Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alzbetka
autor
16. aug 2009

ahojte, hanka ten zub ti nezavidim, aj ja by som mala ist, ale po minulom tyzdni ked sme boli s betkou u zubarky sa mi veru nechce. chudatko mala chronicky kaz, uz sme ho aj skusali liecit, ale nedalo sa, tak minuly tyzden v piatok jej to zubarka musela vytrhnut. mala sa drzala statocne, bolo aj strasneho placu ☹ , ale mala som aj ja co robit, aby mi nevyhrkli slzy, tak mi jej bolo luto.

hanka274
16. aug 2009

no a este k tomu aj s Hankou musim, este som nebola, hanba mi. 😒 😠

michaela2410
16. aug 2009

Tema skolka? V blave to je asi inak. U nas sme mali priniest do skolky len nahradne veci, aby im mali co ucitelky obliect, ak sa pocikaju, alebo obleju, papucky. No a na rodicku nam povedali, ze kazdy aby priniesol kotucit toaletaku, mydlo a desat balikov papierovych vreckoviek, aby tam mali a ako rodicia sme sa dohodli na financnom dare (tusim 450sk) za ktory sa potom nakupoval prach na pranie a cistiace prostriedky. U nas nemuseli mat uteraciky ani hrebene, kazdy tam mal svoj od nich.

A oblecenie? Tiez neodporucam nejake znackove veci, hlavne u mojich chalanov by to islo dost do penazi, lebo ked im dam rano ciste teplaky a nahodou ich nemahu sppinave, tak po nejakych dvoch dnoch ich rozhodnr maju derave alebo vysuchane na kolenach 😀 takze sa nestresujem nejakymi novymi vecami 😵

michaela2410
16. aug 2009

Juj, zuby! Minuly tyzden som bola s chalanmi, vybavila som im novu zubarku, lebo ta predtym nemala zmluvu s poistovnou a nechce sa mi platit za kazdu povinnu prehliadku. Tato ma sice neocarila, ale dvakrat za rok na tu prehliadku za nou s nimi mozem prist 😎 Lukas ma sice aj kaz na stolicke, ale povedala, zze to je take povrchove, ze netreba decko stresovat nejakym vrtanim, aby sa hned bal. Tak mu to nechala tak. tak poctivo cistime, aby sa mu to nerozsirilo.

cairka
17. aug 2009

Ahojte
veve tiež veru ešte nebola u zubára 😅

myška, ani naša škôlka ani mu, ani bu 🙄 a výbavu som nakúpila v sekáči 😅

nikolasko
17. aug 2009

ani my sme neboli ešte u zubára 😒 tiež si myslím že by mu aj tak nič nerobila asi by si ani nedal, zúbky má pekné a zdá sa že aj bez kazov ,aspoň mojim odborným okom 🙂

Do škôlky som taktiež za staršie veci.Ja obliekam Nička podľa toho či niekam idú (divadlo,kino...)ale predovšetkým tak aby sa cítil pohodlne a to sú tepláčky.
My sme niesli iba náhradné veci na oblečenie a nič viac.Na čo potom dávajú tie poplatky keď si musíte ešte nosiť polku drogérie?

myskapipiska
17. aug 2009

akurat dnes som sa bavila s jednou znamou a mozno mi vybavi skolku co je asi 50 m od domu, to by bolo lepsie, som zvedava,

vroni
17. aug 2009

Teraz som sa bavila (na vlastný účet), ja dávam malej do škôlky silonky (teda teraz nie, ale na jar som dávala 😉 ) Mala som totiž na výber - polhodinový vreskot alebo zničené pančuchy 😠 Oželela som pančuchy, nové nervy v obchode nekúpim 😎 Inak, silonky prežili zopár dní, kým sa odpurúčali do silonkového neba, takže to nie je taká hrôza. V škôlke máme len náhradné oblečko a papuče, inak netreba nosiť nič. Do škôlky nosí malá to isté, čo doma. Máme len jedno-dve "pekné" oblečká, ktoré šetríme, inak nosí všetko rad-radom, fuk či doma, von, či v škôlke. Čo sa zašpiní, sa operie, ak práčka nezvládne, ide do koša. Veci si roztrhá našťastie málokedy, podľa stupňa zničenie zašijem alebo vyhadzujem. Len som rada, že do škôlky netreba nosiť pyžamko, lebo tých akosi nemáme dosť nikdy (neviem prečo 😠 )
Na zubára čakáme do októbra, kým sa vráti kamarátka - zubárka z materskej, ale prvú prehliadku absolvovala krpaňa už v dvoch rokoch, tak snáď to žiadna hrôza nebude. Ja mám zas hrôzu z očného.....

hanka274
17. aug 2009

no a este to pyzamko do skolky jasne...a ako to vroni, ze vy nemusite? v com tam spi??

vroni
17. aug 2009

Hani, v tom, čo majú oblečené, povyzliekajú im hornú vrstvu oblečenia a spia tak... (čiže teraz spávajú len v nohavičkách, prípadne tričku. Tu je to tak zvykom..... (no čo, ja ju doma na poobedňajší spánok tiež neprezliekam do pyžama) A spávajú len deti do troch rokov (malá skupina), od troch rokov majú len vo vedľajšej miestnosti miesto na oddych, môžu si ísť ľahnúť, ak chcú, ale nikto im to nekáže (moje dieťa našťastie chce!) Majú síce po obede "kľudový režim", tj kreslia si alebo čítajú pri stole, nesmú behať, kričať, skákať, ale spanie sa "nenosí". Krpaňa už je vo veľkej skupine a spávajú tuším piati aj s ňou (zo 17 detí)

nikolasko
17. aug 2009

takto y to malo byť aj v našich škôlkach je na to aj zákon,lenže učky chcú mať pokoj tak detičky hajde spať a to všetky nechápem čo tam robia také 5-6 ročné.
dnes som chcela aby si Ničo upratal hračky a on mami ty ma obťažuješ a ten ton 😕 čo ma čaká v puberte?

hanka274
17. aug 2009

hehe, nikolasko 😀 😀 😀 😀
baby a preco nechcete aby decka spali, ja som rada, ze hanka spi cez den aj v skolke tympadom, oddychne si, je potom trosku normalnejsia, ja si aspon porobim veci...
vroni inac hanka tiez teraz spi len v nohavickach cez den a v noci kratke tricko a take kratase pyzamove...ale neviem si predstavit, ze by spala v tom v com je v skolke...sranda.

michaela2410
17. aug 2009

Aj ja som rada, ked si v skolke oddychnu. Lukino aj spava, aj doma, ale Tomasa neviem donutit si doma poobede lahnut. Aspon vylezie na postel a tam si cita, alebo sklada puzzle. To je jeho oddych. Uz sa tesim, ked zacne zase skolka, lebo tam aj ked nespi, aspon lezi a oddychuje. Potom je naozaj asi aj kludnejsi. Inak teraz mam s nimi peklo, hlevne vecer, ked maju najviac akosi energie. Ja to nechapem!

Nikolasko, mne Tomas zese vyhlasi, unudenym tonom "To je nuda!!!" myslin tym upratovanie. To je jeho najnovsia veta na vsetko. A vzdy si poviem, ze ved na to ma este par rokov cas, na taketo reagovanie 😒

myskapipiska
18. aug 2009

michaela, mi hovor o energii, vcera mi isla spat, bolo skoro pol jednej 😝 nechapem, vies kolko pochodila pesi a jasila sa vonku a nepomaha a to ani poriadne nejedla, nejako jej nechutilo vcera.

vroni
18. aug 2009

Veď ja sa tiež teším, že mi malá poobede ešte spáva (aj doma), len evidentne sú také deti dnes v menšine... Inak, ja som vyberala škôlku AJ podľa toho, či v nej deti poobede môžu spávať, lebo vo väčšine sa poobede fičí ďalej bez možnosti oddychu 😠 To mi pripadá rovnako úchylné ako to slovenské nútenie na spánok...
A k tým hláškam: mne včera dieťa vylialo kávu, vzala handru, utrela, ale aj tak som si dovolila poznamenať: "Natálka, dávaj trošku pozor." Dieťa prevrátilo očami, zdvihlo ruku (akože stop!) a zahlásilo: "Mamina, nerieš, dobre?!" 😎 Tak už sa tiež "teším", čo bude o desať rokov.....
Keď vás tak čítam, tak tuším môžem byť rada, že mi krpaňa chodí spať tak medzi deviatou a pol desiatou....

myskapipiska
18. aug 2009

vroni 😀 aspon to utrela. ta moja toho tolko napacha, mame sa pokazil televizor a vytiahla take male radio, ze nech nema ticho doma, ines dosla chytila radio a suuup o zem, no jasne ze nefungovalo, kazdu novu vec co dostane, do pol dna rozoberie al. pokazi. a to vazne, dostala pero stvorfarebne, musela ho rozobrat a postracala strunky, dostane prstienok, alebo ho strati, alebo ulomi ocko, goralky roztrha, no hrozne, nic sa jej neoplati kupit

michaela2410
18. aug 2009

vroni, "neries" som sa riadne zasmiala 😀 😀 😀

Idem sa rozlucit, lebo vecer ideme do Chorvatska a neviem, ci sa sem este dostanem. Vsetko balenie je na mne, decka k tomu a este chcem spravit do cesty zopar reznov, idem na to. Majte sa krasne a piste, nech mam co citat 😀

nikolasko
18. aug 2009

miška prajem super cestu a samoška aj dovču 😎 😎 😎 😎

cairka
18. aug 2009

baby, som sa pobavila 😀 😀 😀

ináč vám nezávidím, že vám deťuchy chodia tak pozde spať 😒 veve chodí okolo deviatej a už to sa mi zdá pozde 😝

myskapipiska
18. aug 2009

michaela, aj ja prajem bezproblemovu cestu a peknu dovcu, v tichosti zavidim 😎

hanka274
19. aug 2009

vroni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
michaela prajem stastnu cestu a uzite si dovcu!! 😎

barunka
19. aug 2009

hanka, ty sa trošku asi vyznáš v tých škôlkach ružinovských, vieš poradiť, ktorá je dobrá a ktorej sa radšej vyhnúť?? 😅 😅

hanka274
20. aug 2009

barunka, rada by som ti poradila, no pravda je opak, nevyznam sa vobec...my mame jednu pred vchodom rovno a do tej sme isli...takze vobec som nebehala po skolkach...
😒 😒 takze tak...
viem iba o jednej, ze do tej nie, ze tam aj chore deti beru, ze tam kazde rano rodicia vypisuju papier, ze kolko ma teplotu atd atd...no ta skolka ma taky jednoslovny nazor, ktory ani za nic teraz neviem 😔 ...

baby, ten prispevok co dostanem, ten jednorazovy...tam treba potvrdit, ze sa dietatko dozilo 28dni...kto to potvrdzuje?? detsky osetrujuci lekar alebo moj osetrujuci lekar?? lebo je pisane, ze "vas osetrujuci lekar" a pod tym pojmom si predstavujem gynekologa...no on predsa nic s dietatom nema...takze asi detsky lekar, vsak??

nikolasko
20. aug 2009

hanula tak tak 😀 😀 😀 😀 😀 ach tie naše formuláre 😀 😀 😀

lubka78
21. aug 2009

ahojte 😉
hanka...dodatocne gratulujeme k Simonke...tesime sa s tebou, ze je uz medzi vami..nech vam robi vela radosti a hlavne nech je zdrava 😵 😵 😵

hanka274
21. aug 2009

oh, lubka, ty si tu tak dlho nebola?? Dakujeme 😵 😵 😵 😵 😵

hanka274
22. aug 2009

ahojte zienky...chcem sa opytat, ci ste uz vsetky boli s deckami na 3rocnej prehliadke...nas este dr.nevolala, ale asi sa ohlasim ja, ved uz je davno po termine...
a musim sa pochvalit novinkou! Ideme stavat domcurik 😵 😵 😵 😵
uz sme si aj projekt vybrali, z prodomu, buduci tyzden si ho pojdeme objednat.
Moji rodicia maju v Dun.Luznej pozemok, tak tam...pri Kosariskach, pri jazere.../tesime na komarov 😀 😀 😀 /
tak sa vytesujeme, konecne sa nam splni seeen...

myskapipiska
26. aug 2009

nam urobila dr prehliadku na anisovej poradni.

michaela2410
26. aug 2009

Tak sa hlasim z dovci 😎 bolo super, konecne som aj opalena (co som po taliansku nebola, tam sa ma slnko akosi balo) a teraz hor sa do prace. Zajtra zacinam zarezavat. ☹ A deti pojdu do skolky. Som zvedava, ako to po dvoch mesiacoch zvladnu, hlavne Lukas.

nikolasko
27. aug 2009

hani my sme absolvovali tú prehliadku ešte pred 3tím rôčkom
miška tak tak aj ja som zvedavá ako sa zahryzneme do nového šk.roku
a zase nová hláška išla som s Ničkom na nákup ako som ho vyberala z autosedačky tak som si všimla že porozlieval Jupíka, ja na to: to čo si spravil a on: chýba ti humor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre