Bábätka narodené v marci 2007

natana
6. feb 2009

no tak som sa podujala ja, dufam že sa nenahneváte 🙂

kasis
10. feb 2009

Jejtu sa pecie 😀 😉
Ja som tiez vlani robila ten potah z marshmallow, no bol ble 😝 , teraz chcem skusit toto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8082
Vyskusam na meninovej torte a potom ak vyjde tak aj na narodkovej, obrazok asi Shreka, hadam dako obkreslim 😀
Okacka, veru s to pekne napisala, kazde je sikovne na nieco ine, vsak by sme sa ani nemali o com bavit, keby boli vsetky marcovciatka rovnake 😉

cia13
10. feb 2009

dadi - ved boh vie co ti dvaja vzadu spolu mali kym sme islu ku Mirke 😀 🙂

ale ako som hovorila, tak meno Bibi je pre deticky lahke a mozno im pekne zneje, ked si tak pamataju

🙂

cia13
10. feb 2009

zanetka - torta vyzera fantasticky a urcite tak aj chutila

dadka212
10. feb 2009

Peti šak keď to bude prepadák s tortou, tak budem narýchlo zháňať nejaké koláče 😀 ale nie veď tam bude iba rodina a chuťovo robím dobré torty, akurát to zdobenie sa mi nemusí podariť a to už je jedno a Matúškovi 8-2 😀

Kasis skús a zreferuješ 😉

Luci šak neviem či si si všimla, ale Matúško tam na koberci Bibi hladkal a bozkávala a potom sa vrhol na Sárku Drndinu 😀 ale len keď ho nevideli, beťárisko 😅 inak sa tváril, že ho nezaujímajú 😀

petra25
10. feb 2009

kati, aj ja si hovorim, ze hadam s nimi nepojde az do skoly 😀
kasis, aj "tvoja" torticka vyzera super, ja som na tom rovnako ako Okacka, nachystam, upeciem, ale zdobenie tort -tak do toho sa radsej nepustam 😅
a o tom potahu s marshmalolow, co tu stale spominate nemam ani potuchy 😅 😀

nanette
10. feb 2009

Ale kočky, všetky ste šikovné.... určite by ste to zvládli 😵 a mne ten marshmallow nevadil... trošku som ho dochutila citronovou šťavou, tak to bolo fajnové kyslasté.... 🙂

nanette
10. feb 2009

Mňa pečenie práveže baví a tak skúšam všetko možné.... na MMB som našla kopec krásnych tortičiek a aj ja chcem také dokáááááázať..... tak sa snažím 😝 😀

eros
10. feb 2009

uz nepecte tolko bo ma navnadite az moc 😀 😀

ja som dorobila lievnaceky tak idem prevetrat pluca a pockam kym mala zobudi.

kasis mohl aby si aj skor urobit neh viem aka je ta hmota z tej muky ja som sa uz davnejsie na nu kukala,ale neodvazila som urobit.tam na MMB je vela napadof 😵 😵

eros
10. feb 2009

ja si obcas poslintam na tych tortach na MMB,ale take veci sa ani nesnazim napodobnit 😀 😀

dadka212
10. feb 2009

Ja už na tie torty ani nekukám, normálne sa mi ich nechce robiť, v tomto stave som lenivá jak voš 😅 ledva niečo uvarím 😝 ale na tie Maťkove narodky niečo zbúcham, lebo by som to chcela urobiť takú spoločnú oslavu lebo ja mám narodky 2 týždne pred ním, tak urobím takú obyčajnú tortu čokoládovú a Matkovi ovocnú 🙂

drnda1
10. feb 2009

Ahojte,
ja som bola na kurze nechtovom, jéjo, zasa som sa priučila krásnym veciam🙂... 🙂 😵 aj čo - to pokúpila (oplieskala peňazí 😀 ), ale to asi k tomu patrí.
Dadi - ja dávam Sáre plnotučné mliečko bez prevárania, tiež len prihrejem v mikrovlnke, už asi od 1 rôčku.

Zany - super tortička, škoda, že nebývaš blízko, by som si objednávala u teba. 😝
Ja jej idem dať k 2 rôčkom objednať asi tortu našej obľúbenej rozprávky Teletubies. 😀 Musím ju dať urobiť väčšiu, bude nás dosť teraz... 😝
Večer mám ešte klavír, sa teškám. 😵

Tatík dnes varil: polotovar, dáky rezeň so zemiakmi, ale chutilo to fajne. 🙂 Zajtra už robí, tak musím dačo vymyslieť na kuchtenie ja.

Miri - nežehlila som vôbec, nechcelo sa mi, radšej som sa kuk do nemčiny. 😝

drnda1
10. feb 2009

A hlavne čo som chcela ako prvé a nakoniec som zabudla: Všetko NAJ...Gabike k meninkám!!! 🙂 😉 😵

nanette
10. feb 2009

Erosko - mňamky, lievance by som si dala veru 🙂

Drnda - tak ty už budeš aký macher v tých nechtoch? ja zase opačne, škoda, že teba tu tak blízko niet, určite by som si občas dala spraviť také pekné nechtíky - na oslavy, svadby a tak 😉 ďakujeme krásne za blahoželanie 🙂

Okačka - máš úplnú pravdu... ja to tiež hovorím, že každé naše "marcoviatko" je v niečom inom šikovnejšie a hlavné je to, že sú všetky deti zdravučké .... a hlavne je to super, že my sme tu všetko také uvedomelé maminy, ktoré sa nepretekáme a nechvastáme... lebo keď niečo pochválime, tak len preto, že sa chceme podeliť o radosť z pokrokov svojej ratolesti aj s ostatnými.... 😵

No utekám off, o chvíľu príde manžel a čakáme potom mojich bráškovcov.... prídu gratulovať Gabike, tak trošku posedíme... tak sa majte pekne...papa 🙂

majussa21
10. feb 2009

Ahojik. 🙂
Tak mala mi len o 15h.zaspala a doteraz som vas citala co ste tolkoo popisali.. My sme boli doobedu vonku v obchode potom mm urobil na obed cinu a teraz tu pozera dvd.. Aj u nas teraz taka fujavica snezi riadne uz ked sme sli z obchodu doobedu sice bolo pekne ale fukalo dost.. 😒

Dadka juuj pekne fotecky si popridavala zo stretka musime uz daco zbuchat aj celoslovenskee.. 😅

Zuzi som sa zasmila Nunke ako tam sedi na tom serbliku.. 😀

Nastenka teda ty si tajnostkarka jedna ked si ich tak prekvapila, ale uz sa tesime na fotecky ked ty si tak vela nafotila.. 🙂

Yesno skore uzdravenie Kubkovi prajeme Sandrus posiela pusinku nech sa rychlo vyzdravie. 🙂

A dnesnej oslavenkini Gabike prajeme vsetko len to najsamnajlepsie nech je stale taka vysmiata a poslucha rodicov ako doteraz. 😉

Nanetka kraaasna ta torticka si sikulka mne sa velmi paci, objednavam si u teba kolko beres 😀

Kasis pekne fotecky si pridala najma ta s knihami je supeeer 😎

Drndi tak si sa zas vynovila ohladom nechtikov a s tym salonom ako?Asi som necitala pozorne..

Mirka tak ty si takato super hostitelka 😀

Petka sikulka Karinka ked sa nehambila pred takym publikom zarecitovat.. 🙂 Chcela by saom ju pocut musi to byt zlate.. 😎

A este sa tu niekto pytal tak ja ako Petka davam umele mlieko-sunar, ale my zjeme aj syry aj jogurticky, pudingy, kremky to by jedla tiez cely den ale take ze cibula, cesnak to som este neskusala 😀 😀

endy
10. feb 2009

Ahojte,už som späť.Bola som aj s Nikolkou v tejto fujavici u svokry.Ale malá je odrovnaná.Totálne je unavená,už sa mi tu ukladá.To hlavne preto,lebo už chodíme všade pešo.Kočíkom len výnimočne.

Nanettka,ešte päťky Vám pôjdu,nie???Či tie Vám už vyšli?Lebo je dvadsať zúbkov mliečnych,ak sa nemýlim.

Peti jazdím,ale piaty prevodový stupeň sa normálne bojím dať,lebo ešte v autoškole som skoro dala z päťky dvojku a nie štvorku.

A samozrejme,nie žeby mi Nikolku niekto postrážil,že budem skúšať jazdiť s otcom alebo mužom.
Pekne malá sedí vzadu.Aj preto som akási oplašená.Ale dobre mi to ide,zatiaľ 😀 .Presne ako píšete,musím jazdiť.

Yesni,Kubkovi skoré uzdravenie.

Nanettka tá Nemova torta je suprovská!!! 😉

dadka212
10. feb 2009

Deni super, že ťa tie nechty bavia a ešte aj dokážeš pekne zarobiť 😵

Majussa no konečne aj my tu dnes máme sneh 😵 nielen vy tam 😀

Endy super, že jazdíš, lebo keby si nejazdila teraz tak asi už nikdy 😝

Ja som pridala aj fotky Maťka ako sa tešil dnes vonku zo snehu 😵

endy
10. feb 2009

Dadi super fotky,bože u nás je taká metelica.Skoro som sa zabila na schodoch pred chvíľou.

Nikoliena už spí.Ako som písala.Unavená-odrovnaná.Idem si pozrieť paneláčik.Dobrú nôcku.

dadka212
10. feb 2009

Endy ďakujem 🙂 no aj u nás hrozne sneží, ale malému sa to velmi páči, prišli sme domov mokrí jak myši 😝

dadka212
10. feb 2009

Ozik babenky nemôžete mi poslať recept na bábovku, lebo ja mám nejaký divný, nikdy sa mi nepodarí, už ma to nebaví a nechcem skúšať neosvedčené recepty....Mirkina bola výborná 😵 keby sa ti chcelo Miri 😅
alebo aj Deniska čo spomínaš tú pudingovú by si mi mohla poslať by som vyskúšala 🙂

dakujem

yesno22
10. feb 2009

ahojte...Jakubko dakuje za bozteky, len dufam ze rychlo zaberu...cely den teplotuje, pokasliava, nic nechce papat...cez obed pospal 30min, potom sa zobudil na kasel a uz nechcel spat...zhruba poo hodine zaspinkal na mne na gauci, ale nemohla som sa ani pohnut, hned bol hore a plakal "spim ne" ☹ ...teraz zaspinkal o pol osmej a bol by skor, ale nechcela som ho davat, kym mu neklesne teplota...ma tak okolo 38-38,2 a bojim sa, aby nemal zapal priedusiek...moj otec je tiez chory, berie atb a cez vikend boli spolu 😖 .... oboch ich to chytilo vcera 😔 ... uvidim aka bude noc a podla toho sa zariadim...idem este doupratovat a pojdem si lahnut, lebo veru som toho vela nenaspala 😒

zanetka, veru torticka je kraaaasna a keby sme neplanovali Jakubkovu oslavu narodenin u svokry, tak si jednu u teba objednam...ale babka uz slubila, ze napecie, sice vyzeraju "obycajne" ale nam veeelmi chutia 🙂

dadi..ja mam niekolko receptov na babovky a zatial ani jedna nevysla podla predstav 😀 ...takze tiez hladam dalej 😅

nastenka27
10. feb 2009

Ahojte diefcence,
no tak my sme dnes o 118.30 dorazili z BA, vcera sa nam uz nechcelo trepat tak sme ostali este jednu noc. Jakub mal zazitok lebo sa odviezol v piatich autobusoch. Ked sme stali na zastavke, tak chcel nastupit do kazdeho ktory prisiel. Taaaaaaaaaaky bol sklamany ked som mu povedala, ze to este nie je nas ☹ ☹ ☹
Dnes som cestovala vlakom z Devinskej, ja, taska, autosedacka a maly. Ale uvolnila som si na tej autosedacke popruhy co to dalo a prehodila cez jedno pleco ako ruksak. No uplny tramp zo mna. Ale pomohla mi jedna ochotna pani a vyniesla mi tasku na nastupiste, na ktore som musela prestupit.
V rychliku nastupila k nam do kupe jedna pani s asi 4 rocnym dievcatkom a Jakub ich krasne pozdravil: Avoooooj baby. Sa smialo cele kupe. Celkovo bol zlaty. cesta trvala 2 hodiny 10 minut. Najprv kukal z okna, potom sa pol hodiny prebavil s oprierkou ruk, potom ma krmil tycinkami a seba piskotami. Na kazdej zastavke chcel vystupovat lebo sa tesil na tatina.
Petiiiiiiiiiiiiii - ze vsetky maminky su vychrtlinky si pisala? Veru ano len ja sa pocitam za 3.
Gabike prajeme vsetko najlepsie k meninam a Jakubkovi od Yesno skore uzdravenie. Drzim palce aby to nebolo nic vazne a nech mu co najskor ustupia teploty.
No idem popridavat tie fotky. Len si musis urobit poriadok v albume bo uz nemam miesto.

natana
autor
10. feb 2009

čafte
dadi recept máš v IP dnes som robila zase, lebo akosi som mala na nu chuť. za hodinu to je cele hotové aj s pripravou. teda pokial mala nechce pomáhať 😅

yesno inak aj mne sa kedysi stavalo, že sa mi nepodarila, ale potom som zmenila postup, žiadne miešanie žltkov zvlášť a bielok zvláš a nakoniec premiešať. pomaly v jednej miske, všetko postupne vyšlahám a je to. ale je pravda že vajcia s cukrom treba šlahat aj 10-15 minut a potom je to super.

Gabike želáme krásne meniny, janet torta vyzerá super, na to by som si veru netrufla 😉

jakubkovi skore uzdravenie, veru podla všetkeho čo píšeš, to vyzera na zapal, aspon u nás to tak prebiehalo. tak nech vám to rýchlo prejde

jaj už viem čo som chcela k tomu mlieku, ja davam neprevarené polotučne len zohriate, už jej to ani so sunarom nemiešam. prevárat sa trvanlive nemusi, lebo je už vlastne prevarené vo výrobe a detom do 3rokov by sa vraj malo dávať plnotučne, ale my máme nadváhu, tak nám stači aj polo (aj doktorka suhlasila) 😀

no aj my sme boli doobeda vonku a zima bola riadna, ale ešte tak velmi nefukalo a nesnežilo. poobede sme už trčali doma. mala je od pondelka večera ako anciáš, vyčerpala všetku dobrotu na detičky a na maminke sa vyriadi. 😀
konečne mi došiel nový mobil, no tak idem pozrieť manuál, bo nie je to nokia a ja som v živote nemala iný ako nokiu.

a deni aj ja som žehlila až dnes 😉

petra25
10. feb 2009

ahojte, tak veru aj u nas druhy svet 😕 od obeda chumeli ako besne, napadlo min 15cm snehu, no ja som veru uz dufala, ze je po zime 😒
Dadi, Matko je zlaty s tym snehuliacikom 😵 no my sme von ani nos nevystrcili, bola tu kamoska poobede a za hodinku jej komplet auto zasnezilo tak, ze musela 10 min odhrnat a dost fukalo 😕
no to sme mi teda vcera na poslednu chvilu so stretkom to pocasie vystihli, chvalabohu

yesno, tak to ma mrzi, dufam, ze Jakubko bude v poriadku 😔
deni, tak si sa dnes znova inspirovala novymi napadmi, co? a jasne, ze "oplieskat" nejake eurace patri k tomu 😀
nanettka, veru, skoda, ze nie si blizsie, ja by som bola tiez tvoja verna zakaznicka 😀 a co sa tyka sikovnosti marciatiek, ja s tebou plne suhlasim, ze tu nie je nik, kto by sa "chvastal" vykonmi svojho dietata, prave naopak, vzdy sa snazia ini vychvalit 😉 a ja osobne ale urcite vsetky sa tesim z kazdeho uspechu marciatka ako keby to bolo moje dieta, ja som si tie vase deticky tak trosku aj "adoptovala" a vsade sa nimi chvalim 😀
endy, to je super, ze jazdis,a asi aj dobre, ze s Nikolkou, aspon si na to zvyknes, ze ju tam mas, lebo mne prave pritomnost Karinky najviac zvazuje ruky 😒
Maji, Deni, to mate super, ze vam muzikovia navaria, to faaakt zavidim 😔
ja ako na potvoru nemozem ten kabel najst 😠 ale zajtra uz prehadzem byt hore nohami 😅

osickad
10. feb 2009

ahojte babenky,
fu, ste toho popísali. 🙂

V prvom rade teda všetko najlepšie Gabike - veľa zdravíčka, šťastia, lásky od mamky a tatina. 🙂 🙂 🙂

Nanetka:
si poriadna šikuľka. ja tiež upečiem koláč, nejako ho ozdobím, ale na tortu by som si netrúfla. ja radšej varím. pred tebou ale klobúk dolu. mňa zasa viacej baví aranžovanie v byte, robenie obrázkov a podobné hlúposti. my tortu Adamkovi objednáme, teda moja mamina a svokra je v pečení šikuľka, tak mu iste nejakú spraví.

Cia:
to fakt nepoteší taký protivný, planý chlapčiško.
😖

Peti:
ty čo hovoríš o kilách, pánečku???? chceš jednu dostať? 😉 veď si ako taký štiap, samá ruka, samá noha. kočka, proste!!!

Ja tiež zíram ako niektoré detičky už všetko hovoria, dokonca recitujú a spievajú. u nás to teda nehrozí. my sa len púšťame rozprávať.

Dadi:
tak aj ty si šikuľka, keď ideš piecť tortu. ja som taký zasran, ja si netrúfam.
a podobne ako Peťka netuším nič o tom poťahu z marshmallow 😖 😝

Deni:
super, že sa ti na kurze páčilo a že si sa naučila nové veci. škoda, že nie som bližšie, iste by som bola tvoja stála zákazníčka 🙂

My sme dnes boli doobeda vonku 2 hodiny, ale bolo poriadne chladno. Adam sa mágal v kalužiach a hádzal do nich špinavé skaly, vyzeral ako malé cigánča.
Zajtra ideme do škôlky, aspoň trošku zmeny pre toto moje díte 🙂

Na našom aute nemôžem chodiť, lebo nemám od augusta emisnú 😝 😀 . Manželík ma zdrbkal, ale hlavne, že na aute chodil aj on. On má takéto veci na starosti. To ako keby som ja povedala, že som od augusta nežehlila.

Zajtra idem na cvičenie pre tehuľky, ale na maminkinom aute. Ja šoférovanie zbožňujem a vôbec sa jazdiť nebojím. V piatok idem ku kozmetičke.

A teraz idem hádam aj spať. 🙂 🙂 🙂 Dobrú nôcku. 🙂 🙂 🙂

natana
autor
10. feb 2009

nasti, tak super, že jakubko zvladoc cestovanie MHD aj vláčik. no som zvedava aj na tvoje fotky, lebo ty si fotila o 106. ani tri albumy ti nebudu stačiť ak budu všetky fotky vydarené 😎

petra25
10. feb 2009

nasti, tak ste to super zvladli!!! 😵 ja ta obdivujem, ty si teda fakt expert, trepat sa s tou autosedackou 😅 a co sa tyka vychrtlinie, prepaac, ale aj ty si tam patrila az kym neprisli B12tky, tak to sa rata 😀
miri, ja to veru slaham zvlast, naposledy som robila tu pudingovu Dadi, ale Mirkina bola veru tiez fajna 😉
a zehlit by som mala aj ja, ale sa mi neeeechceeee 😅 😝

osickad
10. feb 2009

ale nie, počkám ešte na Nastenkine fotočky. zatiaľ si idem urobiť granko. mňamušky.

Maji, Deni:
veru, to aj ja obdivujem, že vám mužíkovia navaria. môj urobil asi dva razy v jeho živote bundáš-kenír a to je všetko. dobre by aj mne padlo keby ma takto niekedy prekvapil.

Ja som inak z dnešnej Ordinácie mala trt baraní. Adam bol hore, len upútaval na seba pozornosť, lebo som si ho nevšímala a čumela do telky, tak potom vymyslel, že ho bolí prst a celý čas reval, tak som mu ho musela fúkať.... hrúza. za 5 minút 9 som ho šmarila do postele /aj ja som si k nemu ľahla samozrejme/ a do 5 minút spal. skoro som odpadla a doteraz sa spamätávam 😀

natana
autor
10. feb 2009

osi neboj nie si tu jediná, čo nevie torty ozdobovať, ja tiež radšej objednám a viem že bude pekná, ved by ma porazilo, že by som sa s tým narobila a potom výsledok na zaplakanie. a k autu aj u nás to má všetko na starosti tato aj sa ma pýta, že máš ešte benzin a ja že neviem ešte nesvieti a to ho ide poraziť, lebo on vkusw šteluje na páke a pozerá priemernu rýchlosť , spotrebu, palivo... a nemože pochopiť, že pokial mi niečo nezasvieti na palubovke čo nemá, mna to netankuje 🙂
a so spievanim asi podobne ako vy jedine čo zo seba vypoti, je boa boa (v preklade bola bola, a je to z bambulky, z tej pesničky a v nej bola, bola, bola bambulka 😀 )

osickad
10. feb 2009

Nati:
aj ja si prosím recept na tú bábovku. ďakujem. aj ja bábovky rada robím, lebo to len všetko nacápeš spolu, niečo vyšľaháš, vymiešať a mňamka je na svete. neznášam miešať, sľahať nad parou 5 plniek. rada si zgustnem na takom koláči, ale nerada taký pečiem. 😝

osickad
10. feb 2009

Nati:
náš Adam zasa zaspieva jedine KOLO, KOLO a KUKU, KUKU /to druhé znamená kukulienka 😀 /. no čo, spevák z neho asi nebude, ale aj môže byť. po tatovi by to asi nemal, ale ja som pekne spievala, chodila na spevokol v škole a aj pár súťaží som vyhrala. tak možno motyka vystrelí. ale toto nechám radšej Linduške. Adam nech je radšej zručný ako náš tato alebo hlavička na učenie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre