Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
13. jún 2007

kočky, tak to ste trafili, nikto mi nechce veriť, že Simi bude mať len teraz 14 mesiacov, je dosť vysoká, a hlavne, keď začne mudrovať a vysvetľovať, tak sa všetci smejú. Dnes sa jednej mamičke na ihrisku snažila vnútiť, že dedo je smetiar, lebo akurát chodilo okolo smetiarske auto...

hani, kde sa dá kúpiť tá alba, tak to teda fakt netuším, my do Trnavy niekedy chodievame, viem že tam je táto predajňa, raz sme sa v nej boli aj mrknúť, majú tam celkom pekné kočíky celkovo. A to s tým smútkom máš veru pravdu, aj mne je ľúto za tými krásnymi malými bodynkami, malými plienočkami, teraz kupujeme ako na slona....

barja, to je super, že si ťa tam nakoniec "nechali". len s tou stravou si ma prekvapila, nám dávali na oddelení možnosť stravu si kúpiť, ale poviem ti, že o mesiac sa na to vybodnem, lebo ono sa to vôbec nedalo jesť.... Inak musíš mať perfektných synov, jeden vydrží operáciu a druhý odlúčenie od mamy a ani ho to "nebolelo". Ale verím, že tebe bolo ľúto, keď si prišla po dlhej dobe domov a Maťko len kukol, že mama došla a robil si ďalej svoje..

kvendolinka
14. jún 2007

ahojky 🙂 mate pravdu Barun aj Hani.Aj ja obcas otvorim skrinu a rozprestieram si dupinky,ponozticky,bodynka ach jaj ☹ 😢 ale to leti.Snazim sa vychutnat kazdu minutku lebo o chvilu sa nam budu na diskoteku pytat 😀 Zlata je Simi velmi na foteckach a urcite aj v skutocnosti 🙂 Baby ja by som vas tak chcela vidiet na zivo aj s deturencami ale sme dost roztrusene ze? 😒
Hani mne sa paci aj ten Cam kocik taky sikovny vyzera byt a nerozmyslala si aj o chicco c5 ako pise Barunka?Jaj Barunka manzel chcel vediet ze ako sa vola to kupko vo Velkom Mederi{ak ma nejaky nazov}sme pozerali na nete a sme nenasli.Vies rozhodujeme sa medzi Sturovom-Vadas ale tam sme furt tak chceme vyskusat nieco nove.Bola si v Sturove?Ci vies porovnat a kolko bolo vstupne?dikes

cairka
14. jún 2007

Ahojte. Tak my hlásime návrat z výletu. Síce som prišla uťahaná ako kôň, ale stálo to za to, vypadnúť troška zo stereotypu 😉
Som strašne rada, že vyšlo to stretko s Ivcou, bolo super. Pokecali sme troška, baby sa občas hrali, občas vadili a občas ignorovali 😀 .Saška je strašne zlatá. Ináč, by som povedala, že tým, čo vedia a ako sa správajú sú jak cez kopirák. A u Ivci doma som sa cítila ako v Interhoteli. Už dávno ma nik tak neobskakoval. Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a pohostenie.Idem pridať fotky.

sweetienka
14. jún 2007

cairka, ivca, krasne babulky mate 😵 peknucke fotky
veru aj ja by som vas vsetky niekedy rada videla nazivo...
barunka, Simonka je nadherna, myslim, ze moze byt asi tak isto vysoka ako Dianka 🙂 a ani nespominajte maliline bodynka, ja som uz vyradila tri velke vrecia malinkeho oblecenia, som nechapala, ako sa do tych drobnych veciciek mohla zmestit 🙂 ale zase teraz je s malou vacsia zabava, snazim sa vychutnavat kazdu sekundu, ved to neskutocne rychlo leti
ozaj babulky, kolko maju deticky zubkov? my stale osem, plus stvrt stolicky 🙂

barunka
14. jún 2007

ahojte baby.
kvendol, čo sa toho kúpaliska týka, tak Veľký Meder nie je taký luxusný ako Štúrovo, ale tiež nie je až tak prepchatý. Pre detičky sú tam fajn bazéniky, jeden je čisto detský, voda je cca 40 cm a teplota do 34C a druhý je väčší, postupne viac a viac hlboký, voda cca 30C sú tam aj fontánky, no paráda. Je tam veľa stromov, teda aj tieňa, detské ihrisko s hojdačkami, veľké pieskovisko s dvoma šmyklavkami, bufetov je tam veru dosť, aj reštaurácia tam je, tak sa dá aj najesť. Vstupné je 170 Sk na osobu, ale deti do 3 rokov zadarmo.
A pridávam link http://www.termalsro.sk/

sweetie, tiež ďakujem za pochvalu Simi. Ona a Dianka boli inak aj vtedy na stretku cca rovnako vysoké, takže je dosť možné, že vlastne rastú "spolu". A s tým oblečením sme na tom rovnako, ja mám na povale už dve krabice, obrovské, ale snilko mi ich teraz preriedila, pobrala všetko malé a ružové a teraz sa z toho vytešuje doma 🙂
a s tými zúbkami, tak my sme najprv zaostávali, keď jej 5 mesiacov nijaké zuby neliezli a teraz máme 10 zubov a idú jej aj spodné očné, takže čoskoro 12 🙂

priznám sa, aj ja by som sa s vami rada stretla naživo, čo keby sme vybrali nejaké mesto čo je tak uprostred a je tam niečo zaujímavé aj pre detičky a kto by mal možnosť, tak by prišiel??? 😀

kvendolinka
14. jún 2007

Ahojky 🙂 Barunka diky za link,musi tam byt nadherne 🙂 milujem vodu a leto pokial netrcime doma 😀
Sweetie mi mame tiez 8 zubkov a teraz cakame na ocne.
Hm,to stretko znie zaujimavo a co je zlaty stred Levice? 😀 😀 😀 ale nie nemam sajn kde by to bolo najlepsie hm?

nikolasko
14. jún 2007

my máme vylezených zatial len 6 zubov a opuchnuté spodné dasienko tak čakám čo polezie
kvendol Vadaš je super chceli by sme tam ísť cez leto na dovolenku
more zatial aspom do 3 rokov vylučujem a fakt vás obdivujem že ste si trúfli ísť s drobcami
my sa chodíme kúpať do NZ aj tam je fain v NR je kupko na.....
a stretko hmmmm to by bolo super 😵

cairka
14. jún 2007

Ďakujeme za pochvalu fotiek. Aj my sme za stretko. Aj sme sa s Ivcou bavili, že chvíľu sa tu o tom rozprávalo a potom sa to zahovorilo. Tak treba niečo vymyslieť a nezahovoriť to 😀
My máme 12 zubov.

barunka
14. jún 2007

baby a čo môže byť tak uprostred tých našich miest??? Levice, Martin, Nitra, Galanta, Blava, tuším že Poprad, no veru, sme dosť porozliezané 😀 😀 😀

kvendol, no nám sa tam páči, Simi ešte viac, myslím, že je to vcelku dobré vstupné, chodieva tam inak dosť ľudí a ak sa tam vyberiete, tak odporúčam ísť ešte ráno, lebo poobede už okolo tej tretej býva slušný nával

ivcap
14. jún 2007

Ahojte, tak konečne som sa sem dostala. Babrala som sa s fotkami, manžel mi nainštaloval novú verziu programu,kde zmenšujem fotky a nedáva mi jpg, ale bmp. Do albumu mi to nechce zobrať, tak som taká nas...á 😠 .Načo šahá na veci, ktoré nepoužíva. Keby mi to aspoň povedal. JúúúJ ale vo mne vrie. Robí si tu čo chce. On je PC maniak, ale čo ja. Konečne sa naučím robiť s jedným programom a on mi ho zmení. Zajtra si to zlízne. Baby najlepšie by bolo stretko na nejakej chate, alebo penzione 😉

hanka274
15. jún 2007

ahojte...
ivcap 😀 😀
no ja som asi zaspala dobu...mna naopak z toho vstupneho skoro vystrelo, ze 170 sk na 1 osobu. Ty brdo! Si pamatam tu v BA v Dubravke na Rosnicke, 30 sk, som si myslela, ze dnes tak max. 100. A bum... 😕 😅 😅
Tak my chodime do Cunova sa kupat, ja kupka nemusim 😵
my mame tiez 10 zubkov...zatial 😅
c5 sa mi zda uzka, no neviem. Mne sa ta Alba lubi, kvoli tomu madlu a kvoli tej zaoblenej tyci pri mojich nohach, sa mi to tak opticky zda, ze nebude problem nadvihnut aj s Hani na obrubnik...
a stretnutie??? no ja by som tiez rada vas videla, je to take ine si pisat, aj ked po vyse pol roku si uz pripadam, ze vas poznam niake tie roky 😅 😅
no a kde je stred?? V BA nie? 😅 😅 v tomto vidim problemos....ale snad sa do jesene nieco vymysli...Bojnice?? netusim...

hanka274
15. jún 2007

no kukajte ako som skoro hore....to lebo som nesla spat o 1, ale o niakej 10, ale ako???? 😠 😠 😠 malu som dala spat okolo 9 a zacala plakat o 10, tak som sla k nej a utisila ju, vzala z postielky a dala prsnik....no a zrazu bum, rano pocujem ako muz vstava....ma skoro dr...lo, vsetko som mala vonku od vecere-ryby+zemiaky, tuniakovu pomazanku, malej zeleninku-polievku, mozem vsetko vyrazit....muz ma cakal v obyvacke, kym dojdem od malej, ze sa trosku budeme "tulit k sebe" 😵 😵 no a bum, ostal tam, neprikryty....TV isla, v obyvacke, v kuchyni sa svietilo....no porazi ma...to kojenie ma tak uspava....
🙄

kvendolinka
15. jún 2007

Dobre ranko 🙂 tusim som tu furt len ja tak skoro ale krpatej sa neche spat.Ivcap super napad s tou chatou alebo penzionom,to by bolo fakt skvele 😎 Nikolasko aj my sme chodievali vzdy do Sturova na jednu chatku dlhe roky ale firma ktorej patrila skrachovala a chatku nam zburali ☹ 😠 tak teraz musime zohnat inu 😝 Baby fakt je to sila s tym vstupnym na kupko.V Sturove je to 120sk ale teraz ako zacne sezona bude tusim 150sk a platia aj deti 😠 a ze kofola 0,5l 45sk sila co?a palacinka jedna so slahackou a dzemom 40sk a to bolo v lete 2005 😕

barunka
15. jún 2007

no s tým vstupným máte pravdu, keď sa tak človek zamyslí, je dosť vysoké, ale zasa na iných kúpaliskách platia aj deti a tu nie, ale zasa potom ceny jedla a pitia sú už úplne o.k. zdá sa mi že 0,5l kofoly stojí okolo 25. Neviem presne, ale viem, že za polku kuraťa, hranolky, tri krajce chleba a dve kofoly sme platili 160 Sk čo si myslím, že nie je až tak veľa.

baby a čo to stretko urobiť napríklad na kúpalisku??? Alebo v zoo?? Deti by sa vybláznili a my tiež 🙂

cairka
16. jún 2007

Pekný deň prajem.
Konečne som sa sem dostala. malá ma zasa super dni. Si zvykla na výlete, že si môže viac dovoliť a neviem ju teraz vpratať späť do kože. Stále leží na zemi a trucuje. Dnes sa išla tak jedovito hodiť, že si peru rozťala, lebo to neubrzdila rukami. Kvôli tomu, že nebola voľná hojdačka v parku. 😖 Možno spadla na nejaký kamienok, neviem, ale už raz sa jej to stalo.
Tie ceny na tých kupkách sú des 😕
Aj ja som za stretko všetkými dvaciatimi. A z ponuky si vyberám ZOO 😀 Na kupku by sa asi deti vybláznili, ale my by sme boli zamestnané strážením, ktoré skočí do vody 😝

vroni
16. jún 2007

Ahojte vsetky,
aj my chodievame na miestne kupko, vstupne je 3,50 (euro) na dospeleho a deti su zadarjmo, takze sa mi to nezda take hrozne (teda oproti tym bratislavskym 170 sk) a su tam aj nejake tie smyklavky a tak (niezeby krpata uz chodila na smyklavky do vody) Inak my sme so slecnou chodievali uz od dvoch mesiacov na plavanie, tak je z nej uplna ryba a vo vode sa vie vyjasit do uplneho vycerpania (to je potom blaho, ked zaspi ako drevo). No, prave dorazil tatinko s vecerou (vedla nas otvorili novu mexicku restauraciu - mnaaaaaaam), tak ma vyhana od pocitaca....

cairka
18. jún 2007

Ahojte. Kde ste všetci? Už skončil víkend 😀
My sme boli včera na centrovskej akcii, tak sa malá vyšalela. A od včera večera máme nový image. Museli sme kvôli ekzému nakoniec siahnúť po strojčeku. Má medzi vláskami a strašne sa jej v tom teple potila hlavička a škrabala si to do krvi. Dúfam, že teraz sa to už zlepší. V prvom momente som mala chuť jej prilepiť vlásky naspäť, ale už som si zvykla a celkom sa mi to páči 😎 Idem vložiť nejaké fotky. Dám takú, kde búva, tam pekne vidno ten ekzém nad krkom.

barja
18. jún 2007

ahojte, Cairka pozerala som fotečky a malá je úplne zlatá 🙂 Aspoň má praktický účes na leto 😉 My sme sa tiež trošku strihali minulý týždeň, ale len nožničkami a tak sa strašne soploš metal, že to ma na krivo jak šlak. Tak tiež špekulujem, že to zarovnám strojčekom. Len mi prezraď ako si ju donutila aby držala 😀

cairka
18. jún 2007

Barja, ani neviem. Posadila som ju do stoličky papkacej a pekne sedela a držala 😎 Jediný problém bol vyholiť nad krkom, lebo tam som potrebovala, aby mala zohnutú hlavu a to sa jej nejak extra nepáčilo. 😉 Ale zvládli sme to do desiatich minút všetko bez plaču a nožnicami som sa bála, že ju pripravím o oko abo o ucho 😅 Som sa bála, či sa nebude báť tohio hučania a ona si ešte celý čas hučala vrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

vroni
18. jún 2007

cairka, mala vyzera super. Uplne zavidim, ze si mala co strihat. Nasa opicka ma este stale take to babetkovske paperie, tam nie je o com. A vies, z coho ma mala ten ekzem?

cairka
19. jún 2007

Dobré ránko. My sme sa už vrátili od tety dr. Boli sme na krvi - to bolo revu, pobrala jej aj výtery z hrdla a z nosa, tak som zvedavá, čo nám povie o týždeň, aké boli výsledky 😒
Vroni, práveže to vyzerá, že teraz má ten ekzém z toho, že sa jej spotí hlava pod čiapkou a to ho obnovuje. Lebo už nemá nikde inde, predtým mala aj na rukách, aj na brušku, ale to má už čisté. Takže keby to bolo z nejakého jedla, tak by sa asi urobil zasa aj tam. aspoň dúfam, nech to viem rozoznať 😎

barja
19. jún 2007

dobre ránko, jej Cairka vy ste šikulky, ja ešte len rozliepam oči pri káve 😀 Duším dnes bude zas horko na porazenie.Neznášam to pokial nie som niekde pri vode 😎

cairka
19. jún 2007

Barja, veď ja sa tiež ešte len prebúdzam pri káve 😀 Len oči som musela rozlepiť už skôr 😅 A ako na potvoru dnes spala Veve tak, že som ju musela budiť. keď nikde nemusíme ísť, tak vstáva o šiestej 😠

cairka
19. jún 2007

Aj ja rozmýšľam, aký program vymyslíme, asi pôjdeme do centra (materského), tam je tieň a v lete tam maminky chodia málo, tak hádam neochorie krpčok. Ak bude viac detí, tak im možno vytiahneme bazénik, nech sa čľapkajú - teraz väčšinou chodia len členovia, takže sa deti dobre poznajú
😀

hanka274
19. jún 2007

cairka-mala je ozaj podarena, ona je take male sidlo, taka do sveta...naopak Saska je taka opatrna, premyslava....to len moj pocit z fotiek...vid foto ako pada z toho bazenika...no to je do TV...
vroni, mala na tej posteli co spinka....mnam, nadherna...

vroni
20. jún 2007

Vdaka Hani, my sme boli prave "nakupovat" (to znamena, ze nakupovat bolo moja mama a my sme sa stretli v obchode, lebo ved ked uz sa trepe do Viedne, tych 10 minut k nam by ju zabilo 😠 ) a kupila som krpatej taky detsky kufor na kolieskach (v poslednej dobe vlaci vsetko, co sa podoba na kufor) a veru sa hned donho zamilovala. Poletovala po obchode stastna ako blcha, krik spustila, len ked bolo treba platit (a zobrali jej kufor z ruky) a odtvedy ho nepustila. V aute mi aj zaspala, chrni doteraz, ale ani tam, ani pri prenasani a ani vcul na posteli kufor nepusti 😀 😀 😀 Tak uz viem, do coho sa balime na dovolenku...

hanka274
20. jún 2007

jejda, vroni, to je mile...drobcek maly...
barja, citala som si tvoj prispevok o vasom ockovi....no zlate. To su spekulanti ti nasi muzi, my tiez nevieme kde su plienky a tak.... 😀 😀 😀

ivcap
20. jún 2007

Ahojte babenky. Dlho som sa neozvala, ale akosi nestíham, celé dni sme so Saškou von a kým malú uložím, som hotová 😔 .
Saška dnes dostala silnú nádchu, kašle a mala aj zvýšenú teplotu. Spinká už od šiestej, lebo cez deň si hodila iba polhodinového šlofíka 😖 . Som zvedavá akú budeme mať noc s plným nosom. Len aby jej to neprešlo na ušká ☹ .Vonku je tak krásne a my sedíme doma. Dúfam, že už zajtra jej bude lepšie. Cairka pozerám, že Veve vo vlaku pospinkala, tie ostrihané vlásky jej pristanú, aspoň sa Ti nebude potiť. Ja som včera Saške kúpila prvé sponky. 🙂

cairka
21. jún 2007

Ahojte.
My sme dnes spali do osmej 😎 ale za to sme nemali zrovna dobrú noc. Dosť veľa kašľala, ale pri tom jej už teraz nič není, ani večer jej nič nebolo 😨 Tak neviem, čo to malo byť.
Ivca, rýchlo sa vyliečte a strážte ušká. To je to najhoršie, aspoň súdim podľa toho, čím sme doteraz prešli. Len pri uškách plakala od bolesti, ani priedušky, ani pľúca ju tak nezničili.
Veve zaspala hneď, kým sme do Štrby došli a pred Vrútkami som ju budila 😵
Ďakujeme všetkým za pochvalu nového účesu.

cairka
21. jún 2007

Ivča, super fotky. Vyzerajú na nich ako naj kamošky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre