Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barja
31. máj 2007

Barunka tiež viem, čo je to mať muža tak dlho v robote. Ten moj tiež zdrhá ráno okolo siedmej a večer pred osmou je malokedy doma.Cez sezonu chodí domov až okolo desiatej.Nechápem ako sa nám podarili dve deti 😀 😀

ivcap
31. máj 2007

Ahojte, tak ako sa máte? Cairka, robila som ten Pribináčik. Mne strašne chutil, ale Saška z neho zjedla málo ☹ . Asi jej dám na niekoľko dní pokoj s kašami a potom uvidíme, či jej nebudú znova chutiť.

cairka
1. jún 2007

Dobré ránko.
Ivca, som rada, že je dobrý, skúsime cez víkend. Veve pomohla pauza, ja som síce neplánovala, ale kvôli ATB som jej nechcela dávať zbytočne mlieko, nech jej zle není. A odvtedy to tak striedam, že nie len kaše na večeru a v pohode to spapá. Možno sa im len prejedli.
My ideme na MDD, sme sa sľúbili pomôcť, tak ešte túto akciu dotiahneme do konca a hurá prázdniny. Celkom sa teším 😉 Uvidíme po týždni, či mi nebude doma dlho 😅
Pekný deň všetkým.

sweetienka
1. jún 2007

ahojte maminky,
dufam, ze sa vsetky mate dobre a drobcekovia tiez 😉 pri malej uz malokedy nieco stiham, ale cim dalej tym viac srandy s nou je, je uzasne sledovat, ako zacina vselicomu rozumiet a tak...ved viete o com hovorim 🙂 hotovy cloviecik, v nasom pripade tvrdohlavy 🙂
baby, ktore este kojite, myslim, ze nikolasko aj hanka, ako casto drobci piju mliecko? lebo mne sa zda, ze ako jej idu zubky tak by mliecko chcela stale 😖
a aby sme nezabudli uzite si den deti 😉

nikolasko
1. jún 2007

prajem našim detičkám krásny den detí
sweet náš Ničko cucká teraz ked sa mu tlačia zuby skoro stále aj 2x za hodinu a nič okrem MM neje zato ja si doprajem aj zaneho a najviac sladké 2-3 čokolády no problem a aj ty ešte kojíš ? a dokedy plánuješ?

hanka274
1. jún 2007

ahojte, no tak ste toho tu popisali, kvendoli, blahozelame k chodeniu.
nikolasko tak ako s vysledkami? ako vam je?
ja mliecko este nedavam....my ideme na chlebikov na 100 sposobov 😀 😀 alebo zeleninke-kvazi polievocka...
zatial pa, musim ist k malej, sa zobudila zase z dlheho spanku.

navik
1. jún 2007

awojte vsetkym vasim detickam a aj na celom svete priajem krasne a pekne detstvo 🙂 😉

cairka
3. jún 2007

Dobrý večer prajem. ako ste strávili víkend?
Ja vzdávam hold všetkým maminám, ktoré majú 2a viac detí. Mala som neter na víkend (7ročnú), ale bol to des 🤐 Baby na seba navzájom žiarlili, tomu odpovedala nálada, obe urevané, Veve nonstop na rukách a neter aspoň pri mne prilepená, no mám dosť. Ešte aj počasie o ničom, že sme museli doma sedieť, chvíľu sme sa dostali von, aj to sme zmokli 😠 Normálne som rada, že je krpatá doma a Veve spí a užívam si ticho 😅

ivcap
3. jún 2007

Ahojte. Cairka, dievčatá nie sú naučené byť spolu tak dlho, v tom je ten problém. Ale sedem ročné dieťa by už nemalo mať problém byť s malou sesternicou. Ináč ako sa máte, cez víkend tu bolo poriadne mrtvo ☹ . My nemáme nič nové, iba to, že Saške idú očáky a nič mi poriadne nechce jesť. Spapá 4-5 lyžičiek z jedla a dosť. Viac do nej nedostanem. Jedla by len suché rožky. Ešte že vypije mliečko.

vroni
4. jún 2007

Ahojte babulky. Dufam, ze tento tyzden uz vyzdraveju vsetci chori a ziadne nove choroby sa nepridaju 🙂 Nam sa minuly tyzden moc nedarilo, len sme na seba s malou vrcali, asi nejaka skoroletna depresia alebo co..... 😉 A v sobotu mala Natalka svoj prvy koncert, dovalili sa nam obidve stare mamy, chalani a krstni, skoro sme zabrali celu salu 😀 😀 😀 a to opicka vystupovala presne 5 minut...
Inak s tou ziarlivostou - u mojej mamy na Natalku tiez strasne jej sesternica ziarli (byva u nej), vraj ked mala neokupuje moju mamu, snazi sa zbalit jej (sesternicinho) frajera!!! No, neviem. Sesternica (aj frajer) maju 22 (rokov)... 😕 Tak je to moje dieta nejako prilis vyspele alebo ma strelenu sesternicu 😀 😀 😀

barja
4. jún 2007

ahojte kočky, malý konečne zachrápal tak mam chvílku na surfovanie 😉 . Dnes je strašne umrnčaný. Už od rána. Stále mi len chodí za patami a kňučí. Nechápem o čo mu ide. 😀 Chcem sa spýtať, či ste už davali vašim detičkám jesť napr. praženičku, alebo či už skúsili aj iné masko ako kuracie. Ja som niekedy už hotová z toho , že čo mu mám variť.Jediné, čo musí byť každučičký deň je polievka. Na to je maniak.
A ešte niečo - neviete, keď mne sa podarilo mu zašpiniť nohavice od latexovej či akej farby a neviem ako to mám vyčistiť.

cairka
4. jún 2007

Ahojte.
Vroni, Nathalie je na starších 😀 😀 😀
Ja mám dnes doma zasa relatívne spokojné, usmievavé dievčatko. to je paráda! 😎
Barja, ty robíš dva chody malému na obed? Ja ešte robím buď len polievku, abo druhé. Mäsko dávam zatiaľ len kuracie a morčacie a praženicu sme neskúšali, ale veru možno skúsime niekedy.

barunka
4. jún 2007

Inak baby, práve sa mi neskutočne zasa zdvihol tlak, tak si predstavte, že ja ešte stále nemám výsledky tých testov, čo robili Simi keď sme skončili s tou alergickou reakciou v nemocnici. A to má mať o mesiac ďalšie očkovanie.
Taká som na....á, že asi pôjdem rovno do nemocnice a narobím tam taký bordel, že sa nebudú stačiť čudovať. Tak oni to nie sú schopní urobiť od 28.2.
Čo ak by fakt mala Simi nejakú alergiu????

nikolasko
4. jún 2007

Ahoj baby Ničko je už fit 😉 konečne a robí mi radosť musím sa pochváliť sám sa začal pýtať na nočník ked sa mu chce ....a ešte sa tak zlato zatvári ručičky v päsť a tlačíííí 😀
barun zavolaj si tam a dožaduj sa výsledkov to nieje možné aby ich ešte nemali hotové 😠

vroni
4. jún 2007

Barunka, nie je to tak, ze ked su vsetky testy negativne, tak Ti jednoducho nepovedia nic? Lebo tu to niektori doktori tak robia (ten nas nastastie nie)
My obedujeme tiez len jeden chod - polievocku alebo hlavne jedlo. Prazenicu sme este neskusali, ale knedlicky s vajickom a tak sme uz bastili. Ja davam malej (obcas, mozno raz za dva tyzdne) aj telacie alebo hovadzie maso (ale len svieckovicu), skusali sme uz aj kralika (nechutil) a vraj sa detom po roku ma davat aj kuracia pecen, ale to som tiez este nemala odvahu...

hanka274
4. jún 2007

pecienka je zdrava, pokial je samozrejme od dobreho masiara. A mala by sa davat medzi prvymi prikrmami. My sme uz skusali, a velmi chutila-kuracia so zemiakmi na masle. mnam. Nevyhoda toho je, ze tam je cibula a teda vela aromy. ale davala som len pecienku, nie tu stavu. Malicko velmi korenia bilinkoveho bez glutamanu, tak snad to je ok.
a aj to telacie a hovadzie je dobre, kludne uz davno mozte. Len s bravcovym mozno neskor a tak. Predsa telacinka je mlada.
My sme kralika neskusali a asi ani nebudem, mne to dajako nesmakuje.
Joj, barun, starosti a starosti....to zdravotnictvo. Musis sama vybavit, pobehat, lebo pre teba nikto nic nespravi...a zabudla som minule podakovat velmi pekne za ponuku (naradie). Dik! Ja sa ozvem, poviem manzelovi, a uvidime co bude chciet...
barja netusim, opytam sa mnzela, snad nezabudnem...
nikolasko super, to musi byt zlaty pri kakani, mne mala len na malu cikat.

kvendolinka
4. jún 2007

Ahojte babusky 🙂 Aj my sa musime pochvalit nasa Natali uz fici na vlastnych ako siron a skoro zakazdym sa mi vycika na nocnik a raz sa aj vykakala.Juj taka som rada,vzdy ked to urobi tak ju stiskam ako keby som ju rok nevidela 😀 Baby ale u nas je zas problem v papani. ☹ Mala my nechce skoro vobec obedovat.Spapa mliecko,spapa ovocie,spapa termix,jogurt,brumika ale hlavne obednajsie jedlo max.3lyzicky a potom kruti hlavou ze uz nechce a to som uz ozaj skusala rozne recepty.Ved takto existovat nemozeme iba na tych akoze jedlach ☹ Bez zeleniny a bez masa?Poradte prosim 😕

barunka
4. jún 2007

kočky, ale ja som tam volala dnes, si ma prepájali ako horúci zemiak, nakoniec len primár skonštatoval, že "mamička, nestresujte" na čo som na neho začala podráždene "štekať" s tým, že nech mi narovinu povie, že to do......i a výsledky nie sú, lebo sa stratili a nie naťahovať ma ako gumu na trenkách, keď viem, že na kramároch im výsledky poskytnú do 10 dní...
kvendol, z toho obeda si nič nerob, ja sa už dosť dlho mordujem so Simi, ona zje všetko, okrem mäsa, to mi nezje ani tie tri lyžičky. Asi nám musia tie deti ešte dorásť....

navik
4. jún 2007

awojtw baby som normalne znicena ☹ vsetky tri sme xore...nemate nejaky tip na ryxle odstranenie soplikov ...Vivke idu stolicky tak sme cely den prexodili na rukax..a spinkanie 5x po 15 min 😒
Kventi to ju prejde... Natalka mala take obdobie a potom si prezmenu vymenila to co xcela uz nexce...co uz narobime ..take su deticky..velku trpezlivost musime mat 😀

kvendolinka
4. jún 2007

Navik nam velmi pomaha marplus je to sprej do nosteka na baze morskej vody a sopliky nam prejdu za 2-3dni 😉 Barunka no comment s tymi lekarmi.Kristepane keby ja spravim nieco take v robote ze na nieco zabudnem alebo nieco nespravim tak letim jak diva svina ale lekari,tym sa nic nestane.Robia pruseri za pruserom,nerobia si svoje veci tak ako maju,hlavne ked ide o deti a este budu mat na vrch 😠 uf ale som nasrata.
No baby snad to zacas nevadi ze nepapa tie hlavne jedla ale ste ma namotali s tou pecienkou 😕 asi jej spravim s ryzou a uvidim.

anika
4. jún 2007

ahojte, dnes to tu zije, tesim sa 🙂 dnes som sa bola trocha prikraslit 😀 , u kadernicky, nech sa ma maly nelaka 😉
baby, ja som davala okrem kuracieho maska, aj morcacie a zajacika a dvakrat sme mali chuducke bravcove, ja ho dam radsej ako hovadzie, vsak, prasiatko rastie kratsie ako kravicka a ani ani na tu pecienku nemam odvahu, tu ani nasmu tatovi nemusim predkladat, asi by sa so mnou rozviedol 😀
barunka, asi fakt to dovrzali, neodkazovali by ta az na primara, ale zase nech si riesi lekar taketo neprijemnosti, nie vrchna, ci sestra. Pevne nervy.
Vlastne, ako sa k tomu vyjadril, okrem toho, ze" nestresuj"?
Nikolasko, cairka, to som rada, ze je vam uz lepsie.
Baby, vy mate ale sikovne deti, nas sa len raz vycikal do nocnika, a druhykrat sa postavil z nocnika ocikal mi nohu, ved mam vediet, ze chlapi to robia postojacky 😀 , Branko ani v nocniku nevydrzi sediet, chvilocku a uy zdrha 😒

barja
4. jún 2007

Jéé Kvendolinka ten nočník vám závidím!!!! Maťka neviem ani za nič naňho dostať. Akonáhle ho posadím, tak začne tak revať akokeby som ho týrala 😠. Tak som skúšala už aj rovno na záchod ho posadiť, ale aj to zlyhalo. Potom ďalší pokus bol ,že som Majka (6rokov) posadila na nočník a dúfala som, že Maťko začne opakovať ale nič.Uplne to ignoroval. Tak neviem.Dúfam, že nebudeme mať plienky do osemnástich 😀

cairka
5. jún 2007

Dobré ránko prajem.
Tak vy už takto nočníkujete? Mne teraz začla malá behať s nočníkom, tak ju občas posadím, keď ho donesie, ale väčšinou je čerstvo vycikaná do plienky, tak už asi vie na čo to je, len nevie kedy sa má pýtať. Ešte ma to netrápi, ešte majú čas. spolieham sa na to, že v lete bude naháčiť a možno sa podarí občas aj nočník stihnúť, ale aj tak si myslím, že minimálne do budúcej jari sa plienok nezbavíme.
Barunka, tí lekári sú ...
Navik, nasaďte si Sinupret, to uvoľňuje hlieny a odsávať a odsávať. Veve buď zaberie toto, abo keď nie, tak ATB.
Včera ma vytočila jedna teta v meste. 😨 Vaneska si už nepomáha rukami pri chodení (na rovnováhu), zato začla vystrkovať ruky na okoloidúcich a zašmátrala tete po taške. Tak tá na nás pozrela, jak keby jej ju išla vybrakovať, že čo si ju nestrážim. asi jej priviažem ruky k telu, nech neobťažuje tety. Ináč je sila, že strašne veľa ľudí, keď to vidí, jej automaticky podá ruku, ako Ahoj 😅

vroni
5. jún 2007

Teda baby, ja mam pri Vas normalne komplexy. My sme nocnik este ani nekupili a vy uz takto aktivne..... 😅 Hoci tuna je zvykom obdivovat trojrocne deti, ktore "uz" nemaju plienky. Ale i tak si kazdy den slubujem, ze uz "od zajtra" budeme skusat. 😉

vroni
5. jún 2007

A este som sa zabudla povytahovat: my uz mame ocny zub! Tak uz ich ma nasa selma zubata 12....

barja
5. jún 2007

Vroni tak to máš pravdu.Segra sa tiež vydala do Osteraichu 😀 a minule sme normálne kukali 3-4 ročné decko v plienke!!!!a to nebolo nič výnimočné, hovorila, že takých je tam kopa 😝

cairka
5. jún 2007

U nás sa to všetko ozaj berie len že čo najskôr. A rýchlo nočník, cumeľ, fľaša a tak. Ja som zasa raz čítala článok tuším o Nórsku a tam tiež ta autorka mamička písala, že tam sa to berie tak, že do školy ešte žiadne dieťa s plienkou ani cumľom nešlo 😀 A nestresujú ani seba, ani deti. Tým nemyslím vás, ale poznám pár rodín, kde sú veľké problémy kvôli tomu, že dvojročné deti majú plienky. Abo jedna mamina mi rozprávala, ako odnaučila dcérku od plienok - že keď sa pocikala, tak jej capla po holom zadku a rýchlo sa malá naučila. 😖 No bodaj by nie 😨

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvendolinka
5. jún 2007

Ahojte baby 🙂 uf ja som baby moje taka utahane ze ani neviem ako hladam pismenka na klavesnici.Natali sa dnes na vychadzke rozhodla,ze nech si kocik strcim niekam a vybrala sa chodit peso sama.Chapete?Tak len v nedelu sa naucila tak poriadne chodit a uz si mysli ze zdola cely svet tak presla cele mesto pesi,ani ruku nechcela a samozrejme ze nesla tym smerom co som chcela ja k tomu teplo jak hovado a ona krpana ako sme prisli domov tak len chodit a chodit 😝 😝 😝 ale zaroven sa tesim ze jej to tak pekne ide.Inak mala ked ju dam na nocnik a nahodou ze tam sediet nechce{co byva malokedy}tak ju zdvihnem.Ani nutit ju nechcem este bude mat nejaku traumu do buducna ale dudel naozaj netusim ako raz odstranime.Akonahle ho nema 10minut uz cmuka a pyta daj mi 😀 Ziza ja u nas tiez chodim do parku,sadnut na kavu alebo vybavujem pocas prechadzky postu,potraviny alebo sme u nasich na dedine a tam jej je sveta zit.Absolutna volnost,psy okolo nej,trava,bazen a samozrejme rozmaznavajuci stari rodicia 😀 😠

cairka
5. jún 2007

Ahojte. Kvendolinka, skončili sa dobré časy. 😀
Ja som dnes chcela Vanesku vystrašiť, keď mi stále utekala, tak som jej šla naproti inou cestičkou, čo však ona nevedela. Som si myslela, že bude, s prepáčením, pokakaná kde som a čo sa deje a ona nič. Absolútne ničové nič! 🙄
Mám na vás otázočku, dúfam, že ma potešíte 😎 Aj vaši sa tak rozbláznili ako začli chodiť? Ja som furt tvrdila, že Veve určite nie je hyperaktívna, ani nejako akčná, ale už si tým taká istá nie som 😅 Dúfam, že to je len prechodné obdobie 😵
A ozaj, my už beháme. To je ešte len záhul pre maminu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre