Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
17. apr 2009

cia, to je super, ze uz mate dorobeny domcek 😵 si si asi aj vydychla, konecne vsetci ti robosi fuc, my ideme akurat davat na tej chatke robit altan drevenny, tak ma mamina trocha nahanacky 🤐

kasis, juj, tebe sa to ako blizi, panecku, o chvilku sa Janka vypyta na svet, mojej sesternici sa zrovna vcera narodil syncek Maxim, tak konecne mame v rodine z otcovej strany dalsie dieta 😀

okacka, to ti urcite odlahlo, taku super SMSku dostat, juj, co by som zato dala, keby sme uz aj my mali toto adaptacne obdobie za sebou 😒

erosko, veru aj u nas v okoli tej chatky je kopa kliestarov,ja uz som ju dala zastepit pred mesiacom, koncom tohto ideme na dalsiu-su ich treba 3 tak sa radsej poponahlaj, aby sa vam to este oplatilo...

miri,to mate super, s tymi kliestarmi, uz som to niekde pocula, ze na nejakych ludi nejdu, hm, ktovie, cim to je 😕

inak Karinka sa mi v posledne dni nezda ☹ je taka umrnkana, nosila by sa len spi dlhsie, vcera napr zaspala muzovi v teplackoch na valende uz o pol osmej, som ju prezliekala ked som prisla ☹ a muz mi vravel, ze sa mu stazovala na nozicku a teraz ma este nastrasil, ze kolegynin syncek mal tiez nieco s nozickou a ze to bol nejaky skryty zapal 😒 no uvidime, co bude cez vikend a v pondelok prip. skocime k doktorke 😔

petra25
17. apr 2009

no teraz som sa nieco docitala na googli, ze ta zmena by sa mala tykat len deticiek narod po januar. 2009 len mi to este potvrdte babule, co robite-okacka, teba sa to asi netyka, ale teraz ma napada, ze vy mate vlastne sukromne jasle, takze vlastn by sa aj malo, hm?

natana
autor
17. apr 2009

čafte

ja len tak narychlo, lebo zase už pracujem po nociach, tušim dnes bolo všade škarede počasie, aj ste viacej popísali 🙂 ,
ja som mala dnes nakupovací deň, natalke podsedák, lebo sara jej už okupuje jej sedačku, tak malú rušíme a nati bude mať len podritník, ale zatial som kupila taký obyčajný, čo zostane mame v aute a my si kupime poriadny.
ozaj neviete poradiť kde maju dobrý výber a prijatelne ceny? lebo nechcem cez net, lebo niektore su hrozne tvrde, tak radšej nech to vidim, kým kúpim.
sare som kupila škulky, take ohybne a netlačia ju za uškami. potom dostala gumáčky, tak sme dnes boli vyskú´šať všetky mláky v okolí. toľko dupala v tej vode až bola mokrá aj na zadku, tak sme museli ist domov prezliekať.

deni len čo sa oteplí môžeme vyraziť 😉

luci super že mate fasadu hotovu, ostatne postupne, možeš sa realizovat cele leto okolo domu, a bibky bude určite vdačná pomocníčka

dadi pripájam sa dodatočne , všetko naj naj naj 😵 .
no naštastie sara prve čo dojde domov sa vyzuva a vyzlieka. a z debilných ludi si nič nerob, nebude ti predsa dieťa skákať po hlave. ale ver tomu, že pri druhom sa nebudeš tolko nervačiť, aspon ja som tak pri sáre rezignovala, ved by som hlasivky nemala a ruky asi vydrane. pri natalke som bola oveľa prisnejšia, ale už na to nemám nervy, častokrát ju chytim pod pazuchu a odvlečiem domov (ešteže nie som tehula, to by som si na nu musela kupiť asi voditko)

peti ja som tiež pozerala na nete ale konkrétnej odpovede som sa nedopátrala, tak neviem.

kati, no simka to zvladla, ale to sme predsa vedeli, že ona je dobručká a rýchlo si zvykne. som zvedava čo naša hviezda bude robiť za rok v školke 😎

no nič idem, tak sa majte pekne a užite si víkend, aj ked škaredý ☹

okacka
18. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

endy
19. apr 2009

Ahojte holky,tak my máme za sebou veľmi zlú sobotu((((((((((((((

S Nikolkou sme boli na chirurgii,lebo sa mi šmykla v kúpeľni a rozťala si čielkoo roh steny.Máme dva štichy.

Jáj,taká som sprostá.Stačilo iba ...vyzuť jej topánky.

Utekali sme na detskú pohotovosť,potom na chirurgiu.Tam milión ľudí,čakali sme asi 15 minút kým nas vzali.Ale našťastie,pacienti boli galantní,pustili nás,keďže sme boli akútni.Ani som malú nevidela,keď ju zašívali.Nechali ma na chodbe,tam som pravda ručala,čo mi to bolo ľúto.Ale našťastie,jazva by tam nemala ostať,možno len nepatrná.
Doktor bol tiež fajn,aj sestrička.

Tak zajtra mašírujeme pani doktorke obvodnej a v stredu alebo vo štvrtok vyberáme štichy.Chúďatko moje,celú noc sa mi vrtela,ani dobre nespinkala.
_________________

drnda1
19. apr 2009

Ahojte,
tak my už máme babinku zasa doma vo Švajčiarsku. ☹ Včera ráno som rýchlo upratovala, ešte prišli pre ten veľký strom v obývke známi, tak som to tam poumývala a normálne je tam prázdno, aj keď viacej svetla. Ale dnes ideme do Baumaxu niečo v menšom kúpiť. 😝 Aspoň aj deckám do izby kúpim dačo zelené a ešte aj balkónik si doplním. 🙂

Póbede šiel tato s malou na bicykli von, lebo šiel aj kamoš s dcérou a my sme s deckami zatiaľ boli v Auparku, potrebovala som čo - to pokúpiť a aj sebe som troška kúpila. 😵

Večer sme kuk troška telku.
Teraz šiel tato sám na bicykel, ja budem variť, kuracinku, periem ešte svokriné prádlo a potom pôjde malá spinkať. Večer idu decká na intrák a zasa celotýždňový scenár. 😝

Endy - no chúďa Nikolka, ale to sa môže stať každému a kedykoľvek, takže si nič nevyčítaj. O pár dní ani nebudete vedieť, že sa dačo stalo. 😉
Kati - pekné fotky, Simonka riadne vyrástla, vyzerá jak ,,velkačka,,. 🙂

Dnes budem kuk Lets Dance, straaaašne mi tam vadí Fialka - moderátorka. 😠 Ale čo už narobím... Sa mi nelúbilo, jak ,,zrušili,, Mokrého, pritom je on dost pohyblivý, aj keď je pravda, že techniku spoločenských tancov moc neovládam...No pekný pár je Filip a Ivana a Adela tancuje fajn, len je straaaašne chudunká a to nevyzerá až tak pekne v spoločenských. Tam väčšinou baby vždy mali ritku a stehná. 😝

No ok, idem si dopiť café a hor sa do roboty! 😎

nanette
19. apr 2009

Ahojte mamky 🙂 vidieť, že sa nám zletnieva, každý už vonku pobehuje celé dni a sem nakukne len občas.... teda ja vás čítam pravidelne, ale písať nestíham..... tak aspoň teraz trošku z rýchlika 🙂

Endy - jooooj, chúďatko Nikolka... daj jej božtek a pofúkaj boľavé čielko aj za mňa 😒 neboj, bude to ok... ja mám tiež rozťaté oba spánky z detstva... trošku to vidieť, ale nie moc... určite sa to Nikolke pekne zahojí a bude zase peknučká ako predtým 😵

Deni - úplne súhlasím s tebou... mne sa Mokrý s jeho tanečníčkou páčili, ako tancovali.... a Adela určite dobre tancovala,keď ju chválili, ale mne to pri jej výške a štíhlunkej postave prišlo celé také neohrabané, kostnaté, samá ruka a noha všade 😝 😉 a Filip a Ivana, tí sú fakt peknučký párik..... ešte aj ten Šmahel je celkom feši... 😵 no myslím, že toho roku máme na čo pozerať.... 😵 ale aj keby tam nikto feši nebol, aj tak až nedýcham, keď sa tancuje... zbožnujem tanečné súťaže.... ľutujem, že som v detstve nechodila na tanečnú.... ale keď to bude baviť Gabiku, tak ju prihlásim a aspoň tak si splním detský sen 😵

Okačka - krásne fotečky si pridala... malá je zlatunká.... a len žasnem ako píšeš, že si sama vie stiahnuť šaty a vypiškať sa.... naša to ešte nevie, síce po piškaní sa sama utiera, ale vyzliecť a obliecť sa jej ešte nedarí 😝

No utekám, lebo už si ani nespomínam, čo som komu ešte chcela....idem obzerať námety na nejakú tortičku .... budem mať narodky, tak zase chcem čosi pekné vymyslieť..... 🙂 prajem všetkým pekný slnečný dníček.... papa 🙂

eros
19. apr 2009

Ahojme

tak aj ja po dlhsej dobe pisem.decka boli odvcera u nasich a dnes cely den len behali po vonku.tak som mame umyla sporak zhora aj riady a z ulice pearapety povysavala som jej.aj som kosila travu len kosacka bola slaba,ale celkom mi to slo ma to aj bavilo tak ak bude nova kosacka alebo nove noze pojdem kosit znova.

enady chudatko malinke aj malej sa stala taka prihoda u nasich,ze padla a rozbila si peru tieklo jej to ,ale nastastie jej to preslo ked som jej to umyvla studenou vodou kamoska ked ju zbadala tak povedala,ze by sa tam hodil aj jeden stich,ale pochvilke bola aj v pohodicke a nikam sme nesli.a t bola tiez sekunda bo sa musela hrat s miskou od vody pre psa.

madmazelka pekne fotky 😉

idem k hrosikovi mozno este dobehnem tak zatial ak by sme sa nevideli 😀

natana
autor
20. apr 2009

ahojte ženy

nikolke fukame bobenko, a endy fakt sa to može stať komukoľvek, takže nerob si z toho nič, si dobrá mamina. aj ja mám zašívane čelo a vobec to nie je vidno.

kati krásne fotečky, 😉

zuzi dojdi aj ku nám, mne sa nič nechce, ked bol prevčerom ten lejak celý balkon som mala od hliny aj okná, no des až mi bolo do plaču. Moje umyté okná ☹

sára je dnes od rána akási dobrá, aj sa sama hraje, už som stihla aj navariť, takže ideme rýchlo von, na poštu, do obchodu a na ihrisko. hadam nezačne pršať.

drnda1
20. apr 2009

Ahojte,

my sme včera boli v Hornbachu, lebo v Baumaxe nič - moc a aj to dosť drahé... 😀 Tak sme kúpili dáku väčšiu palmičku do obývky, strednú dracenu deckám do izby a malý kávovník na stôl do obývky a ešte som si pokúpila a včera aj hneď posadila kvietky na balkónik. 🙂
Akurát ja sa moc v tých izbových kvetoch nevyznám, tak som si hneď z netu objednala aj knihu a budem sa vzdelávať. 😀 😀 Veď sa mi to zíde, ak bude dakedy ten domček. 😝

Pôjdem do obchodu, musím pokúpiť dačo na obed, asi spravím dáku polievku a restovanú pečeň. To je rýchle a ja už dnes od 13,00 začínam v robotke. 🤐

Objednala som si plavky z Otta, také tie bedrové - gaťkové. 😎 Som zvedavá, aké budu. 🙂

Tatík je dva dni doma, potom dva dni bude robiť a v piatok ide na čunder. Dojde asi moja mama gratulovať Simonke k narodkám, tak nebudeme sami cez víkend.

endy
20. apr 2009

Ahojte holky,ste strašne zlaté.že na nás myslíte.Už sme boli u detskej doktorke.Hojí sa to celkom dobre,ešte jej to vydezinfikovala,prelepila nanovo a vo štvrtok vyberáme stehy.

Bola som aj v lekárni,dali mi homeopatiká Arnica montana 9ch.na rýchle hojenie jaziev.
Yesni,poznáš ich?Sú dobré?

dadka212
20. apr 2009

ahojte 🙂

ja tak dodatočne všetkým ďakujem za gratulácie 😉

dnes som bola na poslednej kontrole u mojej gynekologičky a o 2 týždne idem na Antolskú 😝 bože už sa mi to blíži, normálne som v strese sa už teraz bojím viac ako pri Maťkovi 😅

cukrovka mi dopadla zle ☹ musím držať diétu, v podstate môžem jesť len zeleninu a mäsko ostatné buď vôbec alebo velmi obmädzene 😔 a najhoršie je, že to budem musieť držať už asi celý život, lebo keďže skoro celá mamina strana má cukrovku tak na viac ako 99,9% budem mať cukrovku aj ja, takže to bude taká prevencia samozrejme, že to nemusí byť až také prísne ako keď už cukrovku mám, ale budem chodiť pravidelne na kontroly a musím obmädziť sladkosti, a že aby som potom nepriberala, lebo to prepukne skôr....no hádam po pôrode už budem len chudnúť 😅
najviac ma mrzí, že nemôžem jahody 😔 a hlavne, keď teraz vidím ako krásne už kvitnú 😝

Luci super, že už máte fasádu 😉 a veď ostatok už pekne postupne 😎

Miri aj náš Maťko dnes vstal velmi dobručký 😵 až som sa čudovala 😀
a viem, že sa nebudem tolko rozčulovať, už aj teraz normálne prestávam kričať aj po zadku už ma to normálne nebaví, šak vôbec to nepomáha, jemu najviac pomáha teraz keď ho zavriem do izby tam sa vyhučí a potom už len kričí, že nech otvorím dvere, že už bude dobrý (on sa bojí skôr ako mu dovolím 😅)

Endy bože chudiatko Nikolka až ma zamrazillo, ale ako čítam zvláda to fajn takže prejeme skoré uzdravenie a pofúkaj jej bibenko

Okačka Simonka je už velká kočka 😉 a super, že tak pekne zvláda škôlku 😵
🙂

petra25
20. apr 2009

Ahojte babule
pekny vikend za nami-boli sme oba dni na chatke-v sobotu sme sa dokonca vratili bez malej, ostala spat u babky 😀 vcera som po 100 rokoch zasa soferovala, no neviem 😅 😀

endy- no to s Nikolkou ma mrzi, ale vyzera to uz na najlepsej ceste zahojit sa 😵 pridavam sa k babam, aby si si nic nevycitala, u nas je to vzdy tak, ze cim viac ju strazime, tym sa nieco horsie stane 😔 ozaj a ako ty a soferak?

drndi, vidis, som ta nestihla, nevsimla si si nahodou v Baumaxe ci tam maju este take pieskovisko jablko zelene? chcem ho pre malu na chatku ale pri mojom stasti ho uz nebudu mat 😖

okacka, pekne fotecky 😵 veru rastu nam tie dietky a co sa tyka toho "nervacenia" nasich deticiek, vzdy dobre padne, ked sa na to niekto pozera nasimi ocami, clovek ich musi nechat velakrat aj vyplakat, aby to neboli uplny maznaci, ale tie pohlady vacsiny ludi stoja za to 😖

nati, k oknam sa nevyjadrujem-ja som ich umyvala minuly tyzden!!! 😠 ☹

ozaj, inak tesim sa, ekonomka my to vyzistila s tou materskou-tak ju budem chvalabohu dostavat celu-plati to len pre maminy, ktore maju prechod z materskej na rodicovsky po januari 2009, takze chvalabohu... 🤐

idem skusit upratat tie albumy a hodit konecne nejake fotky 😝 🙂

adrica
20. apr 2009

Caute zienky. 🙂

Tak ja po dlhsom case sa ozyvam opat.
U nas vsetko fajn, len mne sa to uz pomaly krati.
Evi...a aj Tebe. 😖 Inac drzim palce. 😉
Zajtra idem na interne a potom ked stihnem tak aj na predanesteziologicke vysetrenie.
Dufam, ze to stihnem, lebo sa mi tam nechce opat trepat v stredu rano.
Takze vo stvrtok poobede idem uz lezat a v piatok hop sa- sup sa na operaciu. 😎 😖

Dadka..no dufam, ze Ty budes vynimka a cukrovka ta obide.
Moja sestra mala tiez zly ten test a terazje to v pohode.
Veru uz sa Ti to krati.
A ako bolo na svadbe?

Kati...pekne fotecky a fakt vyzera drobcek uz ako velkacka. 😉

Endy...nic si z toho nerob ja som tiez zletela na celo a vobec to nevidno. Ako som tak pozerala ma to tak trosku vyssie takze to zakrije ofinou.

Peti...takze si uz na 100% rozhodnuta ist do prace?

Deni..prihod linku plaviek, aby sme vedeli ak budes kocka. 😉

Nati...to mame aj my obcas take super dni, len nas Danko si to potom vynahradi. 😠

Tak to je asi tak vsetko odo mna.
Krasny dnik prajem. 😉

dadka212
20. apr 2009

Peti super, že budeš dostávať peniazky 😉 nech neprepadnú štátu 😝
a verím, že na chatke bolo super, aj my tam chodíme každý víkend...Maťko sa tam len v potoku vála 😀

Adrica držíme palce aby dopadlo všetko najsamsuper 😉
a na svadbe bolo fajn, len Maťko sa tam strašne hambil, takže bol stále zavesený buď na mne alebo na tatovi 😝 potom pridám aj fotečky aký bol fešáčisko 😎

evinah
20. apr 2009

Ahojte vsetky,

Adri veru krati..ale este neviem ci vo stvrtok vobec pojdem, lebo som uz "par" dni nedostala "jahody", co je jednak u mna celkom normalne , ze mi meskaju tyzden-dva.. A mam pocit,ze kazdu chvilu pridu..takze sa asi budem musiet preobjednat, predoperacne som si uz vybavila min.tyzden, stvrtok krv, v piatok interne+ ARO a dnes som mala ist k zenskemu kvoli tym kramom, ze "volaco vymysli", ale ze vyvolavacku mi neda..
Ale kedze som uz 2 tyzdne bola objednana ku holicke, radsej som isla tam, ako k nemu,ale zajtra tam asi skocim.. 😝
Len dufam, ze tam nenajde nieco "necakane"... 😕 🤐
Mam totiz obidve svagrine tehotne, takze by bola celkom sranda mat 3 male babatka naraz v rodine.. 😀 Aj ked ja by som asi skoncila na psychiatrii s 2ma.. 😔 Uza fakt citim,ze potrebujem ist medzi ludi, lebo mi uz doma zo vsetkeho hrabe.. Aj z Megi..

petra25
20. apr 2009

adri, evi, to idete na tie zily? drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne
evi, no poznam tu situaciu 😅 ale ja to mavam presne ako ty -aj 2 tyzdne naviac od predchadzajuceho cyklu
adi-ano som rozhodnuta, ak sa nic nepredvidatelne nestane, dufam, ze to nebudem lutovat 😅
dadi, tak ste sa vysantili na svadbe 😵 uz sa tesim na fotecky, ja sa tu s tymi mojimi este serinkam-ale ty si ich mozes pozriet aj na facebooku-tam uz su 😉 a s tou cukrovkou drzime palceky

evinah
20. apr 2009

Peti ja idem na laparoskopiu na tu cystu..preto som mala byt uz po kramoch.. 😖
Idem kuk fotos na FB..

petra25
20. apr 2009

jemine, ozaj Evi, vobec som si to nedala do suvislosti, akurat kamoska bola pred cca 3 tyzdnami na tom, drzime palceky
konecne som poupratovala tie fotky,mozete kuk 😉

dadka212
20. apr 2009

Evi prajeme aj tebe vela šťastia 😉 teda ak nie si tehotná 😵

Peti pekné fotečky som pokukala všetky aj na FB aj tu na MK 😉 NIekde mi Karinka pripadá ako úplne iné dieťa 😅 sa mi na seba vôbec nepodobá 😀 asi mám aj niečo s očami 😀

endy
20. apr 2009

Ahojte,Adri,Evi držkajte sa.

Peti,jazdím ako mi to moji dvaja šoféri dovolia.len máme také konské autá,bojím sa trošku.A super s tými peniažkami.Mne to tak dobre padlo,keď som bola na dva týždne v práci. 😉

Holky,pekné fotočky ste popridávali. 😉

eros
20. apr 2009

AHojme

tak zasa sa hlasim.bola som u nasich zasa kosit tak sa mi to pacilo,ze som tam ostala aj do 20h ak nie viac.nastastie kabel dalej nedociahol tak som aj skoncila snad zajtr abudem pokracovat.doma bordel a tam bude poraidok,ale dala osm si vyprat 2 pracky tak hadam stihnem zajtra ozehlit nieco.

no a mala mi zasa slehla doma na kachlicky rovno na celo.slehne ma bo ked sa kupu musime mat litre vody mimo vane.tak hadam nebudeme mat tiplos velky.a to uz sa jej zacala hojit ranka na pere.

evi adri drzte saaaaaaaaaaaaaa.

no ako vidim ze ked je pekne vonku nik tu neni.

miri kedy mozem nastupit upratovat??????

nikuska22
20. apr 2009

ahojte,
idem sa s vami poradit, uz som pisala aj do batoliat na tuto temu, ale aj vas sa chcem opytat, ci nemate s tym skusenost
pred 4 dnami sa sara zacala z jedneho dna na druhy zajakavat, opakuje prve slabiky, napr. ma-ma-ma-mamka po-po-po-pozri sa. je mi z toho do placu, lebo vidim, ze aj ju to trapi. ved tak krasne rozpravala. dlhocizne suvetia skladala a bez problemov. tak ja neviem, co sa stalo ☹ a ja som to navyse totalne pokazila, lebo v prvy den som sa zlakla, ze co tak kokta, tak som jej povedala, rozpravaj pekne pomaly, lebo koktas, ale potom som si hned uvedomila, ze to este zhorsim, ked ju na to budem upozornovat, ale ona si to zapamatala a teraz sa pozoruje a ked kokta, tak je z toho nervozna a sama povie, ze kokta, dokonca sa na to v noci aj budi a vravi, ze maminka je smutna, lebo koktam a pritom ja sa snazim to brat normalne, vobec jej nedavam najavo, ze mi to vadi alebo ze ma to trapi. ale pravda je taka, ze som z toho zufala, ta bezmocnost nemoct jej pomoct jej hrozna 😢

ja uz neviem, kedy budeme konecne v pohode, laura mi cele dni place, ja fakt neviem, co jej je, stale si ruky hryzie, ale ked jej dam nutrilon, tak ho vypluva 😝velmi malo mi pribera, chudokrvna je, oko jej nadalej hnisa, no proste mam uz toho vsetkeho plne zuby,

sara ma uz skoro rok tu istu vahu - 10 kil, no proste ide nam...... .

endy - to sa moze stat kazdemu, chudatko nikolka, tak nech sa jej to cim skor zahoji

evi - drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne

dadka - dodatocne vsetko najlepsie a co sa tyka tej cukrovky, tak radsej uz teraz dodrziavaj dietu preventivne, ja by som zas emala chodit na mamografiu a vysetrenia prsnikov, ale este som nebola, 😝 hlavne ze tebe davam rady 😀

peti - ja tiez sa chystam soferovat, sme kupili vacsie auto, tak muz chodi na nom a mne ostalo to mensie, ale kysne tam pred blokom, lebo nemam odvahu, ale uz musim, je to nutne pri dvoch detoch

erosko - sikulka 😉

okacka - super, ze sa ti paci v praci a simonka je uz velka slecna,ked tak vsetko sama uz vie, my este stale mame plienky ☹ pekne fotecky 😉

natana - to mas inak pravdu, s tym druhym dietatom, ja uz teraz tiez nemam nervy, vlastne ja uz som tak na konci, ze ja len zo zotrvacnosti vsetko robim

nanette - tak nejaku peknu torticku zase vymysli, ty si na to velky talent, ja len tisko zavidim 🙂

drnda - a ake kvety si kupila na balkon, ja tiez prave toto riesim, ale este som to nestihla zrealizovat 😀

natana
autor
20. apr 2009

čafte

dnes ste sa akosi rozpísali 😉 ,

nikuš no ja ti neviem s tým koktaním, ale su dve možnosti, 1. nebudeš si to vôbec všímať akoby sa nič nedialo, alebo 2. trbas nou často sedieť a skušať pomaličky po slabikách. može to byť aj dosledok toho že malinkej sa musiš moc venovať a niekde v podvedomí to má zafixovane aj sara a toto je prostriedok ako sa jej budeš viac venovať, aj ked to vlasntne nerobi naschvál. naša nati začala v dvoch rokoch z ničoho nič šušlať, a cvičila som s nou vaše polroka , stale som ju opravovala a musela to pekne opakovať skušať a podarilo sa ale neviem či je to s koktaním podobne a u nás nebolo druhe dieta vtedy, takže nemala ani žiadnu psychickú ujmu. ale držim palčeky nech sa to sárke čoskoro upravi a zase bude rečniť ako predtým. a tiež nech sa laurinke polepší a necha mamičku trošku oddýchnuť (naša sára vrieskala do roka a pol, a ked bola malá nevedela som z čoho)a nech sa aj to zdravie polepší 🙂

zuzi no ja si nejak poradim, lebo to by som ta musela zamestnať na plný uvazok aby to malo nejaký efekt a bohužial na to by mi materská nestačila , ale diky za ponuku 😵 a ked ťa to kosenie tak vzalo, treba kupiť taku čo na nej bueš sedieť a krutit volantom. mame taku v kutoch a to je pohodička kosiť

peti krásne fotky, vidno, že vám bolo super

evi, adri, držim palce

dadi, ked pojdeš na antolskú stav sa u nás, aspon sa mladí pohrajú

adri nemaj strach večer už bola zase vo svojej koži (ako anciáš), ale musim ju pochváliť na obed zjedla krémovu šparglovu polievku a bez rečí. to je u nás sviatok, tak som zbytok odložila aj na zajtra uvidime 😎

no nič idem spinkať, dobru noc 😉

dadka212
21. apr 2009

ahojte 🙂

prišla som dosť skoro lebo krpatý ma zobudil ja som už nezaspala a on si drochme 😝

Nikuška
viem si predstaviť ako sa asi cítiš s tým koktaním....mne to začal Maťko robiť tiež ale držalo ho to asi len 3 mesiace...tiež to bolo také ako že au-au-au-au auto niekedy sa nevedel vykoktať aj pol minúty, normálne si zakrýval pusinku čo mu to nešlo, ale ja som ho na to neupozorňovala iba som na začiatku mu pomohla to povedať, ale potom som si čítala, že sa nemá ani upozorňovať ani hovoriť, že ho mám nechať vyrozprávať a ono mu to pomohlo...aj som mu hovorila, že "zlatko ja mám čas pekne povedz čo chceš, počúvam ťa", teraz už rozpráva zas krásne, síce jeho rečou ale aspoň už nekokce 😎 ale na začiatku sa mu to zhoršovalo potom už ani pomaly nerozprával a zrazu to prešlo...
...vraj je to normálne u detičiek medzi 2 až 6 rokom a malo by to samé zmiznúť, ale ak máš z toho nejaký zlý pocit radšej sa choď poradiť k lekárke alebo k logopedičke aby si bola kludnejšia...ono je toho možno na ňu veľa zmien v jej živote a takto sa to premietlo....

a krásne fotečky si pridala, babizne sú krásne 😵

Miri jéj ty si zlatá 😵 nó možno sa aj zastavím, veď dám vedieť kedy tam pôjdeme a potom sa ozvem ak by si mala čas tak vás chvílku pootravujeme 😀

Erosko aj mňa hrozne baví kosenie 😀 len nemám čo 😅 u tatka len taký mini trávnik...
a pofúkaj Nunke bibenko...vidím, že teraz krpci hrozne vymýšlajú samé bibenka 😒

drnda1
21. apr 2009

Ahojte,

Nikus - no asi to máš ťažké...ja si neviem predstaviť, že by som mala dve deti tak dosť po sebe...ja som straaašny nervák... 😝 obdivujem ťa a iste to zvládneš a o krátky čas to bude ok. 😉
Kvietky som si kúpila tie pelargónie a ťahavý muškát hore na visiaci kochlík. Ale mňa sa moc na kvety neptaj, ja som totál analfabet. 😀 Zatiaľ! Ale ja sa priučím. 😉

Dadka - juj, ako sa ti to kráti... aj ty budeš mať doma veselo.
😝

Miri - pôjdeme v stredu dakam von?

Svatka - len sa trénuj, dojdeš nám potom pomáhať na domček. 😀 😎

Ja dnes pôjdem pobehať poštu, tato pôjde asi za kamošom do MC Donaldu a vezme sa tam hrať aj malú...dnes varím vyprážaný karfiol so zemiakmi a pobede mám zasa robotu. 😝

Peti - krásne fotečky, kajka má už dolhočizné vlásky. 😵

Adri a Evi - prajeme skoré zdravenie po zákrokoch. 😉

nikuska22
21. apr 2009

adrica - tebe som vcera zabudla tiez povedat, ze vsetko dobre, budeme drzat palce v piatok, aby vsetko hladko prebehlo 😉

nikuska22
21. apr 2009

natana, dadka, drnda - dik za podporu

dadka - ani nevies ako si mi pomohla, ze aj niekto iny mal podobny problem a ze sa to dostao do normalych kolaji. dufam, ze to bude nas pripad. som citala, ze by to mala byt ta dysfluencia - teda neplynulost reci, ze dieta ma uz viac myslienok a nevie to este vyjadrit, ze vraj sa to stava pri nadmieru inteligentnych detoch, takze aspon mala utecha pre nas, dadka 😉 😝

evinah
21. apr 2009

Ahojte,
Dnes som bola u svojho zenskeho a nie som tehotna, ja ked mi uz 10ty den meskaju, brucho ma boli uz 3ti den a nic. Takze vo stvrtok ideme na to.. 😝 😢
Nas tatko bol z toho ze nie som tehotna sklamany a mne odpadol velky suter zo srdca..Teraz si to fakt neviem predstavit a hlavne, ze by bolo vsetko na mne a on by sa len "tesil".. 🙄
Tak sme sa stavili este u Mekaca, nech sa Megi posmyka na takej velkej preliezacej smyklavke, ja som sa tam tiez natlacila a uz sa mi ani obedovat nechce..

Niki verim,ze Sarinke sa polepsi ako Dadka posminala to rozpravanie. Niektore deticky su asi ozaj senzitivnejsie na zmeny v rodine, ze uz ona nie je stredobodom pozornosti a nemusi to ani robit naschval. Ale verim,ze to coskoro prejde. A boli ste uz so Sarinkou u nejakeho lekara s tym, ze nepribera? A kedy ste vlastne krstili?

petra25
21. apr 2009

pekny dnik zelame, konecne to tu troska ozilo 😵
nikuska, no presne som chcela napisat, ze dadka to spominala, ale uz ma predbehla, citala som aj ja, ze to moze byt tym, ze dietatko chcev myslienkach povedat viac ako stiha verbalne, Karinka ma uz asi tyzden nieco podobne, sice sa nezajakava, ale ked je velmi vzrusena, natesena a chce nieco rychlo povedat, tak ma na zaciatku vety taky-ako to ja volam-"starter" 😅 nieco ako te-te-te havko, pozri!!! a besna za nim uteka 😀 ono to urcite casom prejde, skus jej mozno vysvetlit, ked uz si na to upozornila a ona to vie, ze nie si z toho smutna, ze to prejde atd

evi, mam gratulovat? 😅 aspon to budes mat uz za sebou 😔 nebojka, dobre to dopadne 😵 mne zrovna kamoska oznamila, ze je tehotna, strasne som sa tesila s nou, lebo skusali skoro 2 roky a nedarilo sa,

drndi,prave som rozmyslala, ze ju dam trocha podstrihnut, nooo a taky vyprazany karfiolik by som si dala, veru ten som uz dlho nerobila, si ma inspirovala

erosko, no ty si aky pracant 😀 potom ta s tou kosackou zavolam, zrovna sme cez vikend muzik sadil na zahradke novu travicku pre Karin, tak prides potom pokosit, uhm? 😀 a Nunke posielame bocku na cielko, aj Karinka sa dnes vonku natiahla ako zaba do prachu, prihovaral sa jej taky mladik a ona pozerala na neho a kracala dopredu, tak to klasika ani inak nemohlo dopadnut 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre