Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petruska77
8. feb 2010

ahojte,

Nanettka, zase sopliky? boze ☹ Nebude mat aj Gabika zvacsenu nosnu mandlu? mozno by bolo lepsie si to ist dat na ORL vysetrit... Mne doktorka vravela, ze by uz David nemal mat tak casto nadchu, odkedy je mandla prec, tak uvidime ci naozaj... A v praci sa ti ako na to tvaria, ze si kazdu chvilku s malou doma? Nemaju s tym problem?
My sme na 3-rocnej prehliadke este neboli, ale doktorka vravela, ze sa mame nahlasit... Co sa tyka splocenskych hier, clovece nehravame, aj ked sme jedno dostali na vianoce... nie je to take klasicke, ale pandrlacikovia sa strkaju do takych jamiek... maly ich tam rad nasklada, ale zeby sme sa s tym normalne hrali tak to nie... Hravame sa obcas pexeso, ale len s 3-4 dvojicami... Inak tusim nic...

majussa, tak aj vy idete zacat so skolkou? Drzim palce, aby aklimatizacia prebehla co najrychlejsie 🙂

My sme sa dnes rano zobudili, maly sa hned pytal ako sa ideme hrat... Ja mu na to ze nijako, lebo ideme do skolky... Spustil takyyyy plac, a neprestal kym sme nevysli von... cestu sme zvladli v pohode, ale akonahle sme vosli do skolky zase plac... tak som odchadzala, David uplakany, no poviem vam ze som mala co robit, aby aj mne nevysli slzy 😢 Poobede som po neho isla zase o tretej a uz bol v pohode, ani tentokrat nemal vysuchany nostek od utierania soplika... Nastastie ich mala zase ina ucitelka, lebo mali spojene triedy... A ta bola takaaa mila, pochvalila ho ze pekne papal, ze sa snazil sam obliekat, hovorila ze si urcite zvykne ze sa nemam bat 🙂 Akurat, ze zase plackal ked bol v postielke, tak pri nom sedela a aj z mobilu mi akoze volala, nech uz pridem 🙂 To ho upokojilo a potom vraj uz bol v pohode aj ked vobec nespal... Uvidime ako zajtra, este to bude asi chvilu trvat kym si ako tak zvykne...

evinah
8. feb 2010

Ahojte maminky,

Tak sa opat ozyvam po dlhsej dobe..tento tyzden uz zacinam 33.tyzden konecne.. Min.tyzden som bola par dni v nemocnici..V utorok vecer mi totiz vypadla ta "hadicka" a priserne to bolelo a tlacilo, ze som si nemohla ani sadnut, tak som utekala na pohotovost, kedze hadicka bola uz celkom spadnuta z ladviny, tak ju uz len vytiahli a nechali si m atam na gynde. Tak ma nadopovali infuzkami proti bolesti a vo stvrtok mi zaviedli novu hadicku, v piatok som ukecala primara nech ma pusti, lebo on ma tam chcel nechat do pondelka..Ale zas na druhej strane aspon som si tam trocha oddychla, len som lezala a citala a nemusela som behat za nasou malou kazisvetkou.. 🤐
Od zajtra by som mala nastupit oficialne na matersku s druhym baby, tak som dnes volala na UPSVR nech mi pozastavia RP na Meginku. Dr. mi blbo vypisal tu ziadost o materske pre zamestnavatela a kedze ja ho mam v Piestanoch a tie patria pod Trnavu, tak to bude pekne na dlhe lakte a zacinam mat pocit, ze cely marec budem bez akehokolvek prispevku.. A to mam narodky ja aj Megi.. Tak to bude zaujimave..

A akoby bolo vsetkeho malo, tak dnes ako sme isli s tatikom k Dr. a vychadzali sme z brany, vietor privrel dvere na brane a otrhol spatne zrkadlo a pokrcil dvere a aj branu.. Takze cisty zisk na novom aute.. Ked sa dari, tak sa dari.. 😢
A ked sme dosli k Dr., lebo sa bolo treba hlasit do 3 dni od prepustenia z nemocnice, tak som zistila, ze moj gynekolog bude mat dovolenku najblizsich 5 tyzdnov t.j. do 15.marca !!! 😨 Skoro som odpadla, ved dovtedy aj porodim.. Neviem kto ho bude zastupovat a ci stabilne aspon ten isty Dr., tak to budem mat celkom zaujimave takto pred porodom..a to som mala na nho milion otazok teraz.. 😕 Napr. neviem ci netreba niekde do tehu knizky napisat,ze mam rodit sekciu. Lebo moze sa stat, ze to na mna pride skor a potom co? AKo budem niekomu dokazovat, ze zo zdrav.dovodov mam rodit sekciu? O tej sterilizacii tiez este nie som na 100% rozhodnuta. MOmentalne je to tak na 80%..A tam tiez budem potrebovat odovzdat ten papier dopredu na sekretariate v nemocnici.. Proste cele to bude dost zaujimave.. 😒

Inak uz sa neviem dockat 1.3. ked Meginka tiez nastupi do skolky.. SOm zvedava ako to zvladne, deticky zbezne pozna, lebo tam obcas chodievame na dvor sa pohrat, alebo s nimi ideme na nejaku akciu, ked maju, tak jej to nebude celkom cudzie prostredie a ludia.. Len neviem ako budu riesit poobedny spanok, lebo teraz zase strajkuje a nechce poobede spavat, dnes nahodou zaspala po asi tyzdni absencie.. Ci tam bude musiet ticho lezat 2 hodiny, alebo co s nou, to neviem.. :-

evinah
8. feb 2010

Boze to som taky 5km prispevok napisala.. Nanetka ani my sa nehravame clovece, tiez sa mi to zda, ze to nie je hra pre ani nie 3 rocne deti.. A zatial ani pexeso, momentalne nemam energiu na nic.. A dnes bol manzel u nasej pediatricky, ci sa terba ukazat v 3 rokoch a ze netreba, lebo sme boli v lete,ze uz vtedy jej urobili preventivku a najblizsie ockovanie je az v 5tich rokoch.. Tak si ju odvazim a odmeriam sama doma a zapisem do knizocky.
Inak ja som pribrala nejakych 8kg a este mam pred sebou nejakych 7 tyzdnov kedy sa najviac pribera..POchytila ma v poslednej dobe vsezravka, co som pri Meginke nemala, lebo ona mi tlacila na zaludok a nemohla som ani vela zjest..ale teraz..v kuse by som nieco jedla.. 🤐

Petruska uvidis maly Davidko si na skolku zvykne, len keby uz chudatko nenatrafil na tu trafenu hus ako v prvy den.. 😠

nikuska22
8. feb 2010

nanette - presne ako u vas, je to aj u nas, dnes bola konecne zas epo dvoch tyzdnoch v skolke a ked som si citala tvoj prispevok, tak mi usmev zamrzol, ze idu prazdniny a zdruzene triedy...trafi ma...ja uz potrebujem, aby chodila vkuse normalne aspon dva tyzdne, nech si zvykne, to sa mi zatial este nepodarilo 😒
ja so Sarou hravam pexeso, na ine spolocenske hry sa mi zda este priskoro...

petruska - tvoj Davidko mal stale nadchu, ze mandla musela ist von? moja Laura ma od narodenia vkuse nadchu, len par dni za cely rok bola bez zapchateho nosa, lekarka stale, ze mam solny roztok davat, ved dvam, ale to je na prd, ma iba take priezracne hlienovite biele sopliky...vy ste mali ake?

evi - no tak teda, sa ti toho nakopilo, ked sa dari, tak sa dari 😒 ale neboj, zvladnes to, ja som nemala v knizke napisane, ze mam rodit sekciou, ale zase vedela som kto mi ju bude robit, takze on vedel...ty nechodis k nejakemu porodnikovi, sa mi zda, ze posledny mesiac sa chodi k porodnikovi a ten ta objedna normalne na termin na sekciu, musi to naplanovat, teda spon u nas to tak je, ze naplanuje este na par dni pred terminom, aby ti nezacali porodne bolesti... a co sa tykamegi, ona je spolocenska, urcite si na skolku zvykne...

dadka212
9. feb 2010

ahojte 🙂

som vás čítala ráno, a už som aj zabudla na čo som chcela odpísať 😅

no ale to človeče ma dostalo 😕 mojho nebaví nič, konečne začal trošku pesničky spievať ale inak nič ho nebaví len zo všetkým trieskať a všetko rozhadzovať, plastelínu sme mu kúpili tú playdooh takú chobotnicu, bavilo ho to asi 3 dni a to bolo všade, len som bola ticho, lebo keď ho to baví, tak kašlať na to veď to upracem...

zas má horúčky a kašle hlieny, ale dýchanie má čisté, tak sme na sirupoch...som sa našej lekárky pýtala, lebo som sa chcela objednať u nej na homeopatiu, že čo mu mám dávať, lebo to neni normálne aby mu stále niečo bolo, tak mi dala nejaké na posilnenie imunity, tak uvidíme čo to spraví....

nanette
9. feb 2010

Ahojte mamky 🙂

Majus - no asi ten karneval nehrozí.... malá má také zelené sople že až... to do štvrtku asi neprejde... čo už 😖 to pexeso je super nápad, určite ho v najbližšej dobe kúpim.... 🙂

Peti - ja ešte do práce nechodím.... mala som nastúpiť koncom marca, ale vyrátali mi ešte 32 dní starej dovolenky, takže až od polovice mája nastupujem.... 😉 tak ja dúfam, že dovtedy si malá zvykne v škôlke a už nebude tak často chorá.... inak, my sme doteraz neboli veľmi často chorí.... vlastne odkedy je narodená, mala 2x nádchu a raz ju bolelo hrdielko, tak sme mali ATB.... to len teraz, čo nastúpila do škôlky, je za necelý mesiac už 2x sopľavá... asi si musí zvyknúť na toľko detí, pochorieť párkrát a potom to už bude ok... dúfam... a ak nie, tak potom jasné, že skočím aj na URL, keby sa to opakovalo veľmi často... neviem, či to je dedičné, ale ja som od malého bábätka bola na URL viac ako doma... nosné mandle 1x von, krčné 3x von, v nemocnici ako na klavíri, prepichovali mi dutiny plné hnisu, lebo som nepočula na jedno ucho.... no veselo.... tak dúfam, že to malá po mne neschytá.... 😒 no vidíš, ako to malému v škôlke ide.... pomaličky si zvykne na všetko, len keby tá otrasná učiteľka v dohľadnú dobu nebola poblízku, nech ho tam nedeptá... a teba tiež.... 😠

Evi - joj, keď sa darí, tak sa darí.... tiež by ma riadne trápilo nové auto a už otrieskané 😖 a ten gynekológ.... joj, ja by som bola tiež určite nervná riadne, keď práve na záver tehotenstva by mi vypadol lekár na toľko týždňov.... snáď ho bude zastupovať nejaký stabilný a nie furt nejaký iný na záskok.... lebo to aby si každému nanovo všetko stále vysvetľovala, ako to s tebou je, atď.... 😒 našťastie už tie posledné týždne budeš chodiť aj do nemocnice, kde máš rodiť, tak aspoň tam to bude stabilné a zrejme tam si dohodneš aj tú sekciu, či to treba písať do tehot. knižky, alebo nie.....
Ja tiež som zvedavá, ako bude malá spať v škôlke, lebo ona doma spí tak max hodinu a v škôlke sa spí 2 hodiny, tak neviem, lebo počula som, že aj keď sa zobudí, bude musieť zostať hodinu ležať.... tak to si vôbec neviem predstaviť, šak ona je neriadená strela a neobsedí, aby tam len tak bez pohybu ležala ... no bude to veselé ešte... 😝

Nikus - niečo mi hovor, tiež máme nervy na dranc, v škôlke sme dokopy pobudli chvíľu, zase sme choré, nastúpime možno v strede budúceho týždňa do miešanej triedy, ktovie aké učky tam budú a potom už na 8 hodín by mala ísť.... samé stresy pre ňu.... a môžem sa akurát tak modliť, aby mi zase neochorela, nech tam chodí aspoň 2 týždne v kuse, nech si zvykne ako-tak ... 😒

Dadka - aj našu nič nebaví...resp. baví ju všetko, ale tak 5 minút max.... takže aj to človeče by som asi dlhšie rozbaľovala, ako hrala s ňou... nemá výdrž... jedine na pozeranie rozprávok... toto aj do zblbnutia tela, ale nedovolím... nechcem z nej televíznu maniačku 😝
Veru, čo si pamätám, vy ste často chorí.... nebola si na alergológii, či nie je na niečo alergický a preto je chorľavý? alebo čo ti lekárka na to hovorí, že ste u nej často? šak to je trápenie, aj pre Maťka, aj pre teba, furt sa trápiť s chorobami... 😒

cia13
10. feb 2010

Ahojte,

citam, ze sa tu preberaju uz skolkarske problemy, boze to leti, ako by sa dal vratit cas, aby boli este v brusku a my aby sme sa na ne tesili..... 😉
My zaciname v skolke v marci, teda druhy marc. tyzden, pretoze ten prvy su tu jarne prazdniny a deti budu delene, tak to nechcem. Teoriu mame zvladnutu, tak uvidime aka bude prax. Bibiankin naj kamos sa uz zabehol od januara v skolke, tak snad jej pomoze sa adaptovat. Ved uvidime, ale je mi hrozne luto, ze mi konci RD ☹ .
S robotou neviem ako bude, kedze nase oddelenie prestahovali do BB, tak mi hladaju miesto v BA, ale to pochybujem, takze pravdepodobne dostanem vypoved a sup na urad prace.
A skolkarske choroby sa nam tiez urcite nevyhnu, ale trosku ratam s tym, ze Barborka jej trosku imunitu budovala.
Barborka v skole super, ide jej to, hlavne diktaty a citanie, s matikou a 10minutovkami ma maly problem, tak doma trenujeme a vcera bol prvy uspech, ze mala bez chyby s velkou 1.

Cez jarne prazdniny sa chystame na Oravu na lyzovacku a teraz kazdy vikend chodime korculovat. Uz korculuje aj Bibi a je perfektna. Kamoska mi pozicala korcule pre nu, skusili sme ju na ne postavit a jej to normalne islo. Vydrzi aj 2-3 hodinky s nami na lade. Raz sa nas drzi za ruky, raz ide uplne sama.

nanetka - Gabike skore uzdravenie prajeme, nech sa pekne uz moze v skolke zadaptovat bez chorob.
petruska - neviem ci si zaregistrovala, ale zaciatkom januara aj Barborke brali nosnu mandlu, ale na Antolskej v celkovej narkoze. Nam bolo takto doporucene. Vraj mandla uz nikdy nedorastie lebo laserom to vypalia aj so stopkou, co pri lokalnom umrtveni nie je mozne. Prajem malemu, nech to ale nie je jeho pripad a nech vas nadchy obchadzaju.

dadka - juj moj zlaty Matusko, opat je chorucky. Posielame mu pusinku a veru tiez by som radila, nech dr. zhodnoti jeho zdravotny stav, ved nie je ani v skolke a casto byva chory. Ale drzim palce, nech homeo zaberu.

evi - sa ti to riadne krati, mas toho za sebou vela, tak snad s tym dr. sa to vyriesi

petra25
10. feb 2010

ahojte babule
dlhsie som tu nebola a veru prispevky o skolke mi na odvahe nepridali, aj my ideme od marca a bojim sa jednak chorob a jednak tej adaptacie, no uvidime ☹
mala mala teraz tyzdnovy zacvik bezomna- bola som s deckami na tyzdne na lyziarskom a zvladla to nad moje ocakavania, tak to hadam v tej skolke nebude take zle, ale cas vsetko ukaze, placu sa asi nevyhneme.... 😒
dadka, matuskovi prajeme skore uzdravenie 😔
peti, Davidko to urcite zvladne a vy uz budete velki skolkari, kym my nastupime 😉
evi, no tebe sa to "pekne" kopi, s tou hadickou to asi nie je bohvieco a to auto-no co dodat -"paraaada!" 😖
luci- no Bibine video korculovania som videla na FB a mala som dost-je perfektna! sikovnica 😵
nanettka aj Gabike prajeme skore uzdravenie-je to skoda 😒
co sa tyka hier aj my hrame len pexesom, ine som neskusala, ju stale bavi plastelina, do nemoty "plastelinkuje" 😝
ozaj, uz ste sa bavili o darcekoch k narodkam- inspirujte ma, uz som zufala 😝

dadka212
10. feb 2010

ahojte 🙂

NAnettka no to teda je Maťko často chorý, ale iba v zimnom období...on má iba slabú imunitu...no dúfam, že sa mu to nejako zlepší 😝 a tiež je televízny maniak a keďže sa nemôžem stále venovať iba jemu, tak mu to často dovolím 😖

Cia Bibi je teda šikovná 😵 ja teda nemám odvahu Maťka postaviť na korčule 😅

Peti ja presne nad darčekom uvažujem....absolútne nemám šajnu čo mu mám kúpiť, keď sa ho aj opýtam čo by chcel tak povie vela áut 😝 ale dosť ho zaujíma fotenie, tak neviem, či mu nekúpim nejaký foťák, videla som taký detský, na SD kartu ale tam nevidí čo fotí respektíve vidí len cez ten hladáčik...asi mu kúpim nejaký najlacnejší digi...a keď ho to bude baviť, tak potom pouvažujem aj nad lepším...

dadka212
10. feb 2010

ozi a tento rok nebude nejaké stretko ?

petruska77
10. feb 2010

Ahojte,

v prvom rade vsetko najlepsie nanettkinej Gabike k meninam 😵

Vcera nas David v skolke prvykrat spinkal 😵 doteraz vzdy plakal v postielke, tak som rada ze sa mu konecne podarilo zaspat... A uz sa aj zda, ze si zacina celkom zvykat, neplace tolko a viac sa zapaja do hier... Dnes do skolky nesiel, lebo hrozne od rana kasle, ma plny nos, pred hodinou sa zobudil z poobeddneho spanku a teplota 37,4... no slak ma ide trafit... zajtra pojdeme k doktorke, tak dufam ze sa cim skor vylieci... v nedelu mala prist k nam na tyzden moja maminka, ale nebude moct kedze je maly chory, lebo ona je onkologicky pacient a ma oslabenu imunitu ☹ a tak sme sa na nu tesili ☹

nikus, maly praveze nebyval casto chory akurat nadchu maval dost casto... ale ta mandla isla prec kvoli tomu, ze dycha ustami a vadila mu pri dychani nosom...

nanettka, so spanim v skolke to budete mat asi tiez komplikovane... David je nauceny tak zaspavat, ze lezim pri nom v posteli a drzim ho za ruku... v skolke takyto luxus nema, ale aspon sa casom snad nauci zaspavat sam...

cia- nam zase bolo doporucene vybrat tu mandlu len pri oblbovaku, tak neviem... co doktor, to ti ine povie a potom sa my laici mame v tom orientovat 😀 a odvtedy Barborka nadchu nemala?

peti, nad darcekom uz aj ja rozmyslam, ale zatial vobec netusim... maly ma najradsej auta, ale ma ich uz strasne vela tak neviem...

petruska77
10. feb 2010

jaaj a este som sa chcela spytat ci vase deti bavi skladat puzzliky 🙂

majussa21
10. feb 2010

Petruska ako v skolke.Nasu ich bavi akurat tak rozhadzat a no parkrat ich so mnou poskladala ale nebavi ju to. Moja tiez nezaspi sama vzdy pri nej musime lezat takze to bude u nas asi teiz problem.Tak to je u vas super ze sa mu podarilo zaspinkat a nech ste cim skor fit..
Evi boze to je strasne ked sa vali tak sa vali ale naozaj
Dadka o tej plasteline mi nieco hovor mi sme jej kupili tu plastelinu zmrzlinaren a kedze mame koberce tak bola vsadeee no des
Nanet tak to ti este super vypocitali tej dovolenky to potesi a to uz potom bude teplucko tak snad chora uz nebude byvat a zvykne si
Peti tak to je skvele ze to mala bez teba tak super zvladla ten lyziarsky a mm bol s nom sam doma ci sa prestahovali niekde k babke? Plastelina?Ja nemam inspiraciu co s nom ani malovat neviem takze nas to dlho nebavilo.No my jej chceme kupit elektricku kefku na nabijacku jednu elektricku ma no ta je na baterky a to stale musime kupovat a ona vzdy ked sme v drogerke si kupi kefku 😀My sme ich uz maliu 20 😎
Dadka myslis celoslovenske?Ja by som bola tiez za
A este blahozelame nasej najvyssej babizni Gabike k jej meninkam nech sa jej v skolke paci a nech ju obchadzaju vsetky choroby a je stale vysmiata a stastna

A mna zaujima ake motivy a torty im idete dat piect?
Via c uz nestiham napisat lebo ma uz taha mala mala som poobednu a bol u nas klaun cerveny nos tak som jej doniesla balon urobeneho psika a taky cerveny nos tak bola rada a teraz tak kale ze sa ideme trapit zasa idem jej dat kalciovy sirup dufam o nevyvrati lebo ej atka zachripnuta 😖

evinah
10. feb 2010

Gabike vsetko naj k dnesnym meninkam!

majussa21
10. feb 2010

Tak mi sme uz stihli absolvovat aj pohotovost lebo ked som ju dala spat zacala hrozne brechavo kaslat bola zachripnuta tak sme boli pre istotu sa dat popocuvat tak ma laryngitidu , idem uz aj ja spat..paa

dadka212
11. feb 2010

Dodatočne všetko naj Gabike 🙂

Maji hej celoslovenské som myslela 😉
a veci z quelle prišli som objednávala cez net a tam majú napísané koľko majú kusov na sklade ja som to mala do týždňa doma 🙂

cia13
11. feb 2010

ahojte,

petruska - tak je, kazdy dr. ma iny nazor. Barborke to brali na zaciatku januara, tak je to kratke obdobie, ale zatial je bez nadchy a krasne dycha nosom a nehuhle ked rozprava. Konecne, lebo stale sa ma kazdy pytal, ci je prechladnuta aj ked nebola. Bibi a puzzle to naj, naj, naj zabavka. Dokaze poskladat aj uplne malinke puzzliky, velmi ju to bavi a dlho pri tom vydrzi. Minule poskladala puzzle do pol obyvky a urobila z nich koberec.

nanetka - aj my dodatocne Gabike vsetko najlepsie prajeme

majussa - vam skore uzdravenie

stretko by bolo fajn, ale to by musela asi medzi nas zavitat Nastenka, nech ho ma kto zorganizovat 😉

nanette
11. feb 2010

Ahojte mamky 🙂

Gabika krásne ďakuje za blahoželania a posiela každému pusinečku 😉 😵 naďalej sme sopľavé, už jej to steká do hrdla a dráždi ju to aj na kašeľ.... výsledky moču musíme zopakovať, lebo z prvého odberu sa nedal urobiť rozbor, vraj tam boli pozrážané nejaké alkalické soli alebo čo... 😒

Petruška - vidím, že aj vy ste začali so škôlkou podobne... asi tým musí prejsť každé dieťa, choroby a choroby, kým si nezvykne 😒 hádam kým pôjdeš do práce, tak sa to polepší... 🙂

Peťka - naša dostane na narodky veľkú trampolínu... strašne rada skáče na tých nafukovacích hradoch a doma po posteliach, už nám vŕzgajú ako staré rárohy, čo toľko po nich skáče... tak bude na chalupe skákať do odpadnutia tela, hneď ako sa oteplí 🙂 tiež nevieme, čo také... hračiek, knižiek má kopu, bicykel už dostala pod stromček.... tak toto nás napadlo 🙂

Cia - držím prsty, nech sa ti nájde miesto... aj so mnou to vyzeralo biedne a nakoniec sa to vraj porieši, tak dúfam, že nezostane len pri sľuboch vedenia... 😉 Bibi je aká šikulka, keď už korčuľuje a skladá puzzle, naša ho tak akurát rozhádzať vie.. ona nemá výdrž 😝

Dadka - tak sa rýchlo vyzdravte.... a nepomáhajú ani nejaké vitamínky a niečo na posilnenie imunity z lekárne?

Majussa - joj, skoré uzdravenie želám.... 😒 ja mám v pláne upiecť malej tortu - WALL-E... malá ho zbožňuje, dookola pozeráme rozprávku, kúpili sme hračky, omaľovanky a pexeso s týmto motívom...... ta snáď sa mi tá torta podarí 😝

Zatiaľ toľko... majte sa pekne všetky..papa 🙂

nanette
11. feb 2010

Peti - ešte som zabudla... manžel chce malej kúpiť aj MP4 prehrávač... lebo ju baví pozerať kadejaké rozprávkové videá ......ona je taký technický typ.... ja sa môžem schovať 😝 kameru ovláda tak, ako ja teda neviem, som minule skoro odpadla.... raz videla, ako jej tatko ukazoval video natočené o nej a ona si to zapamätala, chmatla kameru, zapla si ju, popretáčala, vybrala si video, ktoré chcela vidieť a zapla si ho.... a keď skončilo, tak sa preklikala inde, zapla a pozerala ďalej.... 😀 ale hlavná vec, že kakáme a čúrame do gatí... hejže? 😝

okacka
12. feb 2010

Ahojte,
idem vam rychlo napisat, lebo ako sa poznam, potom sa sem uz zasa nedostanem. Uz tu strasim, lebo dorabam cosi doprace a chcem tostihnut, kym vstane mala, potom uzdnes mam klud a budeme len upratovat, motkat sa a podvecer asi ku svokrovcom. My sa mame vlastne celkom fajn, len nas akosi sople uz dlho drzia. V pondelok bola Simonka este v jasliach, ja v praci, ale potom som si uz vzala robotu domov na dalsie dni, lebo bola hrozne zahlienena a o sebeani nehovorim, takmer bez hlasu, dutiny chytene. Ale uz nam tovari prechadza. Bolisme s malou aj u lekarky, ale povedala, ze vsetko ma ciste.Hrdielko,dychanie,soplily nema zelene,ani hnisave. Vzala je pre istotu vyter z nosteka a dala nam len nejakerobene kvapky do nosteka a Fenistil kazala + nejake dvoje homeopatika na odpuchnutie sliznice. Dokonca mi povedala,ze som jej mohla prihorsit ja, cez vikend som jej kvapkala Nasivin,miv lekarni na tuzadnu nadchu poradili a jej sa faktpo nom pohorsilo. tak mi hovorila,ze jej to pripada,ako keby jejvyrazne opuchla sliznica 😒 .
Ja som mala ropboty vyse hlavy, som podla moznosti sedela pri PC az do neskoreho vecera, ale po Fenistile na obed mala spala ako drievko, tak mi to aj vyhovovalo. A celkom chapala,ze musim pracovat, tak sa primne krasne hrajkala na deke. Simonku zasa bavia rozne hry, hrozne dlho vydrzi kreslit, malovat, skladat puzzle. Tiez taky dreveny domcek,co dostala na Vianoce a su v nom rozne babiky, lego. Akurat sa jej pri tej hre ustanezatvoria, takze niekedy cloveku ide hlava prasknut 😀 . Ale rozpravky su stale v kurze, musim vzdy zakrocit a po chvili je to vypnuta pustit pesnicky detske 🙂 . My mame zasa staly problem s tym, ze ked ku nam pride nejaka kamaratka s mladsim dietatom, alebo ideme my niekam, kde je mladsie dieta, Simonka sa citi nadradena a tak veli, kto s cim sa bude hrat.teda ona so vsetkym a nic nechce dat 😠. Pri rovesnikoch alebo mladsich detoch ten problem nemame. Tam sa pohadaju navzajom 😀

Nanette - fuha, to mate riadnu vahu. Nam robili 3 rocnu prehliadku a vazime 12,7 kg, ked som precitala vasu vahu,.sopm ju isla aj prevazit. Pritom podla mna papa pekne, ale ona bola vzdy taka drobnucka 🙂 .

Nanette, Petruska - s tymi chorobami, soplami, si musi kazde dieta bohuzial asi prejst. A vlastne sa hovori, ze ked das dieta neskor, je to to iste, je chorlave v neskorsom obdobi. Kedysi sa mamicky dali na OCR hned,tak to bolo lepsie,tak mi aj dojktorka minule hovorila. V dnesnej dobe si nemozemedovolit marodit kazde dva tyzdne, takze retazova reakcia v skolke 😒 . prosim hod mi link na tu trampolinu, mali sme tiez jednu objednanu, ale odpisali nam, ze je vypredana. Ma aj tie ochranne sietky po bokoch?

Evi - no mas to vesele, uz nejako dobojuj totehu, vela Ti nezostava. My sme sa rozhodli kociarik predat po Simke - mali sme Inglesinu a vyberame novy. Zajtra ak nebude snezit chceme ist do Krakowa popozerat nejake, nech mame prehlad. Ale mam uz tajny tip, nenapadne som link aj tatinovi hodila 🙂 .

Co sa narodenin tyka, Simke dali piect tortu svokra - vraj nejaky hrad a na vrchu bude kralovna, Simonka 😀 . A vraj aj sestra, krstna, cosi dala, to mi mamina vcera povedala. No a kedze budumat oslavuaj v jasliach, vzdy sa tam nosia kolace,ci torta, tak jedna z torticiek potom asi poputuje tam. Nejaky speci darcek asi mala nedostane,u nas sa uz neda pohnut. Takze oblecenie, objednala som jejkrasnu Adidas supravu na jar,sa viac tesim samozrejme ja, nejaku knizku, asi dokupime este Lego, to ju velmibavi a tatino nam slubil vylet niekde, ze nech sa nechapem prekvapit + konecne pojdeme ak budeme Ok plavat, ona bola zubrienka vodna, plavat sme dlho chodili a potom sme kvoli srdiecku museli prestat.

Cia - to mas riadnu sikulku, ze korculuje.My stale len na kacickach. Ale vlastne sme ani neskusali, ma ani nenapadlo,ze to uz takydrobec by vedel. na rok planujeme zacat s vycvikom na lyzovanie aj korculovanie.

No napisala som kilometrovy prispevok, neprizabite ma, idemc hytro robit, lebo som siaj budik dala a este som len sprchu stihla a kavicku 😀

drnda1
12. feb 2010

Ahojte,

tak sa musím najprv pochváliť - Simi zvládla prijímačky a aj je prijatá na VŠMU, odbor: Pedagogika (didaktika) klasického tanca 😵 ... 25.2. ide ešte skúsiť to herectvo. 😝
V stredu sme my dve boli v SND na Skrotenie zlej ženy. Bolo to suuupeeer! Tá Mórová a Maštalír boli super! 😉

Cia - aj ja som kuk Barborku na FB, je šikulka. 😉

Evi - no nech to už máš čím skôr za sebou... 😝

Sára ešte chorá od narodenia nebola (klop, klop) ...zatiaľ sa aj v škôlke drží, okrem kiahňov nedoniesla ešte nič. 😎
My ideme zajtra na ples, organizuje ho naša škola a je tu pri nás v Technopole...celkom sa aj teším na odreagovanie sa... 😝

Peti - super, že to malá zvládla, ja malú nechám tiež Peťovi doma, keď pôjdem do ŠvP.

My máme v škole v stredu karneval, takže póbedie bude plné... 🙂

Tortu tento rok asi upečiem malej ja, a čo sa týka darčeka - tak to ešte fakt neviem... 😝 veď už asi všetko tie deti majú... 😀

nanette
15. feb 2010

Ahojte mamky 🙂

Tak sa hlásim po pár dňoch.. ešte stále soplíkujeme a už sme chorí aj ostatní od nej... my s mužom, aj svokrovci... si to podávame hore-dole ako štafetu, som zvedavá, kedy sa vystrábime z choroby 😠 boli sme v sobotu na svadbe, ženil sa mužov brat, taká malinká svadba a my všetci chorí, nosy červené, svokor teplota, hlas nemal, malá kašlala a soplila, ja detto....a včera sa mi prihoršilo, už aj muž kašlal večer a dnes už aj svokru bolí hlava, soplí a hrdlo cíti.. 😝 moje nervy 😒

Kati - http://www.insportline.sk/detske-trampoliny z tejto stránky sa chystáme objednať, tak dúfam, že tiež nebudú mať vypredané.... tie sieťky sa dajú doobjednať... my ešte zvažujeme, čo a ako 🙂

Deni - no super, blahoželám k prijatiu, máš šikovnicu doma.... 😉 😵

No utekám za robotou, kým malá spinká..papa 🙂

petruska77
16. feb 2010

No caute,

my sme od minulej stredy doma, ziadna skolka sa nekona, maly ochorel a uz som chora aj ja... a vyzera to tak ze do skolky pojde David az od pondelka, ak vyzdravie, dufam ze uz hadam sa to podari...

majussa, co sa tyka narodeninovej torty, chcela som objednat cervene auticko ferrari, ale volala mi svokra, ze pridu gratulovat a ze uz aj objednala tortu hasicske auto... dufam, ze bude marcipanova, lebo tie slahackou ozdobene torty sa mi moc nelubia, ale co narobim aka bude taka bude 🙂

cia: tak to je super, ze vam vyber tej mandle pomohol, David ochorel 2 tyzdne po jej vybrati, takze som trochu rozcarovana, lebo som dufala, ze to trosku pomoze... a ake puzzliky stavia Bibi? lebo nasmu malemu to moc nejde, vie zlozit maximalne zo 6 kuskov, co je dost malo si myslim... on rad stavia take tabulky so zvieratkami... ma dve, na kazdej je 49 zvieratiek, ku kazdemu je napisany nazov, on si to vysype a cele posklada 😀 normalne nechapem ako to robi 🙂

nanettka, wau teda Gabika je sikovna co sa tyka tej kamery... to si neviem predstavit nasho krpca, ze by nieco take zvladol 🙂

drnda, gratulujeme Simonke, šikulka ze to zvladl, mozno sa podari aj to herectvo 😉

no idem ja do postele, dnes som zacala citat noveho Dana Browna, tak ma to chytilo 🙂

yesno22
17. feb 2010

ahojte...nedalo mi a dnes som sem nakukla..konecne 🙂 len som zbezne prebehla poslednu stranu....a citam, ze vacsina deticiek sa chysta 1x do skolky, alebo je len tesne na zaciatku....tak vsetkym drzim palce 🙂 ... casom si vsetky deticky zvyknu, Jakub obcas sice rano hned po prebudeni povie, ze nejde do skolky ale potom uz neprotestuje...v skolke vraj krasne spinka...doma ako kedy....s papanim neviem, tvrdia, ze v pohode ale doma stale odmieta cerstvu zeleninu a ked uvarim nieco nove ani sa na to nepozrie...on papa len co pozna...halusky s tvarohom hoci aj kazdy den...polievky akekolvek ale musia tam byt krupicove halusky....klasicky vyvar len tak, ze samostatne rezance, zeleninu a "zapija" to cistym vyvarom 🙂...chlebik suchy alebo len s maslom...syr, sunka osobitne....a sladkosti...posledne dni aj na kila...co je ale zatial dobre, hoci vie kde ich mam odlozene a dociahne tam, sam si nezoberie...len otvori suflik a pride za mnou a pyta si "bobko" 🙂

co sa tyka narodenin...kupila som mu PC so spidermanom...je pre deticky az od 4r ale stale dookola vravi, ze ked ma mamka aj tatik pocitac ze chce aj on ....tak jeden dostane...uvazovali sme aj nad trampolinou, ale jedna znama detska ortopedicka ma odhovorila...kvoli chrbtici, ze este nie je dostatocne pevna a mohol by si castym skakanim ublizit....tak pockame este rok 🙂...tortu ja nepeciem, upecie prababka, ja som len kupila sviecku a nejake srandicky na ozdobu 🙂

doma najradsej vezme motorku a lieta po prizemi ako drak...ani vonku nechce ist...alebo sa hra klasika s vlacikmi...alebo spolu tancujeme...najnovsie hra na klavirik a spieva pri tom 🙂...no a aeste futbal...teraz mame kde tak sa nahaname s loptou 🙂 ... kreslenie ho nebavi, ani puzzle...trosku domino, mame 3 rozne...ale tiez len chvilocka....kreslenie ho tiez velmi nebavi....ale plastelina ano, lenze potom je vsade a tak to obmedzujem 🙂

a tiez rad foti ako Matusko...ale s fotakom este pockam, zatial mu obcas poziciam svoj 🙂 ....no a este telka...uz si vybera, co chce pozerat ale ked ho nieco bavi, tak vydrzi sediet aj hodinu...a aj si pamata, co v rozpravke bolo...to je vyrazny pokrok..predtym od telky stale odbiehal 🙂 ..no a vecer si citame, uz pozna vsetky riekanky s kniziek, tak postupne prechadzame na rozpravky....neskutocne si pamata....je to hlavicka 🙂

Takze vsetkym zacinajucim skolkarom drzime palce, teda asi hlavne mamickam....treba vydrzat ten plac, aj ked je to tazke...deticky si naozaj zvyknu 🙂

nikuska22
19. feb 2010

baby, chcem sa opytat, nahmatala som Laure normalne hrcku v prsniku, taku pohyblivu?Stretli ste sa s niecim takym?

Inak, my sme opat chori, najprv Sara a teraz uz aj Laura, najhorsie je, ze pri Sare to ma vzdy taky lahsi priebeh a vsetko si odnesie lLaura, je vkuse strasne zahlienena, neviem uz, co mam s tym robit, dnes uz ma aj teploty...a mna zase boli hrdlo...ma uz trafi z toho...

Mati - presne ako vravis, tie deti maju brutal pamat, moja Sara vie vsetky rozpravky naspamat a to som jej ich precitala iba parkrat, dokonca vie presne na ktorej strane je, co napisane, najlepsie je, ze tam su vyrazy, s ktorymi sa ona nikdy nestretla a bezne ich male deti vobec nepouzivaju, tak som prekvapena ako jej to rychlo lezie do hlavicky...

nadalej mame problem so zadrziavanim stolice, proste sa boji kakat, je to u nej psychicke, lenze ja som uz z toho zufala, taky cirkus a krik robi, ked ju donutim, aby sa vykakala, ze susedia si podla mna myslia, ze ju tyram, len cakam, kedy na mna socialku niekto posle...navyse je to nebezpecne, som uz pocula, ze sa moze rozsirit hrube crevo a v dospelosti bude mat problemy..., proste horo s nou...nepomaha ani po dobrotky ani po zlotky ani nijako....

dadka212
19. feb 2010

Ahojte 🙂

Niky my sme na tom rovnako Maťo schytá len prechladnutie a Dancul má vždy niečo vážnejšie :-/
a s tou stolicou to nechce kakať do šerbla? Aj Matko odmietal on iba do plienky...ale nastastie ako sa narodila malá tak som ho prehovorila na zachod, že hneď hovienka splachneme aby ich nevidel a pomohlo ale predtým si vždy pýtal plienky keď chcel kakať a ja som mu dala radšej ako by mal zadrziavať...

Yesno sa musím rehotať ako Kubko papá 🙂

Inak aj náš krpec má veľkú pamäť ale iba na to čo ho baví...čo knižky ani nič podobné nie je najviac si pamätá nadavky a rozprávky...ale hlavne má zaraža že on si pamätá to čo bolo aj pred pol rokom aj viac...

Evi myslíme na teba dúfam že čas rýchlo prejde nech ťa už bolesti netrápia a ty máš Veroniku pri sebe 🙂

Deni super gratulujem Simonke je to šikulka 🙂

okacka
20. feb 2010

Ahojte,
tak som vás zbežne prečítala.

My sa máme dobre, bruško rastie, zatiaľ je všetko OK. 🙂 . Simonka je zlatá, dokonca sme sa s mužom minule bavili, že toto je asi najkrajšie obdobie, je už celkom rozumná, dá si vysvetliť a zároveň taká malá štebôtka. Včera sme mali v jasličkách karneval, tak sa vyšantila. Najskôr si síce neviem z akého dôvodu nechcela obliecť masku, ale potom bola zlatá.
Ja idem dnes na stretávku zo strednej, aj sa teším. Bola som sa dať doobeda aj nafarbiť, nech nevyzerám ako príšera. 🙂 . Ináč nemáme nové ani nič, máme už vybratý projekt na domček, riešime ešte nejaké veci s projektantom, potom vybaviť povolenie a papiere. Dúfam sa podarí všetko, kým sa narodí drobček. Tento týždeň ideme na 4D a aj na ten test cukrovky musím ísť, už minulý týždeň som mala. Celkovo mi to tehu beží oveľa rýchlejšie ako pri Simonke, to je asi ale normálne. Dúfam aj posledný trimester tak ubehne 🙂

Deni - Simi je šikulka, ani som nepochybovala, že by ju nevzali 🙂

Nikuska - my sme taký problém nemali,ale byť Tebou, radšej to ukážem doktorke, aby si si čosi nevyčítala. Ja som po operácii Simonky už teraz taká opatrná, že by som asi radšej so všetkým bežala, ako niečo zanedbať.

Nás bavia knižky, kreslenie, plastelína, aj foťák. Tento týždeň nám došiel nový pentax optika, takže ho musím držať v dostatočnej vziadlenosti od malej, aby náhodou neskúšala aj ona. Ale starým fotí jedna radosť. Naposledy tu bola svokra a keď som sťahovala fotky do PC, po návrate z práce,som musela svokre volať, či mali nejakú žúrku, čo také fotky porobila Simka 😀 .

A k tomu jedeniu, sme na tom podobne ako Yesno píše. Ona sa vie napapať krásne, hlavne po operácii videiť, že jej hrozne stúpol apetít. Ale to, čo nepozná, tak ani nejako neskúsi. Polievky bez výnimky všetky aj dva taniere naraz, tak isto druhé jedlo, teda okrem sladkého. Ale chlebík a rožtek zásadne čisý, k tomu si dá syrokrém, ale natrieť ho tam ani náhodou 😀 . Potom zbožňuje pudingy, kaše, jogurty.

Evi - je všetko ok, keď si sa neozvala? Hádam Ti to už nejako zbehne.

petra25
21. feb 2010

ahojte, dlho som tu nebola a tak chcem popriat Gabike dodatocne vsetucko naj k meninkam 😔 🙂 😵
ako citam, vela deticiek je chorych-prajeme vsetkym skore uzdravenie 😔 😵
co sa tyka darcekov, nakoniec sme jej objednali detsky notebook-ako vy yesno-tiez o nom dookola melie, stale ju bavia pismenka a cisla, tak uvidime, za kolko ju prestane bavit, no a tiez veci, veci, veci-lebo oni fakt uz asi vsetko maju 😝
nanet- o tej trampoline sme sa aj my bavili, lenze v cinziaku sa to neda, nemam to kam dat 😝 co sa tyka Gabiky a kamery, no comment, sikulka, ale nase deticky su asi vseobecne zbehlejsie v ovladani elektroniky ako my,
puzzle ma rada aj Karinka, hlavne tie puzzlove knizky, tie sklada rada, take malinke ako Bibi sklada som jej neskusala davat
Deni, gratulujeme Simonke, je to sikulka 😵 a drzime palce na herectvo, sa mamine plnia sny cez dcerku, ze 😵 ? to je radost!
majussa, dufam, ze Sandrike je lepsie, to" potesi" ☹ co sa tyka LVZ najviac ju mala mamina od nedele do stredy vecera a potom stvrtok-piatok muz, takze tak 😉
niki, kamoskina dcerka ako nase mala taku pohyblivu hrudku na krku-jej to vyberali, ale tazko mi je sudit, ci je to to iste-ale bolo to OK
co este,hm- co sa tyka torty, tento rok som sa rozhodla, ze nebude "tematicka oslava" dam urobit nejaku normalnu tortu, ziadna Kitty ani Macko Pooh, stacilo 😅
no uz som toho popisala az az, idem do hajan, zajtra zasa cely pracovny tyzden pred nami 😝 bru nocku

petruska77
22. feb 2010

Ahojte, takze v prvom rade

VSETKO NAJLEPSIE JAKUBKOVI K 3 ROCKOM 😵

My sme dnes isli po 1,5 tyzdni choroby opat do skolky... no dnes to bola tragedia... plac plac plac... uplna hysteria... vzpieral sa, kopal, nasilu som ho strcila do triedy a ucitelka potom zabuchla dvere, uplne mi to srdce trhalo ☹
Dnes idem do prace na pohovor... teda do mojej normalnej roboty, nie niekam inam... len hladaju pre mna nejake nove miesto, lebo to z ktoreho som odchadzala na matersku uz neprichadza kvoli pracovnemu casu do uvahy... Robila som predtym v jednej banke na pobocke a pracovny cas tam bol do 17:15 a kedze skolka je otvorena do 17 a potrebujem aj nejaky cas, aby som sa tam dostala, povedala som na personalnom, ze potrebujem ine miesto, kde by som koncila okolo 16... najprv mi povedali, ze nic ine pre mna nemaju, ale vo stvrtok mi volali, ze predsalen nieco a ze mam prist dnes o 14 na centralu a budem tam mat pohovor s riaditelom jedneho oddelenia... takze pevne teraz verim, ze ma zoberie k sebe, lebo inak by som musela na urad prace 😒 Tak mi drzte palce, nech to dobre dopadne 🙂

natana
autor
22. feb 2010

čaute babule,
dlho som sa neukázala, ale snád sa nehneváte 🙂

aj ja mam bambule choré, aj ked bez antibiotík. ale chcem sa vás spýtať či dávate deti očkovať na tu pandemickú chrípku. Ja neviem či ich mám dať zaočkovať a doktorky sa aj bojim opýtať, lebo ona je taka divna v tomto, tuším by ich najradšej očkovala na všetko čo sa dá. Mám z toho dibný pocit, lebo ani zdravotníci sa vo väčšine prípadov očkokať nedali, tak neviem či to vôbec má význam a tuším je tam imunita len pol roka, tak neviem na čo je to dobre, to potom akože znova?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre