Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
26. apr 2009

ahojte babule
my sme vcera boli cely den na chatke- nasi dali postavit cez tyzden altanok-tak bola brigada-natierali sme o dusu-som si hned na erosku pomyslela 😀 prisli sme az vecer zmordovani 😅
teraz cakam kym sa mala vyspi a ideme zasa k druhej babke-jasnacka, pozerat hokej 😀 veru ten piatkovy bol infarktovy 😝

dadi, no tak to sa mi rata, veru sa len pekne setri, to by sa ani mne nepacilo 😠 a co sa tyka tej "peny" tiez som myslela najskor na sliny, chvalbohu odvtedy to nespominala

deni, aj moja krstna predndavnom kupila yorkshira, velmi ho chceli, ale volako ho nezvladaju 😅 zacala s nim dokonca chodit na nejake treningy, ale inak ti poradit neviem, to skor babule, co maju doma hafanov a tie 2 knizky mam(okrem izbovych rastllin 😀) a chystam sa tiez na tu Diagnozu

miri, jeej, veru ten Londyn sa ti blizi, v dobrom zavidime 😵

no nic mala uz vstala, musim letiet
pa

dadka212
26. apr 2009

Peti takže ste mali brigádu 🙂 no ale aspoň sa tam budete cítiť lepšie 😉 aj my by sme si mali dať izbu na chate dokopy nech sa tam dá normálne spať 😝
a vidím, že aj tvoji krstní majú yorkshira a tiež je to niečo podobné ako sestrin 😅

bože ja nemôžem ani poriadne písať, mám celé dopichané prsty od toho, že si musím brať krv z prsta kvôli tej hnusnej cukrovke dnes 4x a to ja som taký strachopud, že som sa vždy pichla slabo, tak mám na každom prste aj 2-3 pichance 😔 ešte ma to čaká dnes 1x 😢 zajtra idem ráno ešte diabetologičke odniesť tú krv a moč a ešte mi aj bude brať krv, no nech už porodím 😝

adrica
26. apr 2009

Caute zienky. 🙂

Tak ja sa uz hlasim z domaceho prostredia.
Operacia dopadla celkom fajn, len keby to nebolelo. ☹
Vo stvrtok volam lekarovi kvoli stehom, dufam, ze ich vyberie do konca tyzdna. 😠

Precitala som Vas len z rychlika, lebo mi to noha nedovoli a musim ju polohovat.
Vyfasovala som aj injekcie, ale len 5 kusov. 😎
Inac fotecky su super. 😵
Dadi...teda tebe hlavne pevne nervy a dobru trefu pri triafani sa do prsta. 😉

To je zatial vsetko majte sa krasne, idem ja opat lezat.
Pa a krasnu nocku. 🙂

dadka212
27. apr 2009

čaute 🙂

Adrica super, že si už doma a hádam ti bolesti skoro ustúpia....

ja som dnes bola u tej cukrovkárky a o 14-tej si mám volať za výsledky 😝 no lenže ja som to nedodržiavala až tak úplne prísne, tak hádam to bude ok 😅 aj dnes som si dala jednu malinkú čokoládku 😔 keď ja neviem odolať, ale asi si kúpim Dia pre lepší pocit 😎
keď aj maličkej to chutí, vždy sa potom vrtí o dušu 😀 no čo jej nedoprajem 😎

dadka212
27. apr 2009

no takže výsledky sú zlé 😔 musím držať úplne prísne 😢 a to som včera všetko pekne dodržiavala 😔 veď z nejakých 5,2 mi vyskočil cukor na 7,9 po raňajkách čo som zjedla jeden celozrnný rožtek natretý syrom s jarnou cibulkou, paprikou a paradajkou, nič extra sacharidové, a za celý deň môžem 2 rožteky 😝

natana
autor
27. apr 2009

dadi nezávidím ti veru. tak pekne dietuj. len nech je babo v poriadku. snad sa to po porode upraví a zase budeš papkať ako predtým

my sme dnes boli so sárinkou u kolegyne čo ma tiež dvojročnu dcerku. sice bola lakomá a nechcela nám nič požičať, al nakoniec sa skamarátili. leže hviezda zaspala v aute a potom sa mi ju už nepodarilo doma uspať takže vlasne dnes spala len 15minut, tak čakam kedy odkvecne, lebo sme už aj v obchode pešo boli ale nevyzerá, že by bola mrtva ☹ , zato ja som uplne.

adri želáme rýchlu rekonvalescenciu

deni na yorkshirov ti referencie nepodam, ved vieš že ja by som si takeho havoša nevybrala. asi by som volila niečo trošku inteligentnejšie. a okrem toho tí malí psíci strašne škreklavo štekaju. ale daj si v googli a vyhladajsi povahove vlastnosti a všeliake rady pre chovatelov, hadam ti to ulahči rozhodovanie. inak yorkširi su dosť drahí aj tí bez PP. a nezabudni si pozrieť ake vrodene chyby sa u nich často vyskytuju

no nič idem, večer určite nedojdem, lebo pojden skoro spať. rano totižto budem už od tretej hore lebo veziem mamu do Brna na nejaký zákrok, tak sa moc nevyspím.

drnda1
28. apr 2009

Ahojte,

no Dadi - tak musíš sa držať, aby bábo bolo zdravé... 😝 Veď to už dáko vydržíš, nemáš to už nadlho. 😉

Adri- moc to bolí? No nech si fit čím skôr. 😉

No my sme pre toho yorkšíra už v podstate rozhodnutí 😝 , zákazníčky mi ho zasa velice vychvaľujú, teda tie, čo ho maju...len všetko nám môže ešte zrušiť svokra...predsa len, sme v jej byte... 😕 tak uvidíme, čo povie...
Miri - on by mal byť inteligentný, aspoň sa to o nich píše v literatúre, veď sú to teriéry, aj keď mini, a tí sa daju vycvičiť parádne. Samozrejme, ak ho vycvičíme... 😀 😀
Inak sme sa rozhodli, že decká už konečne budú od nového šk.roka ,,bratislavskí,, že nepôjdu na intrák. Simi má pred sebou maturitný ročník a v dome máme super angličtinára, tak bude chodiť na doučko a Erik potrebuje bohužiaľ denný dohlad nad učením, lebo mi za 5 rokov nezmaturuje. 😖 No z neho asi VŠ nebude... 😔 Takže aj so psíkom bude mať kto chodiť von a Simi sa dušuje, že bude....no som zvedavá. 😝

No aj moja švagriná šla dnes v Brne na prsia...tak snáď všetko bude ok. 😝

Ja idem na obed na gyndu, sa mi vôbec nechceeeeee... 😝

Konečne idem aj po 3 týždňoch na klavír a pred aj po mám prácu...včera som makala hodne, ale aspoň sú korunky...ešte aj štvrtok je taký perný... 😎
A potom predĺžený víkend, hurá... 😵

V nedeľu sme boli na dostižke, mňam, po dlhej dobe som si dala cukrovú vatu. 🙂

No ok, idem dačo porobkať... 😉

drnda1
28. apr 2009

Loren - Sárinka je zlatá. 🙂

adrica
28. apr 2009

Caute zienky.
Ja len tak opat rychlostou blesku. 🙂

Deni...no noha boli, teda len tie jazvicky, vcera som uz musela dat Ibuprofen. Dnes sa celkom dobre drzim, tak dufam, ze to uz bude cim dalej tym lepsie.
No aspon budes mat deti pod dohladom, a dufam, ze si vyberiete dobreho psika. 😉

Dadi...teda , mas to blbe, ale hlavne aby bolo babetko O.K.

Osi...dufam, ze aj vy sa mate dobre a ste zdravi. 😉

Nati...drzime mamke palce, aby bola cim skor fit. 😉

U nas v podstate nic nove, tatko je na "materskej dovolenke", tak ja si aspon mozem oddychovat, aj ked ma to velmi nebavi. 😠
Danko to zvlada super co som velmi rada, lebo som sa bala ako to zvladnu. 😒
U nas je krasne pocasicko, dufam, ze aj na dalsi tyzden bude, lebo tatko ide uz do prace, tak to budem musiet zvladnut sama. ☹

Idem sa ja pozriet na kolienka v hrnci a ide sa obedovat.
Pa krasny den a dobru chut. 😵

loren
28. apr 2009

drnda dakujem 😉

evinah
28. apr 2009

Jeej Loren pozrela som fotecky a kukam,ze co robi nas pes na vasich fotkach.. 😀 😀 Aj my mame cierneho labradora a tiez ma cerveny obojcek. 😎
A mala Sarinka ma poriadne haro, tolko vlasov nemam ani ja.. 😒

petra25
28. apr 2009

ahojte maminky,
dadi, co to citam,mrzi ma, ze vysledky nie su dobre, ale musis to kvoli princeznicke vydrzat 😔 hadam sa to po porode upravi
adrica, tak uz mas za tym, tie stichy asi nie su nic prijemne, ja som mala len dva ako to bolelo, drz sa,
drndi, tak budeme mat hafana 😉 ked budu decka doma, tak je to asi realnejsie, budu sa starat 🙂 uz sa tesim na fotecky 😉 na gyndu sa chystam aj ja, prave mam jahody, tak potom mam prist na kontrolu 😝
evi, a ty ako, na kedy ta preobjednali?
loren, mala je roztomila a veru ma krasne vlasky, pamatam si ju uz ako babo riadnu vlasacku 😵

dnes konecne volali, ze maju pre nas tu kuchynsku dosku-po 5tich tyzdnoch-len aby ste boli v obraze, umyvacka mi stale stoji nepripojena v kuchyni, lebo dnesni stolari su takyto spolahlivi!!! 😠 katastrofa

ozaj, co je s osickou? dlho sa neozvala, hadam su v poriadku 😕

evinah
28. apr 2009

Peti zajtra idem aj ja na gyndu dohodnut sa s Dr. kedy ma preobjedna, mozno 6teho maja, ale neviem kedy potom sa ma prist po zakroku na kontrolu, lebo ja chcem ist v polke maj do TT, krstnatko bude mat 1.sv.prijimanie a ja ako krstna mati sa musim zucastnit. Tak uvidim ako sa s Dr. dohodnem.. 😨
Ozaj a nemate nejaky napad aky darcek sa kupuje chalanovi k prijimaniu? CHceli sme mu kupit bicykel, ale mama mu ho uz kupila, potom ma este napadli hodinky, ale neni som si ista, ze bude radostou skakat.. 😕 A nejak mi uz dochadzaju napady.. ☹

majussa21
28. apr 2009

Ahojik.
Drndi mne sa tiez yorksire velmi pacia ale mm sa nepacia. 😝
Adri no aspn uz mas po tej operacii.A ktoze ti picha tie injekcie ci sama? 😖 Lebo moj mm si ich pichal sam 😖
Miri ze do Brna teda ty si riadna soferka 😎
Dadka juj ja by som veru tiez neodolala ale uz sa ti to krati ani sa nenazdas a budes moct papkat ako predtym 😀
Evi si podarena ze "nas hafan na vasich fotkach" 😎som sa na tom dobre zasmiala 😀
Peti no teda si dali riadny nadcas ze 5 tyzdnov 😠
Idem este kuk tie fotecky Loren 😉

Ja som dnes po nocnej spala len 2 hodiny lebo som musela ist s malou k dr.Rano ma pekne licka a vecer take cervene to asi zo slnka a take drsne ich ma tak nas poslala na kozne.Potom som bola s testinou u deda a poobede som si este s malou zdriemla 2 hodky a teraz ked dopozeram ordinaciu prcham spat.Zajtra som mala mat rannu ale ma poslali na seminar tak nejdem do prace len na ten celodenny seminar o hygiene.Teraz vecer som este bola posadit kvietky v skalke a inak som dnes nic neurobila sa mi nechce. 😖 A pridala som fotky pred par dnami len mi neslo odoslat prispevok

majussa21
28. apr 2009

Evi no este aj retiazky na ruku alebo krk sa kupuju a tie hodinky ale inak tiez neviem co.

evinah
28. apr 2009

Vidis Maji retiazka na ruku na nenapadla.. Na krk som mu kupila k vianociam striebornu. Zlato nechcem 9rocnemu kupovat, bud by ju stratil na telesnej alebo by mu ju mohol niekto strhnut z krku.Decka su v dnesnej dobe hrozne aj na skolach..To by bolo o strach.. 😖 Ale taky strieborny hrubsi naramok by bol fajn.. 😵

adrica
28. apr 2009

Caute zienky. 🙂

Maji..no manzel mi ich dava a daval aj pocas tehotenstva, tak uz je trosku vyskoleny 😀
Mam to uz sice za sebou, ale radsej by som bola keby uz som bola bez stehou. 😠
To umyvanie je tiez take o drzku a to som rada, ze mi meskaju jahody, inac by som si to hodila. 😠 😝

Evi...presne ako pise Maja, este tak retiazku. 😉

Eroska.. a ty vo velkom opat brigadujes? 😀 😉

Peti..super, ze Ti aspon prisla, ale to fakt potesi. 😠

Idem sa ja opat ako tak umyt a do hajan.
Dobru nocku. 😵

natana
autor
28. apr 2009

Ahojte babule

Loren krásna kočka je z malej

maji brno nie je od nás až tak daleko a je to po dialnici, takže v pohodičke, horšie to bude ked pojdem pre nu za par dní a to bude cez den, tak si asi budem musieť zobrat aj sáru so sebou, tak to bude o hubu, ked bude ziapať celu cestu tam aj spať.

adri hadam ťa tie bolesti čoskoro opustia, držim palce, ja som taky strachopud, ja sa strašne bojim bolesti, aj mam nizky prah citlivosti, všetko ma moc boli.
a mama je ok, len dospáva, konečne sa može vyspať kolko chce 😎

evi priklánam sa tiež k tomu náramku

peti no konečne si sa dočkala, tešim sa s tebou 🙂

no idem sa aj ja umyť a spinkať

🙂
dobru noc

loren
29. apr 2009

dakujem babky za pochvalu pozeramaj ja obcas ked sa mi da vase albumy a vsetky deturence su pekne natana vy ste riadne brckavy no ako anielik,petra karinka nicim za nami co sa tyka vlaskov nezaostava este ste tiez nestrihali? evinah no to nieje nas dunco ale susedovie ale sara miluje psikov tak je cela vytesena ked nina tak sa vola ten pes pride a k tomu este svokrina tara je tam tak ma o zabavu postarane no tara len drha pred nou lebo sara jej od mala take veci porobila od lasky ze sa jej ani necudujem 😉

petra25
29. apr 2009

ahojcek osadka,
evi, no to by sme mohli dat opat stretko ,ked pojdes do TT! hm? a s tym striebornym naramkom je to fajn napad, kolko tu budes?
adri, no ty mas sikovneho manzela, to by moj urcite nezvladol 😅 ale verim ti, ze by si to uz chcela mat za sebou 😔
loren, mozno v dlzke nie, ale Sarka ich ma krasne huste 😵strihala som ju len raz, ale uz sa dlhsie chystam ju znova podstrihnut 😝
maji, no to si toho teda moc nepospala, som zvedava, co ti na tie licka povie kozna, myslim, ze to mava kopa deticiek
no, miri, ved uz bolo na case, prave o chvilku idem vyhadzat celu linku spodnu, hrnce ,nadoby atd lebo to budu cele posuvat, aspon ze ta doska stoji za to, vcera ju muz s dedkom doniesli a som spokojna, uvidime, ci to dnes uz konecne vsetko spojazdnia 😝 mala este spi, tak nechcem buchotat,
doobeda sme boli na pesiaka vonku, v hydine a tak, potom som varila cestovinky s kuracinou a spenatikom, mnam, velmi to lubim, no a teraz cakam na herminu, nech sa mozem pustit do toho 😅

natana
autor
29. apr 2009

ahojte

peti že herminu no zasmiala som sa 🙂

loren, hej má to kučerave a strihali sme ale len ohifinu. Nati mala presne take iste vlasy. a kučerave. potom ked to mala do pása dlhé tak len vlny a prstienky a na jesen sa dala ostrihať a už má rovné. ale našťastie hustá hriva jej zostala, tak hadam sára pojde v jej šlapajach. 😎

majussa21
29. apr 2009

Ahojte.
Adri takze mas doma aj zdravotnika:D A veru jahody nech teraz radsej pockaju.
Peti juj aj my mame spenatik radi si ma inspirovala zajtra budeme mat na obed uz sme ho dlho nemali.

ja som bola dnes na seminari no ma to viac zmohlo ako keby som bola v praci len tak sediet a nic nerobit.Mm dnes v praci behal a vyskocilo mu jablcko tak sme boli na pohotovosti tak som prisla z prace domov az po 16h.a zajtra mam zasa rano.A mala dnes bola s mojou maminou a dala jej do postele chrumky do misky a pustila rozpravku a vedla v izbe varila a zrazu mala jej krici ze cikala som a mamina jej kde zasa do postele?lebo minule sa jej do postele a ked prisla ku nej chrumky vysypane v posteli a ona sa vycikala do tej misky .Maminu skoro slak trafil a pritom serblik mala vedla postele.No idem od vas lebo kupe babu a vyrevuva ze uz ma studenu vodu.

loren
30. apr 2009

baby ako vyzeraju vyrazky pri kiahnach? sara bola teraz ockovana uz druhou davkou asi pred 5 dnami a dnes som jej nasla pri usku take drobne vyrazky tri a bielu bodku v strede maju dufam ze to niesu kiahne lebo ja som nemala a teraz nesniem dostat ☹

drnda1
30. apr 2009

Ahojte,

Loren - kihne sú také pluzgierokvé vyrážky...
http://images.google.com/images?q=kiahne&source...

drnda1
30. apr 2009

...no ahojte,
náš tato má dnes volno, takže ráno si idem pobehať poštu, solárko, obchod... 😝 chcela by som ísť aj na Floru, ale asi by som tam zasa oplieskala plllno eur. 😒
Dnes od póbedia budem mať hrozne veľa práce, ale potom 3 dni voľna! 😉

U nás dáko fučí, tak uvidíme, ako sa vyvinie počko...

Majus - čo chceš, veď misku mala ako mini šerblík... 😀
Luci - a ty si kde? Celý čas asi na dvorčeku, že?
Osi - napíš pár riadkov, ako je s vami? 😉

okacka
30. apr 2009

Ahojte,
no ja som dnes doma. Simonka je tyzden nejaka soplava, aj pokasliava, v pondelok s nou bol tatik doma, potom mamina jeden den. Dnes sme pre istotu zasli k lekarke, ale v podstate nam nic nepovedala. Hrdielko ciste, dychanie ciste, no dala mi peciatku ze zakonne celodenne volno k malej. Som chcela ist do prace, ale nemala som ju kde nechat a do jasliciek som ju nechcela davat, ked je usoplena. Aj ked uz jej to prechadza podla mna skor. Ale sef bol zlaty, hned mi povedal, nechani nerozmyslam, ze dieta je prvorade. No normalne si dnesny den vychutnavam, ta materska je vlastne super veget 😀 . Doobeda sme sa boli prejst, na trznici, v obchode, teraz som doupratovala, mala haja. A uz cakam aj tatika, bol rano tiez u lekara, dal mu lieky, hrdlo ho bolia aj teplotu mal. Vcera nam prislo nove auticko, ale este som v nom ani nesedela. Tatino dosiel neskoro vecer z prace, mala uz hajala, tak sme sa nemohli ist previezt a rano na nom odisiel. Ale je riadne velke, tak este aj tri deti mozeme mat 😀 . Uz len ten dom k tomu 😀

Loren- mala bola ockovana proti kiahnam a chytila ich? Nemoze to byt len reakcia na ockovanie? Ze vlastne organizmus si vytvara protilatky?

Miri - krasne fotky

Adrica - uz ti je hadam lepsie...

Aj ja som rozmyslala nad Osickou, ze co je s nimi, hadam je vsetko OK....

No pridala som aj nove fotecky, mozete kuk. Mali sme cez vikend pozicany od znamych taky uplne jednoduchy nosic, taksme boli testovat...tento vikend chceme ist daco kupit.

loren
30. apr 2009

no ved som myslela ze to je mozno reakcia ale dufam ze nie

natana
autor
30. apr 2009

čaute

loren, ako malá, zhoršilo sa to? nebola si u lekárky pre istotu? džim palčeky nech je to niečo iné.

kati, to mas fajn šéfa, to u mna v robote by penili ako psi, hadam simonka nechyti niečo od tatina
a pekne fotky, normálne závidim tie výlety s tatinom, (

natana
autor
30. apr 2009

(jasne že v dobrom ) to malo byť ešte k tomu ale odoslalo sa mi to akosi predčasne ☹

náš tatik nie je ešte doma, deti sú už našťastie ticho, tak mám už konečne klud.

deni aj u nás fučí 😀 , aj vonku sme boli len doobeda, poobede sa mi do toho vetra už nechcelo. Bablue si rozložili lego, a mali o zábavu postarané. sice aj ja, lebo stale bol krik, naskor nati že jej erie jej dom, skladačky,panačiky, hrnčeky, kvetinky..., potom sara, že nati jej nedá, nepožičia, potom zase nati, že jej to rozburala a dokolečka asi dve hodiny. najhoršie prišlo potom, nemal kto ten binec upratať, lebo nati to nahadzala do krabíc a sara zase vyhádzala, tak potom so musela ja až ked boli v posteli.

zajtra idem rano po mamu, tak idem asi spať, aj ked som si rozkukala film

dadka212
30. apr 2009

ahojte 🙂

tak sa aj ja ozývam aj keĎ vás ešte nemám prečítané 😝

Matúško chytil nejaký soplisko, tak sa troška trápi a ja samozrejme s ním, lebo nespáva a cez deň je nervózny 😝

Inak sa mám dobre, vôbec sa necítim, že už zachvílku mám rodiť 😀 ozik Kasis už náhodou neporodila tá má presne o 4 týždne skôr termín ako ja, takže už ťahá 40tt - to už by aj mohla 😵

Už mám doma kočík, Matúško začal hulákať, že to je jeho a nechce aby prišlo nové bábo 😀 no to bude radosti s tou jeho lakomosťou, lebo všetko je jeho aj bodyčka malinkaté ružové si obliekal, že sú jeho 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre