Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
10. júl 2009

michaela, si si nas poplietla s miskou...ja este nemozem zapojit hanku okolo cinnosti simonky...to miska nech zapoji Ines okolo Anisa 😉 , my sa este len narodime... 😀

cairka, novy tato je uz vyse roka, v tom to nebude a v rozvode tiez nie, pretoze nam rozvod kvazy ako keby presiel uz pred vyse rokom...odkedy svojho otca nevidela...takze o tom, ze sa nieco udialo, ze ma rozviedli, to ona ani len netusi...
ako zavreta v izbe nieje kazdy den, jasnacka...ale ja neviem, musim spomenut aj tej psychoske teda /pojdem 😉 !!/, ze ona ta krpata ma provokuje aj takym niecim, ze:
-je dobra doma, nema ziadny trest, len tak sa pekne hra a zrazu dojde za mnou, ci do obyvacky ci do kuchyne, ze Mami, lubis ma alebo nie? Hovorim jej, ze ano. A ona na to, ze NIE! A poskrabkas /na chrbte/ ma alebo nie? A zase jej poviem ano...a ona na to, ze NIE! A odide nahnevana...z nicoho nic a dojde este parkrat takto, potom si ju chytim a vysvetlim jej to, ze preco take vravi, ze ju vsetci lubime a tak...ona tomu pochopi aj sa objimeme...a za 20 minut TO ISTE!! a potom toto ked sa uz opakuje, uz jej len poviem, ze vies co Hanka, nepytaj sa ma nic, pretoze....varim....napriklad A ja sa s tebou nechcem rozpravat, pretoze hovoris skarede veci a klames, tak sa nebudem s tebou bavit...A ona nahnevana zas do izby...
A JA NEVIEM CO TO ZNAMENA...toto jej tiez musim spomenut.

lubka, skusim to a viacmenej asi sa aj tesim uz na to 😀

nikolasko
10. júl 2009

hanula vylúčenie čoooooooooo to čo je za postoj mám dosť
skús si ty od nej pýtať objatia a bošteky ked jej povieš áno ľúbim ťa to jej asi nestačí ☹ držím palce

michaela2410
10. júl 2009

Hanka, nepoplietla, ja som to tak myslela, ze ved cochvila sa bude moct zapajat. Ved uvidis, aka styarostliva mama z nej bude a ako ta bude napodobnovat. Mozem ti povedat, ze ja mam chalanov, ale ked sa mal Lukas narodit, Tomas mi pravidelne robil sono (tak sa hral s klavesnicou od pocitaca a snurou, akoze je to sono. 😀 ) a hladkal mi brusko...a ked sa lukas narodil, nedbal by ho prebalovat, vzdy pridrzal plienocku medzi jeho nozkami a tak... a najvacsia sranda bola, ked raz prisiel, s macom a mal ho pri ceciku, ze ho koji. skoro som odpadla od smiechu a ked prisiel, aby som mu dala poharik, ze musi si odstriekat mliecko, tak som sa rehotala ako kon 😀 😀 😀

barunka
11. júl 2009

hani, ja som ti môj komentár napísala radšej do IP, prečítaj a uvidíš. A hlavne hlavu hore moja, ľudia sú všelijakí, žiaľ 😖 😖
držím palce

sidus
11. júl 2009

Ahojte kočky 🙂
Michaela vitaj 🙂
Hani, to ma mrzí, že máte takéto problémy, ale príde mi to od tých učiteliek dosť trápne. Akože, ak nezačne do septembra poslúchať, tak ju vylúčime 😲 Trojročné decko. Veď to je na hlavu 😠
A pýtala si sa aj malej Hanky, ako to všetko bolo? Možno aj jej niekto robí v škôlke zle, len to nikto nevidí. A potom za všetko zlízne ona. No neviem 😨

Myska, keď som si prečítala, čo ti vyviedla Ines, som sa musela smiať. Ale keď som si predstavila, že by to urobila Tamka, by ma asi šľak trafil na mieste. 😝

Zajtra ideme oslavovať Tomáškov prvý rok, čo Tamarka akosi nemôže pochopiť, že prečo robím jemu tortu, si myslí, že je to jej 😀

ferka511
11. júl 2009

😒 😒 😒 😒 😒 😀 😝 😀 😠 😠 😠 🙂

nikolasko
12. júl 2009

hanula poslúchla som tuto to je 😉 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
barun ti sem už ani nemrkneš?prečo chýbaš tu ☹ ☹ ☹

sidus
12. júl 2009

Nik, malý je fešák 😅
Inak, zuby umývam malej ja. Pre istotu, lebo sama by ich len tak oprplala 🙂

nikolasko
12. júl 2009

ďakujem snažili sme sa 😉 aj ja mu umývam vie to aj sám ale tiež len tak tak a on na moje prekvapko pekne drží

myskapipiska
13. júl 2009

hani, drzim palce, nech dr.dobre poradi
nikolasko, maly je zlaty a peknu tortu mal.
michaela, ines mi zase brava odsavacku a vravi, ze aj ona chce urobit mliecko pre anisa a posledne dni si mi sadne na kolena a hovori, aj ja chcem mliecko od mamicky 😀
sidus, gratulujeme tomaskovi
moja ines si neznasa umyvat zuby, teda niekedy ma obdobie, ze aj patkrat denne pride, ze si chce umyt a niekedy ju treba nasilu nutit. inak uz treti den som jej nedala po riti a ani som nehukala na nu, nie ze by bola dobra, ale som si povedala, ze musim zmenit taktiku vychovy. no dnes bola teda riadne uhucana, som bola s kamoskou a jej babami na ihrisku a ines dosla domov unavena a revala, a revala, a nedalo sa ju zastavit a nakoniec som ju nejako ukecala a teraz spi, to uz zase vidim, jak bude vecer skakat do dvanastej
inak aj ja by som si mohla dat uz konecne nove fotky, len najprv by som ich musela nafotit, v poslednej dobe fotim len s mobilom, no idem si ja lahnut, som si poobede nepospala uz riadne dlho, tak to idem vyuzit, aj ked som si ista, ze ked sa ulozim, tak sa mi urcite nejake dieta zobudi

michaela2410
13. júl 2009

myska, to poznam, teraz sice uz tomas nechodi poobede spat, ale ked boli mensi a obaja doma, skoro nikdy nespali naraz, a ked, tak to bol pre mna sviatok. Inak, obdivujem ta, ze si uz tri dni nekricala, ja mam pocit ze lricim stale, hoci viem, ze to nic nepomaha. Rovnako ma ignoruju. ☹ A niekedy ma vedie riadne vytocit a vzdy si poviem, ze uz sa nedam, ale akosi mi to nevychadza 😒

sidus
13. júl 2009

Myska, dík 🙂
Ani moji nespávajú naraz 😠 Tomáš sa zobudí na obed, Tamarka ide spať a keď sa tá vyspí, ide druhý raz spať zase menší, takže ani chvíľu neni pokoj 😝

cairka
13. júl 2009

ahojte.
nikolasko je fešák 😵
ja zuby vaneske najprv umyjem a potom, kým si umývam svoje si veve šúcha, nech si zvyká 😝 MInule mi zazvonil mobil v pravý čas, tak som šla telefonovať a ked som sa vrátila, tak celé zrkadlo v kúpeľni bolo od pasty, že umývala zúbky vaneske v zrkadle 😀 😀 teda nie celé, len kam dočiahla 😝
veve máva obdobia, dni, kedy je jak med a vôbec netreba kričať a dá sa dohodnúť a potom príde týždeň, kedy by bolo najlepšie zavesiť za uši do prievanu 🤐 aj včera mala takú provokačnú, že až...ale dnes už je lepšie, našťastie 😠

myskapipiska
13. júl 2009

michaela, ines tiez nespava, ale dnes sa unavila, horko bolo a jasila sa. a ja som tiez furt jacala na nu, ale musim sa krotit, chuda male, si uvedomujem, ze stale ju odstrkujem kvoli anisovi, ked ho napr. uspavam, tak furt na nu sypim, ze ma byt ticho, a ona naschval skace, dupe, a krici, a som si to uvedomila, lebo mm nie ze by ju zabavil, ked vidi, ze ju takto odpisem ale este aj on zacne na nu hucat a ona sa vzdy rozplace a v poslednej dobe uz len place, ked nieco chce, nevypyta si to normalne, ale pride zamnou s placom. a som aj citala o hyperaktivite, ze netreba na deti kricat, a tak to skusam

barunka
13. júl 2009

nikolasko mrknem 🙂 len mám starosti... písala som aj hanke do IP, tiež to nemáme med lízať so škôlkou a niekedy mám sto chutí... radšej ani nenapíšem čo. Aspoň, že zatiaľ Simi robí radosť, rastie a rastie a je múdra až strach, sa nestačím čudovať. Teraz sme trošku v takom klamacom období a babky nie a nie pochopiť, že nie všetkému treba veriť...

a čo vy? ako sa darí? už zvyknutí na škôlku ???

cairka
13. júl 2009

baby, normálne začínam mať strach zo škôlky aj z toho, že koho tam stretneme, ked čítam o tých vaších problémoch... napadli ma kadejaké problémy, ale toto teda nie 😒
barun, a čo vy máte, stále s tým kašľom?

ináč aj veve tak tára, až sa niekedy divím, kde na to chodí. a tvári sa pri tom tak presvedčivo, že aj ja by som jej uverila 😝

hanka274
14. júl 2009

sidus, vsetko naj k 1.rocku!!
nikolasko, noooo vidis, jake fotky, sak maly uz ani neni maly preboha! uz je to chalanisko. A aj ty mas uz dlhe vlasy!
Barunka, dakujem za IP...IP 😉
cairka, s tym zrkadlom si ma pobavila....cha cha cha...to bolo zlate...ze aj vaneske v zrkadle... 😀 😀 😀 😀
Co sa tyka tej skolky, teraz bola tyzden s nasimi v taliansku, v nedelu dosla, boli sme este u Marekovej mamy aj s nasimi, potom dosli vsetci k nam, nasi s malou, marekova mama, bracho s frajou...obskakovala som ich, mladi boli hladni, tak aj to, potom este nasi nam video ukazovali, medzitym hanka...ani chvilku kludu som nemala iba pre nu...potom spat, nechcela jasne ked tu boli vsetci...no konec, rano do skolky...tak bola uplne taka roztrasena a ja tiez, nic som jej ani nepovedala, ani som sa s nou nerozpravala o dovolenke, o skolke, ze treba byt dobra a poslusna a tak...proste chvilka pre mna a pre nu ziadna...tak sla do skolky dokonca s placom, ze jej sa doma nepaci, ze chce babke a tak...No poobede som sa ucitelky pytala, ze aka bola...tak ze u nej dobra a tvarila sa, ze sak naco sa to pytam...A zo skolky az do vecera bola UUUUUUUUPLNE UUUUZASNA!!! Normalne co sa povedalo, to spravila, sli sme potom von do pizzerie na take pizza stangle a pivo a dzusik a tak...no uplne posluchala, pekne sedela, rozpravala sa s nami, NIC VOBEC NIC ZLE NEROBILA...uplne sme boli uneseni z nej...a potom sme sli na parkovisko do auta a vytiahli kocik 😵 😵 😵 co sme kupili vcera...no tak to ho tlacila sama, so vsetkym mi pomahala doma, skladala simce veci oprate...no uplne super, zapojena do vsetkeho, dolezita, takze bola spokojna aj ona...
Psychologicky maju dovolenky mat, takze mam volat cez obed a dohodnut sa s nimi, takze uvidim.
Takisto som este skonstatovala, ze tie vylety a vikendy predlzene a dovolenky nasich s Hankou musia skoncit, pretoze to jej takisto nerobi dobre na psychiku ked kazdy mesiac niekde chodia...tatry, orava...atd atd...ja tiez ked som bola mala si pamatam, ze ked sme sa vratili domov, nechcela som tam byt, chcela som ist spat a az tak mi bolo, ze som tajne v posteli vecer plakala...bolo mi proste smutno...a na toto ked si vsetko pamatam, mohla som mat 8-12 r...tak co potom 3rocne dieta??? Proste ok, v lete na dovolenku alebo v zime...ale 1-2, viac nie, proste je z toho zblbnuta /hlasky a smutny plac, ze sa jej doma nepaci a tu nechce byt a podobne.../
takze tak...no a ja so simcou neviem ako, bo vcera odvolali doktora z poradne na porodnicu, nevedeli tam niaku zasit...takze az zajtra...uvidime...ale uz zachvilu puknem...xixi...ale do soboty musime vydrzat /svadba, meno...atd, sak som spominala/... 🙂
no dobre zeny, idem ja prat a asi si otrieskat hlavu o stenu, bo zub ne a ne prestat boliet...och.

sidus
14. júl 2009

Hanka, dík 🙂 Pekný týždeň ti svieti 😀 Akurát tak dobrý na rozsypanie 😀 No vidíš, že malá Hanka je úžasné a poslúchajúce dieťa
😅 😵

hanka274
14. júl 2009

sidus, prestan bosorovat, ja mozem az v nedelu najskor 😀 😀 😀 😀

michaela2410
14. júl 2009

Hanka, pekny uspech 🙂 🙂 🙂
To ja nemam sancu, chalani su na mna presila a uz dnes som vyhlasila, ze tusim nabuduci rok ich dam v lete do skolky, tam maju aspon program a ja by som mala klud. Nejako sa aj zle citim, boli ma hlava, a je mi divno 😒 neviem to ani popisat. Ale mozno je to uz cestovna horucka, lebo v piatok ideme na dovolenku do Talianska. Ale vravim si, ze ved sme tam boli , tak viem, co ma caka...Dufam, ze neochorieme, lebo ja som mala tento rok hrozny, co sa tyka chorob, bola som stale chora, zapalene dutiny, tak dufam, ze ta hlava nie je zase predzvest... ☹ No a Tomas mal vcera hnacku, a bolelo ho brusko, ale dnes sa uz nestazuje, tak to hadam bude ok...

hanka274
14. júl 2009

a kam do talianska idete??

vroni
14. júl 2009

Hanka, však aj nedeľa je ešte tento týždeň 😀 😀 😀
Cairka, vôbec sa neboj, sú aj dobré škôlky, len žiaľ nie každá.... ☹
Normálne vám tie ukecané deti závidím. To moje si síce tiež vymýšľa, ale zatiaľ len tak neškodne. V škôlke majú práve mesiac húsenice - čítajú si o nej rozprávku, kreslia, lepia húsenice (z papiera) na stenu, tvoria všetko, čo húsenice môžu jesť (jabĺčka, listy a tak) a moje dieťa ich chodí stále hladkať (tie húsenice), že vraj ich bolia nožičky.... Tak som sa pýtala učiteľky, že preboha prečo húsenice bolia nohy, čo im to číta za rozprávku, dieťa mi o tom v kuse rozpráva, tak sa bavila na môj účet dobrých desať minút. No.... V rozprávke samozrejme žiadne bolenie nôh nie je, ale moje dieťa mi vysvetlilo, že keď má húsenica tak veľa nôh, tak ju predsa musia bolieť.... 😨 😨 😨 Ale to už ma šokovala, že sa vôbec znížila k odpovedi, za normálnych okolností mi na všetko odpovie áno, aby mala pokoj (a nemusela hovoriť) a urobí si po svojom....

lubka78
14. júl 2009

ahojte 😉
my sme boli dnes s Miskov na poradni, vazime 8270g 😉 tak sme mali zaroven kratsiu prechadzku po vyse 3 tyzdnoch a pojdeme asi aj poobede, dr.mi vravela, ze nie je dovod aby sme boli len doma, akurat by nemali velmi na slnko, aby hlavne Filipovi nezostali flaky tam, kde ma este chrasticky 🙂 tak sa tesim a aj Filip strasne, ze pojdeme vonku 😵
Filip sa v poslednych dnoch nechce vobec obliekat a ked uz mu poviem, ze aspon si daj nohavice, ze si velky a predsa to uz vies, tak mi na to povie, ze "ale mami, ved az ked pojdem do skolky" tak ani neviem co mu mam na to povedat 😅
Hanka...tak drzime palce, nech sa do nedele nerozsypes 😉
michaela..tak dovolenka v Taliansku 😵 ja som akurat pozerala nejake chaty a penziony v Tatrach, chceli by sme ist aspon na tyzden, pojdeme urcite na vychod k nasim, ale urcite tam nechcem byt viac ako par dni, max tyzden 🙂
ozaj nemate nejake dobre tipy na dovolenku v Tatrach?

hanka274
14. júl 2009

lubka, my chodime do Lomnice ale to cez znamost za super cenu...inac vsetko drahota jak svina...co je pre mna financne prijatelne je Orava-Zuberec...http://www.penzionsjantolak.sk/
no vroni, tak ano, aj nedela...ale je to len 1/7 z tyzdna...takze predsa len radsej pondelok...hmmm...alebo sidus, co tak fakt v nedelu radsej pobosorovat...akoze po sobotnej svadobnej noci...chachacha...kokso...
vroni, inac som sa pekne nasmiala na tej vasej stonohatej bolavej husenici...
😀 😀 😀 😀

ferka511
14. júl 2009

Dedičky sú dobré, keď zažívajú lásku a porozumenie a starí rodičia to s vnúčatkami vedia. Ak toto deti nedostávajú, potom na to upozorňujú napr. aj tým, že niekoho v škôlke kopnú.

michaela2410
15. júl 2009

Vroni 😀 ta husenica bola dobra. 🙂 Aj Lukas velmi toho nenarozprava. Ale akurat som vcera videla kusok videa, co sme tocili na Vianoce a musim povedat, ze ako chodi do skolky (zacal vo februari) tak sa trocha rozkecal. Ale kazde dieta je ine, lebo ked si spomeniem, ze Tomas uplne normalne vedel komunikovat a cisto rozpravat ako dvojrocny, tak mam pocit, ze Lukas je akysi spomaleny, lebo tiez sa nezmoze velmi na vlastnu myslienku, a ked povie suvislu vetu, tak som z neho paf. 😵

Hanka, ideme do Lido Adriano, je to pri Ravene, alebo 60km od Rimini na sever. Uz sa tesim, ale mam uz cestovnu horucku pri predstave balenia. 😖

nikolasko
15. júl 2009

barun ty pííííííííííííííííííííš 😉
baby o tej ukecanosti nášmu sa držka nezavrie 😖 občas mám hlavu ako melon všetko komentuje
a tie hlášky,kupovali sme pri pulte šunku a on že chce tak mu pani krúžok dala a ked sme odchádzali zapotil díky panička alebo boli sme na zmrzke plná terasa a ako si papkáme tak Ničo si tak grgol že všetci stíchli a pozerali sa na neho on sa zasmial chytil si pusu a zahlásil paldon-pardon
hanula vidíš všetko bude dobré možno je to iba v nejakej zaujatej učke
miska peknú dovolenku 😎

myskapipiska
15. júl 2009

vroni 😀 😀
ines jaku hlasku dala "zhasni slnko tam, lebo mi je teplo"
ines tiez povie hocico, minule pocmarala stenu, tak som to nejako vycistila a hovorim, nie ze to povies tatovi, lebo bude nadavat. a ona dobre nepoviem. prisiel tato z roboty a ona prve co mu zavesila na nos bolo ze popisala stenu,
hanka, a co tak na poslednu chvilu tu svadbu robite? nebol volny skorsi termin? a stym zubom ti nezavidim, to je asi najhorsia bolest
moja ines zase rozprava az moc, vkuse jej ide huba,

hanka274
15. júl 2009

jaj, kecalkovia...ja mam doma tiez hlavu ako balon...fakt ani 2 minuty nevie byt ticho 😀 😀
misi, na poslednu chvilu, bo termin maju iba 1x za mesiac na urade teraz...dovolenky atd atd...budem rada, ked sa nerozpadnem dovtedy, uz mam strasne nizko brusko a uz uz uz mi je fakt dost tazko...dnes idem do poradne, tak som velmi zvedava...
nikolasko, a teraz rano po ceste do skolky mi hanka hovori, ze neni kamaratka s jednym dievcatkom, lebo ju vcera bila a plula...tak som sa jej opytala, ze ako ju plula, tak mi ukazala...to nebolo plutie iba take potrasenie perami...a vravim, ze povedz lucke, pod sa radsej so mnou hrat...takze, ja neviem...fakt by som tam chcela byt 1 den neviditelna v tej skolke a kuknut co ako sa tam robi... 😒 😒
michaela, dufam, ze budete spokojny s morom...ubytko myslim, ze je vsade ok...len co ja viem, tak na juh od Venezie je niekollko km spinave a zapachajuce more, kvoli benatskemu kanalu...to som pocula...a ked som bola na takej ceste po taliansku, tak sme 1 noc spali v Rimini a to more 😠 😠 😠 ....smrdelo a bolo velmi spinave...preto ja osobne radim bud ist na juh do talianska, ale zase nasi boli teraz pri Rime az ale na druhej strane pri tom jadranskom mori a to bolo to iste co na severe /Bibione, Caorle, Lido di Jesolo..../ a dokonca uplne sproste co tam mali, ze nanosy skal asi 300-500m od brehu, aby neboli vlny...no uplna hovadina...ziadny vyhlad na more, lebo tie skaly trcali a ked predsa niekto ide na otvorene more, tak chce vlny...a proste to iste, len zbytocne sa trepali az na juh...takze ja som uplne zblaznena Caorle, Jesolo...v Bibione som nebola este...ale to su rovnake strediska...
takze drzim palce aj na pocko a mrknite aj Veneziu pri niakom zamracenom pocasi 😉

lubka78
15. júl 2009

hanka..dik za tip...ja som nasla v podobnej cene aj v Starej Lesnej, tak uvidime 🙂
myska..dobra hlaska s tym slnkom, mozte prist aj knam zhasnut 😅 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre