Raz som to skúšala a prešlo to.

nikolasko ja už fusak nedávam, ani nánožník a dokonca ani zimnú bundu. Ale ja som fusak nepoužívala celú zimu. Ja obliekam Simi podľa seba a ja mám teraz jedno tričko a tenkú bundičku, tak Simi má bodynká, pulovrik a na tom mikinu. Nie je jej zima, chrbátik má teplučký ale ona je hrozne horkokrvná.

nikolasko
13. mar 2007

asi ste ešte všetky vonku ked je konečne tak krásne 😎
barun my máme body pančušky rifle mikinu teplú vestu čapicu a topánky a tiež si myslím že mu to bohato stačí len mám blbý pocit ked ide oproti mamina s baraninovým fusakom dieta v teplom overale ešte v kožušinovej čiapke...ale to je už asi extrém 😎 ved je aspom u nás bolo dnes 16 stupnov
ivcap skoré uzdravenie 😉

sweetienka
13. mar 2007

ahojte 🙂
veru, konecne je krasne teplucko, ked je slniecko tak je hned aj lepsia nalada 😉 dnes sme skusali vonku chodit, ale Dianka si len chcela sadnut na zem a chytat vseliakych chrobacikov, spaky, papieriky, proste bordel, co bol naokolo...no neviem ako ju neskor ustrazim 🙂 tiez sme boli bez deky, ved chudiatko male by sa roztopilo, naokolo chodili ludia v tricku...ale tiez som videla babatka nababusene, ze len nostek trcal 🙂
barunka to s tym maslom v plienke som pocula aj ja, ze to funguje, mam to v zalohe, ked bude treba vyskusam 🙂

barunka
13. mar 2007

ahojte. Simi sa naučila nové slová, za psami už nielen uteká ale aj kričí havo havo hahaha
Dnes máme zasa teplotu, Simi idú ďalšie zuby, tak je zlá ako čert...

anika
13. mar 2007

a my mame za sebou dalsie ockovanie a 9090g a 78 cm

cairka
13. mar 2007

Ahojte. My už konečne spíme. Dnes to moje baranča riadne vystrkovalo rožky 😖 Idú jej horné trojky a horné stoličky naraz, tak je jak čert. 😅
My sme tiež už odložili fusak včera a zimnú bundu dnes. Veď by sa tam uvarila. Len zistila, že koľko miesta má v kočíku, tak ani za svet nechcela v kľude ležať a spať. Očka už mala jak angorák, ale stále sa (riadne nahlas) dožadovala sedieť 🙄
Tiež sme skúšali sa prejsť po vonku, ale asi taký výsledok, ako u Dianky. U nás viedli suverénne špaky. A to nikto v okolí nefajčí.
Keď vám deti vymýšľajú, tak ich necháte tak, abo ich dáte do postieľky, abo ako to robíte? Ja som ju už podvečer šmarila do postieľky sa vytrucovať, ale aj tak som nevydržala a asi po 5tich minútach strašného revu som ju ešte reviacu vybrala. Tak to asi bolo úplne o ničom, čo?

cairka
13. mar 2007

Čítam, že si so Simi môžu ruky podať 😀

barunka
13. mar 2007

cairka mne keď sa simi od jedu hodí o zem, tak ju nechám tak, nedvíham ju a stále jej rozprávam, že maminka sa hnevá, lebo dobré detičky toto nerobia. Akurát to nemá nijaký osoh...
my už tiež chodíme po vonku pešo, Simi sa to páči, len ju treba držať ďalej od chlpáčov. Inak sa zohýba ku tráve, piesku, hline, čupne si uprostred chodníka a škrabe asfalt. Ale ide. Dnes sme boli čakať aj manžela a ten vymyslel super trik, nalákaval Simi na jedlo a to ste mali vidieť tú ukážkovú chôdzu.

sweetienka
13. mar 2007

cairka ja Ti v tomto neporadim, ja som asi ta najmaksia mamina, mne ked mala place, alebo sa zlosti, tak ju vezmem na ruky, alebo sa ju snazim inak zaujat, neviem ju nechat samu zlostnu kricat alebo plakat 😖

sweetienka
13. mar 2007

ale musim podotknut, ze sa mi este mala o zem nehodila, ked to urobi tak neviem co si pocnem
barunka to musi byt super, ked Simi pekne chodi, to nevadi, ze za jedlom 🙂 hlavne, ze ma motivaciu

anika
13. mar 2007

cairka, ja Branka ked sa zlosti beriem na ruky, ale nebolo to tak vzdy, az kym som sa nepoucila, ze ked ho necham tak, dam do postielky, to nepomoze. 😉

cairka
13. mar 2007

Veď mne dnes tiež Vaneska 1x tak naozaj trucovala. Tiež som riadne oči na ňu vyvalila, keď začla 😅
Práve, že ja ju tiež nerada nechávam plakať, ona sa potom nevie skľudniť a vzlyká, jak keby jej neviem čo robili. Preto spíme spolu, lebo nechať ju plakať v postiľke znamenalo ju uspávať minimálne o hodinu dlhšie a aj tak sa celú noc prehadzovala. 🙄 A nechať, že raz zaspí - ha, ha 😎

kacenka_2
13. mar 2007

Ahojte, dnes bolo krasne, tak sme na ihrisku z babami sedeli a kvakali. 😀 Uz sme odlozili fusak z kocika a neskor sme vyzliekli aj bundu, bol len v bodycku a mikine. Potom si Tomi zmyslel nahanat loptu, tak sme trochu pochodili za dve ruky. Poobede sme boli pozriet kolegynu, co ma od naseho maleho o 1/2 roka starsieho chlapca, tak bolo super. Maly bol taky unaveny, ze zaspal o 19,00 /ale urcite bude zajtra o 05,00 hore./ 🙄
Barunka, nam zobrali v siedmich mesiacoch krv, ci nema alergiu na mlieko - vtedy mu vyslo mierne pozitivne. A teraz mame zatial vysledky z lepku, ma to zvysene - tak mu nemam davat sladke a veci z mukou, alergia na mlieko je negativna a vajicko este nevieme. 😖
My davame do nosa Mar a ked nezabera /3 dni/, potom nasadim Nasivin.
Nas Tomas ked sa jeduje, ze nieco nedostal, zacne kricat, tak ho beriem na ruky a tiez sa ho snazim niecim zaujat.
To je vsetko, idem si este trochu zacvicit /nastvali ma tie kila navyse/. 😠 😠

anika
14. mar 2007

ahojte, dnes nam je trosku posmutnejsie ☹
Brankovi v noci vyskocila po ockovani teploa 38,5, do rana zliezla na 37,5 po paralene, ale zase je to spat.Inak sa tvari uplne v pohode, drobcek moj.len menej papal.tak zatial 😔

nikolasko
14. mar 2007

aj u nás bolo veselo až tak že sme o 21.00hod leteli na pohotovosť Ničko sa načahoval za žinkou ktorá bola na radiatore pri tom si pristupil jednu nohu druhou a zletel rovno na hranu rozbil a obočie.Naštastie nebolo treba šiť a je O.K.Dnes sme boli aj u neurologičky a aj tá skonštatovala že je v pohode.Baby viete ako sa mi ulavilo stále sa teraz obvinujem čo som to za matku 😢 Dam aj foto aby ste videli náš prvý úraz
anika skoré uzdravenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre