Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

evinah
23. jún 2010

AHojte maminky,

Dlho som tu nebola..Tak Kati este raz gratulujem k syncekovi.A kde su fotecky? Uz som kukla Tvoje albumy aj FB a nic.. A ako sa mate? Simonka ako reaguje na braceka? Nasa Megi je zatial OK, lubi svoju sestricku, aj si ju chrani. Len je zial uz 4ti tyzden doma s kaslom. A to este nikdy takto dlho chora nebola..Uziva aj svoje prve antibiotika v zivote.. Dnes isli s tatikom na kontrolu k Dr. vraj aj na rtg pluc..Chuda moje.Snazim sa ju drzat od Veronky aby to nechytila, to by bol konec.. 😒 Takze ich mam obe doma a Megi ma 3mesiace prazdniny..Asi sa budem na september tesit ako este nikdy.. 🤐 A Meginke sa na cikulke urobila nejaka plesen ci co...len nechpem ako mohla takemu malemu decku.. 😕 Veronka je zatial OK, len ma vo vlaskoch tie supinky z mazu, uz som jej to aj pred kupkanim olejovala, ale jedine co som dosiahla bolo,ze mala mastne vlasky a tiesupinky len zmakli a aj tak som ich musela vyskrabkat nechtom..Za tyzden mame poradnu, tak uvidime ako priberame..ale zatial predbieha v mierach Megi o mesiac v jej veku.. 🙂
Zaciatkom prazdnin co je nevidiet by som chcela prist na nejaky cas k nasim, nech si uziju vnucatka aj oni.. 😀 Len neviem ci si aj toho roku vezmem na prazdniny aj Peta..Predsa 3 deti je dost, aj ked na druhej strane by ma ciastocne odbremenil od Megi, keby sa s nou zahral.. Tak este uvidim..mozno to skusim na skusku..Len keby bolo krajsie pocasie, takto je to o nicom..

natana
autor
24. jún 2010

Ahojte, tiež som tu dlho nebola, ale vidím, že nie som sama 😉

AJ naša Nati bude mať samé jednotky, ešte že je taka šikula, že jej ten vymeškaný čas v škole moc neublížil. Už sa teším na prázdniny, nebudem musieť ráno vyletieť z postele hned ako zazvoní budík 😀 .
Sára je našťastie zdravá, Nati sa drží tiež, čo viac by som mohla chcieť.
3.7. ideme na svadbu, tak nič nerobím, len zháňam topánky šaty, oblek a pod. Už som sa objednala po 100 rokoch na manikúru, tak som zvedavá. Rozlúčku so slobodou budeme absolvovať v kine (ideme na Eclipse- Twilight saga=naša srdcovka) No teším sa ako malé decko. Deti sa tiež vytešujú, stále šaty skúšaju. Ja len dúfam, že bude teplo lebo nati má ramienkové a sandále do ktorých nemôžu byť pančušky. Sára má tiež bezrukávové družičkovské (je v nich ako malá princezná). Len dúfam, že sa mi nechá aspoň trochu učesať, lebo bežne mám problém aby vydržala, ked jej robim fontánku a nie nejaký účes.

Peti, no s tým naviazaním na teba úplne chápem, aj Sára bola taká do dvoch rokov, nikam bezo mňa, ale postupne som ju začala posielať s tatinom svokrovcom a už teraz je to celkom dobré, ale zo začiatku som sa musela tváriť, že idem aj ja, aj do auta som sa musela nasáčkovať a až ked bola pripútana v sedačke, potom som vystupila. Vrieskala vždy celu cestu, ale potom sa ukludnila. Teraz už neziape, občas len fňuká. Na tvojom mieste by som rýchlo začala trénovať odlúčanie od mamy, naskôr na chvíľu (pár hodín) a potom aj cez noc, deťom to dlho trvá kým si zvyknú, ked majú veľmi silné putá na maminky. Želám vám, nech je to čo najskôr. ďžim palčeky

Evi, želám skoré uzdravenie

yesno22
13. júl 2010

No, tu to ale riadne viazne...vsetky ste asi na dovolenkach, ja som sa z jednej vratila vcera 😀 Boli sme v Chorvatsku, v Zadare a bolo nam super...cele dni sme sa prejedali 😝 Len skoda, ze to tak rychlo ubehlo a dnes uz makam v praci.. 🙄
Inak sa mame fajn, brusko rastie ale kilecka nastastie pribudaju len pekne pomalicky...podla vahy u mojej dr mam +2.5kg podla svojej vahy tak +4.5kg...je to jedno, stale je to o 5kg menej ako pri Kubkovi 😀
Od augusta by som chcela skratit pracovnu dobu na 4hod, mam to uz slubene, len dufam ze za posledny tyzden sefka nezmenila nazor...no a niekedy v polovicke septembra nastup na matersku ...popravde sa aj tesim, v dome to bude podstatne lepsie a pohodlnejsie ako v byte a babky slubili pomoc, tak im nebudem branit 🙂

eros
27. júl 2010

Ahojme

tuto to dako viazne.tak troska posuniem.

Madmazelka ako????maly poslucha?a mala Simi?mohla by si pridat dake spolocne foto.

My vsetko po starom,ja cely tyzden pracujuca a s detmi je moja mama a mangel na striedacku,ale nastastie uz 5,6.8 si beriem dovcu,tak snad pojdeme niekam i ked mam troska obavu bo maly si min.tyz. vo stvrtok rozbil hlavu v madarsku na kupku ma 2stichy.Vo stvrtok si ich ide dat vybrat.bol zevraj super,ked mu to sili,ze ho to steklilo tak som zvedava aky bude,ked mu budu vyberat.

Yesno snad budes mat babenku i ked to je jedno,len neh zdrave babo bude.a krasne foto dovolenkove.

Niekdo nieco nove????? 😀 😀

dadka212
28. júl 2010

ahojte kočky 🙂

@yesno22 tebe sa to už pekne kráti 🙂 a ešte neviete čo to bude, čo chce byť prekvapko 😵
a super, že ste si užili dovolenku 😉

@eros no o Adkovi som čítala na FB a aký je fešáčisko s brílkami 😵

@evinah božinku teraz pozerám ako to už letí, že Veronika má 4 mesiace 😎

moje decká sú už jak čerti...Matúš stále len reve za všetko, všetko je jeho, všetko musí byť podla neho atď....no dúfam, že ho to skoro prejde lebo ma šlak trafí, aj teraz mi tu už pol hodinu reve vedla mňa lebo som zabudla doma DVD dinosaurov 😝
Daniela je taká malá žalobaba, čokolvek sa jej stane hneď uteká za mnou žalovať...je na mňa hrozne naviazaná, stále len pri mne, so mnou bezo mňa nikam ani na krok inak je hrozný rev...ale aspoň nemám s ňou problémy s jedením stále niečo zobe, ešte ju kojím a nejako sa nechystám odstaviť 🙂 na šerbel sa ešte nechystá tvári sa ako keby ju kúsal...

yesno22
28. júl 2010

@dadka212 podla posledneho UZV v 20tt to vyzeralo na babu...tak uvidime, ci sa lekar nesekol...chcela by som ist este raz na 3D, aby mi malinke nahrali aj na CD, nech mame spomienku tak sa snad poriadne predvedie...ja sa musim velmi premahat, ked vidim tie roztomile detske vecicky, aby som nezacala nakupovat ruzove 😀 mam dost veci po Kubkovi, aj sesternica ma nejake vecicky, tak mi nove ani netreba....aj ked som uz vo vybredaju kupila jedny satky na leto a asi dvoje bodynka, ale take neutralne...pre istotu 😀

@eros ... je to o drzku robota aj deti,ze? ja si obcas poviem...zlata materska 😅

dadka212
28. júl 2010

@yesno22 jéj tak to vám velmi prajem dievčatko 😵 mne to tiež tak bolo, že to vyzeralo skôr na dievčatko ale doktorka mi to ani nechcela povedať, lebo si nebola istá, ale ukecala som ju a na 4D mi to potvrdili ale aj tak som nejako tomu nemohla uveriť 😀

yesno22
28. júl 2010

@dadka212 ja tomu tiez zatial neverim...pre istotu 😅 ...ale chcela by som babu, nech mame parik a nech si mozem vyskusat aj vychovu slecny 😅 ... ale ako pisala Zuzka, hlavne nech je babo zdrave...ostatne nie je az tak dolezite 😵

dadka212
31. júl 2010

@yesno22 presne hlavne nech je zdravé, ale slečny sú aspoň u nás to platí, poslušnejšie, kludnejšie 🙂

naša Danielka je poklad, je síce taký malý čertisko ale stále len malý 🙂

Matúš je papulnatý, neposlušný, mi pripadá, čím som na neho prísnejšia tým väčšiu prdel si zo mňa robí dnes u deda prídem do obývačky a on tam celú stenu zoškrabal, ja si idem hrdlo vykričať, čo za hovadinu urobil a on sa mi rehoce do xichtu, že aj tak bola škaredá a teraz to aspoň dedo konečne urobí no zabiť ho je málo, keď vie že spravil zle už si chráni riť ale čím ho viac trestám tým menší účinok to má, nie je to len bitkou ale aj keď mu rozrpávky zakážem, von nejde, nedám sladkosti, hračky vezmem....má ma totálne v paži on má aj imaginárneho psa, autá, dinosaurov atď. takže on sa zahrá aj sám so sebou a "svojimi kamošmi"....
...ale dnes som sa musela rehotať, síce iba tak sama v sebe....ideme po chodníku a za nami taká teta na bicykli, hovorím mu že Maťko uhni ide teta na bicykli on sa otočí a hovorí jej: Teta ty si už načisto hlúpa? s bicyklom sa chodí po ceste a nie po chodníku a neuhnem ti nikdy ti neuhnem ani prilbu nemáš skoro ma roztrhalo ale mal pravdu, chodník má meter šírku a ja aby som starej krave uhýbala pomaly až na cestu...no ale som mu iba povedala, že nemôže hovoriť tete že je hlúpa a on mi povie, že šak si mi sama hovorila, že s bicyklom po chodníku chodia iba hlúpi ludia nakoniec teta išla na cestu...

okacka
12. aug 2010

Ahojte maminy,
hroooozne dlho som tu nebola, tak teraz rychlo zhrniem posledne dva mesiace u nas a slubujem, ze budem poriadnejsia. Ale to aj vy ostatne musite najskor 😉
Alex je uplne uzasne babo, strasne pohodovy, kludasko, no parada. Ani Simka sa na neho nechytala. Spinka, pribera riadne - porodna vaha 2790 g a vcera mal 5780 g. Ked aj nespinka, lezka, smeje sa a obzera. Aj v kociku na prechadzke ked nespi, tak vyskereny od ocha k uchu. V noci sa budi raz, medzi 3-5 rano, niekedy az o pol 6. Vecer zaspinka vzdy tu istu hodinu o 20.20 hod 😀 😀 .
Simonka je perfektna, neziarli, maleho aj zabavi, taka stebotka. Bala som sa, ako to bude zvladat, ale je to v pohode.

Stale sa kojime, aj ked vsetci hovoria, ze po vsetkom, co som si po porode odskakala, je to velky zazrak. Takze teraz o mne. Hned po porode asi tyzden mi hrozne opuchla noha, to som asi pisala. Boli to priserne bolesti, nemohla som chodit, od bolesti az plakala. Vybrala som trojo ATB, chodila na prevezy, dookola mi napichovali Beckerovu cystu pod kolenom a vytahovali z toho tekutinu.Stale opakovane vychadzal v kultivacii zlaty stafylokok a opakovali sa horucky, bolesti. Toho bacila som chytila zrejme pri porode, tak vsetci hovorili. Pytali sa ma aj na ortopedii, ci nemam skryty zapal, ktory to moze vsetko provokovat. Mesiac po porode som zacala silno krvacat, v noci som sa zobudila a lezala v kaluzi krvi a doslova prudom sa zo mna valila. Volala som porodnikovi, ale ten sa tvaril, ze jeho sa to moc uz netyka, hlavne, ze vzal 5 tis. Sk a flasu takmer za dve tisicky. Mala som zazmluvnenego porodnika totiz. Moja lekarka ma hned poslala do nemocnice na kyretaz, lebo pri vysetreni zistila, ze krcok sa neuzatvoril, citila dokonca akesi zbytky v mate
rnici. V nemocnici mi vrazili tri injekcie, krvacanie zoslablo, kazdy den som chodila dva tyzdne na injekcie. Po dvpch tyzdnoch mi povedali, ze to sa uz docisti same. Ja som ale krvacat neprestala a zapaly nohy sa opakovali. Presne dva mesiace poo porode som zasa vecer silno zacala krvacat, to som uz brala u mojej lekarky injekcie, tabletky a bola krvacania totalne zoslabnuta. Vecer sme bazali do nemocnice, mala som stastie, ze mal sluzbu moj porodnik a citil asi total vinu, tak si dal zalezat a uplne dokladne ma prezrel. Hospitalizoval ma hned a rano na cistenie pripravil. No a po povodne planovanej kyretazi, ktora mala trvat par minut a mala som byt hned prebrata, som sa zobudila vecer na JIS, v prisernych bolestiach, napichana milionmi infuzii. Zacala som kricat, co sa deje, no nikto mi v tej chvili poriadne nedal jasnu odpoved. Az napokon som sa dozvedela, ze maternica vo vnutri nedrzala, rozpdavala sa, teda stehy po cisarskom, navyse tam boli obrovske hnisave loziska a silno vo vnutri krvacala. Takze to museli odstranit, nanovo sit materniocu a pri tomto zakroku mi natrhli mocovy mechur, zacal krvacat, takze museli sit aj ten. O tom mechuri som sa bohuzial dozvedela ale az po dvoch dnoch, ked som sa pytala, preco mi uz nedaju mocovy kateter prec a vtedy z nich vyletelo, ze minimalne 10 dni to musim mat. To ma nastvalo najviac, ze nemali ani tie gule s prepacenim, aby mi to povedali hned. A to este prednosta celej kliniky, dekan jeseniovej lekarskej fakulty v MT , je ocinov vyborny kamarat, takze sa o mna potom staral on. Dobehol na salu pozriet sono, dal rozhodnutie, ze musia vybrat tie hnisave loziska, aj zasit to, ale po operacii hned lekari mu nepovedali nic o tom mechure a teda on volal mojim rodicom a nic im ani nespomenul. Bola som v nemocnici vyse tyzdna, Simonka bola u nasich, Michal behal s malym za mnou kojit ho, ja som si odstriekavala, aby mali na vecerne, ranne papkanie. No zvladol to super, aspon ze tatik bol perfektny. Povedal, ze si vytvorili rezim s drobcekom. Pustali ma s podmienkou, ze musim stale lezat, lebo mi ponechali este ten vyvod. Prve dva tyzdne som tu mala svokru, tento tyzden uz fungujem sama, ale uz sa citim celkom fajn. Len ma este cez vikend chytila nejaka viroza brusna, tak som total zoslabnuta, co som este aj vyvracala sa z podoby. Ale uz zacinam nabiehat do kolaji. Len uz dufam, ze nikdy nebudem pocut o gynekologii.
*Fotky mame na Picasse, pridam link. Musim pridat najnovsie, dlho som nic nedavala.
http://picasaweb.google.com/Katarina.Kolestikov...
http://picasaweb.google.com/Katarina.Kolestikov...

Ak by to neslo, dajte vediet, prvy album je alexov, druhy Simonkin.
No bezim dat sprchu, coskoro vstane Simka aj maly asi. Ozvite sa aj ostatne a pekny dnik zelam.

drnda1
12. aug 2010

Ahojte,

Kati no som ostala v šoku, keď som to čítala... 😝 Ešte že to dopadlo celkom fajn. To naše zdravotníctvo je úplne otrasné a vlastne čo sa divím, stačí, keď pozerám ,,parlament,,....
No detičky máš krásne 🙂 , a hlavne, že sú aj dobručké... a máš pri sebe super manžela. 😉

Ja chodievam väčšinou na FB, aj fotky mávam tam. Vlastne asi skoro všetky sme tam.
Občas si tu prečítam, čo nové, Mati - super - dievka. 🙂

U nás asi nič nové, prázdninujeme ešte chvíľu, Sára je zlatá, akurát je strašne na mňa dáko namojkaná... 😝 to budú plače v škôlke...
Ja musím o 3 mesiace odovzdať rigorózku, musím si švihnúť, ešte skoro nič nemám... 😖 Ale budúci tt mám dosť voľný, tak to rozbehnem naplno. 🤐
Budem mať asi zasa prváčikov, ide ku nám aj dcéra Eleny Podzámskej... 😀

Ok, tak sa zatiaľ majte pekne 😅 .

evinah
14. aug 2010

Kati tak Ty si si teda vytrpela chudatko.. Ja som mala na prt tehotenstvo a ty zas po porode.. 😖 Dufam,ze si si uz svoju dan za krasneho chlapceka vybrala a bude uz len dobre..Je zlatunky a bude okaty ako SImonka.. Tak ste uz kompletna rodinka.. Ako si pisala o tej operacii, cakala som, ze to skoncilo tym,ze Ti vybrali maternicu, ale ked ti ju zachranili tak fajn. Inak to je fakt svinstvo, ze ti hned nepovedali o tom mechure..ako na co cakali, ci to vobec zistis??? 😠 Inak zato ze stale kojis si naozaj zasluzis obdiv! Kopu inych zien by to uz bolo davno vzdalo. Alex Ti to raz urcite vrati, ked bude velky.. 🙂

Drndi, aj nasa Megisa na mna naviazala, uz teraz sa "tesim" ako pojde po 3 mesiacoch do skolky, kedze cely jun bola chora.. Ked jej to spomeniem,ze bude musiet ist do skolky, povie,ze nechce, ona bude so mnou doma.. To zas bude radost v septembri.. 😝

Veronika sa ma fajn, po 3mesiacoch nam presli koliky a uz je to usmievave vecne strapate dievcatko.Taky milacik, len spinka, papka a rastie, o mesiach predbieha v mierach Meginku.Bude vysoka po tatikovi...aj nozicky ma dlhe jak tatko.. 😀

yesno22
18. aug 2010

ahojte 🙂

Kati no teda...som netusila, co prezivas...drzim palce, nech ta teraz choroby a komplikacie z daleka obchadzaju. Alex je zlatucky, je super ze sa narodil ako kludnucke babatko, ktore vam robi radost. A manzela chvalim, takto sa obetovat ... ale verim, ze aj ten moj by to urobil...od kedy som tehu a zazil moje caste stretnutia s wc misou na zaciatku, tak mi velmi pomaha...ovela viac ako ked som bola tehu s Kubkom...no je pravda, ze vtedy som nemusel byt tolko v praci a ani mi nebolo az tak zle...tak si to uzivam a verim, ze mu to ostane aj po novembri, ked sa malinke narodi....
Kubko je velmi mudre a vsimave dieta ale neskutocne ukecane a neposedne....na vsetko ma svoju odpoved, pamat ma ako slon, v pohode spomenie veci spred roka, roka a pol 😨 .... teraz bol na striedacku s babkami, tak si ho uzili az az ... dokonca bol 4 dni na chate s mojou sestrou a ked odisiel, sestra mi volala, ze konecne pocula aj vtaciky spievat a nielen Kubka rozpravat 😀 ... velky problem mame ale s jedenim...tak ako niekedy zjedol vsetko, co nezjedlo jeho, teraz je velmi vyberavy...cerstvu zeleninku ani vidiet a z ovocia len jablko,hruska obcas banan alebo hrozno...a stale pyta sladke...ja mu to obmedzujem, ale babky... 😠

petruska77
21. sep 2010

@drnda1 tusim som ta prave videla v televiznych novinach na markize 🙂

eros
9. okt 2010

Ahojte

no ako vidim tak sem nik nechodi tak pridam moje foto torty malemu k 8r povedzte co tomu chyba.Dakujem

U nas vsetko po starom mala obcas zamrnka,z nechc do skolky bo ju asi otravuju deti,chce sa hrat sama a t jej vadi,ze idu za nou ine deti.uz nemusime chodit na endokrinologiu bo uz narastla podla ich predstav tak len u pediatricky ju budu sledovat.tak som rada....

V praci po starom mam obavy obcas,bo mam pocit,ze z tej nasej almuzny nam chu este dat dole 10% tak asi od NR asi pojdem ta het........

Kolektiv super sam chlapi takze este neriesim 😀 😀 😀 ked budem odchadzat budem plackat je mi super snima strasne dobros ludia su tam.maly mal uz 8r taky velko maly chlopisko boli sme aj na jednej chatke mali sme zadara ubytko a tam som stratila skulky bo som skocila do potoka aby sme nestratili loptu.proste akcna som a hlavne ze 70€ si plavalo potociku a lopta stala cca 10€.slehla som sa tam asi 3x aby som chytila loptu a potom moje skulky,ale bohuzial nic som nenasla okrem toho,ze som mala vseto mokre.... 😀 😀
ak najdete chybicky tak sa ospravedlnujem,ale musela by som si oci nacapit az na obrazovku,co momentalne neni mozne 😅 😅

eros
9. okt 2010

Ozaj ostatok vsetko v poriadku??????

mamusky cerstve ci starsie piste neh vieme ako rastu nase deticky 😉 🙂

yesno22
10. okt 2010

kukam zuzi, ze rada ponocujes 🙂

ja som este furt 2v1 ale citim sa ako pred rozpadom 😀 zacinam mat problem s vysokym tlakom ako pri Kubkovi, tak uvidime, ako to dopadne...od utorka nastupujem oficialne na MD, ale uz tyzden si cerpam dovolenku, takze parada...teraz mam mm na sluzobke, tak som s malym u mojej starkej, nech nemusim varit 😅

inak nic nove, Kubko chodi do skoly, prihlasili sme ho na anglictinu ale zatial este nezacali...aj mm sa s nim obcas doma akoze uci nejake slovicka, chceme ho naucit trosku trpezlivosti lebo je to nepokojna dusa a navie dlho obsediet..jedine pri telke, ale to redukujeme na minimum...dokonca musim povinne pozerat JimJam v anglictine 😀

tot vsjo....

evinah
11. okt 2010

no neni mozne, ze sem aj niekto napise..vsetky ste uz zamestnane a tak nema ani kto napisat par riadkov..
Mati ked uz si tu nakukla, chcela som sa Ta opytat, vraj uz je v distribucii novy Vigantol, je to pravda?

No a nasa Veronka ma uz 6.mesiaca, rastie jak z mliecka, a uz papame.Zatial len zeleninky, ale normlne si uz nepamatam od kedy bola Megi mala co sa kedy zavadza papat, tak musim studovat nanovo.. 😝 Ale cajiky nechce ani za nic..Napapa sa zelenikovej kase a musi sa dotlacit mlieckom, zatial kojim a chcela by som aspon do roka a potom uvidime.. Teraz jednej aj druhej nejak idu sople, tak dufam,ze sa to nezhorsi. V streu ideme na poradnu, tak nam povedia miery. Uz sa tesim..

A Mati ako sa citis? A kde pojdes rodit?
A Okacka ak sem chodis, tak nas trosku informuj co sa deje ako sa mas, ci uz vsetky problemy su stastne za vami a atak..

Zatial sa majte a obcas mozete aj niekto nieco napisat... paaaaaaaaaaa

dadka212
11. okt 2010

Ahojki, tak aj ja niečo napíšem 🙂

my sa mame fajn, Matúška mi nezobrali do škôlky ale kamoškin otec mi to vybavuje tak hádam sa topodari vraj sa nemusím báť ale nie som veľký optimista tak pockam čo bude...inak je veľmi živý začína vymyslat s obednym spankom, stále si všíma Danielu džugá do nej, mudruje jej, rozkazuje no des ten už potrebuje rovnocenny kolektív...
Danielku stále kojím ale pekne papušká aj iné jedlá, je to taká kludná princezná 🙂 oni sú presne protiklady...inak je to drobček má 75cm a 10kg

yesno22
29. okt 2010

ahojte....ja som po tyzdni doma z nemocnice ale zatial stale 2v1 .... moja dr si ma tam nechala kvoli tlaku, nasadili mi lieky, tlak sa ako tak upravil takze ma pustili...ale v utorok idem zase na kontrolu, lekarka nechce nic podcenit a tak ma bude sledovat....este by som mohla take 2 tyzdne vydrzat ...inak, slovenske zdravotnictvo je na tom fakt dost blbo 🙄 nastastie su na gynekologii v starej nemocnici mlade usmievave a hlavne velmi ochotne sestricky...hned by som im zvysila plat, ak by sa dalo ... ostatne klasika... 😝

Kubko bol zatial so svojim tatkom, celkom dobre to zvladli az na ten neporiadok a kopy spinaveho pradla....manzel sa sice snazil nieco oprat, ale velmi som to nechcela riskovat...takze cez vikend ide maly k babke a ja budem prat a zehlit, pomalicky samozrejme...a prichystam veci do porodnice 🙂

evinah
30. okt 2010

Mati ani som si neuvedomila, ze Ty to uz mas takto za par...ale ten cas leti.. Takze si bola aj ty v spitali? Hej v starej nemocnici som bola na gynde aj ja a su tam celkom schopne sestricky, oni sice koluju po oddeleniach, ale tiez sa to tam dalo vydrzat.. Takze ta zase trapi tlak? Ale to mas vzdy len v tehu nie?
A nejaku fotu s bruskom nemas??? Maly Kubko sa uz tesi na sestricku? POtom nas informuj ked sa nieco zomelie..Ja som uz v 38.tyzdni rodila Veronku.. A budes opat rodit sekciou?

yesno22
31. okt 2010

@evinah ...veru Evi, zase tlak a zase je na "vine" tehotenstvo 😅 aktualnu fotku nemam, ale mala by som to napravit ... snad to stihnem do porodu 😀 ...neviem ako budem rodit, idem na kontrolu v utorok tak sa s dr dohodneme....mne ta sekcia ani nevadila, a po vypocuti par mamiciek na vzdycharni pocas pobytu v nemocnici by som ho asi aj uprednostnila... 😅

evinah
31. okt 2010

@yesno22 Mati tak to teda cim skor naprav a odfot sa nam s bruskom, nielen svoj domcek, ale seba!!! Ty este nevies ako budes rodit? Veru aj ja som rada, ze som 2x rodila sekciou 😉 , tiez som mala dost ked som v nemocnici chodievala pravidelne na monitor 2x denne a pocula tie "zvuky" tak mi az chlpy stali.. 😨
Ta druha sekcia bola tusim este viac v pohode ako prva, skor sa to zahojilo a ani to neboli, po Megi som citila miernu bolest asi este rok potom, ale teraz nic.. co som len rada.. 😅

jahody11
8. nov 2010

Ahoj,

Baby, chcem vas poprosit o pomoc, potrebujem prieskum diskriminacie zien, matiek k bakalarskej praci. Cize sa to tyka matiek, ktore sa uz vratili po materskej dovolenke do zamestnania, a tak vas PROSIIIM o vyplnenie dotaznika, zaberie vam to cca 3 minutky vasho casu 😉
http://jahody11.dotazniky.com/

Za vyplnenie vopred dakujem 😵

yesno22
28. nov 2010

Ahojte...vidim, ze tema zapada prachom ale hlasim sa po navrate s nemocnice...rodila som nakoniec spontanne, lebo mi najprv nikto neveril ze mam kontrakcie, ani monitor nic neukazova 😅 😕 a ked som uz mala kontrakcie viditelne aj na monitore, bola som otvorena uz na 4 prsty a tak sme nestihli nielen sekciu ale ani EPI 😝 ....samotny porod bol rychly a zvladla som ho na jednicku, kedze ma vsetci tak chvalili 😀 ale sitie som si uzila az az ... cez dve hodiny....vycerpana som bola nielen ja ale aj doktorka...strasne som krvacala a tak mi nakoniec dali aj transfuziu krvi a kopec antibiotik...nastastie nenastali ziadne komplikacie a tak teraz len cakam, kedy si budem moct sadnut 😝 😅

katakata
28. nov 2010

matka, tak ti aspon osobne zagratulujem tu v tejto teme...mato ma hned v ten vecer o vsetkom informoval, takze viem ako si dopadla...a musim uznat ze si velka sikula...neverila by som ze s takym tlakom porodis spontanne, som zvedava co bude so mnou...no ale to sitie..len ked si to predstavim ta mi je zle...dalo sa to vobec vydrzat...asi si musela byt silno vo vnutri dotrhana ze? hlavne ze uz si doma a zotavujes sa...a mala ako? je zlatunka da ti pospat? urcite okolo nej lepsie behas ked nie si po cisaraku...moja drzte sa myslim na vas...videla som fotky, dominika je nadherna...ja idem tent tyzden na AFP testy...tak sa bojim, dufam ze bude vsetko ok...brucho mam uz fakt velke, ale celkovo sa citim velmi zle, uz mesiac som chora, neviem sa vyhrabat z virozy, stale soplim, zapchaty nos, bez kvapiek sa nemozem ani pohnut a este ma zmohla zihlavka, jak pri nine, tak sa cele noci skrabem, hlavne chodidla a dlane...a ked ma nahodou nesvrbi ta mam taky zapchaty nos ze mi ide hlava prasknut...no je to take naprd...ale musim to nejako vydrzat

petruska77
28. nov 2010

@yesno22
Velmi gratulujem a prajem, aby Ti Dominika robila samu radost 🙂 Vidim, ze porod si zvladla super... S tym sedenim to ti nezavidim, ja som si po porode nemohla sadnut 2 tyzdne 😝 Ale vraj pomaha, ked si nafuknes detske koleso na plavanie a posadis sa nan... neskusala som ale, tak neviem ci to funguje 🙂

@katakata
Jeej Kati, vidim ze si riadny marod, v tomto pocasi ani neni divu... Nedavas si ziadne kvapky do nosa? Tusim Pinosol mozu aj tehulky... A Ninka sa uz tesi na babatko?

evinah
28. nov 2010

Mati strasne moc GRATULUJEM!!!! 😵 😵 Tak som na vas myslela..Tak uz mala Domca je domca? 😀 Super, Jakubko sa tesil? Porod Ti teda nezavidim ani tu transfuziu, a tak dobre to zacalo..A kde si rodila?
Kedy pridas fotecky aj na FB?
A Kati tebe zatial trosku opatrne gratulujem k tehu, verim, ze tentokrat to dotiahnete do stastneho konca.. 😉

Nasa Veronka nam robi radost, sice teraz je trosku umrncanejsia, ale to len kvoli zubkom, uz jej trci 1.spodny zubok z dasienka.. 😅 Inak je to zlatusik, sice je nejak velka na svoj vek, ale uz sa pomaly zmierujem, ze obe maju tatkove geny a ze o par rokov si asi ja budem poziciavat oblecenie od nich.. 🙂 Hlavne, ze su zdravucke.

yesno22
29. nov 2010

@katakata
@petruska77
@evinah dakujem zenusky....mame za sebou prvu noc a konecne som sa trosku vyspala ...doma je proste doma 🙂 a malu som budila na kojenie kazde dve hodinky, lebo mam vela mliecka 🙂 inak je zlatunka....uplne ina ako Kubko, skoro neplacka, len ak ju boli brusko,...je to nase male zlaticko....aj KUbko sa z nej tesi.. 🙂

co sa tyka porodu .... samotny sa dal zvladnut fakt v pohode, bolesti ku koncu boli teda poriadne, nebudem klamat ale dalo sa to....aj samotne tlacenie...co by dup 😀 ale to sitie....ani neviem, ako som to zvladla...musela som, ak som nechcela ist do narkozy a na ARO, aby ma zasili 😔 ....dost som krvacala pri kazdom siti, a preto ta transfuzia....mala som velmi nizky hemoglobin...

dadka212
4. dec 2010

@yesno22 Gratulujééém Dominika je nádherná a pôrod ja neviem ja som masochistka som si to užívala 😀 ale to šitie bolo aj u mna brutál, ale nie v tom zmysle ako ty ale len tá bolesť....

@katakata tebe tiež gratulujem, hádam to aj u teba všetko dobre dopadne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre