Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

petra25
5. mar 2009

Okacka, no tak s tych 2 mudrych mamiciek si nic nerob-chcela by som vidiet, keby mali oni take dieta (je to temperament, nie vychova!)jeezis, strasne toto nemam rada, ja Karinke aj na rit dam a nie malo ale proste su take, oni z toho hadam vyrastu-a si ma pobavila, ze teba tatik komanduje-si hadam srandu robis 😀

bubonic, prepac, ale mna najviac v tvojom prispevku zaujalo, ze si sla odpratat hovienko po psovi-kiez by sme mali aj my takych psickarov v Hlohovci!!!! naozaj, klobuk dolu, u nas je to ako minove pole a zrovna v nedelu na prechadze som Karinke cistila 1/2hodiny topanku pred babkou, co na chodniku! skocila do paradneho 😠 😠 😠 ale pobavil ma aj tvoj komentar v Lidli 😀 😀 😀

kasis, juj , s tym zvracanim nezavidime, ale Janka za to stoji 😉 a co sa tyka Matkovho papania, ono mu to uz pojde zo dna na den lepsie, gratulujeme a s plienkami si ma potesila, nie ze by som si z toho nieco robila, ale myslela som,ze sme tu uz hadam posledne, co ich este maju 😅

miri, to je super, ze je Sarinke uz lepsie 😵 a s kocikom sme na tom presne ako vy-ked chcem ist na dlhsiu vzdialenost, jendoznacne ho beriem, lebo ona ide vzdy presne opacnym smerom 😅 a este teraz, ked je vsade tolko mlak...a na ruky mi je uz tazka 😒

Osi, drzime palce zajra na sladkej vode, ble, ked si na to spomeniem, ako ma napinalo 😝 ale to zvladnes, a super, ze do tej Ikei este pojdete 😉co uz s tymi nasimi motakmi, niekedy chcu dobre a narobia viac skody ako uzitku 😅

dadi, tak sa pojdes na tu vystavu vysantit 😀to je teraz cez vikend?idem pokukat ten link a super, ze ty mas tu sladku vodu uz za sebou-veru to nie je nic prijemne

cia, ahaa, tak ty si vcera zurovala 😀no komu je lepsie, aj my sa chystame na nejaky babinec, chceli sme v piatok, ale nevyslo to, ale my sa nedame,xixi... 😀

no trosku dlhy prispevok, sorry, ale mozem ja za to, ze ste tolko popisali 😅

adrica
5. mar 2009

Caute zienky. 🙂

V prvom rade prajeme Matuskovi vsetko naj, naj,....vela zdravia, lasky a aby mali z neho mamka s tatkom veeeeelku radost. 🙂
Dadi...no tak to Ti teda vobec nezavidim tu gebuzinu, mne tiez bolo vselijak a najhorsie, ze som nemohla nic, dokonca ani zuvku. 😝 😠

Osi...Tebe drzim palce, aby si to super zvladna a veru ja by som asi tiez len neutralne veci kupovala, ale ked si si ista svojim pocitom no co uz, trosku pouzijes farby a bude to. 😀 A ked sme pri tych farbach, nemala si nahodou pridat svoje kupelnove vytvory? 😎

Eroska..potom prid aj k nam pozehlit, lebo mne sa taaaak nechce. 😉

Nati...super, ze lieky zaberaju.

No my sme dnes boli na skusku vonku bez plienok, tak sme vydrzali asi tak 1.5 hodiny. 😎 Potom sme uz prasili domov, lebo ja som sa asi nejako malo obliekla. 😠 No co, uz aby tu bolo leto. 😎
Dufam, ze som to nezakrykla a zajtra budeme pokracovat v bezplienkovani. 😉 Sa tesim ako male deculo. 😀 😵
U nas to vyzera na dazd, zacina tu byt akasi tma. 😠

Prajem krasny dnik, idem aj ja nieco zhanat na zajtrajsi obed. 😀

okacka
5. mar 2009

Peti - ja som myslela tak, ze ked som este pracovala a muz mi robil sefa 😀 😀 . Tak som musela pocuvat jeho prikazy, co nerobilo dobrotu, kedze ja som tvrdaaaaa hlava 😀 . Takze so radsej zmenila robotu,aby mi nerobil sefina a nemusela ho pocuvat 😀 . A aj ja si myslim, ze je to temperamentom, rposte je taka, tvrdohlava, priebojna, vsetko ONA, vsetko SAMA. Aspon sa v zivote nestratia a v dnesnej dobe je to lepsie, len teraz to nervov stoji 😀

petra25
5. mar 2009

ahaaaaa, Kati, tak jedine tak s tym komandovanim... 😀 a SImonka je sikulka v tych jaslickach, mozes byt na nu hrda a preco chodite vlastne poobede? 😕
Adri, no tu uz prsi jak blaznive hodnu chvilu, ale hlasili na celom uzemi, tak asi bude aj u vas, k "bezplienkovaniu" gratulujeme, len tak dalej 😵
osi, ozaaaj, dobre adrica hovori-kde su fotecky obrazkov 😠 😀

nanette
5. mar 2009

Ahojte mamky 🙂 ja len na skok 🙂

Matúškovi želám všetko najlepšie k 2. rôčikom.... nech je hlavne zdravučký a nech sa z neho mamka a otecko len tešia 🙂

Erosko - aj ja Gabike dávam Vigantol teraz v zime...tiež nám lekár kázal v zimných mesiacoch.... tak to dodržiavam 😉 vraj je to kvôli dobrému rastu a spevneniu kostí 🙂

Adi - no super, keď ste to vonku zvládli bez plienky.... ja sa ešte neodvážim, hoci väčšinou sa vrátime z vonku bez počúrania, ale akosi sa sama poslednú dobu nepýta, až keď trošku čurkne do gatí, tak ešte počkám, kým sa viac oteplí 🙂

Okačka - ako vidím, perfektne to Simonka v jasličkách zvláda.... to poteší, aspoň vieš, že sa nemusíš obávať, že bude problém, keď pôjdeš do práce 😵

eros
5. mar 2009

Ahojme

nanett len mne dr uz povedala,ze netreba.tak som si uz bola aj po recept.

miri pekne fotky najma ta pusa a ty so sarkou 😉 😵

osickad
5. mar 2009

Ahojte babenky,
tak ja akurát dopekám Cannelloni, a už som vás aj prečítala. 🙂
Mňam, ako sa nadlávim a za nimi si dám Pepsi 😀

Fuj, veru, už nikdy viacej tú otrasnú sladkú vodu. Ja som sa tiež skoro pozvracala a mala som čo robiť, aby som to nevyvrátila. Naťahovalo ma ako žabu 😝 . Zajedala som to rožkom s masielkom. A najlepšie na tom všetkom bolo, že som sa do hodiny začala vyhadzovať. Začala ma príšerne svrbieť hlava /to je prvotný znak mojej alergie/, potom na krku dva hrvole ani čo by ma ovady poštípali, potom na čele, líci..... hneď som zjedla Zodac.
Zrejme v tej gebuzine bolo niečo, nejaký emulgátor, čo mi nezapasovalo. Povedala som to aj sestričke /veď ma nakoniec aj sama videla, že si nevymýšľam/ a poslala ma k doktorovi. bol milý, všetko sa ma popýtal a nakoniec sme sa zasmiali, lebo povedal, že som RARITA!!! 😀 a to je lekár s dlhoročnou praxou.

Adrica:
gratulujeme k bezplienkovaniu. super, že si sa takto odhodlala. a rámiky idem hneď odfotiť a pridať. 🙂

Peti, Miri:
my tiež všade chodíme s kočíkom a hlavne teraz keď som tehuľka. Adam tiež uteká len vlastným smerom, alebo pol hodinu stojíme na jednom mieste alebo sa mágame v mlákach s papekmi..... a niekedy je tak príšerne lenivý, že len hovorí: "HOPA, mama, HOPA, mama." a kde sa ja môžem trlikať s ním na rukách a ešte aj s nákupom. pár krát sa mi to pošťastilo. 😝

DADI:
Matúškovi k dnešným narodeninkám 🙂 🙂 🙂 - 2 rôčkom 🙂 🙂 🙂 prajeme s Adamkom tiež veľa zdravíčka, lásky, šťastia, spokojnosti a pohody, veľa kamarátov. 🙂 🙂 🙂

Kati:
veru, prečo chodíte so Simkou do škôlky poobede????

Dnes bol Adam otrasný, nič ho nebavilo, nechcel ísť vonku, dostal záchvat, nechcel sa dať obliecť, tak som nemohla ísť ani na poštu poslať jednej babenke tepláčiky čo si objednala z MMB. stále iba HOPA, mama a zle robil, vyhádzal mi skriňu, popremiestňoval ľahký nábytok, všetko rozhádzal..... s ničím sa nechcel hrať. na nervy. proste ako toto počasie.

Spí od 12. ja som si hodinku pospala s ním. ja som v poslednom čase úplne nemožná. iba by som spala ako taký syseľ. 😖

natana
autor
5. mar 2009

čafte

pridala som nejake fotky z oslavy

adri super, že už takto pekne vydržíte, teraz je sice blbe obdobie, ale príde jar a všetky naše marcové zlatíčka budu bežkať v gaťulkách a slipkoch. nemaj strach naša sa tiež parkrát dočurala vonku, ale vždy som hned letela domov. ona mi to tušim robila na just, lebo v obchode sa nam to nikdy nestalo, vždy len pred barákom, ked nechcela isť tam kam ja a potom od revu pustila do gati. no ale musim ju pochváliť, že už sa jej to veľmo dldo nestalo.

my vigantol nedavame už od jesene, vraj do roka a pol nam bolo povedané, ono sa nič nestane ked davaš dlhšie, ale tiež sa divim, že každa lekarka povie inak.

natana
autor
5. mar 2009

zuzi ty si blesková 😀 a ta moja fotka je tam len preto, že sara je tam vycerená, čo je u nej dosť neobvykle, inak som tam desná.

osi hopa hopa je aj u nas na dennom poriadku a na von som si kupila ruksak, tak ked milostivá trucuje a ja idem z obchodu aspon mám prezdne ruky a možem ju vziať pod pazuchu 🙂 , len to nie je nič pre tehulky, lebo mna to dokáže strašne zmordovať.

nanette
5. mar 2009

Aj ja nosievam ruksak, aby som mala voľné ruky vonku, lebo tiež chodievame už tuším od leta pešo všade... kočík ani vidieť 😝

Mirka - perfektné fotky... malá je krásna čiernuľka... krásne očká má 🙂 a Natinka mala peknú oslavu... tortička vyzerala pekne... 🙂 a tie malé minitortičky bodkované, to je tvoj výtvor? čo sú zač? som tu pár dní nestíhala čítať, tak nie som v obrázku... ale vyzerá to krásne... 😵 😵

Erosko - aj mne obvodná lekárka povedala, že len do roka, ale ten "kĺbikový" lekár, keď sme boli na polroka, vravel, že je lepšie do dvoch dávať.... aj keď sme mali kĺby v poriadku od narodenia 😉

Osi - hmm.... tak to je "radosť" s tou alergiou.... niečo podobné mám teraz aj ja z nejakej potraviny, ale mne opúchajú pery a fľaky na rukách a nohách a mám pocit, že sa zadusím... nech ti to rýchlo prejde 😉 čakáme netrpezlivo na tie obrázky.... určite budú krásne 😵 😵

petra25
5. mar 2009

jeeej, miri, pekne fotecky, tak Natinka mala aj gratulanta, nezalubila sa nam 😉 a bohovska je aj ta posledna fotka, ako mala buva 😀
veru ani mi nedavame vigantol 😕 klasika 100 doktoriek, sto nazorov 😠
osi, chuda, tak si sa z toho vyhadzala, mas taku silnu alergiu? 😕 chvalabohu mas za tym a hopa tiez pozname,ale oni uz nemaju 5kg, no a ty este s bruskom 😒
bubo, vidis, paradox je, ze nasa je "ziva" az nadmieru, ale v kociku mi obsedi aj 2 hodiny - chvalabohu, aspon nieco 😅

osickad
5. mar 2009

pridala som fotky obrázkov v kúpelke. 🙂

Nati:
krásne babuľky máš, super tortička a ty si kočka. 🙂

Nanettka:
aj mne to začínalo perou. horná mi opuchla až stvrdla, potom vyrážky po celom tele ako keby som spadla do prhľavy - obrovské. raz som skončila v nemocnici na dvoch injekciách a liekoch. 😝 stalo sa mi to v práci. 😖

idem, už je hore Adam. ahojte zatiaľ. 🙂

natana
autor
5. mar 2009

nanet to su mufiny zo sáčku 😀 , take rýchlo koláčiky od dr.Otkera 😉

osi no parada s tou alergickou reakciou, na čo si alergická?

peti hej neviem čo to má v poslednej dobe, ked jej dam overal tak si tie cvoky porozopína, nohy vyloží na stenu alebo na to zabradlie a tak zaspáva. preto jej zvyknem davať normalne pyžamko, ale nevýhoda, že si tie gate zase vyhrnie až nad kolena, tak neviem čo je lepšie, lebo ked ju zakryjem hoci aj tenkou dekou, hned sa odkope

eros
5. mar 2009

Osi peknucke to je si sikovna mozes aj mne take dojst urobit nenahnevam sa 😀

eros
5. mar 2009

Aj ja sa divim,ze kazda dr alebo doktor povie inak a potom vyber si 😀 😀 a dr mi tiez dnes povedala,ze si nemam z toho nic robit,ze mala sa jej zda ok,ze ani ja nie som moc vysoka ani mangel tak nema mat pokom tu vysku.

natana
autor
5. mar 2009

osi a to ako si to vyrobila prosím ťa. to si teda riadna šikuľka, ja som na taketo veci uplný antitalent

petra25
5. mar 2009

osi, kraaasne su tie obrazky 😵 to je super, ze si vies take urobit sama-to je decoupage, ze? noja som take tvrdo solila prasule 😔
miri, no tak to s tym odokryvanim pozname doverne, hoci uz mala v noci pekne prespi, ja sa aj tak nevyspim, lebo ju stale zakryvam 😒 chvalabohu, cvoky na overale ju este nenapadlo rozopinat, ja mam overal radsej, lebo pri normalnom pyzamku mala vecne hole krize ☹
no mala stale spi, ale sa necudujem, pri takomto pocku, vonku stale leje 😖

eros
5. mar 2009

miri neboj zvladal by si to aj ty len troska by sme museli zapojit fantaziu a mne by urcite pukli nervy a vykaslala by som sa nato 😀 😀

natana
autor
5. mar 2009

zuzi ja sa poznám, výtvarna nebola nikdy moj kamarát

natana
autor
5. mar 2009

peti naša pod tým ešte take tielko, tiež by inak mala holé kríže a ja ju ani nezakrývam, pokiaľ nemá hole nohy. lebo ona sa na to potom budi, že jej vadi paplon alebo deka

osickad
5. mar 2009

Nati:
som alergik na éčka, ale aj na niektoré múčne jedlá. iste tam bolo nejaké é-čko alebo ja neviem. s tým ruksakom to je super nápad. ja som tak chodila na nákupy v Holandsku, keď som sa starala o jedného ročného chlapčeka. teraz nosím nákup v kočíku. Miri, kľudne by si to zvládla aj ty.

Erosko:
urobím, prídem rada. do BA idem niekedy v apríli. 😉 🙂

Peti:
áno, je to dekupáž, servítková technika. strašne rada to robím. aj obrázky na vianoce som si robila. sú tiež krásne, musím sa pochváliť. sú na to aj stránky na nete: www.tvorivysvet.sk alebo www.servitky.sk. stadiaľ si kupujem laky, rámiky, farby, servítky.

a s tým večným zakrývaním Adamka perinou v noci mám tiež svoje skúsenosti, robím to aj 10 krát, ale niekedy má Adam smolu, že sa nezobudím a spím ako drevo. on sa stále odkopáva. ja mám tiež rada overalikové pyžamká.

babenky, ešte sa chcem opýtať čo ste pripravovali alebo budete pripravovať na oslavu detičkám????? myslím nejaké chlebíky alebo nátierky a dáte k tomu sendvič....????? ďakujem.
ja som rozmýšľala nad nejakými dvoma druhmi nátierok /niečo zaujímavé, chutné/, pokrájané rožky, plus šunka, syr a zelenina, proste nejaké také misy by som urobila.

tak už fakt idem. ahojte večer. 🙂 🙂 🙂

natana
autor
5. mar 2009

osi u nas náterky nehrozia, naša zje len maslový rožok (cca tak 1/4) a aj to musi mať náladu. ona si sice odhryzne aj z obloženeho chleba ale vypluje. takže toto ja neriešim,

endy
5. mar 2009

Natana krásnu tortičku mala Natálka.Aj tie obrazy Vašich ratolestí v obývačke na stene sú super. 😉

natana
autor
5. mar 2009

endy diky, ale ja som nerobila, nechala som to na cukráreň a tie obrázky máme v kuchyni 😉

dadka212
5. mar 2009

ahojte, práve mi padol net 😠 a taký príspevisko som mala, takže vám aj odlahlo čó 😀

Maťko ďakuje za ďalšie gratulácie a posiela pusinky 😵

No ja som si pospala s malým od 13-16 😎 tak mi bolo špatne, ale už je to fajn, som to zajedla zavináčmi 😀

Miri fotečky sú peknučké aj tortička vyzerá pekne 😉 ale tá posledná, kde Sárka spinká je bohovská, tá nemá chybu 😀

Osi takže ty si teda dopadla s tým testom 😝 chudiatko, ale hádam už je ti lepšie 🙂
a ja tiež nerobím nič extra pre deti, náš Maťko dostane hippku, lebo aj tak nechce nič normálne jedávať a potom asi bude ždíbať z misy, kde bude šunka, syr, vajíčko, zeleninka...
a obrázky sú peknučké 😵

Adrica super úspech s plienkami, len tak ďalej 😉

Luci, vidíš, ja som na to aj zabudla, ale kočík chcem poriadiť až niekedy koncom apríla, tak potom by sme sa mohli stretnúť a dohodnúť sa 😉 to bude aj teplejšie, tak by sme potom mohli zbúchať aj nejaké stretko 😵

s tým HOPA tak to poznám aj ja 😔 tiež vlečem nákup v jednej a malého v druhej ruke...ale poslednú dobu chodím zase všade s kočíkom, pre istotu 😝 aj keď malý ide vedla, ale niekedy ho treba tam šuchnúť 😝

áááá ja som objavila minule taký grif na malého keď začne trucovať a hádzať sa o zem...poviem mu, že fúúúúj tam sú hovienka a ty budeš celý od hovienok smradlavý a v sekunde je hore a ani nevie čo vlastne chcel, takže ho aj to trucovanie prejde 😀 aj keď vidím, že sa rozbehol do nejakej velkej vody, tak mu poviem, že kukaj jaké velké hovno je tam a potom tam nejde 😀 😎

dadka212
5. mar 2009

Inak Endy keď sme boli s Peťkou u Mirky, tak veruže sme ani nevedeli, ktorá na fotke je Sárka a ktorá Natálka, neuveriteľne sa podobali, keby sem Mirka pridala aj nejaké fotky Natálky aká bola ako bábätko tak by si ani neverila...my sme kukali jak puky 😀

dadka212
5. mar 2009

Erosko a ja dobrá špionka som zistila, že Kvakynka porodila malého Miška https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

okacka
5. mar 2009

Ahojte,
no mnedrobec uz haja, tatik isiel cvicit, ja idem zalanut k telke, ale este som prisla pozriet, co nove.
Poobede bola Simuska v jaslickach,ja som si bola zasa zacvicit, normalne budem do aprila vysportovana, este keby som tie sladkosti nejedla 😀 .Dnes mali v jaslickach oslavu velku, jeden chlapceka dievcatko oslavovali narodeninky, no normalna party tam bola. Mali tortu krasnu ovocnu so slahackou, koec keksikov, tyciniek, chrumiek, sunka, syrcek nakrajany a pozdobene do takych ako saskov to bolo, no krasne to bolo pripravene. Vsetky deticky mali na hlavickach klaunovske ciapky, hrali im Smoulovia a tancovali, aj balony boli, lampiony 🙂 . Ked sme dosli, akurat sfukovali tortu a Simonka samozrjeme dobehla a chcela sfukovat tiez, mala to zo soboty vcerstvej pamati 🙂 . Aj domov nam dali kusocek, co slecna nezjedla. Ked som dosla,samozrejme nechcela ist domov,alezemala jednu aj tazkuchvilku,si spomenula na maminku a schovala sa za velkeho psika plysoveho.

Peti, Osi - preto chodime poobede, ze tieto jaslicky su otvorene od 6.30 - 18.30 vecer, striedaju sa tam take kocky, vzdy su minimalne dve, majitelka, taka mladucka baba chodi o 11 a je tam vzdy poobede az do vecera. A povedala mi, ze je lepsie, ked ju budem zvykat postupne, ze je ine dat 3 rocne dieta, ale ze taketo mensie treba zvyknut na prostredie atd. A zaroven chcela byt prve dni s nou ona. V pondelok pojde poobede este, lebo zajtra nejde, kedze pridu po nu svokrovci uz okolo 11. A potom vyskusame doobedny rezim. Doobeda maju vraj vzdy vela deti hrozne a nemali by kedy az tak sa venovat, preto chceli prve dni,aby bola poobede, ked jeklud a mali dost casu byt s nou.

Ivi - my sme na osdlave nerobili nic speci detske, nasa pomazanky vobec nepapa. Ale mali sme slavnostny obed, potom bola urobena misa oblozena na poobedie, aj ocka so syrovou natierkou vlastne boli, tycinky, slane pagaciky, torta, atd....My sme oslavovali u mojich rodicova zacinali sme totiz uz na obed 😀

Dadka - to je super, zesi prisla, co na neho zabera. Ja som ju dnesdoma do postielky dala, to zabralo, este skusim tie hovienka vonku ,ked sa bude plnou rychlostou rutit do najvacsej kaluze.

No ja som uz aj zbalila krpceka, som zvedava, ako to u svokrovcov zvladne. Tento tyzden je toho na nu asi aj dost chudatko moje.

dadka212
5. mar 2009

Kati to je super, že to Simonka pekne zvláda 😉 a zatial iba jedna slabá chvílka to je super 😉

a hovienka preto, lebo on má nejakú averziu voči im, tak preto to u neho zaberá 😀

eros
5. mar 2009

AHojme

hlasim sa na nocnu,ale najprv napisem KVAKY gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem aj ked oneskorene,ale nik nemal info potom priadaj dake fotky a popis 😀 😀

madmazelka to je supis mozno aj moj aby jedla ako kontis keby videla ine deticky.dnes doniesla adkovi krsna banan teda mojim rozno adko zjedol az 3banany a mala asi jeden a zviachali a zviachali 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre