Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

ivcap
21. jún 2007

Ahojte. Saška už spinká, po včerajšej prebdenej noci dospáva. Ráno sme už boli bez teploty 🙂 .Soplíky už má slabšie, tak sme boli poobede trošku von. Keď zajtra bude o.k., tak už s ňou pôjdem na dlhšie. Asi to boli zúbky, idú nám horné stoličky a naraz obidve. Dnes strašne málo papala, ale to je asi normálne.
Tak čo Blaváčky vytopilo Vás? Práve hlásia, akú máte búrku. Nás to asi čaká v noci. ☹ Dúfam, že sa už konečne vyspím. 😠

vroni
21. jún 2007

Teda baby, ja som sa tak vytocila, ze neviem, ci tu burku nevyvolala moja potlacena zurivost!!!! 😠 Znama isla na nejaku vystavu a chcela si u nas odlozit auto (jasne, parkovanie zadarmo) a dosla aj s kamoskou (jej, nie mojou) A ta ma uz vo dverach zacala poucovat, ako mam vychovavat svoje dieta!!!! (preco ma "este" plienky, ako to, ze este smie mat cumel - mala prave vstavala - a dieta sa musi naucit ist kazdemu na ruky 😕 😕 😕 ) - no proste riaditelka vesmiru. A hned sa sapala po krpatej, dieta samozrejme spustilo krik, tak som pekne postala milu pani (slecnu?) do temnych zakuti naseho tela a vykazala ju z bytu. Ale zlost mnou trepala snad este hodinu. A potom zacala burka, takze fakt neviem, ci ju nemam na svedomi 😀 😀 😀 A bola veru riadna. Vytopit nas sice nevytopilo, ale stromy dostali uplne novy strih 😀 a hasicov pocujeme az doteraz, asi maju hodne co robit.....

ivcap
22. jún 2007

Vroni 😠 😠 😀 .Nad takými "mudrlantkami" len kývnuť rukou. Ale tiež by ma nasr...lo, keby mi baba, ktorú vidím prvýkrát v živote dávala rady.
My sme dnes ráno boli u dr. Saška mala ráno teplotu, máme angínu. ☹ Tak nám predpísala ATB PENBENE. Som zvedavá, či ich Saška bude chcieť papať. Baby, potom bude každá rada dobrá 😉

cairka
22. jún 2007

Ahojte. Vroni, to museli byť riadne nervy, keď to až tu ku nám došlo 😀
Ivča, prajem skoré uzdravenie.
Ja som to včera tiež zakríkla, malá dostala do obeda teplotu, v noci sme zasa zrážali, lebo mala skoro 40°stupňov. Tak sme išli k dr., našťastie už mala výsledky výterov a že sa vôbec nediví, že má horúčky, že má v nose a hrdle celú ZOO - okrem streptokoka ešte asi 2 druhy kokov a ešte čosi iné, čo si nepamatám názov 😖 Takže máme tiež ATB UNASYN s upozornením, že mám rovno kúpiť aj probiotiká, lebo zvyknú narobiť paseku v brušku ☹
Teraz spí, dospáva noc. Ináč čakáreň u dr., sa nezavrela, stále chodilo kopec chorých detí 😕

nikolasko
22. jún 2007

Baby zlaté tuším tu zase vystrájajú choboby skoré uzdravenie vám želám.
Vroni dobre si urobila a mala si ju ešte schladiť sprškou vlúdnych slov.
My ideme na chatu ale vôbec sa mi tam nechce mám obavu ako to bude Ničko znášať a najviac sa bojím nocí a viem že ja si neoddýchnem vôbec ☹
cairka veve má superský image je zlatučká aj ja som už strihala Nikiho potom hodím foto majte sa tu krásne a ak ma nezožerie medved tak sa ozvem 😉 😀

hanka274
22. jún 2007

juj zase choroby....cairka hlavne vy, ako tak sledujem neni tyzden-dva co by ste nieco nechytili....nedrzis malu v nejakej moc sterilite?? Len sa pytam, nieze sa urazis! 😉 😔 Ak ste vonku, tak chyta nieco?? Lebo moja chyta, nie vsetko samozrejme ale chyta, potom si niekedy chyta hracky a ine veci, potom tie hracky dava do pusy, ale umyjem ruky poriadne az doma. Samozrejme ked spadne do blata, ruky cierne ako uhol, tak ich ocistim aj vonku, ale ked chyta strk-tak to len oprasem....no a tak, chapes. Ale nic cudzie do pusy nedava zase...iba si sem-tam vzadu v aute ked je v sedacke a ja sofer. tak si oblubuje topanky cmulat-to je take divne, ze ma ide porazit 😠 😠 😠
Vies, lebo vy tych ATB ste uz pobrali viac nez dost...ak si spatne vezmes choroby, tak vies povedat, ze pri tom alebo tom ste nepotrebovali ATB. Vies, ze ci neberiete nahodou niekedy zbytocne. Moja dr, napriklad caka 2 dni, a az potom da ATB. to sa mi lubi-tie 2 dni je akurat. Ale neviem, ja som VEVE nevidela, chapes, ze ako jej bolo a tak, len sa pytam.
Juj, a UZDRAVTE SA moje!!!!!

baby, my zase mame problem s kojenim-kuse ma! hrozne to boli! nikolasko nemas podobny problem?
a druhy problem-nechce spa!!! proste zaspi mi pri prsniku velmi "plytko" a pocas davania do postielky sa VZDY zobudi, trva to asi 2-3 tyzdne. No a konec sveta, ja samozrejme odidem-pretoze niesom za uspavanie a spanie s detmi. No ale po zabijackom placi vecer hlavne-co si pomyslia susedia-idem k nej, bud ju uspim v posteli, alebo idem ja do postele, ona u seba a spime. Lenze toto som nechcela a ani nechcem robit. Budem asi opat zla, a necham tak. Vadi mi to z principu a aj z toho, ze ja vzdy koza zaspim, lebo sa robim ze akoze spim, no a potom sa zobudim okolo 4 v noci, samozrejme muz jedlo neodlozi, tak nam to tam bud kysne-nieco nachylne, alebo chytro vtrepem do chladnicky.
😠 😠 😠 😠

hanka274
22. jún 2007

s tym kojenim sa pytam aj inych, neviem kto tu koji, uz som sa pytala, ale som si nezapametala, vroni, barja, sweet, kvendoli....
drzi a nepusti, no hruza, a ked uz mame po boji, tak poviem velke bolave AU-a ona spusti rev, ako keby som kusla ja ju! 😠
alebo so mnou suciti???? 😠 😠 😅
vroni, no tak to by nasralo aj mna, take poucovanie od cudzeho....by som ju asi este aj sfackala....blbana!
inak, vcera som nastastie bola doma ked zacala ta burka a kukam von, ze jej ako prsi-lenze chodniky suche- tak ze je dobry vzduch tak som nastrcila noc medzi vetracku a vsetko do oci a nosa-prach, ved preco boli suche chodniky a nieco lietalo strasne-prach!! a ja blba som este chcela ovonat ten fajnovy uprsany vzduch. Vo vajnoroch nejakeho chlapa zasiahol blesk-lezi v Ruzinove s vaznymi zraneniami-hruza. Ja som si minule pocas toho krupobitia sprad 2 tyzdnov vypla aj autoradio aj mobil ked som soferovala....
🙂

barunka
22. jún 2007

Ahojte kočky.
Vidím, že ste opäť chorí, tak prajem všetkým chorôbkam skoré uzdravenie. Ja si musím zaklopať, že Simi našťastie ešte chorá nebola, len soplíky zo zubov a pre mňa je kríza už len to...

vroni, tak tú "kamošku" by som veľmi rýchlo poslala tiež do jedného veľmi škaredého slova. Veľmi obľubujem ľudí, ktorí poučujú, ako sa má dieťa vychovávať a oni sami buď deti nemajú, alebo majú takých malých hajzlíkov, že je až zle na to pozerať. Každý má vlastný systém, pretože každé dieťa je iné. A mimochodom, aj moja Simonka dudlíkuje keď spí, keď sa zobudí, tak ho vyflusne a hotovo. Aj ona sa niektorých ľudí bojí a nechce k ním na ruky. A dokonca má ešte aj plienky, pretože až teraz sa nechá aspoň na sekundu položiť na nočník. No čo, zabijeme sa preto??? Veď hádam nebudú mať dudlíky či plienky do dospelosti....

vroni
22. jún 2007

Ahojte baby, dakujem za podporu, ja som vcera bola schopna vrazdit (alebo rozputat burku 😀 ) U nas boli dvaja mrtvi, skody nesmierne, stare stromy ponicili elektrickove trate, hasici makaju este stale, no fakt horor. My sme to odniesli len zhodenym slnecnikom a na terasu nam donieslo tolko konarov a dreva, ze asi pristavime krb 😀
Nejako sa tu rozmohli choroby, tak sa rychlo liecte, nech si mozte uz skoro zase uzivat pekne pocasie. Nas doktor tiez tvrdi, ze k nemu sa "smie" prijst az ked horucka treti den neklesa a az potom dostane dieta eventuelne ATB, tiez sa mi zda, ze mnohi doktori predpisuju ATB "pre istotu"... My sme zatial dostali len raz, ked dostala krpata od neterky zapal pluc ☹
Hani, ja som kojila len do roka, po roku mala MM odmietala, takze neporadim.
Nicolasko, mozno sa maly na cerstvom vzduchu unavi a bude spat lepsie ako doma, uvidis, mozno to bude super...
No, dieta sa mi vytrepalo na klavir a vykrikuje, tak ju idem zachranit, nez svojpomocne zleti....

hanka274
22. jún 2007

vroni, tak sa opytam ine, ako si skoncila??
ja si to neviem predstavit, kojim niekedy 6krat, niekedy iba 3x, rano, naobed ked ide spat a vecer...lenze aj vtedy (pri 3x) sa mi tvori a citim plne a tlaci to. Ako to bude ked jej nedam, co mi to usami pojde??
nemala si zapal?

vroni
22. jún 2007

No, ja uz som posledny mesiac kojila len rano a vecer, cez den dieta mlieko odmietalo, takze som len odsavala a to stale menej a menej. A ked mala uz vobec nechcela, tak som "zvysky" mrazila, MM je super na nadchu (natierat nos, nie pit) alebo keby si to krpata rozmyslela, sest mesiacov sa moze MM skladovat... A brala som homeopatika na zastavenie mlieka, pila pepermintovy caj, v pripade nudze by mi lekarka dala injekciu na zastavenie mlieka. Ale trvalo to skoro dva mesiace (bez injekcie) a keby bolo treba, asi by som sa este rozkojila (ale nechcem, ani ja ani dieta) A zapal som veru nemala ani raz, ale kamaratka odsavacka chodila s nami vsade. Drahy sa hrozne tesil, ze az nebude co odsavat, vyhodi ju von oknom 😀

cairka
22. jún 2007

Ahojte.
Hanka, tak sterilne ju vôbec nedržím 😀 😀 😀 A to si malá všetko pchá do pusy. Ja som zástanca, že čo ťa nezabije, to ťa posilní. Ale malá má - dnes vravela dr, už mala výsledky - poruchu imunity a často chodíme medzi deti a tak. a tiež väčšinou čakám aspoň 2 dni, keď má teplotu. A teraz má, ako som písala vyššie veľa bacilov aj v hrdle, aj v nose, takže bez ATB by to asi nešlo 😉 Naša dr. tiež zo začiatku čakávala 2 dni, ale potom zistila, že Vaneske viac vyhovuje dať hneď Atb, lebo do dvoch dní je na tom oveľa horšie - uši, priedušky, pľúca.Uvidíme, čo povie alergologička v júli. Proste nám asi ešte chvíľu potrvá, kým vybudujeme imunitu.

ivcap
22. jún 2007

Ahojte. My sme išli k dr.až na tretí deň. Mala ochorela v stredu a až dnes som bola u dr. Nešla som skôr tiež z toho dôvodu, či už bude jasné, čo jej je.
Hani, Saška tiež mala také obdobie, keď nechcela sama zaspať. Takže som ju nechala v postieľke vyplakať. Samozrejme nie dlho, chodila som ku nej asi každú minútu, dala dudu, pohladkala a uložila. Vydržala ani nie desať minút a pekne zaspala. Trvalo to asi tri dni, teraz zaspáva pekne sama v izbe. 😉 S mojím najstarším synom som chodila spať dva roky, takže viem aké to je. A pri ďalších deťoch som si povedala, že to nesmiem dovoliť. Chce to len pevné nervy a hlavne trpezlivosť. Na susedov kašli. 😉
Cairka ako sa máte? Saška stále teplotuje, poobede mala 38,1C a nechce si dať odsávať hlieny, ktorých má neúrekom. Takže bojujeme. 😠

cairka
22. jún 2007

Ivca, to ste ešte dobré, my sme mali pred dvoma hodinami 39,4. Teraz tu sedí oblbnutá z liekov(dala som jej aj diazepam), čakám na siedmu hodinu a ideme spinkať. Tak odsávačku tiež nemusí, pri tom, keď poviem, že sa ideme povysávať sama pribehne k vysávaču, pomôže mi zapojiť, ale akonáhle si ju posadím na kolená - koniec rev a poloha "luk" . Potom tu ešte nakuknem, keď zaspí.

ivcap
22. jún 2007

Ptáve som uložila Sašku spinkať a nejaký debil začal vrtať 😠 😠 😠 .Ide ma poraziť. Dnes v Poprade vyvolám smršť asi ja.

cairka
22. jún 2007

Ivca, nie! Nechce sa mi zasa letieť rýchlo zvešávať prádlo 😀 Aj my už spinkáme.

ivcap
22. jún 2007

Samozrejme ten debil Sašku zobudil a zaspinkala až teraz a s plačom. Teplota jej klesla, nemerala som jej, ale tak sa mi zdá,že už nemala. Som zvedavá, akú budeme mať noc, už tri noci po sebe som sa poriadne nevyspala. ☹

cairka
22. jún 2007

Ivca, tak vám prajem už príjemný zbytok noci. My sme tiež už tri dni nespali, ale keďže už bola od osmej 2x hore, tak asi ani tak skoro nebudeme 😖 No necháme sa prekvapkať.

ivcap
22. jún 2007

Včera sa Saška tiež budila každú chvíľu. Zatiaľ pekne spinká. Dala som jej ešte jeden vankúšik, nech má vyšie hlavičku kôli teplote a soplíkom.

ivcap
22. jún 2007

Cairka Ty máš skúsenosti s ATB. Ako ich malej v noci dávaš, aby sa nezobudila?

cairka
22. jún 2007

Ivca, my máme takú tú striekačku z panadolu tuším, z toho väčšinou vycucne, ani nevie. Keď sa mi zobudí, je potom zle nedobre 😠

ivcap
22. jún 2007

Tiež rozmýšľam, že jej dám lieky stiekačkou.Asi to bude lepšie než lyžicou.

ivcap
22. jún 2007

A stiekneš jej to naraz, alebo pomaly? Bóže, keď ja som už zabudla, ako som to praktizovala u chlapcov. 😔

cairka
22. jún 2007

Veve je žrút. Ona aj keď spí, tak si to vycucne sama. Keď, tak jej na začiatku troška streknem a potom už cucá. Našťastie tie ATB majú akú takú chuť. Keby som jej chela dať v noci Kalciový sirup, neviem ako by to dopadlo. Ten jediný nemôže ani cítiť 😅

ivcap
22. jún 2007

No tak idem na to . O desiatej má dostať ATB. Dám vedieť, ako sme dopadli.

ivcap
22. jún 2007

ATB podané, trochu si poplačkala, ale hneď zaspala. Nemusí to zapiť? Lebo som jej dávala aj čajík a nechcela.

vroni
22. jún 2007

Teda baby, ste sikulky, my sme pri ATB vzdy bojovali ako levy. Ale mali sme nastastie take len dvakrat do dna.
Ivca, v tom burkovani to akosi nefunguje. Rozculila si sa doma a burka a vichor boli zase tu!!! 😀 😀 😀 Na tu vzdialenost, to je slusny vykon 😀 😀 😀
Ale babulkam prajem rychle vyzdravenie, posielame vam ozdravujuce pusinky, nech sa nemusite dlho trapis s liekmi...

ivcap
22. jún 2007

Už je búkra aj u nás, takže to zabralo. 🙂

cairka
22. jún 2007

Ivca, musím ťa sklamať, ale tá búrka, čo tu bola dnes bola len taký slabý odvar tej včerajšej 😀 Vroni asi bola naštvanejšia 😅 Abo tá tvoja ešte len dojde? 😉
Ani my nezapíjame ATB. Dokonca väčšinou ani cez deň. Veve vypije dosť, ale len keď chce ona 🙄 Teraz mám tiež také 12hodinové, tak nemusíme riešiť nočnú dávku. našťastie. No idem ku nej, lebo už ani nevidím, čo píšem, majte sa. Dúfam, že zajtra nebudem v šoku, keď prečítam, čo som popísala 🤐

kvendolinka
23. jún 2007

Ahojte babuse 🙂 Ako vidim babiky su chorucke 😉tak prajeme s Natali skore uzdravenie a uzdravovacie pusinky vam vzdusikom zasielame 🙂 My sa teraz moc doma nezdrzujeme a sme u nasich pretoze v byte mame min.29stupnov{mame tak slnecny a blbo otoceny byt}no a aby toho nebolo malo tak nam netecie tepla voda a denno denne nam pod oknami hucia nakladiaky pretoze stavaju vymennikovu stanicu 😠 😝 no hroza je to tak sa zatial majte papa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre