Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

evinah
22. feb 2009

Dadi NIkuska uz ma Lauriku, narodila sa zaciatkom Februara, len Niki je teraz chora ma chripku, ale ked bude OK pride nas poinfoskovat na kona. 😉

dadka212
22. feb 2009

Jéj Evi ďakujeme za infošku 😵 tak Nikuške gratulujeme 😵 a nech sa z tej hnusnej chrípky čo najskôr dostane....

evinah
22. feb 2009

A ako sa ma babatko v brusku Dadi? POslucha a da maminke vyspat?

dadka212
22. feb 2009

No babatko v brušku je dobré...zatial...ale to čo už je vonku neposlúcha 😀 a budí sa vnoci, ale nevadí mi to až tak, lebo je to akurát v čase keď potrebujem cikať 😀

evinah
22. feb 2009

INak aj Megi neviem ci len teraz tou chorobou to je,ze sa budi 2x za noc na mlieko. Raz okolo polnoci a potom este rano okolo piatej.. Ide ma z toho slahnut.. Uz som jej chcela postupne skusit zrusit aj to jedno nocne pitie mlieka a ona takto... 😠 Dufam,ze je to docasne.. ☹

dadka212
22. feb 2009

To je asi chorobou, lebo aj Maťo keď je chorý tak sa budieva častejšie inak prespí celú noc alebo sa budí 1x tak nadránom na mlieko....

evinah
22. feb 2009

Dufam..lebo aj ja som nejaka chora a ledva zijem a este ani v noci nemam pokoj.. 😝
Zrovna hladam nanete nejaku inspiraciu na darceky pre Megi k narodkam, krstna jej chce kupit smyklavku na dvor, len v nijakom hrackarstve na nete ziadnu nevidim.. Este ani tortu nemam objednanu..som ja ale mater.. 😔

natana
autor
22. feb 2009

ahojte

evi tiež sa pripájam k želaniu skoreho uzdravenia

aj my sme mali vyhrávacích teletubies (ešte nati dostala od nás kedysi) ale povyberala som tie prístroje, lebo mi to liezlo na nervy, ked to stale púšťala.

inak vy dávate mlieko ešte aj v noci? my už rok nedávame, neviem aká tučka by z nej bola, keby pila aj v noci 😀

sara prišla domov z rztrhanými pančuchami, že toľko si odžmolkovávala tým odžmolkovačom až ich rotrhala a nati prišla s poriadnymi modrinami akoby ju tam tlkli palicami, že spadla do veľkeho kochlíka, že sa skoro rozbil. a to tam boli jeden deň.

nikuška tiež gratulujeme k babatku a rýchlo sa vyzdrav 😉

evinah
22. feb 2009

DAkujem Miri. No my sa nejak neviem oducit od toho nocneho mlieckovania. Ona bude vymyslat a kvakat v posteli kym jej ho nedonesem, tak sa obetujem a idem.. 😖
Pekne doriadene deti sa ti vratili..ale hlavne ze su cele.. 🙂

petra25
22. feb 2009

ahojte babule,
tak som sa sem konecne dostala 😅
vcera sme boli u babky-maminy v Leopoldove, mala bola s nasimi pozriet vlaciky ako vzdy, prisli sme az vecer...
dnes bol tato s Karin doobeda vonku,kym som varila, poobede sme sli do cukrarne, mala sa chcela smykat, tak my sme si s tatom dali kavu, hnes sme aj uz torticku objednali a sli zasa k druhej babke 🙂 a vikend za nami, nech sa paci 😒
idem vas pocitat - vidim tu len evinu po dlhom case-vitaj 😉 citam, ze si chora, tak skore uzdravenie zelame 😔 a co sa tyka nocneho mlieka sme na to presne ako vy, pije cca o 4.30 uz sa mi vsak stalo parkrat, ze si vypytala aj okolo polnoci trebars 😝
aaaa gratulujeme Nikuske k Laurike 😵 dufam, ze sa aj ona coskoro vyzdravie 😔

petra25
22. feb 2009

jeeeeeeeeminecky, som ja truba, samozrejme
vsetuuuuucko NAJ J 😵 A 😵 K 😵 U 😵 B 😵 K 😵 O 😵 V 😵 I 😵 K 2. R🙂 O 🙂 C 🙂 I 🙂 K 🙂 O 🙂 M 🙂 !!!

petra25
22. feb 2009

Dadulik, aj tebe prajeme vsetucko naj k narodeninkam 😵 😵 😵 vela lasky, (romantiky 😉 ) stastia, aby bolo babulko zdrave a tvoji dvaja chlapi doma aby posluchali 😉

Deni, tak Erik je takyto sikovny este aj v curlingu, super, gratulujeme 😵

okacka, pekne fotecky, kvietky sa malej tusim pacia, aj ostrihana je zlatunko a aj ty mas tusim novu farbu, inak aj ja som uz viac hnedovlasa ako predtym - Deni 😉 😀 a ozaj Kati, aj my sme kupili malej maly ruzovy kufrik na tahanie na kolieskach k narodkam 😀

Nanettka, musim na vas stale mysliet, lebo Karinka zacala uz par dni vyzadovat Nema 😀 vzdy ma napadne Gabika, ked to vidim 🙂 inak neboji sa ona ziadnej pasaze? Karinka vsetko hrozne preziva a vzdy hrozne vykrikuje na zaciatku, ked ta ryba zozerie Nemovu mamu, aj ked ich neskor ten zralok chce "zozrat" musim to normalne pretacat 😅

nastenka27
22. feb 2009

Ahojte baby,
som nakukla a vidim, ze Matka uz pridala krasne fotecky z oslavy. Mas tam krasne portrety. Jakubkovi prajeme aj my vsetko najlepsie k narodeninkam. Vela zdravia, stastia a lasky od vsetkych. 😵

Dadka aj tebe dodatocne vsetko naj k narodeninam. tiez ti prajem hlavne to zdravie. Nech sa ti v zivote len a len dari.

Kati dik za recept na babovku. Cez tyzden upeciem. Ma dosjt kamoska na kavu.

nastenka27
22. feb 2009

Inak my sme sa od toho vyletu v BA akosi nezastavili. 😉 Takto sa mi to paci, kazdy den sa nieco deje. Stale niekde lietame. A to sme nemali minuly tyzden tata doma ale bol na sluzobke v Martine. A aj tak nam rychlo ubehol cas. Dve noci sme spali u nasich tak sa z neho vytesovali. Boli sme aj lyzovat, maleho sme nechali mojim rodicom na starost a my sme si uzili. Som bola prekvapena ale po 3 rokoch prestavky mi to islo super. Asi to bolo tym snehom lebo na takom cerstvo napadanom sa mne lyzuje najlepsie. Dnes sme boli u mojich rodicov lebo brat sa mi vratil zo sluzobky. Bol tyzden v Japonsku a tyzden v Cine. Tak sme pokukali fotky. Bolo super. On vie tak kvetnato rozpravat zazitky. Tak sme mali ozaj pekny vecer. Zajtra ma moj tatino narodeniny. Buduci vikend oslavujeme. Chcem mu upiect tortu - ten plat. Tak dufam, ze sa podari.
Dufam, ze tento tyzden bude rovnako akcny ako tie dva predtym a nejako tu zimu dobojojujeme.
My budeme oslavovat Jakubkove narodeniny ako posledny spolu s Gabikou ale uz teraz stale rozmyslam nad pripravami. Idem skusit tiez urobit potahovanu tortu. Vymyslela som si traktor tak mi drzte palce. Do traktora chcem posadit Pata a na vlecku Mata.
To by bolo zatial od nas vsetko. 😵

nastenka27
22. feb 2009

Ospravedlnujem sa za preklem - chcem upiect tortu klat alebo pen. Isto ju poznate: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4191 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5665

petra25
22. feb 2009

jeeej, naozaj,nasti, si to vysledovala, yesno uz pridala fotecky, su kraaasne a na tej spolocnej vam to mati veelmi svedci 😵
nasti, no to ste mali toho veru dost 😉 aj ja mam rada take akcne dni, cloveku to potom tak lepsie prejde a tie lyze v dobrom zavidim 😔 🙂
ozaj aj cia bola lyzovat, ako bolo luci?

yesno22
22. feb 2009

Ahojte...najprv chcem zazelat Dadke vseeeeetko najlepsie, vela zdravicka a lasky a nech deturence pocuvaju 🙂

Jakubko samozrejme dakuje za vsetky gratulacie. Veru som pridala par fotiek, niektore mi ale nevysli, tak som smutna ale fotila aj sesternica, tak casom mozno pridam dalsie 🙂
Oslava dopadla na jednotku, asi si dame tak tyzden dietu 🙂 Moja starka upiekla fantasticku tortu, ona ich pecie ozaj vynikajuce. Mali sme aj kupene kolaciky, nejaka novinka a boli tiez velmi dobre, nieco na sposob Marlenky. Jakub dostal kopec darcekov ale aj tak ho najviac zaujali torty so svieckami a nakoniec skoncil ako inak, pri svojom Tomasovi 😀 Dostal aj dost peniazkov, takze niektore praktickejsie darceky pridu casom. Ja mam obrovsku vyhodu, ze kopec veci zdedi Jakub po bratrancovi, takze mu dokupujem priebezne len par veci a samozrejme obuv.

Jaj Erikovi gratulujeme k 4miestu 😵 Tusim Deni sa ma pytala, na ako dlho chodi k nam teta. Chodila doteraz na 5hodin (4hod pracovna doba + hodina cesty tam a spat) Prisla rano o pol deviatej a bola s nim do pol druhej, davala Jakuba aj spinkat, ale obcas zaspal az ked som prisla. Od marca mam uz zmluvu na plny uvazok, takze bude s malym dlhsie ale nie uplne 8hod, lebo manzel bude s malym rano do tej pol deviatej. No a od septembra nastupi do skolky.

Evi zelame vam obom skore uzdravenie 😉 Jakub tiez este mlieckuje. Pred spanim ako kedy a v noci najnovsie az okolo siestej, potom potiahne este 30-60min, obcas viac obcas nic ...na jar by som chcela s oducanim plienky aj na spanie, tak dufam ze mlieko pred spanim uplne zrusime 🙂

A samozrejme Laurikaaaaa vitaj 😵 😵 😵

endy
23. feb 2009

Ahojte,Yesni krásne tortičky Kubko dostal.

Super fotočky.Zlatí ste!!! 😉

endy
23. feb 2009

A pravda,Daduška aj Tebe všetko len to najlepšie k narodeninám,hlavne nech ste Ty aj bábo zdravučkí.

Drndi,Erikovi gratulejem!

okacka
23. feb 2009

Ahojte,
no ja som dala teraz Simonku do postielky a cakam, kedy zaspinka. Dnes som ako mechom udreta, asi z toho pocasia. Uplne mivhlave huci, ospala som hrozne. Tu od vecera stale hrozne snezi, pripadlo riadne vela snehu a stale kyda 😒 . Ja by som uz aj jar pristala, akurat zacne svietit slniecko a bude krasne, ked pojdem do roboty. Doobeda sme na chvilu boli von, ale po polhodke zacala SImoka kricat KAKAt, tak smevalili domov,ale kym sme prisli,bola aj pokakana, strasne plakala, ze sa jej taka nehoda stala 🙂 . Potom sme povysavali, chvilu sa pohrali.

Evi - my tiez pijeme este mliecko. U nas je paradox, ze aj ked sa krasne naveceria, pyta si ho o pol noci, potom uz vacsinou vydrzi do rana. Ale napriklad dnes pila este aj o 5. Ale ked sa naveceria a vypije aj mliecko prizaspavani, pije raz.

Miri - no nam obezita nehrozi. teda malej, takze nemam srdce jej to odopierat, ona potom place hrozne, uplne sa preberie. A vlastne ked pije to mliecko len raz, tak to mi ani nevadi. A aj tak jej ho dava tatik, nie ja 😀

Mati - tak ste mali krasnu oslavu, nadherne fotky.

Nasti - aj ja mam rada take akcne tyzdne, neznasam taky stereotyp, nudu. U nassa babovka veru uz aj zjedla. Aj teraz este kusok dlavim,aj ked som sa uz aj naobedovala. Apotomsa divim, ze vaha ukazuje viacej 😒

nanette
23. feb 2009

Ahojte mamky 🙂

Yesno - krásne ste si oslavu užili.. pekné fotečky...a tie tortičky veru vyzerajú chutne, hneď by som si riadny kusisko odkrojila.....a potom nadávam, že som zase pribrala.... 😝

Okačka - aj ty si pridala pekné fotečky... 🙂 čítam, že ste sa dnes pokakali do gatiek... nám sa toto teraz stáva už asi týždeň.... ale doma... lebo vonku chodíme ešte s plienkou pre istotu... neviem, čo sa to s malou deje, tak krásne sa pýtala na záchod a teraz sa síce pýta tiež, ale už si stihne trošku cvrknúť do gatí, alebo aj trošku pokakať gaťky a až tak povie, že jej treba.... dúfam, že je to len prechodné obdobie a prejde to rýchlo .... lebo niekedy aj 6x denne ju musím prezliecť a prať 😒

Nastenka - potom napíš, ako sa ti tortička- peň podarila... ja som ju už tiež robila a vyšla celkom pekne 😉

Deni - a akú teda tortičku Sárinke objednáš? 😉 blahoželám Erikovi, je to šikovný chlapec... určite si na neho hrdá 😵

Peťka - naša v pohode pozrie celého Nema, teda nebojí sa, ale v poslednom čase už si vyberá pasáže... takže začiatok je ešte ok, ten pozrie, kým Nema nevezme potápač.. potom sa jej páči to privítanie Nema v akvárku... to hulákanie uhaha, uhaha 😀 (ona to neviem prečo volá afofofo.... chvíľu mi trvalo, kým som prišla na to, čo to vlastne chce 😀 😝 ) a favoritom celého filmu sú čajky, ktoré naháňajú pelikána, ktorý v zobáku nesie Nemovho otca a Dory za Nemom 😀 😝 a potom to dávam zase odznova.... ale našťastie poslednú dobu sa jej už zunoval, tak máme trošku hluché obdobie.... teraz skôr hudba u nás fičí a malá tancuje 😉

Evi - želám vám obom skoré uzdravenie.... aspoňže nemusíte brať ATB 🙂

Nikuška - jeeej, srdečne blahoželám k Lauruške.... nech ste zdravé 😵

Dadka - a ty si teda tú tortu s krtkom neskúšala cez víkend, ako si plánovala? 🙂

endy
23. feb 2009

Jéžiš a ja že aká Nikuška.

Pridávam sa ku gratulácii.Obom želáme veľa zdravia!!!!!!

dadka212
23. feb 2009

ahojte 🙂

dnes je vonku ako v rozprávke 😵 nádherne, sme stávali o pol 9 najedli sme sa, okolo 10-tej sme išli von, tam sme stavali snehuliaka, ja som ho krútila na takom kolotoči, pozerali sme ako bager odhŕňa sneh, potom aj Maťko pomáhal jednému ujovi odhŕňať a zrazu mi zahlási, že ideme domov, kukám jak puk a ja že čo budeme robiť doma a on že hajať tak od 11:45 spinká 😵 takéto by to mohlo byť každý deň 😀

ďakujem aj ostatným za gratulácie 😵 ste zlaté 🙂

Miri to ti teda prišli baby zrichtované 😀 ale aspoň si si odpočinula a veď sa im nič zlé nestalo 😉
Ja odkedy dávam plnotučné mlieko tak Maťko pribral kilo 😕 no uvidím ako to pôjde ďalej potom asi začnem dávať polotučné, šak nechcem aby vyzeral jak sumo 😅 lebo má pokom 😀

Peti takže ste mali akčný víkend 😉

Nastenka super, aj ja mám rada také akčné dni 😉 ale teraz ani velmi nie, som lenivá jak voš 😅 😀 ja radšej na riti sedím a tato nech je akčný 😀

Yesno pekné fotečky 😉 aj tortičky vyzerajú velmi chutne 😀
Bože ja som pažravica, ja len sladké nie jem ale žerem 🤐 a aj pleť mám jak pubiška samý pupák ☹

Nanettka no veru som to nerobila, lebo u nás v celom Pezinku nie je dostať sušené polotučné mlieko 😠 všade iba sójové akurát v bille som zohnala ale mali iba nízkotučné a plnotučné....mám to ja šťastie 😀

Kati ty sa sťažuješ na počasie a ja ho vychvalujem 😀 a chudatko Simonka, že plačkala, nášmu keď sa stala nehoda sa tomu rehotal 😀

cia13
23. feb 2009

ahojte,
tak sa hlasim po dovolenke. Dosli sme ok a bolo super. Sice sme s muzom nelyzovali, ale Barborka sa aspon naucila lyzovat. Sme jej zaplatili instruktorku a ta ju chvalila, ze je sikovna. Sme sa na nej smiali, lebo ona ju ucila obluciky a Barborka najradsej isla susom dole. Aj sa pokorculovala, tak je vysportovana a uz sa tesime na buduci rok, ked zoberieme nejaku baby sitting pre Bibi a my pojdeme lyzovat.
Inak sme sa viezli vlacikom z Lomnice do Smokovca, potom lanovkou na Hrebienok a odtial po sankarskej drahe dole na sankach. Bibi z toho moc dobry zazitok nemala, lebo sa bala, tak sme museli ist pomaly. My s muzom sme sa aj na bobovej drahe povozili co je v Lomnici. Takze bolo fajn. Ucel to splnilo, mam pocit, ze som nacerpala nove sily. Pocasie sme mali uzasne, slnecne, bezvetrie.
Bibi trenuje s nocnikom, lebo vcera ako sme dosli bola bez plienky a sama sa vykakala a potom aj vypiskala do serblika. Normalne ma vyhadzovala z kupelne, ze ona sama. Prisla som a naozaj. Ale dnes sa nam uz nedari, zatial sme 3x prezliekali.

Tak idem precitat, ako sa mate vy a neskor pridam aj nejake fotky asi, aj ked sa priznam, ze sme fotili velmi malo, v najlepsom mi dosli baterky.

cia13
23. feb 2009

takze dodatocne,

vsetko najlepsie nasmu najstarsiemu marcoviatku Jakubkovi

dadke samozrejme tiez vsetko naj, naj

petra25
23. feb 2009

ahojte,
tak ja sa pridavam ku kritikom tohto pocasia 😖 od rana snezi ako blaznive, skysli sme opat doma, pretoze Karin neznasa, ked jej snezi do oci (okuliare nemozeme uspesne uz mesiac najst 😖 ) a ja uz by som bola najradsej keby prisla jar ☹
doobedie este ako tak preslo, hrali sme sa, napapali, teraz uz odfukuje, ale poobedie bude otras, dufam, ze prestane snezit, nech ideme aspon nachvilku von
dadi, tak to je super, ze Matuskovi take pocko nevadi, vy ste si sniezik teda pekne uzili 😵
nanettka, to uhaha sa aj Karinke straaasne paci 😀 uz asi po druhom zhliadnuti to vykrikovala, ked mala ist ta pasaz a ja som nechapala, ze co krici 😀 u nas ziadne hluche obdobie nenastalo, rozpravky tu frcia cely den, striedame to s Loveckou sezonou 2, to zas vyspevuje tu pesnicku na konci -lalalalala Byt s tebouuu 😀 Auticka stale idu, Hello Kitty, Noddy a tak dookola 😝
cia, tak ste si to supeeer uzili 😵 😵 😵 ja som nevidela ani tie posledne koruculiarske fotky, tie su super 😀 a vidim,zeBibi sa uz dari aj nocnikovanie 😵

eros
23. feb 2009

Ahojte

hlasim sa aj ja troska,aby ste vedeli,ze zijem.mam novu zalubu facebook tak teraz tam som castejsie.

Nikus gratulujem k malej a ked budes fit pridaj fotecky 😉

poprecitam si Vas neskor

yesno pekne fotecky 😵 😵

natana
autor
23. feb 2009

ahojte babky

vidim, že náš prvý dvojročný oslavoval tak ako sa patrí 😉

kati vám fakt tučnota nehrozí (ja jej davam lž len polotučne a flašky om už predala, a veru za dva dni si na flašu ani nezmyslela, dala som jej do pohára so slamkou. ale vypije menej a hlavne ho nepýta tesne pred spaním, aspon nemá v noci plný mechur.)
dadi vy tiež nemusíte dávať pozor na váhu, matúško je štíhly.

luci no to je super, že ste sa mali fajn, len neviem prečo ste nelyžovali, ved ste sa pri bibke mohli striedať, ale snád za rok vam to vyjde. inak tušim vela deti ma cikacie a kakacie rituály, tak ich treba nechať, nech to robia ako chcu len nech to ide tam kam má. naša najnovšie po všetkých splachuje záchod a stláča biese onetuch 😀

juj a počasie, no večer sa mi páčilo ako pekne snežilo, ale dnes som pri Bille zapadla, že ma museli až traja chlapi tlačiť 5 minut, kým to povolilo. ešteže sa našli takí dobráci, ale videli žensku za volantom čo blokuje pol cesty na parkovisku, tak sa asi zlutovali 😀

a naša hviezda dnes buntošila od 5,30 tak som uplne na šrot, ona si potom zadrichmala v aute, tak som ju ešte aj domov prenášala a ešte spí, ale dala som jej podložku, bo nebola vycikaná, tak sa bojim, že sa pociká lebo vypila dosť vody.

petra25
23. feb 2009

ale nie erosko, idem si ta tam najst 😀

natana
autor
23. feb 2009

čoje to facebook zuzi? nejaký chat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre