Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alita
26. mar 2007

Ahojte,Tamarka vcera zaspala az po 23-tej,aj to na rukach,tolko mala energie,ze ma uplne vystavila.
Chodime zatial len za ruky,lebo sa ma nechce za nic na svete pustit,pritom uz tak pekne chodi,niekedy sa mi zda,ze ma ani nepotrebuje.
Co sa tyka rozpravania,tak som si vsimla,ze foneticky vie napodobnit takmer kazde slovo a vsetko co pocuje opakuje.Som rada,lebo na 2 jazyky to naozaj bude potrebovat.Najlepsie,ze aj zvieratka po anglicky hovoria inak,tak sme to riesili pol na pol.Kon-Slovak,Sliepka-Anglicanka...
Ja som jej k narodeninam objednala bytovu hojdacku,lebo hned ako zbada pradlovy kos tak sa doneho posadi a vykrikuje az sa trasie,aby sme ju hojdali.No a ked ideme z ihriska,tak sa drzi hojdacky a nechce sa pustit,vzdy je to s krikom.Takto ju tam posadim a mozno sa mi podari kuknut aspon spravy 😠
Ale este jej chcem tiez kupit trojkolku,na tom opise od Janky som sa nasmiala,tusim som zvazovala aj taku podobnu 😀 ,mate nejaky SUPERTIP?

kvendolinka
26. mar 2007

ahoojte babenky 🙂 Tak co oddychnute po vikende?inak vitam Sofinku aj s maminkou 🙂 ale nas tu je?A smiem sa spytat kedy sa narodila?My 4.4. ja len ze ci sme najstarsi 😀 Baby my mame o tyzden rok boooooooze.My sme malej kupili novu autosedacku,golfovy kocik ale to sa skladala rodina,nejake oblecko a veci do izbicky.Hracky uz nekupujeme hadze ich za hlavu.Maminkine kuchynske naradie je zaujimavejsie 😀 Momentalne strka hlavu do pracky ako vzdy spekuluje a uz vyklada nozicku ako sa tam dnu dostat-betarka jedna tak ju luuuuuuubim a zboznujem.Nikolasko to muselo byt zlate ked ti dal Nicko pusinku 🙂 Aj Natali da ale len ked si ja vypytam.A rozprava v jednom kuse obcas hatlaninky ale poslednu dobu krasne dorazne povie ha-vo,ba-ba,zi-za{svetlo}kde je a pod.Viete co som nevedela?Vraj babatko vidi sice svoj odraz v zrkadle ale az v 2 rokoch pochopi ze je to v zrkadle ono.Sa mi ani verit nechce lebo ked ju drzim ja na rukach tak ukaze prstom na mna ze mama.Ale psychologovia si tvrdia svoje.Ale nieco na tom pravdy bude lebo sebauvedomovanie nastava okolo 2 rokov.A ako ste na tom s chodenim?My len za rucku ked ju pustim tak si sadne.Ale minule ma pobavila.Chcela ist za nasim hafanom zabudla ze nevie chodit tak spravila sama bez drzania 3krasne krociky 😅 Idem pridat nove foto

kittyna
26. mar 2007

kvendolinka moja malá sa narodila 3.4 🙂

kvendolinka
26. mar 2007

taaaaaaaaak a pridala som fotecky 🙂 Kittyna tak to aj vy mate za par ze?

cairka
26. mar 2007

Kvendolinka, krásne fotečky. Natálka je modelka 😉
Čo chcete obliecť babám na oslavu roka? Lebo ja som pôvodne plánovala šatočky, ale Vaneska predsa len ešte viac chodí po štyroch ako po dvoch a šaty jej zavadzajú. Tak asi dáme nohavice kvôli praktičnosti. Možno na fotky, na sfúknutie sviečky oblečieme šatočky a šup prezliecť 😉
Ináč, Barun, vy tu asi najdlhšie chodíte, ako dlho trvalo Simonke, kým začla "ozaj" chodiť. Lebo Vaneska sa púšťa už 2 týždne skoro (v stredu), ale stále to je len na pár krôčkov. Teraz prejde tak do 10 keď sa snaží, bežne tých 5-7 krôčkov. A vonku a v cudzom sa drží ako kliešť, ani náhodou pustiť, ale za ruku chodí už úplne krásne a veľa vydrží chodiť.

kvendolinka
26. mar 2007

Cairka dakujeme za pochvalu.A vies ze aj ja som rozmyslala nadtym co jej obliect?Ma stvore krasne satocky ale to bude u nas tiez asi len pri torte a potom sup do gatusiek.Ved uvidime ale ked oslava bude u nasich na dedine a ona rada lozi tak jej potom asi supnem gatuse 😅 A objednala som jej od jednej babeny aj natelnicek"Mam 1 rocik"tak aj to jej obleciem 😎

barunka
26. mar 2007

cairka, simi sa pustila strašne bezhlavo, nejaké dva tri týždne nato ako začala robiť takých 10 krôčkov. Potom padla na ten kvetináč, dochrámala si noštek a potom sme dosť dlho nechodili. Teraz už zasa behá ako bláznivá, hlavne keď jej ja niečo nechcem dovoliť, alebo ju hreším, tak predo mnou uteká, ale stále má radšej ten pocit, že mamičku má za zadkom.

alita, môj favorit v trojkolkách je zatiaľ táto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=394335. ale iniciatívna svokra je teraz naveľko, lebo kúpila túto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... aj keď vedela, že ja chcem simi kúpiť, lebo potrebujem s vysokou rúčkou na riadenie. Táto stojí za ho.no

kvendolinka, to s tým zrkadlom je zaujímavé, lebo Simi keď stojí pred zrkadlom a poviem jej, aby dala pusu Simonke, tak si dá v zrkadle pusu. Robí to už strašne dlho...

kvendolinka
26. mar 2007

Barunka svokry su take.Len aby napriek spravili 😠 Aj moju by som obcas priskrtila ked je velmi mudra 😖

sweetienka
26. mar 2007

tak moj certik uz spinka, dnes sme mali dlhu prechadzku, tak sa asi unavila 🙂
ja som nad oblecenim vobec nerozmyslala, stale si myslim, ze je to este daleko 😀 ale urcite ju pofotim aj v nejakych satockach pri torte, ale na lozenie nieco pohodlnejsie, saticky by mala na hlave...
alita, barunka nasla na nete super trojkolku, taku ruzovu, aj rucka sa da nastavit 🙂 ked pride urcite hodi link, mne sa veeelmi paci

sweetienka
26. mar 2007

no teeeda 😀 takto ste ma predbehli 😀 presne tu trojkolku som myslela 🙂

kvendolinka
26. mar 2007

ta trojkolka je fakt super ale ani ta co kupila tvoja svokra neni spatna hm?

kvendolinka
26. mar 2007

caf sweetie 🙂

sweetienka
26. mar 2007

no ja si pisem pisem a zrazu pozeram kolko prispevkov sa pridalo 🙂
kvendolinka, krasne fotecky, Natalka je zlata 🙂

kvendolinka
26. mar 2007

dakujem aj ty mas krasnu babiku.Vseeeeeetky nase chrobaciky su k spapaniu vsak?Uz buvate?Ja som malu akurat ulozila spinkat.V poslednu dobu nezaspi inak ako na rukach a pred telkou 😔

sweetienka
26. mar 2007

kvendoli, o telke ani nehovor, mala zboznuje reklamy a uputavky, vsetko co blika a meni sa 🙂 vtedy ani nedycha, tak sleduje, aby jej nic neuslo 🙂 a teraz uz odfukuje, cez den spinkala malo....a takto ani nepocitime ten casovy posun

kvendolinka
26. mar 2007

no uz budu cez den spinkavat asi pomenej ale aspon sa teraz pekne zahra uz aj s loptickou a tak tak si viem porobit par veci.Zajtra ideme na velku prechadzku do mesta co to popzerat na narodeninky tak uz sa teraz tesim ako ma budu nohy boliet.Zatial sa lucim idem dopozerat susedov.Papa a dobru nocku asi sa este vecer stavim 😉

kvendolinka
26. mar 2007

no susedia su v tahu ale nejaky boli dnes onicom.Pozeravas?

sweetienka
26. mar 2007

aj Dianka sa zahra chvilku sama, ale je to len chvilka, ona ma najradsej auta, ma take velke, ktore je plne kociek, tak s tym sa zabavi 🙂 a take tie hudobne hracky z tych idem zosaliet 😀
dobru nocku vsetkym

cairka
26. mar 2007

Ahojte. ešte ste tu? My spíme už dlhšie, ale ja pozerávam Housa.
Malej zatiaľ telka moc nehovorí, len málokedy kukne, čo tam je. Tiež sa vie pekne zahrať, ale to vedela aj dávnejšie 😎
Tá trojkolka je super. Tá ružová. Mňa naštvali segra so švagrinou, že malej chcú čosi kúpiť spoločne, ale nehcú ani mne prezradiť. a ja teraz neviem, čo mám kúpiť. Už som skúšala aj okľukou zistiť a nechcú povedať. ŠTve ma to, že ja som hovorila, že chcem tiež takú tojkolku nejakú a neviem teraz, či chcú tú, abo dačo iné vymysleli. Ich uškrtím, ak kúpia dáku kravinu, čo ani nepotrebujeme 🙄 To len taký výlev zlosti, to si nevšímajte 😅

kvendolinka
26. mar 2007

ha cairka napodobne sa citim teraz.Svagrina so svokrou cosi pre malu chystaju daco spomeniem ze by som malej chcela kupit a takisto som si neni ista ci to kupia alebo nie.Alebo chcu tajnostkarit,neopytaju sa ma na velkost a potom nekupia dobre.Ma ide vtedy rozdrapit 😠

cairka
26. mar 2007

Veď to. V sobotu dám vedieť, či sme všetci prežili oslavu 😀

janakl
26. mar 2007

ahojte, tak vy ste tu toho dnes popísali, mam čo robit, aby som to vsetko poprecitovala... my sme dnes boli dnes takmer celý den vonku a cuduj sa svete ten môj posero sa konecne pustil ruky a zacala sa prechádzat jak hviezda... takze chodíííííííme.. 🙂
my máme narodky už v nedelu 🙂 prvý apríl dievcence 🙂 takze asi sme najstarší.. a k tej nasej úzasnej trojkolke.. vonku sme s nou boli asi ani nie 5 minut, len pred vchodom minulý týzden, ale nejako sa mi zdalo, ze je zima, tak som ju supla do vchodu a este sme sa trosku poprechádzali a isli dnu.. ale k veci... takze este sme ju ani nezabehli a hups, dnes sa rozpadlo koleso... jáááj ja milujem moju svokru 😉

alita
26. mar 2007

Poviem vam,ze po precitani mojho prispevku sa mi vlasy jezia.Moja slovencina je katastrofalna,ten slovosled 😠 A myslela som tym,ze Tamarka opakuje detske slova ako babka,dedo,dady,havo,cica...nie tlevizor,mraznicka...Je dostatocne ukecana.Najnovsie si dava prstek pri ustocka a spravi pssst,ukazovak si niekedy vopcha az do nosa,taka je chutna.
Kvendolinka fotecky su krasne,mala baletka.Pekne satky,na ruzovu mam uchylku.Mna ani nenapadlo,ze by som ju mala vyobliekat na oslavu,satky som neobjednala ☹
Barun dik za link,pouvazujem,ja som zatial vybrala tuto http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
len ta strieska je divna 😒
Kukam,ze mate fajn svokry.Ja mam tu moju rada,jedine stastie,ze je tak daleko 😀 Budte rady,ze aspon nieco kupia,nasa je lakoma alebo sa v Anglicku tolko nedarcekuje.Ked mala Tamarka 6 tyzdnov,tak tu bola a priniesla jej knizky pre asi 8-rocne deti a to bolo vsetko.Som zvedava,ci nieco posle na narodeniny.
Baby kde je hanka?Dufam,ze to je tym stahovanim,lebo mi tu chyba,nemam s kym ponocovat.

kvendolinka
27. mar 2007

Bre ranko 🙂 Jani to si myslela uprimne alebo ironicky ze milujes svoju svokru? 😲 aj ja ale v opacnom zmysle slova.Ale nie len je hrozne premudrela a je az tak prehnane milucka ze z nej srsi neprijemna pretvarka a to takych ludi ja moc nemusim.Ale to by som asi mala ist do temy "Svokry" 😀 Co budete dnes varit drobcov?My dospeli gulas a Natali netusim 😒

sweetienka
27. mar 2007

jeej, ahojte, alita, nemozes spavat? 😀
ja som este vecer pozerala zufale manzelky na prime, ale rano som nemohla dospavat, drobcek nedovolil a taak by som si este pospala 😉
ideme vonku, krasny dnik 🙂

barunka
27. mar 2007

ahojte, kvendolinka, tá trojkolka čo kúpila nie je zlá na výzor, ale má strašne nízku tú rúčku na tlačenie, a Paťkovi kupovali tú istú a od novoty na nej vypadávajú šroby. Normálne ako som ho tlačila tak mi po ceste vyletovali von. No a teraz je tá trojkolka už totálne k.o. Navyše od novoty sa jej zasekáva riadenie tou pákou. Simi je navyše malá, stále si šúcha nohy po zemi alebo jej udierajú do tých riadidiel, keď ich má vyložené na tej prkotine... NO bieda, ale čo, mala sa spýtať svokrička, má ústa...

alita, peknú trojkolku máš vybranú, ja by som najradšej išla do nejakého obchodu a všetky ich tam omrkala, že ako vyzerajú, ako sa tlačia a tak.

baby, k svokrám by som mohla aj ja rozprávať, ale radšej nie, lebo si to tu čítajú aj iní čo ju poznajú a ja jej chcem povedať, čo si o nej myslím do očí. Nie ako ona, poza chrbát ohovára

nikolasko
27. mar 2007

barun tú čo si vybrala je super a kašli na svokru
my sme sa vrátili z vonku boli sme zasa trojkolkou Niki si oprie bradu o tie tlačítka vyhráva to ako besné a vozíme sa, moc sa mu to páči a je na zožranie, mne síce už preskakuje s tých pesničiek ale jeho štastné očká stoja za to 😀
inak už vieme ukázať v knižke kde je havo kravička ...vie podať ruku ked poviem daj serus a tiež tlapnúť akože ruku na to taktiež varila myšička kašičku v zrkadle sa pusinkuje tiež o reklamách ani nehovorím ked začne je ako v tranze dokonca mu môžem aj nechty skrátiť
My máme zatial k prvému rôčku ten stan a bude už spomínaná detská izbyčka chcela by som to ala mako Pooh tak uvidím ako sa zadarí a čo všetko zoženiem
kvendol krááááásne foto 😵 😵 😵 😵

cairka
27. mar 2007

Ahojte. Konečne je ozaj krásne a dokonca aj tu u nás bez vetra. Sme boli od desiatej von, len medzitým sme si odskočili zaplávať. Pridala som fotky. 😵

barunka
27. mar 2007

ahojte, tak najnovšie info o tej dráčikovej trojkolke. Chudák Paťko sa dnes na nej bicykloval a utiekol mu volant s predtým kolesom. Ale aspoň mu zostalo sedadlo pod zadkom 🙂

sweetienka
27. mar 2007

no chudacik Patko 🙂 znie to sice zabavne, ale mohlo to dopadnut vselijako, to sa musel cudovat, ze co sa deje 🙂
inac mala este nespinka, tak idem uspavat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre