Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
9. máj 2007

Už má aj jemne zvýšenú teplotu (37,4), takže to asi alergia nebude. Ja ešte dúfam, že to má zo zubov, ale to zasa tie oči neviem prečo by jej slzili

kvendolinka
9. máj 2007

drzime palceky nech ste rychlo fit 😉 .Je to rozne ked su nase babiky chore ☹

vroni
9. máj 2007

Cairka, to mozu byt ocne zuby. Ani nemusia vyliezat, staci ak sa zakladaju. Kym vraj horucka nevylezie nad 38,5, nedeje sa ziadna tragedia. Aj soplikovat mala moze, dokonca aj uska ju pri tom mozu boliet (trojklanny nerv) My sme si to absolvovali pred tyzdnom. Teda bez bolenia usi, ale stalo to zato! Inak na vysku sme vraj uplne priemerny, slecna by len mala o cosi viac vazit, ale co s nou, ked ona neposedi... To by ma teda zaujimalo, po kom to zdedila. My sme obidvaja (rodicia) take knedle a dieta ako cert 😲

barja
9. máj 2007

Ahojte babule, dneska mám smolu s internetom. Celý deň hapruje.Cairka ako sa mate? Stále máte teplotku alebo je to už lepšie.? Nám tiež idú zuby ale my tu len vreštíme a po ťažkom boji som sopláka konečne uspala 🙂

cairka
10. máj 2007

Ahojte. Kvendolinka, ďakujeme.
Dnes ideme k dr. , pre istotu. Stále verím, že to sú zuby, ale bolí ju ucho, ako Vroni písala, môže to byť, ale budem spokojnejšia, keď jej ho kuknú. Včera viac ako hodinu vkuse plakala a ani priblížiť sa rukou k ľavému uchu ☹ A stále teplotujeme, hoci cez 38,0 sme nešli. Potom sa ozveme, ako sme dopadli.

cairka
10. máj 2007

Tak už sme doma od doktorov. Boli sme aj na ušnom, že má zapálené obe uši, ale zatiaľ jej dala len antibiotické kvapky do nosa, s tým, že ak do zajtra neprejde teplota, tak si máme ísť dať k obvodnej predpísať ATB - napísala jej aké 😒 Ináč jej čistila ušká, tak jej šlo toľko špiny z nich, jak keby sme v živote nečistili 🙄 Tak nám držte palce, aby jej odišla teplota. Obvodná jej aj zúbky pozerala, že vyjdú tie očné za chvíľu, ale že zápal z toho nemôže byť.
Včera si tu Hanka písala, dnes si budem ja. 😀

ivcap
10. máj 2007

Ahojte babenky. Vy ste tu toho zase popísali 😉 .Saška mi zaspala, tak som nakukla čo nové. Cairka, malej prajeme nech sa čo najskôr vylieči. Môj st. syn bol tak často chorý. Čo zub, to angína. S ním som si užila lekárov. Saška ešte chvála bohu chorá nebola klop, klop. No zato začala chytať neskutočné fanty. Strašne sa jeduje a pri tom piští - je to otrasný zvuk, čo vydáva, až mi z toho v ušiach hučí. Včetci doma sme z toho poriadne otrávení, to sa nedá počúvať. A najnovšie mi začala pišťať aj v obchode, hneď ako vojdeme dnu, už aby mala rohlík v ruke, ináč krik na celú predajňu a každý sa na nás pozerá. 😠 Keď jej poviem, aby bola ticho, tak začne ešte silnejšie.Som z toho na nervy, neviem či jej pacnúť po riti 😔 , alebo si to nevšímať a prestane tak vrešťať. ☹ ☹ ☹

vroni
10. máj 2007

Cairka, nech ste zase rychlo zdravi! Drzime palce na teplotu.
Ivcap, moja mala tiez pistala, zatala pri tom pasticky a trepala sa - no proste stelesnena zurivost 🙂 Tak som nasledovala priklad jedneho mailu a ked ju to chytilo, zacala som pistat ako ona, pekne so zatatymi pastami a trasenim (doma, na ulici by som sa hanbila) a nahlas. Dieta na mna vyplestilo oci, zasmialo sa a odvtedy to robi o dost menej casto. Ale celkom s tym neprestala 😒 Vyskusaj. Chvilu si sice pripadas ako blbec, ale ked to pomoze.... 🙂

sweetienka
10. máj 2007

cairka, rychle uzdravenie Vaneske
u nas to pistanie funguje tiez, lenze ked ju zacnem napodobnovat, tak sa tesi a robi to iste, ale intenzivnejsie, cize u nas to napodobnovanie nie je ziadna vyhra 😖

cairka
10. máj 2007

Ivca, a prešli ho tie choroby, keď bol väčší? Lebo to už podľa mňa nie je normálnme, aby sme mali každý mesiac ATB. 😖
Vroni, Sweetie, ďakujeme 😔
Akurát som sa vám chcela pochváliť, že u nás sa nejako extra netrucuje (zatiaľ), tak si mi tu malá sadla na zem, že tať, tať (čítať) a rev,jak keby ju na nože brali 🙄 ale nepiští 😀

vroni
10. máj 2007

My mame dnes veselo, vcera dieta objavilo farbu po remeselnikoch, myslela som, ze som bola dostatocne rychla, ale evidentne nie a tak si dnes grckame....

cairka
10. máj 2007

Vroni, tak to máte fakt veselo 😖 Si si istá, že je to farba? Lebo dnes sme stretli 3 deti s črevnou virózou u dr.

cairka
10. máj 2007

Ináč, sa mi bohovsky páči ten pracovný názov, že Dieťa 😀
Ja Veve bežne volám menom, len keď niečo vyparatí, tak ju oslovím "herečka", tak neviem, či si nebude myslieť že herečka je niečo zlé 😅

ivcap
10. máj 2007

Cairka. Akonáhle vyšli všetky zuby, tak sme mali pokoj.Tiež sme boli stále na ATB, keď mal rok mal nábeh na astmu, bola som aj na výter, či niesom bacilonosič.Ale dostal sa z toho a potom bolo všetko v poho,dnes je málokedy chorý klop, klop. Ja si myslím, že Tebe sa malá môže nakaziť aj v centre. Predsa príde do styku s detičkami.
Vroni,s tým vrešťaním som to skúšala aj ja, ale malá sa mi strašne rozplakala, keď ma počula vyvádzať, žeby som to prehnala? 😉

cairka
10. máj 2007

Ivca, môže sa nakaziť veru aj v centre. Ale teraz sme boli po skoro mesiaci v pondelok 1x v centre a že by hneď ochorela? No, môže sa stať, ale aj tak je to divné, keď sa tam stretávame s viacerými detičkami a chorá je väčšinou len malá. Asi bude mať niečo s imunitou, ono aj ten ekzém má, tak zrejme ju čaká kariéra alergika ( v lepšom prípade). Dr. hovorila, že treba ešte rok počkať, až potom že sa dajú robiť testy.
Ináč, ty si z PP, už ste boli s malou kuknúť v Bambine?

ivcap
10. máj 2007

Cairka, tak jej skús davať nejaké vitamíny, možno má oslabenú imunitu z ATB, ja som synovi dávala Spofavit- tak nejak sa to volalo. A zabralo to. V bambine sme ešte neboli, chystáme sa. Už ma volala aj susedka, že je tam fajn. Musím sa s ňou dohodnúť. Saška mi už spinká, bola dosť uavená. Okupkali sme sa hneď zaspinkala. 😉

vroni
10. máj 2007

Tak ja neviem. Moze to byt aj viroza, koniec-koncov lepsie ako farba.... A s tym dietatom - no, podla naseho oslovovania si nasa hviezda skor bude mysliet, ze jej nadavame, ked povieme Natalka 🙂 Nechce spat, opica krpata a vykrikuje mi tu z gauca, asi pojdem odtrhnut hlavu tatinkovi, uz trístvrte hodinu telefonuje "pat minut", nech si s nou uziva chvilu on....
Cairka, niekedy je lepsie, ked si exemy a alergie odbije male dieta. To z toho este moze vyrast. Pubertakom a vacsim detom to uz vacsinou ostane...

kvendolinka
11. máj 2007

Dobre ranecko 🙂My sme si opat privstali 😠 Odkedy je rano svetlo tak so spanim konec 😒 Baby asi som predvcerom urobila riadnu kravinu 😕 Malej dosiel granulovany caj{kupujem jej hipp alebo sunarek}tak som jej urobila detsky ale porcovany a ja krava som jej donho dala za lyzicku medu a do rana bola ako lienka bodkovana no a vecer uz aj tvar a krk.Dr.mi povedala,ze ak sa z niecoho nahodou vyhadze nemusim ist hned k nej ale podat Fenistil kvapky alebo dithiaden tak sme nesli k nej.No ale ako inak by som zistila ze je nan alergicka keby jej ho nedam no nie?Drzte palceky nech nam to prejde 😉

ivcap
11. máj 2007

Kvendolinka, malá nech je čím skôr fit. Ja to nechápem. Keď som mala chalanov malých, tak sa bežne dával bábetkám med na cumeľ, keď boli mrzuté.A ani chýru ani slychu o nejakej alergii. Akurát sa rozprávalo o zubnom kaze. Kvendol, ale máš pravdu, ako ináč by si zistila, že je na ten med alergická? 😉 Držíme palčeky.

cairka
11. máj 2007

Dobré ránko.
Kvendolinka, držíme palčeky, nech to rýchlo prejde.
Ivca, my dávame Cebion, ten jej nezabral vôbec, Imunoglukán ( ten bere len mesiac a píšu, že účinky sa prejavia až po 2-3 mesiacoch) a včera som kúpila Pikovit. Keď bude väčšia, bude cmúľať žralokov (Bio mare), ale ešte by ich prehltla, prípadne sa s nimi pridusila 😕
Ja si tiež pamätám, že malému bratrancovi dávali cumeľ do medu, nech je ticho (teraz má 17 - malý bratranec 😀 )

ivcap
11. máj 2007

Ahojte. Cairka,keď bude chcieť malej dr. predpísať ATB,tak sa jej skús opýtať, či nepomôžu nejaké homeopatika, predsa sú šetrnejšie k organizmu. Ja mám veľmi dobré skúsenosti so sirupom STODAL. Keď mi začali chalani kašlať, tak som im dala Stodal a o niekoľko dní bolo po kašli.

nikolasko
11. máj 2007

ahoj babulky skoré uzdravenie prajem
baby ako je to s brindzou už môžu či nie naši drobci?ja už neviem všade sa kadečo dočítam a ešte by ma zaujímalo ako zaspávaju vaše ratolesti lebo Niki len pri kojení a čas tak strašne letí kojiť ho hádam do 18ky nebudem tak dajte nejaké triky dakujem
inak sveet krásne nové foto na pase posielame pochvalu také umelecké 😉

katy1979
11. máj 2007

ahojte viem ze sem k vam nepatrim ale asi mi budete vedieť poradiť.
Potrebovala by som zistiť aku velku nohu a aku velkost topanociek kupujete svojim krpcom. Zalubila som sa do tych malinkych tenisiek a su v akcii tak to chcem vyuzit ale vôbec netuším akú majú asi drobci nohu ked zacinaju behat.

nikolasko
11. máj 2007

katy je to rôzne 19-21 vyber si 😉

cairka
11. máj 2007

Nikolasko, my zaspávame na rukách kolísaním na fitlopte. Už mi jednu dobu zaspávala pekne v postieľke - vypila si mliečko na rukách a šup do postieľky, musela som byť pri nej, ale väčšinou to netrvalo viac ako 10 minút a spala. a potom sa začli tlačiť stoličky a sme tam, kde sme boli 😒
Katy, my sme začínali na 17, teraz prechádzame na 19 (ešte obuje aj 18, ale už sa jej asi chodí lepšie vo väčších). Ináč, mne rehabka prikázala len obuv s pevnou pätou, vysokým členkom a orto podrážkou.

cairka
11. máj 2007

Babulky, kde ste všetky? Vonku sa túlate? Sa máte 😅
My sme u dr. neboli, už jej je lepšie - až moc. Aj vaši sú takí nábytkolezci? Vkuse sa niekde liepa. Čakám, kedy odkiaľ spadne, lebo si nechce dať povedať. Dnes sa vsunula za bicykel (rotoped), že nevedela odtiaľ výjsť, tak len vykrikovala mama, mama a asi som to nezvládla, lebo som sa neudržala a začla som sa smiať (bola tam strašne pokrútená, tu ruka, tam noha), tak samozrejme za 2 minúty bola späť 😠
A strašne je teraz živá, ona furt bola taká kľudnučká a teraz nestíham kukať kade preletí. Dúfam, že ju to prejde, keď sa dosť vyteší z toho, že vie chodiť. 😎

ivcap
11. máj 2007

Ahoj Cairka, som rada, že malá je v poriadku. Ja som dnes ráno odkladala periny a Saša mi vliezla do uložného priestoru, že vraj haji. Strašne sa jej tam páčilo. Dnes, keď som ju dávala večer spinkať, tak akurát začala búrka, tak som bola zvedavá, ako bude reagovať. Nehrmelo až tak silno, ale dvakrát nadšená nebola. Ako Vaše deťúrence reagujú na búrku?

cairka
11. máj 2007

Ivca, u nás bola búrka pred 2 hodinami, sme ju poslali preč. Malá si ani nevšimla, že hrmí, a to sme stáli na okne a pozerali, ako prší.

vroni
11. máj 2007

Ivca, to je zlate... Nasa opicka zatial lezie len do kocika a na sedacku. Po nabytku ju to zatial nenapadlo, tak dufam, ze to tak aj ostane. Ja som mala dnes nejaky zachvat pracovitosti, ci co a zacala som malovat malej izbu. Ale ze ma krpata ciastocne podkrovnu izbu, trvalo to vecnost a ani som to nedokoncila 😠 Tak asi bude mat tatinko co robit (alebo ja, aby som ho presvedcila) Dnes uz Natalke nic nebolo, ale ze vcera skoro nic nejedla, dnes by bola pojedla aj klince. Burka jej nijako nevadi, ale ked je spln, spi este horsie ako obykle 😠

hanka274
12. máj 2007

ahojte! ani my nevnimame dajako burku...
sweet-aj ja chvalim foto.
Lozime po smyklavke-namiesto nabytku.
Nikolasko-bryndza je velmi slana, mne sa nelubi, neviem. Ja som pozerala minule nejake syry, lebo vy niektore uz ste davno zacali, ale ked som si pozerala zlozenie: tvaroh, sol....asi som prehnane starostliva. 😖 chcem si posadit do kvetinaciku pazitku, snad by v byte pojde 😒 , dr mi v poradni vravela par pomazaniek pre deti a medzi nimi aj pazitka...inak mali sme 8180g a 75 cm, takze sme tusim najlahsie. chi, aspon nemam co nosit take taaaazkeee. Chystame sa buduci week do Rskuska k jazeru Neusiedler See, vraj tam je pekne na bicykle, korcule a tak. Vroni, nepoznas??
som vcera malej kupila ponozky v Slovenke take dierkovane biele, som sa tesila ako keby som si kupila najdrahsie topanky... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre