Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

eros
15. apr 2010

Ahojte 😀 😀 😀

Chybala som niekomu??? 😀 😀 😀 U nas vsetko postarom,ja sa chodim zaucat do prace a to si cvakam sama tu cestu bo som sa na urad nedala bo ho kaslal pes,bo kdo vie ako by som pochodila.Je to sice malo platena praca,ale nemam ju daleko a mozem odist o pol 4 a ako sa dohodnem.Mala mi nechodi do skolky tak mam obavu ako to bude ked mama nastupit uz o necele 2mes.budem prac.cely tyzden na 8cky.tak asi dedko si urobi skolku na 2mes sa zblazni,ale aj moja mama bo ta tiez robi tak ako ja budem ..........
Malemu sa dari v skole,uz sme dlho poznmku nedostali iba,ze sa nahana...my sme boli endokrinologii(koli rastu) a zistili to,ze ja,hrosik,mala a maly sme na svoj vek maly 😀 😀 😀 😀 no tak som im povedala,ze hormony si pichat nedame najma malej samozrejme bo onu sa jednalo,si nas tam pomerali odvazili a asi zistili,ze to je dedicne ta vyska 😎 😎 .som zvedava bo 9.9 mame ist na kontrolu.potom sme sli k psychoske ta nic nezistila bo mala len na nu cumela a nic nehovorila az ku koncu,ked sme odchadzali zacala kreslit a rozpravala daco.dobre robi co ma cudzou zenskou rozpravat.

Evi gratulujem k Veronike ak budes mat cas poprosim fotky neh sa pokocham.

Tehulkam neviem ci nemame uz len 1 prajem bezprob.porod

Madmazelka pekne fotecky si minule nahodila a mohla by si este aktualne.

Zatial tolko ak ma nieco napadne ozvem sa 😀

katakata
17. apr 2010

caute baby, tak aj ja sa po sto rokoch opat ozyvam, neviem ci si na mna este niekto spomenie, ale snad...zase som trosku zacala na konika chodit, lebo som zas tehotna tak zase musim oprasit stare vedomosti, tak si hovorim, kuknem aj baby v marcovkach...takze ninu nam do skolky nevzali a len sa modlime aby ju zorali od septemrbra...doma to je s nou na nevydrzanie, chvalabohu ze uz ide leto a budeme furt vonku...inak je velmi sikovna, bbez plienky sme uz skoro rok...minule leto sme oducili aj od plienky na spanie, krasne vsetko rozprava, velmi cistucko, hovri R...tak sa z nej tesime...je velmi mudra, az privelmi....je to taka dominantna povaha, vsetkych na piesku postavi do pozoru,no a tie konflikty, furt dakoho ukusi abo vytaha za vlasy...no hruza...daktore dni som z nej uplne na nervy....pozeram baby ze vacsina z vas je bud tehotna alebo uz aj druhe babetko mate --myslim z tych co boli prvorodicky- tak vam vsetkym gratulujem...zatial cavte, snad sa zase objvim a pokusim sa dat aj aktualne fotky...na materskej som sa zacala venovat foteniu tak vam tu nejake tie moje vytvory ukazem...

petruska77
17. apr 2010

jeeej kati, ty si tehulka? gratulujeeeem 😵 drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

katakata
17. apr 2010

peti, dik🙂 som si vsimla ze si sa tu zacala zase objavovat...ako v praci...ide ti to? uz si si zvykla?

dadka212
19. apr 2010

Kati gratulujem 🙂

my sa mame fajn, decká rastú, Danielka už chodí len vonku jej to moc ešte nejde jednak je viac oblecena a potom sa aj troska boji lebo to nie je úplne rovný povrch...inak je to môj maly dobrucky anjelik, taký ceconko lebo bezo mňa nevydrží ani pol hodinu ale až tak mi to nevadí 🙂
Matúš je jak 100 certov stále provokuje, všetko jej berie, zhadzuje ju, ale aj tak ju moc lubi pusinkuje, hladká...konečne sa snaží rozprávať, sa niekedy musím na ňom rehotať, akože on rozpráva už dávno všetko, ale teraz sa snaží povedať R, K, L, a ostatné písmena čo mu nešli...inak je tiež veľmi múdry, pamäť má ako hrom, pamätá si to čo bolo keď mal iba rok! Ja len čumím, hry a podobné aktivity kde sa musí sedieť ho nebavia, takze kreslenie, pexeso, puzzle max 5-10 minút potom sa zdvihne že mamina dokonči to...ale baví ho bicyklovanie, futbal, nahaňačky a proste všetky športové hry on je taký živý chalanisko...
Do škôlky sa nedostal pre nedostatok miesta...takze už to vidím že doma umre od nudy so mnou...no aj keď sa nám rysuje domcek tak potom by to bolo fajn...

yesno22
19. apr 2010

Ahojte....prisla som na chvilku zase nakuknut a vsimla som si, ze moj prispevok spred 2 tyzdnov tu nie je 😨 a to som napisala hadam pol strany 😅

Kedze sa Katka uz priznala, tak hadam je nacase aby som sa aj ja. Niekedy koncom novembra dostane Jakubko surodenca, ja dufam ze to bude sestricka 😵 🙂 Nejako nam to vyslo skoro presne podla planu. Chcela som pockat, kym sa prestahujeme do domceka a trosku zabyvame. Potom nam tatik isiel 2x po 6tyzdnov na sluzobku a ked sa nam vratil, hned sa nam zadarilo 😀 Teraz si "uzivam" celodenne tehotenske nevolnosti, obcas navstivim aj vecko 😖 A som straaaasne unavena. V praci to uz kolegyne vedia, tak sa ma snazia setrit, ale je to dost namahave. Takze najnovsie chodim okolo deviatej spavat a cez vikendy pravidelne po obede s Kubkom 😅 Najhorsie je, ze som len v 3 mesiaci a uz ma tlacia nohavice 😀 To asi preto, ze ten prvy mesiac som bola neuveritelne pazrava a teraz, ked mi je zle musim kadze 2-3hod nieco male a lahke zjest, inak staci mensi "zapach" a uz letim na vecko ... pri Jakubovi som pribala 17kil a teraz to bude asi 2x tolko.. 🙄
Co sa tyka Jakuba, tak to jnase dieta je vecne v pohybe, este aj ked pozera telku...v skolke OK, obcas rano protestuje, ale hlavne ked ide s tatikom, ale pekne spi, papka ako co a ako kedy....pekne rozprava, R a L nam ale zatial robi problem...ale teiz ma neuveritelnu pamat, a orientaciu ako dospely, tatko ho uci po anglicky a tak ma uz slusnu zasobu slovicok....s papanim je to tak, ze cerstva zelenina u nas nehrozi....a tiez nic, co nepozna ...najradsej ma halusky a cestoviny, cokolvek z mlieka - jogurty, kase, pudingy, privarky....ale postupne sa to zlepsuje, tak uvidime....Podobne ako Matusko, miluje vodu....kupeme sa kazdy vecer, v pohode ho mozem nechat sameho...a odkedy je vonku celkom pekne, len co sa vratime zo skolky, ide na dvor....dam mu hracky do piesku, striekacku s vodou a mam klud 🙂 ....vie, ze nesmie ist k ceste a tak sa mota len po dvore alebo popred dom, v nedelu doobeda sme boli na 2hodinovej "ture" v blizkom lesiku,a na pocudovanie ani raz sa nepytal na ruky a celu cestu isiel sam 😕

Zatial je to hadam vsetko, dufam, ze sa to zase nezmaze 😉

dadka212
19. apr 2010

Mati teda to sú správičky 🙂 aj tebe moc gratulujem

teda baby poviem Vám že pri skúsenostiach čo už mám by som druhé tak skoro nechcela možno až by išiel Maťko do školy, som sa tak zhodla s 3 kamoskami čo majú + - rovnaký vekových rozdiel ako ja...no ale čas sa nedá vrátiť a nejako to musíme všetci prežiť bez ujmy 😀 dufam že aspoň decka si budú dobre rozumieť...Ale aj tak som rada že ich mám sú to moje zlatíčka

K jedlu Maťo mi zje skoro všetko ale nie veľa, akurát miluje polievky je úplne jedno aké a cestoviny ostatne jedlá zje ale netrhá sa za nimi, jogurty ani nič mliecne nezje maximálne pár lyžíc pudingu zato mlieka stiahne aj 1,5 litra

yesno22
19. apr 2010

Dadi, ja dufam ze to bude v pohode. 😅 Popravde, ak by som mala Jakuba skor, tak by som s druhym pockala aspon 5-6 rokov, ale takto ma "tlaci" aj moj vek, chcem si na stare kolena uzit vnucata a nie pripadne pubertalne vylevy svojich deti 😀
Aj ked predpokladam, ze u nas to bude vyzerat ako u vas .... Jakub je akcny a hlavne ako velka voda, takze budem musiet male drzat v bezpecnej vzdialenosti 🙂 No ved uvidime, este mam par mesiacov 🙂

dadka212
19. apr 2010

Tak u vás to bude urcite v lepšej verzii ako u nás jednak máte dom a tam sa môže hrať aj cely deň a aj ti chodí do škôlky...u nás sa Matko dosť nudi ja nemozem byt s ním cely deň vonku lebo musím aj upratovat variť a on mi potom stále pizúka že je nervózny a nudi sa 😀 len by bol vonku...posledné dni má take že sa mi pleští o zem keď sa mu niečo nepáči potom začne do všetkého trieskať...

eros
19. apr 2010

Cafte

no jej kolko spraviciek tak tehulkam pekne tehulkovanie aj Vam zavidim 😀 😀 (yesno,katakata)

no u nas nic noveho akurat mi mangel hovori,ze sa mu zda mala moc sikovna,ze si urobila so snurok trojuholnik a povedala tatovi tato,ze toto je trjuholnik.no a pri mne,ked jej ukazujem kru,srdce farby a co ja viem co prdi na mna 😠 😠 no co narobim.

maly v skole ok uz sme sa troska polepsili najma to spravanie tak uz len cakam kedy donesie daku poznamku 😀 😀 inac ostatne mu ide super.

Tak snad este napisem majte sa krasne 😵 😵

yesno22
19. apr 2010

Dadi, asi mas pravdu...odkedy sme v dome mam pocit, ze sa mu nemusim tolko venovat 😅 A skolka je super...ale bojim sa chorob...vsetky moje kamosky, ktore maju doma malinke babatko a starsie dieta v skolke, tak vecne bojuju s nejakymi chorobami....navyse sa male narodi v zime, kedy je to najhorsie....snad sa ale aj bacily v dome viac rozptylia 😀 😀

erosko dakujem...hadam nemas dost 2x? mne to urcite bude stacit....aj ked ja by som prijala 3 deti, len to tretie asi budeme musiet adoptovat alebo co, lebo dalsie tehu s tymi nevolnostami a unavou uz nechcem 😝

majussa21
19. apr 2010

ahojky.
Zuzi jasne ze chybala..
Dadka tak to je sikovny ked uz aj R rozprava my sice povieme L ale len ked ju napomeniem aby to pekne vyslovila ze jabĹčko 😀
jeej zacina 2he kolo tehuliek?
yesno blahozelam nech mas tie nevolnosti za sebou a drzkajte sa nech ste zdravi
Katakata aj vam blahozelam..
To uz nas tu jednodetnych neostalo moc 😲
Ja niekedy tiez mam take nutkanie zeby som uz chcela aj druhe no mm sa to este nepozdava tak my zatial nic necakame..
Mala zacala od aprila chodit do skolky tak sem tam bojujeme sem tak ide krasne dokonca raz uz isla aj s mojim ocinom lebo my sme boli v praci ale s nim este lepsie sla sa aj sama pytala tak uz podme do tej skolky.My nemame sni nic take nove okrem toho ze sa trapime s vyrazkami na predlakti vraj atopicka dermatitida tak ale ja dufam ze to nejak potlacime a bude to len nieco miernejsie..Lebo my s mm niesme alergici tak dufam ze to ma len z nejakeho jedla aj ked sa snazim a povysadzala som vsetko mozno alergeny aj tak sa mi to az tak nedari ustriehnut dnes mali v skolke perni tak ho jedla s detmi no a ja som vysadila aj cokoladu ale to je u nej tazke..
Tak zatim papa..

okacka
20. apr 2010

Ahojte,
no konecne ako pozeram, sa to tu rozbehlo.Veeelmi blahozelam Matke aj Katke k tehulkovaniu, mne sa to uz nastastie blizi ku koncu 🙂 . celkovo mi toto tehu sice presli hrooozne rychlo, ale posledne dni uz nevladzem.Simonka je zive striebro, teraz uz treti tyzden nechodi ani do skolky, vlastne vsak ja som len tento tyzden uz domka na MD, aj ked este co - to dorabam zdomu. Mali v jasliach nejaku virozu tesne pred Velkou nocou, takze samozrejme, ze sme to schytali aj my. Bolkalo brusko, vracala, teplota. Pridali sa sopliky a kedze sa toho nevedela tyzden zbavit, tych soplikov a dost jej to zatekalo do hrdielka, skoncili sme na ATB. Ono prvy rok po operacii sa snazia byt lekari stale dost opatrni. Inaksie je to tiez taky maly certik, v jednom kuse v pohybe, stale jej pusa neuveritelne ide. Posledne dni lieta na bicykliku tak, ze za nou bezim celou cestou a domovked dojdem, brusko ma boli, ani keby som uz mala rodit. Pri prvom by som bola strachom a panikou cela mimo. 🙂
Na braceka sa zatial tesi, uvidime po narodeni.
Dadka - ja mam so sestrou takmer 5 rocny rozdiel. Ked som sa narodila, bolo to vraj super, isla pomaly do skoly, mamina sa mohla venovat obom. No moje spomienky z ranneho detstva boli, ze som bola vecnym priveskom a stale mala sestricka. Zmenilo sa to v dospelosti a nedame na seba dopustit teraz, ale v detstve sme sa moc spolu nehrali. Takze vsetko masvoje vyhody. Manzel ma rozdiel s bratom len rok, prve tri roky, ze to bol des, ale cely cas sa zasa spolu hrali ako deti. Tak aspon si Matusko s Daielkou budu rozumiet 😉
Vybavicku pre braceka sme uz pokupili, boli sme na nakupe v Krakowe, pomaly sa chystam poprat vsetko, doplnit veci premnado porodnice, kozmetiku atd. Napokon sme sa rozhodli aj pre novy kociarik a na predajni uz je Casual Play S4, o dva tyzdne asi zbehneme pon.
Simonka od septembra tiez nastupi do skolky uz, teraz chodi do tych jasli este. Vybrali smenapokon sukromnu skolku, je velmi ospevovana v MT, pol dna hovoria s detickami vraj po anglicky. U nas vsak bol hlavny motivator pocet deticiek v triede, individualny pristup. A navyse je tu hrozny problem so skolkami, pokial je mamicka na MD dovolenke s druhym, nechcu deti brat. Nop a dufame aj tak, ze to bude tak na rok, na jesen hadam zacneme stavat, projekt je uz takmer hotovy, takze potom by sme je prehlasili vedla domceka hned.
No a este k papaniu detureniec, my sme tiez taka mliecna odroda. Jogurty, kase, pudingy, mliecne polievky, to by jedla na kvanta. K tomu cestoviny na vsetky sposoby, zboznuje paprikas, ten sa jej asi ani nikdy neobje. Roztek len cisty, hoci syrokrem bude pchat samy a zje aj 5 kociek naraz, na rozku ho neakceptuje 😀 . A cerstvu zeleninutiez nie, hoci v polievke, vo varenom stave, v masku, tam s nou nema problem. Co s nou narobim. No a bez kakavka by vecer ani rano nemohlo ani zacat, ani bez kase.

No idem cosi porobit, uzivam si uz MD, slnecne pocasie, celkom mi ten rok v praci stacil 😀 😀
Dufam sa ozvu aj ostatne a nebudem raz za pol rokalen pisat 🙂

dadka212
20. apr 2010

Maji on to R ešte nepovie ale snaží sa, zatiaľ to hovorí ako zvyraznené L...
No a hádam sa ti podarí ten ekzém nejako vyliečiť

Kati no teda rýchlo ti to ubehlo, zachvilku už rodiť budeš 🙂
ja som si tiež druhé tehu moc neuzila a aj som sa menej bala 🙂 asi aj preto lebo na to nebolo času

dadka212
20. apr 2010

A ešte ma napadlo že vie krásne povedať farby a celý deň mi doma spieva pesničky 🙂

cia13
20. apr 2010

ahojte,
tak som rada, ze sa to tu rozhybalo 🙂

Katakata, Yesno - srdecne gratulujem a prajem prijemne tehulkovanie do uspesneho konca.
Okacka - waw, tak ty si uz na konci, neuveritelne rychlo to ubehlo. Gratulujem ku stavbe domceku.
Majussa - Sarinke prajem, nech sa rychlo zbavi vyrazok

Ja som si nechala Bibi doma od dnes, zacala mi vcera trochu soplit, kychat a kasle. Nuz v skolke sa rychlo nieco nalepi. Je dnes krasne, doobeda sme boli vonku na zahrade, Bibi polievala kvetinky, stromceky. Milujem jar, ked sa vsetko zacina prebudzat a ked je to vo vlastnej zahrade, je to o to krajsie.

Pisali ste o vekovom rozdiele. Ja som so 4 rocnym spokojna. Vedia sa spolu pekne zahrat, Barborka je uz dost rozumna, ze vie dat na nu aj pozor a Bibi sa zase od nej uci. Jasne, ze sa vedia poriadne pohasterit a liest si na nervy, ale to urcite v kazdom vekovom rozdiele.

majussa21
20. apr 2010

Aj ja sa vytesujem ze sme sa tu opet takto postretali ste mi uz normalne chybali aj ked vas vidim na FB tam mame vela priatelov a je to take neprehladnejsie nestiham sledovat ako tu ked sa stretneme a piseme len o nas detoch a mam vas v oblubenych temach takze hned vidim ci niekto pridal nieco nove.. 😎
Kati tak sa uz vytesujes na prichod noveho prirastku a aj z domceka juj potom hod projekt nech sa aj my pokochame..My tiez cakame na preklasifikovanie ornej pody za testovcov na stavebny pozemok no ze to moze trv at aj rok 😝 tak cakame.. 😝
A s tymi vyrazkami to bude beh na dlhe trate kym si najdeme system a chuda ja jej len to nemozes tamto toto no luto mi jej je..
Cia fakt maly aj velky vekovy rozdiel maju vyhody pri malom su si blizsi no vacsia namaha s 2 mi malymi detmi a pri vacsom si to mozes vychutnavat znovu ked je pr.v skolke v skole venujes sa tomu malemu no su si cudzi my sme s bratom 7 rokov a nikdy sme si nenasli cestu k sebe a teraz s nim trieska puberta takze tiez nie 😒
Tak mala je vonku s dievcatami a mi ideme s mm ukladat drevo ale volako pofukuje..

dadka212
21. apr 2010

No my mame zasa "novinky" všetky dobre viete aký je Maťko magnet na úrazy...tak s peknym počasím prišli aj tie a dnes si rozbil hlavičku ☹ našťastie to netrebalo šiť zajtra ideme na kontrolu...

nanette
21. apr 2010

Ahoj mamky... konečne prispievate 😵 teším sa veľmi 😵

A čo tak ešte hodiť fotečky z osláv narodenín? 🙂 aj ja nejaké prihodím, sľubujem 😉

Všetkým tehuľkám blahoželám k tehuľkovaniu a želám im kľudné bezproblémové tehotenstvo a zdravučké bábätko 🙂

Dadka- pofúkaj Maťkovi bibko, nech sa rýchlo zahojí 🙂

Majussa - joj, tak atopák? to je ozaj nepotešujúce.... lebo zistiť, čo malej škodí, to bude beh na dlhé trate.... môže to byť kadečo 😒

My sme zase choré....sople a kašeľ k tomu..... to je na šlaken-trafen...niektoré mamičky nosia do škôlky také choré deti a potom nie je šanca vyhnúť sa tomu.... a ja už o 3 týždne nastupujem do práce, tak to bude veselé 😠
Inak nič nové nemáme od môjho posledného príspevku.... tak sa majte zatiaľ...papa...pekný dníček každému 🙂

nanette
21. apr 2010

Pridala som nejaké fotečky.... aby ste nepovedali, že vás tu otravujem a sama som žiadnu dávno nepridala.. 😉 😝 tak môžete kuk 🙂

petruska77
22. apr 2010

Ahojte,

Kati, v praci som si zvykla celkom rychlo, jeto pre mna normalne oddych po tych 3 rokoch na materskej 🙂 Akurat problem je, ze sme prave druhykrat chori co som nastupila, tak neviem ked v pondelok pridem naspat do prace ako sa bude sefka tvarit 😖
yesno, gratulujem k tehulkovaniu 😵 u nas to na druhe nevypada vobec, lebo to v mojom manzelstve nevyzera ruzovo 😔

okacka, tak tebe sa to uz blizi, drzim palce nech je vsetko ok 🙂

nanette, tak Gabika zase chora, to je fakt na porazenie... esteze si stale doma a mozete to poriadne preliecit, ja mam obavy ze budem mat problemy v praci kvoli castym absenciam...

co sa tyka jedla... nas David je velmi dobry jedak, v skolke ho stale chvalia ako pekne papa... problem ma len s mliecnymi vyrobkami ako puding, jogurty, pribinaky, to vobec nezje... zato, zelenina, ovocie, polievky, no hocico, krasne papa, fakt sa nemozem stazovat... este stale mu nedavam cukriky, lizatka ani cokoladu, zo sladkosti je len brumikov a keksiky... aj ked mu navsteva donesie nejake mlsotky, tak mi to hned odovzda, vobec mu to nejde na chut 🙂 dokonca ani v skolke ked ma nejake dieta narodeniny a donesie cukriky alebo lizatka, tak si to neda, odlozi do skrinky a ked pridem tak to da mne 🙂 je mi jasne, ze mu to nevydrzi vecne, ale cim neskor zacne so sladkostami, tym pre jeho zubky lepsie 🙂

natana
autor
22. apr 2010

ahojte,
kati, mati-gratulujem k tehotenstvu, nech vám to rýchlo ubehne

katka držím palce, tebe sa to už kráti

a k tomu vekovému rozdielu, ja si myslím, že čím skor po sebe, tým lepšie. Aj ked prvé 2-3 roky, je to možno ťažké, ale potom sa budú veľa rokov spolu hrať. U nás je to des, päťročný rozdiel je už dosť, Natalka sa s ňou nechce hrať, len hučí po nej, tak robím stále policajta. 🙄

sárinka sa zdravotne drží (nebyť tých kiahní), tak uvidíme v septembri, keď nastúpi do škôlky. Lebo ako to poznám, chodia tam tak choré deti, že neviem neviem 😠
ale robotu už nemám, takže to nebude až taký problém (nečakám, že by sa o mňa v nejakej firme trhali, ked mám dve deti 😀 )
zato natalka stále strašne kašle (už tretí mesiac) a doktorka nevie z čoho, robila jej zase tie kožné testy, ale nič jej nevyšlo, tak hádam krvné niečo ukážu. Len čo trošku pobehne už hrhle ako tuberák.
idem pozrieť či máme nejaké novšie fotky a pridám aj ja. 😉

natana
autor
22. apr 2010

tak našla som zopár novších fotiek 🙂

yesno22
22. apr 2010

petruska, tak to ma mrzi ☹ ... bohuzial v mojom okoli je tak strasne vela mladych parov, ktore su na tom podobne... obcas si s manzelom povieme, ze my sme asi divny, kedze sme doteraz nikdy nic vazne neriesili....nastastie 😅

skusim vecer aj ja nieco prihodit, ak nezaspim ... posledne dni som stale nonstop unavena....z coho asi 😀

okacka
23. apr 2010

Dobré ránko maminy,
no náš Alex bude asi ranný vtáčik, lebo posledné týždne sa pravidelne o 5 zobudím a už nespím, ale zasa v noci spím dobre, tak hádam to mu ostane 🙂 . ja si už užívam prvé dni na MD, celé dni som s malou von a práve rozmýšľam, že o tomto čase som pri Simonke mala vecičky pochystané, tašku zbalenú a teraz akosi nič nestíham už.
Miri, Nati - krásne fotečky ste pridali. Aj ja som nejaké dala v nedeľu večer 🙂 .
Peti - tak to mi je ľúto, držím palce.
No a ku chorobám zo školky, ja ani neviem, či teraz, ke´d som už doma, dávať Simonku vôbec. Na jednej strane viem, že jej chýba detský kolektív, ale zasa ak mám potom dva týždne s ňou sedieť doma...A hlavne keď je tak krásne von.
Maji - no nam sa to zasa cela stavba predlzuje kvoli sietiam. Chceme si ich potiahnut sami, je to kúsočk od pozemku, pri kuúpe sa to predaávalo ako stavebny pozemok a zrazu na úradoch vymýšľajuvymýšľajú, že onimesto ich bude tahat terariešiť centralne a a máme čakať, tak ma aj vystrie, ak naám výstavbu neumožnia tento rok. Ja už každý deň pozerám nákresy, plány 😒
Deni, Peti - chcem savás opýtať. Podala som si prihlášku na doplňujúce pedagogickéštúdium. Mám VŠ ukončenú a šatnicu z angličtiny a chcela by som po materskej detičky učit angličtinu. Dva roky trvá to štúdium, dúfam to s dvomi deťmi budem zvládat, ale vraj to nie je nejaké naročne. Nemáte o tom nejake bližšie info pani učiteľky?
Mati - tú únavu si dbre pamätám, chodila som spávať keď manžel došiel domov a preberal Simonku. A mysme akurát boli na operácii v prvom trimestri s malou. Teraz už zasa tá bolesť v dolnej časti panvi, kríže, no furt čosi
😀 . Dve tehotenstvá mi veru budú bohate stačiť 🙂 .

No idem si dať sprchu a prach poutierať, kým princezná spinká. pekný deň prajem.

natana
autor
23. apr 2010

kati, pekné fotečky, vy stále niekam chodíte, u nás je to mizéria. Super, že sa vám tatino toľko venuje. Simonka je už taká veľká slečna. Mne Sára pripadá stále taká veľmi detská.

drnda1
25. apr 2010

Ahojte,

jééj, vidím, že sa to tu celé zemnilo...tak dlho som tu nebola... 😝

Ako prvé moc, moc blahoželám tehuľkám 😵 . Pekne sa tu rozrastáme. 🙂
Peti - neboj, možno je to len kríza. My sme také dačo mali na začiatku, ale dnes už Peťa chápem, musel si zvykať na svoje dieťa a plus dve veľké cudzie... 😝 Už sme zabehnutí, aj keď dakedy to tiež ,,zaškrípe,, ale dnes už viem, ako na to. Nevšímam si to, alebo mu dačo odvrknem v zmysle, že nie je jediný na svete. 😖 😀 Ale samozrejme, neviem, čo je u vás... ale snáď to bude ok. 😉
Kati - tebe sa to už kráti. 🙂 Takže to bude Alex? Ja mám akurát tak zlého chlapca - Alexa v triede... 😀 Čo sa týka tej angliny, určite to zvládneš, ak už máš štátnicu z nej. A angličtinárky sa hľadajú stále. 😝 To bude fajn. O tejto rozširujúcej viem, že asi kolegyňa si to robila, urobila štátnice a hotovo. Druhá si robí AJ, ale len pre 1.stupeň. Bude tam chodiť 3 roky a 3x do týždňa. Ale tvoja je asi iná...
Miri - neboj, u Sáry uvidíš hlavne pokroky od škôlky. Zrazu bude všetko ľahšie.
Akurát u našej sa prejavuje tatíčkova povaha! 😠 nervačí, kričí... ale v škôlke vraj nie, tam je dobrá a vraj veľmi múdra. Vie sa komplet sama obliekať, zapamätá si všetky básničky a najmä pesničky, pekne melodicky spieva a občas kreslí.
Inak moja Simona v piatok zmaturovala z tanca na 1, čo som sa veľmi tešila, lebo v utorok si urobila v škole úraz na nohe. Ale nakoniec to zvládla super!
Erika dávam na podnet psychologičky preč z Konzervatória, lebo ho to naozaj vôbec nebaví... 😔 A kolektív tam majú hrozný v ich triede. Nič iné sa nerieši tento šk.rok, len ich ročník (marihuanový koláčik, fajčenie, papuľovanie, nadávanie...). Tak ho beriem do 9.ročníka ku nám do školy, tam je vraj fajn kolektív, čo držia spolu, tak ho snáď príjmu a potom sa poradím s kolegyňou, kam s ním na strednú školu. Ale premýšľam na hotelovku za kuchára, alebo na polygrafickú, tam sa zasa už dnes dosť robí na PC... 😝 veď na jeseň sa uvidí...
Môj Peťo je od štvrtka v Rumunsku, šli s kamošmi k jednému z nich bratovi... (píšem jak ,,maďar,, ale chápete, že ? 😀 ). Priletí dnes okolo polnoci. Baby, aký bol kľud doma... 😀 😀
Dnes idem do Ikea, v pondelok som si tam kúpila obedový a aj v podstate kávový a čajový kameninový servis, zelený, krááásny, ale dnes maju dostať hlboké taniere, tak si ich idem dokúpiť a aj zopár ešte iných, lebo nakoľko je umývačka a nás je veľa, aby sa to prestriedalo. 🙂
No a väčšiná z vás už vie, že máme yorkšírika - Lilly 😵 , je krásna, učenlivá, šikovná...nešteká, ciká na podložky, nekňučí, kým sme v škole a v práci...no zatiaľ je super...Akurát Sára na ňu žiarli...ale snáď ju to prejde. Aspoň sa naučí, že nie je na svete sama. 😝
Inak bola som točiť reklamu na Generali, je ma tam vidieť asi sekundu: v prvej sa schovávam pod stôl a v druhej skáčem z okna... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=SnjiBK299Uohttps://www.youtube.com/watch?v=XhDdWMU0U00

No aspoň som si vyskúšala, ako sa to točí . 🙂 Ok, idem dačo robiť, aj keď sa mi nechceeee. 😎

natana
autor
26. apr 2010

Deni no Sára je veľmi šikovná, ale zvyčajne v robení somarín. to je taká vynaliezavá ako 6 ročná. len ju nebaví počítať, písmenká a ani farby. kreslí rada, aj všetko čo robí nati, modelovanie, maľovanie strihanie aj básničky a pesničky, ale nesmiem ju nútiť, vtedy stráca záujem a odchádza. No ona je skôr taký chlapec, kde by zle spravila. To že je detská som myslela hlavne na výzor. Ale verim tomu že v škôlke sa trochu spraví, ked bude vidieť iné deti., Len sa obávam, že budu sťažnosti na poslúchanie.
A bola som s ňou dnes u očnej, tak obe oči celé zapálené, dala jej kvapky antb. A ukazovala mi ako jej to mam kvapkať. Lenže akosi zabudla, že ja nemám doma dvoch pomocníkov a ani chobotnica sa zo mňa nestane 😒 . Tak bojujeme. hrozné, kolko má take male stvorenie sily. ☹

yesno22
26. apr 2010

Deni, klipy som videla...fakt sa tam len mihnes, ale kolegyniam som ukazovala ze aku hviezdu poznam 😀 😀 😀
Nati, veru aj Kubko je riadne vynaliezavy a pamat ma lepsiu ako my s muzom dokopy. Minule bol u nas moj otec, pomahal vonku na dvore, s manzelom vozili piesok pod dlazbu na chodniky a maly sa dotrepal za nimi so svojim vedierkom a hlaskou "pockajte chlapci, ja vam pomozem, sami to aj tak nezvladnete 😎 😀 "
A kreslenie u nas nehrozi, este tak teraz vonku s kriedou, ale doma ani za svet...on posedi len pri telke, aj to ho musi bavit, inak si prepne na nieco ine 🙂

Ja teraz ani neviem, ako idu dni...som straaasne unavena, najradsej by som len spala. Navyse vecer mi byva dost zle, tak len driemem pri telke alebo idem spat spolu s malym. ...a drahy manzel je z toho cely nadseny 🙄 😀 😝

dadka212
28. apr 2010

Ahojte

Petruska to je mi ľúto...bohužiaľ aj ja poznám dosť párov čo sú na tom podobne, neviem ako u vás ale u nich nejde ani o toze by si nerozumeli ale proste sú nervozni hlavne z peňazí, ktorých teraz mladík moc nemajú...

Deni super som to pozerala aj v telke je to sicelen mihnutie ale aj tak super 🙂

Dadyke idu teraz zubky zatiaľ 4-ty ale znáša to zle vždy mi vtedy ochorie aj teraz je zahlienená usoplena tak dúfam nepojde to až k prieduškám...
Matuska mi do škôlky nevzali ale otvorili u nás taký detský kutik strazeny oni tu majú aj súkromnú škôlku lentu si nemôžem dovoliť tak ho občas dám do kutika na hodku dve sa mu tam veľmi páči stále sa tam pýta a ja si mozem ísť aspoň vklude povybavovať alebo sadnúť s kamoskami na kávu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre