Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

okacka
10. jún 2009

Ahojte,
tak ja mám novinku, sekla som s robotou a som zasa len maminou na materskej. Tak ako ste písalo, že ako to yvládam, tak som to yvládať prestala, robotz sa kopilo, nedalo sa to už stíhať, plus služobky atď.-..a proste som si stanovila priority, ktorou je rodina a Simonka. nepáčilo sa mi, že ju stále vyzdvihujú moji rodičia, chodíme po ňu večer poamaly, mobil firemný mi zvonil non-stop a bola som nervózna, prenášala som si to ňu. Plus moje zdravotné problémy a tak som sa ropzhodla z jedného dňa na druhý, že je ešte maličká a niekedy v budúcnosti by som si to vyčítala....A ďalej to nešťastné Strečo, teraz tam každý deň sa dve hodiny čaká, to ma dorazilo. takže si užijem krásne leto s malou a od jesene si začnem čosi pozerať, ak nič schopné sa neobjaví, nastúpim do práce pred materskou, aj keˇ%d to až na poslednom mieste, predsa pracovať pod manželom... 😖

Takže dnes som si užila dopoludnie, boli sme sa prejsť, Simonka sa bicyklovala, na kávičke s kamarátkami. Akurát ja mám ATB, mám dutiny zapálené, hádam pri mori mi to prejde a pomôže mi to aj na ženské problémy. Už sa hrozne teším, dúfam sa do piatku nič nevykocúri. Čo - to som nachystala a zbalila, ešte musím dnesdobaliť, požehliť.

Dadka - hádam sa Danielka ukľudní a bude dobručké bábatko, v tej šatke sa ináč deťom veľmi páči, tak vyskúšaj.

Miri - ono tie naše deťúrence mávajú všetky aj zlé dni, Simča dnes pred obedom vystrájala, plakala, jesť nechcela, už bola unavená veľmi.

No a stále sa pýta do jasličiek, takže sme sa s mužom dohodli, že keˇ%dže od jesene nejako by som aj tak chcela nastúpiť do práce, že zmeníme len dochádzku z pravidelnej na nepravidelnú, to s aplatí len za hodiny vtedy a dvakrát do týždňa ju aspoň zanesiem ,ench si neodvykne. Dosť dlho si zvykávala na spinkanie, papanie, takže enchcem, nech ideme zasa od znovu potom. A ja si aspoň budem opakovať angličtinu, čo som asi pozabúdala počas materskej všetko.

No idem si vypiť kafe na balkónik a užívať si materskú, vlastne je to super pocit 😀

drnda1
10. jún 2009

Čafte,
Luci - juj, no škoda s tým havkom... Bibi má aký bicykel? Nepedáluje sa jej ´tažko? Barborka sa má iste super! 😉
Kati - jasné, netreba to siliť. 🙂 Presne toto deptá aj mňa, od póbedia idem z domu a prichádzam až večer, keď už malá spí. Tak som sa rozhodla, ako som sa rozhodla.
Neboj, veď nejaká robotka sa snád vždy nájde. 😉 A žiadne peniaze nestoja za to, nebyť s rodinou. 😝

Ja si idem robiť 1.kvalifikačnú skúšku, som sa predvčerom rozhodla a do 25.6. musím odovzdať prácu a potom si ju obhájiť. 😀 😀 neviem, ako to stihnem, ale od 1.11. maju byt iné podmienky, tak to nerisknem a idem do toho rýchlo ešte po starom...veď za 2 týždne snáď niečo zbúcham. 😝
Peti, Endy - vy ste to robili? Ako to prebieha?

Ja som mala dnes super voľno, ráno som bola v solárku, potom na nákupe, s tatinkom sme si dali rańajky, aj obedík 😵 , potom malá spala, teraz pijeme café a o chvíľu idem do salónu, ale o 19,00 som dnes doma. 😵

Našla som aj tri miesta učiteľky, ale od septembra ešte nemám kam dať malú, takže ak tak, tak až k polroku, alebo od ďalšieho septembra. 😎

Simi dostala aj z poslednej tanečnej skúšky 1-tku, tak jej dám super rifle, mala tentoraz samé 1!!! Sa teším. Bože, už končí šk.rok, ako to ubehlo... 😝

Kati inak krásnu dovolenku prajem, pekne si oddýchnite. 😵

petra25
10. jún 2009

ahojte
okacka, no si ma sokla, ale priznam sa,mna bolelo brucho uz len ked som citala, ake mas pracovne tempo, ja si myslim, ze si urobila dobre, ako pise Deniska, ziadne prachy za tie nervy a hlavne neustalu nepritomnost rodiny naozaj nestoja a ty si sikovna, urcite si nieco neskor najdes 😔 a prajeme skore vyliecenie a prijemnu dovolenku

deni, no ja mam kvalifikacku uz za sebou, ale nie taku typicku, robila som si kvalifik-specializac studium v BA, 2rocne-anglinu, koncilo to obhajobou prace,bezne je to vypracovanie niecoho ako diplomovky na nejaku temu, je s tym roboty,ale o teba sa nebojim, urcite to zvladnes 😉

luci, tak vy ste vratili havinka? 😕 ale ani v tvojom pripade asi nie je dobre to silit a paci sa mi, ze sa neprecenujes, ved casom si zvyknes na domcek, robotu okolo a ked sa to upokoji, neskor mozete znova skusit chovat aj psika, nie?a Bibi je velmi sikovna, ked tak pekne jazdi na bicykliku, my mame tiez jeden v garazi, ale este sme ho neskusali 😅

nati, neboj, aj my mavame taketo "prijemne dni" 😖 a s tym pocitacom, je to na porazenie, ked uz si nachystana, ze ides nieco robit, ta moze aj porazit ,este ze ako pises je uz novy na ceste 🙂

my sme dnes boli doobeda na ihrisku s kamoskou a cez obed spala mala u babky (svokry) lebo nam boli dnes cez obed montovat vodomery na studenu vodu, tak aby mi ju nezobudili, no a poobede sme boli zasa u mojej maminy, tak sme mali taky "babkovy" den 🙂

natana
autor
10. jún 2009

ahojte

no my sa stale mordujeme s tým PC, teraz zase nejde tlačiaren nainštalovať, a pritom mame origoš CD k nej, ale hadam to už nebude dlho trvať, ale keby ste ku nam teraz nakukli, ja nervozna pri noťase, andy pri novom PC a kopa roboty a šanonov pri starom PC, všetky tri zapnuté, starý jasnačka strečkuje, no veselo mame.

kati, no chápem ťa, simka je prednejšia a ver tomu aj chorobky vas nebudu tolko trápiť, ked nebude tak často v kolektíve a mama je mama, jej ju nenahradi žiadna babka ani tá najlepšia. Snád sa aj tebe zdravie umúdri. aj ja som mala z roboty strašne stresy, normálne horúčky a črevné problemy, tiež som ledva stihala bezne veci, nie to doma vygruntovať a po nociach učtovať. ked som potom zostala s nati doma, lebo bola stale chora, tak prešli aj tie moje problémy. tak držim palčeky

deni no naložila si si toho dosť, tak držim palce nech stihnes termín 😵

nikuska22
10. jún 2009

dakujem vam za podporu, viem, ze to chce cas, aby to aspon trochu prebolelo, hoci viem, ze uz do konca zivota s tym smutkom budem zit, ale nejako to msuim zvladnut kvoli detom 😔

nati - to akoby si o mojej sare hovorila, ta je tiez ako cert a toto mi robi bezne, kazdy na mna cumi vonku, velmi neprijemne, teraz ma take obdobie, ze je fakt nezvaldnutelna, bud sa hadze, vrieska a vkuse reve 😠

dadka - moja laura v noci sice pekne spinka, ale cez den chce, aby som sa jej venovala, a ked pri nej nie som, tak vrieska, no a sara zase jaci, ked nie som s nou a spolu byt nemozu, lebo sara sa po nej cape, vypichuje jej oci, chce ju brat na ruky a pod., takze to mam podobne ako ty 😀 ale neboj, o take dva roky to bude o trosicku lepsie, teda aspon ja sa tak upokojujem 😉 a to ze je na ciciku, to super, aspon sa ti bude tvorit viac mliecka, mne laura strasne kratko cucka, takze mliecka je malo ☹

deni - tak nech sa ti to podari, jasne, dva tyzdne je kopec casu, to urcite nieco zbuchas 😉

okacka - dobre si urobila, deti tak rychlo rastu, ani nevieme ako a budu dospele a praca neujde, ta bude vzdy, hlavne zdravotne sa daj do poriadku a uzi si dovolenku 😉

nikuska22
10. jún 2009

zuzi - to s tvojou mamkou ma mrzi ☹ a dala sa vysetrit, ze z coho odpadava?

peti - to je super, ze si bola darovat krv, ja som vzdy chcela ale nikdy som sa neodhodlala, iba raz, ked tak masovo u nas v praci brali, ale dozvedela som sa prave vtedy, ze som tehotna, tak som nemohla, ale snad este pojdem 🙂

natana
autor
10. jún 2009

no ja ešte kopirujem na usbčko fotky, ale musim počkať, lebo ešte musim stiahnuť aj zálohy na účto, lebo zajtra mi pride technik nahodiť program, tak nech to mám už uložene v novom.

peti ja ta tiž obdivujem, je pekne že aj ženy daruju krv, aj ked osobne si myslim, že by mali hlavne chlapi. my krvacame aj tak už dosť. ja som kedysi tiež chcela isť ale som chudokrvna, takže nič. ☹

luci, škoda že sa na toho havoša necítiš, ale je pravda, že radšej si to priznať ako potom zalamovať rukami. určite bol krásny a aj za tu krátku chvilu vam prirastol k srdcu. možno ked budu kočky vačšie, že ti doma trochu pomožu, tak potom aj budes rada, že sa maš o koho starať 😉

nikuška, tak ako dadke ani tebe určite nie je veselo, ked musíš zvládať dve deti a to ešte s takým malým vekovým rozdielom. držim palce nech to zvladnete lavou zadnou 😉 (ja mám čo robiť s jedným čertom)

no a musim pochvaliť natalku, bude mať same jednotky, aj koncoročne písomky napísala všetky na jednotky 😵 , šikulka moja 🙂

kati, no dnes nebola až taka zlá ako včera, ale u nas to nema s unavou nič spoločne, na tej zmrzke sme boli ked sa pekne dve hodinky poobede vyspinkala 😀 (žeby vstala ľavou nohou) 😀

no nič idem povypinať všetky počítače a konečne si lahnuť, už ledva vidim na monitor

okacka
11. jún 2009

Ahojte,
no idem vas este pozdravit pred dovolenkou, uz sa sem dnes pravdepodobne nedostanem. Kufre som ako - tak zbalila teraz, ked drobec haja, este dolozit nejake drobnosti, teda predpokladam, ze tatik bude chciet este vyhadzatnejake veci a bude frflat, naco mi je tolko sukni a kratasov 😝 . Letime zajtra 10.40, takze o nejakej 5 hod rano pojdeme z domu, trochu mam strach, aby Simonka este zahajala v aute, aby nebola hore cely cas. No uz sa tesim na slniecko, more, veget 🙂

Rano sme boli na kontrole, aj ja aj Simonka, tak uz je to celkom Ok, tak som rada.

Luci - ja si tiez myslim ,ze ked sa na havina necitis, je lepsie, ked si si to priznala, trpel by aj on a aj ty by si sa trapila.

No idem si vypit kafe na balkonik, spi u mna aj synovec 5 rocny, tak si ani nemozem lahnut 😀 . No bezim, krasny dnik prajem 🙂

petra25
11. jún 2009

ahojte
my sme dnes doobeda neboli vonku, varila som, co to pospratala, poprala, zajtra ideme do tych Bojnic, tak sa moc tesim 😵 ideme aj s tymi znamymi a berieme aj neterku s babkou, tak nas bude bab ako maku 😀 7 a 2 chlapi 😀 dufam len, ze pocasie vyjde 🙂 ideme pozriet na zamok aj do Zoo, tak sa hadam detom bude pacit 😉
poobede este vybehneme niekam von na ihrisko a vecer co to nachystat, lebo rano uz o 8smej vyrazame

okacka, tak vam prajeme krasnu dovolenku, poriadne si to uzite, oddychnite a v zdravi sa vratte 😵

nati, vidim, ze PC stale neposlucha 😝 a natalke odkaz nasu gratulaciu, je to nielen sikovne ale aj velmi pekne a mile dievcatko 😵

nikus, aj ja som vzdy chcela ist darovat krv, tak som rada, ze som sa k tomu konecne odhodlala 🙂 a ako citam, babmulky ti davaju riadne zabrat, ale tiez si myslim, ze za take 2 roky to uz bude ooomnoho jednoduchsie a krasne sa ti spolu prehraju 🙂

natana
autor
11. jún 2009

kati šťastnú cestu a krásnu dovolenku 😉

peti, už mam skoro všetko premiestnené, len akosi maily mi nejdu prekopírovať. a niektore mam dosť doležite, tak sa hnevám. ale to som aj čakala, takže v rámci možnosti som už presťahovana 😉
a snad vám to počko vyjde, lebo zatial to nevyzerá moc rušovo. (natinke odkážem, ale nemožem ju priliš vychvalovať, aby nezaspala na vavrinoch)

mimochodom, kde ste všetky ked je tak škaredo?
😉

osi ak si ešte 2v1 tak želame rýchly porod bez komplikácií 😵

evinah
13. jún 2009

Ahojte maminky,

Tak ja sa vam hlasim po laparoskopii ktoru mi robili vo stvrtok rano, isla som ako prva a trvalo to vraj nieco cez hodinu. Ta cysta vraj uz bola po celom vajecniku a uz sa drala az do vajcovodu a nebolo tam moc co zachranovat, tak mi zobrali cely lavy vajecnik a na pravom som vraj mala vodovu cystu, tak tu len odsali. PO anesteze som cely den blvala jak, ano vodu som do seba nedostala a ked som uz mala teplotu, 37,4, tak mi dali konecne aj infuziu s antibiotikami a nejaku injekciu na potlacenie toho vracania.. 😝 Teraz som uz doma sice bolava, ale uz je to trocha lepsie.
Tatko sa stara o Megi, ale ta sa mi chudatko nezda nejak vo svojej kozi, nechce papat, nejake ma smutne ocka. Nemam ju stale na ociach, ale vraj si casto dava rucicky do pusy, tak mozno nam rastie nejaka stolicka. SKusim jej pozriet do pusinky, snad to nebude nic vaznejsie.. 😢

yesno22
13. jún 2009

Ahojte..zasli sme na vikend k svokrovcom tak mam cas aj na net....citala som len posledne dve strany a hned tolko noviniek...

Kati...uplne ti rozumiem, ja som mala prve tyzdne parkrat podobne myslienky ale nastastie sa to nejako utriaslo a tak som ostala pracujucou matkou 🙂 ... nastastie Jakub ma super pestunku a nemusime ho nikde vozit, takze je to o to jednoduchsie...ale dokocujeme ten domcek a je tam roboty ako na kostole 🙂 ..manzel sa od rana do vecera nezastavi, takze Jakub a domacnost je na mne a veru po celodennej sichte v robote niektore veci jednoducho odkladam na neurcito..radsej idem s Kubkom von alebo sa hrame doma...je cim dalej, tym vacsi vymyselnik...v kuse keca, pospevuje si, vymysla si slova...a nezastavi sa ani na sekundu...cez den uz malokedy spi, nastastie sa coraz viac zlepsuje nocny spanok...postupne sa hadam nauci prespat aj celu noc bez mlieka 🙂 ... povodne sme neplanovali tohto roku dovolenku ale moji rodicia nam navrhli spolocnu dovolenku v Chorvatsku a sestra sa chce pridat...takze teraz zvazujeme, ci ano alebo nie...na jednej strane ten domcek, ktory este nie je hotovy a na druhej strane par dni volna s rodinkou....a more...takze uvidim, musim sa dohodnutaj s kolegynami v praci, lebo to musime vymysliet tak, aby vzdy vypadla len jedna osobka,aby to ostatne nemalivelmi takze...sme len 2+2 a sanitarka a otvorene mame 11hod pocas tyzdna a 5hod v sobotu co by bolo na dve viac nez dost...

Niki...mrzi ma to s tvojou starkou, vie ze to mas tazke, ale mas krasnu rodinku....to ti urcite velmi pomoze prekonat smutok...

Evi....zelam skore zotavenie, postrehla som ze ides na laparoskopiu ale netusila som, ze uz mas po ....

Luci...ak si nikdy nemala zvieratko a nebyvala v dome, tak toho bolo iste na teba az prilis...ja presne viem, codokaze stena v byte alebo v dome vystrojit, takze ta chapem... 🙂

Deni...takze spat do skolstva? ... myslim, ze ak ta to bavi a tak to citis, tak je to dobre rozhodnutie..clovek by nemal robit nieco co nechce...aj mna moja praca bavi a naplna, takze aj ked je to obcas tazke a na nervy, tak si poviem ze som z tych stastnejsich, ktori si nasli to "svoje" zamestnanie...

drnda1
14. jún 2009

No čauko,
no vidím, že to tu už dáko viazne...no ako postupne budú detičky začínať chodiť do škôlky, tak nás tu bude čím ďalej tým menej, že? 😝

No Katka je už asi niekde na lehátku, jú, závidím, hneď by som šla. 😀 😵 😉 Simka sa už iste čvachce v mori...

😎
Peti - ako bolo v Bojniciach? Pridaj potom fotečky. 😉

Evi - júj, už máš po? A to bolo až také? No nevadí, radšej takto, ako mať nejaké veľké problémy. 😝 Tak sa chytro zotav. 😉

Mati - a už finišujete s domčekom?

My sme boli včera so Simi na Obchodnej dáke veci pokúpiť, lebo sme jej asi omylom vyhodili vreco s letnými vecami. 😖 No a zbadala som jedny boty, júj a neodolala som. 🤐 Sú to krásne lakované otvorené lodičky, sú veľmi jemné a pohodlné a taká milá predavačka tam bola, dala mi aj zľavu. 😎 No a ešte som si k nim kúpila aj saténový top. 🙂 No a Simi som pokúpila dáke veci a aj Erikovi sa ušlo. Ten rastie jak z vody, už je vyšší odo mňa. 😝
Póbede sme boli s malou na Vojke pri jazere, malá by sa tam najradšej šlahla... 😀 😀 vidno, že je to rybka... 😵 pohádzala si kamienky do vody, počvachtala si nôžky, potom sme šli na kávu, tam behala po dvore...večer som si začala písať tú prácu, mám asi 6 strán, ešte raz toľko a potom príklady na cviky a je to. 😉 Zbehnem ešte do Pg knižnice, aby som mala aj nejaké nové tituly v bibliografii... 😀
Zajtra idem nakúpiť do Hainburgu, asi sama, lebo Peťovi sa nechce, aj si zároveň natankujem. 😝 Potrebujem drogériu - prášky, aviváž...
Decká idu cez víkend s tatkom do Štúrova, Peťo asi na čunder, takže vyzerá to tak, že budeme so Sárinkou samé. 😝

adrica
14. jún 2009

Caute zienky.
Tak ja sa hlasim po hlhsej dobe.

Mam aj celkom dobre spravy. 😉
Noha sa uz pekne hoji a mam aj taky pocit, ze sa uz ta rana uzatvorila.
Bola som v piatok u lekara, tak tiez skonstatoval, ze sa to uz konecne uzatvara 😉 , len dufam, ze sa to uz neskomplikuje. ☹
Ved uz je aj na case. Od operacie uz ubehlo 7 dlhych tyzdnov.

Evi...drzim palce, aby to bolo uz len lepsie a lepsie. 😉

Mati..to fakt nezavidim taku pracovnu dobu.
Viem ake to je makat tak dlho a hlavne teraz cez dovolenkove obdobie. 😒

Kati..prajeme prijemne kupkanie a hlavne pekne pocasie. 😵

Deni..no vidis aka si ty sikulka, hop-cup a uz to mas. 😅

Osi...ako sa mas, si este cela?
Dadka... a vy ako? Matusko pocuva aj s Danielkou? 😉

Ja uz ani neviem co som komu este chcela, tak snad neskor, ak sa ovsem uz nezobudi Danko. 😉
U nas nic nove, vcera sme boli na u nasich na zahradke, tak sa Danko vyjasil aj so svojim bratrancom, ledva o 21.00 zalahol aj to vymyslal. 😉

Prajem krasny zvysok vikendu a uspesny start do noveho tyzdna.

eros
14. jún 2009

Ahojte

aj ja sa ozvem.u mna nic nove len som bola makat nabyte vcera aj dnes od pondelka idu podnajomnici k nasim tak som bola upratovat.poviem Vam svalovicu mam ako kroch kroch.dlho sa tam poriadok nerobil tak som makala ako diva ani poriadne som nejdela,v sobotu sme boli deti kuknt u nasich mame bolo zle tak som jej povedala neh si odpocinie a potom som sla zasa makat na byt.dnes si davala 6 ibalginov aby fungovala hrosik bol na rannej takze musela byt sama nastastie Kika sa hrala s detmi bo frflala najprv potom som ju spucovala cez smsku tak sa hrala 😀 😀 jooj teraz si davam studene pivko bo som ani nepila tam len 1 prestavku som si urobila na kavicku a na zmrzlinku doniesla som aj dedovi bo on maloval.pisem ako hotentot,ale vsak viete ako to myslim a 19 idem na oslavu a potom mame zasa pomoct na dome.u seba si urobim poriadok asi az ked budu mat deti 10r 😀 😀 nevadiiii

evi rychle zotavenie hadam uz bude len lepsie a ziadne problemy

adri super sprava,ze noha sa hoji len tak dalej

madmazelka sa cvachce s malou zavidim ,hlavne bude ked dodju domenko v pohodicke a mozno traja 😀

bo my asi pojdeme do....na prazdniny bo sme dostali sok,ked nam doslo vyuctovanie rocne skoro nas slehlo,ze nedoplatok ani nenapisem sumu bo pravo by mali len deti na dovolenku 😀 😀 my sme s uz zaplatili na nedoplatku......

dadi ako???

petra25
15. jún 2009

ahojte
hlasim sa po pernom predlznom vikene- v piatok sme boli v tych Bojniciach-na zamku,v Zoo a nakoniec na tom detskom predstaveni, pocasie mohlo byt aj trolinku lepsie ale inak bolo super 😵 deti boli zlate a predstavenie na konci s tymi postavickami bolo perfektne 😀 musim hodit nejake fotecky
v sobotu sme mali na chatke grilovacku -oco mal narodky,tak boli aj svokrovci,bolo dobre, som sa napraskala 😝
no a v nedelu doobeda boli muz s bratom dedkom a detmi na leteckom dni v PY a poobede sme sli pozriet na rybarske preteky a chatku 😉 taketo vikendy mam rada

a uz mam aj novy kocik, je lahunky, hlavne polohovatelny a za rozumnu cenu 😵 mam ten cerveny 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5071564

evi, uf, to s tym vajecnikom neznie dobre, ale este ze to mas uz sa sebou 😔 prajeme skore doliecenie

kati, veru tebe je uz asi hej niekde na plazi, tesime sa na fotecky 😵

erosko, ty makas ako srob, ale je od teba mile, ze tak pomahas vasim, to nie je bohvieco, ked mamina musi uzivat tolko tych ibalginov, to ju boli tak ten chrbat? ci co si to spominala..

adri, tak chvalabohu, ze uz je to konecne na dobre ceste 😵

drndi, tak ty si mala zasa nakupnu horucku tusim 😀 😵 a s tou kniznicou si ma pobavila 😀 aku mas vlastne temu prace? 😕

yesno, aj ty to mas veru pestre, verim, ze ti pri takych casovych dotaciach da praca zabrat, dufam, ze si pojdete oddychnut do toho Chorvatska s rodinkou, urcite si to zasluzis 😵

eros
15. jún 2009

kitty pekny kocik.mama casto odpadavala a ma aj reumu a co ja viem co a to si davala 400ibalgin.no uvidime idem ju vydierat s detmi,ze ked niekam nepojde na vysetrenie ich nedostane 😀 😀

ja rada pomozem,ked viem,ze mam o deti postarane a nemusim chodit ich nakrmit a co ja viem co,ale vzdy je tam strach ci mama neodpadla.ok ideme k nasim bude sa grilovat papa vecer

evinah
15. jún 2009

Maminky chcela som sa vas opytat vase deti spinkaju este v detskych postielkach, alebo uz niektory na velkych? VIem len o Deniske ,ze mala Sarika uz spinka na velkej.. A co ostatne? Zacinam uvazovat o velkej postielke, lebo zacinam mat pocit, ze Megi sa tam uz trocha tlaci a naraza do bokov, ked spinka.. meria uz 90cm, tak pomaly zacinam uvazovat.. Na strake Ikey som videla celkom pekne a ani nie drahe. Nemate niektora skusenost napr. aj s tymi rozkadacimi z Ikey? ...co sa daju natiahnut od cca.130 do 200cm?
Chcela by som jej kupit nejaku peknu postielku s nekaym baldachynkom, alebo stanom co sa pripevnuje na postielku, aby mala kvazi sukromie.. Len sa bojim, ze ked nebude za mrezami, tak bude vybehovat z postielky.. 😒

A dakujem za priania skoreho uzdravenia! 😉 Napodiv sa citim celkom fajn a zda sa mi,ze sa to dost rychlo hoji, teda aspon na povrchu.. neviem co sa deje vo vnutri..

eros
15. jún 2009

evi hod link.
tusim aj mala Sarka od mirky spava sama na poschodovej dole aj moja len nemam zabranu tak lezim vedla nej.ked pojdeme adkovi kuknut stol do skoly pokukam aj tu zabranu

dadka212
16. jún 2009

ahojte 🙂

konečne mám troška času, teda aj som mala predtým, len kon mi nešiel 😝

my si žijeme už celkom fajn, Danielka je presne taká aký bol Matúš, len na cecočku alebo sa vláčiť na rukách, inak hrozne plače, len ja nemám to srdce nechať ju plakať tak sa nosí 😝 vnoci našťastie spinká dobre je tak 2x hore, ale spí so mnou, ako je v postielke tak je každú chvílku hore a len plače aj cez deň nespí v postielke, ale buď na mojej posteli alebo v kočíku...

Matúško je zlatý len by mi pomáhal, aj keď kojím tak mi drží prso, že dáva Danielke "cecocek" 😅 a keď malá plače tak uteká za mnou a hovorí mi "mama Daniela eve a pavian" (reve jak pavian) to ja hovorím jemu keď plače 😀
ááá už je konečne úplne bez plienok, konečne sa rozhodol kakať do šerblíka a aj vnoci som mu plienky zrušila, zatial nemal nehodu tak dúfam, že to bude takto pokračovať 🙂

Evi super, že ti je lepšie a tá operácia dopadla dobre 🙂
Aj Matko spáva sám v postielke a neuteká odtial, proste dostal pár krát po zadku a teraz keď ho dám do postielky si nedovolí odtial odísť, proste zaspí 😀 ale jemu sa tam aj páči, som mu tam nalepila hocijaké nálepky a vychválila postel do nebies, že aká je super a on aký je velký chlapec, že už má svoju postielku atď. tak je na seba pyšný, že tam spáva sám 🙂

Erosko no hádam sa maminka dá prehovoriť na vyšetrenie 😝

Peti no teda pekný víkend ste mali 😵 a kočík vyzerá super 😉

Adrica to je dobre, že sa ti noha pekne hojí 🙂

Yesno jáj to by som brala takú dovolenku s rodičmi 😅

Deni no super, to poteší, že ste jej vyhodili veci 😅 no ale nakúpili ste teda fajne 🙂

Luci to je mi lúto, že ste vrátili havinka....ale veď neskôr si môžete nejakého zaobstarať 😵

cia13
16. jún 2009

ahojte,
my uz mame Barborku doma zo skolky prirody. Prisla velmi spokojna, kopec zazitkov, samozrejme sa tam zakukala do jedneho animatora, ved preco nie 🙂, to je u nej normalka. Sme hovorili s muzom, ze sa mozme "tesit" na jej pubertu. 🙂
Doma mame uz napusteny bazen, len voda je studena, zo studne ma 17C, tak sa musi najskor vyhriat, kym tam pustim deti.
V nedelu podvecer sa narodil mojmu bratrancovi prvy syn, konecne aj ine pravnucatka v nasej rodine okrem mojich holiek, len skoda, ze su v UK. Tesim sa, ked pridu, dufam co najskor, nech si pomojkam vonavucke babetko.
V nedelu sme boli v ZOO, bolo super, aj sme boli s muzom unaveny a to sme ani nesli hore ku kenguram, lebo sme prisli dost neskoro, by nas tam zamkli.
Idem prihodit aj nejake fotky, dlho som nie.

evi - skore uzdravenie prajem. My este mame postielku, aj sme dali uz stolarovi ocenit velku, ale moc neponahlame, lebo Bibi je taky prcek, dlhsie som nemerala, ale ma nieco cez 80cm a prisla by mi moc stratena.

dadi - rada citam, ze sa mate dobre. Obdivujem ta, takto s dvoma malymi detickami to musi byt o hubu.
eros - mamine prajem, nech sa polepsi a nech ide ku dr. aby sa nieco nezanedbalo.

peti - pekny vyletik, aj my sme povodne uvazovali, ale nakoniec sme nesli. V zoo sme tam boli minuly aj predminuly rok a to divadlo bude aj tu v Ba.

yesno - ako stojite s domcekom?

babky BA a ostatne - nedame niekedy nejake stretko opat po dlhsej dobe?

dadka212
16. jún 2009

no bola som s Danielkou na poradni som spomenula jej bruško, že sa mi zdá, že ju bolí keď tak stále plačká a má ho nafúknuté, tak jej predpísala sab simplex a vyzerá, že jej to pomáha, je omnoho kludnejšia 🙂

Luci no idem pokukať fotečky 😉 a ja som za stretko, len by mohlo byť cez víkend aby nás tato bez frflania odviezol 😅

dadka212
16. jún 2009

Luci, Peti pekné fotečky, babulky ako narástli 🙂

petra25
16. jún 2009

ahojte babule
evi, aj Karinka este spava v postielke,ale tiez sme sa uz bavili o velkej posteli a s tiez sme rozmyslali o Ikeackej, kedze mame odtial nabytok, tak nech to aj pasne, utekania z nej sa nebojim, lebo ona ma teraz jednu stranu zabradlia na postielke vybranu a prirazenu k nasim posteliam a nezdrha, neboj, je to len o zvyku 😉 a inak, ako ti je, lepsie?

cia, krasne fotecky, Bibi je rozkosna ako vzdy a ta travicka, juj, parada, presne o takom niecom snivam 😵 my sme v Bojniciach s malou este neboli a chceli sme pozriet okrem Zoo aj kde byvaju princezne 😵 zrovna sme aj nevestu stretli, tak mi to paslo do pribehu, mala ani nedychala 😀 ale chystame sa este toto leto aj do bratislavskej 😵 ozaj a sme za stretko, len cez tyzden by som mala opat problem s neskorsim odchodom 😅

Dadi, tak super, ze Danielku uz brusko tak neboli, aj my sme mavali s bruskom problemy a pomahal nam detsky Espumisan a som sa zasmiala na Matuskovej hlaske, ze Danielka vrieska ako pavian 😅 😀 mne sa velmi teraz paci toto obdobie, ked hadzu ako sa u nas hovori rozne "hefty" znie to tak smiesne z ich ust 😀

my sme dnes boli vonku s babami len tuto pri cimziaku na pesiaka, lebo miestam prsalo, tak reku nech nezmokneme, mala teraz spi od 12.20 a poobede ideme s tatom kupit tie farby 🙂

petra25
16. jún 2009

Dadka, ty si aka rychla 😀 ved som ich tam teraz dala 😀 😉

dadka212
16. jún 2009

som ich teraz objavila na prednej stránke 😀

cia13
16. jún 2009

dadi - nech Danielke lieciky pomozu a brusko uz neboli.

peti - krasne fotky, to predstavenie vyzeralo byt super. A pekny kocik si kupila, podarilo sa ti casual uz predat?

stretko - mne je jedno, prisposobime sa

natana
autor
16. jún 2009

čafte babule

ja zase makam, tekže vas moc nestiham ani prečitať, ale kukla som bibkine a kajkine fotky, peknučke su tie naše blondýnky 😉

evi super že sa citiš relativne ok, a my spime na veľkej, aj ked tato prirobil do polovice zábranu aby nespadla. a vyliezať určite bude so začiatku. naša tiež vylezie aj 5x kým zaspí, vžy niečo chce, cikat, piť... a potom musim až nakričat aby tam zostala. ale zo začiatku aj bitku dostala, lebo hned vyliezala. podla mna je lepšia velka postel ked sa ti mala v noci vrti aspon si neoplieska hlavu o tyčky a pod. (my spime na velkej už 1,5 roka 🙂

dadi super že danielke zabral sabsimplex, snad bude kludnejšia 😉

aj ja som za stretko a je mi to vcelku jedno kedy len nie od 18-25. jula 😵

no ja už idem asi do postele, lebo už nevidim na klavesy. tak zatial papa

drnda1
17. jún 2009

Ahojte,

ja som konečne chvíľku aj doma 😀 , tato je v robote, tak mám kľud a čas aj dačo napísať. 😝 Sára papá chocapic a pozerá Mini Max...aspoň chvíľku, lebo už ju nebaví ani Bambuľka, ani Tubies. 😨

Ja len makám, alebo píšem kvalifikačku... 😖 som uťahaná ako kr..a. 😝 no už len vymyslieť tie praktické cvičenia, zakresliť a popísať ich a som hotová. Peti, moja práca znie: ,,Využitie gymnastickej prípravy v predmete telesná výchova na 1.stupni základných škôl,, 😝 😝 🙂 .

Aj ja som pozrela fotečky, Luci, to bol ten havko? Bol utešený. 😵 A baby sú zlaté, a to verím, že sa Barborke páčilo v škôlke prírody, na takých akciách je vždy fajn. 😉
Peti - aj vy máte peknučké fotečky. 😉 Kajka vyzerá stále tak dospelácky - škôlkársky už. Pri tom našom trpaslíkovi... 😀 To ste tam boli celá perepúť?

Dani, Kasis, Nikus a ostatné, čo máte dve maličké deti naraz - aj ja vás obdivujem...ja som nervák, neviem, ako by som to zvládala, ale asi oveľa horšie ako vy. 😉
Osi - čo nové? Ešte nemáme prírastok? 🙂

Ja samoška, že keď bude stretko, rada prídem... 🙂 ( ak sa bude dať, že tam nebudem mať prácu)...

dadka212
18. jún 2009

ahojté dnes ráno mi prišla takáto sms-ka 😵

Ahojte marcovčiatka. Volám sa Linduška. Narodila som sa včera 20:50 hod., 3130g, 48cm. Tatko bol pri pôrode a mamke veľmi pomáhal. Pekný dník 😵

Osička blahoželáme k dcérenke, prajeme vela zdravia a mliečka 🙂 a vééélmi sa tešíme, že sa splnilo tvoje tušenie na Lindušku 😵 😵 už sa tešíme na fotečky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre