Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

dadka212
12. feb 2009

ále Peti zas bohvieako mi to nejde, keď som aj robila, tak to dopadlo hrozne, hlavne tá celopoťahovaná, preto som ju robila len jednu a už sa mi do toho nechce, inak tu je môj výtvor 😅 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7528 som tam opravovala jak bláznivá, sa mi to trhalo, potom sa mi to z toho krému rozmáčalo 😝 no horor, preto teraz skúsim inú hmotu a keď to dopadne dobre tak sa na to dám 😅

dadka212
12. feb 2009

Nanettka no aj mne sa páči aj tá prvá aj druhá hmota tak neviem na ktorú sa dať 😀 hlavne aby bola aj chuťovo dobrá...len neviem kde zohnať to suš. mlieko lebo u nás som také nevidela ☹

nanette
12. feb 2009

Dadka - normálne v potravinách... je to v takom sáčku, zvykne to byť pri UM a sojových mliekach.... 😉

dadka212
12. feb 2009

Nanettka ďakujem skúsim kuknúť, lebo v Tescu ani v Bille to u nás nemajú, skúsim ešte Hyperku 🙂

nanette
12. feb 2009

Dadka - u nás to majú určite aj v Bale, každý deň okolo toho chodím 😉

dadka212
12. feb 2009

Ok skúsim aj Balu, alebo pobehám úplne všetky potraviny čo tu máme 😀

nanette
12. feb 2009

Dadka - v Bale to bude určite.... mali by to zásobovať rovnako 🙂 a kedyže to máš narodky? 😉

petra25
12. feb 2009

ha dadka, uz som ti aj komentar poslala 😀 skoro som sa pototo, na prvu tortu je supeeeeeer 😵 😵 😵
ja by som taku neurobila ani 120tu 😝 😀
malu som posadila na nocnik, tak som este nakukla - normalne ma rozosmiala krpata - vcera pozerala Lovecku sezonu - neviem,c i to poznate, hl. postava je tam taky velky hnedy medved a teraz pozera macka Pooh a hovori mi - mami puti (pusti)macko nedy (hnedy) nie slnieckovy 😀 😀 😀 normalne som sa musela smiat 😀
no nic letim
nanettka, na tej jednej stranke som nasla zatial najkrajsiu Minnie, ak dovecera este nejaku vypatrate potesim sa 😀
dadka, urcite sa do nej pusti - zvladnes to!

dadka212
12. feb 2009

Nanettka 21.2. a to je akurát sobota tak prídu gratulanti tak v piatok aby som mala tortu hotovú 😀

dadka212
12. feb 2009

Peti ďakujem 😵

No a už si viem Karinku predstaviť zlatá musela byť 😵 😵

Mne dnes malý zaspával hodinu a to chudatko preto, lebo som ho tam zavrela nech spinká a kukám a stále sa obšmŕdal okolo dverí, ja rekuže nechce spať a on sa tam na koberec vycikal a vykakal 😔 chudatko lebo predtým som mu povedala aby nevyliezal z izby že musí spinkať...tak ma poslúchol, ale už bol unavený tak prišiel povedať aby som mu utrela riťku 😀

nanette
12. feb 2009

Peťka - rozkaz šéfe..... keď niečo nájdeme, hodíme 😉

Dadka - určite to zvládneš.... si šikovná, keď si zvládla takúto tortu, na ktorú si dala link. To, že sa ti trhala, to sa dá nabudúce poriešiť... buď si upeč potiahni tortu až v ten deň, kedy príde návšteva a hmotu nevyvaľkaj natenko, alebo keď to chceš mať celé hotové deň skôr, tak nesmieš dať pod poťahovaciu hmotu krém zo šľahačky, tvarohu a všetkého možného, čo obsahuje veľa vody, lebo to robí šarapatu... najlepšie sú maslovo-pudingové krémy, príp. lekvár... 😉 určite sa to vydarí, uvidíš 🙂

dadka212
12. feb 2009

Nanettka ďakujem, no uvidíme ako to dopadne 😝 a ešte som chcela vieš urobiť aj čierny marcipán alebo tú hmotu? lebo mne to nejde zafarbiť 😔

dadka212
12. feb 2009

ďakujem ja som to robila podla toho a sa mi to nepodarilo a na krtka to budem potrebovať 😝 budem musieť vyskúšať znova....

majussa21
12. feb 2009

Ahojik.
Tak mala mi uz spinka, doobedu sme boli u mojej babky, starkemu zomrela sestra tak aby prisiel pri malej na ine myslienky sme ich boli pozriet.. Boli sme tam 3 hodky potom v obchode a ked sme prisli dala som malu hned buvinat.. MMje dnes po 3ch dnoch dovolenky opet v praci, tak mu idem rycho daco pripravit aby nehundral ked pride a nebude mat co jest.. 😀

Dadka ta torta je uzasna, ze na prvykrat ja odpadnem mas talent a ziadne chybicky tam nevidno 😉

Nanetka tie torty od mamy su krasne a je to super ze po celom SR to baby pecu a maju tam link a fotecky 🙂

Drndi mala bude chodit k babke mojej popripade svokra chodi na smeny tak aj k nej uz aj prve dva aprilove tyzdne ze si vzala dovolenku ze bude u nej mala a do skolky od septembra ju chcem dat..takze zatial to budeme platat ako sa bude dat.. No hlavne Ty si ma tak razne podporila si pamatam.. 😉

Peti ved to ze prva uz by bolo aj nacase vseto zabudnem kym zacnem robit.Ale bojim sa aby sme to vsetci zvladli bez ujmy a pacila som sa aj ja im aj mne.. 😎

nanette
12. feb 2009

Dadi - a nafarbiť to? ja som zmiešala farby, vyšla mi čierna a tou som Nemovi namaľovala plutvu...len to dlho schne...treba si to urobiť aspoň deň skôr 😝

endy
12. feb 2009

Drndi prosím Ťa a koľko je častí teletubbies na jednom dvd-čku???A koľko asi tak stojí???By som si ho dala tete kúpiť.Tá je z Ba.

dadka212
12. feb 2009

Vidíš Nanett to ma nenapadlo 😵 vyskúšam 😉

Majus ďakujem 🙂 a rýchlo variť nech ti mužík neumre od hladu 😀

majussa21
12. feb 2009

Peti a teda pustila si jej slniecokveho??som sa zasmiala schuti.. 😀 Ja som jej dnes obliekala oteplovacky lebo kedze je vela snehu sli sme na sankach a ona mi zahlasila ze Mato, Mato a ja ze co Mato..a to ze jej mm brat co je v anglicku doniesol tie oteplovacky a pritom je uz prec mesiac on no skoro som na rit padla co si tie nase detvaky vsetko pamataju.. 😀

majussa21
12. feb 2009

Dadka este mam 45 minut tak ale cestoviny sa uz varia a len mu ich omackou brokolicovou zalejem a hotovoooo!! 😀

dadka212
12. feb 2009

Majuš tak to je ozaj rýchle, ja dnes "varím" ešte rýchlejšie urobím mu chleba 😀

osickad
12. feb 2009

Ahojte babenky,
ja som akurát dovarila - fajnú zeleninkovú polievku, do ktorej som dala /nastrúhala aj stopkový celer, dá fantastickú chuť/ a robila som cestoviny s paradajkovo-cuketovo-tuniakovou omáčku a syr na vrch. mňamušky.

Adamko spí a nechám ho ešte trošku. Ja som si tiež schrupla na hodinku s ním. Pôvodne som chcela len nejakých 20 minút, ale potiahla som hodinu a strašne sa mi nechcelo vstávať. Dnes som ako mechom praštená po hlave, asi to robí tlak.

Doobeda sme boli vonku na dve hodiny.
Včera bolo na cvičení tehuliek fajn a 26.2. máme prednášku o starostlivosti o novorodencov.
Zajtra idem ku kozmetičke.
Zajtra večer už príde aj tato. Teším sa na neho, normálne mi už chýba a v pondelok ide asi zasa na týždeň.

Dnes som bola s Adamkom v škôlke pre prihlášku na budúci rok. Dala by som ho do škôlky od marca. Tak som nad tým všetkým rozmýšľala a bude mu tam iste fajn. Ja už na neho nebudem mať toľko času ako teraz a ako je on zvyknutý, bude tam mať kamarátov, rovesníkov, naučí sa veľa vecí. Pôvodný zámer bol dať ho do škôlky až od toho budúceho septembra, ale rozhodla som sa takto.
Aj mi je ľúto, lebo ho vidím stále ešte takého malého v porovnaní s tými detičkami v škôlke, ale bude to takto lepšie.

Deni, Nati:
ešte raz vďaka za receptík na bábovku. vyskúšam.

Večerom pôjdeme k svokrovcom, neboli sme tam od nedele. Včera sme boli v centre, zišlo sa nás 5 mamičiek a potom sme mali takú krátku návštevu na pol hodinku /kamoška s dcrékou/.

Idem čo to prečítať, ak stihnem. Zatiaľ sa majte pekne.

osickad
12. feb 2009

Deni:
krásna postieľka a aj tortička, taká jednoduchá a pekná. to máte fakt frmol, ste akčná rodinka.

Vidím, že sa bavíte o tortách. ja si teda tiež na taký zázrak netrúfam, radšej objednám a bude pokoj, nemám na to vlohy, talent, vôľu a iste by z toho bola hotová galimatiáš 😝 😀

Nati:
mne sa tiež viac páči tá tortička s včielkami. 🙂

Dadi, Nanetka:
ste šikuľky, čo iné napísať, povedať o vás. klobúk dolu. 🙂

Maji:
fu, tak si ďalšia pracujúca. super, ja by som to s tebou hneď menila, vždy som chcela byť doktorkou alebo pri troške skromnosti sestričkou na novorodeneckom oddelení. na Ekonomickú som ísť nechcela, ale musela 😠 😢
strašne by ma tá tvoja práca bavila. držím ti veľmi päste, aby si bola spokojná. oni s tebou určite budú!!! si šikovná a milá. 🙂 🙂 🙂

prišla mamina, doniesla mi koláče /mňamušky/ a idem zobudiť aj Adamka.
ahojte zatiaľ 🙂 🙂 🙂

slenka
12. feb 2009

Caute baby,
ja len na skok. Nemam na vas akosi vobec cas. A ani na varenie a upratovanie. Rozbieham jeden biznis a zabera mi to vsetok volny cas.
Precitala som vas len z rychlika. Zachytila som, ze bolo bratislavske stretko s prepadovkou 😅 Nasti ty by si si urcite rozumela s mojim muzom, on je tiez taky, ze rad ludi sokuje 😲 😀 Fotky som pozrela zo stretka, su krasne. Neuveritelne ako tie deturence rastu.
Na poslednej strane peciete - tak na to ja sa nechytam. Velmi by som to chcela vediet, ale nemam pre koho piect, tak nemozem ani experimentovat aby som to nemusela vyhadzovat.

A co u nas? Terezka je chora. Ma vysoke horucky, kasle, sopli. Uz treti den. Vraj je to len virus. Dufam, ze rychlo vyzdravie, lebo len doma sedime zavrete.
Terezka v skolke pochytila uz nieco aj z anglictiny. Ked ma vola tak krici: "Maminka come on! Come on sem!" Raz mi na otazku odpovedala YES, to som si ale nie ista ci som zle nepocula. A ked vidi pismenka tak povie, ze to je [ei, bi, si, di]. Zvieratkam bezne rozkazuje SIT! a zakazuje NO!
Dnes som chcela umyt riad, ale natisla sa mi do umyvadla, tak som ju nechala. Hrala sa v tom umyvadle skoro hodinu, ona cela mokra, voda vsade, linku som musela aj zvnutra utierat... Ale stastna ako blcha. Minula cely bojler teplej vody 😨
No idem ja este trosku pospratavat kym sa zobudi. Majte sa pekne.

cia13
12. feb 2009

ahojte,
dnes som bola na preventivke u zenskej a som rada, ze je vsetko ok. Spravila mi aj ultrazvuk, vysetrila prsia a cyto. Ked sa neozve, tak je aj to ok. Dala som si predpisat ATK, este sa rozhodnem, ci ju zacnem uzivat.
Bibi zatial bola u mojej babky, zvladli to super, samozrejme sa pokadila do plienky, tak babka mala zabavu. Ked sme isli domov, bolo to prave cez obed, zaspala v aute a ked som ju prelozila do postielky sa prebrala a uz nezaspala. Snazila sa skoro 1,5h zaspinkat, ale nepodarilo sa jej. Stacilo 10 min. v aute. Poobede sme nesli pre Barborku, lebo bola dohodnuta so spoluziakom, jej velkou laskou, ze ide ku nim. Tak som sa pre nu zastavila az vecer. A vecer mi volal muz, ze mu niekto ukradol tasku z auta, kde mal penazenku s dokladmi, nastastie ziadne prachy ani kluce ani mobily. Nakladali s kamosom tovar do auta a na drzovku mu to niekto z predu ukradol. Tak bol na policii nahlasit kradez, nech mu nikto doklady nezneuzije. Som mu nakazala, nech skusi popozerat aj smetiaky v okoli, ci od jedu to neodhodil, ked peniaze nenasiel.

krasne linky na torty ste sem dali, hned som sa nechala inspirovat a poslala mamine. Ona je vychyrena cukrarka v rodine, tak to prenecham na nu.

dadi - klobuk dole pred tvojou tortou na MMB
slenka - drzim palce pri rozbiehani biznisu v tomto case, kriza na SK je v plnom prude
maji - gratulujem ku praci, neboj, obe so Sandruskou to zvladnete na 1

drnda1
12. feb 2009

Ahojte,
no my sme predali o 17-tej Sárinu postieľku a hop, už som aj objednala novú. Ešte idem návliečky a vankúš s perinkou. Vaše detičky už asi maju väčšie paploniky, než boli v postielkach, však? A používate vankúše už?
Teraz drobec odfukuje na roztiahnutej babkinej sedačke. Má tam letisko, môže sa tam v spánku ,,naháňať,,... 😀 😀

Slenka - malej prajeme skoré uzdravenie a bude to super dieťa, hneď bude vedieť rozprávať 2 jazykmi. 😉

Inak, neberiete daktorá Cerazette? Ja som si 1 krabičku na mesiac vyzdvihla, ale som ju neotvorila, nechcem riskovať migrény. Dám za polovičnú cenu. 😉

Erikovi sa tento týždeň darilo, dostával 1-ky a 2-ky... 🙂 som zvedavá, dokedy mu to vydrží... 😝

Luci - no super, že máš všetko ok, ja idem ešte na sono prsníkov...ale tiež mi z krvi nevolala, tak je to asi ok... 😎

petra25
12. feb 2009

ahojte,
hlasim sa do nocnej 😉
maji, no aj ja som veru velmi prekvapena, co vsetko si tie deti pamataju a toto robi aj nasa mala a podstatne castejsie, hlasi skoro pri kazdej veci, co od koho ma 😀 ako chutili muzovi cestoviny 😉 a neboooj, jasne, ze to vsetci zvladnete- aj ty, aj malinka, aj babky 😉 😵
slenka, no tak prajeme skore uzdravenie Terezke 😔 a s tou anglictinou - to je mile, to je super, ze ju budes mat bilingvalnu, ozaj vy tam planujete ostat uz nastalo? 😕
cia, no to je na porazenie s tymi dokladmi, ja by som takych ludi... 😠 podla mna doklady su najhorsie, ked si predstavim vsetky tie behacky po uradoch... 😖 a aj nasa mala sa dnes babke pokadila 😅 😀 ostala u nej, ked sme tam poobede sli, lebo muzik nestihal prist nacas, aby som stihla aerobik -zasa boli za BA 2 havarie 😖 a aj ja idem v pondelok gyndovi na prehliadku konecne- som sa odhodlala, lebo kamoska mam ten HPV virus-co moze prepuknut do rakoviny, tak ma nalakala, aj ide na operaciu buduci utorok, chuda
osi, aj ja som veru tuzila byt doktorkou 😔 uz sme sa o tom tusim raz bavili, no co, hadam v buducom zivote ☹ a ja si myslim, ze Adamko to v skolke zvladne a bude mu fajn, ako vravis, bude tam mat program, kamosov, doma by sa uz asi aj troska nudil, ked sa budes naplno venovat Linduske 😉

petra25
12. feb 2009

no tusim tu nik nie je 😅 😅 tak prajem aj ja bru nocku 😵

natana
autor
13. feb 2009

čafte žienky
včera som nestihla ale dnes sa polepším. ešte som vás nečitala, ale som zhrozená, lebo som behala po nete a hladala torty, tak som aj jednej tu z petržalky napísala že kolko by to stálo a skoro som odpadla, ked mi dnes prišla odpoved. obyčajna gulata cca 3kg, potiahnutá marcipánom plus nejake marcipánove somarinky na nej (ale nič extra) a že 45 eur.
to fakt toľko stojí, či som ja zaspala dobu. máte niekto skúsenosti?. lebo ja som dávala sice robiť ale v cukrárni a tiež marcipánovú, ale stála polovicu. tak neviem , či tie domáce cukrárky sú take drahe.

no nič idem k malej, už ma ťaha za nohavice

dadka212
13. feb 2009

ahojte 🙂

Osi super, že dávaš Adamka do škôlky, ja som tiež tak chcela, ale u nás je s tým problém 😔 bojím sa, že Maťko sa bude doma nudiť, predsa s rovesníkmi by mu bolo lepšie 😝 a ďakujem 😵

veď stále sa pýta na Bibi, Kaju a Sáru 😀 a stále dookola mu púšťam fotky a pekne vie tie babizne rozoznať akurát si mýli Karinku a Drndinu Sárku lebo tam obidve majú 2 copíky 😀

Slenka to je super, že sa takto nenásilne Terezka učí tú angličtinu 😵 a aká tajnostkárka nepovie aký biznis 😀 😀

Cia tak tá taška teda nepoteší 😖 hlavne,že tam neboli prachy ale zas to vybavovanie nových dokladov 😝 a super, že ti preventívka dopadla dobre 😉 a ďakujem 😵

Deni super, tá postielka je fakt krásna, tam sa bude Sárinke hajať jak princeznej 😵 a ja používam stále ten detský paplón ešte sa podoň zmestí, ale už pôjdem kúpiť nový, keď sa konečne odhodlám aj ja na novú postel 😀 a podušku má Maťko moju spíme na jednej 😀 ale dávam ho dole z nej keď náhodou zaspí skôr ako ja, lebo mi zavadzia a svoju podušku nechce...

Peti držím palce u dokyny 😉 určite to dopadne dobre

aj Maťo to tak robí, že vie čo od koho má a potom to stále rozpráva aj keď vešiame prádlo, tak ho práši a podáva mi ho a vždy mi povie koho čo je 🙂 alebo asi pred 4.mesiacmi mu dala tatova sesternica jablko tak teraz všetky jablká čo máme doma mu dala Aja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre