Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

okacka
29. mar 2009

Ahojte,
tak ja som rychlo prisla pozriet, co nove. Akosi ani nestiham uz prispeivat, ale citam vas pozorne 🙂 . Ja mam pred sebou posledne dva dni materskej, ci vlastne rodicovskej dovolenky, Aj je mi smutno, aj do placu,aj sa tesim do prace. Posledne dni mame perne, snazila som sa povybavovat lekarov este, Simonku do skolky vodila, kadejake urady obehavala, byt riadila a studovala rozne materialy do prace. Simonka je vraj vjaslickach uz zlatucka, krasne sa hra, zapaja, v piatok rano uz ani neplackala, len zakyvala a uistila sa, ze po nudojdem.Aj ked si myslim, ze zajtra po vikende plackat trosku bude. A ked sme v piatok odchadzali, zazelala tetam krasny vikend, podarena bola 🙂

Vcera sme boli na vystupeni Podhorskej, ta dvojica, co spievaju tie detske pesnicky. Hrozne zlate to bolo. Som myselal ,ze SImonku to nejako bavit nebude a neobsedi, boli sme aj s nasou najlepsiu kamoskou o dva mesiace mladsou, ale baby boli perfektne, Tlieskali, spievali, tancovali na podpiu, no vyblbli sa riadne. A ja krava som nevzala fotak 😠 . Dnes tu boli doobeda svokrovci, doniesli malej kopec krasnych veci na leto.

Nanettka - juj to ste mali hrozny den, som to aj muzovi citala. Nastastie ste to super zvadli. A torta je krasna, si sikulka. A Gabika aj maminka kocka riadna 😉

Endy - no to si ma potesila, ze to bude zaberak. aj ked to viem aj sama. Ale ci teraz, ci v septembri, no mozno bude bracek skor, ako sme planovali,ak sa mi v praci nebude pacit 😀

Dalej ani neviem, co ste pisali. Snad zajtra docitam, idem este zehlit. zajtra musim ist vybavit to auto na dopravny ispektorat, na Urad socilanych veci zaniest potvrdenie, aby som nadalej dostavala rodicovsky prispevok, potom do poistovne a pokupit nejake veci malej do jasliciek.

cia13
29. mar 2009

ahojte,
ani nejdem citat, len pisem odkaz pre Mirku a Denisku, ze zajtra prideme.
Pekny vecer.
🙂

natana
autor
29. mar 2009

čauko, ani ja som vas ešte nečitala, snad stihnem ešte dnes.

na zajtra sa tešime, len som akosi nestihla upratať, kedže som až doteraz robila, hadam prižmuria babulky jedno očko ☹

a ani napečene nemám, niečo vymyslim do zajtra, nech nesedime o suchu 😎
a dolu na zvončeku mám Kalčíková
😉

petra25
29. mar 2009

no ahojte, kym som vas docitala, asi tu uz ani nik nie je 😝
Karinka dnes rano trhla rekord, spala od vecera 20.30 do 10 (9tej stareho casu) a to som ju bola budit, ale
kedze dnes je otrasne pocasie, vonku sme doobeda ani neboli a poobede sme sli konecne mamine gratulovat k narodkam, malu som tam veru ale nenechala,hoci ju mama chcela, nezdala sa mi celkom fit a ona sa neprizna 😒

nanettka, moje nervy, tak to ste mali teda fakt perne ☹ by ma asi piclo, tusim aj Dadka mala pred oslavou take frmoly, torticka bola podla mna kraaasna a vy dve ste kocky ako vzdy 😵 ozaj ako sa pacilo naradie-kladivko a spol? 😉
endy, no tak tym mas konzervu? si sa ani nepriznala, no ale to sa ti ani necudujem, ze ked mas len taky maly uvazok,nedas Nikolku do skolky na cely den, preco nejdes radsej na ZS, ved so slovencinou by si s uvazkom problem nemala 😕 ci nie je v okoli nic volne?
yesno, no ty mas snad rozpravkovu tu susedu, taku najst v dnesnych casoch, to je tusim zazrak 😅
Deni, ved prave, ze mi je doma dobre, ale korunky by sa uz zisli, aj ked to nie je take strasne, no naozaj neviem, co urobit 😒 ono to nie je sranda mat 20 deti cele doobedie a potom sa este s pisomkami dotrepat domov a venovat sa dalsiemu, ale ved tebe to nemusim vysvetlovat 😔
cia, deni, nati, erosko, kto este ide...-zavidim zajtrajsie stretko v dobrom 😉

endy
30. mar 2009

Ahojte,Drndei u nás v Topoľčanoch som študovala konzervatórium.

Peti,nie je miesto a po dedinách zháňať slovenčinu,to nie je ono.Najradšej by som slovenčinu učila,ale bohužiaľ iba hudobná výchova je voľná a to som sa zaprisahala,že nikdy viac. 😅Raz me jeden deviatak poslal do pi...,ôsmak mi ukázal fuckera.

Ďakujem,nemám záujem. 😠

Herectvo sa mi dobre učí.Na rozdiel od zš deti chcú chodiť na hodiny,baví ich to,hrávame rôzne predstavenia,robili sme muzikál,nikdy si neodpustím Hviezdoslavov Kubín,to je moja srdcovka.

Len to je tá veľká nevýhoda,že sa človek musí prosiť o deti. ☹

drnda1
30. mar 2009

Ahojte,
my už sa chystáme k Mirke, tešíme sa, že sa ,,zahráme,,. 😉

Endy - ty učíš na ZUŠ-ke? Inak vôbec som netušila, že v Topolčanoch je konzerva... 😝 a nechcela si ísť napr.hrávať do Nitrianskeho divadla? Ja by som chcela byť herečka...škoda, že som to nezistila v mladosti...

natana
autor
30. mar 2009

ahojte

ja už čakam ale zatial sme samé, Lucia je v zápche a deni má asi dlhe chystanie 😀

už mám skoro aj napečené (orechove hrebene z tesca 😀 , no som zvedava ake budu, lebo som to kupila 1.x)

prečítam vás asi až večer, nestíham

endy
30. mar 2009

Drndi ani nie,mňa skôr lákalo učiteľstvo.Na herectve ma bavila pantomíma,potom klavír,ktorý sa so mnou ťahal celú výšku a spev.

Čo Ty vieš,možno sa uchytíš.Vyskúšaj niečo.V Bratislave máte aspoň možnosti.Toto naše mesto...psia riť s prepáčením. 😒 😀 😀 😀

evinah
30. mar 2009

Ahojte zienky,

Tak vas opat zdravim po dlhsej dobe co je u mna normalne.. 😝
Dodatocne gratulujeme poslednym narodeninkovym oslavencom, kedze coskoro tu je uz april. POcasie je dnes o nicom , teda aspon tu poprcha, tak ani neviem ci pojdeme dnes do skolky, mali sme si ist pre fotky co sme sa tam boli fotit s Megi.. 😒

MIn.piatok som bola na kontrole na gynde a povedal mi,ze mi ta cysta vo vajecniku rastie, ze uz ma 4cm a mali by sme ju dat prec..Tak sa pojdem zajtra objednat na laparoskopiu.. ☹ Viem,ze to nie je nejaky extra zakrok, je to len jednodnova chirurgia, teda aspon tu v KE, ale aj tak je to uz zasah do organizmu.. 😕 Neboli ste niektora na tom??

Ozaj este som sa chcela opytat vas kosicanky ci niektora by ste nekupili nacaty balik Tesco plienok neviem kolko ks tam chyba, ale Megi ma na ne alergiu , tak mi len zavadzaju.. Cikanie je take vselijake u nas, raz sa vypyta, 2x nie a tak.. 🙄

Dnes som robila prvy krat v zivote zemlovku a bola celkom dobra, lebo sa tam davala aj cokolada..😀 😝 Len Megi moc nechcela, ta si dala radsej segedin..jak tatko.

nikuska22
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

yesno22
30. mar 2009

Ahojte ja len na skok, dnes som doma a Jakub odmietol cez obed spat hoci je unaveny a zly ako 100certov...stale zle spi aj v noci a ja uz neviem, co s nim robit...manzel ho chce nechat revat, ale mne to neda..mozno mu idu zuby alebo ho boli brusko, posledne dni sa stazuje, ze ho boli...tak neviem 😒 mozno skusim chamomilu...

Zany....ani ja neviem, ci si sa uz pytala, ale opakovanie je matka mudrosti 😀 ...takze, povodne sme rozmyslali, ze dame maleho do skoky v KNV, kedze tam budeme byvat ale potom sme ho radsej dali do mesta na Hrnciarsku...mame do blizko z prace jeden aj druhy, teraz to mame blizko aj z domu,aj susedka takze ak sa mu tam bude pacit, ostane tam, ak nie, poriesime to neskor inak 🙂 len dufam, ze nestratili moju prihlasku, lebo sa mali ozvat, uz som im aj pisala mail, ale neodpovedali...takze tam skocim zajtra, nech neostaneme nakoniec na ocot 🙂 ...a ten piatkovy vecer vam veru nezavidim...o papieriku v nose viem svoje, kedze uz som jeden Jakubovi z nosa tahala...ale pinzetou...odsavacka ma nenapadla 😅

Evi....juuuj, drzim palce, nevedela som ze musis "pod noz" 😔 ... ja som nastastie zazila jediny zakrok cisarak takze neviem ako to prebieha, ale kazdopadne drzim palce 😉 ..na plienky sa ti popytam kamosky, viem ze ich pouziva ale teraz je mimo KE...aka je to velkost?

Endy...takze herectvo, waw...a pantomima....waaaaw 😵 😅 ...ja som ledva zvladla hudobnu na ZS aj to ma zachranila teoria 😀

Deni...hmm, ked ti nesedi ani Bioderma ani Avene, tak potom si strateny pripad 😀 ...ale vazne...neskusala si Eucerin kozmetiku? lebo potom uz ti ostava fakt len borova voda alebo Jarish roztok 🙂

petra25
30. mar 2009

ahojte, Karinka zasa vyspavala do stvrt na desat a teraz zaspala az o pol druhej, co inokedy uz hodinu odfukovala, neznasam tieto posuny casu, vzdy jej rozhasia cely rezim 😠 😖
doobeda sme boli s kamoskou v cukrarni, lebo vonku bolo vselijako, poobede este tiez vybehneme, potrebujem co to povybavovat...
nikuska, no mas to veru doma vesele aj s tym spankom a chuda Laurika, ziadne prijemne diagnozy, to s ockom mala aj kamoskina mala a boli na tom viackrat, prepichovali im ten slzny kanalik ☹ a s tymi svokrovcami, to naozaj nechapem, mozu sa hanbit, ked ani na oslavu malinkej nepridu 😠

no endy, verim, ze sa ti vychovy ucit nechce, tie su za trest 😖 hlavne u velkych ale ked ta herectvo bavi, tak to je super, mala si aj nejakeho teraz znameho spoluziaka 😅 😉

nati, no co, uz ste vsetky? 😉 aj my sme tak naposledy trcali v zapche ako Lucka dnes,pondelky su katastrofa, ta toho mojho muza strasne lutujem, kazdy den taku cestu absolvovat 😒

yesno, no hadam Jakubkovi pojdu len nejake zubky, nejako to vydrzte, chlapi su(teda aspon vacsina) v tomto prisnejsi, ani ja nedokazem Karinku dlho nechat plakat hlavne v noci, ked cez den nieco vyparati, to je ine...

evinah, no vidis, aka si sikulka 😉 😀 aj nasa je veru viac na slane jedla, v tomto po mne rozhodne nie je 😝 😀

nanette
30. mar 2009

Ahojte mamky 🙂

Okačka - presne toto nám hovorila riaditeľka zo škôlky na rodičku, že hlavný problém detí je, že sa boja, že rodičia ich tam nechajú a po ne už neprídu.... ale keď ich presvedčíme, že sa stále po nich potom vrátime, tak už je to ok... a vidím, že Simonka už si preveruje, či prídeš a potom už je pokojná 😵 šikulka malá 🙂 držím ti palčeky, nech tie začiatky v robote zvládneš čo najlepšie.... určite to bude chvíľu riadny zhon, ako všetko zladiť, ale keď sa zabeháš, už to bude v pohode.... 🙂

Peti - Gabike sa páči ten pracovný stolík s náradím, trieska tým kladivom do šrúb ako divá, ale ešte ich nevie vyberať, takže musíme "pracovať" spolu 😉 sranda, našej malej ten časový posun vôbec nevadí.... musím vyklopať, doteraz s tým nemala problém.... 🙂

Evi - tak predsa len treba vybrať cystu? joj, no čo už... hlavne, nech to máš rýchlo za sebou... držím palčeky, nech sa ti to rýchlo hojí 🙂 tie tescácke plienky aj nám nerobili dobre, tiež sme len jeden balík spotrebovali a už sme ich viac nekupovali... 😝

Nikuška - aj Gabika mala ako malinká isté obdobie takto vyhádzanú tváričku, strašne to vyzeralo, ale po nejakom týždni-dvoch to prešlo.... a s očkom sme mali problémy až do roka... pomaly každý týždeň aspoň jeden deň ho mala zahnisané, ale našťastie sme nemali upchatý kanálik, takže nám ten hrozný zákrok nerobili... zrejme ho mala len citlivejšie, no už konečne z toho vyrástla 😉 tak dúfam, že aj vám sa to už polepší a nebude vás to očko trápiť, nech nemusíte ten zákrok opakovať 🙂 a tvoj manžel nevie svojim rodičom dohovoriť, aké je to pre malú dôležité, mať pri sebe tých, ktorých potrebuje? veď hádam, keď im vysvetlí, ako sa na nich malá pýta a ako jej chýbajú, tak hádam sa spamätajú.....

Mati - no vidíš, tak takúto odpoveď si nepamätám, takže asi som sa ťa na škôlku predsa len nepýtala 😝 a ako si dnes pochodila? prihláška sa našla? 😉

Ja som dnes skočila k lekárke, vzali mi krv a výsledky budú zajtra, tak som zvedavá.... hormóny veľmi vyšetriť nevie, takže budem musieť na endokrinológiu .... na kríže mi zatiaľ dala nejaký granulát rozpustný vo vode, nech ma to nebolí až tak.... skôr to vyzerá na prechladnuté kríže, ako na seknuté.... no veď uvidím zajtra 🙂

yesno22
30. mar 2009

Niki...juuuj, tak to mate ozaj "vesele"....ale aj Jakub mal hnisave ocka..dokonca obe...jedno ale viac a mal ho skoro non stop zahnisane ale nasa pediatricka povedala, ze do roka pockame...asi po pol roku nam jedno prestalo skoro uplne hnisat ale to jedno bolo casto hnisave az do roka...potom stale menej a ani neviem kedy to prestalo uplne...ja som nechcela dat prepichnut kanaliky, lebo sesternicina mala ich mala prepichovane asi 5x a aj tak musela z toho nakoniec vyrast...iba co sa zbytocne stresovala...nastastie nasa detska dr je v tomto strasne zlata...vravi, ze z vela veci musia deticky vyrast 😉 ..inak uprimne ti vobec nezavidim...ja si neviem predstavit pri Jakubovi este dalsieho krpca... 😅

natana
autor
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

natana
autor
30. mar 2009

peti nasa sára akoby ani nezbadala posun času, zase ráno buntošila už od 6.15, ale zaspala tiež ako karin až o poldruhej. no a ešte stále spí, tak som jej už otvorila dvere, nech sa tobudi, lebo večer bude zase čulá do jedenástej 😒

endy
30. mar 2009

Ahojte,tak mamina už je po operácii.Chválabohu,dopadlo to dobre.Mala kameň na žlčníku,ale pridružili sa komplikácie s podráždeným žlčníkom+aj pruh chúďatenko.Ale volala mi,že ju síce bolí brucho,no našťastie je všetko v poriadku.Zajtra ju ideme pozrieť.Ani neviem,či jej vôbec môžem doniesť kvety.Či mi to personál dovolí. ☹ ☹ ☹

Peti,známy herec?Asi Števo martinovič,hral kúsok v paneláku,režiséra pani Jane Blichárovej,keď mala hrať to avantgardné divadlo.Inak asi netuším.Réžiu nás mal pán Štefan Koreči a viem,že o rok nižšie učil Ľubomír Paulovič a Marián Geišberg.

Evinah,presne naša je mäsožravec.Keď jej dám chlebík so šunkou,tak len šunku zje.A sladkosti,absolútne 😀

yesno22
30. mar 2009

ja uz idem do postele len som nakukla...Miri a ktory to ste mali presne ten krem? lebo je ich tam viac...nech viem, co a ako 😅

natana
autor
30. mar 2009

aj ja už idem do postele, musela som ešte nejaké výkazy a papiere dorobiť, ale už som hotová

yesno bol to bioderma cicabio krém, či tak nejako sa to volalo. 😉
želám veľa spokojných zákazníkov
😉

majussa21
31. mar 2009

Ahoj.Tak ja sa len v rachlosti hlasim ze uz u mna nastupuje zaludocna nervozita zo zajtrajska.Poobede odchadzame k svokre a budeme tam 2 tyzdne len cez vikend prideme domov lebo nerobime.Svokra ma 2 tyzdne dovolenku tak bude s malou.Tak zajtra na mna myslite a drzte mi palce nech to deticky preziju.Vecer sa ozvem ako bolo.Este sa musime pobalit a ked sa mala naspi pojdeme.Stihla som vas precitat no uz neviem na co reagovat 😒

Nanetka teda si sa ozaj zachovala duchapritomne ked ta napadla ta odsavacka.Mna by to asi tiez nenapadlo.A torticka je krasna naozaj.

Miri tak mozes zas chvilu oddychovat ked uz je po danovom 😎

Endy super ze mamina ma uz po.

Evi mna ked cistili pred tristvrte rokom tak ma robili laparoskopicky teda zacali ma len odspodu cistit no skrabli mi stenu maternice tak som sa rozkrvacala tak so mnou bezali na sal a dorobili ma tam.No nic si z toho nepamatam nebolelo ma to potom vobec, na druhy den ma pustili domov a teraz akurat pozeram tie dve male jazvicky co som mala po tom laparoskope a uz ich ani neviem najst co ich nevidno.Takze sa neboj a drzime palce nech uz mas uspesne po tom.

Kati kde vsade treba ist nahlasit alebo zaniest pracovnu zmluvu?len na USVaR?

No nic idem ja balit lebo mm uz hundre ze zasa cumakujem tak paa

evinah
31. mar 2009

No takze dnes som sa bola objednat na tu laparoskopiu, stravili sme tam vyse 3 hodiny aj s Megi, ta tam lietala po chodbach a vykrikovala 😀 aspon si tatko pobehal, to ma trening ked budem 24 hod prec.. 😅 POvedal,ze ju potom radsej vypusti na dvor a nech robi co chce.. 🤐
No takze budu mi to robit 23.aprila, tyzden pred tym pridem na krv, predoperacne vysetrenia a tak. Fuj poviem vam, ked sme zabludili k tomu operacnemu traktu a citila som ten smrad nemocnice, uz mi nebolo vsetko jedno.. ☹ 😔
Ale zas si hovorim,ze ked som prezila sekciu a to bolo rozsiahlejsi zasah, tak toto bude malina, aj ked predsa.. 😕
Ked sa Megi zobudi pojdeme si do skolky pre fotky, uz sa tesiiiim!!! 😵 😵
A konecne svieti slniecko a vyzera to,ze uz bude pekne pocasicko.. 😎

Maji si ma potesila,ze ta po operacii nic nebolelo, dufam,ze ani mna nebude..Inak Dr. mi povedal,ze ta cysta talci na maternicu a ta sa mierne vychylila do prava..

adrica
31. mar 2009

Caute zienky. 🙂
V prvom rade vsetko najlepsie tym, ktori mali narodky a ja som tu nebola. ☹

Evi...tak Ti silno drzim palce. Mna operacia caka 24.aprila, idem na tie krcaky. 😠 Do ktorej nemocky to vlastne ides?
Inac k tym plienkam my ich sem-tam pouzivame len teraz mame este asi tak 1 a pol balika a neviem kolko nam este bude treba.

Mati.Evi...vy tusim pijete Sunar. Teraz prisli kupony z DM-ky a je tam tusim Sunar, ale musim este lepsie popozerat, nechcete ho niektora?
Vecer dam avizo o aky druh to ide.

Mati..prajeme vela uspechov v praci. A kde to vlastne budes pracovat? Teda ak to nie je tajomstvo. 😵

Kati, Maji..Vam prajem super start do opatovneho pracovneho kolotoca

Nati...tak uz Ti konci toto zle obdobie.
Viem o com rozpravas sestra je uctovnicka a tiez sa uz tesi kedy bude 1.april. 😅

Endy..super, ze to mamke tak dobre dopadlo.Prajeme skore vyliecenie. 😉

Nikuska...no mas to teda fakt pestre.
Drzim palce a hlavne pevne nervy. 😉

Peti..to mate taku super cukrosku, ked tam tak chodite.
No u nas nic take nie je, takze my len po vonku behame. 😉

Tehulky nase ako sa mate? Dufam, ze je vsetko O.K.

Tak idem ja este popozerat nejake recepty na polievku, lebo uz neviem aku mam varit.
Pa a krasny dnik. 😵

yesno22
31. mar 2009

Ahojte 🙂

Miri...take nepoznam 😝 bioderm ma rad ABC..hydrabio, sensibio, atoderm, fotoderm a nejaky white objective....mali ti dat atoderm, ak ti dali sensibio, dali ti zle 😕 ....

Maji...drzim palce v praci 🙂 ...ozaj, a na UPSVaR netreba aj cestne prehlasenie, ze sa o dieta stara ina osoba a nie je v skolke?

Adri...ano, my pijeme Sunar, tak zisti co a ako... 😉 ..nuz a v hoteli Hilton/byvaly Slovan/ sa otvara lekaren, tak tam budem 😉 pridte robit trzby 😀

no, padam lebo maly uz otravujem, prajem krasny den 🙂

eros
31. mar 2009

Ahojme

Tak prajeme vsetko naj Ninke nedoro k 2rockom i ked mamina katakatka ci dak dajako tu uz dlhsiu dobu nebola.

ja zijem dako sa mi nedari vas docitat dnes som zalahla s malou,rychlo som navarila.....
skusim si Vas dnes pocitat bo hrosik bude na nocnej tak hadam bude cas.zatial 😀 😀

evinah
31. mar 2009

Adri ja pojdem do starej nemocnice na Rastislavku, tam som aj rodila a ty kde budes? Zeby sme sa nakoniec stretli.. Aj ked v takom nie najprijemnejsom prostredi.. ☹
Ale ked uz bude vonku byvat krajsie mohli by sme opat vymysliet nejake stretko napr. na ANicke, este som tam nebola, iba som o tom pocula, tak by som sa tam rada isla kuknut a aj deti by sa vyvencili.

Mati urcite ta niekedy prideme kuknut do lekarne, tak to budes mat super prostredie v Double tree, yzera to zvonka super, vnutri som este nebola. A aj ceny budete mat ako lekaren v hoteli v strede mesta?? 😀 Ozaj preco tomu vsetci hovoria Hilton, ked to je nie je vyslovene Hilton, ale len nejaka ich siet, ci preto ze je to jednoduchsie ako ten "dvojity strom"? 😝

Ozaj aj nam prisli uz davnejsie tie kupony z DM a uz sme si boli aj kupit ten novy sunar 24ku, este tam maju aj jednu velku Hippku, ale tu vtedy v DMe nemali a este je tam zopar hovadiniek..

NO a boli sme pre tie fotos v skolke a su zlate, asi este zavolam tomu fotografovi nech nam este niektore zdupluje aj pre moju rodinku na "opacnej strane".Len Megi som musela zo skolky tahat nasilim celu cestu, co nechcela ist domov od tial.. Horor. 😝

adrica
31. mar 2009

Caute zienky.

Mati...tak som to zistila a presne ako Evi pise tak to je Sunar 24- 600g. Ak ho chces tak by som Ti ho niekedy aj doniesla. 😉

Evi...no myslim, ze to stretko by aj mohlo niekedy byt.
Inac ja idem do Zeleznicnej, takze sa asi nestretneme.
Dufam, ze nam to dopadne dobre. 😉 Mas to o nieco lepsie 😉 , lebo mna bolesti budu cakat po operacii. 😠
Najhorsie, ze sa musim potom aspon tyzden setrit, tak som zvedava ako to dopadne. 😉

Eroska..len si pekne pospinkaj, ved jarna unava je uz tu, tak mas aspon trosku vyhovorku. 😀

okacka
31. mar 2009

Ahojte,
tak ja som vas este prisla pozdravit, nastupila u mna riadna zaludocna nervozita, neviem, ci vobec dnes zaspim. No hadam zajtra uz bude po prvom dni lepsie. Dnes som vygruntovala bytik, topanky jarne povyberala, kabaty poodkladala a povyberala jarne veci, snad uz to slniecko dnes neklamalo 🙂 . A mala som hrooooznu depku cely den. Stale som spominala, ako tie dva rocky rychlo ubehli, ako sa narodila, na prvu jar, na druhu ...tak smutnomi bolo...ale hovorim si, ze stale mam moznost vratit sa na matersku,aksa mi nebude pacit, alebo vlastne nastupit aj spat do starej prace ku kamaratom... 🙂 Tak ma to trosku ukludnuje.

Simonka v skolke bola hrozne zlatucka, rano zakyvala, poslala pusu tatikovi aj mne a isla za detickami.Akurat, ze zasa nespinkala, takze mizaspala v aute o 16, isli sme k mojim rodicom. Tak sme na teraske s maminou pili kafe, jedli babovku a ona spinkala. O 17 som ju zobudila sice, no aj tak zaspinkala pred pol 10, normalne som z toho nervozna bola, nie sme na to zvyknuti 😀 . Ale asi to bolo aj tym, ze ja som bola u kozmeticky, som sa az nedavno vratila a ze sa stale pytala na maminku, volat mi chcela, pusu poslat. Drobcek moj malicky, asi aj tym, ze som s noudnes malo velmi bola.

Evi - mne robili laparoskopiu cysty, tesne pred tehu. Aj slepak mam za sebou, aj sekciu...takze moje brucho vyzera sama jazva. Oproti sekcii to bola malina, takze sa neboj... 😉 Prvy den to bolelo riadne, ako po kazdom zakroku, druhy den uz celkom OK 🙂

Maji - aj tebe prijemny start a snad sa nam obom bude pacit 🙂

Endy - chvalabohu to mamine dobre dopadlo 🙂

No ani uz neviem, co ste pisalo. Zajtra vecer podam hlasenie, ako som sa mala. Drzte palce 🙂

yesno22
31. mar 2009

...caute, manzel pozera na stv-cke volby 09, tak jednym uchom pocuvaj aj ja tie ich predvolebne "sluby sa slubuju, blazni sa raduju".... 🙄

Evi...nuz k tym cenam...ceny liekov na recept v lekarni su dane, tie sa nedaju ovplyvnit, ceny volnopredajnych liekov trosku ano...no a kedze my tam budeme mat hlavne znackovu kozmetiku a kvalitne pripravky na volny predaj, ceny sa mozno budu zdat vyssie nez inde...ale ked budu akcie, dam vediet 😀 ... no a Hiltom preto, lebo patri pod jeho siet hotelov..a je to kratsie ako Double Tree...ale aj tak to budu podla mna volat byvaly Slovan...teda aspon vacsina urcite 🙂

A dnes poobede sme boli na Anicke...trosku fukalo ale krpec sa vybehal...takze ja som za stretko...ale poobede alebo cez vikend 🙂

evinah
31. mar 2009

Mati jasne, ze ked bude stretko tak v takom case, aby sme mohli vsetky.A co je vsetk on atej Anicke? Tusim mi niekto hovoril,ze sa tam aj poziciavaju nejake auticka pre deti? Tusim bufety a aj preliezky?
A ake obchody este budu v hoteli? Videla som tam Marks & Spencer a este co?Nevies?

Kati a Ty si kolko bola po laparoskopii v nemocnici? Asi bude treba nejaky setriaci rezim drzat vsak? Tiez si to neviem celkom predstavit pri Megi.. 😕
A drzim palceky na zajtra, aby si to v pohodke zvladla..Si sikulka, takze sa o teba nemusime bat.. 😵
A za chvilu to bude cakat vsetky z nas..

Adri vidis ja som este ani o Zeleznicnej nemocnici ani nepocula.. Uz chcem vidiet nasich chlapov ako kmitaju okolo deti.. 😨

petra25
31. mar 2009

ahojte babule
dnes som KO, mali sme pestry den, doobeda sme boli na tom "protikliestovom" stepeni 😝 , potom sme leteli domov a na pesiaka na autobus k mamine (dnes je posledny den doma)tam sme boli pozret vlaky, pobehali mestecko, prisli o pol siedmej a o tristvrte som letela na najkrutejsi aerobik doteraz 😝 no som mrtva

zaznamenala som tu nejako viac operacii, evi, adrica... drzime silno palceky, nech vsetko dobre dopadne
a nastupujucim do prace-okacka, majussa- vela zdaru a pevnych nervov, zo zaciatku to bude asi makacka, kym si zvyknete 😕 ale urcite to zvladnete 😉 vid yesno 😉 o

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre