Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

nikuska22
24. jún 2009

ahojte,

osi-gratulujem k dcerke linduske, nech je zdravucka a poslusna🙂 co sa tyka ziarlivosti, v tomto ti tiez velmi neporadim, lebo my to mam epodobne ako pisala dadka, sarka chce byt stale s laurou, stake ju bozka, rozprava sa s nou, na ruky ju chce brat, ale ako pise dadka je to strasne unavne, lebo este nevie odhadnut silu ani to co moze a co nie, takze musim mat stale oci na stopkach a dost potom kricim na saru, ze to nemoze tak silno, ze nech prestane.....ale mysllim si, ze aj u vas to bude casom rovnake, len to chce cas, nech su spolu ci najviac

dadka - ako som uz pisala, ked citam tvoje prispevky ako by som bola u nas🙂mne sara v jednom kuse lauru budi, ked jej poviem nech nekrici alebo nebucha, lebo ju zobudi, tak naschval zacne vrieskat, no a ked sa laura zobudi, tak mi vitazoslavne oznamuje ze uz nespi 😒 aj v autosedacke mi to robi, ked mala spi, tak naschval jej otvara oci, no horor 😒 ty to ako riesis?lebo mne sa uz laura uplne strhava zo spanku, co ma z nej strach

nati - to si so svokrou urcite vybav, ta teda nema ani sajnu ako jednat s detmi 😒 no a svoju svokru radsej nekomentujem, lebo by sa mi zbytocne zdvihol adrenalin a nestacili by mi ani dve strany, jednym slovom je proste priserna 😠

adrica - co sa tyka mlieka, podla mna je najlepsie take cervene plnotucne tatranske niekolkodnove, nie trvanlive, maju ho v kauflande aj v hypernove aj v tecsu...

nanette - taky vikend by mi bodol, ja som s detmi den a noc, den a noc, ani na sekundu si nevydychnem...

deni - drzim palce na tu rigorozku, ja uz to mam za sebou, je to v poho, hravo to zvladnes 😉

cia - ten bazen zavidim, deti sa v nom vysantia 🙂 , my musime na kupko chodit, len neviem, ci z toho leta vobec nieco bude 😒

peti - to je super, ze mala ma taku peknu izbicku, hod potom nejake foto 😉

na koho som zabudla? 🙂

nikuska22
24. jún 2009

evi - super, ze mas uz po tom a ze ta to uz tak neboli, ja som uz tiez mala viackrat cysty na vajecnikoch, jednu mi vyoperovali so slepym crevom a ostatne sa nejako rozpustili ale brucho ma bolelo dost

deni - je mi luto sarkinej krstnej, snad to dobre dopadne, co sa tyka rakoviny zaludka, tak vacsinou odstrania nakazenu cast zaludka a potom chemoterapia, ak to zistili vcas, tak to dobre dopadne

mati - na dovolenu urcite chod, aspon si oddychnete trochu aj s manzelom a nacerpate nove sily, domcek neujde 😉

nikuska22
24. jún 2009

osi - mala je krasnucka, zlatulinka
dadka - tvoje fotecky som uz chvalila na FB🙂ale este raz krasni a podareni su obaja🙂
nati - super fotky, ty uz mas ale velke kocky, tak ti zavidim, by som s tebou hned menila 🙂
erosko - a ake bolo vystupenie, adko nieco spieval ci recitoval?
som pridala aj ja nejake foto a uz vam dam pokoj, idem spat 😀

drnda1
25. jún 2009

Ahojte,

Osi - krááásna je maliná, naozaj sa podobá s Adamkom. 😵
Kati - no pekne ste toho pofotili. 😉 Simonka sa vytiahla do výšky, že? No hlavne, že ste si super oddýchli. Ale ste sa čudovali tomuto počku po návrate, čo? 😝
Niky - díky za podporu. 😉 Bábiky sú zlaté, už som ich kuk na Facebooku. 🙂 Neboj, aj tebe rýchlo vyrastú. 🙂
Zuzi - no vidno, že tam v škôlke bola mačkanica. 😀 ale aspoň ste sa zabavili a v septembri: hor sa do školičky! 😎
Dadi - no superácky súrodenci! 😉 🙂

No ja už od dnes nerobím, musím začať upratovať, lebo večer tu máme svokru. 😝 Póbede idem ja na nechtíky ku kamoške, musím zbehnúť ešte do solárka, na nákup, deckám kúpiť dáke bonbonierky pre učiteľnice 😀 ... no na dnes je toho relatívne dosť... 😝 a v sobotu hor sa do Českého ráje. 😉

Peti - ešte raz, hoď aj ty prihlášku, budeme spolu promovať. 😉 🙂 Inak aj vaše foto som kuk, Kajka veliká kočka, ako už keby bola škôlkárka. 🙂

Ozaj maminky, nechcete daktorá Tesco modré plienky skoro celý balík? (zadara pošlem, nemám s nimi už čo robiť, ale sú to myslím tie 4, od 9-18 kg...sa mi zdá...takže ak daktorá také používate, napíšte mi do IP adresku. 🙂

No ok, dopijem café a hor sa do upratovania bytíku. 🤐 😅

drnda1
25. jún 2009

Osi - malinká (som chcela napísať 😎 )

majussa21
25. jún 2009

Ahojte.
Konecne som sa dokopala vam napisat.Sice vas stiham citat v praci no na napisanie mi uz neostane cas.

V prvom rade chcem poblahozelat Osicke kú krasnej Lindusku nech ste vsetci stastny a hlavne zdravy.
Deni teda ty si sikulka ja az ziram co ty vsetko stihas mas moj obdiv.
Miri ja z tej tvojej svokry nechapem o co jej ide ved oni sa zvyknu v puberte vytiahnut a takemu malemu dievcatu to rozpravat ved ona nad tym musi stale rozmyslat ktovie co vsetko jej vtlkla do hlavy.
Krasne fotecky ste popridavali idem este pozriet zvysne.
V praci je zatial fajn robime 12stky takze ked som doma tak sa snazime chodit vonku a po vyletoch.Vcera som bola po nocnej a mala ma nechala spat po ocnej 3 hodiny tak dnes sme potiahli az do 10tej.Zajtra mam zas dennu a vikend volny ale v sobotu by sme mali mat gulas z roboty aj s rodinami tak chceme ist.Musim uz pridat aj dake fotky aj co sme boli v zoo, v nedelu mali starky zas 45 vyrocie sobasa tak sme boli tam na oslave a buducu sobotu ma zas muzov dedo 80tku tak zas dalsia oslava.MM akurat prislo ze ho vzali do skoly na manazment tak ide teraz pre zmenu studovat on.Inak mala mi minuly tyzden v piatok chytila v trave kliesta zaryl sa jej na zahlavi uz skoro vo vlasoch a kedze nosieva celenku a boli sme von len 20 minut ani som ju necesala a na druhy den ked som ju isla ucesat som ho nasla uz bol nasaty skoro ma svaclo ja som to mala prvykrat aj mala teda aj prvykrat som to videla tak som bezala na chirurgiu kde jej ho vybrali a mali sme ist k nasej dr.na kontrolu a ona mi vcera ked sme boli povedala ze jej tam ostala nozicka ze hlavicka vypada inak taka som bola nastvana tak by som jej ho vybrala aj ja.Tak mi dala nasa dr.mast saloxilovi ze do tyzdna by jej to malo vyhnisat ako cudzie teleso.A mm teta je na detskom stanicna aj chodi robit na detsku pohotovost a ostala zhrozena ze ako sa to mohlo stat ze oni ked vyberaju kliesta tak si ho daju na biely papier a este im aj kolkokrat uteka a potom ho dr.pozera aj pod mikroskopom ci ma vsetkych 6 noziciek.Musim letiet lebo je u nas podozrive ticho tak zatial pa

nikuska22
25. jún 2009

okacka - supis fotky, fajnu dovolenku ste mali, mala poriadne vyrastla, krasna je 😉

majussa - tak to je riadna nezodpovednost, clovek by povedal, ze ked ide ku odbornikovi, tak to urobia poriadne, no to by si podla mna ty lepsie vybrala 😒

cia13
25. jún 2009

ahojte,
dnes sme konecne boli normalne vonku, lebo by mi uz asi siblo. Vcera vecer sme sa vybrali na prechadzku, baby boli v gumakoch a domov prisli stastne premocene.
Bibi ma teraz nejake blbe obdobie, stale len reve ked jej nevyhovieme, chcela by cez den mat cumel, co ja uz neakceptujem, tak mava pravidelne viac krat za den hysakove zachvaty a ja s nou tiez, uz mam toho vyse hlavy. A nie je to len kvoli cumlu, kvoli hocijakej somarine co si zmysli a ja jej to zakazem.
Dufam, ze je to len prechodne, lebo sa dostanem na psychiatriu.

osi - mala je naaaaaaaaadherna, strasne zlatunka, ako si zvykate?
kati - krasne fotky, navnadila si ma riadne na dovolenku, muselo vam byt super. A teraz si ty budes vlastne opat uzivat matersku, co?
deni - aj vy uz o chvilu idete dovolenkovat, super. A s tou pracou si sikula
maji - za toho kliesta by aj mna nahnevalo, keby to "odbornici" takto sfusovali. Drzim palce, nech Sarke to nesposobi ziadne problemy

petra25
25. jún 2009

ahojte
osicka, Linduska je prenaaadhernaaaaaaaaa, naozaj, maly anjelicek 😵 a som rada, ze jej tatino to tak bravurne zvladol-je to velka psychicka pomoc mat ho tam, vsak? vies to teraz dobre porovnat, co sa tyka Adamceka nasho, jeto uz krasny fesak, dufam, ze ho to odmietanie sestricky coskoro prejde, urcite to chce len cas a trpezlivost 😔

okacka, krasne fotecky z dovolenky 😵 SImonka je uz riadna kocka copata 😵a mate krasnu rodinnu zelenu fotecku 😀 a ani sa nedivim, ze bola Simonka v Lindose unavena-je to na paradnom kopceku 😉 my dospeli sme mali co robit, ale ten pohlad stal za to 🙂 mali ste pozicane auticko?

nikuska, veru aj ty mas krasne bambulky, hadam to coskoro Sarku prejde a ty si viac oddychnes a to so svokrou ma mrzi, zvlast tebe by sa jej pomoc zisla 😔

majussa, tak s tym kliestom je to teda sila!!!dufam, ze to dobre dopadne a pridaj tie fotecky 😵

ja idem zajtra poobede na cely vikend to Trenc. Teplic z kolegynami z roboty, je to uplne prvykrat, co taku dobu budem bez malej a som z toho dost na vetvy o to viac, ze muz sa rozhodol, ze ju neda ziadnej babke, ale vyskusa si tak otcovsko-dcerenkovsky vikend uplne sam, priznam sa, ze by som bola omnoho pokojnejsia, ak by bola u babiek, bojim sa, ze bude hlavne v noci za mnou plakat a babky to predsa lepsie zvladaju, no ale mozno mu krivdim a bude to fajn 😔 😅

teraz poobede sme mali ist Karinkou na garden party do skolky ale prsi ako besne, tak neviem neviem, ci z toho volaco bude 😔

eros
25. jún 2009

Ahojte

madmazelka krasne foto aj zavidim.dobr ebolo,ze sla aj babka ste si oddychli troska a mala zlata ako sa zahrala sama.

kamoska sla na rodhos v utorok a bala sa letu tak ako sa bojim aj ja teraz ist ci busom alebo autom bo furt niekdo do niekoho nabura.

no co sa tyka adka tak sem tam otvoril usta len sa rehnil skoda,ze mi nejde niekde dat video,ale este ho musim spracovat na DVD.len kvalita asi bude zla bo som si pozicala starsiu kameru bo nasa neviem kde ma nabijacku na baterku.tata fotil tak fotky su tmave tak ich ani dat sem nemozem bo tma 😀 a cervene oci

majuss mne sa snivalo o kliestoch a ked citam tvoj prispevok husacia koza,snad malinka bude ok

miri svokra fakt divna.vsak neh si da co chce vsak si snpu pohovor ty to vies tak krasne 😀 😀

svatka o skole mi nehovor pojde dedo,babka si zoberie aj koli tomu volno(moja mama a tata),ja,hrosik asi a kamoska s malou a mala Nuna a kdo vie este kdo sa prida 😀 😀 ,ale v skolke sa ani dychat nedalo,ale kludne s amohlo ist von bo tam by to robili na terase

natana
autor
25. jún 2009

čaute babizne

ja len tak, že kuknem či niekto niečo nenapísal a toť! celá strana 😵

kati - dovolenka bola určite super podľa fotiek, simka sa vyjašila s vodičou aj pieskom. no tak ma to navnadilo, že už aj rozmýšľam nad našou dovolenkou aj ked ideme až za tri týždne. A teraz si budeš zase užívať radosti a starosti rodičovskej dovolenky 😉 , len nech sa umúdri počasie a bude super 😉

maji no mna by asi šlahlo, hadam sa to po tej masticke spraví a nebudete mať behačky po lekároch, kvoli jednemu klieštu, ale fokt by si ho asi lepšie vytiahla aj sama

nikus, no verim ti že by si menila, aj ja som taka šťastná, že už je sára takato a ako tak sa s nou už aj dá niekam isť, že netrucuje v jednom kuse. aj ked máva svoje dni D, a to ja som zrelá na psychiatra.
S svorkrou je to blbe, no škoda že si ju nemožeš vybrať 😒 . Ja som tu moju tiež nevyhrala ale čo sa dá robiť, nikdy nebudeme dosť dobre. držim palčeky aby si to zvládla s bambulkami.
inak u nás trvala žiarlivosť pol roka a potom bolo už celkom fajn.

luci, pevne nervy želám, u nás je to obvyklý jav, presne ako popisuješ a gumačiky a vodičku tiež máme radi 😀

peti uži si víkend, neboj zvládne to, ved karinka ho postavi do laty 😀

zuzi, už si dala aj fotky? idem kuk,
a čo si myslela tým pohovorom, čo som snáď nejaká huba nevymáchaná 😀 😎. ja by som to riešila najskor slušným rozhovorom, ale vraj to andy už vyriešil v nedeľu tak som zvedavá, lebo on povie že vyriešil a nakoniec vysvitne že jej nič nepovedal, ale neboj psychický nátlak na dieťa mi robiť nebude 😉
a leteckých nešťasti je podstatne menej ako na cestách 😵
a vy kam idete na dovču?

denula neprehánajto zase s tým upratovaním. jaj a teraz ma napadlo, ked budu deti už doma, aspon ti odpadne vysavanie, umývanie 🙂

endy
25. jún 2009

Ahojte,Okacka ja som písala o tom spaní Nikolky vo svojej izbičke.

Momentálne to radšej neriešim,máme teplotku,tak spíme spolu alebo v detskej postieľke.

Okacka,krásne fotočky!!!

majussa21
25. jún 2009

Tak uz som pridala zopar foteciek ale kedze ja neviem zmensovat a fotie vo velkom formate tak ich je len par.

Kati jej veru tu dovcu zavidime v dobrom a mna tiez zaujala ta fotecka v zelenom.Takze uz si ides opet uzivat.😅
Peti juj tak ty si ides takto uzivat?No mm je sikovny a urcite to super zvladnu 😉
Zuzi no vas tam ale pojde cela family.A inak aj mne uz sibe z tych kliestov 😠
Miri a vy kam idete na dovcu?Nejak niesom v obraze 😕
Ja som poobede dostala mrchu tak lezim v posteli a mm bol pozriet jeden dom tak teraz mi o nom basni.

eros
25. jún 2009

Ja len miri sem som nehadzala fotky bo by boli tmave ale hodim 1 ci 2 kde je vidiet dobre

m ajuss jasne pojdeme ako hujerovi 😀

neskor dijdem snad bo mala spala chvilku tak pojdeme skor hajat a chalani na rybach

slenka
25. jún 2009

Ahojte baby,
po dlhej dobe sa k vam znova vraciam. Hadam ste na nas este nezabudli 🙂 Trosku som vas aj citala, ale vzdy len tak z rychlika, par prispevkov.
Najvacsie zmeny co som zaregistrovala bolo narodenie dvoch babetiek - Dadka a Osicka srdecne vam aj ja gratulujem k malym babetkam, a prajem strasne vela zdravia vam aj detickam a nech vam robia len radost.

Potom som zaregistrovala, ze Okacka skoncila s pracou. Urcite si sa spravne rozhodla. Rodina je prvorada, bohuzial nie kazdy si to vie aj uvedomit. Za to ta obdivujem. Ja travim strasne vela casu s tym mimibazarom, nemam takmer ziadny volny cas, ked je mala hore snazim sa jej venovat, ale citim, ze je toho na mna moc. Som nervozna a vacsinou si to odnesie mala. Uz som sa na ten mimibazar tiez chcela vykaslat, ale manzel je zasadne proti, snazi sa mi pomoct ako sa da. Nastastie je to teraz slabsie, tak aspon sa ako-tak vyspim

Terezka zacina poriadne vystrkovat rozky. V skolke sa na nu zacali stazovat, ze bije deti 😖 Tak sme to zacali riesit hlavne dohovaranim a zatial sa zda, ze to pomohlo. Aj ked sem-tam si este capne. Hlavne po jej najlepsej kamoske co je hned aj nasa suseda. Ale ju uz bit nebude, lebo prave dnes navzdy odisli nazad na Slovensko. TAk sme prisli o dobre kamosky aj ja aj mala. Uz som si aj poplakala, ale co narobim. Strasne mi tu chyba rodina a kamaratov stale ubuda. Dalsia najlepsia kamoska s dietatom je od nas cca 40 minut autom daleko, tak sa vidime dost malo.
Planujem prist na buduce leto na Slovensko aspon na 2-3 mesiace (uz nas bude dufam aj o jedneho viac 🙂 ) tak snad si to tam potom s Terezkou uzijeme. Mame tam kopec sesternic a kamosiek s detmi.

Druhy problem s Terezkou je zaspavanie. Vzdy ked sa povie, ze sa ide spat tak zacnu hystericke sceny, na ktore uz nemam nervy ani ja ani manzel. Ulozime ju, povieme rozpravku, zaspievama pesnicku, odchadzame z izby v nadeji ze bude spat a po chvili pocujeme lieteat hracky, pripadne pride za nami do obyvacky a nazad do postele ani parom volov. V postielke prestala spavat asi pred 2 mesiacmi na jej vlastne zelanie. Teraz spi na velkom matraci co je na zemi, niekedy si ustelie priamo na koberci, posledne dve noci si pootvarala supliky na komode a po otvorenych suplikoch vyliezla na prebalovaci pult a stade preliezla do postielky, takze spala v postielke.
K tomu zacala vstavat velmi zavcasu - dnes buntosi uz od piatej.
No nervy mam znicene az hruza.

Dalsi problem je, ze asi posledny z marcovciat bojkotujeme nocnik. Stale ma plienku a nechce behat ani bez nej. Ale konecne sa aj tu oteplilo tak ju idem zacat tvrdo oducat. Dalsi horuci olej na moje znicene nervy 😝

No tak som sa vam postazovala a idem sa pripravovat na prebudenie nasho maleho diktatora 😅

Dufam, ze sa mi podari prispievat castejsie. Idem este pocitat par prispevkov kym mam cas
Majte sa pekne

evinah
25. jún 2009

Slenka a svoje tehotenstvo si nespomenula ..len tak okrajovo BTW, len v pase citam,ze si v 13tom tyzdni..tak nech vsetko dobre dopadne! 😵

Okacka tak Ti v dobrom zavidim tu dovolenku..Nam to zial ani toho roku najma financne nevychadza, takze mozem len snivat.. ☹
Ale snad ked zacnem robit sa nieco postasti..Inak pomaly uz citam ponuky na profesii a obcas tam aj nieco zaujimave je, len este by som si chcela uzit s Megi posledne prazdniny a najskor v septembri by som aj nastupila ak by som nieco nasla. Len sa nejak neviem zmierit s myslienkou,ze zrazu nebudem s Megi cely den..AJ pre nu a pre man to bude obrovska zmena, neviem ako to zvladneme hned do skolky.. 😕

Iank neviem co dnes mala, ale este o 21.15 nespala a to isla pred 20to uspat, neviem ci vypila kavu ci co, taka bola cula.. 😒

Maji pekne fotky malej.
Aj Okacka, akurat tiez som pozerala na tu zelenu foto,ze to kolko veci ci musela zbalit, ked si vas ladila este aj do jedneho tonu.. 😀
Osi mala Linduska je ozaj krasne babatko a zda sa mi,ze sa s Adamkom podobaju, tak pevne nervy aby sa Adamko co najrychlejsie stotoznil s predstavou velkeho brata-ochranara. 😉
Mirka len pekne svojej uzasnej svokre vysvetli,nech netlaci do takej malej hlavicky bludy o jedeni alebo nejedeni, ved je to chore!!! Mas strasne pekne deticky, naozaj! A najpodstatnejsie je ze su zdrave!
Peti neboj tato to zvladne, aj ja som sa bala ked bol jednu noc a v podtstate aj den s nou sam,ked som bola v nemocnici a pni to zvladli uplne v pohode..😎
Luci taketo krute obdobie vzdoru sme si zazili aj my, ale uz sa mi zda, klop, klop ze je to na ustupe..

eros
25. jún 2009

Slenka gratulujem k tehu.tak dalsia tehulka 😀 a ako pise evi neh dobre dopadne vsetko a hadam mala nebude bit deticky

dadka212
26. jún 2009

ahojte 🙂

Deni tak držím palce, ale tebe to ani netreba si šikulka to zvládneš lavou zadnou 😵 a užite si svokričku a dovču 😉

Majuš mňa by teda porazilo 😝 ale hádam bude Sandruška v poriadku 🙂

Luci no viem sa vžiť do tvojej situácie 😝 Matúš tiež robí podobné scény za všetko 😖

Nikuška tak to ozaj máte doma podobné 😀 ale moc si ma nepotešila, ja že ho to zachvílku prejde 😝
a ja to zatial moc neriešim nemám ako s tým že ju stále budí, už som skúšala malú aj zamknúť v izbe, ale Matúš príde k dverám a keď mu nešli otvoriť, tak zobral naberačku na polievku z linky a začal buchotať na tie dvere, som mu dala na riť ale samozrejme nepomohlo a ani krik ani dohováranie no nič , len čo tam začal hulákať a nakoniec sa mu ju podarilo zobudiť...
...ale našla som zatial jednu činnosť, kedy si ju nevšíma, dám mu do misky niečo čo môže miešať a mám svätý pokoj aj hodinku 😀 každý deň mi niečo pomáha miešať, aj včera mi pomáhal robiť koláč 😎

Kati tak ste mali peknú dovolenku 😵 a fotečky sú krásne 😉

Peti pekne si to tam uži 😵 o Karinku sa neboj, určite to zvládnu s tatom na jedničku 😉 síce asi budeš mať potom čo upratovať 😅

Erosko pekné fotečky, Adko už má teda frajerku 😀

Slenka blahoželám k tehotenstvu 😵 a hádam to Terezku čoskoro prejde 😝 ja ako som zostala tehotná, tak som tiež bola hrozne vyčerpaná a z toho taká nervózna hlavne na Matúška, ale na druhej strane on mi robil hrozne napriek, len aby som po ňom hučala 😀

Osička Linduška je krásna 😵 a mne sa práveže iba trošička podobá na Adamka lebo ten je celý tato a Linduška je podľa mňa na teba, teda usudzujem iba podľa fotiek 🙂

Mne sestra zobrala Maťa k nim, tak zas mám klud, ale neskutočne ma bolí už od včera hlava, tak asi budem odpočívať a spať s malou 🙂
Danielka sa mi tak hrozne vyhádzala asi to budú potničky, chudiatko moje malinké, celú tváričku má posiatu pupákmi ako keby akné, aj plnú hlavičku hlavne zozadu a aj krk a vrch chrbátika ☹ a to ju pritom nejako moc nenaobliekavam, má body s krátkym rukávom a k tomu buď ponožky, alebo také tenké gaťurky 😝 ale to bude asi tým, že sa skoro stále vláči na rukách a ako jej pridržiavam hlavičku, tak sa jej to hlavne tam vzadu potí 😔

no a dnes ma úplne šokovala správa, že zomrel Michael Jackson, teraz kukám akurát v telke dávajú jeho pesničky a momentálne hraje moja najoblúbenejšia Dirty Diana 😵

endy
26. jún 2009

Ahojte,tak Nikolka je už na tom lepšie,ale nespala dobre celú noc.Že 4:15 vyspatá.Skoro ma šľahlo.

Slenka gratulujem k tehu 😉

Dadi ja som stále na nete čo čítam informácie o ňom.Je ho škoda,perfektne spieval. ☹

petra25
26. jún 2009

Slenka, gratulujeme k tehotenstvu 😵 😵 😵 veru spomenula si to iba mimichodom ako evinah napisala, takuto krasnu spravu, a s tou kamaratkou verim, ze nie je bohvieco, co sa tyka zaspavania, plienok a pod Terezkinych vylomenin dufam, ze sa to coskoro vyriesi, aby si sa s babom v brusku nenervacila 😔

nati, tak uz o 3 tyzden sa idete slnit aj vy, a kam to idete, prepac, asi som to prehliadla 😅

dadi, no presne si to vystihla, pockaj, bude tu ako po vybuchu bomby, uz to vidim 😅ale kaslat na to, len nech to zvladnu 😉

endy, Nikolke prajeme skore uzdravenie 😔

evi, drzime palceky pri vybere povolania, zmena to bude urcite, pre vsetky z nas, ale neboj, urcite to zvladnete 😵

majussa, vy co sa chystate kupit dom, ked muzik obehava, teraz byvate tusim so svokrovcami? mylim sa?

erosko, to video by si mohla hodit aspon na FB 😉

no ja o 30 minut odchadzam, v podstate uz len cakam na odvoz, zbalena som, popijam kafe a som tu, o cca 15 minut pride babka, lebo mala este spi no a ked sa vrati manzel z prace, zacina jeho 2dnova sichta 😅 bojim sa,ze si to tam moc neuzijem, len budem stale rozmyslat nad malou, este nikdy som tatko dlho bez nej nebola 😔
a moc nepopiste, nech tu v pondelok necitam litanie 😀

dadka212
26. jún 2009

Endy tak to spanie Nikolky poteší 😝 Mne chodí malý spať okolo 22 a vstáva o 6 😝

Peti no tak šťastnú cestu 😉

ozik Adrica nie je náhodou Adriána 😕 keď hej tak všetko najlepšie k meninkám 😀 😵

adrica
26. jún 2009

Caute zienky.
Tak opat sa to trosku rozbehno a same novinky. 🙂

Slenka...gratulujeme k tehotenstvu, dufam, ze nemas nevolnosti a vsetko pojde podla planu.
Myslim, ze to Terezku po case prestane bavit, len treba vydrzat. 😵

Osi...mala je zlatucka a tiez mam taky pocit, ze sa podoba viac na Teba.

Maji...no super pomoc, ked kliesta ani poriadne nevybrali, dufam, ze to bude bez problemov.

Dadi...fajn, ze si nasla zabavku, ktora Matuska tak dlho bavi.
Vdaka za gratulaciu, ano som Adriana. 😵 😉

Peti...zelame krasny vikend, pekne si to uzi, ved tato to urcite zvladne. 😉 Ja som sa tiez bala ked som isla na operaciu a v pohode.

Kati...super fotky, takze si oddychnuta a plna energie. Mozes sa opat vrhnut na rodicovske povinnosti alebo skor radosti ? 😉

Evi..drzim palce pri vybere povolania, ono to je teraz trosku tazke, ale Ty si sikulka. 😵
Inac ako sa citis po operacii? Uz v poriadku?

Dakujem za rady ohladom mlieka.
Zacala som mu davat polotucne ale len tak pol napol aby to nebol pre neho velky sok. 😀
Trosku sice saskuje ked vidi ako mu to miesam ale potom to aj tak vypije a povie "mnam" 😀
Inac ja som bola vcera na kontrole s nohou, tak som posledny krat videla p. doktora.
Chvalabohu, nie ze by mi bol nesypaticky, ale uz toho bolo dost. 😠

Tak to je asi tak vsetko asi som ani nereagovala na vsetky, tak sa ospravedlnujem, hadam neskor. 😎 😀
Krasny vikend.

natana
autor
26. jún 2009

ahojte

tak ja som dnes bola v jednom detskom obchode, že kuknem nejaký posedák natalke a tam ma šokli. ked počuli že podsedák, tak na mna vypleštili oči, či si to nechcem rozmyslieť, že to vôbec nie je bezpečné, že hocijaka sedačka aj ta najlacnejšia čo ma opierku na hlavu je bezpečnejšia ako podsedák. tak som teraz taka na nervy, či ho vobec mam nahaňať. aj ked podla mna ked je dieťa priputane pásom je to jedno a vyhodiť teraz dalšich min. 150euro sa mi teda moc nechce. andy nechce ani počuť o novej sedačke, tak neviem.

sarinka ešte spí a potom pojdeme poslednýkrát s nati na tanečnu, už si nachystala aj bombonieru aj kvetinku už máme, no a ja dufam, že na poslednej hodine učitelka dovoli aj sáre sa tam vytancovať, to by jej spravila obrovsku radosť.

jaj a idem sa posťažovať. nati mala ist na jeden školský výlet, tak som aj prachy poslala družinárke, čo to ma na starosti ale výlet sa zrušil, tak som čakala kedy pošle peniaze spať. kedže som sa nedočkala, tak som jej už predvčerom napisala lístok, slušný, s tým, že nati do družiny už nepojde, že jej to može poslať po triednej. a družinárka mi dnes nabrusená volá, že ona nám nič nedlží, že som jej za výlet vobec nič nedávala ... no skoro som zjedla telefon. no ale nedala som sa, ved nie som debil viem že som jej posielala v zalepenej obalke 13 eur. péotom napaprčena povedala, že ona si kvoli takej sume reputáciu kaziť nebude a tresla mi telefonom a peniaze nakoniec poslala. no ale som upln evytočená že ide zo mna pomaly robiť zlodeja, tak mám náladu pod psa. ja verim že ma toho dosť ale ked si nepamätá má si všetko písať a okrem toho by mala aj nejaké doklady o prevzati penazi dávať čo vobec nedáva ani nenapiše. ale pokial nebol problem tak som neriešila, poslala som peniaze a po natalke a bolo zaplatene. no odteraz si veru nechám vždy nystaviť nejke lajstro s podpisom.

maji, peti, ideme ako minulý rok do bibione, ale nie cez tu úžasnu cestovku 😠
kamoška čo tam robi, nám všetko vybavila, tak dufam, že tento rok to bude bez komplikáciií

peti uži si víkend

deni šťastnu cestu a peknu dovču, nech vyjde počasie

adri, pripájam sa , vetko najlepšie k meninám a super že noha ssa už zhojila, môžeš behať ako srnka za dankom 😵

slenka gratulujeme k malej fazulke, či vlastne to už ani nie je fazulka ale mini človiečik 😉
a terezke želáme rýchle odučenie, aby mamina neprišla o nervy 🙂

dadi, no neteš sa dlho ho to baviť nebude, aj u nás bolo miešanie varenie, mixovanie, umývanie riadov, utieranie stola a pod. skus mu dať do misky trochu vody a nech si poumýva hračky nejhakou handričkou, to tiež zvykne zabrať dosť času. naša zvykne aj kupať babiky, ale tie vy asi doma nemáte
no nejako to hadam zvladnete.
a tie potničky mávala aj natalka ako babatko, tiež plnu hlávku a aj ke dbola vačšia tak do 1,5, preto som ju aj trikrát ostrihala uplne nakrátko a potom to prestalo, skus umyť v repíku, ten je hojivý

no už končim , lebo budete nadavať 😀

endy
26. jún 2009

Ahojte,Peti šťastnú cestu.

Boli sme v parku,pred chvíľou sme sa vrátili.Celkom dobre bolo,ale ešte sme bez nálady 😒

Nati to s družinárkou ,,poteší".ja by som jej veru dala 🙄 😠

Adrica všetko najlepšie k meninkám!!!

Čo sa týka mliečka tak ja dávam hami 3 a hami hajaja 3.Ráno na obed a večer.

evinah
26. jún 2009

Adrika vsetko naj k meninkam, ani som si neuvedomila, ze si Adriana..

Miri to by pokazilo nalad aj mne s tou druzinarkou a nechapem,ze ucitelka automaticy nepodpisuje v slovnicku alebo ziackej ze prevzala danu sumu, ja si pamatam zo skoly, ze mi mama zakazdym napisala kolko posiela a ucka podpisala,ze prevzala.. 😕
No a s tym podsedakom neviem poradit, ale asi bude na tom cosi pravdy,ze sedacka je bezpecnejsia a vy mate len jednu?

natana
autor
27. jún 2009

evi triedna vždy všetko napisala a podpísala ale družianárka nikdy. tiež mi to bolo divné, lebo som jej vždy všetko posielala v zalepenej obalke a zakaždym sa pýtala natinky či jej to dala. ale nikdy mi nenapisala do slovniku že prebrala peniaze. no čo už ja mam svedomie čiste.
a my sme mali dve autosedačky, ale tra do 18 kg bola už dosť stara a sare už skoro hlava trčala von, tak sme ju dali preč. a sara sa nasačkovala do natalkinej veľkej a natalke zhanam ten kvalizny podsedak. zatial mame taky obyčajný, ale je strašne tvrdý, ten som kupila, len pre babku, že ak bude potrebovať, viesť niekde natalku.
ale už sme to dočasne poriešili. požičiame od deda, ten ma pre natalku taku podobnu ako mame my doma, tak si ju vypožičiam, kým niečo nevymyslíme.

my ideme gratuloivať prapabke, len čakam čo sa hviezda vyspí, no ale ešte si idem zmyť masnotu z hlavy. inak strašne ma zase boli, asi tým počasim, čo sa stále mení 😝

slenka
27. jún 2009

Ahojte
dakujem za gratulacie k tehotenstvu. Naschval som to nenapisala priamo, nikdy neviem ako zacat ked to mam niekomu povedat. Zatial to znasam fajn. Sice mi byvalo tazko od zaludka, ale ani raz som nesedela pri zachode. Njaviac ma trapia tie nervy. Pomaly neprejde hodina aby ma nieco nevytocilo. Dadka mam pocit, ze ty si na zaciatku tehu tiez pisala, ze mas nervy a zacala si uzivat Magne B6. Pomoze to?

A sice neskoro ale tiez sa pridavam ku gratulacii - Adrica vsetko najlepsie k menimam, hlavne vela zdravia.

Okacka - krasne fotky z dovolenky. Simonka naozaj neskutocne narastla, uz je taka dospelejsia. A podla toho co pises je aj poriadne sikovna.

Nasu Terezku tato faza zlerobenia asi tak skoro neprejde. Ide teda hlavne o to zaspavanie. Manzel sa ma stale pyta co s ty budeme robit. Nepomoze pekne slovo, krik ani bitka. Vzdy mu len poviem, ze musime vydrzat, ze ju to prejde, ale uz to trva 2 mesiace a nezlepsuje sa to. Zacala mi robit naschvaly i v inych veciach. Manzel povedal, ze keby bola taka uz skor, tak by s druhym dietatom urcite nesuhlasil. Tak sme to stihli akurat vcas 😅

Este som zabudla napisat, ze je strasne lakoma. Svoje hracky nechce nikomu pozicat. Aj ked je sama doma a s niecim sa hra, tak si pri tom hovori: "moje, nedam, nepoziciam". Mate este niekto podobny problem?

Dnes sme boli v obchode a nechala som ju nech si vyberie nocnik. Slubila, ze bude donho chodit cikat. Tak som zvedava.

Ja idem trochu upratat kym zlobidlo spi. Mame tu ako po bombe 😖
Ahojte

dadka212
28. jún 2009

ahojte 🙂

no ja som volajaká hrozne unavená, po pôrode som mala energie a energie a teraz sa mi vybila a ja som unavená a nič sa mi nechce, vlastne ani nevládzem 😝 už odratávam dni, kedy príde mama z FR a pomôže mi s krpatým 😅

Slenka no pomohlo mi to Magne ale iba troška 😅 ja som hroznáááá nerváčka 😝
a lakomec je aj Matúš aj na iné deti ale aj na Danielku, niečo jej "požičia" a niečo je proste jeho...deku z nej strháva, že je jeho...a tiež si keď je sám rozpráva on si aj povie, že je lakomec a nikomu nič nepožičia 😀 ale dúfam, že z toho časom vyrastie...verím, že aj Terezka z toho vyrastie 😉

Miri, no tak tá učitelka je riadna koza 🙄 po takejto skúsenosti by som si zakaždým žiadala aby potvrdila prevzatie 😝 a s tým podsedákom no ja neviem, ale už som si niekde čítala, že bezpečnejšie sú sedačky "vcelku" nie iba podsedáky...

loren
29. jún 2009

ahojte dievcata mame problem a chcem sa opytat ci to nepoznate nahodou aj vy nasa sara zacala stipat male deti skrabat do tvare a aj nas neviem kde to videla trva to uz mesiac dva a vcera zacala dokonca kopat do svokrinj macky a psa z nicoho nic nepomaha vysvetlovanie krik ani po zadku ked dostane skusali sme jej to aj vratit aj ked viem ze sa to nesmie ale skuste byt pokojne ked uskrabne malicke dieta v kociku tak ze mu ostane sram na tvari ona sa tomu smeje a nic si ani s biky ani s dohovarania nerobi ona sa tomu smeje a popritom sama ked je doma mi hovori ze male deti nesmie skrabat stipat tuho stiskat a ked uz pride do styku s detmi tak nic stale po starom ja mam teraz riadny strach ked sa nam narodi malicke ze mu ublyzi 😒

endy
29. jún 2009

Ahojte,Loren do nášho psíka kope Nikolka permanentne.Naučila som ju asi po dvoch mesiacoch,že benko je náš kamarát a musí ho mať rada.Neboj,ona si odvykne,naša ho už dokonca kŕmi granulami.sadne si na schody a z misky mu dáva papať.
chce to len čas.

A s tými deťmi,neviem,neviem.Zrejme žiarli 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre